Studentenhuisvesting in principe eens met EMS over plan Kaiserstraat WEEKAGENDA D'66 niet in raadscommissies GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN iaanstra-school gaat eidsters leveren voor gehandicapte kinderen DANSIES! RESIDENTIE-ORKEST SPEELDE VOLUMINEUS DE FANFARE Kwekers protesteren tegen verhoging prijs stookolie V.N. in het kader van de vredesweek LEIDEN De Stichting Studentenhuisvesting en de EMS (Zwols- i) hebben in principe overeenstemming bereikt over het fa- riekscomplex van Van Wijk en Heringa tussen dè Vliet en de Kaiserstraat. Beide partijen hebben een voorlopig koopcontract on- ertekend met een aflooptermijn tot 15 december van dit jaar. Of tot een definitieve overneming van het uitgestrekte complex komt. is in hoge mate afhankelijk van de gemeente Leiden, die er ch over moet uitspreken of de bestemming die Studentenhuis- sting aan het complex zal geven overeenkomt met de gemeente lijke ideeën met betrekking tot de Leidse binnenstad. De Stichting Studentenhuisvesting, o vernamen wij, is voornemens de anden van het fabriekscomplex aan Ie Vliet (daarin waren vroeger kan toren gevestigd) te restaureren. De abriekshallen aan de Kaiserstraat moeten echter volgens de plannen ran de Stichting tegen de grond, waarna er nieuw gebouwd kan wor den. Over de prijs werd niets naders be tend gemaakt. Binnenkort evenwel, als er overeenstemming is bereikt met de gemeente Lèiden en met de heer Zwolsman, hoopt de Stichting lelingen in detail te kunnen mededel ten. ijpt fabriekscomplex van Van Wijk ra Heringa heeft na de sluiting en- [Mt jaren leeg gestaan, omdat de Zwolsman niet tot een akkoord |bn komen met de gemeente Leiden het tot ontwikkeling brengen nieuwe plannen op dit terrein, idpunt van de gemeente was on- meer, dat op deze plaats geen >ject(en) mocht(en) komen, die veel •keer zouden aantrekken. De ver- •roblematiek in de Leidse bin 's middags en 's avonds doorlopende MODESHOWS make-upen kapdemonstraties HOUTRUST DEN KAAG nenstad zou dan nog zwaarder gaan wegen. Het stadsbestuur was meer voor stander van een woonbestemming, doch dit was voor de onroerendgoed- maatschappij EMS zakelijk niet aan trekkelijk. Dat er nu toch naar alle waarschijnlijkheid een woonbestem ming aan 't complex gegeven kan worden is wellicht een gevolg van het feit, dat de lasten voor de EMS in de loop der jaren te hoog zijn ge worden. UITNODIGING voor gratis advies en een maquil lage op 28 en 29 sept Drogisterij. Parfumerie, Schoonheidssalon Van Wijk, Treubstraat 1, Voorschoten. Tel. 01717 - 2483. Raadsagenda Oegstgeest OEGSTGEEST Volgende week donderdagavond om half 8 vergadert de gemeenteraad. De agenda ver meldt onder meer de volgende pun ten: Benoeming gemeentesecretaris (kan didaten: Jac. Vreeken, waarnemend secretaris alhier, en G. Noordermeer, waarnemend secretaris te Wilnis); benoeming bezoldigd ambtenaar bur gerlijke stand (kandidaten; J. M. Tankink en W. J. H. de Groot); be noeming commissieleden; subsidie aanvraag K. en O.; verlenging ver huur hockeyvelden; verkoop bouw grond aan mr. Lever te Leiderdorp; goedkeuring rekening 1969 van be jaardencentrum Hofwijck; schoolza- ken; wijziging bezoldigingsregeling gemeentepersoneel. LEIDEN In de Hooglandse kerk zullen bezoekers van de dienst om 10 uur (voorganger dr. P. L. Schoon- heim) een kleine uitstalling vinden vóór de ingang van het koorgedeelte. In aansluiting op een marktstand en kele weken geleden, m.m.v. mede- werk(st)ers en bestuur van het Nieuw Leids Dierenasyi. zal attentie wor den gevraagd voor deze belangrijke instelling. Kinderen van de zondagsschool zullen een gedeelte van de dienst meemaken. Voor hen heeft het Die renasyi een kleine verrassing. Het koor van de Leidse Cantorjj o.l.v. Joop Brons verleent aan deze dienst medewerking. LEIDEN Het geweldige applaus dat gisteren na het optreden