Zwammerdam strijdt tegen rijksweg WEEKAGENDA Twee wegen langs molen De Valk Voorlichting over De Burcht Kruiswerk Leiderdorp groeit naar eenheid 's Openbare kennisgeving Inwoonster Ter Aar verongelukt in Haarlemmermeer Leiderdorps Nieuwsblad wordt opgeheven nieuwe leidse courant 3 woensdag 23 september 1970 r Na aanleg van de dam in de Korte Mare met dit werk wordt spoedig begonnen moet het verkeer, komend en gaand van en naar de Langegracht via de Lammermarkt een goede aansluiting krijgen op de Rijnsburgersingel en de verbrede Schut- tersveldweg. Gemeentewerken heeft een plan gemaakt, dat een in grijpende verandering van de huidige situatie betekent. De smalle weg aan de westkant van de molen verdwijnt namelijk om te worden vervangen door een brede weg- langs de oostkant, die via een nieuwe en bredere Valkweg direct aansluit op de Schutters- veldweg. De aan de westkant van de molen gelegen weg kan dan vervallen en worden opgenomen in een aaneengesloten singelpark, waarmee het „bastion" ter plaatse zijn oorspronkelijke vorm terug krijgt. Omdat Leiden zuinig moet zijn met geld, wordt nu als tussen oplossing een voorlopige weg aan de oostkant van de molen ge maakt, die aansluit op een eenvoudige tweede brug over de Rijns burgersingel. Op beide wegen wordt dan éénrichtingverkeer inge voerd in afwachting van de definitieve brede oostelijke weg. ZWAMMERDAM Op een zeer druk bezochte voorlichtingsavond hebben burgemeester Gallas, de wethouders Paats en Duijn en het bijna voltallige gemeentebestuur de inwoners van Zwammerdam voorgelicht omtrent het jestemmingsplan „De Burcht". Verscheidene malen heeft Zwammerdam de noodkreet laten horen over de leefbaarheid in deze plaats. Middenstand en inwoners hebben er de laatste jaren opaan gedrongen zo spoedig mogelijk het plan De Burcht, een ongeveer honderd woningen omvattend, te reali seren. Burgemeester Gallas zei in zijn toelichting, dat dit een zeer moeilijke zaak zal worden. Het streekplan Rijn en Gouwe betekent voor de grotere woonkernen grote uitbreidingen. Al phen geeft hier een goed voorbeeld van. Aan deze grotere woongebieden wordt voorrang gegeven. Dit wil dan beslist niet zeggen, dat de kleinere plaatsen afsterven. Op zijn minst moet er voor gezorgd worden, dat deze kleine woonkernen wat inwo nertal betreft niet achteruit gaan. In Zwammerdam en ook Aarlander- veen tekent deze zorgelijke situatie zich de laatste jaren echter wel af. Woningen Om deze situatie op te heffei heeft het college gemeend dit plan De Burcht op alle mogelijkheden te en s' derzoeken en het alsnog voor te stel len aan G.S. Aan de hand van enkele situatie- keningen kenschelstic prof. Van lol, direkteur van het stedebouw- iundig bureau het plan De Burcht. )e ongeveer 120 te bouwen woningen lijn geprojekteerd op het grondge bied gelegen tussen de Spoorlaan en bet verlengde van de Kerklaan, zui delijk en noordelyk resp. begrensd door de spoorlijn en de rijksweg. Het is juist deze rijksweg volgens bur gemeester Gallas, die grote moeilijk heden veroorzaakt. Ook hc». realise ren van een zwembad aan de over kant van deze rijksweg is niet ge beurd, omdat G.S. het uit verkeers technisch oogpunt gezien niet ver antwoordelijk vinden. Toch meende burgemeester Gallas, nu Gemeentebegroting 1971 Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 238 en 253 der ge- 5. meentewet, dat de begroting der plaat- selijke inkomsten en uitgaven voor het 1 dienstjaar 1971, alsmede de begrotin gen voor dat dienstjaar van de takken van dienst, aangewezen krachtens ar tikel 252 der gemeentewet, op de se- itarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijg- ibaar zijn