Maatschappelijk werk versplinterd Waterwolf getemd Houten bungalow in vlammen WEEKAGENDA Voorschoten krijgt geen warenhuis City Centrum heeft al 200 leden Verkeer (d) foetale werkers in Leiden willen graag samenwerken "oncrete antwoorden Qudt Zoveel handzamer Cheque voor kinderhygiëne De Landbouw, Menken en Liko gaan samen Begin volgend jaar povinciaal rapport over verbetering van woonwijken Leidse lasser mishandelde kind NIEUWE lEIDSE COURANT WOENSDAG 11 NOVEMBER 1970 BIDEN Er zyn in Leiden zo'n kleine vijftig maatschappelyke in stellingen. Iedere instelling heeft vaak één, soms twee of drie maat schappelyke werkers en werksters, die allemaal hun werk in hun een tje moeten opknappen. Vaak heb ben ze byna geen contact met col lega's, de samenwerking tussen de Instellingen is nihil, at de maatschappelijke werkers best graag willen samenwerken, bleek gistermiddag in de Burgerzaal. De Stichting Maatschappelijk Contact Orgaan had alle maatschappelyke werkers, „de werkers in 't veld", uitgenodigd om eens met elkaar te praten over wat zy graag verbe terd zouden zien. Ruim 80% van de Leidse maatschappelyke werkers had gehoor gegeven aan de uitno diging. ejuffrouw J. R. Kapteyn legde uit, waarom de middag „Steigerwerk voor nieuw welzijnsbeleid" was ge noemd. Het woord steiger houdt zo wel in op de achterste benen staan als een hulpmiddel bij de opbouw van iets nieuws. Wethouder Den Haan-Groen was gastvrouwe van de bijeenkomst. P. H. van der Plank gaf een uit eenzetting over het Merrforandum Voorbereiding -Wetgeving Maat schappelijk en Cultureel Welzijn. De samenvatting die de maatschap pelijke werkers was toegestuurd, bleek echter veel te ingewikkeld te zijn opgesteld. 'an mensen uit de zaal kwam daar op nogal wat kritiek. Ze wilden niet over die zweverige dingen praten. Concrete antwoorden op concrete vragen, voorzover die konden wor den gegeven, daaraan bleek meer behoefte te bestaan. )r. J. H. Kamphuis van het Maat schappelijk Contact Orgaan leidde de discussie. Hij zette uiteen wat het Contact Orgaan wil zijn. In Leiden is voor verschillende zaken een overkoepelend orgaan. Voor jeugd- en jongerenwerk, voor kunst, kuituur, sport, maar niet voor maatschappelijk werk. Er zijn zo ontzettend veel instellingen, die Schout- en schepenen' voor exclusieve parties in privé sfeer COMMENTAAR Het komt ons voor en wy weten ons hierin gesteund door reacties van vele anderen dat de nieu we verkeerssituatie by de Jan van Houtbrug op een verkeerd moment van kracht is geworden, namelyk vóórdat de verkeerslichten zyn ge plaatst. die deze ingewikkelde toe stand te zyner tijd moeten norma liseren. Waarom nu ineens deze haast Er kon zelfs niet worden gewacht op het ingebruiknemen van de verbrede Oranjeboomstraat (al vragen wy ons af of de situatie na die ingebruikneming en zonder de verkeerslichten dan niet nóg moeilijker wordt). Zelfs als men de kinderziekten van de nieuwe regeling veroorzaakt door het feit, dat vele verkeers»- deelnemers even moeten wennen aan de nieuwe ryrichtingen bui ten beschouwing laat, leert de er varing op verschillende tydstippen van de dag ons, dat de stad vanuit de richting Lammenschansweg nóg onbereikbaarder is geworden. Over de enkele honderden meters van de Jan van Houtbrug naar het kruis punt Levendaal - Korevaarstraat doet men nu via de omweg van de Geregracht (uitmondend op het Le vendaal, voorrangaanzienlijk langer dan voorheen. Rijdt men deze route op de spits uren, dan boft men, niet wat de tyd betreft lange files bewyzen dit maar wel wat het iyfsbe- houd aangaat. Want dan wordt door de vele agenten die momen teel handenvol werk hebben aan de nieuwe regeling, ook het verkeer op de splitsing Levendaal - Gere gracht geregeld, en dat betekent, dat de automobilist die, komend van de Geregracht, met een scher pe bocht linksaf moet, na het wèl zichtbare verkeer van rechts voor rang te hebben gegeven, niet op hoop van zegen linksaf behoeft te slaan. Geparkeerde auto's voor het garagebedrijf op de hoek maken het uitzicht naar links