NCRV deze week actief met een reeks nieuwe series krant van formaat ,<4j Vanavond dokter Finlay terug TV minder groots dan het allemaal leek „Echolood", nieuw bij KRO-radio Internationale actie voor recht op privacy MAANDAG 5 OKTOBER 1970 Er gaat iets veranderen in het irgeloze leven van Swiebertje, ten minste wat de gezelligheid in Saar- je's keuken betreft: de nieuwe bur- meester laat niet met zich spotten i ziet in Swiebertje niet, zoals de lvorigezijn speciale vriend. Hier is die nieuwe burgemeester mlijspelacteur Louis Borel in vol iat, niet meer zo gemoedelijk als van Nunen altijd was. Een ttere tegenvaller" heet de eerste laflevering van de 12e Swiebertje- die zaterdag op het scherm |lcomt en die tegenvaller is voor jStrteb in Saartjes keuken. llegale immigratie in Engeland duurt voort LONDEN Volgens het Engelse blad de Sunday Mirror vindt de smokkel van illegale immigranten in Engeland momenteel plaats met lich te vliegtuigen. I Scotland Yard zou volgens het blad 'hebben ontdekt dal dergelijke toe stellen de laatste tijd drie of vier keer per week het kanaal overkomen vanuit Frankrijk en minstens twee keer vanuit Duitsland. Op elke vlucht zouden vier immigranten, vaak Pa kistani, worden meegevoerd. Volgens de Sunday Mirror zijn de 1 smokkelaars op het gebruik van lich- te vliegtuigen overgegaan omdat de I politie nauwkeurig alle aaovoerwe- gen via het water in de gaten houdt. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Langzamer hand begint het winterpaitroon van de omroepprogramma's dui delijk te worden. Beurt om beurt beginnen de zendgemachtigden met hun nieuwe series, die de op zich zelf staande uitzending verre te boven gaan in aantal. De NCRV toont vanavond op de tv het aanzien van haar vaste maan dagavond, die riu 3 maanden op Ned. 2 blijft gesitueerd. Nieuw is om te beginnen het fami lieprogramma „De lotgevallen van Tom S;fcvyer", een 13-delige reeks naar het bekende boek van Mark Twain, weer zo'n oud romantisch ver haal in de geest van „Alleen op weg" en „De waaier van Sevilla" In de eerste aflevering probeert Tom zijn liefde voor de zee in daden om te zetten, ontmoet hij het aardige meisje Becky, zusje van zijn rivaal Tatcher en trekt hij natuurlijk op met zijn hartsvriend Huck Finn. Het grote nieuws voor een ontel baar publiek is echter de terugkeer van dokter Finlay en zijn problemen. Nu echter niet in Nederlandse versie nagespeeld, maar in de Britse opvoe ring en dus met ondertiteling. De Ne derlandse reeks had een ongekende populariteit, de NCRV hoopt dat deze dit ook zal krijgen. Het zal even wennen zijn om in de Britse acteurs de dokters Cameron en Finlay te herkennen, maar zij zijn het toch „heus". Het was voor de NCRV niet meer mogelijk de verha len te laten naspelen, omdat de schrijver Cronin eiste, dat de buiten opnamen werkelijk in Schotland zouden worden gemaakt. Die kosten werden veel te hoog. In de eerste aflevering gaat dokter Finlay bijna op het liefdespad, maar dokter Cameron tracht hem daarvan af te houden. TT7IE DE programma's van tevoren bestudeerde, dacht zaterdag en zondag een hele hap goeds te zullen zien, maar tenslotte pakte het niet allemaal even groots uit. Er was nog al wat middelmaat aan de markt. Met de Sjakie Schram-show zakte de AVRO zelfs totaal onder de maat van wat ook de minst-eisende kijker van t.v.