Ook leerlingen hebben hun kritiek op Rode Kessler en Happel geven opstelling nog niet prijs Witteveen: Geen uitstel invoering van wiebeltax Iedereen wacht op SER-advies 30 miljard nodig voor zuivering van water krant van formaat AR wordt modern NS Minitrips in eigen land Weer dertig man ontslagen bij Citroen Burgemeester in de woningbouw VS verkopen goud aan Nederland Sparta-Feijenoord: eredivisietopper Verdrag Polen en Bonn zo goed als rond 13 VRIJDAG 13 NOVEMBER 1979 Vooral interesse roor hoofdstuk seks door Rolf Hoekstra TAORDRECHT Het Rode Boekje voor scholieren heeft wel wat losgemaakt. Elk gif kent z'n tegengif en de kritiek op de kritiek op ons onderwijsbestel kan een kleurig rijtje vormen in de boekenkast, want na het onvermijdelijke Groene Boekje, dat nog deze maand is te verwachten, wil ook een Rood-Wit-Blauw Boekje de race voor 5 december halen, zodat Sinterklaas niet al te lang zal hoeven denken wat hij ons nu weer zal schenken. Maar hoe denken de scholieren zélf over het Rode Boekje dit als Maoïstisch bestempelde miniwerkje? De heer H. Eisma (27) heeft het Rode Boekje behandeld in een les maatschappijleer voor leerlingen (ongeveer veertien jaar) van de protestants chris telijke Prins Mauritsschool voor MAVO te Dordrecht. Niet ieder een van het schoolbestuur was met deze behandeling van het linkse werkje in de klas even gelukkig, maar het toeval wil dat de Eisma een van de drie Nuchtere Leraren is, die ver antwoordelijk zijn voor het ver schijnen van het Groene Boekje. „De meeste leerlingen hebben het lode Boekje op mijn aanraden ge- iocht. Ik heb er niet zomaar een ïoofdstukje uitgepikt, nee, ik heb het an kaft tot kaft besproken. Het meest opvallende was, dat de leerlin gen het helemaal niet eens waren met tal van problemen die door de kritische leraren in het Rode Boekje worden gesteld." Overdreven De scholieren vonden de opmerking ,.op school leer je kritiekloos gehoor zamen" overdreven. Dat je "leert wed ijveren met anderen" voelden ze he lemaal niet zo. „Ze zeiden dat de klas wedijvert met de leraar. Als ze maar even de kans krijgen zullen ze elkaar helpen met spieken, een heel andere concurrentie dus". Wel waren ze het erover eens, dat ze op school afleren over zichzelf te beslissen. „Maar dat vonden ze heel gewoon. De leraar kiest de methode, hij wordt ervoor betaald, zo rede neerden ze". Omvallend was dat de terminologie in het boekje niet die van de scholie- - ren ij. „De democratische school zal \alleen kunnen bestaan in een maat- ■chappij die zich bevrijd heeft van iet kapitalisme", aldus het boekje. De cholieren weten helpmaal niet wat lat „kapitalisme" inhoudt. De heer Eisma: „Dat kun je na- uurlijk de school verwijten, maar dan moet je als kritische leraren toch beginnen met het duidelijk maken van begrippen als „kapitalisme" en .democratie". Het Rode Boekje ver oordeelt de huidige maatschappij to taal, maar stelt er niets voor in de plaats. Het staat vol met afschuwe lijke kreten en vooroordelen". „Een heleboel leraren zijn niet op de hoogte van het bedrijfsleven. Ze zijn er nooit mee geconfronteerd ge feest. Dat kun je jammer vinden, natuurlijk. Maar dan moet je in zo'n boekje bepaalde termen uitleggen. Lachen De leerlingen moesten hartelijk la chen om het in ?t boekje beschreven toneeltje „Sprekers zijn vader, moe der, oom en tante, en zwijgers zijn de kinderen". Uit de discussie bleek ook, dat de leerlingen van mening waren dat de kritische leraren wat gemak kelijk macht en gezag door' elkaar gebruiken. De heer Eisma: „De kritische lera ren vinden volgens mij het verande ren van de maatschappij belangrijker dan het onderwijs zelf. En omdat ze toevallig leraar zijn, hebben zc maar een hoekje over de situatie op school geschreven". Het probleem van het cijfers geven weegt voor de leraar zwaarder dan voor de leerlingen. „Ze willen weten BRUSSEL By de Citroënfabrie- ken in het Belgische Vorst zijn giste ren opnieuw dertig arbeiders ontsla gen nadat dinsdag