van het Residentie Orkest weerklonk, deed er geen twijfel aan bestaan dat voor het bekende repertoire nog steeds een grote voorliefde en een waar en thousiasme bestaan. Het Residentie Orkest onder van Otterloos beproefde leiding had de avond voorzichting en sober ingezet met een zeer evenwichtig Tussenspel en balletmuziek uit Rosamunde van Schubert, vrij van romantisch pa thos. De verhouding strijkers hout blazers was goed gedoseerd en over het algemeen speelde men soepel. Pathetiek vierde hoogtij in beide werken voor piano en orkest van Liszt; ondanks zijn zeer opmerkelijke technisch vaardigheid wist pianist Michele Campanella ons niet geheel van de actualiteit van het pianocon cert in A (dat om duistere reden voor Chopin in de plaats kwam) of Liszts visie op het Dies irae in diens Do dendans te overtuigen. Voor het orkest is het pianoconcert dankbaarder dan de Dodendans, waar Liszt eigenlijk al de zeg gingskracht in de pianovariaties legt; eerst tegen het einde (triangel-passa ge en wat daarop volgt) kreeg het orkest een meer dan dienende funk- tie. Tchaikowski's Notenkraker, waarmee de avond werd besloten, heeft nog steeds zijn charmes behou den; wat volumineus speelde het or kest de fanfare, doch de dans van de fee Suikerboon, met de .bekende ce lesta-partij. de snelle Trepak en de wellustige Aziatische dans slaagden uitstekend. De Chinese dans had aan het slot meer spanning mogen heb ben, nu viel het contrast met de Mir litons wat weg. Een breed opgezette, misschien wat erg forse bloemenwals bekroonde het geheel. Dra. A. v. d. Veen-VViersma VOORSCHOTEN De raad had gisteravond veel moeite om de di verse commissies van advies te be noemen. D'66 probeerde bij de be noeming van de leden de openbaar heid van de commissie-vergade ringen aan de orde te stellen. Mr. Goosens (D'66) diende een initia- Haarl.meer heeft voor 1971 batig saldo HAARLEMMERMEER De ont- werp-begroting voor 1971 sluit met een batig saldo van f 196.000. Aan uitgaven en lasten wordt een bedrag genoemd van f 40.375.000, wat in ver gelijking met 1970 (f32.585.000) rond 24*/» meer is. De inkomsten en baten zijn op f 40.571.000 begroot. De begro ting voor 1970 sloot zonder saldo. OEGSTGEEST Dank zij de Pa- vima-commissie van Scouting Oegst geest kan men vandaag tegen een geringe vergoeding pannekoeken en andere lekkere hapjes eten in het gemeentecentrum aan de Lijtweg. Een festijn dat wordt gehouden ter ondersteuning van' het jeugd-, c.q. padvinderswerk. tief-voorstel in om te komen tot vol ledige openbaarheid, één en ander in navolging van Wassenaar. Omdat D'66 alleen zitting wilde ne men in commissies die openbaar zou den vergaderen werden geen leden van deze fractie gekozen in de func tionele commissies voor de lichame lijke opvoeding en de sport; de cul turele commissie en de commissie voor het jeugdwerk. Wethouder Esselaar (KVP) deelde de raad mee dat de commissies snel aan het werk moeten, daarom kan de raad niet het risico nemen dat van de twee raadsleden er eventueel één niet mee doet aan de niet-openbare beraadslagingen. Burgemeester De Kool verzocht de raad de commissies niet politiek te benaderen. De KVP, Prot. Christ, en PvdA gaven het col lege in overweging alsnog het aantal raadsleden per commissie uit te brei den tot drie, zodat ook D'66 zou kun nen meedoen, te meer daar deze commissies in de openbaarheid beslissingen moeten nemen zodra het financiën betreft. De afvaardiging naar de Gewest raad Leiden was een punt van discussie voor de Prot. Christ, groep, Uiden De kweekschool voor orbereidend onderwjjs in Leiden Haanstraschool aan de Vliet) van plan een vervolg- :iding te creëren voor kleuter- isters die gaan werken met licha- tlijk en/of geestelijk gehandicapte ideren. Het Nederlands comité or kinderpostzegels heeft hiervoor 0 bijdrage van 41.500.