-amusement mag verwachten. Elke artiest of wie daarvoor wil door gaan heeft het recht uit te nodigen naar hem te komen kijken en luiste- ren, maar een miljoenenpubliek dat om zo goed mogelijke ontspanning vraagt, kan men een show als deze toch niet voorzetten. Wim Sonnevelds pret in Japan viel trouwens ook niet mee. Wij hebben I dit soort spektakel al te veel gezien in j veel betere Duitse shows, en boven dien waren de paar overbekende lied- I jes die Sonneveld aan dit speciale t.v.- optreden spendeerde, ook geen ver- rassing meer. Natuurlijk waren er wel aardige vondsten en viel er af en toe ook te lachen, maar van een artiest als Sonneveld verwacht men nu een maal meer eigens, j Zondagmiddag begon de Britse se rie De Borderers" op de welbekende I „middeleeuwse toer", maar met zeer middelmatig spel. Omdat er nog veel informatie moest worden verstrekt, ontbrak het aan waarlijk boeiende kost, maar de kinderen zagen weer hard paardrijden en vurig vechten en knallen, dus dat zit wel goed. Bij het kijken naar Vic Singel overviel ons een knagend heimwee naar Maigret. Het verhaal bleef zo lang duister, dat het ons niet wilde meeslepen zoals een goede speurders- historie toch moet doen. Bovendien was ook hier gebruik gemaakt van he laas zwakke krachten van ijverige 1 acteurs, gegroepeerd rond Wies An dersen. die schitterend kan acteren, maar zelf zegt niet van dit soort rol len te houden. Eigenlijk moet je zo iets niet weten bij het kijken. Ook bij Fabian van Fallada vierde op eenvoudig uitgebeelde wijze de ro mantiek van het geschiedkundig ge weld hoogtij. De nieuwe amusement- serie „Dubbeldekkers" bleek er een te zijn van weer die ongrijpbare Engelse humor vol ingeblikt lachen, gieren, brullen, hetgeen iedere kijker kan waarderen. Video Om niet de indruk te maken van een uitsluitend negatief oordeel te ge ven, laten we niet na de nieuwste ar beid van het Videoteam, die zich richt op het informatieve geleiden van uit zendingen door omroeporganisaties gemaakt, te prijzen. Kwiek en over zichtelijk werden de emotionele ge beurtenissen van de laatste weken plus de berichtgeving daarover, in herinnering gebracht. Uitdiepende aandacht besteedde Vi deo aan de programma's over bejaar denzorg van Vara's ombudsman en aan de NCRV-uitzending over „De an dere gevangenen". Video heeft die uit zending samen met een geschakeerd gezelschap bekeken en noteerde met microfoon en camera heel heet van de naald even geschakeerd commentaar. Ook was het Video dat ons liet weten dat de NCRV op 2 november op dit programma, dat ruim honderd brieven opleverde, terugkomt. Of het de taak van de NOS is pro gramma's van omroepen nader toe te lichten, laten wij in het midden. Boei end is het commentariëren op deze manier echter in alle opzichten. In de vooravond gaf het IKOR een goede en duidelijke reportage van de 's morgens in de Andreaskerk van Leidschendam-Veur gehouden dienst van Schrift en Tafel (met veel muziek en zang). Ook vanavond bcgi-nt de NCRV met een reeks programma's over inspraak. Niet door eindeloze discussie, maar aan de hand van concrete voorbeel den, er op duidend, hoe mensen soms genoegen moeten nemen met zaken die zij onvoldoende kennen. Eerste onderwerp: het Utrechtse bouwpro ject Lunetten. Zaterdagavond a_s. is het ook veel nieuws, wat de NCRV-klok slaat Al lereerst de terugkeer van Swiebertje: de 12e serie. Er komt verandering in de situering van het verhaal, zoals u al weet. want er komt meteen een nieuwe burgemeester opdraven in de persoon van Louis Borel. Die burgemeester gaat