gesteld. dat deze rijksweg met alle bezwaren daaraan verbonden niet onoverko melijk was. In 1976 zal de Johannes Stichting haar plannen verwezenlijkt zien, zodat daar ongeveer 600 pa tiënten en 400 man personeel gehuis vest zijn. Voor een gedeelte van het verplegend personeel zullen wonin gen moeten worden gebouwd. Dit ge hele projekt komt ook aan de andere kant van de rijksweg. Wegkruising Hoewel de Planologische Dienst niet bepaald gunstig reageerde op de bouw aan de overkant van de rijks weg is met deze doorbreking van de rijksweg wellicht toch een mogelijk heid geschapen om met G.S. tot over eenstemming te komen over een ver antwoorde wegkruising. De weg zou dan zowel letterlijk als figuurlijk open liggen voor de realisering van het plan De Burcht. Ter hoogte van de Kerklaan wordt dan volgens plan de kruising met de rijksweg aange legd. De rijbanen worden daar ge scheiden. In antwoord op een brief van de middenstandsvereniging aan G.S. kon burgemeester Gallas toch wel enige reden vinden om optimistisch te blijven over de uitbreiding van Zwammerdam. Er zijn inderdaad maatregelen nodig, aldus G.S. in hun antwoord, om voor de leefbaarheid te zorgen. Het teruglopen van het aantal middenstandszaken is een zaak, waar gemeentebestuur en in woners zich over moeten beraden. Men moet vooral niet bij de pakken neerzitten, aldus G.S. Wij zien deze zaak nog niet als gesloten. Dit is dan ook de reden waarom wy by elkaar zyn, aldus de burge meester. Laat ook het Comité Woon gemeenschap Zwammerdam zyn ad hesie met de wensen en bezwaren van de Middenstandsvereniging be kend maken aan G.S. Elke inwoner moet op zyn eigen wyze en met eigen mogelykheden via alle beschikbare kanalen zyn steun kenbaar maken met de problemen die Zwammerdam heeft, aldus burg. Gallas. Zwembad Niet alleen de woningen kwamen op deze hearing ter sprake. De jeugd had de afgelopen dagen een hand tekeningenactie op touw gezet om op deze avond ook het probleem rondom h<4t te bouwen zwembad naar voren te brengen. Namens de jeugd van Zwammerdam bood de 11-jarige Jan Wagensveld burge meester Gallas enkele honderden handtekeningen aan met de wens, dat de jeugd zo graag een zwembad zou willen hebben. Een warm ap plaus benadrukte deze wens. Naar aanleiding van een vraag van één van de aanwezigen over het uit blijven van het zwembad werd door de burgemeester ook weer hetzelfde argument van G.S. over de rijksweg naar voren gebracht. Hoewel de ge meente zelf f 70.000 op tafel heeft ge legd voor het nieuwe zwembad aan de overzijde van de rijksweg, heeft het gemeentebestuur ook daarvoor van verschillende instanties geen toe stemming gekregen. Het plan om het zwembad bij de nieuwe brug over de Rijn te bouwen zou om financiële redenen geen haalbare kaart zijn. Een andere mogelijkheid was om in samenwerking met de Johannes Stichting op hun terrein het zwembad te bouwen. LEIDEN De jaarlijkse onder- houds- en exploitatiekosten van de fontein aan de Kooilaan bedragen f 4.000. Omdat Leiden er steeds meer kunstwerken bij krijgt, willen B. en W. hier een afzonderlijk begrotings postje van maken met een bedrag van f 9.000. Een andere post van f 2-000 wordt dan ingetrokken. (g)udi CUISINE FRANCAISE service sur assiette menus a fl. 8.50 plots fl. 5,65 Zondags gesloten tegenover parkeerterrein Steenstraat 49/51. LEIDEN. Tel 33144* Afscheidscollege prof. Loeher uitgesteld LEIDEN Het afscheidscamité prof. Locher deelde ons mee, dat door ongesteldheid van de scheidende hoogleraar het afscheidscollege, dat prof. dr. Th. J. G. Locher, hoogleraar in de algemene geschiedenis en de wijsbegeerte der geschiedenis aan de Leidse Universiteit, op vrijdag 