Integratie Noord-Hofland- Stevenshof is in studie 'Ik ben een idealist' WEEKAGENDA Bezwaren tegen het plan Westeindseweg Beleidsnota van B. en W Leiden Hulshoff Beiaardconcours op Leids carillon 100.000 DAMESBEURS Over erfpacht komt nota COMMENTAAR Eendracht kanten klaar VITRAGE Leidenaar deed valse aangifte Mej. A. Beks jubileerde NIEUWE LE1DSE COURANT 3 DONDERDAG 1 OKTOBER 1970 LEIDEN B. en W. hébben de raad hun beleidsnota doen toekomen, of, zoals zij de nota zelf noemen: „Verklaring van B. en W. naar aanleiding van de door de gezamenlijke frac ties overgelegde overeenkomst gemeentebeleid in hoofdlijnen 1970 - 1974". In hun inleiding uiten B. en W. hun waardering over de inhoud van de fractie-overeenkomst „temeer, daar hierin een groot aantal onderwerpen en suggesties wordt te ruggevonden, die als beleidsdoeleinden waren van het vorige college". Voorlichtingon dei- de burgemeester Terzake komend, delen B. en W. mee te hebben besloten de door de fracties voorgestane portefeuille verdeling op een enkele uitzonde ring na over te nemen. Tot die uit zonderingen behoort de voorlichting. Eenstemmig is het college tot de conclusie gekomen, dat deze onder de burgemeester moet ressorteren. Verder vinden B. en W. het juister het bevorderen van de opleiding van de werkende jeugd de wethouder van onderwijs toe te vertrouwen. Ingaande op de in de fractie-over eenkomst aangegeven beleidslijnen, verklaart het college bij de porte feuille van de burgemeester, dat het over belangrijke zaken beleidsnota's wil samenstellen. Hogere tarieven Over de portefeuille van financiën en personeelszaken zegt het college overal waar dat maar nuttig kan zijn, zoals bij de Tweede Kamer, te zullen blijven hameren op de benar de Leidse situatie en de tekortko mingen in de financiële verhoudings wet. Leiden heeft ook een „krachtige inbreng" in een werkgroep, die mo menteel de Randstadproblemen be studeert. Als het .niet anders kan, moet de begrotingspositie mede worden ver beterd door verhoging van eigen in komsten. Onderwijs: de schooladviesdienst, die nog in ontwikkeling is, zal royaler moeten worden bemand. Democra tisering van het onderwijs zal ruim schoots de aandacht krijgen. Stadsonwikkeling: hieronder ressorteren de stadsontwikke ling in de ruimste zin van het woord, alle zaken betreffende verkeer en venxter en het con tact gemeente-universiteit. Leiden-Voorschoten Zodra de plannen van rijk en pro vincie voor de wegen in de Stevens- hofjespolder vast staan, wil het col lege voorstellen doen inzake het tot ontwikkeling brengen van dit gebied. In samenwerking met de gemeente Voorschoten is al een ambtelijke werkgroep gevormd ter bestudering van eventuele integratie van de be stemmingsplannen van de Voorscho- tense wyk Noord-Hofland en de (daarvan door de spoorlijn Leiden- Den Haag gescheiden) toekomstige Leidse wyk Stevcnshofjespolder (achter de Vink). Zijlsingel Momenteel wordt de nota binnen- stad-1970 voorbereid. Deze zal on der meer een voorlopige visie bevat ten op de ontwikkelingsmogelijkhe den van de verschillende binnen stadsfuncties. De adviesraad voor de binnenstad komt nu spoedig van de grond. Een beléidsnota-Monumenten- zorg is in de maak. Wat de sanering betreft, heeft het gebied Herengracht- Zijlsingel de hoogste prioriteit. Binnenkort kan hier de nieuw bouw gedeeltelijk beginnen. Voor het gebied De Camp is rijkssubsidie aangevraagd. B. en W. geven de voorkeur aan G)P dertien volgetypte vellen papier hebben B. en W. van Leiden hun beleid voor de komende vier jaar ontvouwd. In grote lijnen blijkt daaruit een consolidering van het beleid van het oude college. Er is echter een belangrijk wezenlijk ver schil: het vorige college was een af spiegeling van de