ALPHEN GOED IN GENERALE: EERSTE VOOR VERONA VEBO-DRUKTE IN GROENOORDHAL Groenoordhal gegadigde finale van de nieuwe Zeskampshows Burgemeester Gallas: bii winst een grandioze ontvangst Dick van Bommel vertelt Nieuwe tribune voor SJC B. en W. over de regionale t.v. Raad Nieuwveen koos commissies Belangstelling van BBC Dick van Bommel vraagt om valhelmen nieuwe leidse courant WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1970 Boschgeest krijgt winkelcentrum VOORSCHOTEN Na vele jaren passen, praten en meten bestaat nu de kans, dat ook de wijk Boschgeest een bescheiden winkelcentrum krijgt. De N.V. Rijm te Waddinxveen heeft een plan in uitvoering voor de grond tussen de Schimmelpennincklaan en de Sixlaan. Gedacht wordt aan vier dagwinkels met bovenwoningen. 3, n, Deze foto geeft een beeld van ,d' de imposante arena, waar de p Alphenaren vandaag in het i strijdperk treden om de d Europacup" m id (Foto's NLC - Dirk Ketting) lev ad< j» SP ART AAN-LEDEN GEHULDIGD LISSE Dinsdagavond was er veel drukte bij de huldiging van Mieke van Doorn en Carla Grim bergen, beiden junioren van de Spartaan die bij de Europese kam pioenschappen in Parijs schitteren de prestaties hebben geleverd. Bij de brug van de Ringvaart werden zij door een Spartaan-commissie ontvangen. De muziekvereniging „Trou moet Blycken" ging mee naar het gemeentehuis. Burgemeseter Berends sprak een feestrede uit. „De tapprestaties vra gen óók weer accommodaties, hoe wel op dit moment nog geen belof ten kunnen worden gedaan". Veel Joden elders steunen Israël KATWIJK Dinsdagavond had de jaarlijkse bijeenkomst plaats van het genootschap NederlandIsraël in de zaal van de Ontmoetingskerk aan de Nieuwe Duinweg. Mej. Mirjam B. Gerzon, journa liste, televisie-regisseuze on hoofd redactrice van een weekblad, hield een lezing getiteld „Het Midden oosten, kruispunt van conflicten", waarin zij o.a. sprak over de ver deeldheid in Israël en de situatie van dit land tussen de grote mo gendheden. Na de pauze was er gelegenheid vragen te stellen waarvan druk ge bruik werd gemaakt. Er ic o.a. ge sproken over de verhouding Israëliër -Arabier en over het feit dat er zoveel Joden buiten Israël wonen, waarbij werd opgemerkt dat veel buiten Israël wonende Joden de jonge staat financieel steunen. Uitwisselingsgemeente voor Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De ge meenteraad van Noordwijkerhout had al enige tyd het plan contac ten te leggen met een gemeente in andere landen in Europa. Nu kwam er uit de Duitse gemeente Schmidt in het Eifel-gebied een be stuurder die veel voelt voor een binding met Noordwijkerhout. Schmidt wacht op een nieuwe in deling. waarbij drie andere gemeen ten zijn betrokken. Er zal een nieuwe gemeente van 10.000 a 13.000 inwoners worden gevormd en met die gemeente zal Noordwijkerhout eventueel betrekkingen aangaan. LEIDEN B. en W. hebben het raadslid Gransch (van de oude raad) op vragen over regionale radio en televisie geantwoordt, dat de betrok ken commisie weer vergadert zodra de oriënterende ambtelijke studie is afgesloten en de ministeriële nota aaa de Tweede Kamer is uitgebracht. Dat is nog niet gebeurd. Het onderwerp heeft nog steeds onze aandacht, aldus B. en W. maar de mogelijkheden voor regionale radio- en televisie uitzendingen zullen beperkt zijn in verband met de financiële conse quenties. Iloog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag: