Geen meer in OEGSTGEEST De wraak van de wolven - wel spanning, geen diepte INGMAR BERGMAN-WEEK 3£%r*=l Weg Hoogmade-Woubrugge bijna twee meter breder Vrouwenbond Koudekerk vierde derde lustrum De Zijl-HZPC topper voor de KNZB-beker H s Obligatielening Unilever N.Y. OPSTELLINGEN Julianabrug in Alphen defer NIEUWB IEIDSB COUHAWT LIDO Met ais sterren Virna Lisi, Robert Hossein en Char les Aznavour heeft de Italiaan se regisseur Sergio Cobbi van „De wraak van de wolven" toch wel een merkwaardige gang sterfilm gemaakt. Hij heeft ge probeerd het werk min of meer psychologische ruggegTaat te geven in de verhouding com missaris van politie en gang ster, maar het bleef bij deze poging. De psyche van de be zeten misdadiger blijft verder in nevelen gehuld. Het verhaaltje op zich is niet zo bijzonder. Robert, een Parijzenaar, die zich identificeert met de Ame rikaanse gangster Dillinger uit de Al Capone-periode. berooft met zijn handlangers een diamantslijperij en overvalt op klaarlichte dag een bank. Gevlucht naar Nice, willen ze het Casino beroven, maar Robert laat zich afleiden door het lieftallige meisje Stella, die verwoedt zit te gokken. Een nieuwe overval op een geld transport leidt naar Roberts arres tatie. Bij zijn aanhouding wordt Stella neergeschoten. In Parijs over gebracht, weet hij te ontsnappen, maar de commissaris, een jeugd vriend van de gangster, weet hem toch te pakken te krijgen, hoewel Robert zich niet levend laat vangen. Cobbi heeft er wel met zijn film ,,De wraak van de wolven" de vaart ingehouden. Aan actie en geweld is er geen gebrek. Ook de montage ls pakkend. Jammer is dat de regis seur in zijn poging aan deze film wat meer diepte te geven niet is geslaagd. Robert Hossein speelt de gangster. Aznavour de commissaris en Virna Lisi mag het mooie meisje uithan gen. Het slot der verloren vrouwen LUXOR Wat met sex en wreedheden wordt bedoeld, is je na het bekijken van „Het slot der ver loren vrouwen" niet meer duidelijk. ..Een orgie van sex en wreedheden" (de slagzin van de film) moet een publiektrekkertje zijn maar dit dekt de lading absoluut niet. Beide elementen komen niet of Robert (Robert Hoessein) tijdens het verhoor. maar nauwelijks in dit produkt van regisseur Claude Mulot tevoorschijn. Waarschijnjrjk heeft de maker van de slagzin wreedheid verwisseld met de misselijk makende verminkin gen, waarmee overdadig wordt ge strooid. Het hele verhaal is eigenlijk op gehangen aan de vrouw van de kunstschmilder Frédéric Lansac (Phillippe Lemaire). die bij een brand wordt verminkt. Lansac pro beert een chirurg met chantage te dwingen tot genezing van zijn vrouw. Twee dwergen, ook al ver minkt, moeten het verhaal een „komisch" tintje geven. Prolongatie TRIONAN M.A.S.H. Tiende week. Wrange comedie van Robert Altman over een Amerikaans hospi taal tijdens de Koreaanse oorlog. Zwaargewonde soldaten worden door een ludiek groepje zusters en doktoren weer opgekalefaterd voor de strijd. CAMERA Met jouw tanden in mijn nek. Vijfde week. Een satire van Roman Polanski op de vam piers. Het knappe ervan is, dat als de bevrijdende lach zo af en toe zou ontbreken, deze film veel angstaan jagender zou zijn dan wat vroeger uit de Engelse Hammerstudio's kwam. STUDIO De Zweedse regis seur Ingmar Bergman wordt be dreigd door het gevaar, dat een in filmknnst „gelovende"' wereld hem al bij zijn leven met een legendarische faam omringt. In de werkelijkheid komt dit hierop neer, dat men een filmische mis stap onmogelijk acht en dat elke scène en instelling zou raken aan het diepste van het leven. Toch is dit niet waar. Zelfs niet in de meesterlijke film „Het zevende zegel". In de meeste films legt Ingmar Bergman getuigenis a* v?n zijn speuren naar de zin van het leven. Hierbij wordt hij geplaatst tegenover goed en kwaad, de dood en de liefde. In „Het zevende zegel" heeft Bergman al deze elementen samen gevoegd in een scenario, dat terug voert naar het midden van de 14e