'Drie oktober' doet het nog altijd, maar het leven in Leiden gaat door Taptoe in wind en regen Parkeerpasjes voor Leidse blauwe zone Leidse erepenning voor mej. Smit Toch nog een sonnetje na barre nacht Voorproefje Winkels Negenduizend Amerikaanse historici vandaag in Leiden ANTIEKBEURS Buitelingen Ambachten Leids onderzoek d in Suriname Ook f 400 bij de LOI GROFVUIL' OPHAALDIENST. nieuwe leidse courant zaterdag 3 oktober 1970 Ibare van zijn toe aar de Idelijk len te teven. Afri- stantse crach- kt het omen. mee- testen het moei- daar grote' Iersej re- atho- tant- je er, akbij Ierse ;1 om lage- „Én n en 1 LEIDEN Drie oktober 1970, ge dwarsboomd door actieve oceaan depressies, zal niet de geschiede nis ingaan als een spectaculair feest met een maximum aan ori ginele momenten. Het program- ma voor vandaag zag er nogal ge- j woon uit, ofschoon de mensen die j dit alles hebben moeten organise ren er op goede gronden on getwijfeld anders tegenaan zullen kjjken en het anders waarderen dan de toeschouwende en profite rende goegemeente. Het bestuur mag dan bogen op een formidabele dosis ervaring, waar door de organisatie heel wat soe peler gaat dan wanneer „buiten staanders" dit zouden moeten doen, er steekt toch een bewonderens waardig stuk vrije tijd in om het weer „3 oktober" te laten worden. Opmerkelijke punten in het program ma van vandaag waren de lucht- acrobatiek op het Schuttersveld en de demonstraties oud hollandse ambachtskunst op de Beesten markt. En dan natuurlijk het on derwerp van de optocht, dat elk jaar weer voor de nodige verrassin gen zorgt. Wij hebben een paar dagen geleden al een glimp van dit middagfestijn kunnen opvangen en zijn er beslist enthousiast door geworden. 2 OKTOBER biedt altijd een intern en een extern voorproefje. Voor het interne zorgen de echtgenoten van de bestuursleden, die beladen met attenties een aantal.rust- en verpleegtehuizen aflopen. Op deze wijze horen de „thuiszittenden" en „thuïsliggenden" er toch bij. Het is een menselijke traditie die deze dames niet graag zouden afbreken. Langzamerhand is het een even hecht programma-onderdeel ge worden als de feestgave haring en wittebrood. De taptoe is het externe voorproefje. Weer of geen weer, het Leidse ver enigingsleven is op dat moment present. En de rest van Leiden kijkt gespannen toe. Als niemand ervoor zou voelen 3 oktober te gaan vieren, dan is het de sfeer van de taptoe die de Leidenaars toch maar weer doet besluiten zich aan de kennelijk onbedwingbare roes van dit typisch Leidse gebeu ren over te geven. VANMORGEN - -aren vele winkels in Leiden open. Zij wilden de men sen de service van de zaterdag niet geheel onthouden. Bovendien wil den zij de zaterdagse opbrengst niet volledig missen. Dit besluit heeft natuurlijk invloed op de sfeer in de stad. Toch moet men dit niet lichtvaardig negatief waarderen. Het morgengebeuren van 3 oktober heeft ontegenzeggelijk een deel van zijn aantrekkingskracht verloren. De geopende winkels hebben dit nu ten dele overgenomen. Er is zodoende ook 's morgens een trek naar de stad. Er zouden in het stadscentrum niet zoveel mensen op de been zijn als de zaken ge sloten waren. En waar geen men sen zijn, ontbreekt ook de gezellig heid. Men kan nu het bijwonen van een feestelijkheid combineren met winkelbezoek. Wij vermoeden, dat het winkelpersoneel dit in zijn algemeenheid niet als een achter uitzetting ervaart HEEL stemmig is de dag om zeven uur begonnen met de reveille van de politiemuziek op het achterbor des van het stadhuis. Dat rustige ogenblik is wellicht het enige waarop de politie in staat is, deze bydrage aan het feestprogramma te leveren. Dirigent Anderson In spireerde haar tot muziek