'Inprenten, dat is het!' j Automobielbedrijf Rijnland N.V. WEEKAGENDA i FORDSHOW T PAK stelde B en W 328 begrotingsvragen Lugdunum pas in 1972 naar Kikkerpolder? lode-Kruis - instructeur Van der Mark Z ))e winter door (Ierkwaardig werk bij Van der Vlist dit Boumanweg heropend Zi SSL Aan de huizenkant zijn par- Jong aankweken „DE LANDBOUWER" Automobilist van de alcohol in de sloot Voorstellen openbaar DROGE ZOMER OORZAAK STAGNATIE GROFVUIL» OPHAALDIENST tober li E LEIDSE COURANT ZATERDAG 17 OKTOBER 1970 MTGEEST Met zijn 69 jaar is Ir heer P. W. van der Mark uit t Floralaan te Oegstgeest nog Lfdinstr. by de Rode Kruis Ko- pne Rijnland. „Normaal mag je 0 je zestigste meedoen, maar aan dien de instructeurs niet voor het Mcheppen liggen in Rijnland, doe 1 nog altijd mee", zegt de man die jj het Rode Kruis niet weg te den- m is. Hy geeft niet alleen instruc- f aan volwassen kolonne-leden. let is vooral de jeugd, die de by- diere belangstelling heeft van r heer Van der Mark. Maar bin- tnkort komt er een keerpunt in jn dienstbaar leven. Dan wordt H „uitgeschreven" als hoofdin- ructeur, zoals dat officieel heet. heer Van der Mark is al van ingsaf bij de Kon- Marine ge- leest. Daar volgde hij een oplei- jig tot verpleger. Na zijn pen- Döering streek hij neer in de gbandkamer van de Marine Be leven te Oegstgeest als hoofdver- eger. heer Van der Mark klopt zich I de borst, maar hij mag het ten. Want voor zijn werk in de pangenkampen in voormalig Ned. idië heeft hij de medaille in het iud met de zwaarden gekregen. Ij heeft zich gedurende de Japanse >rhPirt rijgsgevangenschap als hoofdver- eeen h leger bij de medische afdeling der /aren terneringskampen te Soerabaja ormeer 1 N6awi en later 111 hospitalen te ii wet iumiall en Bandoen bijzonder on- eestelii ïrscheiden door grdte toewijding, dan ekwaamheid en ijver waardoor hij »t lijden van vele lotgenoten wist e theoli verzachten". lijk dj nk zij het principe „kan niet, be- 'ord't b aat niet" werden in de Oost op gelie zo e meest geïmproviseerde wijze at een peraties uitgevoerd en tot een met de einde gebrachlL ben in september 1960 begonnen iet een cursus jeugd-EHBO. Kin- 1 lk ïren van 12 tot 14 jaar kunnen 'nei I u jeugddiploma A en van 1416 gelukk ar jjet diploma B behalen. Op h" 6-jarigc leeftijd kunnen ze dan a; tn overstap maken naar het een- con'? cidsdiploma. veentt ,raks begjnt de 10e jcugdcursus. lp 31 december moet ik officieel ht ik, i [scheid nemen van het Rode ge in te] ^s. maar dat wil niet zeggen dat BeS'n de jeugd dan in de steek zal la- iuidelij B>. vangeli het on heer v d Mark is 's-avonds maar elden thuis. „Maandag naar Voor- iout, dinsdag naar Warmond, loensdag bijlessen geven en don- idag is de grote kolonne in Oegst- pst aan de beurt, ja en dan wach- ize vrijdagsavonds weer op mij i Aijnsburg, week in, week uit, hele winterseizoen door, en al- op de bromfiets. Hij heeft tot toe 659 kinderen opgeleid, van ^lie er 234 afvielen. Bleven er nog tijd 425 die het diploma behaal en. 9 leine kinderen worden groot, er Ijn 9 meisjes die de jeugd-EHBO ebben ervaren als het begin van |^1 en loopbaan; ze zijn verpleegster eworden Eén ervan is nu gediplo- leerd kraamverzorgster, roepen wel eens „die rotjeugd", :ankgt v d Mark, „maar als je ze raagt te assisteren met de Vier- nze aagse in Nijmegen, op de Henri eke p tanant, het Rynsburgse bloemen- an q orso of een ochtendje winkelen net minder-validen in Leiden, dan le syn "aan ze klaar! Het belangrijkste -ken Hoe 6a Je met de Jeugd ®m! De t wij inderen hebben er duidelijk ple- jechoi ier in- Het is belangrijk als zy venvi ™and kunnen helpen- icten i (resultaten zijn er. Zoals dat jeugd- Dc s HBO-ertje