Raad Leiderdorp akkoord met documentatiefilm In Leimuiden komt een gemeenschapscentrum WEEKAGENDA 'Bruine troep' uit de Hazerswoudse kraan BEMANNING TERUG OP KING DAVID f] Schaatsclubs willen ieu«rdtrainio<r in Utrecht stimuleren Sleutelstad, AZC en De Zijl gewipt met pensioen Kol. Wessels Opstelling van1. Jong Oranje Benthuizen heeft klein tekort Geen waterkering door windkracht NIEUWE IEIDSE COURANT 4 DINSDAG 10 NOVEMBER LEIDERDORP By de aanvang ▼an dc gisteravond gehouden raads vergadering vond de installatie plaat* ▼an de heer F. G. E. van Haerama Buma (VVD) als opvolger van de heer J. Ph. van Oostrom die wegens drukke werkzaamheden voor het raadslidmaatschap had bedankt. Bij de ingekomen stukken was een afschrift van een brief voor de toe kenning van een subsidie over 1969 aan het medisch-opvoedkundig bu reau te Leiden. De heer J. Hekkel- man (prot. ehr.) vroeg het college of het niet mogelijk is dat de gemeen ten die dit bureau steunen, ook in spraak krijgen in het bestuursbeleid. Er is daar door het bestuursbeleid een chaotische toestand ontstaan. Wethouder mevrouw D. Tichler- Moerman zei het met de heer Hek- kelman eens te zijn dat er sprake is van een droevige toestand. Wij kunnen als gemeentebestuur geen en kele invloed op dit bestuur uitoefe- Film Het voorstel om een krediet be schikbaar te stellen van f 1000 voor het maken van een geluidsfilm over Leiderdorp was een punt van uit voerige discussie. De heer Van Haersma Buma wilde graag weten of het college aanwij zingen had gegeven wat er op de film moet komen en of er inmiddels met de opnamen was begonnen. De heer J. Reugebrink (prot.-chr) ging nog een stapje verder door te zeggen dat hij de heer Lohman, die de film vervaardigt, niet wilde du peren in de reeds door hem gemaakte kosten. Was dit niet het geval, dan zou hij tegen het voorstel stemmen, omdat hij dit bedrag te veel vindt voor documentatie. Burgemeester Van der Have bood de raad zijn excuses aan dat het tijdig vragen van een krediet achter wege is gebleven. De heer Rtugebrink kon hij geruststellen. Als de raad het krediet niet verleende, kon men uit de post documentatie het bedrag be talen. Men wilde echter graag dit extra krediet, omdat er in het zich zo snel ontwikkelende Leiderdorp veel documentatie nodig zal zijn. De raad ging tenslotte akkoord. Eveneens met hert voorstel tot in stelling van een cultureel jongeren paspoort. Wel vroeg men het college op zo ruim mogelijke schaal bekend heid ;e geven aan de mogelijkheden die dit paspoort voor jongeren geeft. Minder moeite dan met het kre diet van f 1000,- had de raad met hert besluit tot het aangaan van kas geldleningen voor 1971 tot een be drag van f 2.500.000 en van vaste geldleningen tot een bedrag van f 4.000,000. School Zonder discussie gaf de raad toe stemming tot kredieten voor leer- en hulpmiddelen voor de Slem v. d. Stoelschool en voor de uitbreiding van de school aan de Kastanjelaan met één lokaal. Hel zal in de naaste toekomst weer noodzakelijk zijn een aantal scholen uit te breiden. Ook is de bouw van een nieuwe lagere school en kleuterschool aan de Wild- dreef nodig. Tot lid in de onderwijscommissie werd de heer Van Haersma Buma gekozen. B(j de rondvraag vroeg de heer J. Toelen (KVP) hoe het staat met de plannen tot bouw van een semi permanent jeugdgebouw ten zuiden van de Engelendael. Mevrouw Tich- ler zei. dat er een gesprek is geweeat met het bestuur van de Stichting Jeugdwerk. De plannen om aan de Gaarmeesterstraat een gebouw te stichten, worden uitgewerkt. B. en W. beraden zich nog over de sub sidiemogelijkheden. De heer J. van Rooyen (WD) vroeg het college of het bestaan van de culturele raad in deze vorm nog wel zin heeft. Kunnen de verenigin- LISSE Bestuursleden van zes tien IJsclubs hebben gisteravond in Lisse de jaarlijkse vergadering ge houden van het district Sassenheim. Belangrijkste agendapunt was wel de