Lezers schrijven ons: Noordwijkerhoutse jongeren verliezen hun eigen home Prov.weg I Openlijk conflict in 'Woubrugge' Caravans blijven staan in Warmond Auto van rijksweg af het kanaal in Nieuw hek rond Burchtheuvel Kosters willen ook uitkering ineens Agenda voor Leidse raad WOENSDAG 23 SEPTEMBER l!| NIE Zolang de eigenaar zich niet uitspreekt NOORDWIJKERHOUT Het boe renhuis Payckendam krijgt zijn kans om te bewijzen, dat een re creatieve bestemming opweegt tegen de kosten van het laten staan. Uit voerig deed burgemeester Bosma dinsdagavond uit de doeken, waar het om ging. Puyckendam laten staan betekent stagnatie in de wo ningbouwplannen, zwaardere las ten op de overige bouwpercelen en een tot in lengte van dagen durende last op de gemeentebegroting voor kosten van restauratie, instandhou ding, exploitatie. De burgemeester noemde de zaak rond Puyckendam een sentimentskwestie. En eigenlijk waren met hem meer raadsleden lang niet overtuigd van de noodzaak om het koetshuis en de boerderij te behouden. Het ging er méér om, zoals de heer Maarse- veen zei, dat de mogelijkheid om dit complex in het geheel van Vic tor III in te passen, moest worden overwogen. Maar de raad stelde duidelijk grenzen. Vooral geen stag natie in het plannen maxen. En vóór de vergadering van eind okto ber een eindverslag. De speciale commissie bestaat uit ir- A. Ruys, de stedebouwkundige, een bouw kundige, de heren J. van Rensber- gen en P. Jansen Groesbeek als leden van het Comité Behoud Puyc kendam en de raadsleden J. J. Dui venvoorde, E. J. J. van der Steen, J. P. van den Bosch. G. J. Maarse- veen en J. W. van Leeuwen. Vijf soorten thee Zyn de onbewoonbaar verklaarde panden Dorpsstraat 23 en 25 nu ge kraakt? Burgemeester Bosma vindt het geen vis en geen vlees. Een groep Noordwykerhoutse jongeren, met de vaste wil om „eigentijds bezig te zijn" heeft er al vele malen op aangedrongen voor hen een on derkomen te vinden. De burgemees ter doet wat hij kan. Hij hoort op de zondag vóór de kermis, dat de groep jongens in het leegstaande, onbewoonbaar verklaarde pand Schoolstraat 23 is getrokken. De jongens, een groep van 40 a 50 man, zijn druk bezig dit pand wat op te knappen, kopen en krijgen verf en kwasten, plaatsen toiletpotten, zijn voorzichtig met vuur en licht, leven hun eigen reglement van orde cor rect na. Geen drugs, geen meisjes, geen sterke drank, 5 soorten thee. De politie is de drukst bezoekende gast. De eigenaar van de panden, de heer L. van Noort laat het gebruik hiervan rustig toe. Hij zegt toe na de kermis, op maandag 21 septem ber contact op te nemen met de politie, maar doet dit niet. En dan heeft de burgemeester geen be voegdheid om in te grijpen. Maar hoe langer het duurt, hoe moei lijker de situatie wordt. De jongens geven geld uit om hun „home" aan trekkelijker te maken. Laten ma trassen en een piano uit Katwijk Twee zwaargewonden OEGSTGEEST Op rijksweg 44 ter hoogte van het Oegstgeesterka- naal is gistermiddag omstreeks 3 uur een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij ttwee mensen zwaargewond zijn ge raakt. Een auto. bestuurd door een Katwijkcr, reed tegen een voor hem rijdende auto op, waarin vier mensen uit Hilversum zaten. De botsing was zo hevig, dat twee mensen uit de wa gen werden geslingerd. De auto zelf kwam met nog twee inzittenden in hdt water terecht, waar tuinders, die aan het werk waren, de mensen wis ten te bevrijden. Twee inwoners van Hilversum raakten zwaargewond en moesten naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracht De andere twee werden lichtgewond. De Katwijker liep geen letsel op. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niet veel be kend. LEIDEN B. en W. hebben de raad voorgesteld een nieuwe ambu lanceauto te kopen, waarvan de kosten inclusief inrichting f 45.000 bedragen. komen. Maken plannen om jongere jeugd uit het dorp expressief bezig te houden. Maar wat gaat er ge beuren als vaste bewoners van Fan- tasio die er lucht van krijgen, naar de Dorpsstraat in Noordwijkerhout tijgen, nu de nachten bij de Dam fris worden? Maar zolang de eige naar zich niet uitspreekt De gemeenteraad toonde zich nu niet direct enthousiast voor een uitwisseling met een trits van ge meenten in het Eiffelgebied bij Monschau. Burgemeester Bosma zal nadere informaties inwinnen om trent de mogelijkheden in de Ge- meinde Schmidt c.a. De woonruimtenota, die b. en w. in mei de raad aanboden, kwam nu opnieuw in behandeling. Bur gemeester Bosma garandeeide, dat de raad bij voortduring op de hoog te zal worden gehouden. B. en W. zullen zich verdiepen in de sug gesties en zo spoedig mogelijk met een omlijnd plan komén. WARMOND Evenals tijdens de vorige raadsvergadering was het ook gisteravond mogelijk, dat aanwezigen op de publieke tribune hun mening kenbaar maakten over een onderwerp, waarbij ze belang hebben. De heer Meershoek, eigenaar van een caravan, en de heer v. d. Hulst, namens de ex ploitanten van caravanterreinen, zei den het hunne over het voorstel van b. en w. om afwijzend te beschikken over het verzoek van terreinhouders Geen geheime gangen LEIDEN Nu de restauratie van de Burcht-arena bijna is voltooid, moet rond het complex een nieuwe terreinafscheiding worden gemaakt, vinden B. en W., die ongeveer f 25.000 kost. Ook de opgravingen van de archeo loog dr. Renaud zijn nu afgesloten. Het zal voor sommigen misschien een beetje ontgoochelend zijn maar de heer Renaud heeft tijdens zijn onderzoek geconstateerd, dat er nooit geheime gangen in of rond de Burcht hebben bestaan. Het onderzoek heeft verder aangetoond, dat er contacten waren tussen de Graaf van Holland en de Burcht. Mej. G. v. d. Berg neemt afscheid van Oegstgeest OEGSTGEEST Vandaag is er van 5-7 u. in het Gemeentecentrum gelegenheid afscheid te nemen van mej. G. van den Berg. Zij gaat op 1 oktober het interkerkelijk maat schappelijk werk in Oegstgeest en Warmond verlaten en wordt opge volgd door mej. M. ter Veen. Mej. v. d. Berg kwam in 1965 in dienst ak maatschappelijk werk ster van de hervormde gemeente, maar ook daarvoor was zij al werk zaam in het maatschappelijk werk. Zij heeft daadwerkelijk meegehol pen aan de oprichting van de stich ting zoals die nu functioneert. School debiele kinderen LEIDEN Nabij de Hoflaan zal te zijner tijd een prot.-chr. school voor debiele kinderen worden ge bouwd. De gemeente moet daartoe beschikken over een perceel spoor wegterrein en een deel van de spoor- sloot. De NV Spoorwegen willen een en ander echter niet verkopen en daarom stellen B. en W. de raad nu voor tot huur over te gaan. Raadsagenda Koudekerk KOUDEKERK De raad komt dinsdagavond om 8 uur bijeen. Agen da: beëdiging van de heer C. J. B. H. v. d. Pols, wijziging statuten Rhijn- dael, nota inzake industriële ontwik keling Hondsdijk, voorbereidingsbe- sluit Lagewaard, krediet sloop pan den Hogewaard 27 t/m 30, nota in zake bestuurlijke organisatie, w.o. het instellen van raadscommissies, be noeming leden raadscommissies en bestuursleden gemeenschappelijke regelingen en benoeming ambtenaar burgerlijke stand. Blijkens een bericht in de Nieuwe Leidse Courant van 14 september handhaven Gedeputeerde Staten hun opvatting bij de komende besprekin gen dat de provinciale weg nr. 1 door de duinen van Wassenaar moet wor den aangelegd. Men kan zich afvragen, in hoeverre een