eskamp-ploeg is al in Verona Echtpaar Van Dijk 50 jaar getrouwd WEEKAGENDA Sport Hazerswoude vraagt meer ruimte emeente Zoeterwoude TI on Vast trok iOO wandelaars Binnenbrandje in Leiderdorp Onberispelijke voordracht van Gerard Akkerhuis Studentendiensten meer op acties betrokken Bliksem vernielde t.v.-toestel Ingezonden Orgelconcerten Peuter (15 maanden) lag in sloot Passagiers van een vrachtauto gewond Nieuwe regeling tbc-onderzoek bi j studenten Trouwe dienst EIEIDSE COURANT MAANDAG 14 SEPTEMBER 1970 lALPHEN Onder grote belangstelling is zaterdagmiddag de phense Zeskampploeg voor de finale Landenzeskamp Spel zonder xnzen" naar Verona in Italië vertrokken. Voor het zover voas, \rgde de NCRV voor een speciaal afscheid door het optreden van Iarce Majeur op het Raadhuisplein. jNCRV-maji Dik van Bommel sprak de Alphense ploeg voor de rrofoon toe en wenste haar een succesvol optreden in Verona. inêfii afscheid zal vanavond op de beeldbuis te zien zijn. \ln hotel Toor bood de NCRV de Alphense ploeg een afscheids- pich aan, tijdens welke burgemeester Gallas, die met zijn vrouw i reis meemaakt, het woord voerde. Hij dankte allen, die aan de wrbereiding van deze wedstrijd hebben meegewerkt en ervoor lebben gezorgd, dat de ploeg in optimale conditie verkeert. De nieuwelingen in de ploeg, te weten Ada Blok uit Gouda, Wim vrkhout uit Den Haag en Jan van der Zwaard (trampoline) uit filsmeer, werden met een speciaal welkomstwoord begroet. Namens i NCRV bood Dik van Bommel alle leden van de ploeg een leren \chrijfmap aan. Captain Ad. van Ommen dankte voor de mede werking. i Om half drie vertrok het gezelschap per bus naar Schiphol waar om half vijf per chartervliegtuig van de KLM het luchtruim joos. Om half negen kwam men op het vliegveld van Verona aan. waar chartertoestellen mogen landen. Zoals bekend, wordt de wedstrijd woensdagavond gehouden en zal de uitzending in Nederland pas vrijdagavond zijn. Alle andere deelnemende landen zenden de wedstrijd wel direct uit, dus ook Duitsland. Misschien valt het nog wat mee, als we het maandagavond op de televisie zien", hoorden we een vrouw opmerken, na het op treden van het NCRV team bij het raadhuis. Zij vertolkte de wens van honderden teleur gestelden, die niets gehoord of gezien hebben. Het deed alles wat rommelig aan; men had kennelijk niet op zoveel belangstelling gerekend Maar ongetwijfeld zal men met wat knip- en plakwerk toch wat aardigs in elkaar draaien. De Zeskampers zaten op de stoep van het bordes in hun oranje pakken. Na een half uur was het optreden van Farce ten einde en konden de leiders en deelnemers zich klaar gaan maken voor de in hotel Toor door de NCRV aangeboden lunch. Van het vertrek dat 's middags om 3 uur bij het raadhuis plaats vond, zijn niet veel meer Alphenaren dan de familieleden der deel nemers getuige geweest. Captain Van Ommen hield zelf op alles het oog. Er gingen ook heel wat trainingsattributen de grote auto bus in. Het was de bedoeling, dat na een zondag van rust, maandag direct weer hard geoefend zou worden. e burgemeester van Zoeterwoude maakt .hgevolge het bepaalde in artikel 26 van 1de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kkend, dal vanaf 16 september 1970 ge durende een maand ter gemeentesecre- iS tarie voor een ieder ter inzage ligt het >r de gemeenteraad in zijn vergadering 27 augustus 1970 vastgestelde be- jnmingsplan „Barrepolder", regelende estemming van grondenIn het ge- omsloten door de Hoge 'Rijndijk. Timedijkseweg, de spoorlijn Leiden Kht en de grens met de gemeente lerswoude de vaststelling van bovenbedoeld temmingsplan is afgeweken van het •Il! werp. zoals dit ter inzage heeft ge- die zich tijdig met bezwaren tot de id hebben gewend kunnen gedurende rengenoemde termijn bij Gedeputeerde lor ten der provincie Zuid-Holland tegen na bestemmingsplan bezwaren indienen, oolijke bevoegdheid komt toe aan een vi er. die bezwaren heeft tegen de rigingen, welke bij de vaststelling van plan in het ontwerp zijn aangebracht. z'i eterwoude. 