FEIJENOORD KLOM HOOG-VIEL DIEP Overvaller schiet op kantoormeisje Rinus Israei prestige-verlies Ut Arad schakelt Happel-elf uit! Roemeense vreugde na eliminatie Feijenoord Rovers slaan toe in Den Haag, Zand voort en Amsterdam Uitslagen E.C.duels PONDERDAG 1 OKTOBER 1970 den, raakte Feyenoord zelfs even ln paniek. Met een geweldig schot noopte Du- mitru Calinin Eddy Treytel tot in het diepste van zijn kunnen te tasten. Veelvuldiger gingen de Feijenoorders appelleren op beslissingen van de scheidsrechter, die hiervoor Van Ha- negem zelfs een reprimande gaf. De wil bij Feijenoord was er wel, maar de macht om deze uit te voeren ont brak ten enenmale. Weliswaar hield de druk van Feijenoord aan, maar door het ontbreken van de overtui ging was de dreiging niet van een dergelijke allure, dat daarmee de hechte Roemeense defensie uit zijn verband kon worden gerukt. Kindval probeerde het met een diagonaal schot, dat Gornea met een duik naar de bedreigde hoek bezwoer. Een kop bal van Van Daele gaf Gornea even eens handenvol werk. Vaag Het bleef allemaal echter vaag. De knock out zat er niet in. Eer der nog bijna voor Ut Arad, toen Axente de Feijenoord-verdedi- ging verraste door Dimitrescu te lanceren, die een verradelijk schot afvuurde. Treytel was ge slagen, maar tot zijn geluk ging de bal voor het doel langs. Het mocht echter toch niet baten, de 0—0 bleef en dit gelijke spel be tekende voor Feijenoord de ne derlaag. Met gebogen hoofd ver lieten de wereldkampioenen het veld. De schone droom had een abrupt einde gekregen. ARAD Ernst Happel was uiteraard een teleurgesteld man na Feijenoords elimentatie tegen het onbeduidende Ut Arad. De moe dige Oostenrijker probeerde het echter te verbergen. Wat onzeker klonk het echter: „De jongens Kunnen er niets aan doen. Zij heb ben hun uiterste best gedaan. Zoovel in Rotterdam als hier in Arad. Wij hebben echter geen doelpunten kunnen maken." Happel meende evenals manager Guus Brox dat Feijenoord de kans om UT Arad te pakken in Rotter dam heeft laten liggen. Happel weer: „ln Rotterdam hadden we met minstens drie doelpunten ver schil moeten winnen. We hebben echter pech gehad. Die ballen wil den er niet in. Op zich is het na tuurlijk een blamage dat wij door dit Ut Arad uitgeschakeld zijn." Dat meende Theo Laseroms, diep ontgoocheld door Feijenoords uit schakeling ook. „Wanneer wij nog tien maal tegen die Roemenen spe len winnen we negen maal. En niet met zo'n klein beetje verschil ook. Maar deze t wee wedstrijden ging het nu eenmaal niet. Daar valt niets aan te doen. Je moet je er of je wilt of niet bij neerleggen." Aanvoerder Rinus Israel meende. „Dit zit er altijd in. Ik ben alleen bang dat wij in 180 minuten voetbal ons prestige, dat we vorig seizoen hebben opgebouwd, verspeeld heb ben. Men zal nu zeggen dat Feije noord op fortuinlijke wijze Euro pees en wereldkampioen geworden ie." In het Roemeense kamp na afloop van Ut Arad-Feijenoord doldrieste tonelen. Spelers en supporters vlo gen elkaar zoenend in de armen. Trainer Dumitrescu: „Dit is de mooiste dag van mijn leven. Toen het lot ons tegen Feijenoord bracht gaf ik geen stuiver voor onze kan sen. Na dat gelijke spel in Rotter dam zag ik echter mogelijkheden. Feijenoord heeft hier overigens niet zo slim gespeeld. Veel te aanval lend. Ze hadden ons moeten laten komen." (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/ZANDVOORT/ AMSTERDAM In Den Haag en Zandvoort zijn gistermiddag gewapende overvallen gepleegd, n Amsterdam deed een jeugdige overvaller een greep in de kassa. Totaal werd