jeugdtraining, die gedeeltelijk in Utrecht wordt gehouden en waar voor nog onvoldoende belangstelling is. Elke zaterdag, twintig weken lang, kunnen jeugdige schaatsers uit dc Bollenstreek naar Utrechts kunstijsbaan, waar wordt getraind o.l.v. de heren Zuiderduin en Egbert van 't Oever. Men kan zich bij de heer Van 't Oever opgeven: tel. •2521—5116. Ook met de verdeling van de in de komende winter te verrijden wed strijden hield men zich bezig. Die luidt nu: Schoolwedstrijden voor jongens en meisjes tot 12 jaar naar Woubrugge, korte baan dames naar Rijpwetering. koppelwedstrijd junio ren (16 en 17 jaar) naar Lisserbroek evenals de lange baan (500, 1500 en 3000 meter), korte baan junioren naar Warmond, korte baan senioren naar Leiderdorp, koppel wedstrijd naar Noordwijk en lange baan juni oren (15—18 jaar) naar Alkemade. Wanneer die wedstrijden kunnen worden gehouden, moeten die worden opgegeven aan de heer Karremans in Sassenheim. tel. 02522—13219 (tot 6 uur: 11383). Het bestuur nam afscheid van de 75-jarige Mart. v. d. Linden, die na 25 jaar zijn functie afstond' aan de heer P. L. Timmers uit Lisse. Voor zitter v. d. Voet uit Warmond had eerder de ijsclub Sassenheim geluk gewenst met de nieuwe ijsbaan. LEIDEN .Vannacht zijn twee auto's gestolen. Van het Rapenburg werd een blauwe 2 CV. kenteken FE-62-48 ontvreemd, van het Pie terskerkhof een witte Plymouth, met hel kenteken 90-48-JS. gen aan de raad de brugfunctie, die er moet zijn tussen culturele raad en gemeenteraad, nog wel toe? Om op korte termijn te komen tot een stabieler subsidiebeleid, is de cul turele raad als adviesorgaan onge schikt vooral t/o van de sport. De organisatievorm van de raad functio neert niet meer. Een oplossing zou misschien zijn, dat een gemengde raadscommissie over het subsidie beleid zou gaan praten. Burgemeester v. d. Have stelde voor, dat de gemeenteraad binnen kort met de culturele raad een ge sprek zal hebben. Mevrouw H. Uhleiibeck-Lagerwey (D'66) vroeg ten slotte het college of het niet mogelijk ls in de raads vergaderingen het aanwezige publiek aan de discussie te laten deelnemen. Het college zal op deze vragen schriftelijk antwoorden. De voorzitter kon de raad nog meedelen, dat het de zwemvereniging gelukt is een geldlening te krijgen (f 2.000.000,voor de realisering van het overdekte bad. Tevens nodigde de zwemvereniging de rapd uit een tochtje te maken naar Brunssum, waar een gelijk soortig bad is gebouwd. HAZERSWOUDE „Iedere bur ger van Hazerswoude draagt de ver antwoordelijkheid om het leefmilieu in positieve zin te bevorderen", con cludeerde wethouder L. Verwejj gis- 'teravond in het gemeentehuis waar het gemeentebestuur een burger avond organiseerde onder het motto „Gezond leefmilieu". Na een welkomstwoord van bur gemeester J. ten Heuvelhof be steedde de heer Verweij uitgebreid aandacht aan de milieuhygiëne in Nederland, speciaal in Hazerswoude. De aanwezigheid van twee rioolwa terzuiveringsinstallaties (een in Rhy- nenburch, en in zudd), beide in be heer van de gemeente, is,- volgens de heer Verweij. niet voldoende. In andere delen van Hazerswoude im mers loost de riolering op de pol ders. Reeds enkele jaren staat in de be groting een post betreffende aanleg van een riolering in Hazerswoude- Oost. De bouw van een zuiverings installatie in Oost prijkt bovenaan de urgentielijst van Rijnland. Het drinkwater van „De Rijn streek" noemde de heer Verweij „goed", al gaf hij later toe dat men in Hazerswoude wordt geconfron teerd met hert „hardste water, op Roermond na". Dat er in de gemeente, ondanks de activiteiten van de vuilnisophaal dienst (twee maal per week), veel afvalstoffen worden gedeponeerd in sloten en vaarten, vond hij een zeer kwalijke zaak. Ir. A. Kamphuis, (gem.raadslid). KATWIJK In de zevende ronde van de strijd om dc KNZB-beker hebben ook de waterpoloteams van De Zijl, Sleutelstad en AZC moeten afhaken. Er is nu geen