Bouw nieuw Leids AZ start in 72 GRATIS Gevarieerd concert met jubilerend orgel Samenwerking noodzaak Zaterdag a.s. wintercontrole van uw Opel Bewoners Watertje willen maatregelen BEKENDMAKING Bekendmaking Straks schrootpers bii Soembastraat Reddingsbrigade had goed jaar Stofaffaire in Koudekerk opgelost Bent U nog geen lid van een kruisvereniging GEMEENTE VOORSCHOTEN Voorbereidingsbesluiten GEMEENTE VOORSCHOTEN Voorbereidingsbesluit Lees morgen onze advertentie AMBACHTSWEG 1 KATWIJK - TELEFOON 71046 NIEUWE LE1DSE COURANT 4 DONDERDAG 5 NOVEMBER 197t r Kruisverenigingen Bollenstreek ZOETERWOUDE De onbevredi gende verkeerssituatie op het Water tje heeft geleid tot een handtekenin genactie onder de bewoners ter on dersteuning van een verzoek aan het gemeentebestuur om maatregelen te. nemen. Gevraagd wordt: a. Invoering van een maximumsnel heid van 20 km per uur; b. het plaatsen van een bord „Denk aan onze kinderen" bij de Bak- kersbrug; e. het parkeerverbod voor het ge deelte grenzend aan de Dorps straat te verlengen en te laten in gaan bij perceel 40. De voorgestelde maatregelen wor den in het bijzonder van belang ge acht voor de vele kinderen, die dage lijks over deze straat gaan van en naar de scholen. OEGSTGEEST Voor wijziging van de riolering en herstel van de waterschade in de Montessorischool aan de Aert van Neslaan is ruim f 15.000 nodig, zo blijkt uit een voor stel van B. en W. aan de raad. Eer der werd al een voorlopig krediet van f4.000 beschikbaar gesteld. Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te ver lenen van het bestemmingsplan „Molen- blok-Zuid" en in samenhang met artikel 50, achtste lid van de Woningwet bouw vergunning te verlenen voor: de bouw van 4 eengezinswoningen op een terrein gelegen aan de Irisstraat te Kat wijk aan den Rijn, op het perceel kada straal bekend gemeente Katwijk, sectie B. nrs. 1180 en 1183 (beide gedeeltelijk). Het bouwplan met de daarbij behorende bescheiden ligt met ingang van 6 novem ber 1970 gedurende 14 dagen op de ge meentesecretarie (kamer 12) voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele be zwaren tegen het verlenen van de ge vraagde vergunning schriftelijk bij hen in te dienen. Katwijk, 5 november 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd, v de burgemeester. A. G. Vermeulen, de secretaris, J. C. Tieleman. De burgemeester van Katwijk maakt ter voldoening aan het gestelde in artikel 22 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 29 oktober 1970 heeft verklaard dat voor de gronden gelegen in Molenblok-Zuid een herziening van het voor dat gebied geldende bestem- fningsplan worait voorbereid. Bedoeld raadsbesluit ligt met bijbehoren de kaart vanaf heden voor een ieder ter gemeentesecretarie (kamer 12) ter inzage. Kaïtwijk, 5 november 1970. De burgemeester van Katwijk: A. G. VERMEULEN. SASSENHEIM In de ledenver gadering van Het Groene Kruis Sas- senheim en omstreken herdacht voorzitter Boot in zijn openingswoord de heer K. van Leeuwen uit War mond, die als bestuurslid veel voor de atdeling heeft betekend. De opzet om in samenwerking met het Groene Kruis van Lisse te ko men tot aanstelling van een extra wijkzuster werd doorkruist door het verzoek van het Wit-Gele kruis te voorhout om samen tot verbetering van de wijkverpleging daar te ko men. Hiervoor moest een extra wijk verpleegster worden aangetrokken. Toen in juni zuster De Jong in dienst trad, leek deze opzet te sla gen, maar na het vertrek van zuster Mühlhaus kwam dit weer op losse schroeven te staan. Het bestuur is blij dat mevrouw Josten uit Voor hout tijdelijk wil bijspringen. Het ledental heeft de 1000 over schreden. Over de samenwerking in de Bollenstreek zei de voorzitter: „Volgens een landelijk