voor ruim twaalf duizend gulden ontvreemd. Twee mannen met een nylonkous over het hoofd getrokken drongen gistermiddag om half vier de kamer van de directeur van een bedrijf in automaterialen in Den Haag binnen. Terwijl directeur P. Kamstra (42) met een pistool onder schot werd gehouden, werd uit de muurkluis een geldkistje gegrepen. Met de „buit" maakten de mannen zich uit de voeten, maar voordat ze naar hun auto renden loste een van hen een schot op een van de kan toormeisjes, mejuffrouw M. E. A. Sonius, die naar de telefoon greep. „Ophouden daarmee", schreeuwde de schutter die zijn schot'via een deur plaat zag afketsen. In een auto ont kwamen de mannen. Onmiddellijk begon de politie een grootscheepse klopjacht. Op de Fr uitweg werden twee nylonkousen gevonden, die wellicht van de over vallers afkomstig zijn. Op de Moer weg hield de politie een auto aan en de twee mannen die erin zaten werden aangehouden. Ze konden de recherche kennelijk niet direct van hun onschuld overtuigen maar een nader verhoor op het hoofdbureau wees uit dat de mannen niets met de overval te maken had den, waarop zij werden vrijgelaten. Plastic pistool Ongeveer tegelijk met de overval in Den Haag pleegde een twintig jarige leerling-kok uit Zandvoort met een plastic pistool een overval op de Nutsspaarbank aldaar. Vier uur na zijn daad werd hij opgepakt. Hij heeft bekend. Het plastic schiet tuig werd later in de duinen weer gevonden. Van zijn buit ongeveer tienduizend gulden, ontbreekt ieder spoor. In Amsterdam werd gisteren bij C en A een greep gedaan in de kas sa. Hier werd voor ongeveer vijftien honderd gulden ontvreemd. Enkele personeelsleden zetten onmiddellijk de achtervolging in. De vermoedelijke dader werd in de Nieuwe Nieuwstraat gegrepen en overgeleverd aan de politie. Het is de 22-jarige los-arbeider C. H. V. Hij ontkent alles. Het geld is nog niet teruggevonden. WASHINGTON Bij de nieuwe Amerikaanse maanvlucht (de Apollo- 14 op' 31 januari) zullen strenge vei ligheidsmaatregelen worden getrof fen. Drie weken voor het vertrek zullen twee bemanningen één is reserve worden geïsoleerd. Vóór die tijd zullen alle betrokkenen, ook de \Touwen van de astronauten, een speciaal medisch onderzoek moeten ondergaan. treding, dan klonk zijn snerpend fluitsignaal. Ritme kwijt Dit haalde de Rotterdamse ploeg al gauw uit haar ritme. Hetgeen niet getuigde van de faam, die de Rotter dammers de afgelopen maanden heb ben opgebouwd. Want van die faam is in Arad weinig gebleken. Er waren aardige individuele staaltjes voetbal en ook soms vlot lopende combinaties, zoals in de zevende minuut, toen Is rael en Romeijn in eendrachtige sa menwerking oprukten, wat uitliep op Feyenoords eerste hoekschop. Maar het totale beeld van Feijenoord's wonderploeg gaf geen voldoening. In de dertiende minuut was er een kans, toen Moulijn voorzette en Henk Wery en doelman Cornea samen de lucht ingingen, welk duel Wery won. Zijn kopbal werd evenwel op de doellijn onderschep door Pojoni. Maar dit soort kansen deed zich te weinig voor, omdat onze landgenoten er ge- ROTTERDAM Niet alleen onze Neder landse vertegenwoordigers Feijenoord, Ajax en PSV hebben gisteren gevoetbald. Overal elders ln Europa werden ook duels uitgevochten voor de Europa Cup I en II en de Runners-Up. Het leverde de vol gende resultaten op: Landskampioenen 0 Standard (Belg) Rosenborg (Noorw) 5—0 (30). Uitslag Rosenborg Standard 0—2. 