Groene Kruis: snel fuseren Nieuwe voorlichtingsactie van Vrije Universiteit „Praag" zuivert verder Dienst zond 300 maal Brief premier De Jong aan Geref. Gemeenten Een woord voor vandaag Faculteitsdagen en gespreksavonden Uw probleem is het onze Tegen gewelddadig verzet De Horst niet meer achter krakers Australië weert Ian Paislev Nikodini eist capitulatie Wending krijgt r.k. secretaris Gezin slaapt op politiebureau .Boer' Harmsen begint camping 87.000 gulden van Rode Kri voor Jordanië BEROEPINGSWERR Mijn zoon, geef mij uw hart" Spreuken 23'26). Geef mij uw hart. Een vraag van vier woorden, maar van enorme betekenis. De mens is over het algemeen zuinig met zijn hart.. Hij geeft het niet zo gauw weg. want het hart geven betekent alles ge ven en daarmee is de mens voorzichtig. God zegt: Geef mij uw hart. God vraagt alles. Geef it helemaal en voor altijd. Het is voor velen moeilijk God hun hart te geven. Om dat dat voor hen konsekwenties meebrengt die ze niet willen aan vaarden. God het hart geven betekent God volgen, doen waarin Hij behagen schept, naar hem luisteren, zichzelf helemaal wegcijferen, alles opgeven, alleen voor Hem. Geef mij uw hart. God vraagt alles. God vraagt de hele mens en voor altijd. Te veel gevraagd? God kan het vragen, omdat Hij de mens ook alles heeft gegeven wat strekt tot diens eeuwig Heil: Zijn Zoon, Die voor ons is gestor ven opdat wij eeuwig zouden leven. God vraagt wat van onsmaar Hij geeft ook terug. Hij geeft ons meer dan wat Hij van ons vraagt. Zo het hart geven aan God een waagstuk zou zijn, is het een waag stuk waarbij de mens altijd wint. waarvan hij altijd beter wordt. We lezen vandaag: Hosea lOvers 11 tot 15 en Hosea 11 vers 1 tot 12 DONDERDAG 8 OKTOBER 1970 (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM De Vrije Universiteit zet een nieuwe ac tie op touw, om haar sympathi santen te informeren over bepaal de actuele vraagstukken. Het zal deze keer vooral gaan om vraag stukken als lucht- en waterver ontreiniging, de grenzen van het leven, de rassenverhoudingen, oorlog en vrede, ontwikkelings hulp, de moraal. Er komen om te beginnen een paar open faculteitsdagen. zoals de theolo gische faculteit die dit voorjaar al ge houden heeft. Enkele faculteiten laten WAARHEID EN EENHEID Orgaan voor het gereformeerd leven. Uitg. Karssen, Bodegraven, (vraagt proefnummer) liw brieven worden alle persoonlijk beantwoord en be horen daarom van naam en adres voorzien te zün. Ge heimhouding is verzekerd. D gelieve één gulden aan post zegels bil te sluiten. Een se lectie uit de antwoorden pu bliceren we in deze rubriek. Vraag: Wij betrokken een nieuwe woning, waarvoor rijkssubsidie wordt verstrekt Ons huis valt in een prijsklasse, waarin het volgens de makelaar nadelig zou zijn cen trale verwarming aan te leggen (men krijgt dan minder subsidie). De grootte van de kamers en de samen stelling van het gezin maken c.v. echter noodzakelijk. De aanvraag van subsidie is on derweg en in de opgegeven bouw som is c.v. niet inbegrepen. Wordt als wij c.v. aanleggen, bij de subsi dieberekening met deze aanleg nog rekening gehouden, immers de c.v. behoort niet tot de oorspronkelijke bouwkosten. Antwoord: De woningbouwsubsi- dies plegen lager te zijn al naar ge lang de stichtingskosten hoger zijn. Dit had vooral in uw woonplaats tot gevolg dat de bouwondernemers geen c.v. aanbrachten teneinde de stichtingskosten te drukken. Toen het ministerie van volkshuisvesting hiervan op de hoogte kwam, heeft het, omdat er zodoende vele huizen zonder c.v. werden gebouwd, een re geling getroffen, waarbij bij het be drag van de bouwkosten zonder c.v. 3000 werd opgeteld. Daarna hadden de bouwondernemers er geen belang meer bij, huizen zonder c.v. te bou wen. U valt kennelijk nog onder de