niet zo ge moedelijk om met Swiebertje, hij ziet in hem, zoals de schrijver John uit de Bogaard het oorspronkelijk ook heeft bedoeld, de weerbarstige zwerver, die zich niet aan het gezag wil onderwer pen en geen kaas heeft gegeten van maatschappelijke ordening. Dat stelt een ander soort frisse avonturen in het vooruitzicht. Rodeo Het vermaarde programma Rodeo heeft alweer een ander aanzien ge kregen en komt nu op zaterdagmid dag aan bod, na hel nieuwsbulletin van 4 uur. Ditmaal is er per provincie al gese lecteerd, er zijn dus nauwelijks meer „missers" te verwachten. De Bel gische zanger Louis Neefs is de nieu we presentator. In de jury zitten Leo Riemens, Hans van Eyck, Fred Har- togh, Ansje van Brandenberg en als gaste Jenny Arean. In de eerste uitzending komen amateurs uit Noord-Holland aan de beurt. Er is ook nog een kleine pu- 'bliek-jury die extra punten kan ge ven aan hun favorieten. Ook deze week zaterdag breekt het nieuwe zeskamp-seizoen aan: de NCRV laat over dit soort spektakel geen gras groeien. De nationale strijd gaat tussen de gemeenten Alkmaar, De Bilt. Drachten, Linne, Rolde, Doe- tinchem, Winschoten en Zoetermeer. Na twee wedstrijden vallai steeds de twee laagst-geklasseerde gemeen ten af. Op 27 februari en 27 maart spelen de resterende 4 ploegen tegen elkaar en wie daarbij de meeste pun ten haalt, is winnaar. Op 24 april mag deze gemeente nog uitkomen te gen de winnaar van verleden jaar: Alphen aan den Rijn. En dan is het alweer tijd voor ..spel zonder gren zen..." Radio Ook de radio glijdt het wintersei zoen in: donderdagavond komt het traditionele amusementsprogramma van de NCRV onder de titel Radio actief terug, compleet met quiz strips en nu ook Jazztime. Het programma begint vroeger, omdat er een bewer king van de roman van Herman de Man „Het wassende water" als serie- hoorspel in is opgenomen. Het boek verscheen in 1926 en beleefde dit jaar zijn 22ste druk. De jonge auteur An ton Quintana maakte er een reeks in 20 delen van. De herhalingen worden telkens op dinsdagochtend vlak voor het programma „Onder de hoogtezon" uitgezonden. In de voortgezette serie Middelne derlandse spelen zendt de NCRV vrijdag 9 oktober de bekende Maria legende „Beatrijs" uit. Geen echt hoorspel, maar een dramatisering van het epische gedicht. Legende (Van onze radio en tv-redactie) HILVERSUM ..Echolood" is de titel van een nieuw journalistiek ra dioprogramma. dat de KRO met in gang van zaterdag a.s. wekelijks van 5.30 tot 6.30 uur op Hilversum I gaat uitzenden. Het wordt een lichtvoetig actualiteitenmagazine, gesierd met muziek. Het team dat „Echolood" gaat ma ken bestaat uit Otto Burm. producer, Henk Bouwman als muziekman. Lex Lammen als presentator en Dick de Vree, eindredacteur. De Echo-uitzending van 6.40 uur blijft bestaan, maar gaat beginnen met 10 minuten samenvatting van het nieuws van de dag en wordt verder aan één onderwerp gewijd. De KRO is voornemens, in de loop van het seizoen meer te doen aan actualiteitsberichtgeving, o.m. door nieuws uit te zenden op het moment van het gebeuren zelf. Dit is de, "dikwijls verbloemde, middeleeuwse legende: een jonge non, kosteres in een klooster, vlucht met de jongeman van wie zij houdt. Ze ven jaar zijn zij gelukkig met elkaar, zij krijgen twee kinderen. Als het geld opraakt, verlaat de man Beatrijs, die in een tijd van hongersnood met prostitutie geld voor haar kinderen moet verdienen. Weer zeven jaar la ter krijgt