Middenstand moet prijzen niet te veel optrekken Gerzon Leiden gaat dicht Gezamenlijke school in Frederiksoord 'Hulp en Heil' heet nu 'Schakenbosch' Alkemade heeft tekort van ruim 2,5 ton NOORDWIJK ACTIEF b ijeen Nieuw gebouw voor Slotboom Zwembad Sassenheim geen wedstrijdbad Koudekerk versterkt kerkelijk contact Tegelpad Benzine gestolen uit auto's Ook in Leiden aandacht voor volk van Israël Correspondentschap Oude Wetering JUBILEUMCONCERT (25) VAN VOX LAETA Stormschade in Leiden PSV wint gemakkelijk van Steaua: 3-0 NIEUWE lEIDSE COURANT WOENSDAG 4 NOVEMBER 1970 NOORDWIJK Op de gisteravond in het Palace-hotel gehouden algemene ledenvergadering van de middenstandsvereniging „Noord- wijk Actief" kwam heel wat op tafel. Van de winkeliers van het Vuurtorenplein was een brief binnengekomen, waarin werd ver zocht om uitbreiding van het aantal zomerevenementen op het plein. De winkeliers uit de Prins Bernhardstaat daarentegen betreu ren het, dat alle evenementen op de boulevard en het Vuurtoren plein worden gehouden. Het bestuur zal rekening houden met deze wensen. De Vuurtorenplein-winkeliers pleitten verder voor een bepaling in de Politieverordening om te kunnen optreden tegen groepen jongelui, die door hun gedrag het publiek ergeren en het plein doen mijden, waardoor neringdoenden schade ondervinden. Voorts wensten zij verruiming van de openstelling van de winkels op zondag en wel van 9 tot 18 uur. Van bestuurszijde werd meege deeld, dat de nieuwe A.P.V. nog in een stadium van vooronderzoek ver keert. Zondagverkoop Over de kwestie van de zondag- verkoop ontstond een vry uitge breide discussie. Men ging akkoord met een suggestie van voorzitter Van den Haak om deze aangelegen heid in de Noordwijkse Midden standscentrale te brengen. De voorzitter constateerde, dat Noordwijk behoorlijke resultaten KATWIJK Vrijdag 13 november 's middags om drie uur zal burge meester A. G. Vermeulen het nieu we gebouwencomplex van de N.V. Plaatwerkerij D. W. Slotboom aan de Ambachtsweg in het industrie gebied in 't Heen officieel openen. De in 1916 opgerichte onderneming is als een plaatwerkerij annex ver- tinnerij met een aparte afdeling voor de aanleg van centrale verwarmings installaties en watervoorzieningen gesticht. Met de moderne uitrusting aan .machines, scharen en persen, is de firma een van de belangrijkste plaatwerkerijen van Nederland. Het bedrijf beschikt door de capa citeit voor het toepassen van vrijwel alle methoden van lassen, chemische oppervlaktebehandeling en lakspui- ten van metalen over een nagenoeg compleet scala van mogelijkheden en diensten voor het verrichten van metaalbewerkingen. Het nieuwe complex bestaat uit een bebouwde oppervlakte van 11.500 m2, waarop met een investe ring van zes miljoen gulden een fa briekshal, een kantoor en een kan tine werden gebouwd. Op korte termijn hoopt de N.V. het aantal medewerkers van 100 op 150 200 te brengen. KATWIJK Donderdag Is er om half acht in wykgebouw De Hoek steen een begroetingsavond voor de pas beroepen predikant ds. D. v d Berg. De herv. gemeente is dan in de gelegenheid kennis te maken met de dominee en zyn vrouw. Voorhout toch niet zonder Sinterklaas VOORHOUT Een voorzichtig voorstel van het bestuur van de mid denstand, op de ledenvergadering in ,,'t Soldaatje'', om St Nicolaas eens niet te laten komen (ten eerste we gens de kosten en ten tweede, omdat ook de VoVo actief werkt op recla- megebied) kon bij het merendeel geen genade vinden. De goede man komt op 21 november wél, al is het misschien niet op een wit paard. In een schrijven van het gemeen tebestuur werd meegedeeld dat B. en W. het parkeren in de Koofdstr. niet aan banden willen leggen. Ook verzoeken om het zebrapad en de bushalte te verplaatsen, werden af gewezen. Er werd een contributieverhoging