Vermogen tot vernietiging is onvoorstelbaar groot OOK IN LANDBOUW f 400,- Nederland verkopen is een keiharde Tekortkomingen in de krijgsmacht te wijten aan communicatiegebrek Burgemeester van dorp knapte straat zelf op Blad Toeristisch festijn werd een dolle boel Nieuwe rechtse beweging in W est-Duitsland Sowjet-schepen verlaten Cuba alles goed en wel Werkloosheid dreigt in derde wereld Nederland manifesteerde zich DtiNSiDAG 3 NOVEMBER 1970 BONN Het bestuur van de West- du itse sociaal-democratische partij (SPD) heeft het gisteren absoluut noodzakelijk genoemd, dat de rege ring aandacht besteedt aam de oprich ting van de uiterst rechtse beweging "Weerstandsactie". Deze organisatie is saterdag jL in Würzburg in het leven geroepen. Het bestuur van de SPD maakt zich in het bijzonder zorgen over de leuze >"de kogel voor Brandt", die aanhangers van de nieuwe beweging op een bord hadden aangebracht. Het partijbestuur spreekt van "aanzetting tot moord". De "weerstandsactie" werd opge richt in tegenwoordigheid van Adolf von Thadden, de leider van de even eens zeer rechtse "National Demokra- tische Partei Deutschlands" (NPD). De "Weerstandsactie" heeft zich ten doel gesteld, tot elke prijs de be krachtiging van het verdrag met Moskou te verhinderen en aan te stu ren op een "Volksraadpleging" over nieuwe verkiezingen voor de Bonds dag. Per persoon 15 ion TNT aanwezig STOCKHOLM De huidige voorraad kernwapens, die ver spreid over dè gehele wereld ligt opgeslagen, wordt geschat op 50 miljard ton TNT, wat be tekent dat de hele wereldbevol king met een explosieve kracht van 15 ton TNT per persoon kan worden vernietigd. Dit staat vermeld in het jaarver slag van het internationaal instituut voor vredesonderzoek SIPRI in Stockholm. Het overschot aan vernie tigingskracht is zo geweldig groot dat het er weinig toe doet of de werke lijke cijfers het dubbele of slechts de helft bedragen, aldus het rapport. Het instituut verwacht voor 1970 een vermindering van defensie-uitga ven ten opzichte van 1968 en 1969 met twee procent De wereld geeft ongeveer zeven procent van het bruto nationaal produkt uit aan defensie, in 1970 wellicht iets minder. Amerika is volgens het instituut de gangmaker bij de introductie van nieuwe strategische wapens, zoals ra ketten met meervoudige koppen en anti-raket-raketten. Warschaupact De militaire uitgaven van de Sow- jetunie zijn tussen 1965 en 1969 met minstens 35 procent gestegen, wat meer is dan die van de VS en de Navo-landen, die al enkele jaren geen verhoging hebben gehad. De militaire uitgaven van de andere landen van het Warschaupact zijn zelfs nog snel- DEN HAAG „Het falen van het huidige communicatie systeem in de krijgsmacht heeft tot gevolg dat de onderlinge samenhang, het onderlinge be grip en het vertrouwen verloren dreigen te gaan". Vier officieren van de KL schrijven dit in een artikel in de Militaire Spectator. Zij pleitten onder meer voor duidelijker voorlichting over het krijgsmachtbeleid, betere interne communicatie en het trekken van grenzen van tolerantie en verbod. - Het gebrek aan communicatie in de krijgsmacht is voor een groot deel te wijten aan het feit dat de leiding zich in het algemeen te weinig moeite ge troost om het gevoerde beleid te ver duidelijken, menen de vief officieren, majoor A. B. M. Frinking, luitenant H. van den Heuvel, luitenant-kolonel M. H. von Meijenfeldt en majoor H. Volten. Beide laatsten zijn lid van de defensiewerkgroep der A.R. Partij de heer Frinking van de defensie- werkgroep in de K.V.P.; de heer Van den Heuvel werkt op het departement. Onzekerheid „De defensielelding maakt dikwijls de indruk door de snelle ontwikkelin gen te zijn verrast. De dienstplichti gen buiten dit uit: een aarzelend be leid werkt in de hand dat zij probe ren hoever zij kunnen gaan". Deze onzekerheid bij een groep officieren is volgens de schrijvers wellicht de werkelijke zwakte van onze krijgs macht". De vier officieren vinden dat