raad ;het nieuwe niet, als gevolg van de politieke ver wikkelingen rond het PAK. Om die reden wordt in de slotbe schouwing van de verklaring een hand uitgestoken naar de niet in het college vertegenwoordigde fracties. Er worden wegen genoemd, waar langs de communicatie tussen die fracties en het college zo goed moge lijk kan verlopen. In het beling van de bestuurbaarheid van Leiden in de komende jaren is het te hopen, dat die uitgestoken hand niet wordt ge negeerd. Want Leiden kent warempel ge noeg problemen, die om een een drachtige en door geen politiek ge harrewar getraineerde aanpak vra gen. De beleidsverklaring van B. en W., waarvan wy vandaag een samen vatting publiceren, vermeldt talloze zaken, die niet mogen verzanden in eindeloos gepraat en overleg. parkeergarages nabij de noordzuid en oostwest-routes, die om de city lopen, en zijn daarmee tegen par keergarages in het centrum. Subsidiëring van het openbaar vervoer wordt nu nodig geacht, Binnenkort doet het college een vobrstel. Koopavond Economische zaken: Er is een na dere oriëntering nodig ten aanzien van een koopavond. De relatie, tus sen gemeentebestuur en bedrijfsleven zal worden versterkt en daarbij wordt gedacht aan het benoemen van vertegenwoordigers uit het be drijfsleven in een nog in te stellen commissie voor economische zaken. Ten aanzien van de problemen rond de uitgifte van gronden in erf pacht verklaart het nieuwe college, het bij vorige gelegenheden inge nomen (afwyzende) standpunt te on derschreven. Wel is het bereid de gehele problema'tiek nogmaals te doen bestuderen en daarover een rapport samen te stellen. Volkshuisvesting en openbare wer ken: Woningbouw Het ligt niet in de bedoeling de verdere bouw in de Meren- wijk in handen van een enkele bouwer te geven. Er zal worden gestreefd naar een produktie van ongeveer duizend woningen VANDAAG KOPEN VANAVOND HANGEN Den Haag Spui/Kalvermarkt Rijswijk In de Bogaard Leiden Nieuwe Rijn/Hartesteeg per jaar. Het zal daarbij met name gaan om de bouw van woningen, die voor een groot deel van de ingeschreven wo- ningbéhoev enden betaalbaar zijn. De huidige landelijke ontwikke ling over de relatie hoogbouw-laag- bouw zal in het oog worden gehou den maar B. en W. beseffen, dat aan plaatselijke omstandigheden niet kan worden voorbijgegaan. Ook zal vaak de grondexploitatie een indicatie ge ven voor de wijze van bebouwing. B. en W. zijn in elk geval tegen de bouw van zgn. uitgeklede woningen. Cultureel Centrum Cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk: Het beleid zal worden gericht op de huidige fundamentele maatschappelijke veranderingen en het gemeentebstuur zal daarin een stimulerende en coördinerende func tie moeten vervullen, terwijl het ook initiatieven moet durven nemen. B. en W. willen graag weten of in de fractie-overeenkomst met „cultu reel centrum in de city", iets anders wordt bedoeld dan het cultureel cen trum voor K. en O., waarvoor mo menteel het schetsontwerp wordt uit gewerkt zoals bekend, betreft dit de verbouwing van het voormalige carmelitessenklooster aan de Oude Vest. Openbaarheid Tenslotte nog enkele algemene za ken: De problemen rond openheid en openbaarheid (bijv. van commissie vergaderingen) willen B. en W. graag in discussie geven bij de behandeling van de in de maak zijnde herziening van de verordening op de raadscom missies. Aan vorming van wijkcom missies. zal aandacht worden ge schonken. B. en W. geven de raad de ver zekering, dat zy de raad in zyn to taliteit by het bestuur willen betrek ken, dus ook de fracties, die geen zitting hebben in het college. Moch ten er communicatiestoringen ont staan, dan zal het seniorenconvent meer dan nu bycen worden geroe pen. Ook is er nog de mogelijkheid