Leldse ver tegenwoordiging meer. De Zijl en het Haagse HZPC hebben de talrijke toeschouwers in Katwijk een uiste kende wedstrijd voorgeschoteld. On danks de 16 eindstand, was het geen eenzijdig duel tussen de twee aanvallend spelende ploegen, al mocht dat gezien het twee klassen verschil worden verwacht. Coach Hans v. d. Moolen vond het een leerzaam duel voor zyn forma tie: nu konden de zwakke plekken eens worden aangetoond. Een zwak ke plek was bv. het niet uitbuiten van een numerieke meerderheid, een situatie die vijf keer voorkwam. De Hagenaars benutten twee van de vier kansen, die ontstonden in zo'n periode. Overigens werd het verlies Da? in de derde periode een feit. Eerst bracht Simon Ouwerkerk de achterstand terug tot 13. maar Klaas Parrel deed HZPC tot 15 weglopen Daarna werd het nog 16. Sleutelstad heeft een 3—1 voor sprong tegen ZCG moeten prijs geven. Co Oudshoorn scoorde 10, Jan Breedeveld 3—1 na de gelijk maker. De derde periode werd Sleutelstad fataal. Het werd 3—3, waarna ZCG in de laatste periode tot 3—5 wegliep. AZC ten slotte ver loor met 8—1 van het sterke Nep- tunus Amersfoort. Echtpaar Van der Werf (Voorhout) in het goud VOORHOUT Petrus Johannes van der Werf en Maria Johanna Maat. Beatrixstraat 13, ln Voorhout een bekend echtpaar, zijn 24 novem ber 50 jaar getrouwd. De bruidegom werd in 1896 geboren, de bruid in 1898. In 1921 kwamen zij naar Voorhout en in 1929 werd de heer v d Werf tuinmansknecht in de groentetuin van de Bisschoppelijke Nijverheids school. Hij moest elke dag zo'n 300 leerlingen van groente en fruit voor zien. Dit heeft hij 36 jaar lang ge daan. Het gouden paar kreeg negen kin deren van wie er nog acht, vier zoons en vier dochters in leven zijn. Zondag is er in zaal Foreholte, in gang Rijnsburgerweg van 3 tot 4.30 uur een receptie. Hulde voor mevrouw Van Gilse NOORDWIJK Tijdens een druk bezochte theemiddag en ledenverga dering in hotel Verloop hebben de dames van de Noordwijkse Vereni ging van Huisvrouwen op spontane wijze hun erelid mevr. A. van Gilse- Van Geldermalsen gehuldigd. Van 1920 af is zij aktief in de huis vrouwenorganisatie en met tussen pozen maakte zij in totaal twintig jaar deel uit van het hoofdbestuur. Voor deze langdurige trouw en ijver was haar od het -ecente congres van de Ned. Ver. van Huisvrouwen al veel lof toegezwaaid. Haar eigen af deling. waarvan zij een der opricht sters was, bleef bij dit gouden lid maatschap in de hulde niet achter. Niet minder dan 56 maal mocht mevr. Van Gilse deze middag een bloem in ontvangst nemen. meende dat meer voorlichting van de kant van de gemeente aan bur gers en scholieren betreffende milieuhygiëne niet overbodig is. De heer H. de Boer, gemeenteraads lid adviseerde tot strenge controle, betreffende het wegwerpen van af valstoffen. Nog diverse andere zaken kwamen op deze burgeravond aan de orde. Een greep hieruit: Het ontbreekt de jeugd ln Rhynen- burch aan een speelterreintje; op maandag, wasdag, worden de Ha zerswoudse vrouwen geconfronteerd met „bruine troep" uit de water kraan; er is een speling in de plaat selijke belastingen van een kwart miljoen gulden, aldus de burgemees ter. „De gemeenteraad hoort hier over volgend jaar meer"; betreffende speelplaatsen in wyk zuid zyn bij het gemeentebestuur talrijke sugges ties van de bewoners -binnengeko men: het gemeentebestuur staat open voor particuliere initiatieven. Vit de DVINSTREEK VALKENBURG Het koor „De Lofstem" geeft donderdagavond 12 november de jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis. Voor de pauze xang en na de pauze de opvoering van de musical „Meester Pennelik". Aan vang half acht precies. Alleen toe gankelijk voor donateurs(trices). RIJNSBURG Vanavond om 8 uur wordt in de aula van de mavo- school de jaarvergadering van de schoolvereniging gehouden. Van half acht tot half negen houdt de woningadviescommlssde in het raadhuis publieke