SHOE POST Jitbreiding r in centrum wandelgebied van Leiden? Mode najaar 70 Studio Schoolhoofden geïnstalleerd Hazerswoudse commissies achter gesloten deuren Creatief Centrum vordert HAARLEMMERSTRAAT 46 - LEIDEN Dammen C. Meeuwig nam afscheid van Haarl.meerpolder reen verkeer over Visbrug 't is altijd voordeliger bij Vragen over steunfraude in Leiden crushlak en reptiel Temio-pak ideaal voor wintersport biedt meer...veel meer! "OBER ÏUWE LEIDSE COURANT 5 VRIJDAG 30 OKTOBER 1970 HAZERSWOUDE De bijeenkomsten van de commissies van advies en bijstand voor burgemeester en wethouders zullen plaats vinden met gesloten deuren. Tijdens een langdurige vergadering onder leiding van burgemeester J. ten Heuvelhof heeft de ge meenteraad gisteravond hiertoe besloten. Op voorstel van de KVP, ARP en CHU zullen b. en w. over een jaar terugkomen op een idee, dat VVD-er K. H Dekker lanceerde: de bijeenkomsten geheel of gedeeltelijk openbaar te maken, ter beoordeling van de voorzitter of van de meerderheid van de leden van de commissie. Het VVD-raadslid Dekker meende, dat.bij het openbaar zijn van de ad viezen de inspraak van de bevolking nihil is. Hij zou graag de openbaar te behandelen onderwerpen in de commissies éérst zien behandeld, om vervolgens met gesloten deuren de „moeilijke agendapunten" aan de orde te stellen. De heer Dekkers voorstel: per 1 september 1971 alle commissievergaderingen „open". Burgemeester Ten Heuvelhof zag meer in contact van raadsleden met de leden van de respectieve kies verenigingen. Hij noemde het ko medie spelen, om commissievergade ringen eerst openbaar te houden, om daarna de deuren dicht te doen. Hearings en burgeravonden hebben dan meer effect. Zo'n burgeravond vindt op 8 no vember, om 20.00 uur, plaats in het gemeentehuis. Een hearing zal tevens plaats kun nen vinden betreffende het bestem mingsplan Rhynenburch-Oost, zodra er iets is om over te praten. „Zo lang er geen uitspraak is, kunnen we moeilijk over Rhynenburch pra ten". De voorzitter beklemtoonde wél, dat er intussen op diverse ni veaus over de ontwikkeling van de gemeente is gesproken. Volgens wethouder L. Venveij hebben de burgers geen behoefte aan luisteren tijdens vergaderingen, Openbare werken: N. de Boer, ir. A. Kamphuis, K. Dekker. Planologie: J. Wesselingh, J. de Wit, K. Dekker. Onderwijs: A. Berlemon, C. Matze, E. v. d. Laar. Milieuhygiëne: P. Oosterhoff, K. Dekker, J. de Wit. Sportstichting: P. Oosterhoff, C. Matze, H. Engel, K. Dekker, B. Poot, L. Dorsman. Boomkwekerij: J. de Wit. Jeugdraad: E. v. d. Laar, E. van Elderen. Woonruimte-adviescömm.: J. Wes selingh, mevr. J. van Vliet-Sonne- veld, J. Groen, J. Groenewegen, P. Oosterhoff, C. Rademaker, G. Hasse- fras. De heer H. van Rijn kreeg een telegram toegezonden, waarin hem beterschap werd toegewenst. De CHU-er, die sedert 1955 in de raad zitting heeft, heeft bericht, zijn raadslidmaatschap te willen beëin digen. In de volgende vergadering wordt de heer Van Elderen be ëdigd. Voor het gesprek van gedeputeerde R. Hysink cn vertegenwoordigers van provinciale waterstaat, op dins dag 3 november, met b. en w. be treffende de situatie op het kruis punt Dorpsstraat-Gemeneweg zullen ook belanghebbenden worden uitge nodigd. De provincie is nu op het kruis punt doende met verbetering van de verkeerssituatie.' Het rapport betreffende de wen sen sportaccommodaties, zal tijdens een volgende raadszitting aan de orde worden gesteld. De woning na bij de Rhynenburchermolen, evenals de molen zélf, is weer in goede staat gebracht. De in te stellen schoolraad wordt