onderzoek is 30 tot 90 pet der leden voor het samensmelten tot één kruisvereni ging. Bij het experiment kruis werk Bollenstreek gaat het om za ken van vérstrekkende betekenis voor het kruiswerk. De subsidies dienen doelmatig besteed te wor den. Het naast elkaar bestaan van af delingen in ieder dorp is een ver snippering van krachten en moge lijkheden. Het experiment komt met moeite van de grond, 'mèar het be gin is er". Voorzitter Boot was van mening, dat plaatselijke besturen een taak houden voor allerlei ty pisch plaatselijke zaken. Meegedeeld werd nog dat het cen trum van de samenwerkende kruis verenigingen Bollenstreek wordt ge vestigd in een flat aan het Kager- plein. Zuster Dertelman uit Bever wijk, de eerste hoofdverpleegster, is inmiddels in dienst getreden. Het voorstel werd aanvaard om de con- „Talen-iiutuif" K. en O. LEIDEN K&O houdt op zater dagmorgen om 10 uur een „open" koffie-instuif in het eigen gebouwd Oude Vest 45 voor ieder, die geïteres- seerd is in modern talenonderwijs. Dit talenonderwijs wordt gegeven met audiovisueel hulpmateriaal, d.w.z. met geluidsbanden en filmstro ken. Docenten in de Franse en Spaanse taal zullen over deze metho den iets meer vertellen en demon straties geven. Burgerlijke stand LEIDEN GEBOREN: Arie zn v G Ouwehand en E Vlieland; Dorina H A G dr v J J van Weerlee en H A G Stavleu; Richard F zn v O F de Graaf en G D Tijssen; Murielle M dr v F W Klaaijsen en M M van Noort; Eduard JPznvJPMde Ridder en P M van der Meer; Erika H dr v D de Nobel en A de Zwijger; Gert-Jan Chr zn v H Brinks en H J I den Haan; Johanna Ph dr v H van den Tol en M S Addink; Willem A J MznvWAABde Jong en T A M van Veen; Arjan P zn v P van Laar en H M Priem. VOORSCHOTEN In de redelijk goed bezette Dorpskerk had gister avond de laatste festiviteit rond het ^50-jarige Zeemans,-orgel plaats. Natuurlijk nam het jarige orgel zélf een belangrijk aandeel. De toe hoorders konden zich opnieuw overtuigen van de waardevolle ei genschappen van dit erfstuk. Organist Henk Walvaart speelde een aanta 1 werken met wisselende overtuigingskracht. Zo klonk de Toccata en fuga in F-groot van Buxtehude, wel correct maar voor deze fantasierijke componist wei nig soepel met een zeker tekort aan muzikaal élan. Van de drie kleine koraalbewerkin gen speelde Walvaart vooral Bachs „AUein Gott in" der Höh' sei Ehr' en „Vom Himmel hoch" fraai ge registreerd en duidelijk. Ook het vrij eentonige trio over „Liebstea- Jesu, wir sind hier" van Krebs slaagde naar wens. Een deel van het concert werd door cantates in beslag genomen. Het „Vocaal Ensemble" van de Leidse Muziekschool, een vrij omvangrijk kooi zong eerst de cantate 78 van Bach: Jesu. der du meine Seele". Het Leids Toonkunst Orkest ver zorgde de instrumentale partijen. Henk Briër dirigeerde. Het eerste koor klonk niet geheel homogeen, de intonaties weren niet steeds volmaakt en de cantus fir- mus bleef wat onduidelijk. Het slotkoraal kreeg een gave zuivere verklanking. Martin Boot, de solo-bariton, had in de aria moeite met de beweeglijk heid; zijn mooie stem bleef zichzelf ook niet gelijk. Het orkest bege leidde aanvankelijk ook wat onze ker. Later, in de prachtige solo- tributie te verhogen van f 15.- tot f 20.