van kwaliteit. Haring en .wittebrood doet het nog altijd. Nog niet zo lang geleden dreigde er een beetje de klad in te komen. Alsof deze uitdeling zich moeilijk met „de algemene wel vaart" laat combineren. Wie het in deze sfeer trekt, blijft inderdaad weg. Maar wie een bij uitstek his torische traditie in stand wil hou den, staat op 3 oktober met zijn emmertje bij de Waag. Daar gelden geen rangen en standen. De ha ring verenigt en verbroedert. Dat hebben de 9000 ontvangers van morgen weer duidelijk geproefd. de ïeb- i de idse leze erk nog De ten Uk j Tarief: f 100,- per jaar LEIDEN Binnenkort wordt de blauwe zóne waarin de parkeerschyf verplicht is overeenkomstig het raadsbesluit van september 1969, drastisch uitgebreid. De begrenzingen zjjn dan globaal: Rapenburg, Doeza- straat. Hooigracht, Van der Werf- straat. Lange Mare, Haarlemmer straat, Beestenmarkt en Morsstraak In dit gehele gebied bedraagt de maximale parkeertijd dan anderhalf uur. Ook een nu voornamelijk door langparkecrders bezette parkeergele genheid als het Pieterskcrkplein valt in de uitbreiding van de blauwe zöne. In die uitbreiding wonen een kleine tweeduizend gezinshoofden. Zij, en hun gezinsleden zullen zich dus aan de nieuwe situatie moeten aanpassen en in vele gevallen een alternatieve parkeergelegenheid moeten zoeken voor zes dagen van de week van 8 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds. Omdat er misschien bewoners zijn, voor wie deze beperking van het langparkeren een meer dan gewoon ongerief betekent, wordt een 'par- keerpasje ingevoerd. De kosten van deze ontheffing bedragen f 100 per jaar. Alle bewoners in het betrokken ge bied hebben een schrijven van het gemeentelijk bureau Voorlichting ont vangen, vergezeld van een antwoord kaart. Op deze kaart kan worden ingevuld of er wel of geen belang stelling bestaat voor een parkeerpas- je en zo ja waarom. LEIDEN Vandaag ontving onze stad bezoek van The Ancient and Honorable Artillery Company of Massachusetts, een niet-actieve mili taire organisatie op historische grondslag. In 1638 opgericht ter be scherming van de eerste kolonisten in Amerika, onder wie de Pilgrim- fathers, nam de Company ook actief deel aan de ontginning van het nieuwe land. Het is nu een gezelschap waarvan de leden vooraanstaande posities be- kleden in de Verenigde Staten, met name in de staat Massachusetts. De Company beschikt over een eigen wapenmuseum in Boston, waai te- j vens het hoofdkwartier van de orga- j nisatie is gevestigd. Het gezelschap dat, 150 man sterk, J Leiden bezocht, heeft voor zijn jaar- j lijkse „Fall Field Day Tour of Duty" l dit jaar Nederland uitgekozen in j verband met de Pilgrimfalhersher- denking. Het bezoek aan Leiden wilde men tevens benutten voor een kennis making met het 3-oktoberfeest. Op het programma van de groep stond o.m. een kranslegging bij de pla- Lucas van Leyden N.V. JUWELIERS Nieuwe Ryn 4 Leiden Telefoon 42350 VAN 5—10 OKTOBER. quette van John Robinson in de Pie terskerk, een bezoek aan de Laken hal en het gadeslaan van de 3-okto- beroptocht in de middaguren. Bloemen aanzienlijk in prijs gestegen RIJNSBURG Aan de veiling gaf de verandering van weer ook direct een aanzienlijke prijsstijging. Welis waar kan men nog voor een redelijke prijs een goede bos chrysanten van het veld kopen, maar de kasbloemen trokken over de gehele linie fors aan. Het aanbod is nog steeds bijzonder groot en gelukkig komt nu ook de export weer enigszins op gang. Nu de oogst van strobloemen achter de rug is, komt men in Rijnsburg handen te kort om te voldoen aan de vraag naar boeketten, stukjes, bollen en in wat voor vorm deze droogbloe men nog meer toepassing vinden. Naast de handel in