in overweging ge geven, de wensen van het openbaar kleuteronderwijs als toehoorder toe te laten tot de vergaderingen. Dezer dagen wordt begonnen met de aanleg van de straatverlichting op een groot gedeelt e van de West- zijdeweg; De Geref. Kerk krijgt zo spoedig mogelijk de gevraagde sub sidie 19 maanden na aanvraag behandeld overgemaakt. Dankgebed geschrapt Na de vaststelling van het regle ment van orde voor de raadsverga deringen is het dankgebed na af loop geschrapt; tegen stemden: ARP- ers J. de Wit en C. Matze en SGCP- er L. Matze. De mondelinge rdon- vraag behoort tot het verleden. Burgemeester Ten Heuvelhof wierp het balletje op, om na afloop van de raadsvergaderingen het publiek tien minuten lang in de gelegenheid te stellen vragen te stellen. Niet al leen b. en w., maar ook de raads leden zouden dan antwoord moeten geven. Wij kunnen u een sluitende be groting aanbieden voor het komende jaar", aldus burgemeester Ten Heu velhof. Op 10 december vindt de begrotingsvergadering plaats. De begroting van de algemene dienst sluit met ruim 7 miljoen. KATWIJK AAN DEN RIJN Het derde tiental van de Katwijkse dam club KDC kreeg SS 3 uit Hazers- woude op bezoek en won deze wed strijd met 173. Er werden enkele bordenwedstrijden gespeeld in het tweede tiental: KI. van DuynJ. Schoneveld 11, H. KoelewijnJ. Godwaldt 02, B. van RijnJ. van Duyvenbode 11, M. L. DijkstraT. Guyt 20. LEIDEN Om van gedachten te wisselen over de wijze, waarop it wandelgebied HaarlemmerstraatDonkersteeg kan worden uit breid, heeft het gemeentebestuur gisteravond een „hoorzitting" houden. Alle bewoners en gebruikers van panden aan de Hoog- raat, de Nieuwe Rijn (tot aan de Burgsteeg) en de Oude Rijn tot n de Hooglandsekerkgracht waren hiervoor uitgenodigd. gemeentelijke suggestie werd eengezet door wethouder A. Kret, gestaan door ir. K. P. Post, hoofd de afdeling stadsontwikkeling Gemeentewerken, en ir. E. W. uren, hoofd van de afdeling ver- erszaken. Hun gehoor was op de igers van vier handen te tellen, t kwam wel de gezelligheid ten ede maar de zienswijzen liepen een van vierkant vóór tot fel te- het uitgangspunt; dat de heer ét had ingenomen. Aan het slot van de avond moest wel de conclusie trekken: "„We >eten de op- en aanmerkingen die vanavond heeft gemaakt, eerst met laar vergelijken. Daarna zijn er sprekken nodig met de verkeers- nmissie en het City-Centrum. En men we er helemaal niet meer t, dan beleggen we weer een avond s deze. Maar dat alles mag natuur- jk geen jaar duren". \ebra verleggen HHllet idee, dat de heer Kret aan de HHind deed, luidt: Verschuiving van de voetgangers- ersteekplaats, die nu voor V D gelegen, zó, dat deze over de ge le breedte van de Visbrug aanslui- ïg geeft op de Maarsmansteeg. Afsluiting van de Visbrug voor Ie ry verkeer. Instelling van éénrichtingverkeer Nieuwe Ryn en Hoogstraat, wat ogelyk zou zijn als het verkeer, smend van de Nieuwe Ryn via oogstraat en Oude Rijn (z.z.), in de :hting van Hooglandse Kerkgracht de Kaasmarkt geleid wordt en t verkeer, komend van de Oude jn (n.z.) via de Oude Rijn (z.z.) in izelfde richting zou worden geleid. Met het oog op de wegbreedte in bochten, zal het dan nodig zyn, n beperking in te stellen op de ngte van de vrachtvoertuigen, die (dig zyn voor de bevoorrading van in het wandelgebied gelegen win ds en bedryven. En het bleek juist dit punt, dat de ootste weerstand opriep, hoezeer heer Post zich ook beriep op de mstige ervaringen in andere, niet leen Nederlandse steden. Waar een andeldomein werd gecreëerd, ont- ond steeds een economisch attrac- ef