- per jaar. De drie kruisverenigingen hebben een bespreking aangevraagd met B en W van Sassenheim in verband met de subsidieregeling. Herkozen werden P. van Nieuw koop, Sassenheim en J. Roghair, Voorhout. In de vacatures van de dames Pieper en De Goede en drs. Teulings werden gekozen mevrouw Offner-Donders, Sassenheim, en de heren Vollaard, Warmond, en P. E. Wijtsma, Voorhout. Promoties in Leiden LEIDEN De heer H. S. Versnel, geboren en wonend te Rotterdam, is gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der letteren op een proef schrift, getiteld „Triumphus (an in quiry into the origin, development and meaning of the roman triumph)". This book was printed with financial support of the Netherland Organiza tion for the Advancement of Pure Research (Z.W.O.). De promotie ge schiedde cum laude. Promotor was prof. dr. J. H. Waszink. De heer R. Bouwman, geboren te Semarang en wonend te Oegstgeest, is gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der wiskunde en natuurwe tenschappen op een proefschrift, ge titeld „Electron emission, surface composition and absorption pheno mena óf metals and alloys (photo electric emission of clean and co-co vered films of Au-Pt, Ag-Pd and Pt-Ru alloys and their components)". De promotie geschiedde cum laude. Promotor was prof. dr. W. M. H. Sachtler. Solglytt weer thuis LEIDEN Vanmiddag zijn de vijftig patiënten van het verpleeghuis Solglytt, die onder hoede van veertien personeelsleden een bootreis naar Duitsland hebben gemaakt met de Prinses Irene, teruggekeerd in Lei den. Er werd afgemeerd aan de Roomburgerweg. In de afgelopen twee dagen voer men van Koblenz via Düsseldorf naar Gorkum. De stemming aan boord was weer uitstekend en er werd intens geluisterd naar de explicaties van de reisleidster. Zo vertelde zij allerlei leuke details over het zgn. „jaarslot" Arenfels bij Bad Honning, het in de dertiende eeuw gebouwde en in de negentiende eeuw gerestaureerde slot met zijn 365 ramen, 52 kamers, 12 ingangen en zeven kleine torens, ge completeerd door de grote „jaarto ren". Doordat men gistermiddag al om drie uur in Gorkum afmeerde, kon daar, voor zover mogelijk, nog wat worden gepassagierd. Verscheidenen bezochten zelfs'de kermis, die daar nu wordt gehouden Collectanten nodig voor „Klaproos" LEIDEN Volgende week zater dag (14 november) wordt ook in Lei den de jaarlijkse Klaprooscollecte ge houden van het Ned. Oorlogsgravencomité. Er zijn nog col lectanten nodig, die zich kunnen mel den bij het bureau voor Huishoude lijke- en Gezinsvoorlichting, Leven daal 1. Het wordt de 25ste en tevens laatste collecte van het Klaprooscomité. Van de collectanten zullen volgend jaar met Pasen 33 deelnemers uit het hele land een vijf daagse reis naar Engeland maken. LEIDEN Verwacht wordt, dat (na een nog niet afgelopen onder zoek door TNO) de firma G. T. Gij- zenij vergunning krijgt voor het op stellen- van een kraakpersinstallatie bij de Zijl nabij de Soembastraat, zo delen B. en W. het raadslid Ver boom mee naar aaileiding van diens vragen. Daarna zal nog slechts een schroothoop van beperkte omvang overblijven omdat het schroot dan op snelle wijze kan worden verwerkt. cantate (van Bach), was de spel- kwaliteit veel beter. De hoboïst Han Kapaan, muntte hierin uit door veroverend mooi geblazen obligaten. Leny Stevens-Ridderhof zong de re citatieven en aria's technisch knap, ook muzikaal bewogen, maar de toon had niet het typische, dus instrumentale, vast bèlijnde Bach- karakter. Het orkest speelde, onder de kundige Ruim driekwart van het aantal pa tiënten was afkomstig uit Zuid-Hol land.. De poliklinieken registreerden vorig jaar 44.807 nieuwe patiënten, die tezamen 243.587 bezoeken afleg den. In 1968 bedroeg het aantal po likliniek-patiënten 38.989. Het aantal „scannings" met radio actieve stoffen nam in 1969 aanzien lijk toe: van 241 tot 560 patiënten. De gemiddelde personeelsbezetting bedroeg 1793 tegen 1764 in 1968. Het personeelsverloop was groot: er tra den 889 nieuwe personeelsleden in dienst terwyl er 862 vertrokken. Parkeerprobleem Het aantal geparkeerde auto's op het terrein van het AZ heeft uit een oogpunt van veiligheid ontoelaatbare vormen aangenomen. Er wordt ge- Werkt aan een vergunningstelsel. NOORDYVIJK