14 september 1970. De burgemeester voornoemd. J A. DETMERS v4 HAZERSWOUDE De bondswan- m elmars, die de gymnastiekvereniging U ou Vast zaterdagmiddag hield, trok ote belangstelling. Rond 800 deel- emers gingen van start om de af- anden 10. 15 en 20 km af te leggen. 1 Ook het bondsbestuur gaf blijk van he elangstelling. Het grootste aantal 1 ep in verenigingsverband. De groot- 00 e belangstelling ging uit naar de 'rD km. Alle eer aan hen die het parcours idden uitgestippeld. UDC met drie tientallen in de competitie es„ RIJNSBURG De Rijnsburgse ert imclub hield gisteravond haar le- nvérgadering. Er zullen dit seizoen fee senioren- en een jeugdtiental y m de competitie deelnemen. Het rste tiental is als volgt samenge teld: R. Kromhout, F. Laterveer, J. hi Zuylen, A. Vletter. C. Glasber- n. P. van Egmond, J. v.d. Kamp. - van Egmond. A. Samson en W. ieuwenburg. Het tweede tiental r6' staat uit J. van Ees, A. Schadde- e. J. Kromhout. J. v.d. Mey, W. '"fbderhout. H. Verkuil, J. van Delft. van Delft en P. Heemskerk, 'rKoster Schoneveld kreeg, wegens ns) in 25-jarig kosterschap, een envelop •et inhoud aangeboden. De koster, lrgt, samen met zijn vrouw, altijd IK de consumpties. LEIDERDORP Terwijl de familie Van B., wonend aan de Van der- Valk Boumanweg, rustig beneden in de kamer zat, dwarrelde door de dak pannen rook naar buiten Een passe rende motorrijder zag dit en sloeg alarm. De brandweer heeft daarop vakkundig dit wil zeggen: met zo weinig mogelijk waterschade de binnenbrand geblust. De schade is aanzienlijk en de 'oorzaak is nog piet bekend. KATWIJK AAN ZEE De organist van de Haagse Kloos terkerk, Gerard Akkerhuis, concerteerde in de Triumfator- kerk. Zijn programma en spel waren van een voortreffelijke homogeniteit. Duitse werken, uit de 18e en onze eeuw, kunnen op dit orgel met goed WOUBRUGGE In de woning Mn de Gerbrand Swartlaan werd de familie .1 Windhorst zaterdagmiddag Ppgeschrikt door een geweldige knal *n een lichtflits. De bliksem sloeg in F* televisicantenne. die evenals het M'evlsletoestel volkomen werd ver hield. Ook de telefoon raakte de- ,|ept. De bewoners-kwamen met de "t vry. LEIDEN Zoals wij al hebben gemeld, worden de zondagse diens ten van de r.k. studentenparochie en die van de ned. herv. en geref. stu dentengemeenten gehouden in het koo van de Hooglandse kerk. Dit be tekent, dat er voortaan geen afzon derlijke diensten meer zullen zijn voor r.k. studenten (in de doopsge zinde kerk) en voor reformatorische studenten (in de lutherse kerk). De ene week zal een r.k. pastor, de an dere week een aderte pastores voor gaan in de dienst van het woord en de viering van de eucharistie. Deze belangrijke stap gaat verge zeld van een andere, niet minder belangrijke, beslissing uitbreiding van onder gezamenlijke verantwoor delijkheid van de studentenpastores op te richten gespreks- en werkgroe pen. Zo rpeldt het universiteitsblad Acta et Agenda vandaag. Het is daarbij de bedoeling dat deze groe pen de resultaten vap hun gesprek- 'ken en eventueel te voeren akties zullen "vertolken' in de de zondagse diensten. Deze diensten zullen hier door meer een thematisch karakter krijgen en meer dan voorheen op ak ties worden betrokken. Ook andere groepen worden uitgenodigd of in- Zaterdag Floralia in Nieuwveen NIEUWVEEN Zaterdag zal in de openbare lagere school in de Kerk straat de jaarlijkse Floralia-tentoon- stelling worden g.houden. Aan de Floralia is een tentoonstelling van inzendingen