EXTRA,VOOR DE NAVO 140 MILJOEN GULDEN eKamer steunt loon- en prijsbeleid Nederland verzet zich tegen hogere NAVO-bijdrage Avondje uit? Avondretour! Enkele reis één kwartje Kloof tussen Oost en West is er nog altijd Psychologische test: kaas uit't vuistje snijdt u in plakken of blokjes Minister Den Toom is bereid AR-WERKGROEP: Verkeer eist nationale autoriteit Premier Heath waarschuwt: Albert Sehweizer prijs voor 1971 Kamer neemt wetsontwerp gemeentebelastingen aan Opper schiet hond dood, 50 boete Week geëist voor mishandeling 9 WOENSDAG 11 NOVEMBER 1970 Voordelig reizen na 6 uur 's avonds. (Elke avond, "behalve vrijdags en zondags.) voordelig uit met NS BRUSSEL Minister Dèn Toom (defensie) is bereid in vijf jaar tqd rond 140 miljoen gul den extra uit te geven voor de verbetering van de infrastruc tuur van de NAVO. Er zal jaarlijks rond 28 miljoen wor den gestort in een fonds dat toegevoegd zal worden in het reeds bestaande NAVO-struc- tuurfonds waaruit een verbete ring van het communicatiesy steem en de aanleg van vliegtuig bunkers op vliegvelden (onder meer Soesterberg) betaald zal worden. Nederland wil dit extraatje wel be talen mits de NAVO-ministers, die op 1 december in Brussel bijeenkomen, unaniem daarover eens worden. Den Toom heeft gisteren op de NA^- VO vergadering in Brussel veel van zijn collega's voor dit plan meegekre gen, dat de Amerikanen moet bewij- (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer onderschrijft in grote meerderheid de recente beslis singen van het kabinet om arti kel 8 van de loonwet in de ijs kast te zetten, artikel 2 van de prijzenwet voorshands slechts zeer beperkt te hanteren en het uitvaardigen van een prijs- calculatiebeschikking per 5 no vember jl. Wel werd op onder delen een drietal moties inge diend, maar deze hadden weinig kans te worden aangenomen bij de stemming, die vanmiddag zou worden gehouden. In de eerste motie (afkomstig van pr PvdA, D'66, PSP en de grocp-Aarden werd gevraagd dc door het kabinet toegestane doorberekening van de ex tra uitkering van ƒ400 in de prijzen te verbieden en alleen toe te staan, indien daardoor in bepaalde bedrijfs takken of ondernemingen onoverko melijke moeilijkheden ontstaan. De tweede motie (van dezelfde par tijen) vroeg geen datum te noemen, waarop de prijscalculatiebeschikking zal aflopen. (Deze datum is 16 maart a.s.). De derde motie tenslotte (inge diend door de VVD) vroeg de rege- ij ring de genomen besluiten nog eens nader te bezien als de SER morgen zijn advies heeft uitgebracht over het voornemen van de regering de over verhitte economie in 1971 wat af te remmen. Tam debat Het loon- en prijsdebat, dat zich tam en moeizaam gedurende tien uren voortsleepte tot half één in de nacht, leverde geen enkel argument op, dat bij en na het bekend maken van de regeringsbeslissingen nog niet te berde was gebracht. Alle fracties betuigden hun instem ming met de bereidheid van het ka binet om artikel 8 (en daarmee de mogelijkheid van gedetailleerd ingrij pen in de loonvorming) buiten wer king te stellen, al werd van diverse zijden, met name uiteraard door de oppositie, wel met „verbazing" ge sproken over het feit dat de regering vorig jaar nog haar voortbestaan aan handhaving van het omstreden arti kel verbond en er nu „rustig" van afziet. Minister Roolvink (sociale zaken) herhaalde evenwel, dat hij realistisch wilde zijn en in de gegeven omstan digheden meer waarde hecht aan. het herstel van het centraal overleg, dat door de vakbeweging van het ver dwijnen van artikel 8 afhankelijk is •gesteld. Alleen drs. Boersma (a.r.) liet nog even weten, dat handhaving van het artikel op sociale gronden beter zou Tjjn („we kunnen er nog wel eens behoefte aan krijgen"), maar dat ook zijn fractie het herstel van het cen traal overleg zwaarder wil laten we gen. WWe moeten er echter voor waken", aldus drs. Boersma. „de schuld van de huidige moeilijke situatie nadruk kelijk bij één der partijen (regering, werkgevers of werknemers) te zoe ken. Het wordt tijd dat we afraken van de egoïstische afwentelingswed loop, waaronder we de laatste jaren gebukt gaan. Het is een zaak van ons allen." Prijsmaatregel Ook met betrekking tot de prijs maatregel van de regering bestond in de Tweede Kamer vrij grote mate van eenstemmigheid Eigenlijk was het alleen de afvaardiging van de VVD, die er haar „diepe teleurstel ling" over uitsprak. De heer Rietkerk: „De regering heeft het dringende verzoek van de SER om te komen tot parallelliteit in het loon- en prijsbeleid genegeerd door wel artikel 8 van de loonwet in de ijskast te zetten, maar daarnaast de mogelijkheid tot gedetailleerd in grijpen in de prijsvorming te han- haven. Dat is meten met twee ma ten." Hij noemde de genomen beslis singen prematuur, eenzijdig en ge vaarlijk. Drs. Van der Mei (c.h.) betoogde dat de regering op het gebied van de prijsvorming niet langer werkeloos kon toezien, maar dat het kabinet niettemin een „minder gelukkige greep" heeft gedaan. „Waarom heeft de regering niet gewacht op het SER- advies van 12 november?", zo vroeg hij, evenals diverse andere Kamerle den. (Drs. Boersma vroeg om soepel heid in het ontheffingsbeleid, met na me voor het midden- en. kleinbedrijf,,, drs. Peijnenburg (kath.v.) bepleitte bevordering van een meer gedifferen tieerd prijsbeleid en ir. Van Rossum (s.g.) waarschuwde voor teveel prijs maatregelen. Drs. Nypels (D'66) sprak van een crisis in het prijsbeleid, die ook door het maatregelenpakket van de regering niet zal worden opgehe ven. Abortus Meer verschillen-van mening open baarden zich echter bij een aantal onderdelen van de prijsbeschikking. Mevrouw Brautigam (soc.) betoogde dat onrecht wordt aangedaan aan grote groepen van de bevolking als de ƒ400 in de prijzen wordt doorbe rekend. „Kennelijk beschouwt de regering de ƒ400 als een sociaal-economisch ongelukje, dat zo gauw mogelijk ver holpen moet worden. Blijkbaar is op sociaal-economisch terrein abortus provocatus al toegestaan. Maar dan niet op sociale 'indicaties bij de patiënt, wel op economische indicaties bij dokter Witteveen en dokter Nelis- sen en op gramstorigheidsindicaties t*S dokter Roolvink", aldus mevrouw Brautigam. Minister Nelissen antwoordde dat het bij de toestemming tot doorbere kening gaat om een algemene maat regel, die ook gezien moet worden te gen de achtergrond van de totale loonkostenontwikkeling. Overigens meende hij dat de concurrentie wel grenzen aan de doorberekening zal stellen. Diverse Kamerleden noemden het tijdstip - van afkondiging der prijs maatregel ongelukkig, gezien het feit dat de SER reeds morgen adviseert over de in 1971 te nemen maatrege len. Minister Nelissen zei dat de prijs calculatiebeschikking „alleen maar" een voortzetting is van het bestaande prijsbeleid, aangepast aan de gewij zigde omstandigheden. (Het gaat om een preventievp maatregel (bedoeld zen dat Europa meer aan zijn verde diging wil doen. De Amerikanen en de Canadezen ziullen als het er komt dan ook niet aan dit additionele fonds meebetalen. JnhaaV Het Nederlands aandeel van 140 miljoen gulden in vijf jaar tijd kan mede gezien worden als een „inhaal" op onze NAVO verplichtingen, waar voor ruim twee jaar geleden, toen de Nederlandse achterstand anderhalf miljard gulden bedroeg, 225 miljoen gulden extra óp de defensiebegroting is opgevoerd. Engeland staat echter gereserveerd tegenover dit additonele fonds. Maar Duitsland is er enthousiast over en wil in die vijf jaar 40 procent van het fonds (het Nederlandse aandeel is rond de negen procent) voor zijn re kening nemen, hetgeen neerkomt op 222 miljoen dollar. Het wil ook 55 zware helikopters tot een bedrag van 165 miljoen dollar extra aankopen, terwijl het bovendien Turkije mili taire hulp wil verschaffen. Extra-iiis pannin g Het plan om met tien Europese lan den samen dit additioneel Navo-infra- structuurfonds in het leven te roepen kan alleen doorgaan als