Nieuw alarmeringssysteem belangrijke aanwinst Studenten actief op 3 oktober Nauwe samenwerking tussen politie en artsen van Katwijk en Valkenburg Zes scholen in Binnenhof Vicaris Schoch doet intrede in Z'woude ALLE WEDSTRIJDEN NOORDWJIK UITGESTELD Zeven auto's bij kettbi o-b Jazzconcert in Haags gemeentemuseum Twee jubilarissen kregen zilveren medaille BEKENDMAKING Bent U nog geen lid van een kruisvereniging NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 1 OKTOBER 1970 KATWIJK/VALKENBURG In het gemeentehuis van Kat wijk werd gistermiddag de ap paratuur voor de ongevals alarmering uitgereikt aan de artsen van Katwijk en Valken burg. Dat gebeurde in het bij zijn van de artsen, de burge meesters van de twee gemeen ten. wethouder van volksge zondheid J. Bergman en in specteur van gemeentepolitie L. A. Provily. Bij de nieuwe ongevalsalarmering werken arts en politie zeer nauw sa men. Burgemeester A. G. Vermeulen zei dat in het verleden nogal wat ont brak aan de alarmering. In 1968 was men ervan overtuigd dat er iets moest gebeuren. De burgemees ter toonde zich erkentelijk voor het feit dat de artsen zo eensgezind waren. Al gauw bespraken de artsen het plan met de gemeente, die direkt alle medewerking verleende. Er werd een bedrag beschikbaar ge steld voor de aanschaf van appara tuur, maar toen bleek dat van „ho gerhand" geen goedkeuring werd verleend. Getracht werd daarna iets van de grond te krijgen dat er op leek, tot in april van dit jaar toch de goedkeuring werd verkregen. De gemeente Katwijk heeft voor de apparatuur f 46.500 uilgetrok ken, de gemeente Valkenburg be taalt ongeveer f 4600 en de artsen zelf nemen f 18.000 voor hun reke ning. Dank zjj deze bedragen kon een moderne apparatuur worden aangeschaft, waardoor het mogelijk Is In de kortste tUd een arts te waarschuwen als een ongeval bui tenshuis is gebeurd. Medico Burgemeester Vermeulen over handigde het eerste apparaat aan dokter H. M. Hueting, nadat hij nog had laten weten dat het uniek in ons land is dat deze regeling door de artsen zélf is opgezet. Inspecteur Provily demonstreerde met de nieuwe aanwinst. De cen trale meldingspos* op het politiebu reau werd ingeschakeld en via de apparatuur werd de arts opgeroe pen, waarna een brigadier de wer king uiteenzette. Ook kunnen de artsen met elkaar overleg plegen, maar dan alleen met toestemming van de .medico", zoals de centrale meldingspost wordt genoemd. Burgemeester Van 't Wout uPtte zijn dankbaarheid over de samen werking. „In een kleine gemeente als Valkenburg is het moeilijk zo iets van de grond te krijgen. Daar om is deze samenwerking zo nut tig", aldus de heer Van t Wout. Opgemerkt werd nog dat de alar- meringspost niet geldt voor meldin gen van plotseling ernstig zieken enz. Dan moet allereerst de huisarts worden gebeld. De nieuwe regeling is alleen bestemd voor ongevallen buiten. KATWIJK De artsen ontvingen gisteren in het gemeentehuis van Katwijk de apparatuur voor de on gevallen-alarmering. Van links naar rechts: de artsen J. Bergman (tevens wethouder volksgezondheid), A. F. Beijclerwellen, A. G. de Jager, bur gemeester, A. G. Vermeulen (Kat wijk), burgemeester Van 't Wout (Valkenburg), de artsen G. van Delft, J. Timmers en C. J. Hagen en poli tie-inspecteur Provily. Foto Kruyt. Academische examens LEIDEN. 