Keus uit 16 twee- en vierdeurs uitvoeringen of combinatiewagen. Motorvermogens van 59,72 of 81SAE pk. Ah - dachten wijmaar het keien-circuit met z'n haarspeldbochtendat zou'm de das om doen! Mis! Motor en transmissie bleven bescheiden enbetrouwbare geluiden maken. Ook op zgn wasbord wegdek. Of op gebroken beton. En wij maar perplex en comfortabel in onze ruime cabine zitten te piekeren hóe we'm klein zouden krijgen' Toen het Cross Country Circuit: 2,5 km onverhard wegdek, modderpoelen, rotsachtig terrein. Hij gedroeg zich onaangedaan: onze Viva! De directe besturing bleef soepel. Met z'n breedspoor en langere wielbasis behield hij een trotse balans en kleefde aan het terrein. U kunt 'm rustig nóg eens testen! Hij zal alle beproevingen glansrijk doorstaan. Let op zijn stijl, prestatie, weggedrag. Op zijn comfort, duurzaamheid, rijkwaliteiten. Kijk naar de lijn van de carroggerie. Het instrumentenbord. Interieur. Hroef de aandacht voor details, waarmee deze Viva werd gebouwd. En ga'm rijden. Bij een Vauxhall dealer. Uw gezin zal u loven om uw neus-voor-ruimte. En u zult blijven constateren dat hij niet klein te krijgen is. Nieuwe Viva. We probeerden'm klein te krijgen op de heuvelroutes, met hellingen van 7,2 tot 26%. Had u gedacht! Hij bleef vinnig accelereren. Op asfalt of grint. Dat maakte niks uit! Wij hebben de nieuwe Viva het levenslicht laten aanschouwen. Wij hebben hem trots in onze showrooms geïnstalleerd. Maar daar is wel wat aan vooraf gegaan Want we hebben 'm door de mangel gehaald! Op het zwaarste proefterrein in Europa. Het grootste. Het modernste. Wij hebben hem zó behandeld, als dat nooit zult doen, om u de zekerheid te geven dat hij niet klein te krijgen is: de nieuwe Viva. We lieten 'm constante snelheden rijden tussen de 65 en 130 km per uur. Op de snelheidsring: een 5-baans circuit voor hoge snelheden. We konden rustig een sigaret aansteken met beide handen! De 65 m lange stoftunnel. De 90 m lange zoet/zoutwater bassins. Nu zouden we lachen! Dachten we Maar er viel geen stofje te bespeuren in het interieur. Geen druppeltje water aan de verkeerde kant van de raamstijlen. Geen pekel door de taaie onderhuid. Nu zou't komen! De slipproefbaan van 130 m doorsnee We stuurden kleine cirkels met flinke snelheid. Draaiden S-bochten, zelfs op stukken belgische kasseien. Op droge baan. Ondergespoten baan. En we moesten in ons logboek aantekenen dat zijn wegligging, koersvastheid, slipstugheid niets te wensen overlaat. Bravo Viva! Alkmaar; Auto Centrale Almelo: Van Haarst Amersfoort; Serva Amsterdam: A.R.M. Apeldoorn: De Vries Arnhem: Gelre Assen: Harmanni Bergen op Zoom: Crusio Boxmeer: Jetten Breda: Vriens Coevorden: Europa Garage Delfzijl: N.G.A.B. Deventer: Hardónk Doetinchem: G.A.M. Dordrecht: Van Gorp Drachten: van der Mei Dronten: Visser Ede: Robben Eindhoven: Vlemmings Emmeloord: Gorter Enschede: Ter Heegde Epe:Rempt Erica: Van Boven Geldermalsen: E.G.A.M. Gorinchem: Van Mill Gouda; Van Zevenhoven 's-Gravenhage: Van der Valk Groningen: Van Eerden Haarlem: Heeremans van Leuven Heemstede: Barnhoorn Heerlen: Mercurius Helmond: Hendriks Hengelo: Bouwman 's-Hertogenbosch: Schulte Hilversum: Gieskes Hoogeveen: Mersraan Hoorn: Van der Linden van Sprankhuyzen Kollum: Wouda Leiden/Rijnsburg: Blom Maastricht: Cartigny Middelharnis: Knöps Noordgouwe: Akkerdaas Nijmegen: L.A.V.O. Oldenzaal: Veldboer Oss: De Majoor Roermond: R.A.M. Roosendaal: Janssens Rotterdam: Van Gorp Schagen: Boontjes Schiedam: Van Gorp Sittard: Cartigny Sneek: Loots Terneuzen: Visser Tilburg: De Groot Utrecht: Van Meeuwen Veendam: Bakker Venlo: E.V.A. Vlissingen: Garage Centrum Waalwijk: De Graaff Wieringerwerf: Cremers Wolvega: Gouma Zaandam: Winkel Zwolle: V.A.P.R.O.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 12