wijziging van dit standpunt van G.S. is belemmerd door de gedachte, dat ten noorden van Was senaar de provinciale weg al aanwezig is en a.h.w. om verlenging naar Den Haag vraagt. Het is m.L te betreuren dat G.S. hierbij een nogal eenzijdig autotechnisch uitgangspunt blijven hanteren; dit betekent nL dat de vraag naar de gewenste taakverdeling tussen openbaar en privévervoerder nog steeds niet duidelijk is beantwoord. Zorgwekkend vind ik het dat gedepu teerden zich to.v. de dreigende mi lieu-verarming slechts verweren door het uitdiepen van het voorgenomen beleid. Er is grote behoefte aan voor uitziende vervoersplannen, die meer vertrouwen rechtvaardigen in onze toekomstige bewegingsvrijheid en het behoud van natuurgebieden. Niet duidelijk is, hoe het college tot de opvatting komt, dat railvervoer tus sen Katwijk en Den Haag geen af doende soelaas kan bieden. Het is lo gisch, dat een geïsoleerd spoorlijntje geen oplossing geeft; men moet dan ook verder kijken om tot alternatieve plannen voor een groter gebied te ko men. De provinciale weg komt toch ook in de Haarlemse agglomoratie in een verkeersknoop terecht! De financiering van railbanen is mo gelijk, door een bepaald percentage van de verkeersbelastingen te reserve ren voor de aanleg hiervan; dat ge beurt in West-Duitsland ook, o.a. in Hamburg. Als leidende gedachte kan gelden, dat het behoud van ons stede lijk milieu en van onze natuurgebie den noodzakelijk is, en bundeling van verkeersstromen eist. Deze bundeling maakt goed openbaar vervoer mogelijk en ook onmisbaar, wil men voorko men, dat woon- en natuurgebieden ten offer vallen aan „klaverbladen", ster kruisingen en vijfstrookwegen. De toe lichting van G.S. maakt dit ongewild heel duidelijk! Bij eenzijdige aandacht voor het autoverkeer loopt de zaak altijd eerder vast, dan voorzien is, ter wijl een onstuitbare suburbanisatie ontstaat, doordat de concentratiegebie den per auto worden ontvlucht (zie de Verenigde Staten). Maar waar kan on ze bevolking straks nog heen? De schadelijke neveneffecten voor ons leefmilieu worden zorgwekkend, lezen wij in de troonrede. Het wachten is nu op betere plan nen. W. M. VAN ROOYEN, LEIDEN. ook buiten het seizoen op hnn terrein te laten staan. Beiden wezen erop. dat het voorstel belangrijke financiële offers zou vra gen en dat terwijl ze toch een belang rijke bijdrage leveren aan het econo mische leven in Warmond. Wethouder Groenendijk gaf een uit voerige uiteenzetting en de heer v. d. Kroft stelde voor de caravans voor dit jaar ook buiten het seizoen te laten staan met als voorwaarde dat alle bouwsels op een nog nader te bepalen datum moeten worden afgebroken. Hiermee ging de raad akkoord. De taakverdeling voor het college is als volgt; burgemeester; financiën, openbare werken, ruimtelijke ordening en personeelszaken; wethouder Groe nendijk agrarische aangelegenheden, juridische zaken en recreatie; wethou der Tulp: onderwijs en jeugdzaken, sociale zaken en volkshuisvesting. Subsidies kregen het Groene Kruis (f 2.910), het Wit-Gele Kruis (9.044) en de stichting Peuterspeelplaats (f 1.150). Met het oog op de bewoners van het Lageland zal een vaste raads commissie worden ingesteld, bestaande uit raadsleden en „Lagelanders". In verband met de uitvoering van het be stemmingsplan Zwanenburg werd be sloten grond aan te kopen van me vrouw G. A. van Eijk Bijleveld-v. d. Ende, groot 6000 vierkante meter. Vier duiven gevangen Tienjarige jongen klautert via pijp naar torentrans DELFT Een tienjarige Delftse jongen heeft maandag een opmer kelijke prestatie geleverd door langs een pijp zo'n 23 meter naar de eerste trans van de Nieuwe Kerk te klaute