verse bloemen is deze tak van bedrijf een grote plaats gaan innemen, wat o.i. verre te prefe reren valt boven het één of andere bouwsel van kunstbloemen. Een ar rangement van strobloemen is zeker zo lang houdbaar en men heeft dan in ieder geval met een natuurlijk produkt te doen. En de haring was nog lekker ook. Een dubbel feestmaal dus. DE Koraalmuziek in het park bevat te, evenals de politiemuziek op het bordes, acht nummers. De indivi duele zangers en zangeressen wer den versterkt door het gemengd koor en het kinderkoor van Ex Animo. Herman de Wolff hanteer de de dirigeerstok en de muziek van Concordia was een betrouw bare begeleiding. De interesse onder zangers en toe schouwers mag in de loop der ja ren dan zijn afgenomen, de gang van nog zoveel belangstellenden naar het park in de vroege mor gen rechtvaardigt onbetwist de handhaving van dit punt, dat bo vendien herinnert aan de ideële aphtergrond van deze dag. Deze achtergrond wordt uiteraard nog sterker belicht in de kerk diensten die ook vanmorgen zyn gehouden. In de Pieterskerk stond ds. Wagenvoorde op de preekstoel, in de chr. geref. kerk ds. Carlier, in de kerk van de Geref. Gemeen te aan de Nieuwe Ryn ds. Boo gaard (de eigen leraar) en ds. Post (uitgenodigd hervormd predikant) en in de dienst van de Geref. Ge meente in Nederland (gebouw Hoge Ryndyk) ds. Mallan van Gouda. In alle preken werd de historie van deze dag opnieuw aan de vergetelheid ontrukt, waarby aan onze verantwoordelijkheid in het heden en aan de zin van het geloven ook in deze tyd niet werd voorbijgezien. OP vier plaatsen in de stad was er poppentheater voor de kinderen. De tv mag de kinderen nog zo ver wennen, Jan Klaassen geniet blijk baar een onverwoestbare popula riteit. Wim Devilee doet het dan ook heel leuk. Valerius, Handel en nog vele ande ren maakten muzikale buitelin gen vanuit de stadhuistoren, waar Rien Ritter een uur lang de ge restaureerde beiaard bespeelde. Elke toehoorder moet wel onder de indruk zijn gekomen van de heldere klanken die de Leidse klokken na deze in alle opzichten geslaagde restauratie produceren. Kwaliteit en capaciteit van het ca rillon zijn aanzienlijk verbeterd. Ritter had zijn programma zo sa mengesteld, dat hieraan geen twijfel meer mogelijk is. Terecht is de Leidse beiaard uitverkoren voor een carillonconcert, dat hier binnenkort wordt gehouden. DOOR de verplaatsing van het Luna park naar het terrein van de Groenoordhal en de feestmarkt naar de Haarlemmerweg was het rond de Beestenmarkt vanouds een centrum waar men op deze dag over de hoofden kon lopen wat rustig geworden. Dat ver droot velen. Het feest gaat er aan op deze manier, was de inhoud van emotionele reacties. Éérst het ver keer doorlaten in de stad en dan nog die verplaatsing. 3 oktober wordt weggedrongen naar de rand van de stad. Voor de Leidenaar die aan ddt feest gehecht is, is iets er- gers nauwelijks denkbaar. Het bestuur is aan deze vrees tege moetgekomen door op de Beesten markt, waar ook enkele kooplieden waren neergestreken, tegenover Lido een aantal oude ambachten en beroepen samen te brengen. Zo kon men vanmorgen en vanmid dag op dit royale plein, waar uiter aard niet geparkeerd mocht wor den. de verrichtingen volgen van een koperslager, klompenmaker, spinster, weefster, zadelmaker, stoelenmaker, pottenbakker, hout snijder, mandenvlechter en mat tenmaker. Ambachten, waarmee de stedeling vrijwel niet meer in aan raking komt maar die er nog wel degelijk zijn. Deze oud hollandse markt is de le vendigheid van het feest bijzonder ten goede gekomen. De techniek van het handwerk is vaak meer de aandacht waard dan de techniek van de machine. EN zo viert Leiden dan vandaag, on danks