van het instellen van een commissie voor algemene en bestuurlijke zaken. Anderzijds verwacht het college juist ook van de niet in het college ver tegenwoordigde fracties, dat zy de gesuggereerde mogelijkheden voor informatie en overleg zullen benut ten om in alle openheid ook het col lege de informatie te geven, die het nodig heeft. ZOETERWODE Op 8 oktober behandelen gedeputeerde staten de bezwaarschriften die zyn ingediend tegen het in jai^ari van dit jaar door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan Westeindseweg. Het plan heeft betrekking op gron den tussen de toekomstige provin ciale weg nr. 17 en de Dr. Kortmann- straat Het noordelijke deel van het plan voorziet in de bouw van ongeveer 250 woningen, terwijl voorts ruimte is gereserveerd voor bijzondere be bouwing, autoboxen, speelterrein, plantsoen en water. Het zuidelijke deel, bestemd als toekomstig woon gebied, behoudt voorlopig een be- bouwingsloze agrarische bestem ming. Uit het pre-advies van de betrok ken provinciale commissie blijkt, dat deze de bezwaren vgn dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland in te genstelling tot B. en W. gegrond vindt. Rijnland acht het gewenst, dat er geen bebouwing komt binnen acht meter van de Stompwijkse vaart LEIDEN Achit Nederlanders en drie Belgische beiaardiers zullen deelnemen aan het beiaardconcours, dat zaterdag 17 oktober op het ge restaureerde stadhuiscarillon van Leiden wordt gehouden. De wedstrijd, georganiseerd door de Nederlandse Klokkenspelvereniging omvat twee afdelingen. Een afdeling voor gedi plomeerde beiaardiers en daarmee gelijk te stellen kandidaten en een afdeling b. voor alle overige beiaar diers. De deelnemers zullen een ver plicht wek, een werk naar vrije Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Marco A z v R Rehorst en J Keevel; Hrorje R d v F Ireeuw en C Kooij; Roderik G z v J M W ter Linde en R T Z E van Ditzhuijzen; Paulus J z v P J te Wa ter en A C Engel; Marc Ch L z v RAM Gallart en A M F Matthij- sen; Saskia E d v A J R de Mos en A E Verbiest; Wilhelmus F z v W L Sassen en W H Holswilder; Patricia d v Distelvelt en J C Leuering; Nam- nette G d v F J H Leenen en E H M Vermeulen. LEIDEN De politie heeft een 26- jarige Leidse vertegenwoordiger aan gehouden. De man had op 30 juni aangifte gedaan van diefstal van 1800 gulden uit zijn huis en voor f 34.000 aan sieraden. Gebleken is, dat de aangifte vals was. De man heeft zelf geheel of gedeeltelijk de sieraden verkocht en het geld opgemaakt. Hoe wel het onderzoek nog in volle gang is, heeft deze verduiseringszaak iets te maken met verzekeringsgelden. LEIDEN De Scout Shop depot Leiden gaat dinsdag 6 oktober een geheel nieuwe ruimte betrekken, le Binnenvestgracht 20, op de begane grond. Keuze en een korte improvisatie over een nader op te geven thema moeten spelen. In elke afdeling worden twee geld prijzen uitgreikt. De winnaar van de eerste prijs in de afdeling a. ont vangt bovendien als wisselprijs de „gouden beiaard van Hengelo". Voor het onderdeel improvisatie wordt eveneens een geldprijs beschikbaar gesteld, alsmede de „Dr. Van der Elst-Klok" als wisselprijs. De jury bestaat uit de musici Iskar Aribo (Leiden), Sjef van Balkom (Den Bosch) en Rien Ritter (Delft), een van de twee stadsbeiaardiers van Leiden. terwijl de kade langs deze vaart de bestemming van „waterkering' krijgt. Het bezwaar van de heer E. M. de Jong en 42 anderen tegen een via duct over de toekomstige provinciale omleidingsweg een laat de verbin ding tussen het Westeinde en de kom van Zoeterwoude gelijkvloers blij ven en leidt de toekomstige provin ciale weg daarover heen, adviseren .zij vindt de provinciale commis sie mèt B. en W. ongegrond. Ook de bezwaren