de WDM (Vereniging voor dienstplich tige militairen) tot het georganiseerd overleg moet worden toegelaten. Het is verder wellicht gewenst in de krijgsmacht eens na te gaan of het beginsel van éénhoofdige leiding wel onverkort dient te worden gehand haafd. Voorts verdient het aanbeveling te onderzoeken of de verschillende dis ciplines in voldoende mate in de krijgsmacht zijn vertegenwoordigd. Tenslotte merken de auteurs van het artikel op dat de betekenis van de verenigingen van militair personeel in de huidige situatie „helaas slechts beperkt is". De verenigingen zijn in staat het democratiseringsproces in de krijgsmacht te bevorderen. „Drie vingers voor Adolf", een angstig beeld tijdens de oprich ting van een nieuwe rechtse be weging in West-Duitsland, de Weerstandsactie. Ongeveer drie duizend personen, van wie velen lid van de NPD, zworen verzet te zullen plegen tegen het Duits- Russische verdrag en aan te stu ren op een volksraadpleging over nieuwe verkiezingen voor de Bondsdag. De oprichtingsbijeen komst werd in Würzburg gehouden. WASHINGTON De laatste twee van de Russische schepen, waarvan de aanwezigheid in Cubaanse havens leidde tot speculaties over de even tuele vestiging van een Russische duikbootbasis op Cuba, hebben in het afgelopen weekeinde Mariël, nabij Havanna, verlaten. De vaartuigen ieen bevoorra dingsschip voor onderzeeboten en een bergingssleepboot zetten koers in oostelijke richting. Zij hadden op 16 oktober de haven van Cienfuegos verlaten en hadden sindsdien in de haven van Mariël gelegen. BRUSSEL In het Belgische plaatsje Calonne, een dorpje dicht bij Door nik, hebben de burgemeester, de schepenen (wethouders) en een aantal andere vrijwilligers het afgelopen weekend benut om, zelf de handen uit de mouwen stekend, de hoofdstraat van hun dorp op te knappen. Ze hebben er de straat open gebroken en alle voorbereidende werkzaamheden verricht, zodat een gespecialiseerde firma nu in een mum van tijd een nieuw wegdek kan aan brengen. De hoofdstraat van Calonne was hard aan een nieuw wegdek toe, maar omdat de gemeentekas vrijwel leeg is zag men geen kans alle verbeterings- werk aan het wegennet te financieren. Burgemeester en schepenen besloten toen maar zelf het voorbereidende werk aan de hoofdstraat te doen. (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG De werk gevers- en werknemersorganisa ties in de hoofdafdeling sociale zaken van het Landbouwschap hebben na aanvankelijke mis lukking alsnog volledig over eenstemming bereikt over de extra uitkering van f 400 bruto in de landbouw. In een unaniem advies beveelt de hoofdafdeling de partners, die betrok ken zijn bij de tien regionale cao's, aan om overeen te komen dat aan alle vaste arbeiders in de akker- en weidebouw en de veehouderij de ƒ400 in twee gedeelten van elk ƒ200 Wordt uitbetaald en aan de jongere vaste werknemers bedragen naar evenredigheid. De betaling moet dan verplicht worden gesteld voor alle bedrijven, uitgezonderd de onderne mingen die kunnen aantonen dat zij daartoe niet in staat zijn. Boeken open Het advies van de hoofdafdeling houdt in, dat in dergelijke gevallen de ondernemers verplicht worden hun boeken te openen bij de secretaris van de gewestelijke raad van het Landbouwschap, terwijl indien de kwestie niet tot tevredenheid van beide partijen kan worden geregeld de uiteindelijke beslissing is over gelaten aan de secretaris van de hoofdafdeling sociale zaken van het Landbouwschap in Den Haag. Deze gang van zaken wettigt de verwachting, zo zei ons een woord voerder van de christelijke bond van agrarische werknemers, dat verreweg het grootste deel van de landarbei ders de 400 gulden zal krijgen, omdat weinig boeren ervoor zullen voelen hun bedrijfsresultaten voor deze kwestie op tafel te leggen. „De mees ten zullen zich deze romslomp niet op de hals willen halen." Bemiddeling Dit akkoord is gevolgd op een ge slaagde bemiddelingspoging van de voorzitters der zes betrokken