zitting. Dinsdagavond om half acht begint de jaarvergadering van buurtvereni ging Krtikkerbaan in „Vliethof". De plaatselijke afdeling van de Christenvrouwenbond houdt dins dagavond in Het Centrum een ge zellige bijeenkomst, die om kwart voor acht begint. Donderdagavond im 8 uur houdt de A.R. kiesvereniging in de zaal van de Petrakerk een bijeenkomst, ds. A. J. Kret uit Leiden zal spre ken over Gelijk en ongelijk, zwij gende meerderheid. Diezelfde avond zullen ook de wij k- avonden van wijk 3 (ds. Bijleveld) en 4 (ds. Huisman) worden gehou den in resp. Het Centrum en de kantine van de Tuinbouwschool. NOORDWIJK De schutters van „Blijf voor 't Land" vormen een exclusief element ln de Noordwijkse sportwereld. Toch mag de schietsport zich nog altijd in een toenemende belangstelling verheugen en doen tientallen dames en heren op de wekelijkse schietavonden hun best de roos te raken. Deze week herdenkt „Blijf voor 't Land" haar 25-jarig bestaan. Dit zilveren jubileum wordt zaterdagmiddag, 14 november a.s. gevierd met een receptie in hotel- rest. De Beurs. Van 3 tot 5 uur kan men daar het bestuur gelukwensen. KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdagavond 12 november om half 7 is er in het verpleeghuis De Wilbert een kerkdienst, waarin ds. H. van Gosliga van Rijnsburg zal spreken. KATWIJK Donderdag is er In de Oranjezaal van het Jeugdhuis aan de Voorstraat een verkoop ten bate van het Welfare-werk van het Rode Kruis. Te koop zyn handwerken en houtprodukten, gemaakt door min- der-validen en chronisch zieken. De openingstijden zijn 's middags van tot 5.30 uur en tot 9 uur. 's-avonds van 7 LEIDEN Kolonel Th. H. Wes sels, commandant van .de Koks- school, zal 10 december met pen sioen gaan. De kolonel, die nu 59 jaar oud is, werd in Padang geboren. In 1941 (hij woonde toen, na zijn jeugd in Nederland te hebben doorgebracht in het toenmalige Indië) werd hij opgeroepen voor de dienst. In 1950 werd hij in Nederland geplaatst. Hij was achtereenvolgens officier, com pagniescommandant, bataljonscom mandant en ten slotte commandant van de Koksschool te Leiden. Goede resultaten op mavo Rijnsburg RIJNSBURG Secr. J. Leeuwen burg noemde gisteravond tijdens de jaarvergadering van de mavo-school vereniging de resultaten van het af gelopen schooljaar heel goed. „Dat is natuurlijk voor het grootste deel te, danken aan 't lerarenkorps maar ook het bestuur heeft daar zijn steentje aan bijgedragen". Op het ogenblik zijn er 289 leerlingen inge schreven, verdeeld over 3 eerste, 3 tweede, 4 derde en 2 vierde klas sen. Een inwoner van Rijnsburg heeft een bedrag beschikbaar gesteld om een schoolorkest te vormen. Het be stuur zal bekijken of deze suggestie kan worden uitgewerkt. In plaats van de heren J. Leeu wenburg en C. de Mooij werden de heren P. van Dijk (secretaris) en C. de Mooij gekozen als bestuurslid. De directeur van de school, de heer C. van Zandwijk, vertelde iets ovef de nieuwe vorm van school examens. NOORDWIJK Om tien over negen vanmorgen gingen vyf bemannings leden terug naar hun schip „King David", dat muurvast op de eerste bank voor Palace Hotel lag en waarvan ze vanmorgen vroeg door leden van de Reddingsmij waren afgehaald. De overige twee bemanningsleden, kapitein Leen Plug en een Schotse ingenieur, waren steeds aan boord gebleven. Vier van de bemanningsleden zyn meisjes. Foto NLC/Dirk Ketting ERFURT Bondscoach Plooijer heeft vanmorgen de Ing van Jong Oranje bekend ge De ploeg bestaat uit: doel: Schi vérs (FC Twente); achter: Hili. brand (FC Utrecht), Schneider Fei noord), Weimar (ADO) en Vis (Sparta); midden: Boskamp (Fel noord) en Van de Veen (Sparta); voj Hoekema (Go-Ahead), Deijkers (DM René van der Kerkhof (FC en Mulders (PSV). Wisselspelers zijn: Mafcthijsi (MW). Overweg (DWS), Smid Ahead), Bonsink (DWS) en Van Merkt (FC Utrecht). BENTHUIZEN Over de begn tlng 1971 moeten B. en W. een mij der optimistisch geluid