van de heer J. van Vliet, wiens bedrijfsgebouwen voor een deel moeten verdwijnen, worden niet als een aanleiding ge zien om de goedkeuring van G.S. aan het betrokken plangedeelte te onthouden. LEIDEN Zoals wij gisteren berichtten, vierde mejuffrouw A. Beks, onderwijzeres aan de Prinses Beatrixschool (Mors- weg) haar veertigjarig jubileum bij het onderwijs. Gisteravond recipieerde zij, gesecundeerd door haar broer (rechts) en de nu Leidse mevrouw Eding alias Aaltje Smid, die in 1930 in Vlagtwedde tot de eerste leer lingen van mejuffrouw Beks behoorde. Inmiddels hébben in Leiden ook de oudste kinderen van mevrouw Eding bij mejuf frouw Beks in de klas gezeten. De receptie was druk en had een gezellig verloop. Namens de oudercommissie bood voor zitter A. P. Smittenaar geschen ken aan. Foto: schoolhoofd A. W. Lankhout overhandigt de jubi- laresse een schaal met planten Elmi gaat Kangeroes steunen; directeur Lens zegt LEIDEN „Ik ben een idealist". Kort maar krachtig motiveert directeur N. F. G. Lens het besluit van zijn bedrijf om als sponsor van de volleybalvereniging Kangeroes te gaan optreden. „Voor de Elmi heeft het sponsorschap eigenlijk geen enkele betekenis. Ik zie helemaal niet, dat wij nu plotseling meer overhempjes gaan ver kopen. En mocht dat wel zo zijn, dan komt dat alleen maar onge legen uit. We kunnen momenteel de orders al niet aan. Als we alle orders konden uitvoeren, verkochten we 300.000 overhemden per jaar meer. Dus uit commercieel oogpunt bekeken, heeft onze steun aan Kangeroes niets te betekenen". Dan blijft wel de vraag open, waar om de Kangeroes zo nodig met het woord EIMI op het trainingsjack voor het publiek moeten optreden. Maar ook hiervoor heeft de heer Lens, die met zijn broer het be drijf aan de Lammenschansweg leidt, zijn antwoord klaar. „La ten we eerlijk zijn. Als je iets krijgt aangeboden, wil je graag de mogelijkheid hebben om iets te rug te doen. En die mogelijkheid is er voor de Kangeroes in de naam ELMI op het traaningsjack". Weerslag In ieder geval, persoonlijk ideaal of commercieel stuntjehet voorbeeld van Elmi zal ongetwijfeld zijn weerslag hebben op het sportleven in Leiden. „Het is helemaal niet mijn eis. dat we in Leiden nu top- volleybal gaan krijgen. Ik zou het natuurlijk wel leuk vinden, maar onze steun staat of valt beslist niet bij de prestaties. Ik heb in Leiden nu de spits afgebeten. Bin nenkort zal er een aantal bedrij ven volgen, lét u maar op. Mis schien zullen bij die bedrijven wel andere motieven een rol spelen, maar bij mij staat het idealisme voorop. Dat zal ik ook laten mer ken. Ik word namelijk een enthou siast supporter van de Kangeroes". Voor de Kangeroes komt het finan ciële ruggesteuntje van de Elmi als een toegeworpen reddingsgor- del bij de naderende verdrinkings dood. De club, dde in de hoofd klasse uitkomt, moet aan haar le den ongekende financiële offers vragen. Naast de contributie van zes gulden per maand, ook al flink aan de hoge kant, moeten de leden het reisgeld voor de uitwed strijden zelf betalen. En een re tourtje Rotterdam kost toch altijd nog vierenhalve piek. De heer A. Mieog, bestuurslid van de gelukkige vereniging, ziet mo gelijkheden om met de steun van Elmi een topclub te worden. „Wij krijgen nu eindelijk de gelegenheid om een echte topclub te worden. Met het aantrekken van de trainer van het Haagse Blokkeer, de heer Hoogerwaard, hadden we eigenlijk al de eerste stap op weg naar de top gezet. Nu we een sponsor hebben is de doorbraak definitief. We gaan de spelers echter voorlopig nog niet betalen". Injectie Vanaf vandaag gaat voor de Kange roes een nieuw tijdperk in. Tot 1 oktober 1972 wordt de volleybal club. met 85 leden de grootste van Leiden,ges teund door de