30 september Kand. ex. psychologie: de dames M E Mentlnk (Rot terdam), M J Mens-van Roode (Lelden)), de heren M Hebly (Lelden). L H P J Juffermans (Den Haag), R Heydanus (Den Haag) J J v d Maas (Koudekerk); kand. ex. pedagogiek; mevr. J H Robers-Rot- hoven (Lelden), de dames N C M Verkley (Amsterdam) |R Dijk (Hilversum). M KulJ- per (Blaricum). J de Vries (Wassenaar); doet. ex. pedagogiek: mevr. J C C Hey- nlng-van Maanen (Lelden) doet. ex. psy chologie: mevr. A W Blöte-Aanhane (Oegstgeest). N M E Neuwahl (Oc#;t- geest); doet. ex. biologie: de heer V v d Bergh (Lelden); kand. ex. Sinologie: de heer W G J Remmelink (Borculo). LEIDEN Studenten van de vereniging „Augustinus" organiseren op 3 oktober een driedelig programma. Voor kinderen van 2 t.m. 6 jaar is er in het verenigingsgebouw. Rapenburg 24, vanaf tien uur gelegenheid om geheel kosteloos en onder deskundige leiding te spelen en creatief bezig te zijn met allerlei materiaal. De kinderen kunnen er voor kortere of langere tijd tot vijf uur 's middags terecht. Er wordt gezorgd voor een gratis consumptie en een gezellige sfeer. Ook kan op hetzelfde adres van half zes tot zeven uur voor. J 2.50 een heerlijke hutspotmaaltijd hoofd- en nagerecht worden ge bruikt. Voorts zal bij molen ,,de Valk" een schandblok worden opgericht, waar men tegen een gering bedrag taarten en natte sponzen kan afvuren op een in het blok geketend persoon. Een eventueel batig saldo van deze dag zal worden gebruikt om de kosten te bestrijden van een musical, die de vereniging begin volgend jaar op de planken hoopt te brengen. LEIDERDORP Het is de bedoe ling begin of medio volgend jaar te beginnen met de woningbouw in het bestemmingsplan „Binnenhof*. Naar de mening van B. en W. kunnen de bewoners van Binnenhof zich wat de scholen betreft niet oriënteren op de wijken ten zuiden van de Engelen- daal. Dit impliceert dat op korte ter mijn met de bouw van deze scholen moet worden begonnen. Er is centraal in de wijk een scho lencomplex gepland. Wat het bouw plan betreft hebben B. en W. opnieuw een beroep gedaan op het bouwteam „Midden-Hólland" en het architecten bureau Stuurman te Waddinxveen. In het scholencomplex „Binnenhof" zijn drie lagere en drie kleuterscholen gesitueerd. Daarnaast is in eerste in stantie een sportzaal gepland. In overweging is nog om in plaats van deze sportzaal een dubbel gymnas tieklokaal te bouwen. De bouwkosten worden geraamd op f 3.650.000,-. Ook u kunt een MAP MET BRIEFPAPIER en enveloppen CADEAU krijgen als v deze bon invult! Ik op als nieuwe abonnee? Naam? Adres: Floats: betaling per O kwart ooi □maand. Mijn naam is: Adres: Plaats: Stuur mij als tegenprestatie de mop postpapier. Vfr. Grosheide opent nieuw L.O.I.-gebouw LEIDERDORP Donderdag 29 oktober zal staatssecretaris van On derwijs en Wetenschappen, mr. J. H. Grosheide, het nieuwe gebouw van de Leidse Onderwijsinstellingen in Leiderdorp openen. ZOETERWOUDE Zondag is een blijde dag voor de Hervormde Ge meente van Zoeterwoude als vicaris J. L. Schoch bevestigd zal worden en intrede zal doen als predikant. Be vestiger is de vader van vicaris Schoch, ds M. L. W- Schoch van *s Gravenhage. Na de dienst, die om 14.30 uur begint, is er gelegenheid de nieuwe predikant en zijn vrouw te begroeten in „Ons Huis". mop posrpoptor. Postzegel is niet nodig als u op de envelop schrijft: Nieuwe Leidse Courant, Antwoordnummer 267, Leiden. Promoties in Leiden De heer J Claes te Antwerpen 1s ge promoveerd tot doctor ln de faculteit der sociale wetenschapp op proefschrift ge titeld ..De dingen en hun ruimte (Meta- bletlsche studie van de perspectivische en van de niet-perspectlvlsche ruimte)". De promotor was prof. dr. J H van den Berg. De heer D Nauta. geboren te Wou- brugge en thans aldaar wonende. Is ge promoveerd tot doctor tn de wijsbegeerte op proefschrift getiteld ..The meaning of Information". De promotoren waren prof. dr. mr. C A van