VIJF planeten op een rijtje BOEK - gespecialiseerd - BOEK Het ondeugende en toch ook dappere elfje ZATERDAG 31 OKTOBER 1970 Er wordt op de deur ge klopt en Pinkeltje komt binnen met een blad met glazen bessenwijn. Hij deelt de glazen uit. „Mmmmm, heerlijk", zegt Lekkerbek. Hij wordt hartelijk uitge lachen door zijn collega's. Lekkerbek wordt rood tot achter z'n oren en heeft nooit meer zo beleefd ge daan. Intussen zit Rakker in de ge vangenis. Brrr, wat is het hier koud, denkt ze. Naast haar staat een bord met fijn gemalen kas tanjes en koude aardappels. Bah, ze heeft helemaal geen honger. Daarnet heeft de cipier gevraagd of ze geen trek had. Rakker had mistroostig haar hoofd geschud. Nee, ze zat te veel in span ning om te kunnen eten. Mor gen moet ze bij de koningin ko men en dan zou ze horen wat voor straf ze krijgt. Och, ze weet het wel hoor, misschien wel een jaar gevangenisstraf. Ze pakt haar bord en eet traag een paar hapjes. Dan zet ze het weer weg. Ze gaat liggen en met een oude deken over haar heen valt ze verdrietig in slaap Midden in de nacht wordt Rakker wakker. Ze heeft stem men gehoord. Ja, daar zijn ze weer. Rakker gaat rechtop zit ten en kijkt voorzichtig naar buiten. Er staan twee donkere gestalten voor haar raampje. Een kleine en een grote. Er gaat een schok door haar heen. Dat zijn de Lange en de Korte, de twee grote dieven van het ka- bouterbos. Ze heeft laatst op. de muur van het stadhuis nog 'een aanplakbiljet gezien met twee foto's. Ja, ze weet het wel zeker. Ze staat voorzichtig op van haar bank en gluurt door de talies. „Sssst". hoort ze de Korte te gen de Lange zeggen, „niet te hard praten misschien kunnen ze ons horen". Rakker kruipt vlug in een boekje, doch spitst haar oren. Daar begint de Lange te pra ten. „Zeg Korte, als jij nou bij de poort van het paleis op wacht gaat staan, dan ga ik de schildwacht binden, pak de sleutels van de schatkamer en probeer de juwelen te vinden. Jij houdt de poort open en dan kunnen we zonder slag of stoot vertrekken naar de mensenwe reld". „Geweldig, je bent een genie. Lange". „Dus morgenavond om half twaalf bij de dikke eik", besluit de Lange en dan verwijderen de mannen zich. Rakker zucht. Gelukkig dat ik dat gehoord heb. denkt ze. Mor gen vertel ik het de koningin. Ze valt in een onrustige slaap. Bonk, bonk, bonk, gaat de vuist van de cipier op de deur „Het is zeven uur, ik heb hier eten voor je", roept hij. Rakker schrikt wakker „Zeg cipier, kan ik de konin gin spreken, ik moet haar iets belangrijks vertellen". „Ha, ha", lacht hij, „een ge vangene wil de koningin spre ken, nee hoor, reken daar maar niet op", en hij gooit de deur voor Rakker dicht. Snikkend laat ze zich op de bank vallen. „Ik moet het ver tellen", gilt ze. ..want anders gebeuren er erge dingen". Ze staat op. rent riaar de deur en probeert of deze open is. En ja hoor, de deur gaat open. Rakker stapt voorzichtig naar buiten en kijkt spiedend rond. Nee, niemand te zien. Ze snelt JARIGEN Er zijn er weer jarig, hoera, hoera! Van harte gefeliciteerd!! 1 nov, Gerda van Vliet. West einde 10. Nunspeet. 11 jaar en Marijke Voorbrood. Poptahof Zuid 707, Delft. 12 jaar. 2 nov. Cok van Berkel. Noord einde 102, Waddinxveen. 10 jaar en Gerda van 't Veer, W. Pier- montlaan 48, Rijswijk. 11 jadt. 3 nov. Els Wouters. Bieweg 2. Gapinge. 11 jaar 5 nov. Marrie van Dam, Goud- seweg 99. Stolkwljk, 12 jaar en Maaike Klink, Oranjestraat 94. Slik kerveer, 13'jaar. 6 nov. Marion Harkes, G. Dou- straat 16, Hazerswoude, 9 laar en Annie de Vries. Broekweg 28. Val kenburg. 12 jaar. 7 nov. Marina Koornneef, Ver boomstraat 131b, Rotterdam. 