ren. Daar aangekomen slaagde de knaap erin om een viertal duiven te vangen die hij in een tas stopte. Met de duiven ondernam h(j weer de tocht naar beneden waar twee agenten van de Delftse politie hem opwachtten, die informeerden naar het doel van de klimpartij. Daarbij kwamen de duiven ai heel gauw te voorschijn. De jongen C. v. W., bekende de vogels te willen verkopen. Dat ging echter niet door. Even later werden de vier duiven weer losgelaten. Peuterspeelplaats niet erg in trek KOUDEKERK De Koudekerkse huisvrouwen, die zoals wij enkele weken geleden meldden, van plan waren deze maand te beginnen met een peuterverblijfplaats, zijn teleur gesteld. Mevrouw De Boer, één van de initiatiefneemsters, deelde ons mee dat er slechts een gering aan tal aanmeldingen is binnengekomen en dat de dames zich blijkbaar ver keken hebben op de behoefte aan een dergelijke instelling. „Wij zijn eraan begonnen om de moeders van wat vrije tijd te laten genieten en om de peuters beneden de kleuterschoolleeftijd wat aan el kaar te laten wennen. Bovendien is er ook nog geen geschikte lokaliteit gevonden", aldus mevrouw De Boer, die nog vertelde, dat de initiatief neemsters echt niet van plan zijn er achteraan te blijven lopen wanneer er geen belangstelling voor bestaat. Wel speelt men met de gedachte om de behoefte aan een peuterver blijfplaats te peilen door middel van een enquête. Forum gastarbeiders LEIDEN Gistermiddag werd in de ohr. techniséhe school een belangwekkend forum over gast arbeiders gehouden. Morden geven wij daarvan uitvoerig verslag. B. B.C.-Zeskampshow in Groenoordhal? LEIDEN DE B.B.C. wil een soort „Zeskampshow" opnemen in ons land. Er zijn nog besprekingen gaande om dit in samenwerking te doen met de N.C.R.V. Als de plan nen doorgaan zal het programma op 7 december in de Leidse Groen oordhal worden opgenomen en op tweede kerstdag in Engeland wor den uitgezonden. Er doen zich echter nogal wait moielijikheden voor. omdat gebruik zal moeten worden gemaakt van de NOS-faciliteiten. Mocht dit on doenlijk blijken te zijn. dan is het mogelijk, dat de B.B.C. met een eigen technische staf en apparatuur naar Leiden komt. De regie van het programma zal in handen zijn van N.C.R.V.-regisseur Dick van 't Sant, die met het „Spel zonder grenzen" internationale bekendheid verwierf. De B.B.C. wil het programma in ons land opnemen, omdat is ge bleken, dat hij met een beperkt budget een groots programma kan brengen, dank zij z'n vakmanschap. Vast staat reeds, dat op 5 decem ber in de Groenoordhal een recht streekse uitzending plaatsvindt van Zeskampsport, wat in de plaats komt van Zeskamp. LEIDEN De afdeling Leiden e.o. van de Prot.-Chr. Ver. van Kosters hield een ledenvergadering onder voorzitterschap van de heer W. v.d. Werf. In de vacature van tweede secretaris werd mej. C. v. Duijn uit Noordwijk aan Zee gekozen. Uit de vergadering kwam de vraag naar voren of ook de kosters, net als in het bedrijfsleven en bij de ambte naren, in aanmerking komen voor een bedrag ineens over 1970, de 400 gulden. Gelet op de financiële moei lijkheden waar de meeste kerken mee te kampen hebben zullen de kosters hier wel naast grijpen, zo meende de voorzitter. Niettemin zal deze zaak aanhangig worden ge maakt op de binnenkort te houden werkvergadering van het hoofdbe stuur met de afgevaardigden van de afdelingen. Ter versteviging van de kas werd een collecte gehouden die f 112,50 op bracht. KOUDEKERK Zaterdag is er van 10 tot 6 uur in het verenigings gebouw een open ruildag van de postzegelvereniging Het Jaagpad. WOUBRUGGE In de kantine van dc voetbalvereniging kwam het gisteravond tijdens de leden vergadering tot een