hoogwater (springvloed) om 4.06 on 17.08 uur, laagwater om 0.12 en 12.28 uur. OEGSTGEEST De afdeling van de Christen Vrouwenbond houdt maandag 21 september om acht uur de eerste bijeenkomst van dit sei- toen. Ds. A. Oskamp zal in het Ge- meenteeentrum spreken over Pasto rale Mijmeringen. heeft het verzoek hiervoor ont vangen, hoewel ook Berlijn zich heeft aangeboden. „Het Is voor ons een moeilijke zaak", aldus Van Bommel. De kosten in Verona zijn zo'n 4,5 ton. Ieder land draagt er wel aan mee maar het blijft een opgave. Persoonlijk zou ik het leuk vinden een programma te kun nen maken samen met Dick van 't Sant waar zo'n enorm bedrag mee is gemoeid". Over Verona Is Van Bommel uitste kend te spreken. „Zij hebben het verdraaid goed voor elkaar, alleen moesten lampen van een filmmaatschappij worden ge leend". Dick van Bommel wil niets liever dan van de Zes kamp een geweldig sportevene ment maken, waarbij ook het amusement niet ontbreekt. Eén geheel „Van sport en amusement één ge heel maken, dat is volgens mij een formule die goud waard is", zo zegt Van Bommel. De Eurovisie-commis sie heeft een beetje moeilijkheden met Frankrijk. Dit land brengt er niet veel van terecht en heeft laten weten volgend jaar niet meer mee te willen doen. Spanje komt daarvoor in de plaats. Mocht Frankrijk nog bijdraaie dan worden het acht lan den in plaats van zeven. In Frankrijk is het spel als Zeskamp al jaren lang een topprogramma. Alleen gaat het daar wel iets „rauwer'' toe dan in de overige landen. In Frankrijk wor den levende dieren ingeschakeld. Het is voorgekomen dat stieren wer den losgelaten waarna één van de deelnemers in het ziekenhuis terecht kwam. „Wij hebben laten weten wel in Eurovisie verband te willen spe len, mits geen levende dieren wer den gebruikt. Dat heeft Frankrijk ons steeds kwalijk genomen, andere landen waren het echter met ons eens", aldus Van Bommel. Gretige BBC De N.C.R.V. heeft intussen een eer vol verzoek van de B.B.C. ontvangen waarover morgen hier in Verona na dere besprekingen worden gevoerd. Naar aanleiding van „Spel zonder Grenzen" in Groningen was de B.B.C. zeer onder de indruk dat men in ons land met weinig middelen zo'n uit stekend programma kon maken. Hieruit blijkt dat capaciteit een grote rol speelt en deze eer komt in de eerste plaats regisseur Dick van 't Sant toe. De B.B.C. heeft nu laten weten een extra Zeskamp-uitzending (Engeland-Nederland) te willen be talen als Van 't Sant de regie op zich neemt en ook het overige N.C.R.V.- Zeskamp-team met o.a. Dick van Bommel, Piet Hooy en Bernhard Prins medewerking verlenen. Deze co-produktie zou in december rond de kerstdagen op de beeldbuis ko men. Enthousiast Barney Colehan van de B.B.C. is enorm enthousiast. Hei wordt een uitzending in kleur. Het vakman schap van Van 't Sant is alom be kend. Tijdens een Eurovisievergade ring van de deelnemende landen werd voor hem geapplaudiseerd, wat nog niet eerder is voorgekomen. Er komt dus weer een „Spel zon der grenzen". Voor de N.C.R.V. is het jammer dat het weer op woens dagavond moet omdat deze omroep slechts één woensdag per maand uitzendt. Meerrust heropend WARMOND Onder giote be langstelling is het bekende restau rant „boerderij Meerrust'' officieel heropend. De nieuwe eigenaren, Frans van Leeuwen en Jan Opgen- haeffen, hielden een druk bezochte receptie. Bekende figuren als Kees Verkerk, Bromsnor Lou Geels, Her man Emmink en the