een gelijk aantal aan de dijk was gezet wegens sabo tage. De dertig die gisteren zijn wegge stuurd hebben, aldus de directie van het bedrijf, vakbondsafgevaardigden met ijzeren staven bedreigd. Dit Is van vakbondszijde min of meer be vestigd. Sinds het begin van deze week doen zich bij Citroën al moeilijkhe den voor waartegen de directie ken nelijk met harde hand wenst op te treden. Een kern van de bij het be drijf in dienst zijnde werknemers is niet tevreden en tracht een staking te ontketenen om de directie er toe te brengen een dertiende maand uit te betalen en het svsteem van werkclas- sificatie af te schaffen. Tot dusver is bet deze kern niet gelukt het perso neel mee te krijgen. Deze kern heeft dinsdag enkele kettingen van transportbanden ver nield waardoor het werk in het be drijf noodgedwongen enige tijd ge heel stil kwam te liggen. De Zwitserse autocoureur Jo Siffert zal *°°r het wereldkampioenschap autocou- reurs 1971 (Formule 1) rijden voor de Brit- je Henstal BRM Voor wedstrijden bulten Je Formule 1 races zal Siffert de kleuren T«r, Porsche blijven verdedigen. wat ze waard zijn. Wanneer je zegt dat het voldoende of onvoldoende was, vragen ze of die voldoende een zeven was of een acht. Voor een le raar is het moeilijk cijfers te geven. Er is geen norm. Als ik rustig zit te werken is die zes een andere dan wanneer ik gehaast ben of wanneer me iets dwars zit". Aan het benoemen van leraren door een schoolraad kleven toch wel bezwaren, vinden de leerlingen. De scholieren kijken meer naar „is-ie leuk of is-ie niet leuk" dan naar het goede lesgeven. Dat blijkt ook uit de praktijk. Toen de leerlingen een stu diepakket mochten samenstellen was het opvallend, dat één vak door nie mand werd gekozen omdat ze vonden dat de leraar te saai les gaf, terwijl het toch een heel goede leraar was. Seks De heer Eisma: „De leerlingen had die er wel aandacht aan besteden. De laatste hoofdstukken in het Rode Boekje over seks en drugs. Ze vonden wel dat het onderwerp seks wat te droog werd behandeld, maar ik ben ervan overtuigd dat het in een grote behoefte heeft voorzien. Een heleboel jongens en meisjes hebben dingen ge lezen, die ze nog niet wisten en dat betekent dat op de scholen en thuis te weinig' voorlichting wordt gege ven." „Het hoofdstuk over drugs vonden ze goed, maar de meesten zeiden dat het voor hen niet hoefde. In het Groene Boekje zwijgen wij hierover, omdat de geleerden het er nog niet over eens zijn. De behandeling van het drugprobleem in het Rode Boekje is overigens bepaald geen reclame voor druggebruik. Omstandig wordt gewezen op de gevaren. Aan seksuele voorlichting zal in het Groene Boekje ruime aandacht worden besteed". „Ik zou tegen de kritische leraren willen zeggen: geef ons de tijd aan de Mammoetwet gestalte te geven. Over twee jaar zal het allemaal heel an ders zijn. Zo niet, dan moeten we overgaan tot maatregelen. Maar zeg niet in het Rode Boekje dat er niets gebeurt en niets verandert. Democra tie kost tijd. Kritiekloos Ons wordt verweten dat we meer vertellen over de tachtigjarige oorlog dan over de oorlog in Vietnam. Erg generaliserend, want er zijn leraren die er Jwel aandacht aan besteden. De meeste leraren doen het niet. We zijn nu eenmaal niet allemaal ideale lera ren en niet allemaal ideale leerlin gen". „Het Rode Boekje is eigenlijk een erg kritiekloos boekje als je het kri tisch bekijkt. Daarom zijn wij als Nuchtere Leraren met het Groene Boekje gekomen. Nuchter betekent volgens Van Dale „helder onderschei dend". We hebben veel positieve reacties gehad, zowel van ouders, le raren als leerlingen." „We wisten dat wij met onze kri tiek de verkoop van het Rode Boekje zouden stimuleren, maar dat vinden we niet erg. Hoe meer over de ver nieuwing van ons onderwijs wordt gepraat des te beter. Het moet niet zyn zoals een leraar vertelde, dat zijn leerlingen het Rode Boekje niet ken den en dat hij het zo maar wilde houden. Daar dien je het onderwijs niet mee". Prof. Maas: tot het jaar 2000. ook de leerlingen hebben kritiek DELFT Tot het jaar 2000 zal Nederland 30 miljard gulden op moeten brengen voor de zui vering van het water. Een mil jard gulden per jaar, terwijl er nu nagenoeg niets aan gedaan wordt. Aldus prof. dr. ir. F. H. Maas gisteren op een studie dag over milieubeheer in de aula van de Delftse Technische Hogeschool. Geld en energie voor een verstan dig milieubeheer zullen volgens prof. Maas alleen vrij kunnen komen als de groei van de bevolking en van de consumptie sterk worden afgeremd. De studie die gisteren werd gehou den in het kader van de Stinkweek werd georganiseerd door de staf raad van de Technische Hogeschool van Delft en de werkgroep Chaos uit Delft. Al diverse dagen zijn voor stu dium generale lezingen gehouden over aspecten van het milieubeheer. In zijn rede concludeerde prof. Maas dat een te groot deel van de welvaart besteed wordt aan de groei van de consumptie en een te klein deel aan het handhaven of creëren van een goed leefmilieu. De grote bevolkingsgroei leidt sa men met de toenemende welvaart en de groeiende consumptie, tot een snelle uitbreiding van woon- en werkgebieden en verkeers- en recrea tieruimten. Er worden agressieve woonmilieus geschapen, waarbij de mens pas op het tweede plan komt. Van de fouten die o.m. bij Hoogvliet gemaakt zijn blijken we niets te le ren. Zo zal de stad in de Bijlmermeer nog twintig jaar een woestijn zijn. De hoogleraar stipte ook de chemi sche verontreiniging van de land bouwgronden aan. Het verloren gaan van de bioloeische rijkdom van na tuur- en landschap en de verontreini gende effecten van mammoetvlieg tuigen en - schepen van mammoet havens, vliegvelden en industrieën. Op de Technische Hogeschool in Delft bespeurde de hoogleraar bij de afdelingen bouwkunde en weg- en waterbouwkunde een ommezwaai naar een juistere benadering van ge voel voor leefgemeenschappen, voor kwaliteit van wonen en voor kwali teit van het natuurlijk milieu. Vooral de mens zal in de benadering van de problemen centraal moeten staan. Een oplossing voor technische hoge school en maatschappij kan alleen worden gevonden in gecoördineerde aanpak. De TH Delft heeft door haar grote invloed op technologische en bouw kundige ontwikkelingen een grote verantwoordelijkheid. Bezinning op alle niveaus en afdelingen is geboden. Het is hoog tijd voor een werkelijke coördinatie op het terrein van het mi lieubeheer. AMSTELVEEN Met ingang van 1 april zal de heer D. Rjjnders diet ambt van burgemeester in Amstel veen neerleggen. De heer Rijnders is meer dan veertig jaar in over heidsdienst geweest en heeft meer dan dertig jaar het ambt van bur gemeester bekleed. Hy is Eerste- Kamcrlid voor de CHU. De ervaring die hij in deze jaren heeft opgedaan, heeft hem vooral wat de woningbouw betreft grotere mogelijkheden doen zien buiten de overheidsorganisatie. Wat hij de komende jaren zal wil len bewerkstelligen, is een bredere ontwikkeling van de volkshuisves ting, bevorderd tot een grotere co ördinatie van de overheidsniveaus en een intensievere relatie en samen werking van de overheid met onder nemers en investeerders. De vorm waarin en de wijze waar op zulks voor hen realiseerbaar zal zijn, kan hij thans onderzoeken en later concretiseren. DEN HAAG Minister Wit teveen (financiën) en z(jn staats secretaris Grapperhaus staan af wijzend tegenover de suggestie vanuit de Tweede Kamer ge daan, om de werkingsduur van het voorstel tot invoering van een „wiebel-tax" te beperken tot het jaar 1971. In een memorie van antwoord op het ontwerp van wet tot tijdelijke verhoging of verlaging van belasing op grond van conjuncturele overwe gingen, stelden beiden dat de tijd rijp is voor deze regeling. Zij noemen het van groot belang dat het in het ont werp gevraagde instrument nu tot (Vervolg van pagina 1) De vakcentralen willen volgend jaar geen enkele verhoging van de btw, om de prijsverhogingen zoveel mogelijk te beperken; de werkgevers gaan akkoord