0 Bazel (Zwit) Spartak Moskou (Rusl) 2—1—1 (0—0). Uitslag Spartak Bazel 3—2. doelpunten gemaakt in uitwedstrijden be slissen ten gunste van de Zwitsers. St Etlenne (Fr) Cagllari (It) 1—0 (1—0). Uitslag Cagliari St Etlenne 3—0. KB 03 (Den) Slovan (Tsj-Sl) 2—2 (0—1). Uitslag Slovan KB 03 2—1. Austria (Oost) Atletico Madrid (Sp) 1—2 (1—1). Uitslag Atletico Austria 2—0. 0 Keflavik (IJsland) Everton (Eng) o—3 (0—2). Uitslag Everton Keflavik 6—2. Legla (Polen) Goeteborg (Zweden) 2—1 (2—1). Uitslag Goeteborg Legla 04. m Floriana (Malta) Sporting (Port.) 0—4 (01). Uitslag Sporting Floriana 5—0. 0 Waterford Clerl) Glentoran (Ierland) 1—0 (1—0). uitslag Glentoran Waterford 1—3. 0 Panathlnaikos Jeunesse d'Esch (Lux) 5—0 (ruststand 4—0). Uitslag eerste wed strijd Jeunesse Panathlnaikos 2—i. Rode Ster (Buig) Ujpest Dosza (Hong) 4—0 (3—0). Ujpest Rode Ster 0—2. 0 Kokkala (Finl) celtic «Sch) o—5 (0—2). Celtic Kokkola 9—0. 0 Carl Zeiss Jena Fenerbahce (Turkije) 1—0 (1—0). Fenerbahce Jena 0—4. Bekerwinnaars 0 Parüzani (Alb> Wacker fnnsbruck (Oost) 1—2 (1—1). Uitslag Wacker Parti- zani 3—2. Gornik Zabrze (Pol) Aalborg BK (Den) 8—1 (3—1). Uitslag Aalborg Gornik o—i. Haka Valkeakosken (Fin) CSKA So fia (Bul) 1—2 (0—0). Uitslag CSKA Haka 9—0. 0 Honved (Hon) Aberdeen (Schot) 3—1. Na verlenging 1—o. Uitslag Aberdeen Honved 3—1. Honved in de tweede ronde na het nemen van strafschoppen (5—4). 0 Pesoporikos (Cyprus) Cardiff Ci (Wales) 0—0. Uitslag Cardifr City Peso porikos 8—0. Linfield (X-Ier!) Manchester City (GB) 2—1 (l—i). Uitslag Manchester City Linfield 1—0. Manchester City in tweede ronde door het dubbel tellende doelpunt in de uitwedstrijd. Chelsea (Eng) Ar s Saloniki (Grlcki 5—1 (3—0). Uitslag Arls Chelsea 1—1. S Bologna (It.) Vorwarta Berlin <o - dj 1—1, na verlengingUitilag eer- sle wedstrijd: 0—0. vorwarts in tweede ronde door het dubbel tellende doelpunt in uitwedstrijd. 0 FC Brugge Kickers Offenbach 2—0 (1—0). Uitslag Kickers Offenbach FC Brugge 2—1. FC Nantes (Fr) Strömgodset (Noor) 2—3 (0—0). Eerste wedstrijd Strömgodset Nantes 0—5. Benfica (Port) oiympla Ljubljana (Zd.-Sl.) 8—1 (3—0). Uitslag Olympla—Ben fica 1—1. 2—1 (0—0). Uitslag Spartak Bazel 3—2. 5—0 (2—0). Uitslag Hibernian Real Ma drid 0—0. 0 Steaua (Roemenië) Karpaty Lvov (Rusland) 3—0 (2—2). Eerste wedstrijd Kar paty Lvov Steaua 0—1. Runners-lip 0 Pecsi Dosza (Hong) Universitate Craiova (Roem) 3—0 (rust 3—0). Eerste wed strijd Universitate Pecsi 2—1. Dynamo Dresden (O-Dld) Partizan Belgrado (Z-Sl) 6o (4—0). Eerste wedstrijd 0—0. 0 Malmö FF (Zwe) Hibernian Edinburg (Schot) 2—3 (1—0). Eerste wedstrijd Hiber nian Malmö 60. 0 Slavia Sofia (Buig) Hadjuk Split (7.- Sl) 1—0 (0—0). Eerste wedstrijd Hadjuk Slavia 3—0. Iiertha BSC Beriin (W-Dld) Xyköping Falster (Zwe) 4—1 (l—l). Eerste wedstrijd Nyköping Hertha 1—0. 0 Sturm Graz (Oost) lives Klssaty (F:ni 3—0 (2—0). Eerste wedstrijd Uvas Sturm 4—2. 0 Glasgow Rangers (Schot) Bayern München (W-Dld) 1—1 (0—0). Eerste wed strijd Bayern Glasgow 1—0. US Rumlingen (Lux) Juventus Tu rijn (It) 0l (0—3). Eerste wedstrijd Juven tus Rumlingen 7—0. Newcastle United (Eng) Inter Milaan (It) 2o (1—0). Eerste wedstrijd Internatio nale Newcastle 1—1. Coventry City (Eng) Trakia Plovdiv (Buig) 2—0 (2—0). Eerste wedstrijd Trak.a Coventry 1—4. Atletico Bilbao (Sp) Spartak Praag (Tsj) 1—1 (0—0). Eerste wedstrijd Spariak Atletico 2—0. 0 Beveren Waas (Belg) - Wiener SC (Oost) 3—0 (1—0), Eerste wedstrijd Wiener Beveren 0—2. Viktoria Setuba! (Port) Lausanne Sports (Zwl) 2—1 (2—1). Eerste wedstrijd Lausanne Viktoria o2. Dynamo Zagreb (Z-Sl) FC Barrel- rense (Port) 6—1 (0—1). Eerste wedstrijd Barelrense Dynamo 2—0. 