het verkeer en de winkels, zijn 3 oktober. Met ook nog lucht- acrobatiek op het Schuttersveld, de televisie-optocht Kassie Kijken, een Veronica-drive-in-show in de Groenoordhal (van half 6 tot 9 uur) en het befaamde vuurwerk van Leidens hoogsteigen „Kat". Het weer is kil en onbestendig ge worden, maar het moet wel bak ken regenen om de menigte binnen te houden. Op het feest komen wij maandag nog een klein beetje terug. Overigens is het vandaag wel dé grote vraag of dit alles kan door gaan zoals men zich voorstelt. Er heerst in de lucht een complete herfstterreur, die de mensen gis teravond na de taptoe deed vluch ten naar hun huizen. Bij de reveille blies de politie na deze tumultueuze nacht haar acht num mers toch nog voor een paar hon derd mensen. Of de luchtacrobatiek zou doorgaan, konden wjj op het moment dat wij dit schryven niet bevestigd krygen. De grootste vyand van deze mensen is de wind. Die is vandaag in stormkracht on ze trouwe bondgenoot. LEIDEN Na de laptoe heeft burgemeester Van der Willigen gis teravond in de koffiekamer van het stadhuis de zilveren erepenning van de gemeente Leiden uitgereikt aan mej. dr. A. A. M. Smit, gemeente lijk adviseur voor voortgezet onder wijs en oud-rectrix van het Stede lijk Gymnasium. Mejuffrouw Smit werd vorige maand 65 jaar. B. en W. hebben, zo zei de burge meester, deze onderscheiding toege kend op grond van de volgende overwegingen: mej. Smit was in verschillende functies een grote stimulans voor de ontwikkeling en vernieuwing van het onderwijs in Leiden; door haar persoonlijkheid en haar belangstelling voor het kind was zij voor vele leerlingen van beslissende betekenis bij het bepalen van hun loopbaan; zij had een actief aandeel in het werk van de afdeling Leiden van de „Vereniging van vrouwen mei acade mische opleiding" en was jok actief in de Unie van Vrouwelijxe Vrij willigers; door een en ander heeft mej. Smit de Lei&se belangen in sterxe mate gediend. Collecte voor gehandicapten LEIDEN Komende week houdt het Prinses Beatrixfonds (hulp voor gehandicapten) haar jaarlijkse collec te. Hartelijk aanbevolen! LEIDEN Mevrouw drs. Carta Lie Paw San-Oedayrajsingh Var ma, Surinaamse van geboorte en weten- schappeiyk medewerkster van de Leidse universiteit, verricht momen teel in Suriname een onderzoek naar het gezinsleven van de zogenaamde middenstand. Drs. Lie Paw Sam studeerde in 1968 af in de Culturele Antropologie aan de Leidse universiteit. Zij spe cialiseerde zich in Latijns Amerika, in het bijzonder het Caribisch gebied. Sedert januari 1969 is zij als weten schappelijk medewerkster aan de universiteit in Leiden verbonden. In haar onderzoek zal zij onder meer nagaan wat de relatie is tussen de gezinnen uit de 'middenstand' en de buitenwereld, de gezinsorganisa tie, de relatie met familieleden en collega's en de deelneming aan het verenigingsleven. Verwacht wordt dat het onderzoek anderhalf jaar zal duren. Drs. Lie Payz Sam hoopt te zijner tijd op dit onderzoek te pro moveren. LEIDEN Ondanks 'de grote kos tenstijgingen waarmee de Leidse On derwijsinstellingen op vrijwel alle gebieden in 1970 werden geconfron teerd maar ook rekening houdend met de in de loop van 1970 sterk ge stegen kosten van het levensonder houd, heeft de directie van het LOI besloten over te gaan tot een extra uitkering van f 400 aan alle mede werkers die op 1 oktober tenminste 9 maanden in dienst zijn. Anders ont vangt men een evenredig deel van dit bedrag. Voor werknemers beneden de 23 jaar is een andere regeling getroffen. De uitkering zal in 2 termijnen plaats vinden en wel in oktober en decem ber van dit jaar. ADVERTENTIE Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nederl. Veren. v. Rechtskundige