met het plan van de regering om de btw tot 14 pet te ver hogen, terwijl de kroonleden niet verder willen gaan dan 13 pet. Er was, zo werd in de wandelgan gen verklaard, een redelijke moge lijkheid om tot een compromis op 13 pet te komen. Alle raadsleden, behalve het mid den- en kleinbedrijf, waren het ero ver eens dat 'de voorgenomen con juncturele verhoging van een aantal belastingen met 3 pet per 1 januari opgevoerd zou moeten worden tot 4 pet. (opbrengst 750 miljoen). De middenstanders toonden zich exenwel bereid hierover nader te praten als over het loon- en prijsbe leid overeenstemming zou kunnen worden bereikt. Ook al geen breek punt dus. In de ONE-commissie bestond overeenstemming over het standpunt, dat de regering zou moeten worden geadviseerd de voorgenomen beper king der overheidsuitgaven 140 miljoen) te verhogen tot 400 mil joen. Gisteren bleek dat de grootste meerderheid van de SER „genoegen" zou willen nemen met een beperking van 300 miljoen, maar ook hier bleef het midden- en kleinbedrijf vasthoudend: ƒ400 miljoen en geen cent minder (bij wijze van spreken). Evenmin een kwestie, die een una niem SER-advies' geblokkeerd zou hebben. Dat gold ook de loonvorming. Alle groeperingen in de SER zijn het ero ver eens dat ook aan hei loonfront een offer moet worden gebracht, nl. door de reële loonstijging van vol gend jaar beneden de produktiviteits stijging te houden. Dit, omdat de reële inkomensverbetering van 6 pro cent dit jaar ongeveer 3 procent uit gaat boven hetgeen de SER eind vo rig jaar toelaatbaar achtte en om-dat deze verbetering aanmerkelijk uit komt boven de dit jaar gerealiseerde produktiviteitsstijging. Zoals uit de (woensdag door ons ge publiceerde) recente prognoses van net Centraal Planbureau blijkt, wordt volgend jaar een produktiviteitsstij ging verwacht van 3 a 3.5 procent (inclusief de gevolgen van de bijstu ringsmaatregelen- der regering), zodat in 1971 bijvoorbeld (de SER wil geen exacte cijfers noemen) een reële in komensverbetering van 2 a2.5 pet. toelaatbaar zou kunnen worden ge acht. Dat zou, rekening houdend met een verwachte prijsstijging van ca. 5 pct„ neerkomen op een verbetering van de cao-lonen met ca. 7.5 pet. (In de prog noses van het CPB wordt gesproken van 9.3 pet., rekening houdend met de gevolgen van de bijsturingsmaatrege len). Deze becijferingen zouden het in voeren van een loonpauze overbodig maken, temeer omdat de SER bereid is uit te spreken via het centraal overleg te bevorderen dat de doelstel ling (grotere produktiviteitsstijging dan reële loonstijging) in de praktijk ook wordt bereikt. Daaraan moet ernstig worden ge twijfeld, zo meent men in vakbewe gingskringen, als de werkgevers de loonpauze blijven afwijzen en die loonpauze er inderdaad komt. Bezorgd De heer C. A. Bakker, hoofdbe stuurder en loondeskundige van het CNV, zei ons in commentaar hierop desgevraagd, zich over de verdere gang van zaken ernstig zorgen te ma ken. „Heel het land wacht op dit SER- advies. Het is van het grootste belang dat in de huidige .moeilijke situatie het bedrijfsleven eenstemmig is, want het gaat om twee kardinale dingen: het terugdringen van de voortschrij dende inflatie en het voorkomen van de onrust, die ongetwijfeld het gevolg zal zijn van een loonpauze. Een loon stop zal bij de huidige gespannen ar beidsmarkt niet functioneren." De heer Bakker zei te hopen dat de werkgevers zich dat in de komende dagen goed zullen realiseren. „Ik ben er echter niet gerust op, want het gevaar is groot dat alle partijen zich nu verder in de door hen verdedigde stellingen gaan ingraven. Dat zou zeer betreurenswaardig zijn, temeer omdat de kans op overeenstemming er gisteren m.i. heel dik in zat." WASHINGTON De toeneming met 108.1 miljoen gulden die de Ne derlandse goudvoorraad verleden week te zien heeft gegeven was het gevolg van de aankoop van monetaire goud in de Verenigde Staten voor een bedrag van dertig miljoen dollar. Dit heeft het Amerikaanse ministerie