De reddingsbri gade hield in De. Rank de najaars vergadering. Deze zomer heeft zich geen enkel verdrinkingsgeval voor gedaan. De samenwerking met de politie was goed geweest en de strandwacht had goed gefunctioneerd. De „kleine" EHBO begint van avond o.l.v. de heer Haasnoot in de Wilheminaschool en de „grote EHBO staat o.l.v. de heer Van Basten. De herhalingscursus wordt gegeven door dokter De Beer. De animo voor het zwemmen in Wassenaar is nog steeds groot. Met mevrouw De Haas-De Lincel, de heer De Haas en de heer Mens is men drie instructeurs rijker gewor den. Er werd nog gesproken ober de viering van, het 50-jarig bestaan. direotie van Briër, Handels Con certo grosso (opus 3, nr. 4) beheerst, met levende klank. De knappe uitvoering van Telemanns psalm 117 („Laudate Jehovam, om- nes gentes") met koor en orkest, werd een muzikaal hoogtepunt. He'nk Walvaart gaf het orgel met het waardig voorgedragen prelu dium in G-groot van Bach, het laatste woord. JOHAN VAN WOLFSWINKEL Ten aanzien van de nieuwbouw wordt opgemerkt, dat dit jaar de pro grammeringswerkzaamheden worden voltooid waarna wordt begonnen met het structuurplan voor het nieuwe Academisch Ziekenhuis, waarvan de acht jaar durende bouw in 1972 be gint. De netto vloeroppervlakte wordt 120.000 m2 en de capaciteit wordt duizend bedden. Tot bouwdlrecteur is benoemd ir. J. van Zwet en de bouwcommisie bestaat uit ir. Star- renburg, ir. D. J. G. de Graaf en prof. dr. G. M, H. Veeneklaas. KOUDEKERK De „stofaffairé", die de gemoederen, vooral van de ge meenteraad een maand geleden, zo sterk verhitte, heeft een gelukkig slot gekregen. Eén dezer dagen zijn bij de Beton Centrale „Koudekerk" N.V. aan de Hondsdijk de luchtfilters aan gekomen, die werden geleverd door dé Hamtourgse firma Müller. Deze (kostbare) luchtfilters behoren tot de nieuwste ontwikkeling op het gebied van het beperken van stofo- verlast. Nadat ze in de andere ce- mentsilo's waren aangebracht en proefgedraaid hadden, kon de directie van de BCK tevreden constateren dat „ze perfekt werken". Het verstuiven de cementstof, dat de buurman van het bedrijf, de heer N. Korswagen, zoveel overlast bezorgde, behoort nu tot het verleden. Hoog en laag water Katwijk KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 6 november: hoog water 7.50 en 20.22; laag water 3.23 en 15.50. Vit de DUINSTREEK NOORDWIJK Gisternacht is in gebroken in de Christus Koning- school. Men kwam binnen door aan de achterkant van het gebouw een ruit in te slaan. In de lokalen werd grote schade aangericht als gevolg van het openbreken van kasten en bureaus. Er wordt niets vermist. KATWIJK De jongerengroep We shall overcome houdt in de zaal van de Dorpskerk morgenavond om 8 uur een lezing over de Soefibeweging. LEIDEN Op de kruising Lek straat-Meyestraat reed gistermiddaj om half vijf een 16-jarige Leidsf scholier merayn bromfiets tegen eet auto, bestuurd, door een 42-jarige inwoner van Leiderdorp. De jonger verleende geen voorrang, brak zijn linkerbeen en moest naar het aca demisch ziekenhuis worden gebracht, OEGSTGEEST Van 9 tot 20 no vembcr wordt in het Gezondheids centrum Lijtweg 7 weer eer röntgenologisch borstonderzoek ge- houden. Alle betrokkenen krijgen hiervoor een oproepingskaart. Nu is het nog mogelijk lid te worden voor inschrijfgeld van 2,50. (Contributie 15.