openlijk con flict tussen bestuur en een deel van het bestuur van de jeugdcommissie. Dit liep zo hoog op, dat voorzitter H. Th. Wijsman nog voor de pauze zUn functie neerlegde. Zijn voorbeeld werd gevolgd door secretaris P. de Bruin (24 jaar lid), waarna de overi ge zeven bestuursleden zich solidair verklaarden. Ook de nieuwe trainer J. Leus (niet aanwezig) had laten Meer parkeerruimte bij zwembad De Hoorn ALPHEN In een vorige raads vergadering werd een voorstel tot verbetering van de parkeersituatie in de Van Foreestlaan teruggenomen. Het voorstel komt nu opnieuw aan de orde. De maatregelen zijn nood zakelijk in verband met zwembad De Hoorn. In de Van Foreestlaan is parkeren aan de westzijde verboden. Aan de oostzijde is parkeren op de rijbaan, alsmede in de 5 meter brede grasberm, toegestaan. Vooral gedurende de zomermaan den wordt door bezoekers van het zwembad intensief geparkeerd, zo wel in de berm als op de rijbaan. Door dit dubbelparkeren ontstaat een situatie, waarin het fietspad wordt gebruikt om de 'grasberm te bereiken of te verlaten. Om aan de gevaarlijke toestand een eind te maken, dienen de trot toirbanden langs de oostzijde van de weg te worden verlaagd, terwijl tussen Ihet fietspad en grasberm een rij dennepalen moet worden ge plaatst. Verder zal een parkeerverbod wonden ingevoerd voor de oostzijde van de weg over dezelfde afstand als waarover de trottoirbanden zijn verlaagd. Er komt voor ongeveer 100 auto's parkeerruimte beschik baar. HET IDEAAL WONEN HUIS zeer revolutionair ingericht. 175 attractieve stands met vele NOVITEITEN t/m 2 okt. HOUTRUST DEN HAAG Poffertjeskraam bij de molen LEIDEN De befaamde pof- fertjesgeur, die twintig jaar lang omstreeks drie oktober op het Stationsplein heeft gehan gen, heeft zich verplaatst naar de Nieuwe Beestenmarkt. De gezellige kraam van Corn, de Haan staat nu bij Molen De Valk, waar het publiek aan de roodgeruite tafeltjes van de Oudhollandse lekkerij kan ge nieten. De poffertjesbakker had eerst het plan op het parkeerterrein aan de Steenstraat te gaan staan, maar daar protesteerde de commissie van Steenstraat- winkeliers tegen, omdat de kraam te veel parkeerplaatsen zou innemen, wat, gezien het parkeerprobleem niet verant woord was. De kraam staat nu een plek je, waar bezoekers hun auto gemakkelijk kwijt kunnen. Foto NLC - Dirk Ketting S.J.Z. huldigde leden ZOETERWOUDE De jaarver gadering van S.J.Z. werd op een his torische datum gehouden omdat het judst 25 jaar geleden was dat de vereniging werd opgericht. Gister avond greep voorzitter L. v.d. Geest de gelegenheid aan om een tiental personen onder de schijnwerper te plaatsen die vanaf het begin lid zijn. In het bijzonder gold dit de heren Th. Zandbergen en W. Belt die tot de oprichters behoorden. De anderen, die ook een fraaie standaard met in scriptie kregen, waren G. Ammerlaan, G. v. Benten. Jac- v.d. Geest, A. v.d. Hoeven, J. v.d. Hoeven, D. v. Kempen, A. Kleiweg en A. v.d. Voort. De heer Th. Zandbergen bracht zijn laatste financiële verslag uit en wordt als penningmeester opgevolgd door de heer G. Belt. De heer L. Hoogeveen werd als afgevaardigde van 'de clubhuiscommissie gekozen in het hoofdbestuur dét tot 7 man werd uitgebreid. Minder parkeerruimte LEIDEN Naar aanleiding van een motie van de heren Kret, Pom- pe en De Wilde, ingediend bij de behandeling van de Parkeernota- 1969, stellen B. en W. de raad voor, op woensdag en zaterdag 22 parkeer plaatsen aan het parkeerareaal op de Breestraat te onttrekken door een parkeerverbod in te voeren voor de noord-oostkant van de Breestraat tussen de Koornbrugsteeg en de Mos- terdsteeg. Dit ter wille van een vlot tere