van ƒ50,— tot ƒ60,per jaar voor gesteld. Na discussie stemde de ver gadering hiermee in. Met algemene stemmen werd besloten de heer Kooi, wonende in de Willem Alexander- rtraat te benoemen tot administra teur, naast secretaris P. Lemmers. Bij de rondvraag kwam naar vo ren, dat het beter zou zijn de twee weekblaadjes van de middenstand 1e laten samenvloeien. Parkeren in de Mgr. Broerestraat is nog steeds een onverteerbare kwestie. Mevrouw Van Leeuwen landskampioene LIS SE Mevrouw M. P. van Leeuwen-Kortekaas, Tulpenstraat 7, heeft in de landelijke wedstrijd bloemschikken van de Mij voor Tuinbouw en Plantkunde in de afd. amateurs A-klasse de eerste prijs weten te behalen. Zij mag zich nu landskampioene noemen en de beker kwam in haar bezit. Volgend jaar wil zij deelnemen aan de wedstrijd in de ereklasse. Wandeltocht voor gehandicapten LISSE De wandelsportvereni- gmg „DJO" gaat een St. Nicolaas- wandel tocht organiseren ten bate van het kinderdagverblijf voor gehandi capten uit de Bollenstreek. „De Honingraat" te Noordwijkerhout. Deze wandeltocht wordt gehouden op zaterdag 14 november. De start zal vanaf 1 uur plaats hebben bij het gebouw „Trefpunt" in de School straat. Voor inschriiving bij mevr. Van Zoest. Prins Bernhardstraat 10: J. G. Huijbens. Trompstraat 10: B. Dubbeldam. Meer- en Houtstraat 24; G. Lubbers. Meer- en Houtstraat 28: mevr. Ten Hoven, Graaf Janlaan 50, Hillegom. had geboekt, in tegenstelling tot het landelijke VVV, dat een teruggang had vastgesteld. Hij schreef dit toe aan de activiteit van de directeur van de VVV in Noordwijk, de heer Rovers en de service, die men in de badplaats aan de gasten verleent. Daarom deed de heer Van den Haak Vit de DVVSSTREEK NOORDWIJKERHOUT Ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van het korps Rijkspolitie presen teert de Rijkspolitiekapel zich ook in Noordwijkerhout. Dit ruim 80 man tellende korps, waarvan ook onze plaatsgenoot, de opperwachtmeester J. Marchand deel uitmaakt, staat onder leiding van de kapiteit H. Ch. Hogervorst, en telt naast 50 muzikanten een drumband van 30 man. Op donderdag zal de kapel zich om 15.30 uur op de Brink formeren om vandaar naar het raadhuis op te trekken, waar het korps zich aan de op het bordes opgestélde autoriteiten van de rijkspolitie en de gemeente zal presenteren. Het korps pseelt daar een drietal marsen. Daarna wordt een korte mars ge maakt langs Dorpsstraat, Viaduct- weg, Van 't Haaffstraat, Havenstraat en Dorpsstraat terug naar de Brink. KATWIJK AAN DEN RIJN Vrijdagavond 8 uur en zaterdag 3 uur 's middags is er in de W. van Veen-school, Nieuwstraat 4a, een grote bazaar. Er zyn vele attracties, een verloting, rommelmarkt, rad van avontuur en kinderspelen. De opbrengst komt ten goede aan het bouwfonds van de Geref. Kerk in Katwijk a. d. Rijn. Nog dit jaar heeft men plannen te beginnen met een nieuw complex zalen, waaraan al jaren dringend behoefte bestaat. De bazaar is op touw gezet door de gezamenlijke vrouwenverenigingen, NOORDWIJK Op 15 november is het 25 jaar geleden, dat mej. C. Baas door die toeninalige nood- gemeenteraad werd benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school. De huldiging vindt plaats op vrijdagmiddag 13 november, in de school aan de Van Panhuys- straat; receptie van 4 tot 6 uur. NOORDWIJK In de dank stond voor gewas en arbeid uit gaande van de Herv.-Geref. Evan gelisatie bracht de collecte f 1937,10 op. Uit de BOLLENSTREEK LISSE In het jaarverslag van het Laboratorium voor Bloembol- lenonderzoek wordt gezegd, dat het buitenlandse contact steeds inten siever wordt. Om aan deze toene mende vraag te voldoen, is dit jaar voor de eerste keer een conferentie gehouden voor Duitse voorlichters. 