Elmi. Dat houdt onder meer in: een fi nanciële injectie voor de clubkas en trainingspakken voor de eerste twee herenteams en het eerste dameszestal. Directeur Lens wordt zakelijk adviseur van de Kange roes. Maar waarom bindt Elmi zich slechts voor twee jaar aan de volleybal vereniging als het sponsorschap zuiver uit ideële overwegingen is voortgekomen? „Dat kan ik u snel vertellen", zegt de heer Lens. „Wij hebben een bindende overeenkomst voor twee jaar en een voorlopige voor vijf jaar. Maar stelt u zich nu eens voor, dat ze bij Kangeroes gekke dingen gaan uithalen. Neem nu maar eens een voorbeeld. In één van de komende competitiewed strijden molesteren de Kangeroes de scheidsrechter. De beste man komt met een paar blauwe ogen uit de strijd. Grote foto in de krant met Kangeroes-spelers en de trai ningsjacks met EIMI er op. Dan lijdt m'n bedrijf schade. En daar om willen wij een mogelijkheid HEDEN de hebben om er weer van af te komen. Het moet echter wel heel erg bar gemaakt worden, willen wij onze steun intrekken". Autonoom Overigens mag Kangeroes zelf uit maken, wat met de geldelijke bij dragen van de Elmi wordt gedaan. „De vereniging blijft geheel auto noom. Ik wil ze wel van adtnes dienen, maar dat hoeven ze beslist niet altijd op te volgen. Ik liep al langer met het plan rond om de sport te gaan steunen. Trouwens, u zult ook op ander gebied bin nenkort van mij horen. Het had eigenlijk net zo goed een andere vereniging kunnen zijn. Maar ik heb één ding geleerd. Dring jezelf niet op. Er wordt niet voor niets gezegd, dat aangeboden diensten zelden aangenaam zijn. Daarom heb ik ook gewacht tot er een vereniging bij mij aanklopte. En Kangeroes was toevallig de eerste''. Morgenavond maakt Kangeroes/Elmi zijn entree voor de Leidse bevol king. In de taptoe lopen éénen twintig Kangeroes in het door Elmi ontworpen trainingspak met het bord „VC Kangeroes naar de top met Elmi voorop". Zelfs dit stuntje wil directeur Lens niet als commercieel beschouwen. Hij blijft volhouden: „Ik ben nog geen kei harde Amerikaanse zakenman. Ik die dit uit zuiver idealistisch oog punt". Trainer-coach Henk Hoogerwaard kan het weinig schelen. „De be weegredenen van die man interes seren me niet. Ik vind het gewoon fijn, dat Kangeroes een sponsor heeft". Donderdag 1 oktober Kantine Rooseveltstraat 20, 8 uur: con tactavond De Natuurvriend. Vrijdag 2 oktober Half 8: taptoe ter gelegenheid van 3 oktober. 8 tot 12 uur nam.: Lunapark 3 oktober op terrein Groenoordhal. 3 oktober 7 u. Reveille op Stadhuisplein. 7.30 tot 9.30 uur: Uitreiking haring en wittebrood in Waaggebouw. 8 uur: Koraalmuziek in Van der Werf- park. 8.15 uur Kinderprogramma op BevriJ- dingspleln. 9 uur Kinderprogramma aan Pleter Bothstraat. 9.45 uur: Kinderprogramma Zaanstraat. 10.30 uur Kinderprogramma Zeemanlaan. 9 tot 24 uur: Lunapark op terrein Groe noordhal. 9.30 tot 10.30 uur Carillonbespellng. 9.30 tot 18 uur: OudhoUandse am bachtskunst Beestenmarkt. 9.30 tot 11 uur: Luchtacrobatlck op Schuttersveld. Kerk Geref., Nieuwe Rijn, 10 uur: her denkingsdienst, voorg. ds. Boogaard (Ge ref. Gemeente) en ds. Post (Herv. predi kant). Chr. Geref. Kerk, Stccnschuur, 10 uur: herdenkingsdienst voorg. ds. Carller. 10 tot 12 uur: Tentoonstelling In l.aken- hal. 10 en 4 uur: herdenkingsdienst Geref. Gem. in Ned.. Hoge Rijndijk 24, ds F Alallan te Gouda. 10.30 uur: Herdenking in Pieterskerk (ds. Wagenvoorde). 13 tot 16 uur: Optocht „Kassle Kijken". 18.30 tot 21 uur: Veronica-drive-ln-show ln Groenoordhal. Schouwburg, 19.30 uur: Joop Doderer- show. 23 uur: Vuurwerk op terrein achter de Groenoordhal. FILMS IN LEIDEN CAMERA Do en vr Repulsion, 18 jaar. za en zo Cul de Sac. 18 Jaar en ma t.m. woe Rosemary's Baby. 18 jaar; Polanskl- week dag 2.30. 