Tunesiër dreigt ons land uit- gezet te worden voor Provinciale Staten kiezen versnelde procedure ik, Opmars van in de hele plasties wereld Koude oorlog Personeel van Philips wil meer „meesturen rrico macro Plastic k,eoen' Kamerleden in actie: alles goed Eerste stap naar Rijnpoort STREEKPLAN WORDT HERZIEN Paus doet ook Djakarta aan Op nieuw verlies voor de partij van Forster ENQUETE ONDER 10.000 MAN Uit de Haagse hof geplukt OKTOBI 7 VRIJDAG 30 OKTOMRJ970 5a internationale kunststoffen- en rubberbeurs Utrecht Voordelige trein/toegangsbiljetten op 170 stations verkrijgbaar. Dagelijks geopend van 9.30-17.30 uur. i buiten- j die rare Je auto. Ander zijwind. 29 oktober tm 5 november 1S"70 Machines en apparatuur grondstoffen - halffabrikaten technische eindprodukten DEN HAAG Het ministerie van justitie heeft besloten een Tunesiër, die volgens de stich- ting Release om politieke rede nen uit zijn land is gevlucht, naar Tunesië terug te sturen. Van verschillende kanten worden nu pogingen ondernomen dit te voor komen. Het socialistische Kamerlid Wierenga heeft ter bemiddeling hier over met minister Polak van justitie getelefoneerd. Het PSP-Kamerlid Van der Spek heeft de minister gevraagd zijn beslissing onmiddellijk in te trek ken. j De Amsterdamse advocaat mr. Smeets zal voor de 23-jarige Djelasi Asoes een aanvraag voor politiek I asiel indienen. I De heer Asoes vluchtte enkele jaren I geleden met enkele leden van de roya- I listische berberstam „le bras rouge" Joegoslavië Mijns inziens heeft uw verslaggever 1 Rolf Hoekstra een eenzijdig beeld ge- geven van het mooie Joegoslavië en zijn bewoners. Driemaal mochten wij j onze vakantie daar doorbrengen en dat 1 brengt mij ertoe enige correcties aan te brengen. Als hij schrijft „De vriendelijkheid van de mensen hield op' met het op- I strijken van de laatste dinar" is dat beslist onjuist. We hebben bij de Joe- j goslaven geen stugheid maar inne- i j mendheid ervaren. Een vriendelijkheid I die niets met de geldbeurs te maker I heeft. I Onze contactën met Joegoslaven wa- 1 ren steeds opnieuw een grote beleve- J nis. Het zijn gastvrije mensen met een I warm voelend hart. Tijdens onze ont- j moetingen werden we vaak onthaald j f op allerlei lekkernijen, waar pertinent niet de bedoeling tot geldelijke winst achter schuil ging. Toen we naar Ne derland terugkeerden werden we ult- gezwaaid, met bloemen en geschen-' ken.... Vervolgens hebben de Joegoslaven een duidelijk aantoonbare liefde voor I de natuur. Het Westen is helaas verza kelijkt en vertechniseerd. Men ziet hier liever een sportauto dan een pol der met boterbloemen. We hebben de Joegoslaven ook leren -j ..ennen in hun machtige heldenstri jd tegen het Duitse Hitlerdom. We heb ben bewondering gekregen voor de stugge onverzettelijkheid van dat volK tegen vreemde overheersing en tegen mensonwaardige dictatuur. Dit is een andere „onverzettelijkheid" dan de heer Hoekstra schetst. Van „don kere koppen" met „dreigende ogen" hebben we niets bemerkt. Wie Macedonië bezoekt waant zich In een paradijselijk oord. Hoekstra geeft daarvoor een goede samenvat ting. Kortom, Joegoslavië is een boei end land met bergen en bossen en het is bewoond door een sterk en krachtig volk met sprekende karakters Dat volk hebben we lief gekregen... uit zijn land naar Frankrijk, aldus Release. Hij wordt daar met rust ge laten, hoewel hij geen officiële papie ren heeft. Hij kwam de laatste tijd regelmatig in Nederland om daar zün aanstaan de vrouw te bezoeken. De Nederlandse politie heeft hem naar schatting van Release ongeveer 7 keer naar Frank rijk teruggezet. Toen de Tunesiër bleef komen heeft het ministerie besloten hem naar Tunesië te sturen. Het ministerie be schouwt hem als ongewenst. „Van een bestaande relatie met een Nederlandse vrouw is ons niets gebleken," ver klaarde men op het ministerie. Justi tie betwijfelt ook dat hij bij zijn