—p. jr) Na 1 jan. a.s. wordt het Inschrijfgeld namelijk 20,—. Het inschrijfgeld van 2,50 blijft echter gehandhaafd voor gehuwden gedurende 2 jaren na de datum van sluiting van het huwelijk. Voor hen die van elders worden overgeschreven zal geen inschrijfgeld worden geheven. DE KRUISVERENIGINGEN VAN KATWIJK De Burgemeester van Voorschoten brengt, ingevolge artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 30 oktober 1970 heeft besloten A. I. te verklaren, dat een herziening van het ingevolge artikel 10, tweede lid. der Overgangswet ruimtelijke ordening en volks huisvesting als bestemmingsplan aan te merken uitbreidings plan in onderdelen Noord-Hofland" wordt voorbereid, be trekking hebbende op het gedeelte der gemeente, hetwelk op de bij dit besluit behorende tekening met een rode omlijning is aangegeven; II. te bepalen, dat het verboden is binnen het onder I. aangegeven gebied, zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning (aanlegvergunning) van Burgemeester en Wethouders de hier na genoemde werken of werkzaamheden uit te voeren; a. het storten van vuil en afval; b. het opslaan, van materialen; c. het leggen van hoofdgeleidingen voor elektriciteit of voor het transporteren van vloeistoffen of gassen; d. het verharden of elke andere werkzaamheid ten dienste van de aanleg en/of uitbreiding c.q. wijziging van transport leidingen, als onder c. bedoeld. B. I. te verklaren, dat een herziening van het ingevolge artikel 10. tweede lid, der Overgangswet ruimtelijke ordening en volks huisvesting als bestemmingsplan aan te merken uitbreidings plan in onderdelen „Centrum", alsmede van de verordening ex artikel 43 der Woningwet 1901, regelende de aard der bebou wing en het gebruik van gronden in de bebouwde kom der gemeente, wordt voorbereid, één en ander voor zoveel be trekking hebbende op het gedeelte der gemeente, hetwelk op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte te kening met een rode omlijning is aangegeven; II. te bepalen, dat het verboden is binnen het onder I. aangegeven gebied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning aanlegvergunning) van Burgemeester en Wethouders de hierna genoemde werken of werkzaamheden uit te voeren; a. het storten van vuil en afval; b. het opslaan van materialen; c. het leggen van hoofdgeleidingen voor elektriciteit of voor het transporteren van vloeistoffen of gassen; d. het verharden of elke andere werkzaamheid ten dienste van de aanleg en/of uitbreiding c.q. wijziging van transport leidingen. als onder c. bedoeld. Genoemde besluiten liggen met de bijbehorende kaarten vanaf heden voor een ieder ter gemeente-secretarie, afdeling bestuurszaken, ter inzage. Voorschoten. 5 november 1970 De Burgemeester voornoemd. L. de KOOL De Burgemeester van Voorschoten brengt ingevolge artikel 22, tweed lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis da de raad dier gemeente in zijn vergadering van 30 oktober 1970 heef besloten: 1. te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid, be trekking hebbende op het gebied, gelegen ten noorden van „Bere steyn", onder meer omvattende de gronden behorende tot he landgoed „Berbice" en de terreinen, waarop zich de Zilverfabriel bevindt, en dat in het westen wordt begrensd door de te verlengei Van Beethovenlaan en in het oosten door de Leidseweg, well gebied op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaar merkte tekening met rode kleur is omrand; II. te bepalen, dat het verboden is binnen het onder 1 met een ar cering aangegeven gebied zonder of in afwijking van een schrif telijke vergunning (aanlegvergunning) van Burgemeester Wethouders de hierna genoemde werken of werkzaamheden te voeren: a. het ontginnen van gronden, het verlagen, afgraven, ophogeri of egaliseren van gronden, alsmede het scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeer-' gelegenheden en het aanbrengen van andere oppervlakte; vérhardingen. Cl. buiten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen: het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afge- dankte of-aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen stoffen of