werkge vers- en werknemersorganisaties, na dat zoals gemeld in de hoofd afdeling geen unaniem advies, maar slechts een meerderheidsadvies (van de drie werknemersbonden en de Chr. Boeren- en Tuindersbond) tot stand kon komen. Dit meerderheids- advies leidde bij de regionale onder handelingen tot mislukkingen, mede omdat de provinciale bestuurders van de CBTB het standpunt van hun lan delijk bestuur niet deelden. Om te voorkomen dat de (lange) weg van arbitrage, waarin de land- bouw-cao's voorzien, zou moeten wor den gevolgd, hebben de zes voorzit ters het plan van de ontheffingsmo gelijkheid ter tafel gebracht en op grond daarvan bleek het thans moge lijk een unaniem advies tot stand te brengen. (De hoofdafdeling komt zelf geen cao-wijzigingen overeen, maar brengt alleen adviezen uit die in de regel letterlijk worden gevolgd door de partners bij de tien gebieds-cao's). Deze partners moeten nu nog de data vaststellen, waarop de extra uit keringen zullen worden gedaan, ter wijl zij tevens een regeling moeten opstellen voor uitbetaling aan de los se arbeiders. Het unaniem advies van de hoofd afdeling geldt niet voor de tuinbouw. Voor deze sector moet nog een advies worden opgesteld door de sociale commissie tuinbouw van het Land bouwschap. Ier gestegen dan die van de Sow jet unie. De bewapeningsuitgaven van de ontwikkelingslanden stegen sneller dan die" van de geïndustrialiseerde landen. De ontwikkelingslanden kochten in 1969 voor ongeveer 5,4 miljard gulden aan zware wapens, zoals vliegtuigen, schepen, tanks en raketten. Amerika is de grootste wapenleve rancier ter wereld. In 1960 exporteer den de Amerikanen bijna de helft van het wereldtotaal. De Sowjetunie komt op de tweede plaats. Opmerke lijk is dat de Russische wapenexport zich op enkele landen concentreert, aldus het Zweedse instituut. India en Egypte kregen in 1969 meer dan 90 procent van de totale Russische wapenexport. Andere belangrijke punten uit het jaarboek zijn: Rusland heeft Amerika ingehaald op het gebied van de inter continentale raketstelsels en is bezig met de bouw van een vloot van kern- onderzeeërs van het type Polaris. De VS liggen echter in het algemeen nog voor op de Sowjetunie, met name wat betreft de ontwikkeling van anti- raket-raketten. Het jaarboek zegt het curieus te vinden dat het feit, dat communis tisch China binnenkort over inter continentale raketten zal beschikken de politici blijkbaar schrik aanjaagt. De SIPRI is een onafhankelijke stichting, die in 1966 door de Zweedse regering in het leven geroepen is. De stichting ondervindt bij haar werk grote moeilijkheden door het feit dat alleen de westelijke mogendheden •cijfers publiceren over hun bewape ning. Het jaarverslag werd gepubliceerd op de dag dat in Helsinki de Rus sisch-Amerikaanse SALT-besprekin- gen over het beperken van de stra tegische bewapening werden hervat. Evolutie (6) Met verbazing las ik dat de kerke- raad van de christelijke gereformeerde kerk van Den Haag-Zuid verontrust is over het feit dat de kinderen op de christelijke scholen vertrouwd worden gemaakt met de „evolutie-gedachte". Dit zou ln strijd zijn met wat ons in Genesis over de schepping wordt ver teld. Tevens wordt gezegd dat men de grootste terughoudendheid moet be-' trachten omdat de „evolutie-gedachte' nog in discussie is. Ik vraag me af of die kerkeraad ook tegen sexuele voorlichting op de scho len is. Moet de kinderen nog worden verteld dat de baby's door de ooievaar worden gebracht? De kerkeraad zegt blij te zijn met de huidige onderwijs vernieuwing. Waarom dan ideeën van honderd jaar terug handhaven? Geen enkele geleerde trekt thans de evolutie nog in twijfel. Wél zijn zij het nog niet eens over de vraag hoe de evolutie precies is verlopen en nog verloopt. Ik raad de kerkeraad aan het boekje van (de gelovige) Pierre Teilhard de Chardin „Het verschijnsel mens", dat reeds voor de oorlog werd geschreven, te lezen. Waarom blijft men de bijbel verla