zij diep berouw en keert met haar kinderen naar haar land terug. Door een toeval komt zij bij het klooster en verlangend te boeten gaat zij binnen. Daar blijkt, dat niemand haar heeft gemist, want Maria zelf ahd veertien jaren lang ongemerkt haar plaats in genomen en geeft haar die nu even stil weer terug. BRUSSEL Tijdens het interna tionale colloquim over het Europese verdrag tot bescherming van de men senrechten in Brussel gehouden onder auspiciën van de Raad van Europa is men tot de overtuiging gekomen dat er internationale actie noodzakelijk is om te bereiken dat nationale wetgevingen op het stuk van inmenging in de persoonlijke vrijheid van de mens gecoördineerd worden. Er zou een samenwerking binnen het kader van de Raad van Europa tot stand moeten komen om de sta ten er toe te bewegen, wetten te ma ken en maatregelen te treffen die het recht op gezinsleven vastleggen. De actie zou gecoördineerd moeten wor den met wat momenteel al in de Ver enigde Naties gedaan wordt Algemeen was men van oordeel dat de ontwikkeling van de techniek de mogelijkheden om zich te mengen in het persoonlijke leven van de mens, vergroot heeft Niemand wil dat de technische vooruitgang afgeremd wordt, maar wel is het volgens de deelnemers aan de Brusselse bijeen komst noodzakelijk, dat de grenzen vastgelegd worden die staten, bij het binnendringen in het persoonlijk le ven van individuen, niet mogen over schrijden. CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN VAN NICOLAAS NICKLEBY 295 'Wat is dit,' zei hij, 'dat mij zo beklemt en dat ik niet van mij af kan zet ten? Ik heb nooit een afgod van mijn buik gemaakt, en kan dus niet ziek zijn. Ik heb mezelf nooit met ijdele inbeeldingen gekweld. Maar wat kan men ertegen doen, als men geen rust heeft Hij drukte zijn hand tegen zijn voorhoofd. 'Ik kan 's nachts niet slapen. En als ik in slaap val, wat voor rust is het dan die zo gestoord wordt door al dat dromen van dezelfde verfoeide gezich ten die zich om mij heen dringen, van dezelfde verfoeide wezens, die zich in alles mengen wat ik zeg en doe en mij in alles dwarsbomen? En als ik wakker ben, wat voor een rust heb ik dan nog, aanhoudend vervolgd door dat drukkende gevoel. Ik moet rust hebben. Als ik maar éér. nacht rustig sliep zou ik weer de oude zijn.' Dit zeggende, schoof hij de tafel van zich af als walgde hij van het voedsel en daarbij viel zijn oog op het horloge, dat bijna twaalf uur wees. 'Dat is vreemd,' zei hij. 'Twaalf uur, en Noggs nog niet hier! Welke dron kemanspartij zou hij moeten uitslapen? ïk zou er wel iels voor willen ge ven, als hij in een kroeg ruzie gekregen en iemand overhoop gestoken had, of in een huis ingebroken of een zakdoek had gerold of iels anders gedaan, waarvoor hij met een ijzer aan zijn heen over zee werd gezon den zodat ik hem kwijt was. Nog beter zou het zijn, als ik hem zo in ver zoeking kon brengen, dat hij mij bestal. Ik zou hem wel willen laten hou den wat hij wegnam, als ik hem maar in handen van het gerecht kon brengen, want ik wil zweren dat hij een verrader is. Wat hij doet of ge daan heeft weet ik niet, ofschoon ik het wel vermoed.' Nadat hij nog een half uur had gewacht, zond hij de vrouw die zijn huis houden waarnam, naar de woning van Newman om te vragen of deze ziek was, waarom hij niet gekomen was en geen boodschap had gezonden. Zij kwam terug met het bericht, dat Noggs de hele nacht niet thuis was gekomen, en niemand iets van hem wist. 