oude regeling en mist de c.v. Ga niet tot aanleg van c.v. over, zeker niet voordat er controle is geweest en de subsidiebeschikking is afgekomen. Het gevaar zou dan bestaan dat uw subsidie in de mist kwam. Wat men in later jaren aan het huis verandert, kan het ministerie niet schelen, maar nu is het nog te vroeg. Ga eens op het ministerie praten. De ondervinding is daar dat vele vragen verkeerd gesteld worden en dat men daardoor automatisch verkeerde antwoorden krijgt. De ware stand van zaken komt dikwijls pas bij een gesprek naar voren- Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 2. schuw marterachtig roof- diertje. 7. adreskaartje. 8. water in België, 9. hoofddeksel, 10. vaartuig, 12. knopje op een priktol, 13. papegaai, 15. rang. 17. oliehou dend zaad, 19. scheik. element, 20. voeg woord (Fr.), 21. titel van Turkse landvoog den, 24. stap, 26. lynx, 27. berg. 29. dwaas, 30. plaats in Drente. 32. al, 33. wapen, 34. plaats in N.Br. Verticaal. 1. aardappel. 2. spinrag, 3. soort hert, 4. plaats in Friesland, 5. Europeaan, 6. kleur, 10. toevluchtsoord, 11. viskorf, 13. plaats in N.Br.. 14. rivier in Afrika, 16. ont kenning, 18. lof, 22. grote hamer, 23. uitslag op metalen, 24. lomp, 25. zuidvrucht, 28. Royal Licence (ail:.). 30. plaats in Gelder land. 31. telwoord. vorige puzzel Horizontaal: I. toren, 5. Ees, 8. reek. V. aren, 10. ale, 11. arena, 12. Eelde, 13. Da, 16. os, 18. neger. 20. tenor, 22. mis, 24. elan. 25. ne- go, 26. rat, 27. polis. Verticaal: 1. tra, 2. Oele, 3. reëel. 4. e.k., 5. ere, 6. eend, 7. snaak, 9. are, 11. adder, 14. boter, 15. memel, 17. sela, 18. non. 19. Rigi, 21. nat, 23. s.oa., 25.no. DRIEBERGEN De ..raad van gedeputeerden" van de so ciale academie De Horst heeft zich gedistantieerd van de bezet ters, die nu nog verblijven in het gekraakte groot-seminarie Rij- senburg. De raad is samengesteld uit alle ge ledingen van de academie. Men is het niet eens met de motieven van de bezetters, die nu de meerderheid vor men en die niet afkomstig zijn van De Horst. De jongeren die de bezetting heb ben overgenomen, zijn voor een deel afkomstig van een groep uit Nijme gen, „Universal Life Church" ge naamd. Zij staan een harde lijn voor, wanneer de politie op verzoek van het aartsbisdom de bezetters uit het GRONINGEN De voorzit ter van het Groene Kruis, mr. Van Gelder, heeft vandaag in Groningen op de jaarlijkse Groe ne Kruisdag als zijn persoonlijke mening uitgesproken, dat een fusie tussen de drie landelijke Kruisorganisaties offers waard Voor het Groene Kruis zou dat be tekenen, dat de huidige eigen organi satie verdwijnt en dat de fusie-part ners de garantie zal moeten worden gegeven, dat zoveel mogelijk een zorg zal worden geboden die rekening houdt met de behoefte van allen. Mr. Van Gelder gelooft niet, dat de zorg die een confessionele kruisveren iging in de huidige tijd geeft nog zo veel specifieks biedt, dat dit binnen het kader van een „positief alge mene" kruisvereniging ook niet zou kunnen. Daarom zou het volgens hem goed zijn als in de statuten van de Groe- ne-Kruis-organisaties duidelijker tot uitdrukking werd gebracht dat het doel is, bij het verlenen van zorg re kening te houden met behoeften die voortvloeien uit geloof en levensover tuiging. Als het lang gaat duren voordat er een fusie komt zouden intussen de moeilijkheden voor een nauwere sa menwerking belangrijk kunnen wor den vergroot. Volgens mr. Van Gelder zou fusie het best kunnen gebeuren via de stichting samenwerkende lan delijke kruisverenigingen. Amsterdamse politicologen: sectie opheffen AMSTERDAM Het instituut voor politicologie van de Universiteit van Amsterdam heeft een nota goed gekeurd die de opheffing van de sec tie politicologie aan de Amsterdamse Universiteit behelst. In plaats