nog slechter. Ten slotte nog een detailkritiekje: op de Lammenschansweg komt het verkeer gcwoonlyk op twee ry- stroken op de stad aanryden. Al leen de op de rechter rijstrook ry- dende automobilisten kunnen het bord zien, dat linksaf slaan naar de Zoeterwoudsesingel verbiedt. Het lijkt ons dienstig ook op de mid denberm een dergelyk bord te plaatsen zodat ook de automobilis ten op de linker rystrook tydig op het verbod worden geattendeerd. LEIDEN Dr. C. den Hartog, die als wetenschappelijk hoofdambtenaar W) het Rijksherbarium sinds 1 juli '63 aan de Leidse Universiteit is verbon den, is met ingang van de cursus 1970/1971 benoemd tot buitengewoon hoogleraar aan de Vrije Universiteit Brussel. Hij zal daar de ethologie der Planten en de plantenaardrijkskunde doceren. Prof. Den Hartog zal zijn in Leiden voortzetten. allemaal, zonder onderlinge coör dinatie, voortploeteren. Het Maatschappelijk Contact Orgaan zou graag zien dat in de verschil lende Leidse wijken centra komen, waar deze mensen strak samen werken. Nu moeten alle katholieke mensen die b.v. naar een bureau voor huwelijksmoeilijkheden wil len, naar één adres in de stad. Het ideaal van het Contact Orgaan is, dat die mensen met hun moeilijk heden naar één bekend gebouw in hun eigen buurt kunnen gaan. Op enkele vlakken in het maatschap pelijk werk is al enige samenwer king. Zo werken de drie verschil lende sociaal-pedagogische diensten al stevig samen. De sociale werkers willen dus graag samenwerken, omdat het hun werk zoveel handzamer maakt. Maar vaak willen de besturen van de in stellingen niet Men besloot om uit de maatschappe lyke werkers werkgroepen samen te stellen, kleine groepen die aan heel concrete punten gaan werken om zo enige duidelykheid in het Leidse maatschappelyke werk te krygen. Nog een idee van dr. Kamphuis: een vraag- en aanbodsysteem voor vrij willigers, deskundigen op b.v. fi nancieel, juridisch of technisch ge bied, die de nu zo vaak ondeskun dige besturen kunnen aanvullen. Dat zou dan via het maatschappe- lyk Contact Orgaan worden geor ganiseerd. Ruim 80 maatschappelijke werkers en werksters waren gistermiddag in de Burgerzaal. Zal er eindelijk eens iets wor den gedaan tegen de ver splintering in Leid&n? Winkeliers trekken zich terug VOORSCHOTEN Het bestuur van de Algemene Winkeliers vereniging zal aan het gemeentebestuur en aan het Centraal Finan- cierings Instituut meedelen, dat de gezamenlijke winkeliers van Voorschoten afzien van de verleende optie op de huur van een nog te bouwen warenhuis in de Schoolstraat. Dit besluit volgde na een stemming, waarbij bleek dat slechts tien winkeliers achter het beleid van het bestuur van de AWV bleven staan en 37 stopzetting wensten van de onderhandelingen over het warenhuis. De voorzitter van de Winkeliers vereniging, de heer Planje, weerlegde de aanmerkingen op zijn beleid door terug te grijpen op de notulen. In februari van dit jaar bleek 75% van de aanwezige leden voorstander te zijn van onderhandelingen met het Centraal Financierings Instituut over een eventuele exploitatie van het te bouwen warenhuis. Daarna is het bestuur aan het handelen gegaan hetgeen resulteerde in een korting van f50.000 op de bouwgrond. De heer Planje kwam ook met een rapport ter tafel van het Cen traal Instituut Midden- -en Klein bedrijf over de bewinkeling. Dit rapport kon hij de vorige vergade ring niet openbaar maken. De func tionele commissie voor de midden stand kent volgens de heer Planje nog steeds geen openbaarheid, waar door de voorzitter wordt gedwongen de leden bepaalde mededelingen te onthouden. Na hoor en wederhoor stond de meerderheid van de aanwezige leden achter het bestuur. Duidelijk bleek LEIDEN „Leids City Centrum speelt voor Sinterklaas" is de slagzin waaronder het „Leids City Centrum", zijn eerste St. Nicolaas-actie zal gaan voe'ren. Met deze grootscheepse actie za lhet zich tevens als actiegroep voor het centrum van Leiden presenteren. Begin 1970 werd het Centrum op gericht door een groot aantal zaken mensen, met als doel