Voorschotens orgel 250 laar oud Motie voor openbaarheid commissievergaderingen Schoolvereniging Katwijk vierde 75-jarig bestaan Adj. De Romph nam afscheid De Kersentuin iri Leidse Schouwburg Bouw van nieuwe chr, school in Koudekerk Aktie voor school in Valkenburg STALLING CARAVANS „De Landbouwer" Gemeenteraad Voorschoten verdeeld Brand aan de HaarLstraat Afscheid van bode- concierge 18e FOTO-FILMCURSUS D. KRUYT FOTOHANDEL D. KRUYT Meer predikanten in Katwijk aan Zee NIEUWE IEIDSE COURANT ZATERDAG 31 OKTOBER l« i VALKENBURG Op 26 februari jl. is de eerste paal de grond inge gaan voor de uitbreiding van de Christelijke School aan de Broekweg. De bouw is nu bijna gereed. Hoewel door het groot gebrek aan lesruimte de lokalen direct bij het gereedkomen in gebruik zijn genomen, ligt het in de bedoeling de uitbreiding binnen kort officieel in gebruik te nemen. Enkele ouders van leerlingen en le den van de schoolvereniging hebben naar aanleiding hiervan het plan op gevat het schoolbestuur bij deze gele genheid een geschenk aan te bieden, dat het onderwijs aan de leerlingen ten goede komt. De gedachten gaan uit naar een filmprojector of tv-ap- paratuur. Over een en ander is contact opge nomen met het hoofd van de school, de voorzitter van het schoolbestuur en de inspecteur van het onderwijs. Voor een dergelijk geschenk is een bedrag van ongeveer f2000, nodig. Degenen die niet persoonlijk om een bijdrage worden gevraagd, maar toch een steentje willen bijdragen, kunnen hun bijdrage storten op gironummer 562783, t.n.v. W. J. H. de Feiter, met vermelding: „Schoolcadeau". VALKENBURG In de week van 2 t/m 6 november a.s. zal aan huis aan huis collecte worden gehouden voor de Stichting Christelijke Blin denhulp „De Fakkerls bijeen". De ge lden, die bij deze collecte worden in gezameld, komen ten goede aan de blinden van alle gezindten. „Bartimeüs" te Zeist „Sonneheert" te Ermelo, „Plntage-werkinrichting" te Amsterdam en het „Blindentehuis" te' Wlfheze. Onderwij sïnspecteur Boogaard wenste Nic. Parlevliet geluk met het 75-jarig bestaan van de schoolvereniging. Achter hem wethouder H. Haasnoot. KATWIJK AAN ZEE In het wijkgebouw „De Hoek steen" recipieerde gisteravond het bestuur van de Christelijk- Nationale Schoolvereniging, ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum. De plaats, juist tegen over de eerste school van 1895 en de vroegere woning van het eerste hoofd, de heer Holtrust, was merkwaardig goed gekozen. Aanwezig waren, behalve het be stuur van de, nu in vier „heiren" uit gebroken scholengemeenschap en de personeelsleden van de vier scholen, de heren A. Boogaard, inspecteur van het lager onderwijs (inspectie Leiden) en de heer H. Haasnoot, wethobder van onderwijs. Zeer vele oud-collega's, oud-leerlin gen en vrienden kwamen feliciteren. Het samenzijn had overigens een heel gemoedelijk karakter. De enige spreker was de voorzitter, de heer Nic. Parlevliet jr., die bij deze her denking de school aan de Sluisweg (Gaspard de Coliging) centraal wilde stellen, omdat deze de eerste van de vfer was. Hij overhandigde de heer H. van Oostende, het hoofd van de Sluisweg-school, een waardevol ge schenk voor schoolgebruik, een elek tronische beeldschrijver. Dit instru ment stelt in staat, allerlei medede lingen en rondschrijvens in korte tijd te vermenigvuldigen. Gisteravond was er nog een samen komst in intieme kring. KATWIJK AAN ZEE De collecte voor Het Zonnehuis heeft f2.975,61 opgebracht. NOORDWIJK De dameskrans van