'Maar er is een heer beneden, meneer!' zei ze. 'Hij had juist geklopt, toen ik aankwam, en hij zegt...' - 'Wat zegt hij?' vroeg Ralph, zich driftig omkerend. 'Ik heb u toch gezegd, dat ik niemand spreken wil.' - 'Hij zegt,' antwoordde de vrouw,*onthutst door zijn opwinding, 'dat hij komt om over iets te spreken dat geen uitstel kan lijden en ik dacht dat hij mis schien kwam om...' - 'Waarom, voor de duivel?' vroeg Ralph, nog drif tiger. 'Begint u uit te vissen wat voor zaken ik met de mensen heb? Zeg?' - 'Nee, meneer! Maar ik zag dat u ongerust was en ik dacht, dat het over Noggs was. Anders niets.' - 'Zag dat ik ongerust was?' mompelde Ralph. 'Ze beginnen mij allemaal te bespieden. - Waar is die man? U hebt toch niet gezegd dat ik nog niet beneden was?' De vrouw antwoordde, dat de vreemdeling in het kantoor was en dat zij gezegd had, dat haar meester ergens mee bezig was, maar dat zij de bood schap zou overbrengen. 'Goed,' zei Ralph. 'Ik zal bij hem komen. Ga naar de keuken en blijf daar." De vrouw was blij, dat ze weg mocht gaan en deed dat haastig. Ralph ging naar beneden en trachtte onderweg zo goed hij kon zijn gewone be daardheid te verkrijgen, hij bleef nog een poos staan met zijn hand aan de kruk van de deur, ging toen het kamertje van Newman binnen, en zag meneer Cheeryble voor zich staan. Nooit zou een bezoek van die heer hem aangenaam geweest zijn, maar nu hij in hem de beschermer en begunstiger van Nicolaas zag, huiverde hij alsof hij een spook had gezien. Vanavond te zien Ned. 1 VARA j 7.04 uur Coronation Street 8.20 uur Ha. die Annemarie, show van Annemarie Oster. 8.50 uur Achter het Nieuws. 9.15 uur tweede deel „De gouddie- ven". 10.05 uur tenor-saxofonist Don Byas in actie. Ned. 2 NCRV 7.30 uur eerste aflevering „De avon turen van Tom Sawyer. 8.20 uur Memorandum van een dok ter: Een kwestie van gevoel. 9.15 uur „Zeg het nou zelf"over woningbouw. 10.05 uur eenakter van Pautowski: Het telegram. Vanavond horen te Hilversum I EO en NCRV 7.00 - 8.00 uur Geestelijke muziek, Reformatie en reveil. Introduc tie nieuwe reeks Bijbelstudies. 8.20 uur Utrechts Symfonieorkest concerteert. 9.40 uur De kerk vandaag. 10.20 uur Avondoverdenking. 11.00 uur Muziek en dienst. 11.30 uur eigentijdse muziek. Hilversum II NOS 8.05 uur „Komt U maarluiste raars kunnen telefonisch discus siëren over actuele onderwerpen. 10.55 uur Jazz in actie. A. P. J. Planken na Joop van Os (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Op 15 oktober a.s. zal de journalist A.P.J. Planken Joop van Os van den Abeelen opvolgen als parlementaire redacteur bij de NOS- televisie. Joop van Os wordt chef ac tuele tv-programma's. De heer Planken is op het ogenblik redacteur voor politieke en parlemen taire berichtgeving aan de Haagse Courant y ■y IK Rfc- OOEt- ■fW?ïde feor tE 1 liiihiiin.-sA orkest nr. 2 in G gr.t. op. 4«; 2. Symphonle nr. 8 in b kl.t. op 74 („Pathétlque"). HILVERSUM I 402 m NCRV: 18.30-18.41 Nieuws E.O.: 19.00 Wij hebben een woord voor de wereld: veelge vraagde geestelijke muziek 19 20 Reformatie en Reveil, le zing. 19.35 Muzikaal Intermez zo. 19.45 Geloven vandaag, le zing. NCRV: 20.00 Uitgelicht muzikale lezing over nieuwe muziek. 20.00 <S): Utrechts Symfonie Orkest en solist: klassieke en moderne muziek (opn) 21.40 De kerk vandaag, documentair programma. 22.00 (S): Koorzang met orkestbege leiding. 22.20 Avondoverden king. 22.30 Nieuws. 22.40 Mede delingen. 