de binnenstad gezellig te houden, maar toch van alle moderne gemakken te voorzien. Een goede verhouding met de ge meente heeft de actiegroep inmiddels tot stand gebracht. Iedere maand zijn er besprekingen op het stadhuis. Aan vankelijk telde de groep 70 leden maar dat is in de loop van dit jaar uitgegroeid tot rond de 200. Op 18 november zal de actie star ten. De ruiten van de zaken die mee doen worden voorzien van een paars- zwart vignet met een wit klaverblad in het midden, dit als symbool van het centrum. Na de actie blijft het vignet aangeplakt, als teken van lid maatschap. In al deze winkels zijn spel-formulieren te verkrijgen, waar door men kan mee doen aan een soort letterspel. Het is de bedoeling dat een zin, het liefst een slagzin, wordt gemaakt. De origineelste wor den bleoond. De formulieren zijn tot 1 januari in te vullen. De eerste december begint de licht- week met de koopavonden. De win kels zullen in die week tot 21.00 uur geopend zijn en op zaterdag tot 17.00 uur. Na deze week brandt de verlich ting alleen op zaterdagavond en van af 18 december weer iedere avond. Het Leids City Centrum heeft aan de Intocht-commissie van St. Nico- laas een geldbedrag geschonken, be stemd voor cadeaus voor alle kinde ren in Leidse tehuizen. ISeerlandw voor de radio LEIDEN Het Leids accordeon orkest Neerlandia is zaterdagmiddag in het programma „Musicerende dilettaiiten" van de KRO voor de radio te beluisteren. LEIDERDORP Ails één van haar jubiileumfestaties organiseert de 50- jarige Leiderdorpse schaakvereniging ia samenwerking met een aantal winkeliers een oploswedstrijd. Tot zeterdag staan in het winkelcentrum Santhorst vijf problemen en partij stellingen; zaterdag verschijnen er vijf nieuwe problemen in de Oranje- wijk. In de deelnemende winkels is een formulier verkrijgbaar waarop de stand staat afgebeeld en de oplossing kan worden vermeld. Per probleem is een prijs van 5,beschikbaar en voor het beste totaal van een serie een prijs van 12.50. In februari gaat de wedstrijd verder in het cen- •rum van Leiderdorp. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Eric M, zn v H Bolten en T J Lodder, Son ja M H, dr v P van Duijvenvoorde en J Melsen; Albert F, zn v L Joffers en M Ipema; Mirjam A P, dr v J Verver en A Koppe; Abraham G, zn v C Houwaard en M W van Lien; Berna- dette R. dr v W Boom en M A K van der Meij. Overleden: A W Ruitenberg, 10 aug 1942, man; H Bootsma, 12 nov 1877, weduwe van P Mazurel; W E Raue, 21 aug 1877, vrouw; P J C de Beer, 28 juni 1942, man; W B Bor- chers, 21 april 1906, achtgen van S J Mulders; J P van Dijk, 25 nov 1911, man; L van Beelen, 4 aug 1906, man. VOORSCHOTEN Bij de Start van de kinderpostzegelverkoop werd in het póstkantoor te Voorschoten gisteren een chequè ter waarde van ƒ7500,overhandigd aan de voor zitter van de Stichting Gezondheids zorg, mr S. Kloosterman. Dit bedrag, toegekend door de Stichting voor 't Kind, is bestemd voor het Pastoor Van Bemmelen Gezondheidscentrum in de wijk Noord Hofland^ afdeling idnderhygiëne. Het geld is bijzonder welkom, daar de inrichting ongeveer twaalfduizend gulden vergt. De heer Kloosterman dankte de ere-voorzitter, doktor S. v. d. Stoel, voor zijn bemiddeling in deze bij- clrage-regeling. En tevens de dames, die steeds weer bereid zijn de kin derpostzegels aan de bezoekers van het postkantoor te verkopen. Burgemeester L. de Kool was bij d?<t feestelijke gebeuren aanwezig en britcht ook een bezoek aan de kin derpostzegelstand. LEIMUIDEN In de Drecht bij het gemeentehuis zal een waterkering worden aangebracht om bij een eventuele dijkdoorbraak het water te kunnen weren. Deze waterkering wordt aangebracht op last en reke ning van Prov. Waterstaat. De palen voor dit bouwwerk waren enige tijd geleden al geslagen. Het betonnen ele ment, dat op een terrein bij de prov. Drechtbrug was ge construeerd door de fa. J. W. Kleinlein uit Bloemendaal, moest echter per kraan over het water worden ver voerd. Aanvangkelijk zou dit 26 ton wegende gevaarte maandag op zijn plaats