Shepherds kwamen naar het restaurant, even als burgemeester Langemeijci en mr. Slotenmaker, president van de Haag se rechtbank. NOORDWIJK SJC In Noord- wijk bestaat vijftig jaar. Dit gouden jubileum zal op grootse wijze wor den gevierd. Op zaterdag 19 sep tember is er een receptie in De Beurs, waar men van 5 tot 7 uur het bestuur kan gelukwensen. Dan zal ook de tribune, het jubileumge schenk van de supporters worden aangeboden. Diezelfde middag viert de SJC-jeugd feest in het Royal- theater. Op 20 september speelt SJC 1 een jubileumwedstrijd tegen VVSB 1. Bij deze gelegenheid zal dc voorzit ter van SJC, dr. C. H. G. Goudriaan de nieuwe tribune openen, 's Avonds is er in De Beurs een instuif voor de leden. oord wijker hout Gemeentebestuur verdeelt taken NOORDWIJKERHOUT De ta ken in het gemeentebestuur zijn ver deeld. Burgemeester Bosma zal zijn bijzondere zorg wijden aan de porte feuilles financiën, economische zaken en onderwijs, openbare orde, veilig heid en zedelijkheid. Wethouder De Jong gaat de portefeuille maatschap pelijke zorg, huisvesting, volksge zondheid. sport, recreatie en vrije tijdsbesteding alsmede jeugdvorming en culturele zaken beheren en wet houder Heemskerk zal zich bezig houden met openbare werken, bouw en woningtoezicht, riolering, reini ging, plantsoenen, verkeerszaken en grondbedrijf. In de vergadering van 22 septem ber wordt de raad voorgesteld de koopavond definitief vast te stellen op vrijdag. De Kamer van Koop handel adviseert de levensmiddelen sector buiten de regeling te laten vallen, maar het gemeentebestuur meent, dat er gegronde redenen aanwezig zijn de koopavond voor alle branches te laten gelden. De raad zal bepalen op welk be drag per leerling de schoolbesturen voor 1971 kunnen rekenen. Voor 1970 gold een bedrag van f120 per leerling. Het gemeentebestuur meent, dat dit bedrag tot f 128 moet worden, verhoogd. NIEUWVEEN Tijdens de raads vergadering gisteravond werd voor de eerste twee jaar wethouder J« van Dijk tot loco-burgemeester be noemd en voor de laatste it/wee jaar wethouder J. Fransen. De commis sies zien er als volgt uit: subsidie commissie: burg. H. L. Breen, C. Meyer. M. de Groot, J. Spekman, B. Treur. J. Reyneveld; bouwcommissie: mej. G. Brakenhof (zuster Gerarda), J. Reyneveld, J. Spekman, C. Meyer, H. Bekking. burgemeester; commis sie techn. dienst: burgemeester, J. van Dijk en H. Soede; zwembad Aarweide: burgemeester (ambts halve), H. Bekking. M. de Groot; plaatsvervangend G. v. d. Hoorn. J. Reyneveld; vleeskeuringsdienst: burgemeester cn H. de Soede; waterleiding: bur gemeester ambtshalve, J. v. Dijk, G. v. d. Hoorn, plaatsvervangend H. Bekking, B. Treur en commissie woonruimtewet: H. Bekking, G. v. d. Hoorn. H. de Groot, J. Reyneveld, C. Meyer. Begrotingswijzigingen werden aanvaard, waaronder asfaltering Hogendijik vanaf brug Ringsloot tot aan gemeenteUike vuilnisstortplaats., eventueel ook Zaagmolenpad. Tegen het verlenen van garantie voor bouw eigen woningen tekende G. v. d. Hoorn bezwaar aan. daar hier zyns inziens grote bedragen mee gemoeid zijn. Bij de rondvraag wees B. Treur op de slechte toestand van het weg dek in de Kerkstraat. LEIDEN Op de hoek Haagweg —Da Costastraat werd een 9-jarig jongetje gisteravond met zijn onver lichte fiets aangereden door een personenauto. Hij is met een zware hersenschudding naar het Diacones- senhuis gebracht. Simon De generale repetitie gisteravond was een zaak waarbij de nodige po litiek werd bedreven. Want men wilde de tegenstander zoveel moge lijk in het ongewisse laten. De an dere ploegen weten zo tot op heden nog niet wat zij aan Alphen hebben, maar omgekeerd is dat ook het ge val. Een belangrijk man is Simon van 't Woud, die als verzorger de spieren van de teamleden soepel moet houden. Als masseur is hij on misbaar. Steun Het N.C.R.V.