alle tien lan den ook samen dat besluit nemen. Een positief besluit betekent echter tevens dat die landen, die eigenlijk de voorkeur geven aan een vergroting van de eigen inspanning, en die dat voornemen toch uitvoeren, daar bo venop nog eens een inspanning doen. In antwoord op een vraag of Ne derland ook tot zo'n inspanning bo ven de extra-inspanning bereid zou zijn, antwoordde Den Toom dat hij daar een volgend Nederlands Kabinet niet aan kan binden. (Van onze verkeersredacteur) DEN HAAG Een goed functione rend openbaar vervoer is alleen mo gelijk wanneer door de centrale over heid een bestuurlijkpolitieke herver kaveling tot stand wordt gebracht. Deze zal moeten leiden tot de instel ling .van. een patdonale .vervpersauto- ritei't, /die het gehele vervoersbeleid vóert. Dit is een van, de Conclusies uit de nota Openbaar Vervoer, samengesteld door een anti-revolutionaire werk groep onder voorzitterschap van ir. G. H. Meijer, directeur van de Amster damse dienst voor publieke werken. De groep pleit voor een meer sa menhangend beleid, waarin een to taal-visie op verkeer en vervoer als êen geïntegreerd en tevens integre rend onderdeel van de gehele samen leving is weerspiegeld. De hoogste autoriteit in deze nieu we constellatie zou de minister van verkeer e*n waterstaat moeten zijn. Op lager niveau is het, aldus de werkgroep, nodig te decentraliseren en wel meer naarmate men dichter bij de uitvoering komt. De werkgroep stelt voor het regio nale openbaar vervoer onder de be voegdheden van gewestelijke bestu ren te brengen. om een al te grote cumulatie van prijsstijgingen rondom de jaarwisse ling te voorkomen) en zo'n maatregel moet tijdig worden genomen. Over de verwachtingen van me vrouw Brautigam e.a., dat door het noemen van de afloopdatum opnieuw een psychologisch, prijsverhogend ef fect kan ontstaan, zei de bewindsman daarvoor niet zo bevreesd te zijn, om dat het effect van de prijsverhogin gen rondom de jaarwisseling tegen maart wel uitgewerkt is en dan be zien kan worden of de maatregel ver lengd of door een andere vervangen moet worden. De heer Van Lier (soc.) drong nog aan op een tussentijdse aanpassing van het minimumloon, maar minister Roolvink voelde daar niets voor, om dat het minimumloon per 1 juli jl1. reeds fors is verhoogd en de meeste minimumloontrekkers ook van de 400 hebben geprofiteerd. -)(- Generaal-majoor Sherter (voorgrond), brigade-generaal McQuarrie (midden) en de Turkse kolonel Denli stappen uit een militair vliegtuig op de luchthaven van Ankara. Zij zijn gisteren door de Russen vrijgelaten. Zij zijn drie weken in Armenië vastgehouden, nadat ze met hun vliegtuig de Russische grens hadden geschonden. LONDEN De Britse premier Heath heeft gisteren gewaar schuwd voor het negeren van de tegenstellingen tussen de com munistische en de westerse wereld. „Wij kunnen niet, louter omdat we het niet prettig vinden, negeren dat (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Tweede Ka mer heeft gistermiddag het wets ontwerp om de provinciale en gemeentelijke belastingen te wij zigen aangenomen. PvdA, PSP, CPN en een deel van D'66 wa ren tegen. De heer Scholten (c.h.) zei te hopen dat door de nieuwe wet de leefbaar heid op lokaal niveau zal worden vergroot. De vrijstelling van belasting voor de minderdraagkrachtigen en voor kerkgebouwen waren voor de BGP-fractievoorzitter Van Dis door slaggevende wijzigingen in het wets ontwerp: de Staatkundig-Gerefor meerden stemden daarom voor. Óok de meeste bezwaren van mej. Goudsmit (dem.) waren door moties en amdementen weggenomen. Het ge vaar van verstarring, waarvoor haar fractie nogal bang was, is volgens haar minder geworden door toezeg gingen van de regering, in en buiten de Kamer. Een deel van de D-66 fractie bleef ondanks de wijzigingen en amendementen toch tegen het wetsontwerp: de tegenstemmers zijn bang dat sommige gemeenten de nieuwe wet zullen misbruiken om hun tekorten te dekken. Dat is vol gens