worden gebracht, maar ten ge volge van de windkracht moest dit nu dinsdag plaats vinden, waarin men ondanks enige moeilijkheden is ge slaagd. Dit betonnen element heeft een doorvaarthoogte van 610 en een drempel van 240 cm. In het element zijn twee plastic buizen aangebracht, waarvan gebruik gemaakt kan worden bij de aanleg van elektriciteitskabels, tele foon, gas, of anderszins. Het nu geplaatste element moet aan beide walkanten en aan de onderzijde nog worden aangevuld met beton. Als de er naast gelegen oude brug verwijderd wordt om plaats te maken voor een nieuwe bredere ophaalbrug, kan deze waterkering als noodbrug voor het lichte plaatselijke verkeer gebruikt worden. Voor het grote poldergebied in Leimuiden en omge ving is dit een welkome beveiliging tegenover het vele water in de omtrek, zoals het Braassemermeer en de Westeinderplassen. NIEUWKOOP De riante houten bungalow van de heer Dresselhuys uit Amsterdam, directeur van de Ned. Lloyd, is vannacht met inboe del en al in vlammen opgegaan. Omstreeks half 12 gisteravond werd de omgeving opgeschrikt door een explosie in de bungalow en onmid- dellyk stond het huis in lichterlaaie. De bewoners waren op dat moment afwezig. Aan redding van de kostbare an tieke inboedel viel nauwelijks te denken, want door de explosie was de voorgevel weggeslagen, waardoor de vlammen vrij spel kregen. De brandweer, die enkele minuten na alarmering aanwezig was, moest zich beperken tot nablussen en het nathouden van de percelen ernaast. De brand werd nog verhevigd door de aardgastoevoer, die juist gisteren tot stand was gebracht en waaraan de explosie waarschijn lijk te wijten is. Deze kon pas wor den afgesloten, toen personeel van de SLF uit Leiden naar Nieuwkoop LEIDEN N.V. Fabriek van Melkprodukten De Landbouw Th. L. Heemskerk te Noordwykerhout, Menken Melk N.V. te Wassenaar en Liko Frisdranken N.V. te Bodegraven, hebben besloten een volledige samen werking tot stand te brengen om zo een sterkere eenheid in het aan elkaar grenzende afzetgebied te vor men en een grotere continuïteit te bevorderen. De Landbouw Noordwykerhout heeft 70 personeelsleden. Menken Melk/Liko Frisdranken hebben sa men 300 personeelsleden. Met de vak organisaties heeft tijdig overleg plaatsgevonden en de S.E.R.-fusie- code is gehanteerd. De directies heb ben de verzekering gegeven, dat geen personeelsleden hoeven af te vloeien. DEN HAAG In het kader van de verbetering van het woonmilieu zullen Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland in samenwerking met de ge meentebesturen van Delft, Dordrecht, Gouda en Zoetermcer woningpro gramma's opzetten, gericht op nieuwe woon- en verkavelingsvormen. Daarnaast worden op basis van een inleidende studie van de Pro- vicniale Planologische Dienst met tawalf gemeenten twaalf studiepro jecten uitgewerkt, waarbij wordt on derzocht hoe in bestaande woon buurten een verbetering in 't woon milieu tot stand kan worden ge bracht Op de provinciale begroting is voor deze experimenten een be drag van ƒ75.000 uitgetrokken. De studie is in werkgroepen tot stand gekomen en is nu in het sta dium van afronding. Begin 1971 zal het rapport door de provincie wor den gepubliceerd waardoor andere gemeenten ook maatregelen kunnen nemen. De twaalf betrokken gemeenten zijn: Alblasserdam, Alphen aan den Rijn, Delft, Dordrecht. Gorinchem, Gouda. Papendrecht, Pijnacker, Lei den, Rijswijk, Vlaardingen en Was senaar. In Leiden zijn inmiddels buiten het studieproject om twee straten overeenkomstig de denk beelden die zich inmiddels hebben gevormd, gereed gekomen als il lustratie bij het te verschijnen rap port. LEIDEN In oktober werd by de Leidse Spaarbank ingelegd f 7.842.196,67 en terugbetaald f 7.394.187,55. Het tegoed van de 68.714 inleggers bedroeg aan het eind van de maand f 106.746.818,88. was gekomen. De eigenaar was gis teravond telefonisch niet te berei ken, maar kon toch in de loop van de nacht op de hoogte worden ge steld. Om half acht vanmorgen kon de brandweer het terrein ver laten, een verkoolde