eeuw, waarin Europa wordt ge teisterd door de pest. In „De glimlach van een zomer nacht" is de liefde in al haar facetten het thema. Een advocaat, die op latere leeftijd nertrouwt met een meisje, dat nog niet rijp is voor het huwelijk, zoekt via omwegen toch weer contact met zijn vroegere vriendin en via een logeerpartij wordt de zaak gere geld. Bergman heeft niet kunnen verbloemen, dat achter deze licht voetige aanpak, toch een zeer serieuze achtergrond schuilgaat. Het onderwerp in „Wilde Aard beien" is eigenlijk hee- simpel Een bekende geleerde Krijgt op hoge leeftijd een onderscheiding en de nacht voor de plechtigheid heeft hij een angstige droom. On derweg naar de universiteit wordt hem duidelijk, dat zijn leven eigen lijk maar leeg en zelfzuchtig is ge weest. Beelden uit heden en ver leden vermengen zich met elkaar en langzaamaan komt de profes sor tot inkeer. Na de plechtigheid krijgt hij 's nachts thuis opnieuw een droom en deze is zeer vredig. In „De maagdenbron" komt de indrukwekkende middeleeuwse sfeer van „Het zevende zegel" weer tevoorschijn. De film is gebaseerd om een oude volksballade, waarin een rijke boer wraak neemt, om dat zijn dochter is aangerand en daarna God om vergiffenis smeekt voor zijn zinloze daad. Op de plaats, waar het lichaam van het meisje wordt gevonden, gebeurt een wonder: er ontspringt een bron De maagdenbron. Bergman heeft van dit gegeven een zeer zuivere en aangrijpende film gemaakt. zorgenvrije aoepei" b Ie a GrMfl mwg«n Vit de VEEHSTREEK WOUBRUGGE In gebouw Jeugdland kwamen in het kader van de nationale ouderavond de ouders van de leerlingen van de openbare school bijeen. Schoolhoofd D. Boersma wekte de ouders op in de toekomst nauwer sa men te werken en meer belangstel ling te tonen voor de dagelijkse gang van zaken op de school. Dit resulteer de in de samenstelling van een werk groep. Deze commissie stelt zich als eerste taak. een voorlichtingsbijeen komst voor te bereiden, waarin de ouders een duidelijk beeld krijgen, hoe men die samenwerking school ouders het best kan realiseren. LEIMUIDEN De competitiewed strijd tussen het eerste tiental van schaakclub De Doorzetters en Al phen 3 eindigde in een puntenverde ling: 5-5. De uitslagen van de on derlinge wedstrijden in groep 2: C. Th. C. Beuk-J. P. H. J. v. Glab- beek 0-1; E. J. M. Knelange- H. van Bostelen 0-1; C. H. van Berkel- J. A. A. Brand 1-0; C. G. Kraakman- C. H. van Berkel 0-1. KOUDEKERK Ernst en luim wisselden elkaar gisteravond af op de derde lustrumviering van de afdeling Koudekcrk/Hazerswoude-Rd. van de Christen Vrouwen Bond. Het Vereni gingsgebouw was vrijwel tot de laat ste plaats gevuld met leden, genodig den en afgevaardigden. Mevr. Schuitema wees op de grote taak die voor deze vrouwenorganisa tie is weggelegd, „er wordt rekening met ons gehouden". Een lange rij spreeksters en spre kers volgde. Persoonlijke gelukwen sen werden uitgesproken door mevr. Rietmulder, als gewestelijk kring voorzitster. mevr. Chardon, vroeger bestuurslid en nu presidente van een afdeling Leiden, en mej. N. E. Wille, die sprak namens de Geref. Vrou wenverenigingen. Doelend op het ge ringe aantal heren dat hun echtgeno tes deze avond vergezelde sprak, na mens de kerkeraden. ds. H. J. Swierts. „We zijn vanavond onder de macht van anderen". Hij deelde mee dat de kerkeraden hartelijk meeleven met deze „christenvrouwen". „U bent nog maar tiener, maar we hopen van harte dat u hierbovenuit mag groei en". aldus de predikant. Mevr. Boom, één der oprichtsters, haalde herinneringen op uit de begin periode. Met name zwaaide zij lof toe aan de eerste presidente, mevr. Van Vliet-Sonneveld. Ook later op de avond was zij het middelpunt van een huldiging. Mevr. Batelaan-Bud- dingh prees de fijne sfeer die zij al tijd wist te scheppen in de negen jaar dat mevrouw Van Vliet de afdeling leidde. De hele zaal en hal waren trouwens herschapen in een zee van bloemen en planten, veelal attenties van plaatselijke