produkten, alsmede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort- of bergplaatsen, behoudens voorzover een en andei noodzakelijk is: in verband met het beheer, gericht op de instandhoudinc van de landschappelijke of natuurlijkwetenschappelijke waar de van de gronden, of in verband met de uitoefening van het bosbedrijf, en een en ander bovendien niet betreft afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken! voorwerpen, stoffen of produkten; of voor de uitoefening van het agrarische bedrijf, indien cn| voorzover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit en een en ander boven dien betreft niet-afgedankte landbouwvruchten en produkten; 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen: het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer- of vaartuigen, als mede het opslaan van gerede of onklare machines, voer- of vaar tuigen, dan wel het aanleggen of inrichter) van opslagplaatsen daarvoor; d. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, constructies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfscheidingen met een maximale hoogte van 75 cm; onder leidingen, constructies, installaties of apparatuur worden mede begrepen recreatieve voorzieningen met uitzondering van eenvoudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, constructies, installaties er) apparatuur worden niet begrepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met het beheer, gericht op de instandhouding van de landschappelijke of natuurwetenschappelijke waarde van de gronden, of noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het bosbedrijf, dan wel de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voorzover deze uitoefe ning reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit; e werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband hou dend met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming onttrokken - voer- of vaartuigen, arken en caravans voorzover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; f. werken of werkzaamheden, welke wijzigingen van de water-1 huishouding of waterstand beogen of tengevolge hebben; g. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande dat geen aanleg vergunning is vereist met betrekking tot bossen en andere houtopstanden, wélke deel uitmaken van bosbouwonderne- mingen, die als zodanig bij het Bosschap geregistreerd staan, en met dien verstande dat geen aanlegvergunning is, vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voorzover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit bestaande bodem- gebruik; h. het aanbrengen van afbeeldingen of tekens voor commerciële doeleinden. III. te bepalen, dat de onder II. bedoelde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor dan wel door de daarvan, hetzij direct, hetzij indirect.te verwachten gevolgen, schade wordt toegebracht aan de landschappelijke, natuurwetenschappelijke of cultuur-historische waarde van de gebieden, waarvoor dit voor bereidingsbesluit van kracht is. Genoemd besluit ligt met de bijbehorende kaart vanaf heden voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling bestuurszaken, ter inzage. Voorschoten, 5 november 1970 De Burgemeester voornoemd, L. de KOOL Groot personeelsverloop LEIDEN Uit het jaarverslag over 1969 van het Academisch Ziekenhuis blijkt, dat de groei van het aantal verpleegdagen in 1968 vorig jaar niet werd voortgezet (254.701 in 1969, tegen 253.622 in 1968). Een verklaring hiervoor kan niet worden gegeven. Er werden vórig jaar 17.511 patiënten opgenomen, van wie er 553 in het ziekenhuis overleden. De gemiddelde verpleegduur bedroeg 14,5 dag tegen 15,6 in 1968. N.V. HET MOTORHUIS

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4