puinhoop ach terlatend. dit bij de reglementaire bestuurs verkiezing, waarbij de heer Planje werd herkozen als voorzitter. Als lid van het bestuur werden her kozen de heren Waaijer, Verhoog, Van Ast, Vosmeer, Van Wijk en Schapendonk jr. De heren Griffioen en A. Planje stelden zich niet her kiesbaar. DEN HAAG Ik heb haar flink geraakt, bekende destyds een 37- jarige lasser uit Leiden, die nu voor de Haagse rechtbank stond, omdat hy zyn 2-jarige dochtertje ernstig zou hebben mishandeld. De officier eiste een week gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het huwelijk van verdachte met een kennelijk sterk overspannen vrouw had herhaaldelijk moeilijk heden in het gezin met drie kinderen gegeven. Het meisje, het jongste kind, was in de nacht van 13 op 14 januari erg lastig. Ze huilde en kon niet slapen. Ik was helemaal van streek en wist niet meer, wat ik deed, aldus verdachte. Hy zou om het kind te kalmeren het op de dijen en billen hebben geslagen, waardoor bloed uitstortingen ontstonden. De president van de rechtbank vond het optreden ergerlijk. Vooral omdat later bleek, dat het kind aan waterpokken leed. De raad voor kinderbescherming bemoeit zich nu met het gezin. De officier achtte de poging tot toebrenging van zwaar lichamelijk letsel bewezen, al had hij begrip voor de situatie. Op 24 november wordt vonnis gewezen. Woensdag 11 november Stadhuis, 4—« u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Antonlus-clubhuls, 8 u.: toneelavond Friese Vereniging. Gehoorzaal, 12.4513.30 u.: pauze orgel concert Bernard Winsemlus (Walther, Sweelinck, Bach en Mozart). Beloftekerk, 8 u.: aid. Mars Christen- vrouwenbond, mej. mr. C. J. v.d. Hurk over adoptie. LEIDERDORP Zaal achter Geref. Kerk, Hoofdstraat, 8 u.t afd. Leiden Chr. Plattelands vrouwenbond, dokter G A de Bruyne over abortus provocatus. Donderdag 12 november Zaal „Ons Eiland" (Kortenaerstraat), 8 u.: showavond Neveda Wol. Zaal Bevrijdingskerk, 8 u.: afd. Z.-w. Christen-vrouweQbond, prof. dr. A. Scha berg over, „kanker en kankerbestrijding". Schouwburg, 8.15 u.: „spring uit het raam schat, we gaan trouwen" (blijspel van Dimitri Frenkel Frank). Rapenburg 61, 8 u.: K en O, prof. dr. K van het Reve over „De schrijvers van het ondergrondse Rusland". Burgerzaal stadhuis, 4 uur: receptie wet houder Menkes tg.v. zilveren jubileum. Gehoorzaal, 8 u.: afdeling Lelden Ned. Rels-Ver., voorlichtingsavond over winter sport en andere reizen (met films). Kantine Clos en Leembruggen, Derde Binnenvestgracht 3, 2 uur: Ver. van huls vrouwen, P. J. Steltmans over „Hoe laten wij de wereld achter aan onze kinderen?" Micro-theater, Veslestraat 40 (41035), 8.30 u.: Imperium met „Hut Spot we zijn nieuwsgierig oranje". Vrijdag 13 november Gehoorzaal, 8.15 u.: K en O, Rott. Philh. Orkest, m.m.v. Ingrld Haebler, plano. Beethoven-programma. Boshuis (achter Hoflaan 76), 7 uur: ruil beurs voor verzamelaars. Vestestraat 40 (41035), micro-theater, 8.30 u.: Imperium met „Hut Spot". Zaal Mekel. Hogewoerd 87 8 u.; leden vergadering PvdA Kath mil. tehuis. 8 u.: schletavond Ned. Bond Oud-strijders. Zaterdag 14 november Schouwburg, 8.45 u.: Litteris Sacrum, „Veertig Karaat". Den Burcht, 8 u.: toneelavond Groninger Vereniging. Vestestraat 40 (41035), Micro-theater, 8.30 u.: Imperium met „Hut Spot". Antonius Clubhuls Mare 43. 105 uur: ruilbeurs. FILMS CAMERA Met Jouw tanden in mijn nek. 18 jaar, dag. 2 30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; vrij- en zat-nacht 23.30 uur: Last Summer. 18 Jaar. LIDO De wraak van de wolven 18 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 445. 7 en 9.15 uur.. STUDIO ingmar Bergman-festival met o.a. Het zevende zegel. dag. 2-30. 7 en 9 15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Het slot der verloren vrou wen 18 Jaar dag. 230 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Help ik ben nog maagd. 18 Jr., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: De genaakbaren 18 Jaar. TRIANON M A.S.H 18 Jaar. dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. NIEUWE FILMS IN LEIDEN CAMERA Gil en sterf. 