Adviseurs LISSE Tijdens een gezellige avond in motel Sassenheim zijn de heren Joh. Eisenga, medewerker bui tendienst en K. van Turenhout, fi liaalchef in Noordwijk, beiden werk zaam bij de N.V. Tissing in Lisse ge huldigd wegens hun zilveren jubi leum. De heer Chr. v.d. Weerd was bovendien nog 12'/t jaar als stoffeer der in dienst. De oudste directeur, W. J. E. Tis sing sr., overhandigde hen een enve loppe met inhoud. Ook namens de medewerkers werden geschenken overhandigd. Omdat directeur W. J. E. Tissing onlangs de leiding had overgedaan aan de heer W. J. Tissing jr. werd hem namens het personeel een set tuinmeubelen aangeboden. 3 oktober 7 u. Reveille op Stadhuisplein. 7.30 tot 9.30 uur: Uitreiking baring es wittebrood ln Waaggebouw. I uur: Koraalmuziek In Van der Werf- park. 8.15 uur Kinderprogramma op BevrlJ- dlngsplein. 9 uur Kinderprogramma aan Pleter Bothstraat. 9.45 uur: Kinderprogramma Zaanstraat. 10.30 uur Kinderprogramma Zeemanlaan. 9 tot 24 uur: Lunapark op terrein Groe noordhal. 9.30 tot 10.30 uur Carlllonbcspellng. 9.30 tot 18 uur: Oudhollandse am bachtskunst Beestenmarkt. 9.30 tot 11 uur: Luchtacrobatiek op Schuttersveld. Kerk Geref.. Nieuwe Rijn, 10 uur: her denkingsdienst. voorg. ds. Boogaard (Ge ref. Gemeente) en ds. Post (Herv- predi kant). Chr. Geref. Kerk. Steenschuur. 10 uur: herdenkingsdienst voorg. ds. Carlier. 10 tot 12 uur: Tentoonstelling In Laken hal. 10 en 4 uur: herdenkingsdienst Geref. Gem. In Ned.. Hoge R(jnd()k 24, ds F Mallan te Gouda. 10.30 uur: Herdenking ln Pieterskerk (ds. Wagenvoorde). 13 tot 16 uur: Optocht ..Kassie Kijken". 18.30 tot 21 uur: Veronlca-drlve-ln-show ln Groenoordhal. Schouwburg, 19.30 uur: Joop Doderer- show. 23 uur: Vuurwerk op terrein achter de Groenoordhal. LEIDEN Traditiegetrouw bewoog zich op twee oktober-avond weer een lange taptoestoet door het stadscentrum. De actieve belangstelling ervoor leek groter dan verleden jaar. De groepen, verenigingen en korpsen hadden precies een half uur nodig om Van der Werff en de door paraplu's zo goed mogelijk beschermde autoriteiten te pas seren. Officieel wordt de taptoe gehouden om hulde te brengen aan de nagedachtenis van P. A. van der Werff, Prins Willem van Oranje, Jan van Hout, Jan van der Does en Louis de Boisot. Of zich daar de taptoe-gangers van bewust zijn is de vraag. De geschiedenis is belangrijk, maar lang geleden. En onze eigen tijd vergt alle aan dacht. Toch kunnen we het wel eens zijn met de voorzitter van de drie-oktober-vereniging, mr. De Ruijter de Wildt, die na afloop op de stad huisbijeenkomst de waarde van de jaarlijkse viering accentueerde. De vele kritiek roept aller wegen, in ingezonden stukken en via een wat vaag comité, positieve reakties op. Die bewijzen, dat het feest, hoe dan ook bij het Leidse volk leeft. Het weer voorspelde niet veel goeds, maar bij het vertrek van de Kaasmarkt klaarde de hemel op en scheen alles droog te verlopen. Het mocht zo niet blijven. Nieuwe onweersbuien kondigden zich aan en bij het verlichte standbeeld van de Leidse held joegen felle windstoten de stromende regen op. Toch toonden de deelnemers zich niet terneergeslagen. De krans werd opgetrokken en Concordia blies het Wilhelmus. Gewoonzoals vorige jaren. Er moeten blijkbaar erger dingen gebeuren, om de taptoe af te gelasten. Ik ben nog steeds van meningdat er van deze toch wel aantrekkelijke, hier en daar zelfs spec taculaire optocht nog veel méér is te maken. De korpsen en ook een paar sportverenigingen mar cheerden strak, draaiden de hoofden naar de toe ziende bestuursleden voor het standbeeld. Vele anderen liepen rommelig en geloofden het verder wel. Als men iets wil doen, moet men