doorstroming van het verkeer. In de motie was een drastische parkeerbeperiring op Breestraat en marktenroute bepleit, wat B. en W. niet haalbaar vinden. In hun over wegingen hebben zij ook een protest brief van het Leids City-Centrum betrokken. Hippies van de Vliet hadden slotfeest LEIDEN Een kleine tachtig da mes hebben vanmorgen met een ge- costumeerd zwemfestijn ajscheid ge nomen van het zwemseizoen. De da mes, die het gehele seizoen onder leiding van badmeester H. Heidweil- ler en groepsleidster mevr. D. Maas in De Vliet hebben gezwommen, hebben er op de laatste morgen een waar feest van gemaakt. De verklede dames veranderden de Vliet in een hippy-centrumIn kleding, die op de Dam niet zou zijn opgevallen, verschenen zij vanmor gen om negen uur op het toneel. On der de tonen van het eigen-gemaakte strijdlied „Wij zijn de hippies van De Vliet" werd op het terras een kopje koffie gebruikt. Na de polo naise en de koffie met gebak begon het feest pas goed. Voorafgegaan door de badmeesters ,Koos" en „Charley" werd een „Zes kampje" opgevoerd. Op een bewe gende loopplank ging men in tenu over het zwembad. Enkelen tenmin ste. Want voordat de eerste meters op de met groene zeep ingesmeerde plank waren afgelegd, verdwenen de meesten in glijvlucht richting wa ter. Al snel werd het bad opgevuld door de meest zonderlinge figuren. Vrouwen in oosterse gewaden dre ven zusterlijk naast Damslapers en inwoners van het Land van de Rij zende Zon. Een demonstratiebord bevatte een hint aan het gemeentebestuur. „B. en W. vergeet ons niet, 's winters een overdekte Vliet". Aan de spelletjes waren verschei dene prijsjes verbonden. Bij de wed strijd over de loopplank kwam mevr. Goddijn als eerste uit de bus. Mevr. Rosbergen werd tweede. De meest origineel verklede dame, mevr. Geuke, werd beloond met een rol lade, beschikbaar gesteld door de kantinehouder. Foto N. v. d. Horst weten in dit geval zyn functie ne te leggen. Toen het afgetreden b stuur demonstratief de zaal verli< wist de heer J. Los nog net de belol los te krijgen, dat zy een uur lat zouden laten weten, of zy althai de lopende zaken zouden behartigt Aanleiding was een tweetal ing zonden stukken. Deze behelsden schrijven van de heer J. Wijsmi en één van het bestuur van de jeug< commissie. Hierin werd felle kritii geleverd op het dagelijks bestui van de voetbalvereniging, dat hu: inziens te eigenmachtig kandidat naar voren schoof, in dit geval va het uit te breiden bestuur. Men hi om persoonlijke reden bezwan tegen de kandidatuur van de heer J. Knappers en achtte de voorzitt van de jeugdcommissie H. Haak me geschikt. Tevens werd voorzitt Wijsman verweten, dat hij persoo lijk veel te weinig aandacht besteei de aan de vergaderingen van i jeugdcommissie. De heer Knappers had al laten w ten, voor de kandidatuur te bedai ken. Tevens bedankte hij met meju frouw J. van Lienden voor de reda tie van het clubblad. Voorzitter Wijsman uitte nog i grief, dat hij vaak meer tegen- d; medewerking van de leden had on vangen. Nu heeft de oppositie de ka; alles beter te doen. Doch de veren ging verkeert in een impasse haar hele toekomst staat op los schroeven. Twee weken Na een uur van verwarring keer den enkele bestuursleden terug. Men zal de belangen van de ver eniging nog twee weken blijven bt hartigen. Dan zal een nieuwe leden vergadering worden uitgeschrevei Hierop zullen de volgende puntt worden behandeld: Bestuursverkiezing: De vergadt ring beslist, of het afgetreden bestut wordt herkozen of niet. Indien oo maar één lid niet wordt herkoze» treden allen definitief af. Ook traine J. Leus dient de komende weken al zodanig te worden geaccepteerd. YVyziging