- beschik- gesteld laatste jaren is steeds meer de ortuiging gegroeid, dat een zo oeg mogelijk begonnen verzorging, tivering en „adequaat" onderwijs 1 grote betekenis zijn om het kind helpen, het voor hem haalbare Wikkelingsniveau te bereiken. n de ouders thuis wordt hulp en >rlichting gegeven, sterk gehandi- 'i kinderen worden in instituten nomen, er zijn kinderdagverblij- waar kinderen al zeer jong ge- atst kunnen worden, en sinds 1967 het ook mogelijk aan b.l.o.-scholen afdeling voor kleuters te verbin- toor al deze ontwikkelingen is een de behoefte aan deskundige leiding Staan. Het bestuur van de vereni- jg voor voorbereidend onderwijs in «Jen meent, dat de gewone oplei- tot kleuterleidster een goede ba- biedt oor een specialisatie in het ften met onaangepaste zeer jonge Weren. Op de nieuwe cursus, waar mee men in september 1971 hoopt te starten en die voorlopig één jaar zal duren, zal speciale aandacht worden besteed aan de lichamelijke en psy chische groei van jonge kinderen, de afwijkingen die zich daarbij kunnen voordoen, de daarop aansluitende pe dagogische aanpak, de problematiek in de gezinnen met een gehandicapt kind erf dergelijke. De bedoeling is. dat de cursisten ook veel praktisch werk gaan doen (stages). De Leidse kweekschool heeft over haar plannen overleg gepleegd met de ministeries van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en van on derwijs en wetenschappen. DANSINSTITUUT A ALPWEN RAR «KCMSCHuoft 4* LEI OEN TEL 01710 27517 INSCHRIJVING DAGELIJKS die geen afvaardiging krijgt. De heer De Klerk Wolters (P.C.) legde wel een verklaring af. waarin hij duide lijk naar voren bracht dat KVP en Prot. Christ, groep elkaar weer heb ben gevonden en gezamenlijk het zelfde programma zullen nastreven. Toch wilde de fractievoorzitter van de Prot. Christ, groep een benoeming van de leden voor de Gewestraad beperken tot een jaar, in verband met de komst van een nieuwe burge meester volgend jaar. De raad be noemde toch drie leden voor vier jaar, omdat geen andere mogelijk heid toelaatbaar is. Gekozen werden de heren Pels (PvdA), Van der Laan (KVP) en mevr. Scheffers-Munters (WD). De raad verleende een subsidie voor de restauratie van het plafond van de Marotzaal in kasteel' Duiven voorde en sprak twijfels uit over de taxatie van de restauratie. Waarschijnlijk zal f 4.000 hiervoor niet voldoende blijken. Andere kijk op hout in Hazerswoude HAZERSWOUDE In het archi tectenbureau Roeland en van Reste ren (Willem Kloosstraat 4) exposeert de 28-jarige Delftenaar Henk Brou wer. Onder de titel „Een andere kijk op hout" toont hij houtreliëfs, die te bezichtigen zijn tot 16 oktober. De directeur van de Nederlandse Houta cademie, ir. Af. Hoek verrichtte gisteravond de opening. In z*n toespraak ging hij nader in op de vraag: „Hoe komt het. dat hout pakt?", en besteedde tevens aandacht aan de zorg die hout verdient. De organisatie van „Een andere kijk op hout" berust bij mevr. Do- rien van Kesteren-Mijksenaar, die tot 30 december al vier exposities heeft gepland. TER AAR De stookolie die bij de verwarming in de glastuinbouw, waaronder ook de bloementeelt is te noemen, wordt gebruikt is vorig sei zoen enkele malen in prijs verhoogd. Zeer tot ongenoegen van de kwekers. Men noemt deze prijsverhoging zelfs cadastrofaal. Om deze reden hebben de kwekers in organisatie- verband de hoofden bij elkaar gesto ken om tegen deze gang van zaken te protesteren. Maandagavond wordt in de gebou wen van de Delftse groenteveiling een demonstratie en informatieve bijeenkomst belegd voor de stook-tuinders in het Zuid Hollands glasdistrict. Om de rampzalige gevol gen van nieuwe prijsverhogingen van de stookolie af te wenden, heeft men op deze bijeenkomst ook een vertegenwoordiger van de olie maatschappijen Uitgenodigd. De organisaties die de belangen van de kwekers behartigen zullen hun protest laten horen