dat in het zwembad perso 'oelmeer hier in Oegstgeest een iagaderlijke bloeding wist te stel- ■"""■Jien. De kinderen moeten kleine on- ■allen in en rond hot huis leren te lossen. Ook het rapporteren een ongeval aan de politie is langrijk". REIDEN In Galerie v.d. Vlist de Botermarkt wordt tot 29 okto- een tentoonstelling gehouden van irellen en schilderijen van Guus Ruiter. Merkwaardig werk. aquarellen zijn in over het alge- n .lichte tinten zeer transparant. Ruiter duidt echter daarin meer dan hij laat zien, maar de beper- J tot soms enkele en dan nog ge- itelijke contouren wekt de geïnte- seerde kijker door de suggestieve ';ing wel op tot indringender be touwen. Dat geldt niet alleen voor stillevens, maar ook (en vooral) chree or een aan|ai landschappen, betek yan de schiiderijen met veelal hui- de w ijke onderwerpen vooral stoelen lijnen hem te intrigeren maakt Ruiter soms plastische tableaus eens lor het opplakken van vormen en itouren. Een groot schilderij, is toelen", is daar een goed voorbeeld in n. Als landschaps- en stilleven- God I hilder heeft Guus de Ruiter onte- en bi nzeggelijk recht op aandacht tie aardering. WILLEM PRINS bogcr. ki :WUSt rker. rkerl Duil LEIDERDORP Gisteren is de »efth a" der Valk Boumanweg, na een Boni instructie van enige maanden, oor het verkeer weer opengesteld. Hesa 30 de kant van het water (de Rijn) -eikii h0§e vangrail aangebracht. Ter heidi Wrsziiden van de weg ligt nu een he« !erhavens. De vroegere ventweg is lorbJ ervallen- De hele weg is geasfal- *td. Het verkeer van het kruispunt frsant Snoepweg - Spanjaardsbrug •v- hoeft nu niet meer van de Splin- tlaan gebruik te maken. De heer v d Mark beschouwt het al tijd nog als een eer meegewerkt te hebben aan de organisatie van de internationale jeugd-EHBO-wed- strijden in Oegstgeest „Toen mocht onze afdeling niet mee doen. Wij hebben echter ons beste beentje met de jeugd al voorgezet in Brussel, Maarssen, Zeist en Keulenen volgend jaar, als voor de 25e maal de St. Jorismar- sen worden gehouden, hopen wij een grote demonstratie te geven". Over jeugd-EHBO op lagere scholen: „Ik wil dat niet expliciett als een leervak op school zien. Het rooster lijkt me toch al overbelast, trou wens de leerkrachten zijn op dit gebied niet klaar. Wel zouden zij wat meer propoganda voor de mo gelijkheden kunnen maken. Wat me bevreemd: waarom leren ze op de LTS de jongens geen bedrijf s- EHBO? Men informeert wel naar de mogelijkheiden maar er komt weinig kommentaar. Als het jong aangekweekt wordt kan het later van groot belang zijn". Hoe staat het met de opleiding? j.Deze is speciaal gericht op het verkeer, de kinderen leren hoe bij stand te verlenen en hoe ze moe ten optreden bij ongevalletjes als ze op kamp zijn. Bij dit laatste speelt de improvisatie ook een rol. Buiten de stad komt in de regel niet direkt hiulp opdagen Wy denken natuurlijk nog niet aan het ergste zoals een been eraf of zo Verder steken ze iets op over de indeling van het menselijk lichaam: wat zit waar. Inprenten, dat is het". „Laat de ambtenaren maar fietsen" LEIDEN De in het PAK samenwerkende fracties in de ge meenteraad PvdA, PSP en D'66 hebben in het kader van de schriftelijke behandeling van de begroting voor 1971 niet minder dan 328 vragen bij B. en W. ingediend. Ook van de andere fracties ontving het college uiteraard vragen maar door de openbaarheid, die de PAK-fracties nastreven, kregen wij alleen de PAK-vragen in handen. Wij beperken ons tot een kleine bloemlezing. Kan het stadhuis niet worden uit gebreid in de richting van de Maars- mansteeg? Is de jaarlijkse subsidie van ƒ2.500,voor de vereniging Koning innedag nog wel nodig? Aangenomen dat