laten hore De begroting laat een tekort zie van f 2.973,52, exclusief een nog ramen post onvoorziene uitgave De enige mogelijkheid tot verbet ring van de financiële situatie is vet hoging van de eigen inkomsten enI verlaging der uitgaven, aldus B. i W. Het tarief van straatbelasting respectievelijk 15 pet en 10 pet tei wijl een verhoging wordt voorgestel tot respectievelijk 20 pet en 15 pc hetgeen een meeropbrengst te zie geeft van f 9.101. Bij een verhoging van het riool recht van f 36 naar f 54, zoals wore gevraagd krijgt de gemeente meeropbrengst van f 9.289. Het geldende percentage opcente op de personele belasting bedraa; 200 pet en wanneer de voorgesteld verhoging tot 230 pet wordt aar, vaard, geeft dit een meerontvana van f 2.925. Wanneer daarnaast nog een aanta posten wordt verlaagd, dan is er d mogelijkheid een post onvoorzien uitgaven van plm. f 6.000 a f 7.000 vormen. Vit de BOLLENSTREEK SASSENHEIM Vrijdagavond i er in Ontmoeting een zendingsavoii die uitgaat van de Hervormde V meente en Gereformeerde Kerk. F. C. Kamma uit Oegstgeest en Isaak Saujaj, predikant in .Wes Irian, die nu in Oegstgeest wot in verband met studie, zullen sprekeij Mensen, die moeite hebben met 1 vervoer, kunnen mevrouw Verschor Postwijkkade 12, tel. 11572 bellen. !f Hoog en laag water Katwijk KATWIJK AAN ZEE Woensdag 11 nov.: hoog water 1.04 en 13.27; laag water 9.25 en 21.41. LEIMUIDEN In de Drecbt bij het gemeentehuis zou gisteren een waterkering worden aangebracht De fundering voor deze dam is reeds geslagen. Het betonnen element, dat door de firma J. W. Klekileöin te Bloemendaal is geconstrueerd bij de brug van de Provinciale weg over de Drecht, is een groot gevaarte met een gewicht van 26 ton. Dit element moest maandag met een kraan over een afstand van ongeveer 200 meter op zijn plaats worden gebracht. Het transport moest echter worden uit gesteld ten gevolge van de storm. Waarschijnlijk zal het werk vandaag worden uitgevoerd. TER AAR Woensdagavond 11 november spreekt voor de afdeling van de Geref. Bond ds. D. van Vliet," te Waddinxveen in gebouw Jonathan, aanvang half acht. LEI MUI DEN De opening van een gemeen schapscentrum voor Leimuiden en Rijnsater- ivoude en omgeving wordt "binnen twee laar ver wacht ln juni 1971 wordt begonnen met de bouw van dit complex, dat de naam Het Spant" zal dragen. Het gemeenschapscentrum wordt ge bouwd naar een voorbeeld van ,,d' Overtoom" in Genemuiden. Verwacht wordt dat „Het Spant" midden 1972 klaar is. Het plan om een gemeen schapshuis te bouwen dateert van 15 jaar ge leden Naast ruimte voor zaalsport en school- gymnastiek wilde men toen ook accommodatie voor koor en toneel hebben. Helaas waren die plannen gedoemd schipbreuk te lijden, want het geringe aantal inwoners (2.570) en de krappe kas van de overheid maakten verwezenlijking on mogelijk. Leimuiden en Rijnsaterwoude tellen nu ruim 4.700 inwoners en de nog verwachte groei recht vaardigt zeker de bouw van een gemeenschaps centrum. Niet alleen b. en w. en de raad van Leimuiden, maar ook de school- en kerkbesturen stemden volledig in met het plan. Het Spant krijgt afmetingen van 30 x 30 meter. De daken van de cabines doen dienst als tribune voor de grote zaal (13 x 22 meter). De hoogte van deze zaal is 7 meter. Hij is ook geschikt voor volleybal. Er komen 700 zitplaatsen, zowel in de grote zaal als op de cabineterrassen. In deze cabi nes is kleed- en wasruimte. In het centrale ont moetingspunt komt de foyer. Ook zijn er twee kleine zaaltjes. Op het toneel wordt een hobby ruimte gecreëerd. In het bestemmingsplan is rekening gehouden met dit gemeenschapscentrum. Het Spant is cen traal gelegen (Acacialaan) ten opzichte van de scholen. Het is ontworpen door architectenbureau Ruiter en Schaafsma. In de kosten van f 600.000 zal het Rijk, naar het zich laat aanzien75% bij dragen. Daarnaast valt een bijdrage van de ge meente te verwachten, terwijl de bevolking 10% moet bijeen brengen, waartoe in maart met een grote actie zal worden begonnen. Dinsdag 10 november Stadhuis, 7—8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestraat. 