stadsdeel met een bloeiende inkelstand en onderging de wijk entengevolge ook uit esthetisch en icreatief oogpunt een herwaarde- ng. Maar Leiden heeft ter plaatse »r het samenstromen van de twee et weg te denken Rijn-armen wel :er specifieke moeilijkheden. Want, alle waardering voor het idee ten spyt, vroeg het merendeel van de belanghebbenden zich af, waar de zware vrachtauto's moeten blyven, die hun bedryven van voor raden voorzien. De bocht van Oude Ryn n.z. naar Oude Rijn z.z. kun nen ze onmogelyk „ronden", afge zien nog van de wagens, die al dan niet geparkeerd, even zovele hinder nissen op deze route vormen. Voorzitter Kret: „Hebt u wel eens gedacht aan overslagplaatsen al dan niet in combinatie met anderen vanwaar u de goederen in klei nere wagens kunt aanvoeren? Groothandelscentrum. De heer Brummer, bestuurslid van het City-Centrum, zag de enig mo gelijke oplossing in een bereikbaar- blijven van de binnenstad voor ieder een die daar zaken wil doen en het bouwen van parkeergarages binnen 150 tot 200 meter loopafstand. Voorts het uitbreiden van de parkeerverbo den en een strenger toezicht op 'het nakomen daarvan. Er werden harde nootjes gekraakt HAARLEMMERMEER Na een periode van vijftig jaar heeft de heer C. Meeuwig in verband met de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid ge nomen als ambtenaar bij het water schap Haarlemmermeerpolder. Een groot aantal jaren was hij adjunkt- sekretaris. Dijkgraaf drs. M. G. Spaans merkte op, dat het polderbestuur er behoefte aan had de heer Meeuwig voor zijn bezielende arbeid te huldigen. In deze periode maakte hij zes dijkgra ven mee. Oud-dijkgraaf Buurman schetste de heer Meeuwig als een opgewekt persoon, die erg blij was als de zaken goed liepen. De samenwerking was altijd uitstekend. Hoofdingeland G. W. A. de Clercq bood een bloemenhulde aan voor mevr. Meeuwig, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Als geschenk van het polderbestuur werd een en veloppe met inhoud aangeboden. Met vreugde ziet de heer Meeuwig op zijn loopbaan bij de Haarlemmer meerpolder terug. nagebedrijf aan de Oude Rijn, waar trucks met een lading van 20 tot 25 ton voorrijden?" Opnieuw kwam het idee naar v ren om bijv. bij de Groenoordhal r- een groothandelscentrum te bou wen. Onmiddellijk reageerde de heer Kret met de vraag: „Is dat een ge meentelijke taak?" En hij hield de toehoorders voor: „Het gaat erom: hoe verdelen wij het tekort. Hoe voorkomen we, dat we de tak door zagen, waar we zelf op zitten". En hy stelde vast: „De oplossingen zijn tegengesteld. We denken aan een wandelgebied. En we denken aan ons eigen belang. We nemen het allemaal op voor de leefbaarheid. Maar die is net zo lang en net zo breed als de tegenstelling van de belangen". Op de voorgrond de zebra voor V. en D., die volgens de gemeentelijke plannen naar rechts zou worden verplaatst om aansluiting te geven op de dan voor het verkeer niet meer toegankelijke Visbrug. Dan zou een aaneengesloten wandelgebied ontstaan van de Haarlemmerstraat naar de Breestraat via Donkersteeg en Maarsmansteeg. (Foto NLC - Dirk Ketting) door vragen als: „Dat zware vervoer moet wel uit de binnenstad. Maar waarom heeft de gemeente dan kort geleden nog vergunning verleend voor de vestiging van een carton- Ook voor de heer Sleeboom, die al als hoojd van de Zuiderparkschool aan de schoolvereniging wis ver bonden, was er een enveloppe met inhoud. De heer Van den Burgh kreeg niets. „U moet eerst nog be wijzen, dat u iets waard bent". Mevrouw Geelkerken, voorzitster van de Hervormde