vóór 1974 het aantal inwoners van Leiden weer beneden de 100.000 komt, wat zijn hiervan de consequenties? Heeft het geen zin bij gemeente lijke diensten en bedrijven een de- .nocratiseringsexperiment te begin nen volgens Joegoslavisch model? Kunnen schuttingen en geblin deerde ramen (zoals die van het oude postkantoor aan de Breestraait) niet worden versierd? Graag een extra subsidie van 50.000,voor het Creatief Cen trum. Graag duidelijkheid over het zwembad De Zijl. Zijn de bijstandsnormen in het hele gewest gelijk? Graag een scheikundige analyse van de rook der vuilverbranding. Hebben B. en W. belangstelling voor het oud^ St. Elisabeth-zieken- huis? Wie is nu de eigenaar van de grond aan de Haagweg, waarop aan vankelijk het nieuwe St. Elisabeth- ziekenhuis zou worden gebouwd? Mej. Kop 25 jaar aan de telefoon LEIDEN Gisteren heeft mej. C. T. Kop haar zilveren jubileum ge vierd bij de gemeente Leiden. Zij is de telefoniste van het stadhuis en be paalt als zodanig mede het gezicht van het gemeentelijke apparaat naar buiten. Algemeen is men van oordeel, dat zij dit voortreffelijk doet. Daar van getuigden ook de toespraken die gistermiddag tot haar werden gericht, o.a. van mr. De Jong, loco-secretaris, en de heer Hennes, chef interne za ken op het stadhuis. Een van de sprekers wees erop, dat mej. Kop in deze funktie iets heeft van een gemeentelijke ambassadeur. De jubilaresse werd ook geprezen om haar menselijke en collegiale per soonlijkheid. Tot de geschenken die zij in ontvangst mocht nemen be hoorde een poef. Velen kwamen mej. Kop op de receptie hun welgemeende gelukwensen aanbieden. Het aantal telefoongesprekken ten stadhuize is in de loop der jaren zo toegenomen dat mej. Kop nu assis tentie heeft. Dat neemt niet weg, dat de tleefoon haar een drukke werk kring bezorgt. Ieder hoopt, dat zij die nog lang mag voortzetten. Academische examens LEIDEN. 15 oktober Geslaagd: kand. ex. Engelse taal- en letterkunde: mej. J S Boerman (Lelden), de heer E T Rees Vellinga (Den Haag); doet. ex. Spaanse taal- en letterkunde: mevr. K Ferlnga-de Jonge (Zeist): doet. ex. Slavische taal- en letterkunde: de heer C R R Siekmann (Den Haag): doc ex. Nederlandse taai en letterkunde: de heer J B van der Have e.l. (Bodegraven). Graag zoveel mogelijk ambtenaren per fiets naar het stadhuis en niet met de auto. Zit er niets in een railverbinding met Katwijk en Noordwijk? Graag parkeervoorzieningen, even tueel garages, buiten de singels. Graag een overzicht van huren en koopprijzen van in aanbouw-zijnde woningen. Geldt voor gemeente-ambtenaren ten uniforme auto-onkostenvergoe- dingsregelinj*. Jonge of oude Leidse kaas van zijn steeds een verrassing op de boterham Voorstraat 36 - Telefoon 2136 Ongewenst bezoek bij Alphense bedrijven ALPHEN Met de In deze tijd van het jaar toenemende donkere uren valt ook een samengaan van de aktiviteiten van het inbrekersgilde te constateren. De politie kreeg gister ochtend drie aangiften binnen van inbraak in bedrijven langs de Van Foreestlaan. In het Alpha-muurverf- bedrijf wist men binnen te komen door het vernielen van een glazen voordeur. Het kantoor werd grondig doorzocht. De directie meldde dat een bedrag van f 3300 is ontvreemd. Het enkele tientallen meters verder staande Artic-bedrijf kreeg eveneens bezoek, via een openstaand raam. Ook hier werd ijverig gezocht, maar er was geen geld aanwezig. Er wordt niets vermist. Meer succes had men even verder op in het kantoor van het Coca-Co- labedrijï. Door het forceren van een bovenraam wist men in de kantoor ruimten te komen. Uit het privékantoor van de directeur werd een bedrag van f458 ontvreemd, maar een bedrag van f160 dat voor het