18 jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 .4.45 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur; Scruggs. De bruidegom en de pooier en Wedijver. LIDO Doorbraak naar de hel. 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4-46 7 en 9.15 uur. LUXOR Ardennen-offensief, 14 jaar, dag. 2-30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9-15 uur. STUDIO Ingmar Bergman-cyclus: do: de Maagdenbron; vr en za: Als ln een donkere spiegel; zo en ma: De grote stil te: dl en wo: Persona; alle films 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2-30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheld, Hooi gracht 48, telefoon 21060 en de Oegstgeestse Apotheek. Wllhelmlnapark 8. Oegstgeest, telefoon 53274. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheld. De zaterdagdienst vanaf 13 uur, de zon dag-, avond- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheld. Ooktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen doktei raadplegen. Daarna 6 maal 2 Dellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwei". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.oj. Openingstijden: dinsdagavond van 8.80 uur tot 11 uur, woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; voor Informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis; dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.0D—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur;'zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek; dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.3014.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Kinderkliniekmaandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.3015.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Elisabethzlekenhuis Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek: 3e klas. 13.30—14.30 en 18— 19 uur; 2e klas 13.30—15.30 en 19—2o uur; ie klas. 11—12. 13JO—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags li tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgera- makUnlek; maandag t.m. vrijdag 16.45— 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur: zondag 11—11.45 en 13—15 uur Dlaconessenhuis: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.15—8.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.: 3e klas: van 14.0015.00 uur, van 18.00—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.00X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang, NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van I tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium: longkilnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- Hng: dagelijks van half 3 tot half 6; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkilnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: schilderijen Willem van den Berg. tot 6 december, dag. 10—16 u„ zond. 1316 u. Rapenburg 73; werk van Bert van den Oever (trappenhuis); van 13 november 11 december: maand t.e.m. vrljd. 830— 6 uur. Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: werken van Maria Hofker Rueter, W. G. Hofker en Melndert Zaalberg. (13 nov. t/m 9 dec., maand, t/m zat. 10—5 u„ dlrtsd. av. 8—10 u.) Herfst Tentoonstelling Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3 Lel den: Kees Hak aquarellen, Mary Plooy wandkleden. Frans Erkelens tekeningen. Anke Blankcvoort Keramiek. Kojl Kondo Poppen. 1 November—1 december dinsdag t/m za terdag van 9—6 uur, 's avonds na telefoni sche afspraak 01710 22806. Rapenburg 94: werk van beeldhouwer Wlm Jonker (tot 20 nov., dL t/m zond. 2—8 Musea Acad. inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.3012.30 dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april so september. 9—12 eD 13.30—17 uur, ton. 10—16 uur. kassen zat. en zon. gesloten; 1 oktober - 3) maart. 9—12 en 13.30—16 uur. zon. gesloten Kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870, tot 26 oktober, dag. 10—17 uur zond. 13—17 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3