verenigingen en zusteror ganisaties. Ingeleid door mevr. A. van Vliet- Lemstra, lieten de leden op komische wijze van 15 jaar wel en wee de re vue passeren. Men kwam op 25 okto ber 1955 voor het eerst bijeen. Vijftig dames sloten zich toen aan bij een interkerkelijke vereniging „voor hoofd en hart. en om een bodem te vormen tegen de wereldse gezind heid", zoals men dat toen formuleer de. De ontwikkelingen hebben ook op deze vereniging hun uitwerking niet gemist. Nog altijd zijn er 114 dames in de NCVB georganiseerd, waarvan mevr. Van Leeuwen uit de Pr. Mar grietstraat met haar 82 jaar het oud ste. en nog altijd actieve lid is, en mevr. Zijlstra uit Hazerswoude-Rd. het jongste zij liet zich gisteravond inschrijven. De enige moeilijkheid waarmee men, evenals alle andere verenigin gen in Koudekerk, op het ogenblik kampt is de vergadergelegenheid. „Het is in het Verenigingsgebouw zonder concierge nogal moeilijk ver gaderen", zo vertrouwde mevr. Schui tema ons toe. Naar een oplossing zal worden gezocht. Hulde was er voor het actieve be stuur. alleen kregen een corsage op- LEIDEN Morgen komen de nog twee resterende Leidse teams De Sleutelstad en De Zijl uit voor de zevende ronde in de strijd om de KNZB-beker. In het Katwijkse bin nenbad „De Miereweide" speelt De Zijl om acht uur tegen de Haagse hoofdklasser HZPC, dat de afgelo pen competitie verrassend op de vierde plaats eindigde. De Zijl, dat reeds de twee klasser TZV en de hoofdklasser Nereus uit de beker strijd wipte, zal het zeer moeilijk krijgen, vooral omdat HZPC volle dig op de hoogte zal zijn van de sterkte van De Zijl. Na dit duel zal in hetzelfde bad de wedstijd De SleutelstadZCG plaatsvinden. De blauw-witten, die 't tot nu toe met de loting best getroffen hebben, heb ben beslist mogelijkheden tegen de Groningers. KATWIJK De Chr. Midden- standsvereniging houdt maandag 9 november een ledenvergadering in hotel „Riche". VRIJDAG 6 NOVEMBER 1970 l|EU1 OEGSTGEEST Blijkens een gisteravond in de raad afgelegde verklaring van de heer Brouwer betreurt de prot.-chr. fractie het, dat het ambtsgebed niet meer is op genomen in het reglement van orde. De fractie was pijnljjk getroffen door de afwijzende houding van de KVP-fractie in deze zaak. Overigens verschilden in de KVP- fractie de heer Oomen (tegenstander van het handhaving van het gebed) en mevr. Gouverneur van mening. Ook in de prot.-chr. fractie liepen de gedachten uiteen. De heer Penning vond, dat men niemand het gebed kan opleggen. De afschaffing van het gebed werd aangenomen met 13 stemmen voor en 4 tegen. Ook werd gediscussieerd over sub sidiëring van de peuterspeelzaal. Er dient voor te worden gezorgd, dat het belang van de peuter, die be hoefte heeft aan contact met leef tijdgenootjes, voorop staat en dat het werk niet uitloopt op een crèche ten behoeve van werkende moeders. Mevrouw Van Belle (PvdA) hoopte, dat de peuterspeelplaats, gezien de kosten van f3,50 per ochtend, geen elitekWestie wordt. De raad ging akkoord met een krediet van ruim f 15.000 voor ver betering van de riolering en betaling van de waterschade van de Montes- sori-klcuterschool, maar verscheidene raadsleden vonden een onderzoek naar de eventuele verhaalbaarheid van een deel der kosten, bijvoor beeld op het Algemeen Mijnwerkers- Pensioenfonds, gerechtvaardigd. De voorzitter zegde toe dit in de com missie te bespreken. De winkels mogen in de komende Sinterklaas- en Kersttijd tot 's avonds half tien open zijn. Tot veler verdriet moet de oude beuk voor het gemeentehuis worden gerooid. Deskundigen hebben ver klaard. dat de boom niet is te be houden Vit de RljySTREEK KOUDEKERK De eerste natio nale ouderavond trok ook in onze ge meente op de beide lagere scholen vele belangstellende ouders. Zowel in de Burg. De Herderschool als in „De Rank" werd druk gediscussieerd over opvoedkundige en onderwijs-tech- nische problemen. KOUDEKERK De kiesvereniging „Nederland en Oranje" van de