0 Paok Saloniki (Gr) Dynamo Boeka rest (Roem) 1—0 (00). Eerste wedstrijd Dynamo B Saloniki 5—0. 0 Grashoppers Zurich (Zwl) Dundee United (Schotl) 0—0. Eerste wedstrijd Dun dee Grasshoppers 3—2. Fiorentlna (It) Ruch Chorzow (Poleni 2—0 (1—0). Eerite wedstrijd Ruch Chorzow Fiorentlna 1—1, Aiigstcomplex Feyenoord tobde met een angst complex cn hoe verder de strijd in de tweede helft vorderde, hoe duide lijker dat tot uiting kwam. De wisse ling van spelers resulteerde geen en kel effect en toen kort hierop de Roe-, menen een klein offensief ontvvikkel- Doorbraak van Ove Kindvall. Doel man Gornea verwerkt zijn schuiver ech ter tot hoekschop. Eén van de elf die Feijenoord tegen Ut Arad mocht nemen. voor de volle honderd procent op de verdediging te leggen, heeft UT Arad op knappe wijze de zaak achter ge sloten gehouden. Moulijn kreeg vrij wel geen kans tegen Gavril Bireau en in de kopduels moest Kindvall het telkens weer laten afweten tegen de lange Eugen Pojoni, de overheersende figuur in het centrum. Met zes, zeven man soms vormden de Roemenen een hechte verdedigingsgordel, waartegen het o zo moeilijk optornen was. Langs welke slinkse wegen de Fei jenoorders ook hun weg probeerden te vinden naar het doel van hun te genstander, telkens weer stuitten zij op iemand, die hen de voet dwars zette. Zij hadden bovendien in de Westduitse scheidsrechter Biwersi een man getroffen, die niet direct als homereferee bestempeld kan worden, maar toch wel als een, die voor de Europa-cupbegrippen de - teugels te strak aantrok. Feijenoord vooral werd hiervan de dupe, want zelfs al leek een bepaalde actie maar op een over- Betrekkelijk ALLE SUPERLATIEVEN waarmee het Rotterdamse Feijenoord zich de laat ste maanden cn weken heeft mogen tooien, kunnen abrupt bijeen worden ge veegd om stilletjes te worden begraven. Feijenoord sinds 9 september de fel bejubelde officieuze wereldkampioen is na gisteren niet meer dan een nor maal Nederlandse ploeg die nota bene in de eerste ronde van de Europa Cup voor landskampioenen van verdere deelname werd uitgeschakeld. En dat nog niet eens door van oudsher gerenommeerde clubs als Real Madrid, Benfica, Celtic, Man chester United of Inter, om er voor de vuist weg wat te noemen. Het simpel spe lende Ut Arad. de club uit het provincie stadje Arad die bij verrassing kampioen van Roemenië werd, heeft aan één doel punt in Rotterdam genoeg gehad om Feijenoord voor minstens een jaar bui ten het Europese voetbalgewoel te hou den. Iets wat enkele weken geleden voor onmogelijk werd gehouden is keiharde werkelijkheid geworden, zodat in Roeme nië gisteren bleek hoe betrekkelijk alle succes zelfs van terecht door ^oach Happel veel geprezen profspelers toch weer Is. Het toppunt van Feijenoords roem, de verovering van de wereldbeker op 9 september, ligt niet meer dan drie weken verwijderd van de grootste afgang die de Rotterdamse club zich had kunnen bedenken. Alleen uit sportief oogpunt bezien is zo'n eliminatie nu ook weer niet zo'n on overkomelijk drama, maar bij de leiding en de spelers van Feijenoord zullen in dit soort omstandigheden de zakelijke conse quenties veel zwaarder wegen. En in dat opzicht is het 00 gelijke spel waarmee Feijenoord gisteren in Roemenië genoe gen moest nemen gelijk aan een zakeliik faillissement. Men moet weer van de grond af beginnen. De stadionclub heeft meer dan ooit ervaren dat iemand die hoog klimt, laag kan vallen. Vraag is nu maar alleen hoe dat mogelijk is geweest met een nagenoeg zelfde formatie als waarmee zowel Europa Cup als wereld beker werden gewonnen. Daarop