de Herv. Gemeente te Noord- wijk-Binnen zal op woensdag, 11 no vember a.s., in de oude Wilhelmina- school een verkoopdag houden van een grote verscheidenheid van hand werken en andere goederen. De op brengst komt ten goede aan het inte rieur van de gerestaureerde Grote Kerk. Men kan op deze verkoopdag te recht van 2.30 tot 5.30 uur en van 7.30 tot 10 uur n.m. Aangeboden grote ruimte (binnen ca. 1.50 m. hoog). TELEFOON 01715-514 STOMP WIJK EEN GOED STUKJE KAAS in huis met de feestdagen? levert U kaas die door een bepaald rijpings-proces een bijzondere inte ressante smaak heeft gekregen! VOORSTRAAT 36 - TEL. 213f Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Riinsburg GEMEENTE ZOETERWOUDE Burgemeester en wethouders van Zoeter- woude maken bekend, dat zij voornemens zijn krachtens artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening vergunning te verlenen voor de bouw van elf bunga lows op de percelen kadastraal bekend gemeente Zoeterwoude, sectie B. nrs. 2558. 2599, 2601, 1822 en 1817, plaatselijk bekend Hoge Rijndijk. Het bouwplan met de daarbij behorende bescheiden ligt vanaf 2 november tot 14 november 1970 ten gemeentehuize ter in zage. grenzende en nabijgelegen gronden en panden worden gedurende deze termijn in de gelegenheid gesteld eventuele bezwa ren tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bij hen in te die nen. Zoeterwoude, 27 oktober 1970. Burgemeester en wethouders van Zoeterwoude, de secretaris, H. J. M. Sieveiding. de bur J. A. 1 VOORSCHOTEN De openbaar heid van de commissievergaderingen hield de gemeenteraad van Voorscho ten enige uren bezig. Op de scheids lijn van de vrijdag naar de zaterdag kreeg het college van b. en w. een motie te incasseren, waarbij b. en w. verzocht werd met een voorstel tot wijziging van het reglement van orde van de commissies van advies en bijstand te komen in die zin dat de behandeling van voorstellen van b. en w. in de verschillende commissies van advies en bijstand in het open baar zou plaats vinden, tenzij over wegingen van algemeen en particulier belang zich daar uitdrukkelijk tegen verzetten. Deze motie ingediend door drs. A. v. d. Laan (k.v.p.) namens de k.v.p. en de prot.-christ. kreeg de steun van de P.v.d.A. en D'66, in totaal 10 stem men. Tegen stemden het college van b. en w. en de v.v.d., in totaal 9 stemmen. Hoewel de burgemeester voor de stemming had meegedeeld deze motie niet uit te voeren, verklaarde hij na de stemming haar in overweging te willen nemen. Dat was het slot van een langdurig debat, waarin B. en W. stelden, het openbaar maken van de com missies van bijstand en advies niet in het belang te achten van een zorg vuldige en evenwichtige bestuursvor- bereiding. Mr. Goosens (D'66) kon in de nota van b. en w. over de openbaarheid alleen negatieve bemerkingen van b. LEIDEN Vannacht omstreeks tien voor half 1 brak brand uit in het pand Haarlemmerstraat 6 (fam. De Nobel), in een slaapkamer op de tweede etage. Er bevond zich nie mand in dc slaapkamer. Daar was ook niet gerookt. De oorzaak kan gelegen zijn in loodgieterswerkzaam- heden die overdag aan het huis zijn verricht. De slaapkamer brandde geheel uit. Ook de voorzijde van de kap van de woning verbrandde. De brandweer bestreed het vuur met zes stralen. Om half 1 reeds was men de brand meester. Tot kwart over 2 is de brandweer bezig geweest met de nablussing en het opruimen van de rommel. HILLEGOM Wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd bood het gemeentebestuur