te rugkeer politieke moeilijkheden zou krijgen, omdat de man dit bij zijn be zoeken aan het ministerie nooit te ber de heeft .gebracht. Release bestrijdt dit. De Tunesiër zou tot twee keer toe om politiek asiel hebben gevraagd, maar de politie zou daar nooit aan dacht aan hebben besteed. Dat de heer Asoes in zijn land ge vaar loopt blijkt volgens Release uit het feit dat een van zijn stamgenoten door Bourguiba is geëxecuteerd. Een ander is in Duitsland op mysterieuze wijze omgekomen en een derde is in Parijs ondergedoken. Als er niets gebeurt zal de heer Asoes vandaag waarschijnlijk per vliegtuig naar zijn land worden ver voerd. Vorige week mislukte een po ging omdat de Tunesiër heftig tegen stribbelde. akbeurs van betekenis (Van een onzer redacteuren) UTRECHT Met de vijfde inter nationale vakbeurs MacroPlastic in de Jaarbeurshallen aan het Crocse- laanterrein. toont Nederland één der grootste kunstr-toffenmanifestaties ter wereld. Ongeveer 30 landen met te samen een kleine 1000 vertegenwoor digingen en de grootste inzending van Nederlandse fabrieken, nemen deel aan deze zuiver technische vakbeurs, waarbij het publiek geen toegang heeft. Dr. ir. Th. P, Tromp, voorzitter van de Ned. Mij voor Nijverheid en Han del, opende gisteren deze impone rende handelsexpositie, welke (met uitzondering van zondag) duuurt tot en met donderdag 5 november. Er worden niet alleen grondstoffen, hulpstoffen en chemicaliën voor de kunststofverwerking getoond, maar ook machines met bijbehorende appa raten, gereedschappen en instrumen ten, halffabrikaten zoals platen, bui- Een bezorgd kijkende president Nixon bij een van de politie mannen van zijn escorte, nadat deze was aangereden door een vrachtwagen. De president bracht een bezoek aan St.-Petersburg, Florida, om de verkiezingscam pagne daar kracht bij te zetten. DEN HAAG J. G. J. Hissink (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De vaste com- kennen in hun machtige heldenstrljd j missie van advies en bijstand voor jggH w- ruimtelijke ordening van het Provinciaal Bestuur Zuid-Hol land heeft donderdagmiddag ge kozen voor het hanteren van een versnelde procedure bij de aan leg van Rijnpoorthaven (kosten f 250 a f 300 min) met een bijbe horende groenstrook. Op donderdag 19 november zal Provinciale Staten worden verzocht zich uit te spreken voor herziening van het streekplan voor geheel West- land door Gedeputeerde Staten. Ook zal de Staten worden gevraagd de ge meenteraad van Naaldwijk de aan wijzing te geven het bestemmings plan te veranderen nog voordat het streekplan is gewijzigd. De uiteindelijke beslissing over dit streekplan zal over vijftien maanden genomen moeten worden Met deze beslissing is een eerste stap gezet op weg naar de realisering van het Rijn- poorthavenproject en de daaraan aansluitende groenstrook. Zoals be kend meenden Provinciale Staten vo rig jaar nog dat Rijnpoort er niet moest komen, waarna de minister in greep met een aanwijzing. De belangrijkste punten die tijdens het debat in de vaste commissie aan de orde kwamen waren de plaats van de haven met betrekking tot de onze kere situatie inzake de vestiging van een Hoorovenhedrijf no d<* Maasvlak te en de kwestie Staelduinse Bos. Drs. J. Borgman (soc.) vroeg zich met name af of de Maasvlakte bij het niet doorgaan van de Hoogovenplannen niet in aanmerking zou kunnen ko men voor een containerhaven KANAAL Hij haakte ook in op het verzil- tingsorohleem. waarover GS al con tact hebben gehad met dijkgraaf en hoogheemraden. Bij de minister zal aangedrongen worden op spoedige aanleg van de nodige kanalen om dit gevaar te kunnen keren. De heer S. J. van den Bergh (lib) achtte de aanleg van Rijnpoort van uitzonderlijk belang gezien de enorme revolutie van de containervaart Hij vroeg zich echter af of de kosten van de aan te leggen groenzone (kosten 40 Noodkreet Zal er nog geloof zijn als de Zoon