hen onjuist: het belastinggeld zou juist moeten worden gebruikt voor een evenwichtig begrotingsbe leid. De heer Vellenga (soc.) liet weten dat zijn partij om drie redenen tegen het wetsontwerp zou stemmen: van een blijvende verbetering met een werkelijk perspectief is voor de meeste gemeenten geen sprake, de burgers zullen kennis maken met een niet evenredig verdeelde verzwaring van de lasten en het geld zal volgens hem niet worden gebruikt voor extra plaatselijke voorzieningen maar ver dwijnen in het gat van de tekorten. De PSP-er Wiebënga sloot zich later bij dit betoog aan. DEN HAAG Het bestuur van de stichting Albert Schweitzerprijs heeft voor 1971 vier prijzen toegekend. De ze prijs wordt uitgereikt aan perso nen die hebben gewerkt in de geest waarin Albert ScRveitzer zijt.1 veel zijdige arbeid heeft verricht. Het is voor de eerste maal. dat de prijs tegelijkertijd wordt toegekend in alle faculteiten waarin Albert Schweitzer promoveerde: geneeskun de, theologie, filosofie en 'kunst. De prijs, die nu voor de zesde keer wordt uitgereikt is op Nederlands initiatief ingesteld. Mej. dr. G. J. Dreckmeier, zen dingsarts te Indonesië ontvangt de prijs voor geneeskunde, Pater J. de Vries c.s.sp. voor zijn christelijk hu manitaire arbeid in Brazilië. Prof. dr. E. Levinas voor cultuurfilosofie. De heer Lemut Amman uit West Duits land ontvangt de prijs in de categorie kunst. De plechtige uitreiking zal geschie den op zaterdag 23 januari in het concertgebouw te Amsterdam. HEERLEN De Roermondse rechtbank heeft gisteren de opper wachtmeester N. de Jong uit Herten veroordeeld tot 50 gulden boete we gens het doodschieten van de hond van een buurman met een dienstre volver op 15 juli jl. De rechtbank verwierp het beroep van dc opper op artikel 4 van de wet op de dierenbescherming, dat bepaalt, dat een bezoldigd politieambtenaar honden en katten, die een bedreiging vormen t voor andere dieren op een besloten erf, mag vangen en even tueel afmaken. In zijn verweer had opper De jong £etoogd, dat een marmotje op zijn erf door de vreemde hond werd bedreigd en dat zijn eigen hond door de andere hon gedekt is. Van een noodtoestand was volgens de rechtbank geen spra ke. Op 13 januari van het volgende jaar zal de centrale raad van beroep in Utrecht in hoger beroep een be zwaarschrift behandelen van opper wachtmeester De Jong tegen de ont heffing door zijn superieuren uit zijn functie van postcommandant van de rijkspolitie in Herten en de over plaatsing naar de politieopleidings- school in Baexem. al zijn we wellicht de ergste ex cessen van de koude oorlog te boven de kloof die oost en west scheidt er nog altijd is", aldus Heath. Hij sprak aan een diner ter gelegenheid van de 50ste verjaardag van het Royal institute of international 'af fairs in Londen. „Wij kunnen niet het feit van een zich uitbreidende Russische militaire en maritieme aanwezigheid of het doel daarvan, negeren. Wij kunnen niet vergeten dat de doelstellingen van het internationale communisme ongewijzigd zijn gebleven", zei hij Ook minister Luns hield daar een toespraak. Hij 9prak over de Europe se intergratie. Wanneer de onderhan delingen over de toetreding van En geland tot de EEG worden overgela ten aan de technici en de statistici, de hogepriesters die zelfs de komma's van de doctrine van de gemeenschap pen kunnen uitleggen, aan de tove naars die de kosten van levensonder houd in Etiigeland in 1978 tot op de cent kunnen berekenen, dan is het welslagen van deze ohderhandelingen niet zeker. Premier (Heath zei, dat de Europea nen nu beseffen dat hun politieke, economische en defensiebelangen al leen kunnen worden gewaarborgd door eenheid. Maar het doel van die eenheid is niet zichzelf af te snijden, maar bij te dragen tot de stabiele vooruitgang van de wereld als geheel. „En het is in die geest dat wij onze onderhandelingen over toetreding tot de Europese gemeenschap tot een succesvol einde hopen te brengen", aldus