279 buitenlanders bezochten het La boratorium. LISSE Donderdag wordt in de openbare lagere school aan de Hee- reweg een ouderavond gehouden. Er is een inleiding over „Gezin en school" en na de pauze worden plan nen besproken voor feestelijkheden rond de nieuwe kleuter- en lagere school in de Poelpolder. HILLEGOM In het Nutsgebouw hield het departement Hillegom gis teravond de algemene ledenverga dering. Van de 150 enquêteformu lieren waren er 34 teruggestuurd. De vereniging telt 150 leden. Er is een bescheiden saldo. De toneelgroep Alliance geeft 18 december een op voering van het blijspel „Zachtjes met de deuren". Zilveren jubileum rijkspolitie Lisse LISSE De heer C. van den Heu vel vierde als wachtmeester le klas zijn 25-jarig jubileum bij de rijkspo litie. Met zijn vrouw en kinderen werd hij in een feestelijk versierd gebouw ontvangen. Ook burgemeester Berends was aanwezig. Overste P. Paul van het district Den Haag noemde de jubilaris een bijzonder rustig man, die haast niet meer is weg te denken uit de gemeen schap van Lisse. De heer O. Gulde- mond van de stichting Keukenhof feliciteerde hem namens het bestuur. Hij dankte hem voor het werk voor de stichting. Adjudant Hendrikse voerde het woord namens het perso neel. 's Middags volgden er vele be zoekjes aan huis van mensen die kwamen gelukwensen. Leiderdorpse bridgeclub LEIDERDORP Groep rood: ronde 1/12 rang: TIJsssen 975 1; De Jong—Van den Kommer 938 2; Lenaers—Schutte 937 3: Van Kins—Rebel 934 4: Danz 892 S; BosVan Leeuwen 885 6: M en heer H de Vrind 883 7; JansVan Zonneveld 854 8; M en heer A de Vrind 85o 9: Wessels 825 10; Van Klaveren 816 11; Van Gelder- De jong 801 12; Tljssen—De Winter 793 13; Karstens—Pieters 703 14. Groep groen: Van der BijlSl]pest<Vn 970 1: Schutteheer Jans 951 2; Den Har- tog 944 3; Bezemer 908 4: De Haas—Pouw 884 5: Hollander 876 6; Van der Pool 874 7; Middelburg 843 8: Van Berge Hene gouwen—Helversteyn 842 9; Hoogervorst— Van der Vliet 822 10; Bos—Van der Bijl 817 11; Zwanenburg 803 —12; De Koning— Van Zonneveld 799 13; De Haas—Pouw 763 14 Groep zwart; Dames Kengen—Van. Wel 954 1; Verduin 948 2; Blansjaar—Pul 940 3; Slegtenhorst—Weideman 915 4; Karstens Jr—Karstens Jr 894 5; Van Schendel—heer Stokhuyzen 881 6; Veldhuyzen—Van Vliet 852 7: Bloemen 841 8: Swart 834 9: Kruts 831 10; Latour—heer Hermans 830 11; Van den Brinkheer Noorman 816 12; Cunaeus —Van den Kommer 798 13; Raap 762 14. een beroep op de middenstand de prijzen niet te veel op te trekken. Op 21 november zal Sinterklaas worden ingehaald. Een gedachten- wisseling ontstond nog over het aantrekkelijker maken van Noord wijk buiten de seizoenmaanden. SASSENHEIM Donderdagavond komt de raad om acht uur bycen. Het enige agenadpunt is de verhoging van het krediet voor de bouw van een zwembad. Op 14 april werd het be sluit voor een zwembad genomen. Het bestuur van de zwemvereniging had nog wensen, zoals een 50 meter bassin door een combinatie van het half diepe en het diepe. Verder had het bezwaren tegen de vier wedstrijdbanen, omdat daar mee een normaal wedstrijdprogram ma niet kan worden afgewerkt. Vastgehouden werd aan de eis, dat vijf banen de limiet is. Niet uit het oog moet worden ver loren, dat de raad heeft gekozen voor een recreatief open bad. B en w ad viseren de raad dan ook de realise ring van een volledig 50 m bad om de negatieve recreatieve consequen ties af te wijzen, maar voor het aan brengen van een springkuil met springplank een extra krediet van f 75.000 beschikbaar te stellen. KOUDEKERK De samenwerking tussen de plaatselijke kerken van Koudekerk-Hazerswoude-zd. begint steeds meer vorm te kragen. Maak ten wy onlangs melding van de dag sluitingen in Rhyndael, die de geref., hervormde en rk kerkbesturen geza menlijk verzorgen, de gereformeerde en herv. kerkeraden hebben nu ook besloten op het terrein van de evan