het góed doen, dacht ik. Nu was het vaak alleen maar leuk, maar in de meeste gevallen niet of weinig correct. De keurig marcherende korpsen, drumbands en een paar sportverenigingen vielen, tot hun eer, des te sterker op. Het is te hopen, dat het de volgende keer minstens even druk is met de deelneming en dat dan alle groepen, ieder op eigen manier, de bewonderende aandacht zullen trekken. Buurt 9, maandag: Maresingel (van Ju- Jlanastraat tot Zwarte Pad). Prins Fre- derlkstraat. Koningstraat. Bronkhorst- straat Wlllemstraat. Prins Hendrik straat en plein. Maurltsstraat, Louise de Coiignystraat. Waldeck Pyrmontstraat, Marnlxstraat(van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan) Amaliastraat. Johan Wil lem Frisostraat. van Hogendorpstraat. van Limburg Stirumstraat. v d Duinstraat, Falckstraat. Anna van Sakenslraat. Kem perstraat, Molenstraat Buurt li. maandag: Maresingel (van Zwartepad tot Haarleramertrekvaart). Pa steurstraat. Hansenstraat en Korte Han senstraat, Leeuwenhoekstraat, Groenoord- straat en plein, Mussenbroekstraat. Lucas van Leydenstraat, Bakker KorlXstraat, Jan Lievenstraat. Frans van Mierisstraat, Gabrlël Metzustraat. Broekweg. Stadspol- derweg. Haarlemmerweg. Raampoort. Raamstraat. Maredljk. Piet Heinstraat. Vendelstraat. Poelgeesterstraat. Schutter straat Maredijkhofje. Vaartkade. Aloë- laan. Rijnsburgerslngél. Marlslaan. Buurt* 10,-dinsdag: ter Haarkade. Bos- hulzerlaan. Boshulzerkade. 5 Mellaan. 5 Meiplein Bevrijdlngspleln. Gerrlt v d Veenstraat. Titus Brandsmalaan. Mont- gomerystraat Joh. Poststraat. Walraven van Halstraat. Wiardi Beekmanstraat, v d Helmlaan, Arent Brunsstraat. Lieven de Keystraat, Zocherstraat. van Banchem- hof, de Bazelstraat Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstraat. Vingboonshof. Ja cob van Campenlaan, Voorschotefweg. Stalpaerthof. van 's-Gravensandestraat. Berlagestraat. Buurt 12. dinsdag: Veilingkade. Lam- menschansweg (van Veillngkade tot Lam- menschansplein) Lammenschanspleln Zoe- terwoudseweg. Meloenstraat, Appelstraat, Tomatenstraat. Druivenslraat. Kersen straat. Carbutreweg. Planteynstraat Ka- naalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vlletweg. Vrouwenweg. Cronesteln (woon schepen). Buurt 13, donderdag: Rijnsburgerweg. Terweepark Boerhaaveiaan. Mariënpoel- straal, Kagerstraat, Zwcllandlaan. van Swietenstraat. Faljcrilstraat. HoutUÉB, Anionic Duycklaan. van Beuningenlaan. Van Slingelandtlaan. Johan de Wlttstraat, Johan van Oldenbarneveldstraat. Fagel- straat. Ledenberschstraat. Hogerbcets- straat. Warmonderweg Nachtegaallaan, Mezenstraat, Vinkenstraat Lijsterstraat, Roodborststraat. Merelstraat. Wassenaarse- weg. Leeuwerikstraat. Buurt 15 donderdag; Stationsweg. Pa viljoenshof. Stationsplein Morssingel, Pesthuislaan. Piet Paaltjenspad. Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg) Paul Krügerstraat. Pres. Steynstraat Trans- vaalkade en hof. Joubertstraat. Wolma- ranstraat. v d Tasstraat. Lopsenstraat, Rljnzlchtstraat. de Wettsraat Reltzstraat. de la Reystraat. Pretoriusstraat. Buurt 14. vrijdag: Herenstraat. Prinses Wilhelmlnastraat. Bloemistenlaan, Lelie straat. Pioenstraat Pioenhof. Lindestraat. Resedastraat. Pleter de la Courtstraat. Koninglnnelaan. Acaciastraat, Tulpenstraat Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg) Buurt 16, vrijdag. Schelpenkade An- drles Sehotkade. Leuven6traat, Gerrlt v d Laanstraat. Lecuwkenstraat. Valdez- straat. Stadhouderslaan Magdalena Moonsstraat Drie Octoberstraat. Duiven- boüestraat, STaalwIJkstraat. Buitenrust- straat. Kastanjekade. Meldoornstraa: Hy- aclnthenstraat. Seringenstraat. Dah"a- straat. Anjellerstraat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3