des Mensen wederkomt? Dat mogen jongeren zich afvragen maar ook ouderen, die opvattingen huldigen die lijnrecht in tegenspraak zijn met Gods wil. Ik doel op het toenemend drugge bruik en op het verlenen van een ga- - rantie voor het stichten van een abor tuskliniek in Rotterdam. We kunnen het helaas ook z.ien aan de houding van de kerkeraad van de gereformeerde kerk van Amsterdam- Zuid, die de synode geschreven heeft dat de naam van Kuitert en Lever. l leden van deze kerk. gesmaad wordt. Er wordt hiermee echter vooruitgelo pen op kerkelijke uitspraken. Alsof het deze kertceraad niet be kend zou zijn, dat het gereformeerde volksdeel niets heeft tegen deze perso nen zelf, maar slechts bezorgd zijn over de manier waarop zij de naam van de Gereformeerde Kerken in op spraak proberen te brengen door hun propaganda voor de nieuwere theo- logie. die de wetenschap stelt boven de Heilige Schrift, terwijl zij zelf bewe ren. met deze materie nog niet klaar gekomen te zijn. Moeten deze hoogleraren hun tegen de belijdenis van hun kerken indrui sende meningen niet eerst voorleggen aan de meerdere vergadering alvorens j ze aan de openbaarheid prijs te geven? i In zo'n tijd van verval en verwarring groeien onze kinderen op. Ons moge wel eens de angst bekruipen, wat er van hen worden zal! ROTTERDAM W. van der Kraan. min.) niet te veel zouden doordruk ken op de haven zelf. De heer Van den Bergh stelde zich op het stand punt dat hij, indien deze kosten de exploitatie van de haven te duur zou den maken, een haven alleen zou verkiezen boven de haven met groen zone, Ook de heer B. F. Böhre (kath) voelde veel voor een containerhaven op de Maasvlakte. Volgens hem zou het wel eens zo kunnen zijn dat de haven de ontwikkeling op container- gebied niet meer zou kunnen bijbe nen en derhalve te klein zou worden, hetgeen toch een sterk argument voor een vestiging op de Maasvlakte is, zo zei hij. Met betrekking tot het Westland vroeg de heer H. A. Brokking (ar) zich af of het Westland niet toe is j aan een totale herziening. Volgens hem moet het beslist niet zo zijn dat de beoogde groenzone een sluitstuk j wordt. De aanleg van Rijnpoort zou tegelijkertijd gepaard moeten gaan met de aanleg van de groenstrook, I aldus de heer Brokking. In zijn antwoord vestigde ir. N. Buysert (ch) er de aandacht op dat de Maasvlakte voor Rijnpoort geen reëel heeft met een ministeriële aanwijzing i voor wat de plaats van de haven be- 1 treft. Daarbij komt, aldus de heer Buysert, dat de Maasvlakte uit het oogpunt van aan- en afvoer onge- schikt is voor een dergelijke haven. Ook benadrukte de heer Buysert dat het geven van een aanwijzing aan de gemeente Naaldwijk niet in houdt dat de onderhandelingspositie van Provinciale Staten daardoor ver zwakt wordt. Over vijftien maanden als het gewijzigde streekplan in be handeling gebracht wordt is een af wijzing in principe mogelijk ZWAAR Ir. E. M. Storm vatte zijn betoog samen door te stellen dat de kosten van haven en groenzone onevenredig zwaar komen te drukken op het bud get van Rotterdam. Volgens hem heb ben andere gemeenten veel meer „plezier" van de groengordel. Tijdens de discussie kwam ook de kwestie Staelduin uitgebreid aan de orde Zoals de zaken er nu voorstaan zal de golfclub Rijnmond Staelduin op 1 januari van het volgend jaar kunnen beginnen met de aanleg van een golfterrein in het door hen aan gekochte gedeelte van Staelduin. Volgens. Dr R. F.ijsink, die de verga dering voorzat, is er echter een moge lijkheid om de golfclub buiten Stael duin te houden. Een ambtelijke werkgroep onder zoekt op dit momeait of de golfvere- ciiging voor 1 januari voldoende ga rantie gegeven kan worden voor een alternatief terrein dat evenwel van gelijke waarde als Staelduin zal moe ten zijn. Alleen als het initiatiefcomité van de golfclub ak koord zou willen gaan met een ander terrein dat binnen een redelijke ter mijn