tegen de prijsverhogingen. Christenvrouwen en de modieuze vrouw HAZERSWOUDE De afd. Ha zerswoude van de christenvrouwen bond kwam voor de eerste vergade ring in dit seizoen bijeen. Mevrouw Smit uit Vught was uitgenodigd ad viezen te geven over kleding en stof fen. Bij de modieuze vrouw speelt ook de houding een belangrijke rol. Maandag gaan 50 dames van de af deling op excursie naar het Ned. Zuivelbureau te Rijswijk. Het gezel schap wordt om half twee verwacht. De vergadering van 16 oktober gaat over verdovende middelen. HAZERSWOUDE In cie week van 28 september tot 3 oktober wordt de collecte van de dieren bescherming Hazerswoude/Boskoop gehouden. Vragen over 3 oktober LEIDEN Het raadslid H. C. Kwik (PvdA) heeft aan b. en w. vragen gesteld over de winkelsluiting en de regeling van het verkeer op 3 okto ber. Hij vraagt het college te bevor deren, dat voor 3 oktober een duide lijke uitspraak wordt gedaan over het standpunt van grootwinkelbedrijf en middenstand, waarbij niet aan de be langen van het personeel zal worden voorbijgegaan. Verder vraagt hij of het college bereid is de commissaris van politie zodanige voorzieningen te treffen, dat zal worden voorko men. dat auto's en openbaar vervoer de optocht zullen verstoren. leiden in de Leidse Hout werd een bosloop ge organiseerd, waaraan 517 leerlingen van vijftien scho len uit Leiden, Oegstgeest en Katwijk deelnamen. Dit jaarlijks terugkerend evenement werd georganiseerd door de Sportstichting in samenwerking met de School sportcommissie. Er werd in drie leeftijdsgroepen gelopen. Uitslag: meisjes (12 en 13 jaar) 1 Gymnasium, 2 Dr. Visser 't Hooft (Kagerstraat), 3 idem (Katwijk); 14 en 15 jaar: 1 Louise de Coligny scholengemeenschap, 2 Rembrandt sg. (afd. v. d. Leeuw), 3 id. (afd. Thor- becke): 16 jaar en ouder: Rijnlands Lyceum (Oegst geest), 2 L. de Coligny s.g., 3 Opleidingsinstituut ana- lyste: jongens: 12 en 13 jaar1 Gynasium, 2 Visser 't Hooft (Kagerstraat), 3 idem (mavo); 14 en 15 jaar: 1 Gymnasium. 2 Visser 't Hooft (Kagerstraat), 3 Lavo Laeo: 16 jaar en ouder. 1 Rembrandt s.g. (Burggraven- laan), 2 Gymnasium, 3 Rembrandt s.g. (Thorbecke). Behoudt Borobudur Leden Door middel van een be knopte tentoonstelling wekt het Rijksmuseum voor Volkenkunde be langstelling voor de landelijke cam pagne „Behoudt Borodudur"!. De ex positie is tot na kerstmis te bezichti gen. Boroboedoer is het grote monu ment van het Boeddhisme op (mid den) Java. Het werd gebouwd in het eerste kwart van de negende eeuw na Christus. Het bouwwerk, opge trokken rond een heuvel, bevat meer dan 1.500 reliëfs die een gezamen lijke lengte hebben van ruim drie kilometer. Ze geven gedeeltelijk de levensgeschiedenis weer van de Boeddha „de verlichte", die ongeveer 500 jaar voor Christus leefde. Met het doel voorlichting te geven over de culturele betekenis van het bedreigde monument en het verkrij gen van fondsen voor het herstel, is in april in ons land opgericht de Stichting „Behoudt Borobudur". Want ongeacht het ijveren van UNESCO zijn particuliere bijdragen wenselijk en onmisbaar. Los van de ze stichting maar met hetzelfde doel hebben het Rijksmuseum voor Vol kenkunde en drie zuster-instellingen een tentoonstelling ingericht. Kern van deze expositie is een aantal fo to's van Borobudur in het begin van OEGSTGEEST Voor een rede lijk bezette zaal hield mr. Ever» gisteravond in het gemeentecentrum een inleiding over het onderwerp „Verenigde Naties". Spreker poneerde een aantal pun ten die duidelijk maakten hoe de kerken zich tegenover het begrip vrede opstellen. Diverse elementen in de Christelijke traditie spelen een rol in o.m. de leer van de erfzonde, we reld-doorgangshuis, Overheid - Ge zag van God. Opmerkelijk was de mededeling van mr. Evers dat in Canada en de VS is gebleken dat onder de Christe nen het geloof in vreedzame coëxistentie