premier Heath. (Van onze speciale verslaggever) DEN HAAG In de Atlanti sche vergadering van gisteren heeft Nederland zich fel verzet tegen een Amerikaans voorstel dat ieder NAVO-land zijn defen siebegroting tot 5 pet. van het bruto nationaal produkt dient -te verhogen. De Nederlandse parlementa riërs, die steun kregen van hun collegae uit Noorwegen en Dene marken, trokken evenwel aan het kortste eind. De betreffende resolutie werd aangenomen met 36 stemmen voor, 21 tegen en 1 onthouding. In de Haagse Ridderzaal, waar gis teravond de twee dagen durende zit ting van de NAVO-assemblee werd besloten, was de „vijfprocent-reso lutie" in feite het enige onderwerp, waarover veel verdeeldheid bestond. Alle andere aanbevelingen, op het politieke, het militaire, hel economi- sche, het wetenschappelijke, het tech nologische en het culturele vlak, wer den unaniem of met grote meerder heid van stemmen aanvaard. Amendement De Nederlandse Kamerleden Jan sen (kath.v.) en Koudijs (lib.) brach ten in een amendement naar voren dat zij akkoord gingen met een ver hoging van de defensieuitgaven ten behoeve van de verzekering van de vrijheid. Ze verklaarden zich zelfs bereid een eventueel tussenvoorstel te steunen, dat voorzag in een integrale verhoging van het defensiebudget van elk NAVO-land met 5 procent. Als voornaamste bezwaar werd door de Nederlandse parlementariërs naar voren gebracht dat het onmoge lijk was in de NAVO-assemblee iets goed te keuren „waarvan wij weten dat het niet doo^ het nationale parle- j ment wordt goedgekeurd". De heer Koudijs lichtte als woord voerder toe dat Nederland 3.7 pet. van het bruto nationaal produkt be steedt aan defensie. Dit betekende per hoofd1 van de bevolking een be drag van. ƒ299 en dat was min of meer een absoluut plafond. Als voorbeeld om aan te tonen hoe onhaalbaar het Amerikaanse voorstel was, wees de Nederlandse volksverte genwoordiger op Canada, dat -thans 2V« pet., van haar, .bruto., nationaal produkt aan zijn defensie besteedt Per hoofd van de bevolking zouden de defensieuitgaven daar moeten stij gen van 307 tot liefst 614 per jaar. Het enige Nederlandse lid van de. NAVO-assemblee dat voor het Ame rikaanse voorstel stemde, was de an ti-revolutionaire parlementariër Geelkerken. Een woordvoerder vari de Deense delegatie waarschuwde te gen de noodzaak van Denemarken om uit de NAVO te treden, als dé „vijf procent-resolutie" aan zijn land zou worden opgedrongen. Dc opperbevelhebber van de geal lieerde strijdkrachten in Europa, de Amerikaanse generaal Goodpaster, had in de vorige zitting zijn bezorgd heid uitgesproken over de uitbreiding van de strijdkrachten van het War schaupact. Sinds enkele jaren werden de strijdkrachten van de landen van het' Warschaupact voortdurend versterkt en verbeterd. Uit de manoeuvres die de laatste tijd zijn gehouden, blijkt de grote mate van paraatheid. „De strijdkrachten van het Sowjetblok vormen een militaire machtsconcen tratie, die sterker is dan de wereld ooit heeft aanschouwd. Zij vormen een strijdkracht, die de redelijke de fensiebehoefte ver te boven gaat. Er bestaan thans ernstige tekorten, aldus generaal Goodpaster, en er is een ontwikkeling waarneembaar die de grootste aandacht van onze volke ren en parlementen vereist. Er is een tekort aan manschappen, het mate rieel veroudert en de luchtverdedi ging, de commando- en de controlefa ciliteiten, alsook de opleidingspro gramma's vertonen ernstige tekortko mingen. Nog ernstiger dan deze tekortko mingen was de tendens van vermin dering van de defensiebegroting. Ten zij deze ontwikkeling een halt werd toegeroepen, zou ons relatief militair vermogen steeds verder afnemen. Aan het slot van de zitting werd de Luxemburgse socialist Fandel tot president gekozen als opvolger van de Amerikaanse democraat Hays. Vice- presidenten werden de Deen Koester gaard (conservatief) en het Neder landse socialistische Tweede-Kamer lid Wierda. In verband met het overlijden