van financiën meegedeeld. Het was de eerste belangrijke Amerikaanse goudverkoop aan een land met een deviezenoverschot se dert de jaarvergadering van het In ternationale monetaire fonds in sep tember, zo werd er bij verteld. IMF-directeur Pierre-Paul Schweitzer heeft er toen bij de Ame rikaanse autoriteiten op aangedron gen van hun reserves en kredietbron nen gebruik te maken om het tekort op de Amerikaanse betalingsbalans te financieren. Chili knoopt diplo matieke banden aan met Cuba SANTIAGO Chili heeft besloten diplomatieke betrekkingen aan te knoppen met Cuba. De onlangs geko zen president Allende, heeft dit giste ren bekendgemaakt. De betrekkingen tussen de twee landen werden zes jaar geleden door de toenmalige rege ring van Chili verbroken. Behalve de diplomatieke betrekkingen zijn nu ook die op het gebied van handel en cultuur hersteld. ROTTERDAM Voetbalmin- •nend Rotterdam is weer ver deeld in twee kampen. Oor zaak? De topper SpartaFeije- noord die zondag op Spangen gespeeld wordt. Met recht een topper, want beide Rotterdam se formaties staan klaar om van een eventuele misstap van koploper ADO in Amsterdam tegen DWS, profijt te trekken. Sparta-Feijenoord: nog nooit, is het zo moeilijk geweest van te voren een voorspelling te doen. Op papier is Feijenoord favoriet. De Happel-el) lijkt echter nog niet helemaal over het dode pilnt heen. De verdediging bewees in de bekerwedstrijd tegen PSV weer helemaal de oude te zijn. Op het middenveld en vooral in de voorhoede stokt het echter nog steeds. Wie Happel in de frontlinie zal laten opereren is nog niet bekend. Dit met het oog op de blessures van Ove Kindvall en Coen Moulijn, die nog niet helemaal genezen zijn. Wel bekend is dat Theo Laseroms iveer op zijn oude vertrouwde plaats naast Rinus Israël zal terugkeren. Inmiddels blijft de bezetting van de rechtsachterplaats een vraagteken. Happel wilde nog niet meedelen wie tot taak zal krijgen Sparta's werve lende linksbuiten Jürgen Kristen- sen, af te stoppen. Vermoedelijk zal hij echter de routine van Piet Ro- meijn laten prevaleren boven de meer technische kwaliteiten van Dick Schneider. Welke spits? Ook Kessler heeft zijn opstelling nog niet openbaar gemaakt. Deze zal echter ongetwijfeld niet veel afwij ken van de gebruikelijke. Dus zon der Bosveld en Bentzon nog. Wie in de spits zal lopen is ook nog een open vraag. Koudijzer of Kowalik? ADO trekt naar DWS. Een lastige tegenstander voor de Hagenaars. Puntverlies lijkt voor de Jezek-elf dan ook niet uitgesloten. ADO komt in zijn sterkste opstelling binnen de lijnen. Iedereen is fit. Op Houtrust ontvangt Holland Sport rode-lantaarndrager AZ '67. Voor Cor van der Harts pupillen een ideale mogelijkheid het puntverlies van stadgenoot ADO twee weken geleden in Alkmaar te wreken. Of dit lukt is echter een tweede. Hol land Sport imponeert aanvallend be paald niet. Zelfs in het vriendschap pelijk duel tegen Hermes DVS slaagde Van der Harts-vuurlinie er niet in meer dan één treffer te pro duceren. Excelsior staat voor een uiterst lastige opgave. De Kralingers krij gen bezoek van Go Ahead. Meer dan een puntje zit er niet in. Verder staan nog een aantal aan trekkelijke wedstrijden op het ere divisie-programma. Twente-Utrecht bijvoorbeeld. Een gelijkspel ligt voor de hand. Dat geldt ook voor het duel Telstar-NEC. Volendam kan wellicht munt slaan uit de thuiswedstrijd te gen MW, terwijl Ajax stellig van NAC zal winnen. PSV ten slotte zal zich door Haarlem de kaas niet van het. brood laten eten. In de eerste divisie kan DFC zijn fraaie positie behouden door op eigen veld Veendam terug te wijzen. Geen onmogelijke opgave. Voor SVV zal het moeilijker worden. De Schie- damse „Cupfighters" krijgen bezoek van lijstaanvoerder Den Bosch. Ver lies lijkt het meest waarschijnlijke. Listic In de tweede divisie moeten For- tuna Vlaardingen en Hermes DVS eindelijk eens voor een succesje in uitwedstrijden gaan zorgen. Of dat lukt is echter een tweede. Zowel Fortuna