opgeleverd kan worden is de kans aanwezig dat Staelduin geen golfterrein krijgt. OPTIE De golfclub heeft tot 1 januari 1971 een optie op het terrein en moet der halve begin volgend jaar een half miljoen gulden storten om aan de overeengekomen verplichtingen te voldoen. Bij het akkoordgaan met een ander terrein zal hierin voorzien moeten worden, aldus de heer Eysink. De vaste commissie van advies en bijstand besloot uiteindelijk op 19 november de aanwijzing tot wijziging van het streekplan Westland aan Naaldwijk te ge ven met uitzondering van ir. J. van den Endp (ch) die tegen stemde. (vervolg van pagina 1) De Amerikaanse afgevaardigde bij de VN, Yost, gaf Rusland en Egypte de schuld van het afbreken van het vredesoverleg. Niet alleen zou te bewijzen zijn dat Egypte tij dens het bestand grote aantallen raketten naar de verboden Suezka- naalzone heeft overgebracht, maar Rusland zou de toestand hebben ver scherpt door voort te gaan met enor me wapenleveranties. Het Amerikaanse voorstel was vervat in een resolutie waarover nog in de Algemene Vergadering ge stemd moet worden. In het voorstel dringt de VS voorts aan op een indirecte voortzétting van de vre desbesprekingen onder leiding van Jarring. Beter In Tel Aviv verklaarde de Israëlische vice-premier alleen, dat het Ameri kaanse voorstel, hoewel voor Israël verre van bevredigend, toch oneindig veel beter is dan die van de Afrikaans- Aziatische groep. Aaanvaarding van het laatste voorstel zou de kansen voor vredesoverleg saboteren, zei hij. De woensdag gevormde nieuwe Jordaanse regering onder de rechtse premier Wasfi Tal heeft scherpe kri tiek uitgelokt in linkse Arabische kringen. Guerrillaleider Jasser Arafat Is van plan volgende week naar Cairo te gaan om daar te gaan klagen over de nieuwe regering, zo is in diplo matieke kringen vernomen. Koning Hoessein van Jordanië schijnt nu steviger in het zadel te zitten dan sinds de juni-oorlog in 1967 het geval is geweest. Hij toonde zijn macht door Tal. die tegen de Pa lestijnse commando's is, te benoemen tot premier. Ondanks de bestandsovereenkomst tussen de commando's en de Jor daanse regering houdt men aan beide kanten rekening met nieuwe gevech ten. Het Syrische blad Al Rayat heeft gisteren belicht dat in Irak op grote schaal arrestaties zijn verricht. Onder de arrestanten zouden zich veel leden van de Baath-partij bevinden. SAN JOSE Honderden schreeu wende demonstranten hebben gister avond geprobeerd de auto van presi dent Nixon tegen te houden, nadat hij een verkiezingstoespraak had ge houden. Er werden verscheidene voor werpen naar het staatshoofd gegooid, maar hij werd niet geraakt. zen, staven, blokken follën e.d.. plus diverse eindprodukten. Aan de beurs is een show verbon den voor kunststofprodukten met goede vormgeving: hiervoor zijn ook prijzen toegekend. Bij het beschouwen van de enorme verscheidenheid ter beurze wordt het duidelijk, dat de plastic» in opmars zijn over de hele wereld, maar ook een gigantische toekomst tegemoet gaan, niettegenstaande het feit dat de produkten later als afval niet te ver nietigen zijn. Allerlei nieuwe ontwikkelingen in de kunststof-industrie, maar ook in de stoffen zelf, worden getoond. Van recente datum is de mogelijkheid tot het toepassen van acetalhars in een nieuw soort kunstnier, waardoor af metingen, gewicht en ook kosten zijn verminderd. Hetzelfde plastic wordt gebruikt voor geruisloze deursloten van nieuwe Constructie. In de auto-industrie neemt de toe passing van plastics in aantal en soort voortdurend toe, zowel voor verwarmingsapparatuur en andere technische voorzieningen als voor versieringen, binnenafwerking en kuipstoelen Bij enkele Amerikaanse personen auto's zijn al plastic benzinetanks in gebruik, waarvan wordt beweerd dat dit het enige materiaal is dat voldoet aan de verscherpte Californische voorschriften ter bestrijding van koolwaterstoffen