van generaal de Gaulle hield het NAVO- parlement gistermorgen een minuut stilte in acht. DEN HAAG De officier van jus titie bij de rechtbank in Den (Haag heeft gistermiddag een week gevan genisstraf geëist met aftrek van da acht dagen reeds in voorarrest door gebracht tegen de 37-jarige lasser J. van L. uit Leidon. Hij stond terecht, verdacht van zware mishandeling van -zijn tweejarig dochtertje. Het kind 'kon 's i avonds niet in slaap 'komen en huilde herhaaldelijk, zodat een vierjarig broertje wakkér bleef liggen. „Ek ben mezelf toen ver geten. I'k wist niet meer wat ik deed", aldus verdachte, die het kind op bil len en dijen een aantal forse klappen had gegeven, waardoor bloeduitst*^ tingen waren ontstaan. Omdat het kind overgaf, was hv naar een ziekenhuis gebracht, doch bij onderzoek bleek, dat de slaapta bletjes die men het kind had gegeven niet schadelijk voor de gezondheid waren. Wel bleek het meisje water pokken te hebben. De echtgenote van verdachte verkeerde in overspannen toestand en werd verpleegd. Vonnis op 24 november. Snijdt u ineens een dikke plak van de kaas en hapt u daar huppekee zo in? Of houdt u meer van keurige, vierkante blokjes? De psycholoog zegt: „In het eerste geval bent u een royaal iemand, u ziet de grote lijnen en hebt een hekel aan details. In het tweede geval bent u een methodisch iemand die streeft naar harmonisch evenwicht." Klopt het niet? Gééft niet. Wie om deze test lacht met een brok kaas c in't vuistje lacht het best. De avond was zwart, regen glin sterde op de straat en ik was door een glibberige laag bruine bladeren gewaad om het huis te bereiken. Een gezellige afspraak met een oude vriendin. Ze was altijd om ringd door een druk gezin, maar had nu stilte om zich. Met zijn vieren waren ze wegge gaan, man en kinders naar een feestelijkheid bij vrienden. Na tuurlijk zou ze ook mee. maar toen was er die verstuikte enkel gekomen en kreeg ze huisarrest. Ze hadden haar prinsesheerlijk geïnstalleerd op de bank, telefoon onder handbereik. We kletsten de avond vol in heer lijke onbenulligheid, maar tegen tie nen ging haar blik steeds weer naar de klok. „Ze zouden vroeg thuis zijn.... morgen is het weer vroeg dag...." „Het is gezellig", banaalde ik. „Dan wordt het altijd later..." Maar tussen ons kroop de onrust naderbij. Die smerige weg.... en ik wilde eigenlijk ook wel naar huis... We leken uitgepraat; er vielen stiltes. Ziekenhui* Toen knerpte de telefoon. Met een greep had ze de hoorn te pakken. Luisterde. Een mannenstem zo hard. dat lk de klank meehoorde, die een naam noemde, heel duidelijk en langzaam, haar naam.... Ze knikte, begreep toen dat ze on- zichbaar voor de stem was en bracht er een benepen: „Daar spreekt u mee..." uit. De mannenstem sprak door. even maar....ik zag alleen haar star ge zicht, dat wit wegtrok en de bewe gende lippen die „ziekenhuis" zei den. „Flink zijn", dacht ik en voelde een vreemde trilling in mijn knieën, die slap schenen te zwabberen onder mijn stijve rug. Toen was er een verwarde roep, een opluchting, een lach zelfs, en er ontwikkelde een gesprek waaruit wel bleek dat er een volkomen loos alarm in onze hersens was geslagen. Eindelijk legde ze de telefoon |j neer, toch nog bleek om de neus. „Ongelooflijk", zei ze. „Als je nu eens zeggen wilde..." begon ik agressief. „Het was zo eenvoudig. Gewoon Meta...je weet wel...een nichtje...ze ls verpleegster..uiet in een nieuwe baan...belde me voor de gezelligheid- ..maar uit het ziekenhuis en die gesprekken gaan bljikbaar via een centrale...interlokaal...jiiks aan de hand.'.' Buiten toeterde een auto. Een mi nuut later was de kamor vol verha len en verwelkomingen. Ze snapten haar zenuwachtige I blijdschap niet goed voor ook ons verhaal gedaan was. „En nu moet ik weg", besliste ik. „Ik breng je even met de auto riep de heer des huizes. Maar ik ben met de bus gegaan. Voor ons aller gemoedsrust....

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9