Peursen en prof. dr. G Zoutendijk. De heer G M J Beijersbergen van He negouwen te Oegstgeest is gepromo\*erd tot doctor ln de faculteit der wiskvride en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld De fotohydrolyse van enige nl- tronaftaleenderivaten". De promotor was prof dr. E Havlnga Crematie prof. Locher LEIDEN Prof. dr. Th. J. G. Lo cher, die dinsdag op 70-jarige leef tijd overleed, zal morgen om 1 uur op Ockenburgh te Den Haag-Loosduinen worden gecremeerd. NOORDWIJK Alle wed strijden, die zaterdag door elf tallen van Noordwijk zouden worden gespeeld, zijn uitgesteld. Dit in verband met bet over lijden van bestuurslid J. P. Ha- zenoot, die zaterdagmiddag om twee uur wordt begraven. Ook NoordwijkZwart Wit is ver schoven naar een inhaaldag, vermoedelijk op 14 november. Prentenexpositie in De Lakenhal LEIDEN De Artoteek 1870. waarvan de Lakerthal tot 26 oktober een tentoonstelling 'geeft, is ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan van de N.V. Levensverzekering Maatsdhappij ..De Nederlanden van 1870" opgericht als uitleen-collectie van hedendaagse grafische kunst. Deze collectie, die uit litho's, etsen, houtsneden, zeefdrukken, e.d. van Nederlandse en buitenlandse kun stenaars bestaat, wordit elk jaar met nieuwe aanwinsten uitgebreid. De Artoteek 1870 staat ten dienste van hen, die belangstelling hebben voor moderne kunst en die voor de periode van een half jaar een werk van grafische kunst in bruikleen wensen te ontvangen. Het doel van dit initiatief is om vanuit het bedrijf, zowel in de kleinere kring van medewerkers en relaties, als in bredere kring van geïnteresseerden buiten het bedrijf, een bijdrage te leveren aan de be vordering van het particulier kunst bezit. De Artoteek 1870 beoogt propa ganda te maken voor de gedachte, dat contact met de beeldende kunst van eigen tijd zich niet behoeft te beperken tot een kortstondige ont moeting op een tentoonstelling maar dat betrekkingen met het werk van beeldende kunstenaars dagelijks mogelijk zijn. wanneer het in de eigen omgeving wordit opgenomen. Om in Leiden en omgeving de aandacht od dit initiatief te vestigen, zal van 2-25 oktober een 125-tal prenten worden geëxposeerd LEIDEN Op rijksweg 4 deed zich gisteren een kettingbotsing voor, waarbij zeven auto's betrokken raak ten. Een van de bestuurders, een 32- jarige Leidenaar, liep verwondingen OP aan het gezicht. Drie inzittenden kregen een hersenschudding. Ze moesten naar het Academisch zieken huis worden gebracht. De materiële schade was groot. Boekbinders opnieuw beste zaalvoetballers LEIDEN De boekbinderij J. v. d. Berg heeft de prestatie van vorig jaar herhaald. Ook dit jaar won v. d. Berg het zaalvoetbal-toernooi voor bedrij ven. Gisteravond kon de voorzitter van de Sportstichting ,de heer P. F. S. Biegsliraten, de wisselbeker aan de aanvoerder van het team uitreiken. De boekbinders met Piet Gübler van LFC ln de gelederen, bleven in de fi nale met 41 de baas over de Ste delijke Lichtfabrieken. Op de drie avonden van het toer nooi hebben meer dan duizend toe schouwers de weg naar de Groen- oordhal gevonden. Dat leverde ruim f 500 op voor een nieuw hospitaal schip vodr het Roode Kruis. Uitslagen halve finale: Koningsveld v. d. Berg 15, WerninkSLF 12 finale: SLFv. d. Berg 14. Ko ningsveld werd derde door met 32 van Wernink te winnen. DEN HAAG In de hal van het gemeentemuseum aan de Stadhou derslaan in Den Haag wordt vrijdag avond het eerste jazzconcert van het seizoen 70/71 gegeven. De Ame rikaanse tenorsaxofonist Lucky Thompson zal worden begeleid door Rob Matna (piano), Ruud Jacobs (bas) en