10 jaar. INEKE VAN GENT ZELF MAAKTE DIT VERHAALTJE de gangen door naar de afdeling van de koningin. Deze kan haar oren niet geloven als Rakker haar alles verteld heeft. Ze neemt direct maatregelen, zodat de diefstal niet door kan gaan. Stap, stap, stap, regelmatig gaan de voetstappen van de ka bouterschildwacht. Drie passen heen, drie passen terug. De schildwacht spitst zijn oren.... hoort hij gerucht? De koningin heeft hem verteld wat hem te wachten zou staan en gezegd dat hij op zijn hoede moet zijn. Maar hij moet vooral niet laten merken dat hij iets gehoord heeft, anders begrijpen de die ven dat er verraad in het spel is. Je bent volkomen veilig, had de koningin gezegd, want er staan tien kaboutersoldaten achter de deur. „Bom", de elfentorenklok slaat het teken dat het half twaalf is. En gelijk ziet de schildwacht een schim naderbij sluipen. Het is de Lange. Hij vliegt op de schildwacht toe. Maar voor hij het goed en wel weet is hij al door de soldaten gegrepen. „Verraad", gilt hij, „Korte, verraad, vlucht!" Maar ook Korte is inmiddels gegrepen en even later zitten ze te zuch ten in dezelfde gevangenis als waarin Rakker heeft gezeten. Rakker hoeft nu geen schoe nen meer te poetsen. Ze heeft gezegd dat ze er erge spijt van heeft dat ze die eikeltjes heeft weggenomen en het nooit meer zal doen. De koningin heeft haar daar om de straf kwijtgescholden, ook omdat ze zo dapper is ge weest. Ze mag in het paleis blijven en hofdame worden. En dat was Rakkers grootste wens! PRIJSWINNAARS De winnaars van de puzzel (oplossing BRANDKRAAN) zijn: Petra v. d. Niet in Noord- wijk aan Zee en Dick v. d. Kaay in Maasdijk. OPLOSSING RAADSELS Welke voet heeft geen tenen? De voet van een berg. Welke ring wordt opgegeten? Een ha ring. Beste meisjes en jongens. Wat een post heeft tante Chris gekregen. Leuk jongens, jullie heb ben goed Je best gedaan. De puz zel was niet zo moeilijk, hè? Jullie raken er zo bedreven in, als je dikwijls meedoet, begrijp je het ook vlugger. Hans van Steenis vond het een echte jongenspuzzel. Ja. daar heb je wel een beetje ge lijk in. Brandweer hoort bij mannen en jongens. Hoewel ik wel eens aelezen heb dat er ergens ook een brandweer is waar vrouwen mee spuiten. Hebben jullie op school al ge hoord over de kinderboekenweek? Die wordt zaterdag in het tv-pro- gramma Oebele geopend. Jullie kij ken vast wel eens naar Oebele Dat is een leuk programma. Van middag moet je beslist ook kijken hoor. Jullie hebben deze week een krantje gekregen, is 't niet? Daar staat in waarom er een kinderboe kenweek is. Men wil dan laten zien hoeveel mooie en spannende kin derboeken er bestaan. In de etala ges liggen extra veel boeken en schrijvers worden bekroond als blijkt dat hun boek het beste van het jaar is. De boekenweek heeft ook een thema, een naam eigenlijk. Kind en natuur. Als je groot bent, moet je meehelpen de natuur te bewaken. Die wordt vervuild door fabrieken en auto's. We hebben de natuur hard nodig, niet alleen omdat ze zo mooi Is. maar ohk om te kunnen leven, om adem te kunnen halen. Daarom vechten de mensen in een stad altijd voor veel groen. JHet moet namelijk zo vaak weg worden gehaald om plaats te maken voor gebouwen of wegen. Die zijn na tuurlijk ook nodig, maar daarnaast mogen we het groen niet vergeten. We gaan eens naar de brieven kijken. Van Tom Keizer, Lia v.d. Berg en Martin de Zoete kreeg ik voor de eerste maal een briefje. Rian Vermaat en Roel Noordam houden veel van dieren, schrijven ze. Ilse Bregman. Renata v.d. Mei den en Joke Lindhout deden een tekeningetje of versje bij hun op lossing. Je houdt vast erg veel van je kleine nichtjes, Joke. Schrijf Jij ook nog even hoe oud Jij bent. Hennie van Leeuwen? Wil Francien Segers naar adres wel schrijven? 