Anti- Revolutionaire Partij houdt dipsdag 10 november een ledenvergadering in het verenigingsgebouw. ZWAMMERDAM Mej. Cock Karssen vertoonde op de bejaarden bijeenkomst in het lokaal achter de Geref. kerk een aantal dia's met geluid over haar reis naar Surina me. Naast natuuropnamen vertoonde zij beelden van het zendingswerk van dominee Van der Deijl. Voor vele bejaarden was dominee Van der Deijl, die jarenlang in Bodegra ven heeft gestaan, een „oude be kende". ALPHEN Zonder officiee, d. vertoon, maar toch op feestt lijke wijze is gistermorgen d -J tweede kleuterschool van d va Vereniging voor Christelijk to Nationaal Kleuteronderwijs ii Alphen in gebruik genomen. De kinderen hebben de ge k hele dag met de hoofdleidster tv mevrouw J. N. Kortlever: er mejuffrouw M. Beunder fees ci' gehad. ai 's Morgens trokken zij in op ju tocht door de wijk Dambenoyl de De nieuwe school is een twee1 klassige. Dit is de tweede schoo kï van de vereniging en volgeruk b« week donderdag wordt de den in gébruik genomen, namelijl „Hummelhorik" aan de Ruijs\ daélstraat. •■ré lijt* DEN HAAG Unilever N.V. mede dat een syndicaat, onder leii van de Amsterdam-Rotterdam N.V. en verder bestaande uit Pier: Heldring en Pierson, de Algemei Bank Nederland N.V. en de bank M< en Hope NV, een te haren laste uit geven 8—0 0 obligatielening gi nominaal f 75 miljoen heeft overgem men. De inschrijving op deze lening op donderdag 5 november a.s. worde opengesteld. De koers van uitgifte uiterlijk op maandag 2 november voor beurs worden bekendgemaakt in de officiële prijscourant van de V< eeniging voor den effectenhandel vai die dag worden gepubliceerd. Datui pe. van storting: 1 december 1970. De li ning heeft een looptijd van 5 jaren e 5 zal in haar geheel a pari worden afaf~ lost op 1 december 1975. Vervroe» gehele of gedeeltelijke aflossing i durende de looptijd der lening uitf sloten De notering van de obligaties beurze van Amsterdam en van Rotte dam zal worden aangevraagd, prospectus zal woensdag a.s. worde gepubliceerd. De oude beuk voor het raad huis in Oegstgeest, die helaas moet verdwijnen. Deskundigen zien geen mogelijkheden meer om de zieke boom te behouden. NOORDWIJK: d Van der Niet; a.:- Kuijpers. Marijt. C Spaanderman en Van K ester en; m Duindam. Heemskerk en Karstens; v.: Vermin. A Spaanderman en Bröring. TER LEEDE: d.: Smit; a.; Zandbergen, De Bruin. Llgtenberg en Boot; m.; Van Gdnhoven Van Biezen en Van der' Fan- ge; v.; Van der Niet (of Keining) Ver sluis en Slulmers. QUICK BOYS; vermoedelijke opstelling: d.: Schaap; a.: Remmelzwaal Aandewiel, Haasnoot en Verdoes; m.: Van Duyn, Barnhoorn en De Best; v.; Verheul. Pluimgraaf en Klinkenberg. WOUBRUGGE; d.: Wit; a.; Van Dorp. Treuren Kijk in de Vegte en Wolven; m.: Wltteman en Boer; v Van der Hoek. Sieval. Kooien en Schullénburg. WOUBRUGGE Al geruime tijd worden asfalteringswerkzaamheden verricht aan de provinciale weg 6 (Leiderdorp—Ter Aar) en wel het ge deelte Dncsbrug Hoogmade tot de op rit van de provinciale brug over de Woudwetering te Woubrugge. Tevens wordt de rijweg verbreed van 6 tot 7.80 meter en worden on der meer in Ofwegen enkele parkeer- stroken aangelegd. Het wegdek over de duiker en de scherpe bocht bij Ofwegen wordt 80 centimeter ver laagd, waardoor de verkeerssituatie ter plaatse overzichtelijker wordt. LEIDEN De Hengelsportvereni gin Leiden en omstreken zal het in gang van 1 januari uit het Centra: Nederlands Hengelverbond tredei Hierdoor is de voorgenomen uitwis seling van sportwateren met vereni gingen uit de omgeving voor onbe paalde tjjd van de baan. ALPHEN Enige maanden gele den kreeg de raad met een nogal paniékerig voorstel te maken in zake de toestand van de Koningin Julianabrug over de Rijn. De toe stand van de lagers en assen was dermate verontrustend, dat op zo korte termijn een krediet voor her stelwerkzaamheden beschikbaar moest komen, dat niet kon wachten op de goedkeuring van dit bedrag door Gedeputeerde Staten