de bode-concierge, de heer G. C. de Groot een afscheidsreceptie aan. Om half vijf werd in de kring van het bestuur afscheid genomen. Burgemeester Van Niekerk schonk aandacht aan de verschillende taken van de bode concierge. „U stond al tijd voor ieder klaar, ook voor de gehandicapte schoolkinderen". Ook mevr. De Groot en het gezin werden in de hulde betrokken. Na mens het gemeentebestuur bood bur gemeester Van Niekerk een envelop pe met inhoud en een fruitmand aan. Gemeentesecretaris E. J. Boeters: „U gaat als bode-concierge de voor deur van het gemeentehuis uit. maar komt er als chauffeur ten dienste van de naaste weer in". Van alle ambtenaren kreeg de heer De Groot een fiets. Raadsnestor J. G. Stokman bood een plaid voor de auto van de heer De Groot aan. Namens „de publieke tribune" overhandigde de heer J. Heeres een staande asbak. De open bare receptie bracht een stroom van receptiegangers. en w. vinden. Mr. Koetser (v.v.d.) was vol lof over de nota. Drs. Van der Laan (k.v.p.) stelde voor, een commissie ad hoe te benoemen om dat b. en w. en raad nog behoefte zouden hebben aan nader beraad. Mr. Italianer (P.v.d.A.) had waarde ring voor de nota maar ook vele op merkingen. Burgemeester De Kool hield een gloedvol betoog. Bracht naar voren de openheid, die nu reeds in Voor schoten in de praktijk wordt gebracht door middel van wijkavonden, bur geravonden en hearings. Nadat van de zijde van b. en w. de woorden onaanvaardbaar waren gevallen over de voorgestelde commissie ad hoe, diende drs. Van der Laan de motie in. Zwembad Het instructiebad gaat 2 november weer open. De verwarming is nog niet gereed, maar er kan toch ge zwommen worden. Ook wethouder De Vos van Steen wijk (wd) vond het een onaangename zaak. In antwoord, op vragen deelde de wethouder mee, da b en w het zwembad nog steeds niet hebben geaccepteerd. De juri dische oplevering heeft nog niet plaatsgevonden; de laatste termijn is nog niet betaald- Natuurlijk is er gens een fout gemaakt, constateerde de wethouder nuchter, maar het staat ook vast dat een aantal jaren terug een instructiezwembad nog geen al gemeen bekend bouwsel was. Ieder heeft naar eer en geweten zijn beste krachten ingezet. De verantwoorde lijkheid voor het zwembad ligt niet bij b en w of een aannemer, maar bij de gemeenteraad. De raad krijgt volledig opening van zaken. Liudehoeve Het verzoek van twee jeugdgroepen om de boederij De Lindehoeve in bruikleen te geven als oord voor crea tief samenzijn, vond weerklank bij de raad. De heer Marcelis (kvp) vroeg om spoed bij de behandeling van deze zaak. Weth. Essenaar wees op de slechte toestand van de oude boederij, had de jeugdgroepen gemist op zijn spreekuur, was-gaarne bereid tot een gesprek en stelde spoed en vooral een nog betere oplossing in het vooruit zicht. Er is een sloopvergunning voor de boerderij, maar deze vergunning zal niet zonder voorkennis van de raad gebruikt worden. Voorschoten krijgt voorlopig geen extra mini-politiekorpsje. Het voor stel tot het aanstellen van een con trole-ambtenaar werd door b en w teruggenomen voor uitwerking. De raad was ernstig bezorgd dat door onderbezetting van de rijkspolitie de gemeente gedwongen zou worden een klein korpsje naast de officiële po litie te formeren om alle overtredin gen op het gebied van o.a. parkeren tegen te gaan. Ver na middernacht sloot de bur gemeester, die met één been op een stoel gezeten was, de vergadering. As. maandagavond 8 urn- in Hotel Noordzee begint ONZE