van de huidige opzet, waarin naast politicologie ook vakken als geschiedenis, economie, recht en sociologie worden bestudeerd, zou voor de doctorale studenten een zui ver politicologische studie moeten worden opgebouwd zonder deze bij vakken. Hiertoe is besloten vanwege de to taal verouderde structuur en samen stelling van de sectie, die resulteerde in een volslagen onbestuurbaarheid. gebouw zou halen, met inbegrip van gewelddadig verzet Het aartsbisdom heeft eind vorige week de krakers een ultimatum ge steld: binnen enkele dagen vrijwillig eruit of we halen de politie. Het bis dom vindt het, mede om medisch-hy- giënische redenen niet verantwoord, dat het gebouw wordt bewoond. Er is geen water en de riolering is defect. Daarnaast bevindt zich in het gebouw een kostbare bibliotheek met een mil- joenenwaarde aan boeken. Volgens een woordvoerder van De Horst wilden de oorspronkelijke kra kers beslist geen verzet tegen de poli tie. Hun bedoeling was alleen, bekend te maken dat het enorme gebouw met driehonderd' kamers al jaren onge bruikt staat. In het begin van de be zetting heeft de raad van gedeputeer den van De Horst zich, zij het met een krappe meerderheid, achter de doelstelling van de krakers gesteld. Kopers Lange tijd heeft het er naar uit gezien, dat in het seminarie een te huis voor demente bejaarden, uit gaande van de stichting franciscaner bejaardenzorg, zou worden gevestigd. Deze stichting is echter niet tot over eenstemming gekomen met de ge meente Driebergen, die een groot deel van het terrein wil bestemmen voor woningbouw. Mede door de publiciteit zijn er nu meer aspirant-kopers bij het aarts bisdom komen opdagen. J CANBERRA/BELFAST De Australische regering zal de Ulsterse protestantenleider Ian Paisley niet in het land toelaten, wanneer de paus daar een bezoek brengt. De Austra lische hoge commissaris in Londen heeft opdracht gekregen, Paisley te laten weten dat hij"op elk ander tijd stip welkom is. Commentaar van Paisley: „Uit deze actie van een door roomsen over heerste regering blijkt eens te meer, dat het juk van Rome onverdraag zaam is en dat de paus 's werelds grootste onheilsstichter en een vijand van de vrijheid is. Waar de paus is. daar is geen vrijheid om tegen zijn ketterijen te protesteren." op zon dag zien, waarmee zij bezig zijn en hoe zij ermee bezig zijn. Het tweede onderdeel van de actie bestaat uit twintig gespreksavonden in het hele land. Zij zouden vergele ken kunnen worden met de „kern vraagstukken-avonden", maar het gaat niet om massale bijeenkomsten. Men wil het gezelschap beperkt hou den, om zo in staat te zijn tot een werkelijke gedachtenwisseling. Nadere gegevens zullen worden be kendgemaakt in het oktobernummer van het VU-blad. Extra VU-dag Los hiervan organiseert de vereni ging voor wetenschappelijk onder wijs op gereformeerde grondslag in oktober en november twee reeksen provinciale ledenvergaderingen ter voorbereiding van de extra VU-dag op 6 februari in Utrecht, die zeer be langrijk belooft te worden. Op deze dag zal een beslissing moe ten worden genomen over 'de formu lering van de grondslag. Verder komt de herstructurering van de universi teit aan de orde (in de desbetreffende voorstellen krijgt de vereniging een fikse duw achteruit). De eerste reeks provinciale leden vergaderingen is gewijd aan de kwestie van de bestuursstructuur. Vanavond worden dergelijke verga deringen gehouden, onder meer in Dordrecht, 's-Gravenhage en Vlaar- dingen. De tweede serie vergaderingen heeft de grondslag tot onderwerp. Hiervoor wordt onder meer verga derd op 19 november in Delft en Goes en op 27 november in Dordrecht en in Rotterdam. Het nieuwe hoofdgebouw van de Vrije Universiteit aan de De Boe lelaan nadert zijn voltooiing. 