een ant woord te vinden is voor Feijenoord letter lijk broodnodig. woon niet in slaagden ze te scheppen. De Roemenen schoten bij elke kans die zij maar kregen, doch het ging allemaal iets te onbesuisd om gevaar lijk te kunnen zijn. Een solo-actie van Dumitrescu noopte aanvoerder Rinus Israel tot een redding en nog geen minuut later stelde rechtsachter Bireau Eddy Treytel op de proef met een verraderlijk schot. Het waren de weinige momenten, die de adem even deden stokken, want voor het overige was het een weinig boeiend duel tus sen een tot de tanden gewapend UT Arad en een speels Feyenoord, dat zich niet waar kon maken in zijn aanvalstactiek. ARAD UTA, UTA, UTA, Als zweepslagen kwamen de aanmoe- digingskreten van de 18.000 aanhangers van de Roemeense voetbal kampioenen op de spelers van Feijenoord neer. En nog lang zullen de rauwe kreten in de oren van de trotse winnaars van de Europese en de wereldbeker naklinken. Want Ut Arad zorgde voor de sensatie van de eerste ronde van hethuidige Europacuptornooi door beker houder Feijenoord uit te schakelen. Door het gelijke spel van 00, waarmede de strijd in het Roemeense provinciestadje Arad werd afgesloten ging het ene doelpunt, dat Ut Arad in Rotterdam maakte dubbel tellen. Daarmee was de weg voor de Roemenen naar de twee de ronde geëffend. De uitblinkende Ut Arad-doelman Gornea plukt hier de bal weg voor het kopgrage hoofd van Ove Kindvall. Joop van Daele staat gereed om te hulp te snellen. „Wij hebben de slag in Rotterdam verloren", waren zowel de woorden van trainer Ernst Happel als van ma nager Guus Brox. Happel sprak bo vendien van een blamage. Brox over een grote teleurstelling. Na het feest van Milaan, waar de Europese beker werd behaald, en het bal na het ver overen van de wereldbeker op Estu- diantes kwam de kater van Arad. Hij was moeilijk te verwerken. De Roemenen, die de overwinning van UT Arad uitbundig vierden, zo wel in het stadion als daarnavoor Hotel Astoria, waar een grote menig te in spreekkoren de jubel zong over hun voetballers, zijn getuige geweest van de afgang van Feijenoord, dat ook in Arad niet in staat is gebleken doelpunten te maken. Erger was ech ter, dat de Rotterdammers zelfs nau welijks in konden slagen zich kansen te scheppen. De radicale ingreep van Happel om een kwartier na de rust zijn twee vleugelverdedigers, Romeijn en Van Duivenbode, die tevoren een uitste kende wedstrijd hadden gespeeld, te vervangen door Van Daele en Bos kamp met het doel om de aanval nog meer gewicht te geven, haalde al evenmin iets uit. De voorhoede was niet bij machte de solide verdediging van UTA tot capitulatie te dwingen. Elf hoekschoppen tegen UT Arad vier demonstreren het overwicht van Feijenoord, maar tevens de machteloosheid. 0 Geen effect Het stuwende werk van Franz Ha- sil en Wim Jansen bleef daardoor zonder effect. Maar ook het verlos sende schot, waarop het kleine Rotterdamse legioen met smart zat te wachten, kwam er niet uit. De een voor de ander scheen niet de moed te bezitten, om het te lossen. Het "tik tak-spelletje, waarmee de Roemeense defensie werd benaderd, getuigde wel van de klasse van Feijenoord, maar wanneer het er echt op aankwam, dan liet de jager zijn geweer zakken. Doelman Gheorghe Cornea heeft dan ook nauwelijks de gelegenheid gekre gen zich te onderscheiden. Feijenoord verloor zijn plaats in het Europa cuptornooi in Rotterdam. Toen hadden de Rotterdammers toe moeten slaan, nu kregen zij de kans niet meer. Want zonder het accent

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11