gelisatie en publiciteit tot hechtere samenwerking te komen. De kerk- blaadjes zullen tot één uitgave wor den samengevoegd. Voor intercom munie en kanselruii achten de ker- keraden de tijd nog niet rijp, wel zal getracht worden te komen tot ge meenschappelijke avondmaalsvierin gen in RhyndaeL Tijdens een gesprek in het Diep gangcentrum te Hazerswoude-Rd. is met het rk kerkbestuur overeengeko men de lectuurverspreiding rond Kerstmis en Pasen gezamenlijk te verzorgen. Alpheuse afdeling van Verontrusten ALPHEN Na een door enige in woners van Alphen gehouden bespre king heeft men besloten een afdeling van de Vereniging van Verontrusten in de Geref. Kerken „Schrift en ge tuigenis" op te richten. Binnen niet al te lange tijd is er een streekbijeen- komst in Alphen. Als voorzitter treedt voorlopig de heer J. Korteweg, Ce derstraat 125, op en als secretaris de heer D. van Vliet, Prins Hendrik straat 106. RIJNSBURG Omdat donderdag de dankstond voor gewas en arbeid in de Geref. kerken wordt gehouden is de repetitie van „de Lofstem" direct na de kerkdienst in de Mara- nathakerk. RIJNSBURG Hoewel de jaar vergadering van de Geref. School vereniging gisteravond in het Cen trum werd gehouden, was de be langstelling niet groter dan gewoon lijk. Het voorbije jaar was zeer goed geweest, speciaal wat de huisvesting betreft. De Julianaschool is klaar en aan de verbouwing van de Bea- trixschool wordt de laatste hand ge legd waardoor deze school (hoofd de heer Groeneveld) volwaardig is ge worden. Voorzitter J. Ravensbergen was alle Instanties daarvoor dank- De secretaris, de heer Bouwknecht, en de waarnemend penningmeester, de heer C. de Mooy, die later op de avond zijn tijdelijke functie in een definitieve zag omgezet bracht ver slag uit Inplaats van de heer Bouwknecht en de heer v. d. Eykel werden de heren Vianen en Schoneveld als be stuurslid gekozen. Namens het per soneel van de drie scholen vertolkte LEIDEN Enkele maanden geleden werd het stationnetje aan de Herensingel afgebroken. De plantsoenendienst maakte van de vrijgekomen grond een keu rig gazon. Het is een verbete ring van de verkeerssituatie en de entree van de Kooi is aan zienlijk fleuriger geworden. Een gedeelte van de pas ge legde graszoden werd enkele dagen geleden weer weggehaald. De dienst bestrating gaat In het grasveld een tegelpad aanleggen om de verbinding tussen Kool- laan en Herensingel te verkor ten. Blijkbaar is er geen ogenblik aan gedacht eerst het tegelpad aan te leggen en pas hierna het veld van graszoden te voorzien. LEIDEN Een bewoner van het Stationsplein zag twee mannen be zig met het aftappen van benzine uit geparkeerde auto's. Hij waar schuwde de politie, die juist nog twee auto's zag wegrijden. Na een uitgebreide speurtocht werden de auto's aangetroffen in een buiten wijk. Tijdens een verhoor gaf een van de mannen toe, dat hij op het bewuste tijdstip op het Stationsplein was geweest, maar hij ontkent tot nu toe benzine te hebben ontvreemd. Op het Stationsplein werd een jer rycan met slang aangetroffen. het hoofd van de Emmaschool, de heer C. Versteegt, de dank aan de afgetreden bestuursleden. Gevraagd naar de bouw van een baar. antwoordde de voorzitter dat er een gesprek heeft plaatsgehad met het bestyur van de Hervormde scholen. Er wordt overwogen een school te bouwen op dezelfde basis als de M.A.V.O.