beduidend minder aan wezig was dan bij niet-Christenen. Als tweede thema noemde spreker het 25-jarig bestaan van de VN. De weigering van de landen een stukje van de souvereiniteit over te dragen aan de VN vormde een grote belem mering voor het goede functioneren. Mr. Evers besprak de relatieve machteloosheid van de Veilig heidsraad, waar het de zekerstelling van de vrede betreft. Daartegenover staan positieve punten zoals „de rechten van de mens", de bijdrage van de VN aan de sociaal-econo mische ontwikkeling, waaronder pro jecten in vele landen, alsmede het optreden van waarnemers. Daarna werd o.l.v. J. v. d. Griendt uitgebreid gediscussieerd, over kerk-vrede-wereld en politiek;. Pastoor H. J. Kooyman besloot de bijeenkomst met een kort dank woord. Stoomerette in gebruik LEIDEN Burgemeester Van der Willigen heeft vanmiddag in de Le liestraat de „Stoomerette" van de heer C. de Groot jr. (wassalon „De Lelie") in gebruik gesteld. Hij deed dit door zijn eigen jas aan de machi ne toe te vertrouwen. LEIDERDORP Het eerste tien tal van de Leiderdorpse Damclug heeft zich na de nederlaag tegen het Katwjjkse KDC goed hersteld. De Leiderdorpers wonnen gisteravond met 18-2 van RDC 3 uit Rynsburg. Op 15 oktober speelt LDC zyn derde competitiewedstrijd tegen WDG 2 uit Wassenaar. deze eeuw en van de huidige toestand. Elk van de samenwerkende musea heeft daarenboven een eigen bijdrage geleverd: Amsterdam wajangpoppen als symbool van het levend boedd hisme. Rotterdam het Boeddisme in het algemeen en Den Haag ge bruiksvoorwerpen, die op de reliëfs zijn uitgebeeld. Zaterdag 26 september Zaal Mekcl Hogewoerd 87, 4-6 uur: afscheidsreceptie C J Piena. Zondag 27 september Jeugdhuis. Valerusstraat 8 uur: Angola- film met discussie, t.g.v. Vredesweek. Maandag 28 september Schouwburg, 8.15 uur toneelgroep Thea ter met De getemde Feeks. Stadhuis. 7.30 uur: gemeenteraad. Pieterskerk. 8.00 uur: orgelbespeling Adrlaan Blankenstein. Dinsdag 29 september Schouwburg. 8.IS uur: toneelgroep Thea ter met De Getemde Feeks. Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Donderdag 1 oktober Kantine Rooseveltstraat 20. 8 uur: con tactavond De Natuurvriend- Vrijdag 2 oktober Half 8: taptoe ter gelegenheid van 3 oktober. 8 tot 12 uur nam.: Lunapark 3 oktober op terrein Groenoordhal. Zaterdag 3 oktober 7 u. Reveille op Stadhuisplein. 7.30 tot 9.30 uur: Uitreiking haring en wittebrood In Waaggebouw. uur: Koraalmuzick in Van der Werf- park. 8.15 uur Kinderprogramma op BevrlJ- dlngspleln. 9 uur Kinderprogramma aan Pieter Bothstraat. 9.45 uur: Kinderprogramma Zaanstraat. 10.30 uur Kinderprogramma Zeemanlaan. 9 tot 24 uur: Lunapark op terrein Groe noordhal. 9.30 tot 10.30 uur Carlllonbespellng. 9.30 tot 18 uur: Oudhollandse am bachtskunst Beestenmarkt. 9.30 tot 11 uur: Lucbtacrobatlek op Schuttersveld. 10 tot 12 uur: Tentoonstelling in Laken hal. 10.30 uur: Herdenking in Pieterskerk (ds. Wagenvoorde). 13 tot 16 uur: Optocht „Kassie Kijken". 18.30 tot 21 uur: Vcronica-drive-ln-show in Groenoordhal. Schouwburg, 19.30 uur: Joop Doderer- show. 23 uur: Vuurwerk op terrein achter de Groenoordhal. FILMS IN LEIDEN CAMERA ,.Moord"bureau. 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23 30 uur: Z. 18 Jaar. LIDO De non van Monza. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Paint your wagon. 14 Jaar. dag ook zo 2.30 en 8 uur. REX Liefdesexcessen. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23 30 uur: Onstui mige begeerten. 18 Jaar. STUDIO Thake the money and run 14 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON MASH. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen; A- pothcck van Drlesum. Mare 110. tel. 20406. Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 2525, Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, tel. 42947. De avonddienst na 18 uur. de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oegsl- geestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek van Drlesum. Dokte rsdlenst rot zaterdag 10 uur de eigen doktei raadplegen Daarna 6 maal 2 bellen tot zondag ?4 uur. Sociëteit „Twentwei". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.k Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot li uur. woensdagavond van 830 uur tot il uur. vrijdagavond van 8.30 uui tot II uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot I) Behandeling na ongevallen De poliklinische Oehandellng na onge vallen wordt van dinsdag 13 uur Cs mld- dagsi tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuts. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door hel St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20400; voor informatie telefoon 33921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek; dagelijks van 19.00— 19.4S uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur. Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t'm vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.1514 30 uur. Kinderkiinlek: maandag t/m vrijdag van 18.1519.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15X0 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Ellsabethzlekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- aideling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 3 tot 3 en dagelljkB van half 7 tot half 8. Annakllntek Lelden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllnlek; maandag t.m. vrijdag 16.45 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. Dlaconessenhutsdagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 6 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur, van 18 00—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén vooi echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.é0X818.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDW1JK Sole Mio klasse-pa- tlènten dagelijks van 3 tot half 5 en s avonds van 7 tot 8; zaalpatlénten zondags van i tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van i tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- Hng; dagelijks van half 3 tot half S: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 toi half 5: revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tol 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Lelden «van z9 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenie- vtng in N VV -Afrika (28 mei - 12 oktober) Galerie Van der Vlist. Botermarki 3: werk van Ger Daniels. Andre Gouw en Ben Glas (Haarlem) van septembei tot oktober Schouwburg (koffiekamers): werk van Henk Gosses. Koos van der Water. Frans en Marle-Anne van Nleuwenborg. WH So re) en Jacq. de Wit (van 28 sept. tot 31 oktober). Galerie v.d. Vlist, Botermarkt 3: werk van Guus de Ruiter, van 30 sept. tot 29 oktober, dlnsd. t.e.m. zat. van 9 tot 6 uur. Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94: grafiek van Joan Vllè Moncau. direct, van de Acad. voor schone kunsten te Olst. van 29 sept. to 21 okL, dlnsd. t.e.m. zond. 2 tot WASSENAAR Kunstzaal Heuff.' Hof- laan 7. aquarellen, tekeningen en etsen van Paula Sluiter en bronsplastieken van Peter van der Meer (21 sept.-14 okt., maandag t/m zat. 10-17 uur. ook dinsd.av. 8-10 uur. zond. na afsDraaki. Musea Acad. tnst. mus Kapenburg f3. werkda gen 030—12.30 dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur Hortus Rapenburg 13; I april 30 «eptembei 9-12 en 13 30-17 uur ton. 10-16 uur xasseo zat cd ton gesloten. 1 oktober - 3) maart. 9-12 en I330-16 uur. zon gesloten kassen zat. gesloten Molerimuseum De Valk: i april 19 «eptember. dinsdag t/m zat 10—17 uur. zon. en feestd. 13—17 uur, maandag geslo ten. UbéUWE LEIDSE courant ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1970

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3