19, 7—8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Zaal Petrakerk, 8 u.: afd. Noord Chris tenvrouwenbond, over actie, „moeders voor moeders". Steenschuur 6, 8 u.: Ken O, Filmclub 16. LHJ-gebouw (Levendaal 101), 88.30 u.i spreekuur Stichting Hulsvesting Werkende Jongeren. Gehoorzaal, 8 u.: Residentie-Orkest. Den Burcht, 7.45 u.: Tuinbouw en Plant kunde, uitreiking prijzen „Geef uw gevel een corsage". Woensdag 11 november Stadhuis, 46 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Antonius-clubhuls, t u.: toneelavond Friese Vereniging. Gehoorzaal, 12.4513.30 u.pauze oi concert Bernard Winsemius (Walther, Sweellnck, Bach en Mozart). Beloftekerk, 8 u.: afd. Mars Christen vrouwenbond, mej. mr. C. J. v.d. Hurk over adoptie. LEIDERDORP Zaal achter Geref Kerk. Hoofdstraat. 8 u.-: afd. Leiden Chr. Plattelandsvrouwenbond, dokter G A de Bruyne over abortus prbvocatus. Donderdag 12 november Zaal „Ons Eiland" (Kortenaerstraat), u.: showavond Neveda Wol. Zaal Bevrijdingskerk, 8 u.: afd. Z.-W. Christen-vrouwenbond, prof. dr. A. Scha berg over, „kanker en kankerbestrijding". Schouwburg, 8.15 u.: „spring uit het raam schat, we gaan trouwen" (blijspel van Dlmitrl Frenkel Frank). Rapenburg 61, 8 u.: K en O, prof. dr. K van het Reve over „De schrijvers van het ondergrondse Rusland". Burgerzaal stadhuis, 4 uur: receptie wet houder Menkes t.g.v. zilveren Jubileum. Gehoorzaal, 8 u.: afdeling Leiden Ned. Rels-Ver., voorlichtingsavond over winter sport en andere reizen (met films). Kantine Clos en Leembruggen, Derde Binnenvestgracht 3, 2 uur: Ver. vari huis vrouwen, P. J. Steltmans over „Hoe laten wij de wereld achter aan onze kinderen?' Micro-theater, Vestestraat 40 (41035), 8.3, u.: Imperium met „Hut Spot we zijn nieuwsgierig oranje". Vrijdag 13 november Gehoorzaal, 8.15 u.: K en O, Rott. Philh. Orkest, m.m.v. Ingrld Haebler, piano. Beethoven-programma. Boshuis (achter Hoflaan 76), J uur: ruil beurs voor verzamelaars. Vestestraat 40 (41035), micro-theater, 8.30 Zaterdag 14 november Schouwburg, 8.45 u.: Litteris Sacrum, „Veertig Karaat". Den Burcht, 8 u.: toneelavond Groninger Vereniging. Vestestraat 40 (41035), Micro-theater, 8.30 u.: Imperium met „Hut Spot". Antonius Ckibhuls. Mare 43. 105 uur: ruilbeurs. FILMS CAMERA Met Jouw tanden ln mijn nek. 18 Jaar dag. 2 30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; vrij- en zat-nacht 23.30 uur: Last Summer. 18 Jaar. LIDO De wraak van de wolven 18 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 445. 7 en 9.15 uur. STUDIO ingmar Bergman-festival met o.a. Het zevende zegel. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR Het slot der verloren vrou wen. 18 Jaar dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Help ik ben nog maagd. 18 Jr., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: De genaakbaren 18 Jaar. TRIANON - M A.S.H 18 Jaar. dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.46. 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheld, Hooi gracht 48, telefoon 21060 en de Oegstgeestse Apotheek, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, telefoon 53274. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheld. De zaterdagdlenst vanaf 13 uur, dc zon dag-, avond- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheld. Dokte rsdlensi Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur, zondagavond van 8.30 uur tot li Behandeling na ongevallen De poliklinische Dehandellng na oiigtl' vallen wordt van dinsdag 12 uu dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uuit tot zaterdag 12 uur door het St. Eliza bel? ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acid* mlsch Ziekenhuis. Alarmnummers ln Doktersdlenst: 5 maal 3 (zat. 10 u. wtt-'wgl middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie- 5 maal 4. EHBO: 20845. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlemngs- en informatiedien, voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jsd ques Ursuspiantsoen 83" voor hulpverl# nlng telefoon 24101 B.g.g. telefoon r~* voor informatie telefoon 33921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, halve op dinsdag; van 19.00—19.45 i dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens 13.3014.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): o dag t/m vrijdag van 19.0019-15 uur; i terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. KlnderkJJnlekmaandag t/m vrljdai van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zond* van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en national feestdagen gelden de bezoektijden als zondag. EUsabethziekenhuls Lelden: derde klai dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avond van kwart voor 7 tot half acht; kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en avonds van kwart voor 7 tot half ach tweede klas dagelijks van half 12 tot IJ I tot 3 en dagelijks van half 7 tot half Annakilnlek; 3e klas. 13.30—14.30 en 18- 19 uur; 2e klas 13.30—15.30 en 19—2o uur le klas. 11—12. 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgen makllnlek; maandag t.m. vrijdag 16.45 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zond* 11—11.45 en 13—15 uur Dlaconessenhuls: dagelijks eerste kli van U tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 t derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uui kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 7.15—8.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dags lljks (ook zondag) le en 2e klas: 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00. 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.( uur. van 1800—19.30 uur; kraamafdelln( van 14.00-15 00 uur. van 19.00—19.30 uu alléén voor echtgenoten: kinderafdeling van 14.00—15.00 uur, van 18 MX818.30 uurf dinsdag en donderdag alléén voor vadertf Kinderen beneden 16 laai géén toegt NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pt tienten dagelijks van 3 tot half 6 en avonds van 7 tot 8; zaalpatlénten zondag van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 1 donderdag van half 7 tot half 8 en zate dag van l tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium: longkliniet dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag e" donderdag evenwel van 7 tot 6: tbc-afd< tlng: dagelijks van half 3 tot half L revalidatiecentrum: dinsdag en donderdu van 7 tot 8 en zaterdag en zondag vat half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 6, zaterdag en K zondag van half 3 tot half 5: longkllnleï Jat en tbc-afdeling kinderen: woensdag van 0(- tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tol,ï0' half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: schilderijen Willem van den Berg, tot 6 december, dag. 10—16 u„ zond. 13—"16 u. Rapenburg 73; werk van Bert van den Oever (trappenhuis): van 13 november— II december; maand t.e.m. vrijd. 8.30- 6 uur. Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: werken van Maria Hofker Rueter, W. G. Hofker en Melndert Zaalberg. (13 nov. t/m 9 dec., maand, t/m zat. 10—5 u., dlnsd. av. 8—10 u.) Herfst Tentoonstelling Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3 Lel den: Kees Hak aquarellen, Mary Plooy wandkleden. Frans Erkelens tekeningen, Anke Blankevoort Keramiek. Kojl Kondo ,j, Poppen. 1 November1 december dinsdag t/m za terdag van 9—8 uur, 's avonds na telefoni sche afspraak 01710 22806. Rapenburg 94: werk van beeldhouwer Wlm Jonker (tot 20 nov.. dl. t/m zond. 2—8 u.). zon. gesloten Kassen zat gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 10—17 uur zond. 13—17 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4