van de provincie. De raadsleden moesten J. van den Bosch 25 jaar bij de A.B.F. KOUDEKERK Het was gisteren 25 jaar geleden, dat de heer J. van den Bosch (56) in dienst kwam bij de van oorsprong Alphense Betonfabriek F. P. Bos en Zn. Op 5 november 1945 kwam hij als timmerman-modelma ker naar het Alphense bedrijf, maar al heel gauw leidden zijn wegen naar de Koudekerkse Hoogewaard, waar juist de opbouw begon van een nieu we vestiging. Reeds eind '40 was de grond voor deze vestiging verworven, maar door dc oorlogsomstandigheden kon de opbouw pas na '45 een aan vang nemen. De heer V.d. Bosch viel daar als chef dus met zijn neus in de boter. Nu is hij bedrijfsleider van de Koudekerkse vestiging. Directeur F. P. Bos, kleinzoon van de stichter van het 77-jarige 'bedrijf, die de jubilaris gistermorgen in zijn woning de gelukwensen van de direc tie kwam aanbieden, memoreerde de staat van dienst van zijn bedrijfslei der, die gelijke tred hield met de uit bouw van het bedrijf. „Hele kazerne- complexen zijn uit Koudekerk af komstig". Juist dezer dagen werd een machine in werking gesteld die de straatstenen volautomatisch opstapelt, en hiermee het werk van drie Bra bantse pendelaars uit handen neemt, die tot voor kort kans zagen gemid deld 40.000 stenen per dag te verwer ken. Woorden van lof richtte hij tot de heer V.d. Bosch die door zijn enor me energie de grote vlucht van de fabriek mede mogelijk heeft gemaakt. De directeur bood de jubilaris een gouden armbandhorloge met inscrip tie aan. Zijn collega-bedrijfsleiders van de vestigingen in Friesland en Alphen schonken een collectie lang- speel-grammofoonplaten, terwijl de personeelsvereniging een dia-projec tietafel aanbood. Vermelden we nog dat de heer Van den Bosch vele jaren deel uitmaakte van het bestuur van het bedrijfspensioenfonds. zich persoonlijk garant stellen voo dit bedrag, dat neerkwam op pe hoofd ongeveer duizend gulden. Stel, Gedeputeerde Staten zoude zich niet akkoord verklaren, dan wa men dit bedrag kwijt. Men maakt zich meer vrolijk dan ongerust ove het voorstel van het college, dat ni algemene stemmen werd aanvaan Tot heden was overigens nog steed niets gedaan aan de herstelwerkcn we vernamen dat dit zelfs wel begi volgend jaar kon worden, wat tod wel eigenaardig is in het kader t het voorstel. De zorg voor de raads leden was inmiddels ook al wegge nomen, want het bedrag is al dooft Gedeputeerde Staten goedgekeurd^^ Ook in dit geval is echter het kal reeds enigszins verdronken, voorda de put werd gedempt, want gisterei is een breuk opgetreden in het be wegingsmechanisme van de brug dif daardoor, althans voor het gemotori seerde verkeer, enkele dagen afgesl ten zal zijn, naar de politie mede deelde. De Willem de Zwygerlaan i afgesloten over het gedeelte tussei de Ambonstraat en de Lijsterlaai en het, vooral op de spitsuren zeei drukke verkeer, zal over Gouwslui: en door het centrum moeten worder geleid, met alle moeilijkheden daar van. IN T VEN OOK Ol DOPING BETRAPT BRUSSEL Nadat de Belg Noël van Tyghem positief werd bevonden bij de anti-dopingcontrole na afloop van de Grand Prix des Nations zal ook zijn landgenoot Willy in 't Ven de gevolgen ondervinden van dal onderzoek. In 't Ven, die deze week met Herman van Springe 1 derde werd in de Trofee Baracchi, heeft geprobeerd het onderzoek te verval sen. Er kan dus geen sprake zijn van een tegenonderzoek, waardoor men de Mann-Grundig-coureur reeds uit de uitslag van deze tijdrit heeft ge schrapt. Van Tyghem kan nog altijd een contra-expertise aanvragen. Tot op heden heeft hij echter nog niets van zich laten horen. Indien de twee renners gedeklasseerd zullen worden, hetgeen dus voor In 't Ven al zeker is, zullen zij worden bestraft met een schorsing van een maand (vooi waardelijk) en een boete van 1250 Franse frank. VOORHOUT Burg. Stol wijl zal voortaan op vrijdagochtend vai 9 tot 10 uur spreekuur houden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4