1 (Van onze kerkredactie) FRANKFORT De breuk in de Praagse Christelijke Vredes conferentie is nu wel definitief Op een vergadering van het werkcomité van deze organisatie in Boedapest is besloten de Fransman George Casalis en de Westduitser Heinz Kloppenburg uit het presidium te zetten. sS2!S DRIEBERGEN Het maandblad Wending heeft een rooms-katholiek benoemd tot redactiesecretaris. Het ls de heer Jos van Dijk, verbonden aan De Horstink (de rooms-katholieke pendant van Kerk en Wereld) te Amersfoort. Hij volgt dr. A. J. Nijk op die deze functie ruim tien jaar heeft vervuld. De Horstink zal de heer Van Dijk voor de halve werktijd aan Wending afstaan. In het (nu pas verschenen) septem bernummer van Wending schrijft re dactievoorzitter prof. dr. J. Sperna Weiland: Tot voor kort zou het, om het dramatisch te zeggen, een waag stuk zijn geweest een katholieke se cretaris voor de redactie van Wen ding te benoemen. De oecumenische ontwikkelingen in Nederland hebben echter gemaakt, dat de redactie het niet als waagstuk beschouwt, maar veeleer als een van de voor de hand liggende consequenties van de toena dering tussen de kerken, juist waar het gaat om de verantwoordelijkheid voor de cultuur. DEVENTER Wim Rlesebos (19), zijn 17-jarige vrouw, hun tien maan den oude baby en hun hond genieten sinds vrijdagnacht gastvrijheid in de hal van het politiebureau in Deven ter. Vrijdagmorgen was het gezin, dat aanvankelijk bij één van de ouders inwoonde, uit huri gekraakte woning gezet. De gemeente Deventer heeft mo menteel geen enkele woning ter be schikking. HOENDERLO De heer E. J. Harmsen, lid van de Tweede Kamer en wethouder van Apeldoorn, wil vol gend jaar op het terrein bij zijn wo ning in Hoenderlo een camping ope nen. De „afgescheiden boer" vindt de po litiek een wisselvallig bestaan. Hij wil zich op deze wijze voor de toekomst verzekeren. Het is de bedoeling voorlopig een bedrijfsleider aan te stellen. eümH ,J\oodzaak van verdraagzaamheid (Van onze kerkredactie) DEN HAAG Premier De Jong heeft een uitvoerige brief geschreven aan de Gereformeer de Gemeenten en de Oud-Gere formeerde Gemeenten, waarin hij het regeringsbeleid op zede lijk gebied toelicht. Deputen bij de hoge overheid van beide kerken hadden in een gezamen lijk schrijven aan de raad van minis ters hun verontrusting uitgesproken over de tolerante houding van de overheid ten aanzien van de zeden verwildering. Met name werd gewe zen op het beleid ten aanzien van radio en televisie. In zijn antwoord wijst premier De Jong erop, dat een van de bepalende kenmerken van het omroepbestel hier te lande de vrijheid is, die de uitzen dende instellingen hebben om zelf de vorm en inhoud van haar uitzendin gen te bepalen. In een zo rijk geschakeerde samen leving als de Nederlandse brengt de erkenning van het beginsel van de vrijheid van meningsuiting als het ware vanzelf de noodzaak van een houding van verdraagzaamheid met zich. De juist genoemde vrijheid geeft niet alleen een recht, namelijk op het uiten van zijn mening, maar legt ook een plicht op: de plicht om te gedo gen, dat anderen van dezelfdevrij heid gebruik maken. Van de overheid (Van een onzer versi sters) UTRECHT „De motieven om zich voor uitzending aan te melden zijn velerlei en ook ge compliceerd, vaak ook niet dui delijk onder woorden gebracht. Zeker speelt mee dat men een gevoel van onbehagen heeft over onze welvaartswereld en de onrechtvaardige tegenstellin gen in de wereld." Mevrouw J. C. Rot, die aan het hoofd staat van Dienst over Grenzen vertelt in het blad Werelddiakonaat, dat uitgaat van de Stichting Oecu menische Hulp aan Kerken en Vluch telingen en de Nederlandse Zendings raad, dat al meer. dan driehonderd mensen zijn uitgezonden naar de ont wikkelingslanden. Dienst over Gren zen wordt daarin een