schoolvereniging, ging na de pauze in op de steeds nauwer wordende samenwerking tussen beide verenigingen. „Na deze belangrijke stap hoop ik, dat beide verenigingen nog eens één worden". Ook de heer De Jongt, hoofd van de Koningin Julianaschool en „oude baas" van de heer Van den Burgh, sprak over het verband tussen beide verenigingen. „Terwijl jullie er een feestavond van maken, is het voor ons een minder prettige avond. Wij verliezen in de heer Van de Burgh een trouwe medewerker". Op de foto: links de heet Slee boom, rechts de heer Van den Burgh. LEIDEN Naar aanleiding van een artikel in het Lcidsch Dagblad over steunfraude hebben de raadsle den Lammcrs (prot chr) en mej. Van Buel (kvp), b en w vragen gesteld. Zy willen weten of het betrokken krantc-artikel een juist beeld geeft van de mate waarin in Leiden mis bruik van steunregelingen wordt ge maakt en zo ja, welke maatregelen b en w gaan nemen om steunfraude tegen te gaan. Als de beweringen in bedoeld ar tikel niet juist zijn wat gaan b en w dan doen om tie burgerij van het te gendeel te overtuigen?, zo vragen de raadsleden tenslotte. In bedoeld artikel wordt gezegd, dat de Leidse Sociale Dienst jaar lijks tienduizenden guldens ten on rechte uitkeert. Als oorzaken hier van worden genoemd de goedgelovig heid en de willekeur van een aantal personeelsleden van deze dienst als mede een groeiend aantal fraude gevallen, steun-uitkeringen dus aan mensen, die daarop geen aanspraak kunnen maken. De directeur van de dienst, mr. J. W. ten Napel, zou tegen het aanstel len van sociale rechercheurs zijn, om dat dit de vertrouwensrelatie tussen maatschappelijk werker en cliënt zou vertroebelen. Zoals bekend, is onlangs ook lan delijk de vinger gelegd op het euvel van steunfraude. Door misbruik van de mogelijkheden en gebruik van de mazen van de Bijstandswet, zou jaar lijks in ons land voor miljoenen gul dens ten onrechte worden uitgekeerd. Grote keus bij Shoepost Dit fijne modelletje in finish crushlak met chroomgesp L. Plug onderscheiden Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zaterdag 31 oktober: hoogwater 3.35 en 15.47 uur; laagwater 11.49 en uur. KATWIJK Dc obrengst van de Uniecollccte bedroeg 6116. Daarom gaf hij de commissies de tip hearings te organiseren, voordat ze een en ander binnenskamers gaan behandelen. Commissie algemene zaken: J. Wes selingh, L. Matze, P. Oosterhoff, A. Berlemon, C. Matze en E. van El deren. Financiën: M. de Boer, ir., A. Kamphuis, P. Oosterhoff. LEIDEN De heer J. van den Burgh, verbonden aan de Hervorm de schoolvereniging, is met ingang van 1 november benoemd tot hoofd van de Zuiderparkschool, die uit gaat van de Geref. schoolvereniging. De heer Van den Burg'h was gister avond niet de enige, die tot school hoofd werd geïnstalleerd. De heer E. Sleeboom aanvaardde in de gym nastiekzaal van de Stadhouaerslaan- school'zijn benoeming als hoofd van die school. Door het overlijden van de heer Bouwman, hoofd van de Stadhou- derslaanschool, kwam de schoolver eniging in het voorjaar plotseling met een vacante plaats te zitten. De heer J. van den Brink, reeds ge pensioneerd, heeft toen de functie van schoolhoofd tijdelijk waargeno men. Hij nam gisteravond afscheid. Namens het schoolbestuur bedank te penningmeester H. Roffel de eerste en tweede voorzitter kampten met moeilijkheden aan de stemban den de heer Van den Brink voor zijn hulp. Hij bood het scheidende hoofd een enveloppe met inhoud aan. LEIDEN Het Creatief Centrum schiet al lekker op. Onder de bezielende leiding van de initiatiefnemers Jan Boer, Buck Goudriaan