-school maar een en ander is nog in het beginstadium. Buit brandkastkraak Alphen 3200 gulden ALPHEN Nadat orde op zaken was gesteld, bleek dat de buit van de brandkastkraak in het kantoor van het algemeen ziekenfonds Al phen en omstreken geen 4000, maar 3200 gulden bedraagt. De politie heeft inmiddels enkele vage tips ge kregen. Een vrouw heeft gemeld een man met een koffertje te heb ben zien lopen, en enkele omwonen den hebben 's nachts een auto ho ren wegryden. Mej. Noordemeer (Leiden) directrice Woud's Oord WOUBRUGGE Ingaande 1 fe bruari 1971 is benoemd tot directrice van het bejaardentehuis Woud's Oord mejuffrouw M. A. Noordemeer, nu waarnemend directrice van het bejaardencentrum Groenhoven te Leiden. Vit de VEENSTREEK WOUBRUGGE De gymnastiek vereniging Kwiek en Lenig stelt iedereen van 18 jaar en ouder in de gelegenheid deel te nemen aan een trimactie. Op zaterdag 7 november 9 uur worden alle liefhebbers ver wacht op het sportveld aan de Bateweg. De kosten van de les, die een uur duurt, bedragen f 1,25. Bouw nieuw kantoor GAB Alphen begonnen ALPHEN Burgemeester Gallas heeft gistermorgen het sein gegeven voor de bouw van een nieuw kan toor voor het Gcwestelyk Arbeids bureau aan de BleUenbergstraat. Hjj deed dit door een hoeveelheid ce ment voor de vloer te storten. Op 1 september is men na jarenlange voorbereidingen dan toch met de bouw begonnen. Verwacht wordt, dat het nieuwe kantoor september vol gend jaar in gebruik kan worden genomen. Uitvoerder is het aanne mingsbedrijf A. H. van Hoorn te Capelle a/d IJssel. In gebouw Onderweg volgde nog een bijeenkomst. Directeur M. H. v. d. Wege van het GAB noemde het een belangrijke gebeurtenis. De hui dige huisvesting is verre van ideaal, zo zei hij, en met het nieuwe ge bouw zal aan een noodsituatie een eind komen. Ook burgemeester Gal las toonde zich verheugd en schetste de betekenis van het arbeidsbureau voor het maatschappelijk en econo misch leven. Het nieuwe gebouw krijgt een lengte van 30 meter en een diepte van bijna 10 meter. Het telt twee verdiepingen en een zolder. ALKEMADE In twee vergaderingen zullen de raadsleden van Alkemade worden geconfronteerd met de gemeentebegroting. In een begeleidend schrijven zeggen b. en w., dat voor 1971 de uitgaven voor de gemeentelijke taken 1.577.530,18 hoger worden geraamd dan in 1970. Dat is een stijging van ruim 30 procent. Naast normale kostenstijgingen zijn deze hogere uitgaven een gevolg van raadsbe sluiten, zoals fonds onderhoud wegen, optrekken leerlingenbedrag, vuilverbranding en kosten sociale zorg. Tegenover deze stijging staat een verhoging van inkomsten van f 1.391.305,04, ruim 29 procent. Ter dekking moet een bedrag van f 253.386,75 als begrotingstekort uit de reserve worden gehaald. In 1970 was dit tekort ruim f 67.000. Het college overweegt met voorstellen te komen om enkele plaatselijke belastingen te verhogen. Voor woningbouw in Rijpwetering is geen bouwgrond meer beschikbaar. In maart volgend jaar zullen de 58 bejaardenwoningen gereed komen. Er staan nog 207 woningzoekenden inge schreven. De bestemmingsplannen LEIDEN Voor de oprichtings- byeenkomst van een afdeling Leiden van het Genootschap „Nederland- Israël" waren gisteravond zoveel belangstellenden naar de Rynland- flat gekomen, dat de voorlopige voorzitter, dr. P. L. Schoonhcim, elke formele oprichting kennelijk overbodig achtte. „Als u zich allen zou opgeven, dan hebben we genoeg leden voor een eigen afdeling", stel de hij vast. In feite was de opkomst de illus tratie van de „merkwaardige erva ring", waarvan prof. dr. H. Berkhof gewag maakte aan het slot van zijn inleiding. „Wie in Nederland over Israël spreekt, krijgt de indruk, een zenuw te raken". Prof. Berkhof sprak over „De staat Israël en de Nederlandse Christen heid". Hij zei als theoloog te willen spreken over dingen, waarvan hij meende enig verstand te hebben, en bovendien sprak hij vanuit de sympathie voor Israël die hij naar hij veronderstelde met zijn toehoorders deelde. Prof. Berkhof signaleerde, dat de kerken in Nederland van ouds een grote belangstelling hebben voor Is raël. De Sinaï-veldtocht bracht een schokeffect teweeg maar de zes daagse oorlog gaf de binding met Israël voor velen een