in de uitlaatgassen. In de naaste toekomst ziet men ook autocarrosscriën komen. Onderdelen zoals spatborden en motokapdcksels zijn snel in ontwikkeling. Ook de bouw bedient zich steeds meer van plastics in diverse soorten. Opvallend is het stijgend aantal ont werpen voor huizen en allerlei onder delen daarvan. Plastic vensterkozij nen hebben een grote toekomst: al leen in Duitsland zijn daarvan al 13 typen aan de markt. Uit Duitsland komt ook de idee voor een plastic noodhuis, bestaande uit een produktie-eenheid die slechts 2.5 ton weegt en dus in één vracht auto kan worden vervoerd. Men kan hieruit huizen bouwen die koepelvormig zijn en op iglo's lijken. Zij hebben een ruimte van 5 meter diameter, zijn 3 meter hoog, zouden ruimte bieden voor wel tien personen en z(jn vele jaren bestaand tegen de ongunstige weersomstandigheden. ROME Tijdens zijn tien daagse reis naar het Verre Oosten zal paus Paulus de nacht van 3 op 4 december in Djakarta doorbrengen. Hij zal een onderhoud hebben met president Soeharto, een mis opdragen in het stadion en de kathedraal bezoeken. De belangrijkste doelen van de reis de langste in het buitenland, ooit door een paus gemaakt zijn de Philippijnen en Australië, waar de paus drie en vier dagen zal blijven. In Manilla zal de paus het sympo sium van Zuidoostaziatische bisschop pen voor een deel bijwonen en in Sid ney de bisschoppenconferenties van Australië en Oceanië. Verder zal hij nog kort Teheran, Samoa, Hongkong en Colombo be zoeken. Uitnodigingen om ook in Zuid-Vietnam en op Formosa te ko men, heeft de paus afgeslagen. Men wacht met een zekere span ning af, wat de paus in Hongkong zal doen. Zijn beslissing, de uitnodiging van Formosa af te slaan en wel naar Hongkong te gaan, wordt al be schouwd als een vriendelijk gebaar in de richting van Peking. De kans op betere betrekkingen tussen Peking en het Vaticaan is toe genomen, nadat China deze zomer de 79-jarige Amerikaanse bisschop Ja mes Walsh, die twaalf jaar gevangen heeft gezeten, vrijliet. Sommige waarnemers verwachten dat de paus van zijn verblijf in Hong kong gebruik zal maken om een ver klaring af te leggen over de relatie tussen de Rooms-Katholieke Kerk en communistisch China. Z.-Afrikaanse verkiezingen: JOHANNESBURG De verkie zingen voor de provinciale raden in Zuid-Afrika hebben een voort gaand verlies te zien gegeven voor de nationale partij van premier John Vorster. De nationale partij verloor bij de algemene verkiezingen op 22 april negen zetels aan de verenigde partij; ditmaal verspeelde zij er acht. De kleine progressieve partij, de eni ge die voor multi-racialisme is, ge lukte het niet haar eerste provinciale zetel te behalen. Ook de ultra-rechtse „herstigte" nationale partij wist geen enkele zetel te krijgen. Sir De Villiers Graaff, voorzitter van de verenigde partij zei dat de winst van zijn partij wijst op een nieuwe politieke tendens. Hij gelooft niet dat de regering nog vijf jaar aan de macht zal blijven. DEN HAAG personeel bij Philips komt te genwoordig met heel andere as piraties het bedrijf in. Men wil meer „meesturen" Dit is een van de belangrijkste con- i clusies uit een onderzoek, dat is ge houden onder de ruim 10.000 hogere beambten bij de NV Philips. Op grond van deze conclusie zal het toe komstig beleid drastisch worden ver nieuwd. Verwacht wordt dat binnen kort allerlei acties op gang zullen ko men ove.r bijvoorbeeld inspraak, me dezeggenschap, en carrièreplanning. Een onderzoek van een dergelijke omvang is tot dusver in geen enkel Nederlands bedrijf gehouden, zo ver telde gisteren drs. Dronkers, directeur van sociale zaken bij Philips. Ruim 90 pet. van het hoger personeel vulde de vragenlijsten in. Men kreeg op deze manier gelegen- Het hoger 1 held zich over een groot aantal zaken, Het wordt steeds moeilijker. Men wil niet meer. Wil niet meer naar de lezing, de bijeenkomst, de vergadering. Die „men" zijn de leden. Het be stuur zwoegt voort, want zolang de vereniging bestaat, moet er een pro gramma zijn. En zo komen er sprekers voor lege stoelen en vier toehoorders. De toe hoorders zijn de plichtsgetrouwe be stuursleden. die met lood in de schoenen om half acht de televisie hebben afgedraaid, de overjas aan getrokken en het veilige huis verla ten. De spreker draait zijn verhaal af Het is nog interessant ook De vier man publiek duiken in het probleem Het debat wordt geanimeerd en het slot van de rekening is. dat de avond hun meer gebracht heeft dan Ironside en Aad van den Heuvel sa men hadden kunnen opleveren. Het bestuur roept, dat heit zo niet langer gaat. Toch is alles er: een lange ledenlijst; de contributies ko men ook nog binnen. Op papier bloeit de club uitbundig. Het zit er niet meer in de mensen los te weken van de huiselijke haard of het televisie^oog. Tot er een opstandige geest ver rijst, die de kal de bel en de leden de alarmklok aanbinden. Het moet allemaal anders worden Niet meer stil zitten luisteren naar die ene wijsneus. Actie, protest, doe- het-zelf.... De leden worden opgetrommeld en werkelijk ze komen ook nog... Met dove oren en werkzame tong Alles anders. Het doel waarnaar zij streven is schoon, daar is een Alles amlers ieder het over eerts. Maar de midde len deugen niet. Ook dat wordt una niem bevonden. Het bestuur hoort het aan. Dank baar voor de activiteit. Of iemand dan maar wil zeggen hoe het wel moet. De opperrebel staat op. Zegt dat het alles uit de tijd is. Weg met het bestuur, met elk bestuur. Geen dwang van bovenal. Spontane actie. De voorzitter knikt blij. Voelt de loden last van de hamer al uit zijn handen glijden. Moedigt aan om voort te gaan; „Hoe kunnen we dat dan inrich ten...?" De zaalspreker lacht om die onno zelheid. Het is toch eenvoudig ge noeg. „Gewoon iemand opdracht ge ven een attractieve, goede avond te organiseren. Applaus uit de zaal. Eindelijk de man die het zeggen durft... De voorzitter knikt al even in stemmend. Natuurlijk, dat is de op lossing... oppert dan bescheiden, zoals hem past. die ene vraag: ..Maar wie geeft dan die opdracht?" De zaal valt stil. iedereen kijkt naar iedereen Er roept een stem: „Het bestuur Een homerisch gelach... er komt geen zinnig woord meer. De voorzitter sluit met dank aan de leden voor hun medeleven en met het vertrouwen in hun medewerking voor de toekomst... En iedereen weet. dat het niet an ders zal worden, maar is tevreden. de organisatie en de eigen positie, te uiten. Bovendien grepen velen de kans aan om ook datgene wat hen „dwars" zat tot uiting te brengen Van alle geënqueteerden is 68 pet. tevreden over het niveau van zijn werk. twee pet. zegt „ik moet op mijn tenen lopen" en 29 pet. mëent teveel werk te moeten doen, dat eigenlijk beneden het niveau ligt. Wat betreft de zwaarte van de functie zegt 33 pet. dat de totale hoe veelheid van hun werk te groot is. Zes pet. zegt „voortdurend" en 21 pet. „vaak" onder psychische druk te moeten werken. Degenen die het gevoel hebben voortdurend onder psychische druk te moeten arbeiden komen het meest voor onder de ouderen. Hier zijn de hoge verwachtingen en onbekom merdheid van de beginjaren voorbij en is geleidelijk de aandacht ver plaatst van het directe werk naar de organisatie en leiding. Het totale beeld over de functie en ontplooiings mogelijkheden is gunstig. Nog enkele uitslagen: 81 procent waardeert de grote vrijheid bij Phi lips, 82 procent heeft vertrouwen in de hogere leiding, 74 procent oordeelt gunstig over de eigen loopbaan, 80 procent wenst meer Inspraak, 89 pet wil groter verschil in netto inkomen tussen hoger en CAO-personeel. Het blijkt dat vele jongeren onder het hoger Philipspersoneel een kriti sche instelling hebben. Hoeveel kazen zou de eerste prijs zijn? niet vergeten... Prico eten

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7