FOTOCURSUS Ieder, die belang stelt in de Fotografie en Filmerij is hartelijk welkom. Onnodig om na 17 jaar onze Cursus-avonden nog aan te prijzen. Toegang gratis Géén verplichtingen Programma as. maandag: 1. Foto-Kino nieuws; 2. Dia-bespreking met verrassing. (Breng enkele van uw beste dia's mee). VOORSTRAAT 9, KATWIJK AAN ZEE KERKSTRAAT 4, RIJNSBURG KATWIJK AAN ZEE De cen trale kerkeraad van de hervormde gemeente heeft een besluit genomen met het oog op een uitbreiding van het aantal predikantsplaatsen. Er zal een 24-tal beurten door predikanten niet uit deze gemeente worden ver vuld. Twaalf van deze beurten zullen door confessionele predikanten wor den waargenomen, waaronder een aantal door ds. W. Kool, de bijstand in het pastoraat, werkzaam in de wij kgemeente-in-wording „Hoornes- Oost" en twaalf door predikanten van de Geref. Bondsmodaliteit. Op' den duur zullen er een 9de en 10de pre dikantsplaats moeten komen. Om hiervoor de gelden te krijgen zal er op geregelde tijden worden gecollec teerd. Door bukskogel getroffen NOORDWIJK Een 21-jarige stu dent uit Amsterdam, die bij zijn te Noordwijk wonende familie op be zoek was, is het slachtoffer geworden van onverantwoordelijk gepaf met een windbuks. Toen de student met een vriend in de bossen achter de Jhr. Geversrijs- baan wandelde, passeerden zij vier jongelui, die daar bezig waren met windbuksen te schieten. Na nog even met de jongens te hebben gesproken over de draagwijdte van de buks, liep de student met zijn vriend door, waarop een schot viel en de student in de hals werd getroffen. Het ko geltje drong vlak naast de halsslaga der naar binnen en moest lartgs ope ratieve weg in het ziekenhuis worden verwijderd. Aan de hand van hun signalement wist de recherche de schutters spoe dig te pakken. Een van hen, een 16-jarige leerling-loodgieter, bekende met de windbuks in de richting van de wandelaars te hebben gericht, niet wetend, dat het wapen geladen was. Tegen de jongeman werd proces verbaal opgemaakt, terwijl de. buksen inbeslag werden genomen. NOORDWIJK Ter inleiding van het winterseizoen hield de Algemene Bond van Bejaarden, afd. Noordwijk, in Lido een muziekavond, die ver zorgd werd door de Accordeonclub DSVP uit Sassenheim, onder leiding van de heer De Zwart. Met grote aandacht luisterden de bezoekers naar de klankvolle melodieën, die de muzikanten uit hun instrumenten wisten te halen. KATWIJK AAN. ZEE De heer D. van der Plas heeft om persoonlijke redenen het dirigentschap van het Evangelisatiekoor neergelegd. In zijn plaats werd benoemd de heer M. Kroon uit Valkenburg. SASSENHEIM In aanwezigheid van het personeel van de groep Sas senheim van de Rijkspolitie, wethou der Westerbeek, secretaris Berntzen, directeur Schram en afdelingschefs van de gemeentesecretarie werd gis termiddag in de raadszaal, afscheid genomen van de groepscommandant, adjudant De Romph i.v.m. diens pen sionering. Hierbij trad burgemeester Baron van Knobelsdorff als gastheer op. Hij noemde de bijeenkomst wat dualistisch: rijkspolitie in een ge meentehuis. AI jaren is de huur op gezegd, maar na moeizaam werken in een veel te benauwde ruimte, komt er nu licht in de zaak want op 1 decem ber wordt het nieuwe politiebureau aanbesteed. Verder zei de burgemeester er blij mee te zijn dat hij nu de gelegenheid had te zeggen, dat het overgrote deel van het Nederlandse volk gelukkig is met de politie; ze is niet agressief, en verheugend is het dat er altijd weer mensen zijn die het politieuniform