deuk. „Wie eerst tegen Israël was, heette anti semiet; wie nu vóór Israël opkomt, is een zionist. En dat is iets ergs", signaleerde prof. Berkhof, die waar schuwde voor te veel vertrouwen in de Palenstijnen: „Er bestaat geen enkel Arabisch plan dat het volk van Israël de vrijheid geeft om zich normaal te ontplooien en dat het land maakt tot een plaats waarheen het vervolgde Israël kan vluchten. Op grond van de positieve hou ding van de synode, meende de inleider dat zij kritiek op het mili tante optreden van de staat Israël, Ter verbetering van de plaatse lijke berichtgeving van Oude Wete ring zoekt de redactie van deze krant een correspondent. Wie be langstelling heeft, gelieve zich spoe dig te melden: red. N.L.C., Steen- straat 37 (tel 20388 of 31441); het kan ook schriftelyk. LISSERBROEK Gisteravond is besloten de dorpsvereniging op te heffen en alle rechten over te dragen aan de Dorpsraad Llsserbroek. Deze raad Is een afdeling van de stichting Dorpshuiswerk Haarlemmermeer zuid. Meegedeeld werd dat de Dorps raad zeker met wensen rekening zal houden. ROELOFARENDSVEEN De ge mengde zangvereniging „Vox Lae- ta" (de blijde stem) gaf gisteravond in de overvolle nieuwe kerk ,J5t. Petrus banden" een jubileumcon cert. „Vox Laeta" is, onder Toon Franken later (sinds 19541 onder Jan van der Meer, met ere en veel successen, vijfentwintig jaar gewor den. De grote waardering van dorpsgenoten en ook vreemdelin gen bleek uit hun opkomst en gul applaus. Kwart over acht schreed het grote koor in processie door applaus be- VOORSCHOTEN De Hervormde Gemeente te Voorschoten en Veur heeft de naam van het ziekenhuis „Hulp en Heil" gewijzigd in: Nederlands Hervormd Psychiatrisch Centrum „Schakenbosch". Dr. M. H. Cohen Stuart, geneesheer-directeur van ,Hulp en Heil", heeft in een schrijven, gericht aan alle relaties van dit ziekenhuis, de naamsverandering toegelicht. „Ofschoon in de geneeskunde, en dus ook in 'n psychiatrisch instituut, zowel hulp aan de patiënt wordt ge boden als diens heil ook in de zin van genezing, heling wordt nagestreefd, wordt het niet langer opportuun geacht, in het. huidige tijdsgewicht deze beide diepzinnige woorden in de naam van een instel ling te voeren. Het lag voor de hand, dat een geografische naam zou wor den gezocht. Geen naam kan beter zijn dan die van „Schakenbosch", aangezien mag worden aangenomen, dat het psychiatrisch centrum zich bevindt op of nabij de plaats waar volgens de overlevering een Scha kenbosch heeft gelegen, waar ver moedelijk Claudius Civilis in 69 na Chr. heeft opgeroepen tot de opstand tegen de Romeinse overheersing." De naamsverandering zal ook wor den aangebracht in de vermelding van de kerkdiensten. In het vervolg zal dit zijn: Kapel Schakenbosch. geleid binnen. Ook de later aan komende dirigent het oikesl en de solisten ondervonden dit huldebe toon. „Vox Laeta" doet zijn naam eer aan; het is een blijmoedig, luchtig zin gend koor. Ook het programma was vol van die blijde toon. Van der Meer, ook bekend als een zeer knap pianist, is een rasechte muzikant. Zijn tempi waren zonder uitzondering aan de hoge kant. Maar dit gaf deze avond geen en kel bezwaar. Het eerste programmadeel was zui ver a capella. Werken van Pales- trina. Da Vittoria en Di Lasso gaven een duidelijk bewijs van de deugdelijke leiding, die het koor tot hoge peil heeft gevoerd. Met het orkest samen zong het koor van Mozart: „Alma Dei Crcaloris", een boeiend werk, dat men zelden hoort. Van Johann Christian Bach het eveneens in de concertzaal vrijwel onbekende „Magnificat". Beide getuigden van een grote zangvaardigheid. De sopraan Lize Schoo zong haar soli technisch bekwaam, soepel, welluidend en in goede stijl. Nico Schrama speelde, behalve de orgelpartijen in Mozart en Bach, ook met orkestbegeleiding