22.45 Llterama: ra diokroniek over boeken, schrijvers en toneel. 23.00 Mu ziek en dienst: programma over kerklied en kerkmuziek In klank en geschrift. 23.30 (S): Sopraan en plano: moderne liederen (opn) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18 11 Radiojournaal. 18.25 Midden stand. 18.30 Stereo: Schatten der toonkunst. 19.15 Stereo: Licht Instrumentaal trio met solist. 19.30 Nieuws. 19.35 R.V.U.: De Bezem door de leeftijdsgrenzen. Sprekers: Mej. Drs. M. A. Pijl. Drs. Th. H. J. Leenes en de heer B. Busstra. NOS: 10.05 Komt U maar....: lichte muziek en dis cussies over actuele zaken met telefonische reacties. 22.20 Bond zonder Naam: De TV uit, la gezellig! 22.30 Nieuws. 22.38-22.55 AVRO'! Radiojour naal. 22.55 Stereo: Jazz in ak- tie. 23.55-24-00 Nieuws. NEDERLAND I NOS: 18.45 (K) De Woefs en de Lamaars. STER: 18.51 (Ki Reclame. NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 9.00. (K) Reclame. VARA: 19.04 Coronation Street. TV-feuilIeton. STER: 19.55 <K> Reclame. NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame. VARA: 20.20 (K) Ha. die Anne marie: programma met liedjes en parodieën. 20.50 Achter het Nieuws. 21.15 De Gouddieven: Gekluisterd, TV-serle. 22.05 Don Byas - Come back. muzi kale documentaire NOS 22.45-22.50 (K) Journaal. NEDERLAND II NOS:18.45 (K) De Woefs en de Lamaars. STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame. NOS: 19.04 Kijken naar kinde ren, wetenschappelijke TV-se rle tl). NCRV: 19.30 (K) Dc avonturen van Tom Sawyer. TV-serle. STER: 19.55 (K) Re clame. NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame Sluiting. NOS: 22.55-23.00 (K) Journaal. BELGIË 1. Kanalen Neder lands 2 en 10 18.55 Zandmannetje. 19.00 Sporttrlbune. 19.20 Rlnaldo Rl- naldlni; 19.45 Hier spreekt men Nederlands. 19.50 Zoeklicht. 19.55 Mededelingen en weerbe richt. 20.00 Nieuws. 20.25 Pro gramma-overzicht van de lo pende week. 20.30 Detective story. 22.15 Diaposon: De Ver loofden. 22.50 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND van 18-20 uur. I Igor Strawinsky: Le Sacre du Prlntemps. II. Peter Tsjal- kowsky: 1. Concert voor plano HILVERSUM I 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Op het eerste ge hoor: klassieke muziek in ste reo (7.25 Horen en zien: 7.30 Nieuws: 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum Laudamus: gewijde muziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 (S): Voor de huisvrouw (9.00-9.10 Gymnastiek vooi de huisvrouw). 9 35 Waterstanden. 9 40 Schoolradio. 10 00 Klas sieke opera-aria's (gr) 11.00 Nieuws. 1103 (S): Londens Symfonie Orkest: klassieke muziek (gr). 11.03 (S): Londens ken. 11 55 Mededelingen KRO: 12 00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd programma (12.22 WIJ van het land: 12.26 Mede delingen t.to.v. land- en tuin bouw: 12 30 Nieuws: 12.41 Ac tualiteiten; 13.00 Raden maar. quiz). 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato: muzikaal middag magazine (16.00 Nieuws). Over heidsvoorlichting: 17 00 Rechts hogeschool ln de Nederlandse Antillen. Vraaggesprek van Raymundo Debrot met Dr. J. A. Schlltkamp. KRO: 17 10 Voor de kleuters. 17.15 Hai: Jeugdprogramma. Politieke Partijen: 18.19 Uitzending van Je Partij van de Arbeid HILVERSUM n 298 m. AV RO: 7 00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: lichte grammofoonmuzlek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8 20 Stereo: lichte grammo foonmuzlek (vervolg) (8.30-8.33 De groenteman). 