willen dragen. Hij complimenteerde de adjudant er mee dat deze een mooie groep kan achterlaten. Tweede spreker was opperwacht meester Bals. die namens het perso neel sprak. Deze noemde de adjudant een commandant van de oude stem pel, met de nadruk op commandant. LEIDEN Anton P. Tsjechow kan geen slecht arts zijn geweest. Zijn toneelstukken getuigen er immers van, dat hij zijn mede-mens uiterst scherp observeerde en ontleedde. Gisteravond kon men dat ervaren in de Leidse Schouwburg, waar het Zuidelijk Toneel Globe „De kersentuin" speelde, een komedie in vier bedrijven, die de Rus een paar jaar na de laatste eeuwwisseling schreef. „Het stuk, waarin Tsjechow zich kritisch opstelt, speelt op het platte land. Mevrouw Ranjewskaja (Ank van der Moer) keert na een langdurig verblijf in West-Europa terug op haar landgoed, waarbij een kersen tuin hoort, waaraan de familie zeer verknocht is, maar dit wegens schul den moét worden verkocht. Dat wordt geregeld door Logachin (André v.d. Heuvel) een rijke, nuchtere boer, voorwie het afscheid van het oude niet die tragiek meebrengt als voor mevrouw Ranjewskaja en haar gene ratiegenoten. De Kersentuin is een komedie, al is de humor vaak wrang. Tsjechow laat zijn figuren 'na een ernstige passage het meest stupide doen of zeggen, waardoor zij belache lijk worden. Regisseur Ton Lutz, die vorig toneelseizoen enorm veel succes oogstte met Oom Wanja (ook al van Tsjechow) heeft meer dan wie ook in het verleden de kluchtige zijde van „De Kersentuin" geaccentueerd door de karakters van zijn figuren in wat hij zelf noemt „snapshots" keihard te belichten. In enkele rollen worden de karakters daardoor enigszins ge karikaturiseerd wat een minder hel der effect tot gevolg had. De waarde VOORSCHOTEN Gister avond is de jubileumviering van het 250 jaar oude Dorpskerk- orgel gestart met de opening van een kleine tentoonstelling, een causerie en een demon stratie. Ds. W. G. Meyering opende de bij eenkomst en gaf het woord aan dr. J. van der Gouw, die in een vlotte, vaak geestige causerie de geschiedenis van kerk en orgel doorliep. Hij vertelde eerst over het ontstaan van de orgels uit fluiten, over het gebruik als bege leiding van gladiatorengevechten en over het instrument in de Jeruzalem- se tempel, dat op de Olijfberg te ho ren was (althans volgens Augustinus). Later kwam het orgel tijdens Karei de Grote ook in Europa. Het werd toen bespeeld door latten uit te trek ken. In de Middeleeuwen moest men de toetsen met de vuist bedienen. De grote ontwikkeling begon pas in de 15de eeuw en liep parallel met die van de vokale kunstmuziek. In Voorschoten werd tijdens het Leidse beleg héél wat vernield; óók de kerk, die later binnen de ruïnes in 't klein tegen de wat herstelde toren weer is opgebouwd. De calvinistische reformatie hield de „orgelen niet voor goed"; wel des noods na de preek. Een orgel was een verdacht sujet. Toch werden de or gels niet zo gemakkelijk verwijderd, omdat ze in stads- of dorpsbestuur overgingen en de organist dus ambte naar werd. De heer Van der Gouw vertelde verder over voorzangers-examens, het geschrift van Constantijn Huy- gens, de Sweelincks, waarvan de laatste (Dirk) de gemeentezang weer mocht begeleiden. Toen in Voorschoten alles weer normaal was, kwam er hier ook een nieuw orgel, door de diaconie en de kerkmeesters samen betaald. Een oud orgeltje uit Den Haag werd de kern van het instrument, dat door Jacobus Zeemans in Breda werd gebouwd en waaraan de tegenwoor dige