'Je vergeet het nogal eens. Fijne vakantie gehad? Nou en of ik Je kaart heb ont vangen, Elly den Harder. Hartelijk dank. Jij hebt je vissen mooie namen gegeven. Petra v.d. Niet. Zelf be dacht? Marion Verheul plakte brandweerplaatjes op haar brief. Leuk verzonnen, Marion. Jeanet en Carla de Jong wonen nu In een groot huis. Hebben jullie een eigen kamertje? Ben je nog in Delft geweest, Netty v.d. Wel? Heieen Verhagen en Pietje Boel waren ook weer eens van de partij. Wat ga je doen als je van school af bent, Heieen? Tante Chris is aeliik met Marina Koornneef jarig. Pietje. Rob Bok horst speelt orgel en blokfluit. Je hebt zelfs al een graad gehaald, hè? Hoe oud wordt Je 30 november, Conny den Hollander? Ook van je zusje Elly kreeg ik een brief. Nee. "s winters kranten rondbrengen is niet zo prettig, Elly Elly den Ouden schreef dat haar broer ook bij de brandweer Is. Hij heeft al veel branden helpen blus sen. Marianne Maliepaard is naar een boerenbruiloft geweest. Wat leuk. Marianne en wat veel mensen wa ren daar. Van Sjanie Verburg en ,Cor v.d. Kaay kreeg ik een lange brief. Jij hebt veel plezier gehad in'de vaj kantie, Sjanie. En Cor is op een voetbalclub. Wat vopr films krijg je op school? Marianne van Tuyl vond de puz zel wat moeilijk. Maar je hebt hem toch qoed opgelost, hoor. Tot besluit noem Ik Ria Rietveld en Adrie Kroon. Adrie krijgt altijd een kerstboom op z'n verjaardag. Is je moeder alweer beter. Ria? Heb ie een fiine verjaardaq oehad, Wim Epker? Meisles en jongens, ik ga weer afsnhe'd nemen. Tot de volgende week. Dagl Groetjes van tante Chris. Deze keer weer eens een kruiswoordpuzzel. Hij is wel een beetje moeilijk, of nee, moei lijk eigenlijk niet, maar er zijn zoveel woorden die ingevuld moeten worden. Je moet goed zoeken voor je ze alle maal gevonden hebt. De cijfers en de pijl tjes bij de voorwerpen wijzen aan waar en in welke richting je de woorden bij hetzelfde cijfer in de puzzel moet invullen. Weten jullie 't nog? 'n Gezellig werkje hoor. Doe je best en laat maar 's zien wat je er van gemaakt hebt. Graag insturen voor dinsdag 3 november. Mercurius, de planeet die altijd in de nabijheid van de Zon vertoeft en daardoor slechts zelden goed zichtbaar is, zal ook tijdens deze maand november niet waarneembaar zijn. Op 10 november bevindt Venus zich in benedencon- junctie, dat wil zeggen op de lijn Aarde—Zon, tussen de Aarde en de Zon in. Ze wordt volledig aan het oog onttrok ken door de heldere zonne stralen. Op het einde van de maand komt zij dan weer te voorschijn, maar nu ten wes ten van de Zon, zodat ze dan haar intrede doet aan de mor- genhemel, kort voor zons opkomst. Mars dient eveneens te worden opgezocht 's morgens in het oos ten. Ze komt voor Venus op en is zwakker dan deze laatste. Mars is 6teeds te herkennen aan haar op vallend rode kleur, die haar de bij naam „de rode planeet" oplevert. Op 24 november staat Mars in de nabijheid van de ster Spica. De planeet Jupiter is thans niet waarneembaar. Zij staat van de Aarde uit gezien te dicht in de Om d« kaart te richten, moet men ze boven het hoofd houden en het noorden (N) laten eamenvallen met de noordelijke horizon. De stand van de hemel la dia op IS november te 20 uur. Voor vroegere tijdstippen de kaart draalen, in de richting van de wijzere van het uurwerk. In tegenovergestelde richting voor latere tijdstippen. De plaats van de maan la voor enkele tijdstippen aangegeven; de getallen dulden da dag van de maand aan. Ook de positie van Saturnus (S) is aangegeven. De stippellijn die door de Zwaan gaat, duldt de