Han dels Orgelconcert in Bes (opus 4, no. 6). Zijn spel sloot zeer goed aan en klonk ook in Handel be heerst en muzikaal. Het koor besloot met Hëndels glan zende Coronation-Anthems (kro ning van George II): „Lel Thy hand be strengthened" (psalm 89) en „Zadok, the Priest". Het orkest voldeed, als begeleidingsapparaat, ln elk opzicht. JOHAN VAN WOLFSWINKEL het tweederangs burgerschap van de Arabieren en het aanpakken van het vluchtelingenvraagstuk wel mocht leveren, temeer omdat Abba Eban, Israels minister van buiten landse zaken gezegd heeft: „Als kri tiek van vrienden komt, willen we graag luisteren". Vit de RIJNSTREEK ALPHEN Gistermiddag moest de brandweer in actie komen, om dat bij een perceel aan de Emma- laan een schuur in brand stond. Het vuur was door drie jongetjes van ongeveer 7 jaar aangestoken. Het schuurtje brandde tot de grond toe af, maar veel van waarde was er niet in. HAZERSWOUDE Het eerste damesteam van de volleybalvereni ging Haduard kwam in de wedstrijd tegen GGV uit Leiden tot een 31 overwinning. HAZERSWOUDE Om 8 uur zaterdagavond speelt in Pleyn '68 de rhythm and blues-groep van Rob Hoeke. DE KAAG In de Piloka-bar aan de Wilhelminalaan houdt het bestuur van de vereniging Gemeentebelangen Alkemade een openbare fractiever gadering. Donderdag 12 november om 8 uur 's avonds krijgen de inwo ners van De Kaag gelegenheid tot inspraak in het beleid, dat de VGA in Alkemade voert. KOUDEKERK Vele inwoners van Koudekerk en Hazerswoude Rijndijk hebben gistermiddag de weg gevonden naar het Verenigingsge bouw ,waar de herv. vrouwenver eniging De Liefde Sticht haar jaar lijkse bazaar hield. Ook 's-avonds was de toeloop, niettegenstaande de westerstorm, zeer groot. Of deze bazaar een recordopbrengst te zien zal geven, kon men gisteravond nog niet zeggen, maar de organiserende dames waren optimistisch gestemd. KOUDEKERK Donderdag zal het 15 jaar, geleden zijn dat er in Koudekerk-Hazerswoude-Rd. een af deling van de Christen Vrouwenbond (NCVB) werd opgericht. Dit 3e lus trum is voor het bestuur aanleiding hieraan een feestelijk tintje te geven, in de vorm van een broodmaaltijd, die 's-avonds om half zeven zal worden genuttigd. Vroegere presidentes en bestuursleden en afgevaardigden zijn uitgenodigd om de revue „Drie maal vijf is vijftien" bij te wonen, die om acht uur in het Verenigingsgebouw zal worden opgëvoerd- Deze revue is samengesteld door de leden. KOUDEKERK Ook de lagere scholen in Koudekerk haken in op het Internationale Jaar van het On derwijs, zoals de Ver. Naties 1970, hebben uitgeroepen. Donderdagavond om half acht gaan de schooldeuren open voor de eerste nationale ouder avond. De heer W. Visser, hoofd van de Rank. zal zijn gehoor een aantal belangwekkende discussie-onderwer pen voorleggen, die in werkgroepjes besproken zullen worden. KOUDEKERK De collekte voor de Novib-Unicef-Unesco, de aktie „Werk aan de Wereld", heeft in onze gemeente f 383,24 opgebracht. NIEUWKOOP Onder auspiciën van de afdeling van de EHBO is een nieuwe gemeentegids verschenen. De gids geeft een overzicht van de adressen van de bevolking, met tele foonnummers, en verder een lijst van verenigingen en instellingen in Nieuwkoop en Noorden. RIJNSATERWOUDE De Unie collecte voor het noodlijdend chris telijk onderwijs heeft f 464 opge bracht. TER AAR Negen ploegen van de gymnastiekvereniging Advendo hebben deelgenomen aan de club kampioenschappen in sporthal De Vliegermolen te Voorburg. In de afdeling meisjes A kwam de groep onder leiding van mej. Thea Hooger vorst tot een tweede prijs. Bij de dames junioren A en de dames B werd door een team van Advendo een tweede prijs behaald. Beide groepen stonden onder leiding van mej. Emmy Ouwerkerk. Rijpwetering, Roelofarendsveen-Zuid en -Noord, Oude Wetering en De Gooch zullen