-team met o.a. Dick van Bommel, Barend Barendse, Dick van 't Sant en Dick Passchier geven de Alphenaren zoveel mogelijk mo rele bijstand en dat mag dan ook best, omdat het immers een nationale zaak is geworden. Vanochtend kregen de Alphenaren nog de kans te relaxen. Er werd een rondvaart georganiseerd op het Gar- dameer voor alle deelnemende ploe gen, journalisten en T.V.-mensen Vanavond Vanavond speelt zich de grot» strijd af. Een strijd waarvoor Alphen zich volledig inzet. Onder de enorme leiding van non-playing captain A van Ommen en zijn staf. Ook giste ren was hij een tevreden mens. „Voor mij wordt het morgen (woensdag) pas belangrijk", zo zegt hij. Piet Hooy is intussen opgeknapt van zijn an- GEEN PESSIMISME LEIDEN In de Groenoordhal werd vandaag de 34ste fokvee- en zuiveltentoonstelling van de Vebo gehouden. De belangstelling hiervoor was groot en voorzitter ir. P. P. J. Buck kon in het restau rant onder anderen burgemeesters uit de omgeving en vier Leidse wethouders welkom heten. Sprekend over het plan-Mansholt zei hij, dat men zijns inziens hier niet afwijzend tegenover moet staan. Er zal moeten worden gestreefd naar schaalvergroting. Ir K. A. Klarenberg, consulent voor de veehouderij, sprak het ope ningswoord. In een kort toespraak je wees hij op dc noodzaak van structuurverbetering door maatre gelen als ruilverkaveling en be drijf ssanering. W(j staan voor in grijpende veranderingen, aldus ir. Klarenberg. Pessimisme is echter niet nodig want er zijn perspectie ven. Kaaskeuring Op de keuringsuitslagen komen we morgen terug, met uitzondering van de kaassector, die vanmorgen al „rond" kwam. Het aantal inzen dingen daalde van 13 naar 9 en be reikte daarmee het peil van 1968. De kwaliteit van de kaas was min der dan die van vorig jaar en dit werd voornamelijk veroorzaakt door het vaker voorkomen van de ge breken „grassig", „gistig" en „bitter". Alphen aan den Rijn won de dor penwedstrijd, waaraan slechts drie dorpen meededen. Th. Warmerdam uit Warmond be haalde in de afdeling Leidse kaas het hoogste aantal punten. Bij de Goudse kaas waren dit: gebr. Van de Meer, Alphen; mevr. Speksnij der, Berkenwoude; D. van Os, Rijn- saterwoude; C. Straathof, Zoeter-1 woude; C. van Leeuwen, Zoeter-:-" woude; L. Hillenaar, Hoogmade. (Van onze speciale verslaggever Henk Kamies) VERONA ALPHEN De NCRV begint in oktober met een volgende serie Zeskamp-shows. Deelnemers zijn Winschoten, Drachten, Rolde, Doetinchem, Zoetermeer, de Bilt, Alkmaar en Linne (N.Br.). De opzet zal iets anders zijn. Het wordt een afval-competitie. De laatste twee van elke wedstrijd vallen af. „Er blijven drie uitzendingen over met zes ploegen. Twee uit zendingen met vier teams. De twee eersten zulllen in de bekerfinale uitkomen met de kampioen 1970, in dit geval Alphen. Deze finale is op 24 april", aldus Dick van Bommel. Voor de finale wordt de Groenoordhal ln Leiden als de grote kanshebber genoemd. Als alles meezit kan de finale voor de .Europacup" ook in Leiden worden gespeeld. De NCRV