en Wim van Putten is men nu zo ver gevorderd, dat met de opbouw van het interieur kan worden begonnen. De moeilijkheid is echter, dat het ver bouwingskrediet van de gemeente van ƒ85.000 niet toereikend is. Daarom is de actiegroep van het Centrum nu druk in de weer om allerlei fondsen, zoals het Anjerfonds en verder fabrie ken en bedrijven aan te schrijven om geld los te krijgen. Hoe het ook zij, de bedoeling is, dat 1 januari volgend jaar het Centrum gaat draaien. Dit ge beurt zonder enig feestelijk vertoon. Wie wil, mag komen. Op de foto ziet men de jongeren bezig met het opbouwen van het podium, dat een ontwerp is van Willem Mulder. LEIDEN De wintersportkleding is nauwelijks aan mode onderhevig. Er komen modekleuren en nieuwe, nog betere stoffen en materialen aan te pas. De modellen zijn echter zo op praktisch gebruik gericht, dat ze nauwelijks kunnen veranderen. Ski- broeken, nu nog beter van pasvorm, truien in de meest uiteenlopende kleuren, korte en iets langere nylon jacks in honderd-en-een uitvoeringen. Dit alles was gisteravond te zien op de modeshow die sporthuis Wilms Floet in Holiday Inn gaf. Iets heel nieuws en heel ivarms zijn de termo-pakken. Broek jack van water- en sneeuwafstotend maar wel luchtdoorlatend materiaal Gevoerd met hetzelfde spul dat in slaapzakken zit. Opgevouwen zijn het heel kleine pakketjes. Door de vele ritsen die overal zitten (bijv. in de pijpen, van boven tot onder) kan het pak over alles heen worden aan getrokken. Een skiër blijft er gega randeerd warm in. In après-skikleding is er overigens genoeg te zien. Schattige jasjes van wit bruin en rood teddy, een lekker eind boven de knje, met. capuchon of met muts. Er is een hele collectie overgooierachtige jumpsuits voor de kleinere maten. Voor de grotere ma ten terlenca-broëkpakken die mees tal erg slank afkleden. Ook zijn er aparte dingetjes, als een gebreid midi-pakje in Noors mo tief. Iets minder geslaagd waren de druk gekleurde jacks waaronder een precies dezelfde trui verscholen zat. Over het algemeen weinig nieuwe •izngen, wel een steeds betere kwali teit en een steeds grotere keuze in dewintersportmode. NOORDWIJK Tijdens een fees telijke bijeenkomst in Neerlandia reikte burgemeester Bonnike een ko ninklijke onderscheiding uit aan de heer L. Plug, die het feit herdacht dat hij vijftig jaar geleden in dienst trad bij de firma Admiraal aan het „Hogeduin". Deze voorbeeldige trouw werd beloond met de zilveren me daille. In zijn toespraak haalde de burgemeester aan, dat de heer Plug reeds op zijn twaalfde jaar het vis- rokersbedrijf was binnengetreden. De jubilaris had zich ontwikkeld tot een specialist in het visrokers- bedrijf. Zilveren jubilarissen bij Sancta Maria NOORDWIJK In „Sancta Ma ria" te Noordwijk werden vier perso neelsleden gehuldigd, die 25 jaar hun beste krachten aan het ziekenhuis hadden gegeven. Het waren de heren M. H. Custers, W. M. Kersten, L. G. A. Remmen en A. Th. M. Verbeek. Ter gelegenheid van deze jubilea organiseerde de personeelsvereniging een feestavond. het dynamische radio/tv-magazine van de KRO In elke aflevering van het steengoeie radio/tv-magazine Studio swingen de knetterhippe camera- en microfoon nieuwtjes de pan uit! Iedere week knalvol informaties over radio- en tv-sterren, interviews en kleurrijke reportages. Studio biedt meermeer popnieuws, meer sport, meer aktualiteit! Ook kunt niet zonder Studio. Stuur daarom nu een kaart zonder postzegel met uw naam en adres aan ons antwoord nummer te Amsterdam. k

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5