7 en 9.15 uur. vr en zat nacht 23.30 uur: De onschuldige verlei ders. 18 jaar. LIDO De non van Monza, 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Partner-ruil. 18 jaar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Elvis in het wilde westen a.l.. dag. 2.30. 7 en 9.15 ur. zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO Schandaal in Tellier. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45 7 en 90S uur TRIANON MASH. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: A- potheek van Drlesum. Mare 110. tel. 20406, Apotheek Voorschoten, Leidsewcg 66. Voorschoten, tel. 01717 2525, Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, tel. 42947. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdienst van de Ocgst- geestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek van Drlesum. Dokte rsdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 1) uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische Déhandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maai 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; vooi inlormatie telefoon .13921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis; dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 1*.15—14 30 uur. Kinderkllnlek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Ellsabethzlekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en *s avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12.. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Lelden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatlënten: dagelijks van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllnlek; maandag t.m. vrijdag 18.45— 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur: zondag 11—11.45 en 13—15 uur. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van io.30-ll.oo uur. van 14.00-15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur, van 18.00—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00-15.00 uur, van I8.S0X818.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en s avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van l tot half 2, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde ling: dagelijks van half 3 tot half S: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Lelden (van 29 april tol 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse onsesamenle- vlng in N W -Afrika (28 mei - 12 oktober) Galerie Van der Vlist Botermarkt 3: werk van Ger Danlëls, André Gouw en Ben Glas (Haartem) van 4 september tot 2 oktober Schouwburg (koffiekamers): werk van Henk Gosses. Koos van der Water. Frans en Marle-Anne van Nleuwenborg. Wil So- rel en Jacq. de Wit (van 28 sept. tot 31 oktober). Galerie v.d. VUst, Botermarkt 3: werk van Guus de Ruiter, van 30 sept. tot 29 oktober, dlnsd. t.e.m. zat. van 9 tot 6 uur. Galerie 't Duivenhuys. Rapenburg 94: grafiek van Joan Vilè Moncau, direct van de Acad. voor schone kunsten te Olst. van 29 sept. to 21 okt.. dlnsd. t.e.m. zond. 2 tot 8 uur. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7. nquarellen, tekeningen en etsen van Paula Sluiter en bronsplastleken van Peter van der Meer (21 sept.-l4 okt.. maandag t/m zat. 10-17 uur. ook dlnsd.av. 8-10 uur. zond. na afspraak). Musea Acad. inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30 dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 aprti *0 september. 9—12 en 13.30—17 uur. zon. 10-16 uur. Kassen zat. en zon. gesloten; 1 oktober - 3] maart. 9—12 en 13 30—16 uur. zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Molenmuseum De Valk: I april it september, dinsdag t/m zat to— IT uur, zon. en feestd. 1317 uur. maandag gesto ten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3