25 september zou geven, tot nader order is uitgesteld. ZOETERWOUDE Morgen houdt de fok- en controlevereni ging Zoeterwoude Glorie de jaar lijkse jongveedag aan het Wedde- pad op het land van de heer A. C. v. d. Akker. ZOETERWOUDE De plaatse lijke afdeling Sint Liduina geeft een EHBO-cursus van 12 lesavonden in het Wit-Gele Kruisgebouw aan de Korte Miening. De cursus be gint 7 oktober. HAARLEMMERMEER TER AAR De 68-jarige inwoonster uit Ter Aar mevr. W. S. Rem-Apeldoorn, werd gisteren het slachtoffer van een verkeersongeval in Haarlem mermeer. Zij reed in een personenauto over de Hoofdweg. Er werd geen voorrang verleend aan een op de Schiphol weg rijdende vrachtwagen. Het slachtoffer werd zeer ernstig gewond overgebracht naar het Eli sabeth Gasthuis in Haarlem, waar zij een uur later overleed. LEIDERDORP Op de jaar vergadering van het Groene Kruis afd. Leiderdorp en omstreken, die gisteravond in het wykgebouw aan de Berkenkade werd gehouden, heeft de voorzitter de heer II. J. Smittenaar, enige mededelingen ge daan omtrent de samenwerking met het Wit-Gele Kruis afd. Leiderdorp en Zoeterwoude. Beide verenigingen hebben nog hun eigen personeel. En bij de groei van de gemeente kan dit ontbrekende stuk samen werking problemen oproepen. Een van de meest acute zaken is de wijze waarop de dienstverlening door de beide kruisverenigingen kan worden verleend aan de be woners van de nieuwe wijken. De LEIDERDORP Het Leiderdorps Nieuwsblad wordt met ingang van 1 januari opgeheven. Dit heeft uit gever/hoofdredacteur AVim Bavelaar besloten, omdat de inkomsten niet tegen de uitgaven opwegen. Er zyn nu plannen om te komen tot de uit gave van een gratis advertentieblad, waarin geen nieuws meer wordt op genomen. Het Leiderdorps Nieuwsblad werd tien jaar geleden opgericht door de vader van de huidige uitgever, de heer W. J. Bavelaar, die werkt bij het ANP. Deze maakte het blad klaar in de avonduren en later kwam zoon Wim hem daarbij helpen. Deze nam een paar jaar geleden de leiding van het blad over. Het Leiderdorps Nieuwsblad heeft een oplage van 3200 en verschijnt één keer per week, op donderdag. Uitgever Wim Bavelaar gaat wer ken bij het ANP in Amsterdam. Burgerlijke stand van Twiden LEIDEN Geboren: Monique d v C van den Eijkel en C C M van Werkhoven; Gulian Cornelis z v C F W Couvreur en T A Willeumier; Simon Johannes z v C G Heemskerk en H J M van der Arend; Danny z v H W A M Verkerk en N A Hagen; Gijs z v N Q Versteegen en C J A van Pagée; Maarten Nicolaas z v N Pronk en W Kant; Jeroen Anton z v E H M van der Werf en A M T A M van Baest; Mirella Wilhelmina Apolonia d v P W G van Leeuwen en A M van der Ploeg; Peter Lorenz Alexander z v W J Daniel en M A A Mooij; Harm Anne z v G Vos en M Folkerts. Overleden: C Turk, 7 mrt 1900, man; S Voorzaat, 13 aug 1883, we duwe van C T Hoppenbrouwer; I Mark, 2 mei 1885, man; J M Boef, 27 febr 1888, weduwe van W J Polder man; A J Albers, 12 jan 1886 man; G van Kuijk, 25 apr 1914 echtgen van B van Eden; J P van Bohemen, 19 jan 1908, man; T G van Went, 5 mei 1889, man; G Hagemans, 16 mrt 1893, weduwe van L Pronk; D Duijn- dam, 17 dec 1890, echtgen van G J ter Beek. STATIONSPLEIN NV OOK VOOR KORTPARKEERDERS LEIDEN De beschikbare parkeerruimte op het Stationsplein mag tegenwoordig dan mooi in vakken en stroken zijn verdeeld, alleen de langparkeerders zoals forensen, die met de trein naar hun werk gaan, profiteren daar tot nu toe van. Dat verdriet vele kort-parkeerders en ook de gemeente. B. en W. hebben daarom de raad een plan voorgelegd om ten behoeve van de kort- parkeerders op het Stationsplein honderd par- keermeters te plaatsen. Daarnaast komen er in