hartlijn van de Melkweg aan. De andere gestippelde lijn Is de ecliptika (Dierenriem of Zodiak). De zon, de maan en de belangrljkate planeten be vinden zich steeds In de nabijheid van deze lijn. nabijheid van de Zon, zodat haar licht volledig wordt overstraald door het felle zonlicht. Deze na bije stand Is natuurlijk slechts schijnbaar. In werkelijkheid bevindt Jupiter zich ten opzichte van de Aarde aan de overkant van de Zon, zodat wij, om naar Jupiter te kijken, ongeveer in dezelfde rich ting moeten kijken als de Zon. Het is begrijpelijk dat de planeet dan niet te zien is. Saturnus daarentegen is nu op haar best te zien. Zij bevindt zich in oppositie dat wil zeggen, dat zij aan de hemel recht tegenover de Zon staat. Bij zonsondergang komt Saturnus dus op, bij zonsopkomst gaat zij onder. Rond middernacht bevindt zij zich bijgevolg recht in het zuiden. Zij is iets helderder dan Mars en dus een opvallend hemellichaam. Saturnus Is te zien in de Ram; ze straalt een rustig geel licht. Op 11 november doet zich iets merkwaardigs voor-, de Zon en de planeten Jupiter, Venus, Aarde en Saturnus staan dan nagenoeg op één lijn. Saturnus is zichbaar, ter wijl Venus en Jupiter verloren gaan in het felle zonlicht. Op 27 november staat de smalle maansikkel in de nabijheid van Venus. Van 31 oktober tot 30 no vember korten de dagen met 1 uur en 22 minuten. Prof. dr. H. Berkhof en prof. dr. A. S. v. d. Woude (red.): Wat dunkt u van de mens?, beschouwingen over de mens in bijbel en maatschappij. Uitg. Kok, Kampen. 198 blz., ƒ16.95. Dr. W. ter Horst: Ontwarring en ordening, ervaringen met jongeren in zeer moeilijke opvoedingssituaties (in de afd. orthopedagogiek van de Heldringstichtingen). Uitg. Kok. Kam pen. 186 blz., ƒ14,75. Dr. Harry Garms: Dieren- en plan- tengids van Europa, 3700 afbeeldin gen met tekst. Uitg. Elsevier. Am sterdam, 344 blz., 15,90 Wim Blauw e.a.: Luchtvervuiling: laten de industriöle leiders ons stik ken? Uitg. Universitaire Pers. Rot terdam, 59 blz., 4,90. Dr. J. C. Gilhuis: Over wonderen gesproken, memorandum voor mis sionair medeleven. Uitg. Kok, Kam pen, 130 blz., 8,75. Schrift en Uitleg, studies van oud leerlingen, collega's en vrienden aangeboden aan prof. dr. W. H. Gis pen bij diens zilveren ambtsjubileum als hoogleraar aan de VU. Uitg. Kok, Kampen, 265 blz., 24,74. G. Hupkes e.a.: Transport in de toekomst, geïllustreerde beschouwin gen over allerlei mogelijkheden van vervoer. Uitg. Wetenschappelijke Uit geverij. Amsterdam, 276 blz., 33 pag. foto's, ƒ19,90. In de serie Dichterbij: Drs. H. G. Leih: Revolutie, 48 blz. Dr. G.J. v.d. Poll: Rubens, 32 blz. Drs. J. S. Wij- ne: Van Pétaln tot De Gaulle, 32 blz. per deeltje 2,65. Tekstdeeltje bij Wljne's studie, 32 blz., 2,95. Per Olov Enquist: Geen asiel voor legioensoldaten, roman over de uit levering door Zweden van Baltlsche militairen aan Rusland. Uitg. De Boe kerij, Baarn, 319 blz., 15.90. Olaf J. Landell: De mislukte pasto rale, roman. Uitg. De Boekerij, Baarn, zevende druk, 226 blz., ƒ8,90. André Couteaux: Vrouw gezocht voor vader en zoon, roman. uitg. De Boekerij, Baarn, 178 blz., ƒ11,90. -IJ i ds V Smidje Verholen en de rare alchimist' 50: Iedereen heeft het natuurlijk al wel begrepen: smidje Verholen was besloten in de gedaante van iemand anders terug te gaan. Detectives vermommen zich immers altijd? Dat wilde h(j nu ook gaan doen en hij zou zich zó gaan verkleden, dat niemand in hem meer de smid zou herkennen. „Ik los dat zaakje van de rare alchimist en de Kludde op", mompelde hij. „Zowaar als mijn naam J. J. F. Verholen is. Maar nu ga ik eerst een slaapgelegenheid zoeken, want ik ben zo moe als een