als Hermes staan voor ui terst lastige xoedstrijden. De Vlaar- dingers moeten het opnemen tegen AGOVV, de Schiedammers tegen Gooiland. Mogelijk dat beide ploe gen met een winstpuntje de terug reis kunnen aanvaarden. Hetgeen voor de klassering op de ranglijst bijzonder aangenaam zou zijn. stand komt. Daardoor wordt tevens voorkomen dat het nieuwe parlement en de nieuwe regering wederom met deze problematiek wordt belast. De bewindslieden wijzen een ver plichting tot raadpleging van de SER, voordat een beschikking tot toepas sing van deze wet wordt uitgevaar digd? van de hand. Zij noemen het „niet zinvol" in de wet een soort om schrijving te geven van de conjuctu- rele verstoring. De omschrijving zou zo ruim moeten zijn, dat haar bete kenis zeer gering zou zijn, zo staat in de gisteren verschenen memorie van antwoord. De vraag, wanneer conjuncturele maatregelen moeten worden genomen kan. naar het oordeel van beide be windslieden, niet eenvoudig worden beantwoord. Werkloosheid, betalings balans, nominale inkomensontwikke lingen annex prijzen vormen belang rijke aanwijzingen, zo stellen zij. De suggestie om de omzetbelasting niet op te nemen in het conjuncturele pakket wijzen zij ook af. Ook stellen zij zich negatief op tegenover de ge dachte om de belastingen in de ver mogenssfeer in het pakket op te ne men. Voorstellen om daarin ook op te nemen de tabaksaccijns en de motor rijtuigenbelasting worden eveneens afgewezen. Aanpassing statuten DEN HAAG De ARP wil de sta tuten gaan moderniseren. Doel is meer inspraak voor de led enen een betere geoliede partyorganisatie. De voor steilen hebben onder meer betrekking op het invoeren van het rechtstreekse lidmaatschap, het afschaffen van de Deputatenvergadering en het aanpas sen van de namen der bestuursorga nisaties. Thans kent de ARP alleen leden van kiesverenigingen, welke tezamen een verband, nl. het centraal comité van de AR-kiesverenigingen .'ormen. Door de invoering van het recht streekse lidmaatschap verdwijnt de federatieve partijopbouw. Een lid van de AR zal automatisch lid van de plaatselijke afdeling worden. De voorgestelde nieuwe namen zijn: dagelijks bestuur voor moderamen, partijbestuur voor centraal comité, partijraad voor partij convent, advies raad voor college van advies en orga- nisatieraad voor algemeen organisatie comité. Toogdag De Deputatenvergadering. gevormd door afgevaardigden van alle kies verenigingen en stemhebbende leden van het partijconvent, heeft het ka rakter van een toogdag gekregen en was in feite een onwerkbare verga dering. Reeds eerder waren de bevoegd heden van dit toporgaan beperkt Thans wordt voorgesteld het vaststel len van programs en statuten over te dragen aan de partijraad en het kiezen van een beperkt aantal be stuursleden aan de kiesverenigingen en de partijraad. WARSCHAU Polen en W;est- Duitsland hebben in grote lijnen overeenstemming bereikt over het verdrag ter normalisering van de be trekkingen. Minister van buitenlandse zaken Scheel keert zaterdag naar Bonn te rug. Maar de Duitse delegatie blijft voorlopig nog in Warschau om de de tails van het verdrag uit te werken. In Warschau verwacht men dat de zaak over een week rond is. Waar schijnlijk tussen 21 en 24 november zal het verdrag worden geparafeerd. Zoals bekend, heeft de Poolse rege ring bondskanselier Brandt hiervoor uitgenodigd. Minister Scheel wordt tegen 20 no vember in Warschau verwacht. In de tussenliggende „adempauze" zullen commissies uit de twee delegaties de nog bestaande problemen van de ver dragtekst bespreken. Vandaag houden de twee delegaties nog een plenaire zitting. 2 dagen Amsterdam f 37.- 3 dagen Zuid-Limburg f45.- 3 dagen Twente f 49.- 3 dagen Bergen N.H. f49.- 3 dagen Montferland f60.- 3 dagen Friesland f 62.- 3 dagen Brabant f 64.- 5 dagen Terschelling f 75.- Prijzen van elk station in Nederland. Vertrek dagelijks. Inlichtingen in de NS-reiskrant op de stations.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 13