Han Bennink (drums). Drummer Kenny Clarke (VS) moest afzeggen, omdat hij verhinderd is. Het concert begint om kwart over acht. LEIDEN Burgemeester Van der Willigen heeft vanmorgen twee zil veren eremedailles uitgereikt. Om half tien werd in de direktiekamer van Vrom en Dreesmann mejuffrouw H. F. Out gehuldigd. Zij heeft veer tig jaar bij V D gewerkt. Vijftien idisdoo^ida ajsaaa fiz som Oudj xddc op verschilende afdelingen van hét warenhuis. In 1956 werd zij aange steld als in- en verkoopschef van de chocolaerie- en gebaksafdeling. Zij geeft leiding aan acht verkoop sters. Om tien uur kreeg de heer P. J. vaon der Raadt in de koffiekamer van het stadhuis de eremedaille op gespeld. Deze bijeenkomst had een wat sober karakter, omdat de werk gever van de heer Van der Raadt, de heer Karpes. pas is overleden. De jubilaris trad veertig jaar ge leden in dienst bij handelsonderne ming Jeweka, een groothandel in rijwielen en rijwielonderdelen aan de Kaasmarkt. Sedert oktober 1969 had hij, ln verband met de ziekte van zijn werkgever, de volle ver antwoordelijkheid over de zaak. Bas Noordervliet jubileerde bij Oosthoek N.V. ZOETErJvOUDEILEIDEN Gis teren wapperde de vlag op het fa brieksterrein van Oosthoek N.V. Be- tonwarenfabriek aan de Hoge Rijn dijk. Dit ter ere van het zilveren jubileum van de heer B. Noorder vliet, kortweg Bas genoemd. Een kwart eeuw geleden kiuam hij het bedrijf binnen en al vrij snel bleek, dat „Bas" naast humor ook een bij zonder gevoel voor efficiënt werken had. Directeur ir. P. Kolk sprak daarover. Hij prees het vakmanschap van de jubilaris. Deze kreeg een ge schenk onder couvert en de legpen ning met oorkonde van de HIBIN. Mevrouw Noordervliet werd ver rast met een bloemstuk. Namens de personeelsvereniging sprak de heer C. Wijsman woorden van dank en waardering eveneens met een ge schenk onder couvert. Tegen vaste koopavond in Oegstgeest OEGSTGEEST De winkeliers vereniging Oegstgeest Actief heeft zich uitgesproken tegen een vaste koopavond in november en december. eMn wil wel koopavonden t.g.v. Sin terklaas en Kerst. De rondrit van Sin terklaas vervalt. Het bestuur vindt het voor de kinderen te gevaarlijk. Tijdens een ledenvergadering van O-A. in het motel te Sassenheim kwam ook de verhouding tot de Oegstgeester Courant nog ter sprake. Die kwalificeerde men als niet bevre digend. Er bestaan nu plannen een eigen uitgave te gaan verzorgen. OEGSTGEEST - Maandag om 4 uur zal burgemeester jhr. T. A. J. Evsinga de eerste paal slaan voor de bouw van 96 galerywoningen. Het is het achttiende bouwplan van de woningbouwvereniging „Buitenlust". De woningen komen aan het eind van de Narcissenlaan. Hoger borl op ..Onderling Belang" RIJSWIJK Broekman's Commis sie-bank voor incourante fondsen n.v. zal namens principalen een bod van 335 pet. in contanten uitbrengen op de aandelen van de N.V. Maatschappij „Onderling Belang" tot exploitatie van huizen en gronden in Nederland. In een donderdag verschenen mededeling zegt de bank. dat een bericht aan aan deelhouders met nadere gegevens over het bod binnenkort zal verschijnen. Daarin zal het voorbehoud worden ge maakt, dat het bod slechts gestand zal worden gedaan indien een voldoend aantal aandelen wordt aangemeld. Het bestuur van onderling belang ondersteunt het bod. De aandelen wor den ter beurze van Amsterdam incou rant verhandeld. De laatst tot stand gekomen koers bedroeg 325 pet. Reeds eerder werd door de N.M.B. namens principalen een bod in het vooruitzicht gesteld van 310 pet. Onderling belang keerde over 1969 16 pet. dividend uit (1968: 15 pet) de winst steeg ln dat jaar van