hond. Eilaasik kan niet gaan slapen in een peperduur hotel. Ik moet een eenvoudig, onopvallend logementje hebben." Hij begon dus de straten van de stad te doorkruisen, op zoek naar een eenvoudige slaapgelegenheid. En zo gebeurde het, dat hij een klein zijstraatje ontdekte, waarin een huis stond, dat voorzien was van een gebrekkig uithangbord. Bij het schaarse licht was nog maar net leesbaar, dat er „Logement de Zatte Kakkerlak" op stond. Doch juist toen de smid dat straatje wilde inlopen, dook er een machtig forse kerel voor hem pp, die hem een gebiedend „halt!" toeriep. „Wat mot jij iij ons'straatje, makker?" vroeg die ruwe kwant. „Ben jij soms een stille? Of een kopere rus?" Om misverstanden te voorkomen is het misschien dienstig even op te merken, dat met koperen russen geen wilde volksstammen, maar geüniformeerde agenten worden bedoeld. De boevenltaal heeft overal zo zijn eigen woordjes voor, zie je. Smidje Verholen antwoordde dus kortaf en zei: „Wel- nee, man! Ik ben geen stille. Ik ben een gewone petjesgast. die een veilige slaapplaats zoekt voor de nacht." „Je ken me nog meer vertellen", zei de ruwe kwant. „Voor lui van jouw soort is bij mij in de herberg geen plaats. Ik ben de baas van de Zatte Kakkerlak, snap je? En als je niet wilt, dat ik effe een klein ongelukkie met je veroorzaak, maak dan rap dat je wegkomit! Vort! Druk je snor!" M. Batori: Tot aan de uitersten der aarde, het verhaal van d« apostelen. Uitg. NIJgh Van Dit- mar. Den Haag, 422 blz., 32,50. Wllly Roggeman: De ringen ven de kinkhoorn, essays over Duitse, Franse en Nederlandse auteui Uitg. Nljgh Van Ditmar. Den Haag, 185 blz., ƒ9,90. Wina Bom: Beroemde gerechten uit de wereldkeuken. Uitg. Zor Keuning, Wageningen, '134 ƒ12,50. Vitus B. Drö8cher: Leven i dierentuin, groot platenboek. Uitg Het Wereldvenster, Baarn, 158 blz. tot 15 november 8,90, daarna ƒ18,50. Elleston Trevor: Temidden koningin rust hij In vrede, roman over eerste wereldoorlog. Uitg, Hollandla, Baarn, 320 blz., 16,90. Kenneth Clark: Civilisatie be werkte tekst van de populair ge worden cultuurhistorische televisie serie (veel illustraties). Uitg. Fibula - Van Dishoeck, Bussum. 360 blz., 39,50. John Crabbe: Hi-fi thuis in morto en stereo, voortreffelijk instruc tief. Uitg. Kosmos, Amsterdam, 275 blz., 24,50. B. Tadema Sporry: De gouden vazen van de farao, bekroond door de Rotterdamse schooljeugd, Uitg. Van Goor. Den Haag. 176 blz 6,90. Robert Krepps: Fancy, liefdesro man. Uitg. Nieuwe Wieken, Uit hoorn. 264 blz., ƒ10,90. Dee Jay Brummel: Wist je d«t over seks?, Beantwoording 200 jeugdvragen. Uitg. Nieuwe Wieken, Uithoorn, 93 blz,, ƒ5,25. Probst dr. Heinrich Grüber: Te gen de stroom. Uitg. Semper Agendo. Apeldoorn, 321 blz., 8ev 24,50. nief Jürgen Schultze: De negentiendi eeuw, deel uit de serie Kunst in beeld. Uitg. Elsevier, Amsterdam, 264 blz., 238 illustraties, meest I" ror kleur, 28.- (bij intekening 24,50). In in r kom artsi vroi grot den tie. A wac logi: van rapt niek „I (wij bun vroi dus is. sch: daa „sti of 1 Relativisme De gevaren van het relativisms die drs. J. van Gennep in zijn ge lijknamige boekje aanwijst, blijker vooral op ethisch en sociaal terreii te liggen. De schrijver, een rustend arts-psycholoog, waarschuwt tegen een mentaliteit van „alles is maar betrekkelijk", die negativisme ent defaitisme ln de hand werkt. Om dat doel te bereiken, schrijft, hij soms helder, soms nogal In gewikkeld over relativisme en absolutisme in kennis, oordeels-: kracht, logika. natuurwetenschap-1 pen en religie. Of hij met zijn be toog over het absolute van de Idea en de Waarde, en de „oer-intuWa"! van alle tijden en volken, bij veelj lezers werkelijk aan boord zal ko-i men. is te betwijfelen. (Uitgave J. H. Kok, Kampen. 