huishoudelijk reglement De vergadering dient akkoord te gaa met het voorstel, dat het bestuur h« recht krijgt, leden die bewust d belangen van de vereniging sabote ren te royeren. De vergadering ging met dez voo-^llen akkoord. Het bestuur a vooruien 'nog een rondetafelvergadt ring houden met afgevaardigden ve de oppositie, om alle bestaande gr ven uit te praten. Tevens werd i meegedeeld, dat de nieuwe bepali gen allereerst zullen worden toef past op een bestuurslid van de jeu; •commissie en een speler van eerste elftal. Hierbij kan nog worden opgemi dat deze zaak veel diepere achl gronden heeft. Het gaat hier vooi om een prestigekwestie tussen ver- enigings- en jeugdcommissiebestuur. Persoonlijke grieven spelen ook een belangrijke rol. j LEIDEN Maandagavond om hal acht vergadert de gemeenteraad. D agenda vermeldt onder meer de vol gendo punten: Beleidsverklaring van het college benoeming commissieleden; benoemin van leden van de raad van bestuu van het Industrieschap de Grote Pol der: benoeming van gemeentelijk! bestuursleden van de Stichting Leidsi Avond-HBS; benoeming van gemeen telijke vertegenwoordigers in de leden raad van de Gemeentelijke Gasvoor ziening Zuid-Holland; voorlopige vast stelling van de exploitatiekosten var het openbaar buitengewoon onderwijl over 1968; toekennen van een gemeen telijke garantietoelage aan het onder wijzend personeel van de bedrijfstech nische school voor individueel teehnisc onderwijs; aanvullend krediet voor het aanbrengen van verlichting en ver warming in de loods voor de straat- makersopleiding van de bedrijfstech- nische school; krediet voor de aan schaffing van meubilair voor het ge bouw Sumatrastraat 201 van de Louise de Coligny-scholengemeenschap; ver zoek van het bestuur van de Vereni ging voor Voorbereidend Onderwijs om medewerking voor de verbetering van de verlichting in de kleuterschool aan het Rapenburg 129: verhoging van het beschikbaar gestelde krediet voor het aankopen van onroerende goede ren, gelegen in het gebied begrensd door de Herengracht, de Nieuwe Rijn, de Zijlsingel en dc Zuidsingel; aan kopen van de percelen Oranjegracht 54—56, 72 en 74; verkopen van de pan- den Oude Singel 220/220a, 222 en 224; tussentijds ontbinden van de pacht overeenkomst met de heer J. A. G van der Vooren voor een perceel tuin land en water in de Waard; huren van een perceeltje spoorwegterrein-spoor- sloot nabij de Hoflaan van de N.V. Nederlandse Spoorwegen; verhuren véin de woning Rhijngeesterstraatweg 11 egstgeest aan prof. dr. A. M. J. Chorus; verhuren van de voormalige Witte-Poortkazerne aan het Noord einde aan de Nederlandse Rotogravure Maatschappij N.V.: maken van een nieuwe terreinafscheiding rond de Burchtheuvel; realisering van voor zieningen aan de kruisingen Leven- daal-Korevaarstraat en Levendaal- Oranjeboomstraat-St. Jorissteeg en het verbreden en verleggen van de Oranjeboomstraat, alsmede het treffen van voorzieningen aan Korevaarstraat en Levendaal c.a.; voorstel inzake het wegenbeloop rond de molen „de Valk" motie van raadsleden inzake het par- keervrij maken van de routes Bree straat en Botermarkt, Vismarkt, Aal markt en Boommarkt; beschikbaar stellen van een krediet voor het aan schaffen van 300 parkeermeters; be taling van hoofdsom en rente te ga randeren van een door de Stichting Leidse Spaarbank aan de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren te verstrekken geldlening voor de aan koop van het pand Steenschuur 18; aangaan van een geldlening ad f 3.300.000; aanschaffen van een ambu lance-auto ten behoeve van de Eerste- Hulp-Dienst; onderhoud van kunst werken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4