1.50 Morgen wijding. NOS: 9 00 Uitgebreide reportage of herhaling NOS- programma. 0.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance (opn.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 1010 Arbeidsvitami nen: populair verzoekplaten- programma (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Voor de vrouw (1155 Beursberichten). 12 30 Overheidsvoorlichting: Uitzen ding voor de landbouw. 12.40 Knipperlicht: radio-verkeers- magazlne. 13 00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal NOS: 13 30 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuiderburen. 14.00 Stereo: Promenade or kest. 15.00 Van ta-ta tot totale taal: rubriek over het leven in de taal. AVRO: 15.10 Stereo: De wereld van de opera: beschouwingen over ope ra's Fedora, opera van Gior dano (gr.). 16.00 Nieuws Toonaangevende figuren onze muziekwereld (I). ge sprek. 16.35 Gaudemans 25 jaar (IV): moderne kamermuziek. 17.10 Stereo: Kamerkoor: oude en moderne liederen 17.30 Toppers van toen (gr.) 17.55 Mededelingen HILVERSUM III 340 m. VA RA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep (10.00 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Een opval lend vrolijke gevarieerde visi te: licht platenprogramma (12.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.03 Ekspres: licht platenpro gramma. 14.00 Nieuws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nieuws. 15.03 Drie-draal. 18.00 Nieuws. 16.03 - 18.00 Mix: 120 minuten rijp en groen op alle toeren (17.00-17.02 Nieuws). uior- 16.83 uit Nederland I: NOS en NOT: 1045 - 11.10 en 14.00 - 14.25 schooltelevisie. Smidje Verholen en de rare alchimist' 27. Smidje Verholen ging er dus een beetje plotse ling vandoor, maar dat kwam omdat hij zich eens klaps herinnerde, dat hij nog een afspraak had met die sympathieke geleerde heer Nosco. Met deze pro fessor zou hij immers een onderzoekingstocht gaan maken door het Knekel woud. „Sakkerloot," grom de de smid. „Ik heb geen notie van de tijd. Gauw mijn schoenen van onder de slotbrug vandaan en dan als een haas er van door!" In snelle ren liep de smid het Knekelwoud nu uit en hij bekommerde zich geen zier om de alarminstallatie. „Ik loop dwars door de stralenbundels heen," grijnsde hij. „Dan wordt die Kludde gewaarschuwd en hij denkt dan natuurlijk dat er iemand het bos in loopt. Hahaha! Dan gaat-ie natuurlijk gauw zoeken in zijn zwarte maskeradepakje! Maar hij zal niemand vinden, want er loopt niemand het bos in! Nee nee, de smid loopt er juist uit!" Zich verkneuke lend van plezier kwam hij bij de herberg aan en daar had de waard juist een paar tafeltjes en stoeltjes naér buiten gezet omdat het zulk mooi weer was. „Heeft meneer prettig gewandeld?" vroeg de herbergier. „Héél prettig," woordde de smid. „En ik héb er honger van gekregen ook. Brengt U mij daarom maar eens gauw een paar broodjes met ham en een kopje koffie. En wat ik vragen wou? Is professor Nosco hier nog geweest?" „Nee. die heb ik nog niet gezien," antwoordde de herbergier. „Ik zal U gauw de bestelling brengen, meneer." Even later was de man alweer met de broodjes en de koffie terug. Smidje Verholen liet zich dat alles natuurlijk goed smaken en terwijl hij daar heerlijk in het zonnetje zat te eten, zag hij dat er in de verte iemand kwam aanlopen. Die iemand zwaaide met zijn arm. Dat kon dus professor Nosco wel eens zijn. FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 15