gen tot een ordinair geschiedenis- of natuurkundeboek? Waarom laat men de bijbel, die Gods heilsboodschap voor de mensen bevat, niet in zijn waarde? De evolutiegedachte doet geen afbreuk aan Gods Schepping. In tegendeel, hoe meer men zich erin verdiept, des te groter wordt de ver wondering over Gods scheppende Evo lutie, waarin Hij nog steeds scheppend bezig is. VOORSCHOTEN W. Oosterom Evolutie (7) De meeste geleerden aanvaarden de evolutietheorie. Dat een enkeling dit niet doet, zoals prof. dr. H. M. Morris, doet aan de waarschijnlijkheid niers af. Er zijn immers ook mensen die nog geloven dat de aarde plat is. Veel christenen aanvaarden deze theorie ook niet omdat zij in strijd is met hetgeen in Genesis over de schep ping wordt gezegd. Men maakt dan een voor christenen karakteristieke fout, want de bijbel is, mede doordat hij door verschillende schrijvers werd samengesteld, een moeilijk boek, dat vele wetenschappelijke onjuistheden bevat. Wetenschappelijk onjuist is de be wering dat de aarde zo'n zesduizend jaar oud is, hetgeen men uit hetgeen in de bijbel staat kan afleiden. Het is echter aangetoond door het bepalen van de hoeveelheden uranium en lood in de aardkorst, dat de aarde een ouderdom van vijf miljard jaar heeft. DEN BOMMEL A. Hermans STRAATSBURG Over tien jaar zal ongeveer 20 procent van de bevol king in de ontwikkelingslanden zon der werk zijn. De Westduitse minister van economische samenwerking, dr. Eppler, heeft dit gisteren voorspeld op een studiebijeenkomst van inter nationale vrijwilligers in Straatsburg. Hij deed een beroep op de geïndus trialiseerde landen om meer hulp voor de derde wereld. Het probleem waar deze landen voor staan is te weinig werk. Van de driehonderd miljoen jongeren in deze landen, die in 1980 naar werk zoeken zal er voor tweehonderd miljoen geen werk zijn, aldus minister Eppler. Nederland in cijfers In 1926 kostte een liter melk 15 cent, in 1936 slechts een dubbeltje, nu kost een li ter 64 cent De gemiddelde lengte van de dienstplichti gen was rond de eeuwwisse ling 1.69 m, nü 1.78. Vele his torische en recente cijfers kunt u opdiepen uit een pas verschenen boekje „70 jaar Statistiek in tijdreeksen 1899 -1969". Plezierige gids voor wie een betoog wil illustreren of een ontwikkeling verduide lijken. Iets voor uw verenigingsbibliotheek! Voor 19.10 de uwe, incl. verzend kosten, als u stort op giro 425300 van de Staatsuitge verij Den Haag, onder ver melding bestelnr. 801-015-69 190 blz. met trefwoordenre gister. Aardgas Ongeveer 80 pet. van alle Nederlandse huizen is mo menteel aangesloten op aardgas. In de afgelopen winter werd 60 pet. van de woningen met aardgas ver warmd. Dit percentage zal naar verwachting tot onge veer 80 procent stijgen. Van de grote Nederlandse industrieën is 65 procent geheel of gedeeltelijk over geschakeld op aardgas, ter wijl in 1975 het aandeel van aardgas in de totale ener gieconsumptie van de indu strie tenminste 60 procent zal bedragen. Ter vermindering van de luchtvervuiling zal het ge bruik van aardgas als brandstof van steeds meer belang worden. Pruiken voer pop Verre bloemengroet Bent u degene die buiten landse relaties wel eens met bloemen gedenkt? Dan is dit bericht voor u: Interflora, de wereldorganisatie van bloe misten, heeft een internatio nale pocket-catalogus sa mengesteld. In dit fleurig werkje presenteren meer dan twintig landen elk een viertal voor dat land karakteristieke bloemstukken in de vorm van een verkleinde kleuren foto. Elke afbeelding van een bloemengroet heeft een co denummer, zodat misver standen worden uitgescha keld. Uw Eleuropbloemist heeft er een voor u, en heeft u zo iemand niet in de buurt, een briefkaartje naar Fleurophuis, Koninginne gracht 135 in Den Haag is voldoende om het in uw bezit te brengen. De lieve jeugd is modebe wust: voor hen ziet u hier een pop die verkocht wordt met een kale kop, in plastic koker. Daar bij hoort een echt pruikendoos je met twee