spoedig openbaar wor den gemaakt. Uitvoerig wordt ook gesproken over de problemen rond recreatie en aardgasvoorziening. Het college schrijft verder, dat bin nenkort een speciale ambtenaar voor sportzaken zal worden aangesteld. Een sportnota is in voorbereiding en ver der wordt gedacht aan het oprichten van een sport- en jeugdraad. LEIDEN Op de Oegstgeesterweg stormde gisteravond omstreeks acht uur een boom om; het gevaarte viel op de passerende auto van de 20- jarige Noordwykerhoutse vertegen woordiger. De voorkant van de auto werd geheel vernield maar de be stuurder bleef ongedeerd. Op het Stationsplein woei een ruit uit een windscherm van Alberts Corner; een 30-jarige inwoner van Leiderdorp kreeg een stuk glas in zijn dijbeen, waardoor een diepe wond ontstond. In een tuin aan de Mariënpoel- straat stormde ook een boom om, waardoor schade ontstond in andere tuinen terwijl een druk gebruikt overpad werd geblokkeerd; de brand weer verwijderde de boom. Op rijksweg 4 onder Leiderdorp woei een stuk middenbermbeveili ging weg; het kwam op de rijbaan terecht waardoor het verkeer in ge vaar werd gebracht. Brand in woonkamer LEIDEN In de grotendeels ont ruimde kamer van een woning in de Agaathlaan de bewoners stonden op het punt naar Suriname te ver huizen ontstond brand doordat een 5-jarig meisje met vuur speelde bij een bank. De woonkamer is ge heel zwart geblakerd. LEIDEN Op de Koninginnelaan stapte een 72-jarige mevrouw mis toen zij een autobus wilde verlaten; zij brak haar rechter enkel. RIJNSBURG Gisteravond speel de RSC een competitiewedstrijd in ae tweede klas van de Leidsche Schaakbond tegen Leithen. Hoewel de Rijnsburgers met een gehavend tiental de strijd aanbonden, werd slechts een 5*A4% nederlaag ge leden. RIJNSBURG Ds. A. W. v. d. Plas uit Ooltgensplaat zal vrijdagavond om 8 uur in een bidstond voor gewas en arbeid een spreekbeurt vervullen voor de Herv Evangelisatie in de zaal achter de Chr. Geref. kerk. ZOETERVVOUDE Het is op het gemeentehuis gebleken, dat nog veel mensen het oude nummer (202) draaien. Dit is inmiddels echter aan een particuliere abonnee toegewezen, die hiervan veel hinder ondervindt. Daarom vestigt de gemeente er nog maals de aandacht op, dat het huidi ge telefoonnummer luidt: 543. BOEKAREST PSV heeft het Roemeense Steaua in de uitwedstrijd, die vanochtend in alle vroegte werd gespeeld, na een zwakke start vol ledig naar eigen wil kunnen weg spelen. De eindstand werd 3-0 in het voordeel van de Nederlandse deel nemer aan het toernooi voor beker winnaars. Het had evenzo 5-0 of 6-0 kunnen zijn. De totaalscore over twee wedstrijden werd door deze ge makkelijk behaalde overwinning op gevoerd tot 7-0. De doelpunten wer den gemaakt door Veenstra (kort voor rust), weer Veenstra (vlak na de rust) en Van der Kuylen (vlak voor het einde. PSV, dat aan het begin van de wedstrijd enkele malen erg veel ge luk had, kreeg in de 28ste minuut een flinke slag te verwerken; niet in de vorm van een tegendoelpunt, maar van een ernstige blessure voor Peter Kemper, die waarschijnlijk zijn rechterarm heeft gebroken. LEipEN Vanmorgen heeft de directie van Gerzon's Modemagazijn aan de Breestraat het personeel mee gedeeld, dat de zaak op 28 februari definitief wordt gesloten. Het per soneel omvat 35 werknemers, kan toorpersoneel en verkoopsters. Met de vakbonden wordt momentcel nog overleg gepleegd over 'n afvloeiings regeling. Ook de Tilburgse vestiging (60 per soneelsleden) van Gerzon wordt ge sloten, zo deelde de directie mee. Het personeel had deze beslissing al enige tijd zien aankomen en een advocaat in de arm genomen om zijn belangen veilig te stellen. Onder-het personeel bevinden zich verscheidne oudere mannelijke en vrouwelijke werknemers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11