143 blz., f 12.50). j WAASCM WACHT /(ÉT ÉV'fA' VO&&A.T Je mamï -riser Ml Dl we L weer 'TCEUi Vanavond te zien NEDERLAND 1 KRO 7.04 uur Filmrubriek „Voor een briefkaart op de eerste rang", 8.20 uur Aflevering serie „Marcus Welby": Een kop pige oude zeeman. fl.10 uur Brandpunt. 9 40 Cabaretrubriek Wim lbo 11.20 uur (NOS) Reportage Jumping Amsterdam. NEDERLAND 2 EO EN AVRO 7.04 uur documentaire „De straat die de rechte heet": levensverhaal van Renato di Lorenzo, die van priester predikant werd. 8.20 uur Show met Max Tailleur. 9.10 uur Sportpaoorama: Jumping Amsterdam. 9.55 uur Avroskoop: Portret van Rod Steiger. 10.36 uur Braziliaans voetbal. Vanavond te horen HILVERSUM I KRO 8 uur verzoekplatenprogramma 10 uur kritisch programma Cursief 10.42 uur Goal, muziek en sport. HILVERSUM II VARA 8 05 uur hoorspel „Drie rozen van papier" 9 uur Jubileumconcert VARA 45 jaar: Radio Filhar monisch orkest en de violist Herman Krebbers concer teren in Rotterdam 10 40 uur Driester. 11.15 uur Piggelmee. RADIO VANAVOND ZATERDAG 31 okt Hilversum I 402 m. KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Actualltcl-1 ten. 19.00 (S) Musicerende di-; lettanten: koorzang. 19.30 (S)| Volksmuziek. 20.00 Vcrzoek- platenprogramma. 22.00 (S) Cursief: een programma dat schuin tegen de dingen aan kijkt. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.42 (S) Goal....:: muzikaal sportprogramma met kommen- taren en reportages. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. VARA 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. 18.20 Lieve Tante Truus: licht programma. 19.05 (S) Uit eigen huls: studio-opnamen. 19.30 Nieuws. 19.35 De Scala 1918 - 1926: operamuziek. 20.05 (S) Drie rozen van papier, hoorspel. 21.00 (S) Jubileum concert VARA - 45 laar: Ra- dlophllharmonlsch orkest en solist. 22.30 Nieuws. 22.40 Drie ster: licht programma. 23.15 (S) Licht platenprogramma 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NOS: 18.45 <K> de Woefs en de Lamaars. STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Journaal. 23.20-24.00 (K) voor een briefkaart op de eer ste rang, filmrubriek. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K> Journaal. STER: 20.13 (K) Reclame. KRO: 20.20 (K) Mar cus Welby, TV-serle. 21.10 Brandpunt. 21.40 (K) Overzicht van 75 Jaar Nederlands caba ret. 23.10 Epiloog. NOS: 23.15 iKi JoumaaJ. 23.20-24.00 (K) Paardesport: Jumping Am sterdam. Nederland II. NOS: 18.45 HO De Woefs en de Lamaars. STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. E.O. 19.05 (K) De straat die de rechte heet, do cumentaire film. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 <K) Re clame. AVRO: 20.20 (K) De zaak Max Tailleur: showpro- gramma. 21.10 (K) AVRO'S Sportpanorama: De Spaanse Rijschool. 21.55 (K) Avroskoop: filmrubriek. 22.35 (K) De Me neertjes. 22.36 AVRO's Sport- panorama: Braziliaans voetbal. NOS: 23.20-23.25 <K) Journaal. België. Kanalen Nederlands: 2 en 10. 18.25 Zandmannetje. 18.30 U.F.C.: Jeugdserie (3). 19.20 Autorama. 19.50 Keurig Frans. 19.52 Zoeklicht, cultu reel nieuws. 19.57 Mededelin gen. 20.00 Nieuws. 20.25 Hier is Lucy. 20.50 Canzonlsslma, rechtstreeks vanuit het Ameri kaanse Theater. 21.50 Echo. 22.50 Reis naar het onbekende. Tv-serie (10). 23.10 Nieuws. 23.15 Tennis (RTB). RADIO MORGEN ZONDAG 1 NOV. Hilversum I 402 m. KRO: 8.00 Nletfws. 8.10 Het levende woord. 0.15 (S) Badirierle: klassieke muziek (gr). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 (S) Laudate: klassieke gewijde muziek (gr). 10.00 Eucharistie viering. 11.00 Nieuws. 