verschillende prui ken. Het haar is was-, kam- en borstelklaar. Wil het poppen- moedertje krullen in het poppe- kapsel zetten, dan kan dat ook al. De pop is van vinyl vervaar digd, heeft slaapogen en ui teraard modieuze kleertjes. Iets om te onthouden met 5 decem ber in 't vooruitzicht: voor om en nabij dertig gulden (in goede speelgoedzaken en de Bijenkor ven) kunt u een mini-moeder gelukkig maken. Tas bij schoenen Wie deze herfst een paar schoenen volgens de nieuwste modelijnen aanschaft, boft, want er is een intense samen werking tussen schoen- en tas- senfabrikanten. Dat is mogelijk doordat het kunstprodukt het echte leer bedrieglijk nabootst Op de foto ziet u een stevige schoen die hoog op de wreef sluit, met forse hak en gespen- versiering. Daarbij een tas ver vaardigd door Cohen Amster dam uit een soort skai, met mo dieuze franje en kettingen op de overslag. De tas komt op onge veer dertig gulden. In Rotter dam bijvoorbeeld de schoenen bij Van Vorst de tas bij Kerst- holt. John G. Bertram (NBT New York) (Van onze redacteur toerisme) AMSTERDAM John G. Bertram (35), de nieuwe direc teur van het Newyorkse filiaal van het Nationaal Bureau voor Toerisme (na het recente ont slag van Onno Leebaert), ziet goede kansen om de Amerikaan se toeristenstroom naar Neder land in de komende jaren sterk te vergroten. Alleen al als gevolg van het ASTA- congres in Amsterdam waar niet na gelaten wordt de aandacht van de in ternationale reiswereld op Holland als toeristenland te vestigen, ver wacht hij volgende zomer een flinke toename, terwijl volgend najaar een vergrote stroom van vooral congres gangers verwacht kan worden. „De grote klap komt echter in 1972 als de naam van Nederland via de hier aanwezige reisagenten zover zal zijn doorgedrongen, dat we er duide lijk de resultaten van zullen merken, een stijging van tussen de 15 en 25 procent". Hij is er echter van overtuigd, dat de Holland-promotie in Amerika al leen zal slagen als het verkopen van reizen als een keiharde business wordt beschouwd. „Het stadium, dat wij als vriendelijk glimlachende he ren optraden, die buitenlanders hof felijk uitnodigden eens een bezoek aan Nederland te brengen, is voorbij. Wij benaderen het publiek nu veel meer als zakenman. We verkopen ge woon efen produkt". Raakvlakken Toekomstmogelijkheden ziet Bert- tram vooral in het organiseren van Officier van justitie: Bezetting kantoor Concertgebouw fascistische actie AMSTERDAM Men kan dit be titelen en beschouwen als fascistische methoden, zei de officier van justitie bij de politierechtbank in Amsterdam gistermiddag in zijn requisitoir tegen de 35-jarige componist Peter Schat, die terechtstond wegens zijn deelne ming aan de bezetting van het admi nistratiekantoor van het Concertge bouw op 26 januari j.l. De officier vond deze notenkrakers actie berusten op methoden 'die ver gelijkbaar zijn met de methoden die door onze oosterburen in de oorlog werden gebruikt'. Hij eiste tegen Peter Schat een ge vangenisstraf van een week onvoor waardelijk. De politierechter mr. G. H. Nomes veroordeelde de componist tot tien dagen. Een tweede verdachte, de 21 jarige muziekstudent Frank Pe ters werd conform de eis bij verstek veroordeeld tot een week voorwaar delijk. De heer Schat heeft inmiddels laten weten, dat hij tegen de officier, mr. zgn. „special interest" reizen. Reizen voor groepen Amerikanen, die in Ne derland raakvlakken van interesse sferen vinden. „Een voorbeeld daar van is een reis, die wij .nu organiseren voor een aantal Amerikaanse studen ten, die geïnteresseerd zijn in de Friese taal. Er zijn meer van die voorbeelden". Bij het organiseren van die reizen gaat het NBT een steeds belangrijker schakel vormen. Bertram: „Je kunt dat gewoon niet meer overlaten aan de Amerikaanse reisagenten omdat die er te weinig aan verdienen. Onze taak is het een compleet „all-in-pak- ket" te leveren, dat de agent dan ver koopt. Daarom ook richten wij ons met onze reclame