voor de eerste maal in de geschiede nis in Engeland officieel kan worden gewed bij de erkende bookmakers op het „Spel zonder Grenzen". Paarden draafden op kortebaan Hillegom HILLEGOM Er was veel be langstelling voor de volks- en kin derspelen gistermorgen. Voor meis jes van 10 t.m. 12 jaar was er ring steken op de step op de Frederik Hendriklaan. Op het terrein aan de Willem de Zwijgerlaan deden 40 jongens van 10 t.m. 12 mee aan mastvechten. Verder stonden op het programma tonknuppelen, ringste ken en tobbetjesteken. De belangstelling voor de korte- baandraverij viel wat tegen. Er wa ren voor f 2650 aan prijzen. Toch waren er nog ongeveer 1800 toe schouwers op het parcours Willem de Zwijgerlaan en Wethouder Bal verskade. Gravin Rita zegevierde. LISSE Op de dinsdagavond in De Engel gehouden jaarvergadering van de schaakclub de „Zwarte Pion" is besloten de zetel van de schaak club naar de Poelpolder te verplaat sen, zodra het nieuwe Ontmoetings centrum gereed is. gebracht. Ook aan de veiligheid zijn de nodige eisen gesteld, vooral het onderdeel vlaggen gooien geeft te denken. Dick van Bommel heeft om helmen verzocht voor de vlaggen- gooiers, maar dat heeft tot gister avond geen succes gehad. De generale repetitie die gister avond werd gehouden doet het beste voor Alphen hopen. Met 43 punten bereikten zij de eerste- plaats. Tweede werd Como met 38 punten. Een leuke stimulans, maar hoe hel vanavond zal aflopen is de vraag want de andere landen zullen nog wel wat achter de hand hebben gehouden. Daar tegenover staat dat Alphen uitstekende troe ven heeft. Fransen Frankrijk heeft gisteravond al pech gehad. Bij het openingsnummer de intocht der gladiatoren kwam een Franse deelneemster te vallen. Zij moest worden weggedragen. Het was nogal aangekomen en volgens de Franse ploegleider zal zij vanavond in ieder geval niet mee doen. De generale repetitie werd bijge woond door ongeveer tienduizend be langstellenden. Vannacht werd bekendgemaakt dat De Alphenaren op weg naar de arena. (Van onze speciale verslaggever Henk Kamies) VERONA ALPHEN Het bal voor alle deelnemende teams in het zeer romantische en zeer oude Castelvecchio is de Alphenaren goed bekomen. Na een goede nachtrust was het dinsdag vroeg dag. Eén van de comité-leden had enkele vaandels weten te bemachtigen waarmee in de ochtenduren al vroeg werd geoefend. Ook op het grote balkon van het hotel waren Alphenaren ijverig bezig. Dat het aan organisatie-talent niet ontbreekt, blijkt wel uit het feit dat enkele telefoontjes met een in de buurt gelegen kazerne succes opleverden. Op het terrein van de kazerne mocht worden geoefend. Gistermiddag was er een camera-repetitie. Stel. dat Alphen vanavond zou winnen. Burgemeester Gallas: „Mocht dat zo zijn dan zullen ze het weten. Als zij morgenmiddag in Alphen arriveren krijgen ze een grandioze ontvangst. Daar zul len wij voor zorgen". Jammer dat het geen rechtstreekse uit zending naar Nederland wordt. Toch zullen vele Alphenaren on getwijfeld voor de beeldbuis zitten, omdat het „Spel zonder Grenzen" wel rechtstreeks op het Duitse scherm komt. In Alphen is deze zender goed te ontvangen tenminste wanneer de nodige extra voorziening (een versterkertje) is aange bracht. gina. Gistermiddag kwam hij even in de arena kijken. Helmen s.v.p. Op het laatste moment werden nog enkele wijzigingen in de spelen aan-

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5