11.02 <S) Radio Kamerorkest. Radiokoor en solist. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert. 12.40 Tussenbeide: actuele kro niek. 13.00 Nieuws. 13.10 (S) De psalmen in de nieuwe berlj- --'ng. 13.35 (S) Oude geeste lijke liederen (gr). 13.55 Lite rair programma. NOS: 14.15 Concertgebouworkest en solist. (In de pauze: 'plm. 15.05-15.30 Adempauze: kunstkroniek met sport ln het kort). 16.15 De re volutionaire beweging, 'n uit daging voor de V.N.. gastcolle- PROGRAMMA'S ge. CVK 17.00 De bijbel in opspraak, themadlenst. IKOR: 18.30 Mensen, gesprek. 18.45 Waar blijft het Wilde Ganzen- geld? 18.59 Wilde Ganzen. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Ker ken in Engeland en Schotland (5). 20.00 (S) Cello en piano. 20.35 Com nu met sangh: sa menzang. KRO: 21.00 (S) Mu ziek a Go Go: licht muziek programma. 22.00 Kruispunt: magazine met achtergrondin formatie over kerk en samen leving. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.42 De zingende kerk. 23.00 Audio: muzikale informatie voor kenners en liefhebbers. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Actualiteiten. 8.18 Voor het platteland. 8,25 Weer of geen weer. (Om 9.00 Sportmededellngen.) 9.45 Hu manistisch Verbond. IKOR: 10.00 Onderweg. 10.30 Hervorm de kerkdienst, plm. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Reaktlef - een programma na kerktijd. AV RO: 12.00 Muzikaal Onthaal. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand ln de wereld. lezing. 13.19 Ra diojournaal. 13.35 Delta: Infor matieve show. met commenta ren en meningen. NOS: 14.30 Voor de buitenlandse arbei ders. VARA: 17.00 (S) Popu laire Muzlekshow. met VARA- dansorkest en solisten. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelin gen 18.10 Langs de lijn: sport- reportages en -beschouwin gen VARA: 18.30 (S) En die vrouw die kiest een heer. ca baretprogramma. NOS: 18.56 BIJ nader inzien: journalisten- forum. VPRO: 19.30 Nieuws 19.35 Kerkorgelconcert. 20.00 Leven met de dood: reportage en discussie. AVRO: 20.30 <S> Verzoekplatenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 (S) Licht platenprogram ma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum III 240 m. AVRO. 9.00 Nieuws. 9.02 Platenpro gramma. 10.00 Nieuws. 10.02| Juist op zondag. 11.00 Nieuws.I 11.02 Willem Duys' Muziek Mo-1 zaiek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Verzoekplatenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Ne derlandse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Langs de lijn (I): sportreportages en -beschouwingen. (15.00 en 16.00 Nieuws.) AVRO: 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05-18.00 Superclean Dreammachlne. TELEVISIE MORGEN ZONDAG 1NOV. Nederland L NOS: 15.00 15.25 (K) De Borderers, tv-se- rie: 16.15 (K) Openbaar Kunst-j bezit: 16.30 (K) Jumping Am sterdam - om de Grote Prijs I van Nederland; 16.55-17.00 To- to-ultslagen; TELEAC: 18.20-18.50 Dammen voor begin- I ners - les 7: NOS: 18.55 (K) De Woefs en de Lamaars: IKOR/CVK 'ItKK19.00 (K) i Bijbelvertelling voor de kinde- 1 ren; IKOR/CVK: 19.05 Zingend; Geloven; VARA: 19 30 (KI Kin-1 deren voor kinderen, tv-serie (CBS.); 20.15 Simon Carm.g-1 geil leest uit eigen werk: NOS. 20.20 (K) Journaal: VA RA: 20-25 <K) vic Singel: 2. Vic Singel en het bittere slaapgas, tv-spel: 21.50 (K) Signalement: Kunstkroniek: NOS: 22.30-22.35 (K) Journaal Nederland II. NOS: 18.55 (K) De Woefs en de Lamaars; 19.00 iKi Journaal; 19.05 Fabian van Fallada, tv-feullleton voor de jeucd: 19.30 Studio Sport I; 20.20 (K) Panoramiek: achter grondinformatie over gebeur tenissen in binnen- en buiten land: 20.45 (K) Dubbeldekkers, tv-serie; 21.10 Studio Sport II: 21.35 (K) Video: Terugblik op 14 dagen activiteit van tv en andere publiciteitsmedia22/5 (K) Jumping Amsterdam om de Grand Prix "an de Stad Amsterdam: 22.45-22 50 (K) Journaal. i RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws: 7.1! Het levende woord: 7.16 (S) Badlnerie: klassieke muziek (gr.); (7.30 Nieuws; 7.32-7.40 Actualiteiten; 8.00-8.10 Nieuws): 8.25 Overwe ging; 8.30 Nieuws; 8.32 Voor de hulsvrouw: (9.00-9.10 Gymnas tiek voor de hulsvrouw: 9 35-9.40 Waterstanden); 10.00 (St Kerkorgelconcert (gr.); NOS: 10.15 De komende week In het Nederlandse muz:ekle- ven: KRO: 11.00 Nieuws 11.03 Voor de zieken; 11.30 Beiaar- denprogramma: 11.55 Medede lingen; NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd programma; (12.21 voor boer en tuinder: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en Nu: actualiteiten); 14 05 Schoolradio: 14 30 (S) Alt viool en piano: 15.00 Hervorm de middagdienst: NOS: 15.30 Zoeklicht op Nederland: re portages en commentaren: (16.00-16 02 Nieuws); 17.20 Over heidsvoorlichting; NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actuele kro niek met muzikale Ulustrètle: (18.19-18.29 Uitzending van Bin ding Rechts). Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws: 7.11 Ochtendgym nastiek; 7.20 Lichte grammo foonmuziek en reportages-, (7 33-7.38 Van de voorpagina); VPRO: 7.54 Deze dag; VARA: 8.00 Nieuws; 8.11 Actualiteiten; 8.23 Spitsuur Amsterdam (ver volg): 9.10 Verzoekplatenpro gramma: NOS: ll.O'i Nieuws 11.03 Beethoven - 200. VPRO: 12.00 VPRO-Maandag: klas sieke muziek met nieuws en informaties; 14 30 Schoolradio; NOS: 14.50 De toekomst van Europa, rede: 15.20 (S) Euro- llght: licht orkest uit Oslo: 16 00 Nieuws; AVRO: 16.03 Lichte muziek uit Latijns Amerika: 1630 Mikado: kin derprogramma; 17.30 Ltcht or gelspel: 17.10 Overheidsvoor lichting: 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m. NCRV: 9.00 Nieuws: 9.02 start; 10.04 Nieuws; 10.03 Popstation; (11.01 Nieuws); TROS: 12.00 Nieuws; 12 03 Jam-on-Radio; KRO: 13.06 Nieuws: 13 02-18.00 KRO-op- Drie: Popmixture: (14.00. 15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws) TELEVISIE MAANDAG Nederland I. NOS/NOT. 11 10-11.35 Schooltelevisie: TE LEAC: 12.00-12,30 Onze land bouw nu en straks - les 2. België. Nederlands progr Kanalen: 2 en 10. 15 45 Piste, een International variétéprogramma: 16.30-17.00 Wielrennen. Rechtstreekse re portage van de trofee der weg renners n.a.v. de opening van het Sportpaleis te Brussel. 18.15 B.T.W. - herhaling van les 5. Zondag te zien NEDERLAND 1 VARA 7.05 uur (CVK/IKOR) Zingend geloven: nieuwe litur gische koorwerken. 7.30 uur Kinderen voor kinderen: Toby. 8.25 uur Vic Singel en het bittere slaapgas (detecti- vespel). 9.50 uur Signalement: Misha Dichter en Ayla Erdu- ran, musici. NEDERLAND 2 NOS 7.05 uur Fabian van Fallada 7.30 en 9.10 uur Studio Sport. 8.20 uur Panoramiek. 8.45 uur Dubbeldekkers: Onveilig groen. 9.35 uur Video. 10.15 uur reportage Jumping Amsterdam. Zondag te horen HILVERSUM I NCRV EN KRO 5 uur (CVK) Themadienst uit Naarden: De Bijbel in opspraak. Voorganger ds. K. Bisschop, geref, predikant. 7.07 uur Kerken in Engeland en Schotland. 8.35 uur Geestelijke liederen. 9 uur Amusementsprogramma Muziek a go go. 10 uur Discussiemagazine Kruispunt. 11 uur Audio, muziekinformatie. HILVERSUM II VPRO EN AVRO 7.35 uur Concert uit de Waalse kerk in Haarlem: orgel en trompet. 8 uur Reportage „Liever geen bloemen" en discussie over doodsproblemen. 8.30 uur Klassiek verzoekplatenprogramma. 10.55 uur Voor de nacht uit

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 14