grijpen stond, werd over het hoofd gezien. Leidse zeeverkenners hebben vierde vlet LEIDEN De Waingungagroep (zeeverkenners) heeft de vierde vlet. Daarmee is in een sterke behoefte voorzien. Door de snelle groei zag de leiding zich vorig jaar al genoodzaakt een vierde bak te formeren, wat de aanschaf van een vierde vlet noodza kelijk maakte. De snelle groei had de kas cchtcr niet gespekt, maar op het goede ogen blik sprong het Anjerfonds bij. Het fonds nam de helft van de kosten (1100 gulden) voor haar rekening. De andere helft werd renteloos gefinan cierd door het Nationaal Hoofdkwar tier en de ouders. „De verkennerstroep (1116 jaar) is nu vol. Bij de welpen is nog wat plaats. Verdere uitbreiding zou alleen kunnen door vorming van een tweede verkennerstroep, maar daarvoor is een tweede leiding nodig en leiders zijn nog moeilijker te krijgen dan bo ten", aldus de groepsleider. ALPHEN Donderdagavond om streeks half twaalf kwam bij de poli tie aangifte binnen, dat langs de Kortsteekterweg een auto in een sloot terecht was gekomen. Bij onderzoek bleek dat een 60-jarige Amsterdam mer, die onder invloed van alcohol verkeerde, op de bochtige weg het goede spoor bijster was geraakt. Via de berm en een landhek kwam zijn auto in de sloot. De man wist uit de auto te komen. Dat was zelfs nog mogelijk geweest zonder nat pak, maar hij ging precies de verkeerde kant uit, zodat hij door het water heen op de vaste wal kwam. Het had hem nog maar weinig ontnuchterd, zodat de politie voor droge kleding en nachtlogies zorgde. De auto werd zwaar beschadigd. LEIDEN De heren Driessen (KVP), In 't Veld (PVDA) en Ooster man (D'66) komen maandag met een initiatiefvoorstel in de vergadering van de gemeenteraad, waarin zij B. en W. verzoeken alle voorstellen aan de commissies van advies en bijstand openbaar te maken, voorzover per soonlijke en gemeentelijke (financiële) belangen niet worden ge schaad. De uitzonderingen zouden in eerste instantie door B. en W. moeten worden vastgesteld. Is de meerder heid van de commissie vóór open baarmaking tegen het oordeel van B. en W. in, dan kan de commissie B. en W. verzoeken het voorstel alsnog openbaar te maken. T NUT IN LISSE OP NON-ACTIEF LISSE Het Dept. Lisse van de Maatschappij tot Nut van het Alge meen, heeft in de Witte Zwaan een ledenvergadering gehouden onder lei ding van mej. A. Kingma. Uitvoerig werd gesproken over de toestand van het Nut. De laatste ja ren is de belangstelling voor de lezin gen en andere culturele avonden er niet op vooruit gegaan. Het bestuur stelde voor deze winter op non-actief te gaan. Men wilde nog niet tot opheffing overgaan, omdat er in een plaats als Lisse met een snel groeiende bevolking toch zeker be hoefte moet zijn voor een Nuts-afde- ling. KATWIJK Vanavond is er een „Spaanse" avond in de sociëteit „De Schuit" aan de Baljuwstraat. LEIDEN Het ziet ernaar uit, dat de naar de eerste klas ge promoveerde voetbalvereniging Lugdunum pas aan het eind van het seizoen 1971-1972 naar de nieuwe velden in de Kikkerpolder zal kunnen verhuizen. Bij het begin van de werkzaamheden, in mei, heeft Lugdunum de toezegging gekregen, dat aan het eind van seizoen 1970-1971 het sportpark aan de Haarlemmerweg kon worden verlaten. Door de grote droogte van de afge lopen zomer, die tot in september voortduurde, is geen goed zaaibed ontstaan. Het hoofd van de afdeling, plantsoenendienst heeft dinsdag avond aan een deputatie van het Lugdunum-bestuur een toelichting op deze kwestie gegeven. Door het gebrek aan een goed zaaibed en de vrees voor nazakkin- LEIMUIDEN BINNENKORT BROCHURE GEMEENSCHAPSHUIS LEIMUIDEN In het Peppelge- bouw werd een discussie-avond ge houden