soort mondiaal bureau genoemd voor arbeidsbemid deling. Motieven Over de motieven vertelt ze verder: „Men wil meer doen dan alleen geld geven of acties voeren hier. Zichzelf inzetten. En voor velen is dit een concretisering van hun geloof, dat men waar wil maken in daden. Maar dat zegt men niet gauw. Er is angst voor grote woorden als „roe ping" of „zending". Maar vraag je dan „waarom komt u bij DOG" dan krijgen we vaak te horen „omdat het van de kerk is", men verwacht toch blijkbaar dat de kerken iets „goed" doen." Sinds de oprichting in 1962 zijn er ongeveer 3600 aanvragen binnengeko men en 1600 mensen boden zich aan. van hen konden er ruim driehonderd worden uitgezonden, vaak als leraar, arts, verpleegster, landbouwkundige enz. Er zijn geen leeftijdsgrenzen, maar wel moet men een voltooide vakopleiding en liefst enige ervaring hebben. Dat betekent, dat jongeren, die net van de middelbare school ko men niet kunnen worden uitgezon den. Verschillend Bij Dienst over Grenzen ko men heel verschillende aanvragen van overzee binnen. Soms is er een ruim salaris beschikbaar en komt men op een plaats, waar men heel goed met een gezin kan vertoeven Soms gaat het om werk in een team, waar alleen een ongehuwde heen kan Velen willen een uitzending In plaats van in militaire dienst Vrij stelling wordt gegeven als men kan aantonen dat men wordt uitgezonden in het kader van ontwikkelingshulp en dus een aanstelling heeft. MEVROUW J. C. ROT velerlei motieven Het adres van Dienst over Grenzen is: Cornelis Houtmanstraat Utrecht DRS. A. VERGUNST kan en mag niet worden verwacht, dat zij in conflictsituaties, die hier door worden opgeroepen, partij kiest. Wel wijst premier De Jong op de mogelijkheid die de omroepwet aan de minister vaa cultuur, recreatie en maatschappelijk werk geeft, om ach teraf in te grijpen, indien een uitzen ding gevaar blijkt te hebben opgele verd voor de veiligheid van de staat, de openbare orde of de goede zeden. Het begrip „goede zeden" is echter vaag 'geworden. De premier 'atten deert op de instelling van de com missie zedelijkheidswetgeving die deze materie bestudeert. Hij maant verder tot grote terug houdendheid ten aanzien van het leg gen van éen oorzakelijk verband tus sen radio en televisie enerzijds en de toenemende ontaarding der zeden en stijging van de criminaliteit en ze denmisdrijven aan de andere kant. Wetenschappelijke onderzoeken heb ben op dit punt nog niet tot een eens luidende conclusie geleid. BEGRIP In een commentaar in het week blad „De Saambinder" van de Gere formeerde Gemeenten toont ds. A. Vergunst te Rotterdam er begrip voor, dat in een staatsbestel als het onze, waarin de vrijheid van me ningsuiting tot de grondwettelijk ge waarborgde rechten behoort, de over heid de macht ert het recht ontbreekt, om in te grijpen waar „naar onze overtuiging" ingegrepen zou moeten worden. Toch wijst hij er op, dat ook bin nen het kader van de nu vigerende wetten de overheid over bevoegdhe den beschikt, die haar in staat stellen aan de nu zeer krachtig om zich heen grijpende verwording enigszins be perkingen op te leggen. Ds. Vergunst vraagt zich af, wat er dan al gebeuren moet, voordat de re gering wèl gevaren voor de goede ze den ziet opdoemen die tot ingrijpen nopen. Hij vreest, dat de tolerantie die de overheid voorstaat op de duur de weg zal banen tot de intolerante houding van groepen als Nieuw Links of tot een dictatuur, zoals in Griekenland. De deputaten zullen bij voorko mende gelegenheden aan de overheid blijk blijven geven van de gevoelens, die in beide kerken leven, en de 17, I overheid naar Gods wet en getuigenis terugroepen, aldus ds. Vergunst. Kloppenburg heeft inmiddels lalj weten dat hü de vergadering in I dapest als ongeldig beschouwt, om verschillende