de omgeving van de Breestraat en de Haarlem merstraat nog eens tweehonderd parkeermeters bij. Met een en ander is anderhalve ton gemoeid, het onderhoud niet meegerekend. (Foto NLC - Dirk Ketting) wijkverpleegsters van beide vereni gingen zijn praktisch volledig bezet Een globaal onderzoek leerde dat voorlopig één wijkverpleegster in de nieuwe wijk een behoorlijke dagtaak zou vinden. De stichting van een bureau in deze wijk wordt overwogen; het overleg met de artsen, die gezamenlijk spreekuur houden in het artsencentrum aan de Engelendael is gaande. Men is in principe bereid de beide kruis verenigingen de gelegenheid te ge ven daar bureaudagen te houden. De dagelijkse besturen van beide kruisverenigingen stellen er prijs op mee te delen dat deze gemeen schappelijke opzet van een bureau (inclusief de personele en materiële voorzieningen) graag gezien wordt als een eerste stap in de richting van een volledige integratie der activiteiten. In de loop van het komende jaar zal ook een hearing worden geor ganiseerd voor de leden van beide verenigingen. Ook de Leiderdorpse huisartsen ontplooien nieuwe initiatieven. Hen lijkt een andere aanpak gewenst, met het doel te komen tot een „optimale vorm van gezondheids zorg". Namens de wijkzusters bracht zuster C. W. Prins verslag uit. De jaarrekening vermeldt ditmaal nog een batig saldo van 5495,40, maar de begroting 1971 toont een tekort aan van f 1000. Het bestuur vroeg en verkreeg machtiging de mogelijkheid van een contributie verhoging met f2 tot f 17 nader te bezien. De heren H. J. Smittenaar en A. Verrips werden herkozen. Mevrouw T. Teijgeler nam na 10 jaar bestuurslid te zijn geweest af scheid. Mevr. Doorn-Blok bedank te haar. In haar plaats werd mevr. J. H. Schoonhoven-Drayer gekozen. Meegedeeld werd nog dat de ver eniging een legaat heeft ontvangen (groot f 1000) van wijlen mevr. Van Oostrom en een anonieme gift van f500. STEENSCHUUR 18 VOOR STICHTING 1 WERKENDE JEUGD LEIDEN De stichting Huis vesting Werkende Jongeren, waarvan wethouder Kr.et voor zitter is, gaat driftig door met het aankopen van panden. Ter wijl het eerste aangekochte pand (aan de Plantage) nog niet eens verbouwd is eind dit jaar hoopt men het in ge bruik te nemen wil de stich ting nu het hoekhuis Steen- schuur 18, hoek Levendaal, ko pen. Inclusief de verbouwings- kosten is daarmee f150.000, gemoeid. De stichting heeft weer ge meentelijke garantie gevraagd voor rente en aflossing; wordt deze garantie door de gemeen teraad verleend, dan zal de Leidse Spaarbank het geld le nen. (Foto NLC - Dirk Ketting) Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag 24 september: hoog water 10-23 —23.07; laag water 5.37—18.12. Woensdag 23 september Stadhuis. 4-6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw- Donderdag 24 september Foyer Gehoorzaal, 8 uur: causerie met dia's en film over Denemarken. Kantine Derde Binnenvestgracht 3. 2 uur: Ver. Huisvrouwen. Harriet Freezer over „Geven en nemen". Jeugdhuis. Pr. Bernhardkade. 8 uur: Vredesinstulf m.m.v. The Lord's Folks, met discussie, t.g.v. Vredesweek. Vrijdag 25 september Gehoorzaal. 8.15 uur: K en O. promena deconcert Res.-Orkest, m.m.v. Michele Campaneila, plano. Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 uur: ruil beurs verzamelaars. Zulderkerk. 8 uur afd. Centrum Chris tenvrouwenbond. mej. J Querido te Den Haag. over? Joodse gebruiken thuis en ln de synagoge. OEGSTGEEST. Gemeentecentrum. Lljt- weg. 8 uur: mr Ph Everts over de Ver. Naties, t.g.v. Vredesweek. Zondag 27 september Jeugdhuis. Valerusstraat 8 uur: Angola- film met discussie, t.g.v. Vredesweek. FILMS IN LEIDEN CAMERA Woodstock, a.l.. dag. 2.30 en 8 uur. ook zo: vr en zat 23.30 uur Mo desty Blaise. LIDO Dé non van Monza. 