over het thema „Ons dorp". Raadsleden gaven enige informatie, waaruit de discussie voortkwam. Eerst kwam het gemeenschapshuis ter sprake, waarover binnenkort een brochure zal verschijnen. Hierin zal eventueel ook een bibliotheek kunnen komen. Er ontspon zich een levendige dis cussie over de verbreding van de W. v.d Veldenweg. Bewoners van deze weg klaagden dat ze niet in een vroeg stadium hierover waren ge hoord. Van gemeentezijde zei men dat de belanghebbenden zullen worden voorgelicht door de Heidemij. Om het contact tussen de gemeente en de in woners te bevordefen werd voorge steld een contactblad uit te geven. De plinten betreffende een hulp centrum voor bejaarden en organisa torische problemen zullen door.de ge zamenlijke jeugdverenigingen tot op lossing worden gebracht. Waarom zijn in Leimuiden geen kunstwerken? Dc raadsleden hadden geen hezwaar tegen kunstwerken, maar stelden wel de eigen creativiteit van de bevolking zeer op prys. leder- reen kan na toestemming van b. en w., zijn of haar maaksel in de ge meente plaatsen. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK Zondag 18 oktober: hoog water 5.03-17.17; laag water 1.05-13.17; maandag 19 oktober: hoog water 5.48-1808; laag water 1.45-13.57. NOORDWIJK De Vereniging voor Vogelbescherming Noordwyk heeft een brief aan de gemeente raad gericht, waarin bezwaar wordt gemaakt tegen de aanleg van een autoweg en een parkeerterrein in de Noordduinen. Buurt 25 maandag: Oude Herengracht. Ververstr., Zljlstr., Oost Havenstr.. Dwars Havenstr., West Havenstr., Verversplein. Haven, Havenkade. Kalvermarkt, Kljf- gracht, Minnebroersgracht. Zuidsingel, He rengracht (beide zijden), Korte en Lange Langestr., Nieuwe Waardstr., Oosterkerk- str., W aardkerkpleln, Waardkerksteeg, Waardgracht, Oranjegracht, Kaarsemakers- str., Looyerstr., Weverst., Vestestr., Groe- nestegen, Uiterstegracht, Kerksteeg. Buurt 27 maandag: Breestr., Langebrug, Ketelboetersteeg, Schoolsteeg, Wolsteeg, Gangetje. Botermarkt. Vismarkt. Stadhuis plein, Koornbrugsteeg, Dwarskoornbrug- 'PROLONGATIE van de Vanwege de overstelpende drukte Kom alsnog kijken en vooralrijden in de nieuwe Taunus - Maandag en 1 dinsdag a.s. van 10.00-21.00 uur. LEIDERDORP v. d. Valk Boumanweg 71 Tel. 01710-30325 LEIDEN Lammenschansplein 6, Tel. 01710-42451. steeg, Maarsmansteeg. Mandemakersteeg, Vrouwensteeg (geheel). Boommarkt. Aal markt. Nieuwe Rijn (geheel). Den Burcht. Burchtsteeg. Nieuwstr., Hartesteeg, Be schuitsteeg, Morlaansteeg, Hooglandsekerk- gracht, Koppenhlnksteeg, Hooglandsekerk- koorsteeg. Middelweg. Oude Rijn (belde zijden), Hoogstr., Kaasmarkt, Hooigracht, St. Pancrassteeg, van Drlessenstr., Middel stegracht. Buurt 24 dinsdag: Zoeterwoudseslngel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijn dijk), v. d. Brandelerkade, Durleuxstr., Ti- boel Slegenbeekstr., Roodenburgerstr., de Mey van Streefkerkstr.. Cobetstr., de Rid- derstr.. Thorbeckestr.. Wasstr., de Laat de Kanterstr.. Cronestelnkade, P. J. Blokstr., Fruinlaan. de Gijselaarstr., Kernstr.. Ver- damstr., Catharlnastr. Buurt 28 dinsdag: Korevaarstr.. Plant soen, 4de Binnertvestgracht. RIJnstr., Kraalcrstr.. 2de en 3de Havenstr.. 