zijvleugels nog ontbraken. Dit orgel onderging enkele veranderingen en uitbreidingen en werd ten slotte goed gerestaureerd (door de firma Van der Linden). Na de pauze vertelde mr. H. Bon- gers over pijpenfamilies, mensuren, registers en registraties. De organist Henk Walvaart demonstreerde dit telkens op het orgel. Ook het tentoon stellingsmodel, met onder meer een stel pijpen van het hobo-register, werd daarbij gebruikt. Ten slotte speelde de organist wer ken van Frangois Coupérin (uit de Messe l'usage des couvents), „Alla breve" in D-groot van Bach en, in samenwerking met de blokfluitiste Gerda van Tuyl, twee stukken voor altblokfluit en orgel (van Daniël en Henry Purcell). Op de tentoonstelling zijn de origi nele orgelcontracten en -rekeningen uit 1520 - 1534 en 1522 te zien. Ook oude prenten van kerk en toren, het genoemde demonstratiemodel en een (gezwollen, maar interessant) gedicht, door Leendert Swemkoop: een „Lof bazuin geheven ter eeren van den Ko ninklijken Meester Jacobus Zee mans". JOHAN VAN W van Lutz vertolkingen van Tsjechow is, dat diens toneel ontdaan van aller lei franje aan aktualiteit wint. Ook vanavond speelt Globe De Kersentuin in de Leidse schouwburg, aanvang 20.15 uur. J.L. Consequent heeft hij hieruit gelee en voor 100 pet. ging hij er tegena Ais hij iets ondernam was dat e uitdaging voor hem om dat goed ai makën. Een fototoestel was het schenk van de groep. Opperwaci meester Boomgaard uit Voorschot wenste namens de Politiebond goede jaren toe, waarbij de beken enveloppe en ook bloemen werd gevoegd. Wachtmeester De Mol uit Riji 3 e burg sprak namens de personeelsvtj eniging De Schakel. Hij deed boekenbon cadeau. De heer Jongej van de NZHVM bracht de dank v de directie over voor adjudant en korps. De samenwerking was alt bijzonder goed geweest. Ook hij de een boekenbon cadeau. Adjudant Romph was de laatste die sprak. I dankte eerst het gemeentebestu voor de afscheidsbijeenkomst. Er gi bij dit afscheid wel iets in hem o hl ch zij of P gc Als hij moest kiezen zou het weer politieloopbaan zijn. Zijn werk had 1 alleen goed kunnen doen met behi van zijn mensen, waarvoor hij dan baar was. ALPHEN Op maandag 2 vember zal de organisatievorm v het postkantoor, gevestigd in de ravan aan de Diamantstraat, word gewijzigd in dié van een postage schap, dat door N.V. Reisbure Europa, Van Boetselaerstraat 7, hier, zal worden beheerd. Dit ha in, dat in hetzelfde gebouw de b staande dienstverlening aan het bliek wordt uitgebreid met die het reisbureau en voorts de stelling voor postzaken wordt vroegd van 10.30 uur tot 09.00 De openingstijden voor de po dienst zullen daardoor als volgt v zigen: Maandag t/m vrijdag 09. 12.30 uur en 14.00-17.00 uur. Ook de avondopenstelling op vi dag van 19.00 uur tot 20.30 blijft gehandhaafd. Door het aanbrengen van een po bussenfront naast de achteringa van de caravan zal het tegelijkert ook in Ridderveld voor postbusho ders mogelijk zijn om te allen tij (dus ook in sluitingstijd van kantoor) over hun post te beschi ken. b< st Co iet "oi Koudekerk Er begint schot te komen in de plannen voor de bouw van een nieuwe chr. lagere school. De realisering van een nieuw schoolge bouw voor het chr. lager onderwijs maakt deel uit van een omvangrijk opschuifsysteem, waarbij drie scho len zijn betrokken. Zoals bekend is de toestand van het chr. onderwijs, ruimtelijk gezien, uit erst precair. Het aantal leerlingen aan de bijzondere school bedraagt nu 260. De huidige accommodatie van „De Rank" bestaat uit 5 leslokalen, terwijl het aantal verplichte onderwijzers 8 bedraagt. Drie klassen worden als volgt gehuisvest: Eén klas heeft onderdak gevonden in de hal van de school. Aangezien de leerlingen in deze hal voortdurend worden gestoord door het interne verkeer in de school, is dit onderwijs technisch een weinig benijdenswaar dige positie. Een andere klas Is tijde lijk ondergebracht in een voormalig winkelpand, terwijl de derde klas in trek heeft genomen in de recreatie zaal van het bejaardencomplex „Nieuw Poelgeest". De jaarlijkse toe vloed van kinderen aan de bijzondere school ligt tussen de 40 en 50 leerlin gen. Dit betekent een splitsing van de (te) grote le klas. Hierdoor breidt zich het aantal leerkrachten en dien tengevolge ook de behoefte aan loka len telkenjare uit. Voor volgend cur susjaar zullen er 9 lokalen nodig zijn. Het schoolbestuur is in het bezit van een urgentieverklaring voor 8 loka len. De urgentieverklaring voor een negende lokaal wordt door het schoolbestuur dan ook voorbereid. Inmiddels heeft dit bestuur een bouwplan aanvaard, dat werd opge steld door het architectenbureau Stuurman te Waddinxveen. Ook de grond is beschikbaar (ten westen van het sportpark). Het gemeentebestuur heeft goede hoop binnen enkele weken een aan bod te zullen krijgen voor een bur gerzinlening, waarmee de bouw wordt gefinancierd. Indien alle plan nen m.b.t. de bouw van de nieuwe school zullen kunnen worden gereali seerd zal de school bij de aanvang van het schooljaar 1971/'72 in gebruik kunnen worden genomen. Hoewel het schoolbestuur niet be reid was ons op dit moment al nadere inlichtingen te verstrekken over het bouwplan, vernamen we van wetho der VV. Th. Molema, die tevens voc zitter is van het schoolbestuur, dat het nieuwe gebouwencomplex ge gymnastieklokaal is opgenomen, zo: bekend zal het gymnastiekonderw van de scholen worden geconce) treerd irt het te bouwen Vrije- Tijc Centrum. Een omstandigheid, die de boi van een nieuwe school nog urgent maakt, vormt de gestadige groei het leerlingenaantal van de openba school. Thans bedraagt dit aantal 1 Indien het aantal leerlingen met stijgt, zal een 5de leerkracht noodz kelijk zijn. De school beschikt ovei permanente lokalen en 1 noodloka hetgeen impliceert dat ook de school met nog een noodvoorzienii moet gaan woekeren. Daarom is h plan dat de openbare school zal ga verhuizen naar het te verlaten gebo wencomplex van „De Rank", die school meer ruimte zal geven. De ca. 12 jaar oude Burg. De He derschool zal volgens de plannen li „home" worden van de openba kleuterschool, die momenteel ook weinig ideaal is gehuisvest in e noodgebouw. Gunstige vooruitzichten dus voor van de 4 plaatselijke scholen, voortgaande bouw van nieuwe ningen doet het inwonertal sterk sti gen en toevloed van nieuwe leerii gen aan de scholen, die hiervan h gevolg is, heeft de schoolbesturen de gemeente al heel wat hoofdbr kens gekost. VALKENBURG Op 5 novemb (donderdag) wordt een zangavoi gegeven in de h^cvormde kerk hier. Medewerkenden: Advendo, kerkkoor, uit Loosduinen, Dii Knetsch sopraan, Nel Biersteker a The Freedom Singers en Hans To orgel, het geheel o.l.v. Mathijs Noort. LEIMUIDEN Vrijdag 8 uur is raad. Agenda: ontslag gemeentebodi huurinner; voorbereidingsbeslui verzoek tot wijziging bestemmii terrein, gelegen langs de Geerwe verkoop bouwterrein; bijdrage in kosten van de actie ,De Rijnstre* vraagt betere wegen".

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4