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 915 uur; zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Erotische driften. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 0.15 uur. REX Havenzonden 18 Jaar. dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur; vr en zat nacht 23.30 uur: Blonde handel voor Istanbul. 18 Jaar. STUDIO Dc dingen van het leven. 13 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON - MASH. 18 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. NIEUWE FILMS IN LEIDEN CAMERA ,.Moord"bureau, 14 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Z. 18 Jaar. LIDO De non van Monza. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Paint your wagon. 14 Jaar. dag. ook zo 2.30 en 8 uur. REX Liefdesexcessen. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Onstui mige begeerten. 18 Jaar. STUDIO Thake the money and run. 14 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON MASH. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: A- polheek ReIJst. Steenslraat 35. tel. 20136 en Apotheek Voorschoten. Leldseweg G6, Voorschoten, tel. 01717-2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek ReIJst en Apotheek Voorschoten. Dc avonddienst na 18 uur. de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek ReIJst. Dokte rsdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 laar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11-30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83- voor hillpver'»- ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; voor Inlormalie telefoon .13921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis; dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Vrouwenkliniek? dagelijks van 19.00 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 1330—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t'm vrijdag van 19.80—13.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Klnderkllniek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Ellsabethzlekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: kraam- afdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllnlek; maandag t.m. vrijdag 16.45 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15-3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10 30—11 00 uur. van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—19.30 uur: kraamafdeilng: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.ë0X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa- tlënien dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zondags van tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllntek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Leiden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenle- vlng In N.W.-Afrika (28 mei - 12 oktober) Galerie Van der Vllsi. Botermarkt 3: werk van Ger Daniëls. André Gouw en Ben Glas (Haarlem) van 4 september tot 2 oktober WASSENAAR Kunstzaa! Heuff, Hof- laan 7. aquarellen, tekeningen en etsen van Paula Sluiter en bronsplastieken van Peter van der Meer (21 sept-14 okL. maandag t/m zat. 10-17 uur. ook dlnsdav. 8-10 uur. zond. na afspraak). Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30. dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april 30 september. 9—12 en 13.30—17 uur. zon. 10—18 uur. Kassen zat. en zon. gesloten; 1 oktober - 31 maart. 0-12 en 13.30—16 uur. zon. gesloten, kassen zat gesloten. Molenmuseum De Valk: 1 april 15 september, dinsdag t/m zat. 10—17 uur, zon. en feestd. 1317 uur, maandag geslo ten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3