1ste. 2de en 3de Gortestr., Geregracht, Levendaal, Oranjeboomstr., Cathrijnenstr., Barbara- steeg, Wielmakersteeg, Hogewoerd, Wa- Brugsteeg, Wielmakersteeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plantage, Utrechtse Veer, Veerstr. Buurt 29 donderdag: zijlsingel, Rijnkade, Oosterdwarsstr., Munnikenstr.. van Galen- srt., Waardstr., Hermanstr.. Trompstr.. de Ruyterstr., Evertsenstr., Heemskerkstr., Oosterstr., van Speykstr.. Kortenaerstr., einde, plein, Rembrandtstr., Oude Var kenmarkt. SUksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schlekade, Witte Singel. Groenho- venstr.. Witte Rozcnstr., Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade, Gerrlt Doustr., Vreewljkstr., Hugo de Grootstr., Bilder- dljkstr. Buurt 31 vrijdag: Kort Rapenburg, Ka- beljauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelengracht, Nonnensteeg, Kolfmakers- teeg, Zegerstccg, 5de Blnnenvestgracht, Sterrenwacht, Kalserstr., Bakkersteeg. Mo- lensteeg. Bolsotkade, Kampersteeg, Conclëntlestr., Vliet, Douzastr. St. Jacobs- hof, St. Jacobsgracht, Jan van Houtkade, Hoefstr., Raamsteeg, Garenmarkt. Steen- schuur, Nleuwsteeg, Herensteeg, Salomon- steeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstr.. Gerecht, Lokhorststr Zonneveld- atr., Pleterskerkkoorsteeg, Dlefsteeg, Ber- kcndaelstr., Pieterskerkgracht, Pieters- kerkstr., Pieterskerkhof, Papengracht. gen gedurende de winter heeft men het inzaaien van de velden uitgesteld tot volgend voorjaar. Bezoden van de velden is ook niet meer mogelyk. De zoden zouden, in verband met het jaargetijde, niet snel genoeg wor telen. Na het inzaaien in het voorjaar 1971 zal men opnieuw bekijken of bespeling met ingang van seizoen 1971-1972 toch nog tot de mogelijk heden behoort. Aangezien de weers- factoren bij deze beoordeling een zeer belangrijke rol spelen, heeft de Sportstichting gemeend het Lugdu num bestuur nu reeds te attenderen op de mogelijkheid, dat de verhuizing waarschijnlijk een jaar moet worden uitgesteld. Twee jubilea bij Hobaho in Lisse LISSE Vrijdagmorgen 16 oktober werden de heren J. Ras en H. v. Steijn gehuldigd door de HOBAHO. Eerstgenoemde heeft bijna 40 jaar lang de „veilingboekjes" vervaardigd. Eén van de directeuren, de heer J. Zwetsloot, sprak de jubilaris toe. Hoewel men getracht heeft hem in rustiger vaarwater te brengen door een baan in de administratie, blijkt hij, ondanks zijn minder goede ge zondheid, niets van zijn werkdrift te hebben verloren. De heer Van Steijn, werkt even in tensief. De nieuwe en modern inge richte afdeling, met zelfs twee kleine rotatiepersen, werkt nu het gehele jaar door. Directeur Zwetsloot speldde de heer Ras de jubileum-speld, (handels merk in goud, met twee briljanten voor 40-jarig dienstverband) op en de heer Van Steijn kreeg een medaille (zonder briljanten) op voor 25-jarige dienst bij de Hobaho. Ook kregen zij een enveloppe met inhoud. Personeel schef, W. Verkerk, voerde ook het woord. Hij bood de jubilarissen na mens de collega's van de administra tie en het loodspersoneel een envelop met inhoud aan. C.A.J, en I.P.J. Lisse gaan niet samen LISSE Vrijdagavond heeft het „Comité Activering Jeugdwerk" in de Witte Zwaan een vergadering gehou den. Voorzitter G. Houten, deelde mee dat de „Inter Parochiële Jeugd raad" (IPJ) het CAJ heeft laten weten van een fusie tussen beide comité's af te zien. Het CAJ heeft al enkele jaren naar een fusie gestreefd en was begin sep tember in vol vertrouwen. Voor verschillende cursussen die IPJ en CAJ gezamenlijk organiseren voor leiders en leidsters in het jeugd werk, bestaat grote belangstelling. De cursus handenarbeid begint dinsdag 27 oktober. Ds. Suyker bedankte voor twee beroepen LISSE Ds. W. Suyker, predikant van de Geref. Gemeente bedankte voor het beroep naar de Geref. Ge meente te Haarlem en Apeldoorn. Vrijdag 16 oktober Schouwburg, 8.15 uur: cabaret Herman van Veen. Doopsgezinde Kerk, 8 uur: mevr J G Bolten-Durieux spreekt over City-pas torie Oudezljds 100" Zulderkerk (zaal). 