leden van het werld mité de kans niet kregen om dqj vergadering bjj te wonen. Gelijk bekend raakte deze orga satie vorig jaar in een crisis, toen ei Oosteuropese meerderheid de secre ris-generaal, de Tsjech Ondra, dw zijn functie neer te leggen, omdat I het Russische ingrijpen in Tsjechl Slowakije had veroordeeld. Uit soliff riteit met Ondra trad toen ookl (kort daarop overleden) oprichter president van de Praagse vredesbi ging, prof. Hromadka, af. Op een speciale vergadering van d werkcomité in februari bleek een rieuze discussie over deze dingen r mogelijk. De Oosteuropese meerc heid dreef de benoeming door een collectief presidium onder leidl van de Russische metropoliet Nikoif en van de P'oolse parlementariër I kowski als waarnemend secretai generaal. Vrijwel alle vertegenwoordigers y de westerse landen en de derde t reld verlieten toen de vergadei Op een bijeenkomst deze zomerl Engeland hebben zij voorwaarden e formuleerd, waarop zij de samenwe^ king in de leidende organen wildf hervatten. Nikodim en Makowski bleken ter tot geen enkel compromis ber« Toen de vergadering van Boedapi in zicht kwam, kregen degenen die it februari waren weggelopen een ultij matum, waarin werd gesteld dat 2 alleen zouden worden uitgenoi"", wanneer zij vooraf alsnog hun i stemming zouden betuigen met de b sluiten van februari. Dit ultimatum werd unaniem i wezen. Enkelen wilden onuitgenodigd naar Boedapest gaan, maar hun weq een visum geweigerd. DEN HAAG Het Nederlandsch'1 Roode Kruis heeft naar aanleiding vat' een nieuwe oproep van het interna tionale comité van het Rode Kruis if Genève om financiële steun aan i hulpacties in Jordanië 'gisten 87.000 overgemaakt. Dit was moa lijk dank zij de vele giften op giro 7? die thans een tot""1 bedrag vjy JUBILEUMBOEK EVANGELISATIE AMERSFOORT De hervormd bond voor inwendig zending op gere formeerde grondslag (IZB) zal ter ge legenheid van zijn 35-jarig bestaai nog yoor het eind van dit jaar eei boek doen verschijnen met artikelei over het evangelisatiewerk. De tite wordt waarschijnlijk „Zending in Ne derland". De zestien schrijvers (hoogleraren predikanten en een socioloog) beho ren allen tot de kring van de Gere formeerde Bond. Het boek word geen uitgave op hoog niveau, maa is bedoeld als vorming en toerustini van gemeenteleden en ambtsdragers Het zal een paperback worden me een prijs, die zo mogelijk beneden di tien gulden blijft. Pinkstergemeenten niet in Raad van Kerken DEN HAAG De Broederschap van Pinkstergemeenten heeft op haar algemene vergadering besloten, geen gebruik te maken van de mogelijk heid gastlid te worden van de Raai van Kerken in Nederland. NED. HERV. KERK Beroepen te Leusden: W. Dorre- steyn te Maarssen; te Vlissingen: R F. Venema te St. Johannesga. Bedankt voor Nieuwerkerk a.d. IJs- sel (vac. C. Baas): G. v. Estrik te Ge- nemuiden; voor Hasselt: H. Jonger- den te Veenendaal. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Nieuwolda-Wol- dendorp (Gr.): mej. kand. E. v. Krim pen te Krimpen a.d. IJssel; naar Slie- drecht: D. Bakker te Onnen (Gr.), die bedankte voor Bergen, voor Den Dol- der, voor Enkhuizen en voor Henge lo (O). GEREF. KERKEN (vrijgem.) Beroepen te Delfzijl: A. G. Ver steeg te Stadskanaal. GEREF KERKEN (bulten verband) Beroepen te Appingedam: H. Stolk te Dronten. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Veen (N.B.): G. J. v.d. Noort te Capelle a.d. IJssel. Bedankt voor Oostkapelle: Chr. v.d. Poel te Yerseke; voor Rotterdam- west: A. Hoogerland te Werkendam. Ds. G. van Bruggen te Wemeldingf is na twintig jaar afgetreden als eindredacteur van „Ons Orgaan", het blad van de Bond van Vrije Evan gelische Gemeenten. Hij is opgevolgd door ds. T. J. Prins te Enschede.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2