f 130.000 tot f 138.000. Huizen en grond kwamen op de balans per ultimo 1969 voor voor f3.1 min. De waardering geschiedde volgens taxatie ln 1938 plus verbou- wingskosten. of voor percelen ge bouwd na 1938 voor kostprijs pjus ver- bouwingskosten. Het geplaatste en gestorte aandelenkapitaal van de ven nootschap bedraagt f 600.000, zodat het bod van Broekman- neerkomt op een totaalbedrag van f2 min tegenover het eerste bod van de NMB van f 1.86 min. Juffrouw Ineke trouwde SASSENHEIM Het was giste ren niet alleen feest voor het bruids paar Maat/Zuidbroek maar ook voor de kleuters van De Kinderkorf, dependance Rusthoflaan. want het was hun juffrouw Ineke, die met Gerhard Maat in het huwelijk trad. En daarom waren ze ook van de partij, eerst om half drie in het taadhuis, getooid met f eestmutsen en bogen en later ook in de Her vormde kerk, waar ds. Westra het huwelijk bevestigde. In de kerk zongen ze drie liederen. Bij de receptie, in het Koningshuys deelden ze met een tractalie in de feestvreugde. Mej. Zuidbroek was 5 jaar kleuterleidster te Sassenheim en maakte zich ook op andei terrein verdienstelijk. Zo was zij 14 jaar lid van de korfbalver. TOP en ver scheidene jaren bestuurslid van jeugdsociëteit De Stormbal. Het echt paar gaat zich in Wierden (Over ijssel) vestigen, omdat de heer Maat als vertegenwoordiger in het oosten van het land werkzaam is. Zitdag en foor e. xport LEIDEN Volgende week woens dag en donderdag worden in het gebouw van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland aan de Stationsweg zitdagen gehou den. Ondernemers wordt dan de ge legenheid geboden zich te oriënteren over verschillende exportmogelijkhe den. Ook problemen over bestaande export kunnen daarbij aan de orde worden gesteld. Voor de informatie zullen de heren W. J. de Looy van de economische voorlichtingsdienst en H. Merkus van de centrale kamer van handelsbevordering zorgen. Voor een afspraak moet gebeld worden tel. 01710—32543, toestel 8. ZOETERWOUDE De plaatse lijke E.H.B.O. afdeling „Sint Liduïna" hield de jaarvergadering. Medege deeld werd dat de pleisteraktie f 1.027 heeft opgebracht. Er werd besloten de contributie te verhogen tot f 7.50. De hulpposten zijn aanzienlijk uit gebreid. De aftredende bestuursleden mevr. A. Overdevest-Welp en de heer J. B. v. Diemen werden herkozen. Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het „Be stemmingsplan Katwijk aan Zee (Centrum)" en in samenhang met artikel 50. achtste lid. van de Wo ningwet bouwvergunning te ver lenen voor: de bouw van 12 drive-in wo ningen op een perceel gelegen aan de Willy Sluiterstraat/ Zuidstraat te Katwijk aan Zee, kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie A. nrs. 9308 (ged.) en 14910 (ged.). Het bouwplan met de daarbij be horende bescheiden ligt met in gang van 2 oktober 1970 gedurende 14 dagen op de gemeentesecretarie (kamer 12) voor een ieder ter in zage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het ver lenen van de gevraagde vergun ning schriftelijk bij hen in te dienen. Katwijk. 1 oktober 1970 Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, A. G. VERMEULEN do secretaris, J. C. TIELEMAN Nu is het nog mogelijk lid te worden voor inschrijfgeld van 2,50. (Contributie 15,- p. jr) Na 1 jan. a.s. wordt het inschrijfgeld namelijk ƒ20.—. Het inschrijfgeld van ƒ2,50 blijft echter gehandhaafd voor gehuwden gedurende 2 iaren na de datum van sluiting van het huwelijk. Voor hen die van elders worden overgeschreven zal geen inschrijfgeld worden geheven. DE KRUISVERENIGINGEN VAN KATWIJK.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4