8 uur:, afd. Centrum Christenvrouwenbond, mevr. M Amelink- Berg over „Levenskunst en levensstijl" Zaterdag 17 oktober Schouwburg, 8.15 uur: cabaret Herman van Veen. Lisse: St. Agathakerk, 8.15 uur: orgelcon- icert Jan Welmers. (Katwijk). Maandag 19 oktober Stadhuis, 2 en 7.30 u.: gemeenteraadsver gadering. Gehoorzaal, 8 u.: concert, kunstkring Voor Allen, André Tchalkowsky, piano. Museum Volkenkunde, 8 u.: Inleiding tot en vertoning van film. „Dead Birds". Antoniu8-clubhuls, 2—5 u.: demonstratie moderne methode orgelstudie, orgelpracti cum. door w. Barnlng; 8.15 u.: Philicorda- demonstratie. Witte Singel 17, 6.45, 7.15 en 9.45 u.: auditieprogramma voor musical HIC (ac teurs, actrices en leden voor koor). Dinsdag 20 oktober LHJ-gebouw, Levendaal 101, 8—8.30 u.: spreekuur stichting Werkende Jongeren. Stadhuis, 7—8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestraat 19. 7—8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Schouwburg, 8.15 u.: Nieuw Rott. Toneel met „Vrouwen? Geen probleem!" Dwaze komedie. Museum Oudheden, 8 u.: lezing recente vondsten Oosterschelde. Zaal Pieterskerkstraat 1, 8 uur: Leidse Assurantieclub, M. J. Scheepstra over le vensverzekering en ondernemingsvormen. Den Burcht. 7.30 u.: uitvoering jeugkoren Ex Animo, zangspelen „Nachtfeest ln een bakkerij" en ..De toverdrank". School De Valk (Schuttersveld). 8 u.: openbare les esperanto. Witte Singel 17 6.45, 7.15 en 9.45 u.: auditieprogramma voor musical HIC (ac teurs, actrices en leden voor koor). Woensdag 21 oktober Stadhuis, 4—6 u.: spreekuur soc. raads vrouw. Leiderdorp Dorpshuls, 2 U.: K en O., afd. Leiderdorp, Haags Jeugd-varlétégezelschap. Schelpenkade 6. 8 uur: afd. Tuinbouw en Plantkunde, lezing prof. dr. C G G J van Steenis. Witte Singel 17, 8 uur: auditieprogram ma voor musical HTC (ballet). Zolder Rapenburg 24, 8 u.: auditiepro gramma voor musical HIC (orkest, klas siek, Jazz. pop en beat) Donderdag 22 oktober Gehoorzaal, 8.15 u.: Rott. Phllh. Orkest, Daniel Wayenberg plano. Vrijdag 23 oktober Burgerzaal stadhuis, 8 uur: Dag Ver. Na ties. mr. C. A. Bos. lid Tweede Kamer, over 25 Jaar Ver. Naties, doorgaan of op houden 7 Medewerking Toonkunstkoor o.l.v. Henk Briër. Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 u.: ruil beurs voor verzamelaars. Schouwburg. 8.15 u.: Nieuw Rott. Toneel met .Vrouwen? Geen Probleem!" Dwaze komedie. Oegstgeest: Gemeentecentrum LIJtweg, 8 u.: afd. Oegstgeest K. en O., Wlm Horn- man over. „Terug naar het land van de Inca's". Zaterdag 24 oktober Leiderdorp Geref. Kerk Hoofdstr., 8.15 u.: zang- en orgeluur t.b.v. restauratie Hervormde dorpskerk. Addle de Jong Rot terdam orgel en groot Rotterdams Koor. Ook samenzang. Duur: tot 9.30 uur. Schouwburg. 8.15 u.: Seth Gaalkema. „Wat een spreker Is die man!" FILMS IN LEIDEN CAMERA Met Jouw tanden in mijn nek. 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: De ontrouwe vrouw. LlDo De non van Monza. 18 Jaar, dag 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR De onderwereld 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4 45 7 en 9 15 uur. REX Josephine een meisje voor leder een 18 Jaar. dag. 2 30 7 en 9.15 uur; zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. STUDIO La slrène 18 Jaar dag. 2.30 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 en 915 uur. TRIANON M.A S.H.. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2 30 4.45. 7 en 9.15 uur. - Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tele foon 24807. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg, Loevesteln 6, Leiderdorp, telefoon *2947 en Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66. Voorschoten, telefoon 01717 2525. De avonddienst na 18 uur. de nachtdienst en de zondagdlenst van de Oegstgeestse Apotheek wordt waargenomen door Apo theek Kok. Dokte rsdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter Sociëteit Breestraat voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 )aai e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uui tot 11 uur woensdagavond van 8.30 uui tol 11 uui. vrijdagavond van 8.30 uur tol 11 uur zaterdagavond van 8.30 uur tot II 30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische Denandeltng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tol woensdag 12 uur waargenomen door nel Dluconessenhuis Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elizaneth ziekenhuis <Hootgracht> Op andere werk dagen en op zondagen door hel Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursuspiantsoen 83 vooi hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g telefoon 20480: vooi infurmaiie telefoon «921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis dagelijks be halve op dinsdag van i9.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—15 30 uur. Vrouwenkliniek- dagelijks van 19.00— 19.45 uur. zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.0019 15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Klnderkllnlek maandag t/m vrijdag van 18.15—19 00 uur: zaterdag en zondag van 14.301530 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden ala op zondag Ellsabethzlekenhuis Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- afdellng dagelijks van 3 tot 4 en 'a avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van hall 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tol half 8. Annakllniek: 3e klas. 13.30—14.30 en 18 19 uur; 2e klas 13.30—15.30 en 19—2o uur; le klas. 11—12. 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags II tot 12 en 2 tot 3 OEGSTGEEST Bezoekuren Jeigers- maklinlek: maandag t.m. vrijdag 16.45— 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur Dlaconessenhuls. dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot Buur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur. van 18 00—19.30 uur; kraamafdellng: van 14.00—15 00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00-15.00 uur, van 18.00X818.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mto klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tol 8. zaalpatlënten zondags van I tot 3, dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van I tot half 3 KATWIJK Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng. dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag én zondag van hall 3 toi half 5; revalidatiecentrum kin deren woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: dlerplastlekcn Tosca van den Haak (17 ok tober 11 november, maandag t/m zater dag 10—17 u., dinsdagavond 8—10 u.) Ook schilderijen en tekeningen van Jan Hoog- steyns. Openb. bibliotheek Houtkwartier (Zwel- landlaan 5): Werk van Markies den Hollan der (tot 14 november), maandag 1—5 u., dinsdag 9—12 u.. 1—5 U.. woensdag 9—12 u. 1—5 en 7—8.30 u.. vrijdag 9—12 u.. 1—5 u. Rapenburg 73: blokken en tekeningen van Henk Overduln (Leids Akad. Kunst centrum). Wassenaar; Luifelbaan 1, werk van Dleuwke Kollewijn (Voorschoten), religi euze kunst en overzicht tentoonstelling van haar werk (vanaf 24 okt., werkdagen 10-12.30, 2-5. 7-9. behalve op maandag morgen en dinsdagavond, dond gesloten, zat 10-1 uur). Musea Acad. inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30 dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur Hortus Rapenburg 13: l aprU 90 september 9-12 en 13.30—17 uui. zon. 10—16 uur kassen zat en zon gesloten; 1 Oktober - 31 maart 9—1? en 13 30—16 uur, zon gesloten kasser gesloten Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 10—17 uur zond. 13—17 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3