veel meer dan vroeger juist op die agent. Anders wordt je namelijk volledig overscha duwd door grote bedrijven als Gene ral Motors en IBM". Kortere reizen Behalve toename van het aantal speciale groepsreizen verwacht Ber tram In de toekomst een stijgende be langstelling voor kortere reizen. „Zoals er thans jaarlijks zo'n 60.000 Britten een weekend naar onze tul pen komen kijken, zullen straks ook de Amerkanen naar Europa komen. Dit omdat het verblijf in Europa steeds duurder wordt en de vliegta- rieven als gevolg van de komst van de jumbo's relatief zullen dalen. Nu al zijn er charters naar Europa, die de toerist niet meer dan 150 dollar per persoon kosten. Dat is nog goed koper dan een gewoon retourtje New York San Fransisco. (Van onze redacteur toerisme) AMSTERDAM Met 3500 mensen uit het buitenlandse reis- wezen binnen zijn muren is de RAI deze dagen een gekkenhuis. ASTA 1970, het jaarlijkse inter nationale reiscongres, heeft van het gebouwencomplex een ker mis gemaakt met als absoluut hoogtepunt-tot-nu-toe de massa le Holland-manifestatie gister avond. De Amstelhal heeft er tot diep in de nacht gedaverd. Draaiorgels, mo lens, modelboeren, Friese sjezen, Vo- lendam: het was er allemaal. Met daarnaast ook de culinaire vi sitekaartjes de poffertjeskramen, het onvervalst Indisch restaurant, de gul schenkende jeneverfabrikant en de in „nationale" kledij gestoken hutspotserveersters. Alles bij elkaar een manifestatie waarmee Nederland op dit internationale treffen niet 'be ter voor de dag had kunnen komen. Op •voeren Dit was ook het doel van deze bijeenkomst: Nederland naar voren brengen als toeristenland bij uitstek voor de Amerikanen. Want al beste den die jaarlijks, samen met de Ca nadezen, al zo'n 200 miljoen gulden in ons land,het Nationaal bureau voor toerisme wil dat bedrag graag nog opvoeren. Vandaar ook, dat het er samen met het bedrijfsleven grif één en een kwart miljoen gulden instopte om de vele buitenlanders een aantrekkelijk beeld van Holland als toreistenland te bieden. Van Everdingen, een aanklacht zal indienen wegens laster, omdat de of ficier, aldus de componist, suggereert dat de Notenkrakersgroep een fascis tische groep is. Trouwens, niet alleen Nederland timmert op dit congres aan de weg. Bijna honderd landen geven acte de présence en een groot aantal doet dit illustratief met kleurrijke presen taties in de grote tent, die voor de RAI is opgetrokken. Met de vrolijk marcherende politie- drumband van Addis Abeba even goed als met de schaars geklede juf frouw die door een vergrootglas, zit tend onder een palmboom, de gasten vriendelijk toespreekt en daarmee Florida in het zoeklicht zet. Vindingrijk Voor de duizenden bezoekers een verrassende show van reclame-tech nische vindingrijkheid. Daarvan ge tuigen ook de vele hospitallity-shows in de Amsterdamse hotels, waarop de landen zich met lekkere hapjes en exquise drankjes aandienen. Hilton alleen al heeft er zo'n 25 suites voor ingericht. Receptieruimtes waar meer dan in de RAI zaken worden gedaan. Want dat blijkt toch wel de belang rijkste attractie van het congres: het geeft de reisbureaumensen ruime ge legenheid, elkaar te leren kennen èn contracten af te sluiten voor het ko mend vakantieseizoen. Dat daaraan meer waarde wordt gehecht dan aan de lezingen door prominenten uit het gezelschap, blijkt wel uit het feit dat bij die gelegenheden de grote con greszaal maar half gevuld is. Bepaald meer belangstelling is er voor het randgebeuren: de excursies naar Amsterdam en omgeving, waar voor bussen om het half uur af en aan rijdeh, de recepties (o.m. de grote receptie gisteravond van Amsterdams gemeentebestuur) en de feestelijke culinaire geneugten, waarbij de folklore gezelschappen zich niet on betuigd laten. Zoals het er nu uitziet, zullen die 285 dollar die elke deelnemer voor dit congres op tafel heeft moeten leggen, er aan pret dik weer uit komen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 6