van Nieuwveners ver bonden. Deze tentoonstelling krijgt de laatste jaren steeds meer belang stelling Mej. L. Verburg zal een demon stratie geven in bloemschikken en de bezoekers kunnen meedoen aan een wedstrijd in het opmaken van bloem stuk j es. Ieder die iets voor de expositie wil inleveren, kan dit zaterdagmorgen tussen 10 en 11 uur doen. Floralia is van drie tot half zes en des avonds van zeven tot tien uur geopend. LEIDEN Ook dit jaar worden voor studenten en leden van de we tenschappelijke staf cursussen lees vaardigheid gegeven. In deze door net college van curatoren gesubsi dieerde cursussen wordt ingegaan op leestechniek en leesmethodiek. Voor efficiënt lezen en studeren is de cur sus van veel belang. dien mogelijk in de gelegenheid ge steld de diensten mede voor te be reiden. De diensten van september staan in het .teken van de vredesweek. Het sekretariaat van de gezamen lijke studentenpastores is gevestigd op Rapenburg 102. Jules de Corte in jeugddienst TER AAR Ds. Tiemersma uit Zwammerdam, die zondagomrgen in de gereformeerde kerk de jeugd dienst leidde, bracht de pick-up mee naar den kansel. Hij preekte over „komt allen tot Mij, die vermoeid zijt" en had de zang van Jules de Corte nodig om de vermoeidheid der mensen te demonstreren, die in vele liederen tot uiting komt. Ds. Tie mersma vond dat de jongeren in de ouderen vaak teleurgesteld worden, omdat ook zij zo vaak de echte le venskunst niet verstaan en geen blijdschap en rust vertonen. Van le vensbelang is het woord van Jezus voor alle mensen, zo stelde de pre dikant vast. Kunst-expositie in Voorschoten VOORSCHOTEN De Voorscho- tense Kunstkring houdt deze week in het Cultureel Centrum een leden- tentoonstelling. Tot en met zondag De Wassenaarse schilder Sierk Schroder opende de tentoonstelling in aanwezigheid van B. en IV. Hij fcprak zijn vreugde uit over de ge legenheid die de kunstenaars in Voorschoten van overheidswege krij gen en over het feit dat de Wasse naarse kunstenaars worden gezien als Voorschotense kunstbroeders. Dë- tentoonstelling omvat werk van Hannie Bal, Paul Citroen, H. H. Kamerlingh Onnes, Margit de Kor te, Danny Mazure, Frans de Reuver, Annemarie Schrofer, Seinen, Carla Sirks. Chris-PaStapels, Willem Vis, Anne Westgeest en Frans de Wit. Zij is geopend van 15 tot 17 en van 19 tot. 21 uur. Alle werkstukken zijn te koop. resultaat worden verklankt. Vrijwel al dit werk vraagt om strakke, on onderbroken tempi en een onberis pelijke voordracht. Welnu, het spel van Akkerhuis vertoonde geen enke le inzinking. Akkerhuis „speelde" in de eigen lijke betekenis van het woord. Zelfs vaji orgelkoralen als „O Lamm Got- tes" (moderne, rake visie) van Mi- cheelsen en „O Lamm Gottes" en het mystieke „Seelenbrautigam" van Re- ger, hoorde ik alleen maar de mu ziek. De concertgever speelde verder snel, licht en contrastrijk boeiende preludia en fugae van Bruhns (e) en Kellner (d), drie stukken van Her mann Schroeder (geb. 1904) en van Bach de vijfde triosonate (C) en de hoge eisen stellende „Toccata, adagio en fuga" in C. JOHAN VAN WOLFSWINKEL Afscheid prof. Oort Prof. dr. J. H. Oort, die de univer siteit met emeritaat heeft verlaten, zal op vrijdag 18 september zijn af scheidscollege geven. De bijeenkomst wordt gehouden in het collegegebouw van het Corlaeuslaboratorium (Che- miecomplex), Wassenaarseweg. Boemerang weer actief LEIDEN Het nieuwe Boeme rangseizoen werd zaterdag ingeluid door het optreden van de Leidse groep Carter Millons. De ruim 200 belangstellenden zorgden ervoor dat de sfeer gezellig was. Voor zaterdag avond 19 september staat er een lachfilmfestival op het programma met medewerking van de nieuwe Boemerang D.J.'s, Rob v. d. Zwan en Hans Vink. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Regnerus Eilof Tjade zn v E D A Dantuma en C E Bot; Michael Cornelis zn v H M Patutschnick en J Fuchs; Jeroen zn v P Keijzer en C W Koet; Ilja zn v A W J Rodenburg en M Y Zierkzee; Pieter Erwin zn v T Vogelaar en A Terluin; Manno zn v J Bult en H M I Bik. GEHUWD: J H R Steenstra Tous- saint en J A van Tongeren. LEIDEN Vanavond zal de heer Kleibrink in een zaal van de Ster renwacht, Kaiserstraat 57, eigen films vertonen voor de leden van de Leidse Amateur Fotografen Vereni ging. De volgende bijeenkomsten van de L.A.F.V. zullen in gebouw Rehoboth, Rapenburg 10, worden ge houden. LEIDEN Op 30 september is het vijftig jaar geleden dat de heer Gerrit van Dijk met Truus Bos man trouwde. Gerrit van Dijk (nu 79) werd geboren in Maassluis. Als jongen van 12 jaar ging hij naar de Touwfabriek waar hij per week 66 uur werkte voor twee gulden. Toen hij twintig jaar oud was werd hij baas, wat hij tot zijn pensionering bleef. In 1921 werd hij overgeplaatst naar de nieuwe fabriek te Leiderdorp. Bij zijn gouden jubileum ontving hij de zilveren eremedaille van Oranje- Nassau. Truus Bosman (79) werd De aankondiging van nog twee or gelconcerten in de Pieterskerk zal ongetwijfeld voor velen een verras sing zijn. Een zeer lofwaardig initia tief van de heer Blankenstein om aan de traditionele vier concerten nog enkele toe te voegen. „Leiden heeft een goed orgelkli maat" zei de bekende organist Albert de Klerk eens in een interview, dat vorig jaar in dit blad werd opgeno men. Ten zeerste hoop ik dan ook dat de twee concerten zich in een zeer goede opkomst (èn honorering!) zullen verheugen. Dan is er kans dat men in Leiden ook eens tot een uit gebreidere reeks orgelconcerten kan komen, zoals in andere plaatsen reeds het geval is. De heer J. van Wolfswinkel brak vorig jaar zomer ook een goede lans voor concerten in deze stad in een uitgebreid artikel Laat ieder die van LEIDEN Vanmorgen om half elf is de 15 maanden oude Sandra Dis- selveld in de sloot langs de Leeghwa- terstraat gevonden. Ze was bewuste loos en is naar het beademingscen trum van het Academinisch Zieken huis gebracht. BEJAARDE VROUW AANGEREDEN OP ZEBRAPAD LEIDEN Zaterdagavond om 7 uur is een 83-jarige vrouw, die een zebrapad op de Korevaarstraat over stak, aangereden door een 29-jarige automobilist. De vrouw is met een rechterbovenarmfractuur per EHD naar het academisch ziekenhuis over gebracht. LEIDEN Op de Blauwpoortsbrug botste een vrachtauto zaterdagmor gen om half vier tegen een ijzeren paaltje. De bestuurder bleef onge deerd maar twee inzittenden, een 21- jarig meisje en een 24-jarige man worden gewond. Het meisje liep een kaakfractuur en hersenletsel op en de man brak zijn linker bovenbeen. LEIDEN Aangezien de tubercu lose in Nederland niet meer als een volksziekte te beschouwen is, is bij de inschrijving voor het academisch jaar 1970/1971 bij wijze van proef op grote schaal ontheffing verleend van het verplichte onderzoek op tuber culose van de ademhalingsorganen. Zij, die voor de tweede of latere maal werden ingeschreven, worden niet onderzocht, tenzij rekening moet wor den gehouden met verhoogde infectie kansen in de afgelopen maanden. HAZERSWOUDE De Hazers- woudse sportwereld heeft dringend behoefte aan méér respektieveiyk vervangende accommodatie. Tijdens de laatst gehouden vergadering van de Sportraad is dat weer eens dui delijk gesteld. Er is behoefte aan vier voetbalvelden, twee gymnastiek lokalen, drie tennisvelden en uit breiding van het opcnluchtbad „De Hazelaar". Het gymnastieklokaal aan de Ten Katestraat in wijk Rhynenburch vol doet niet aan de minimale eisen van de Nederlandse Volleybal Bond. Er is dringend behoefte aan een gymnastieklokaal aan de Rijndijk. Het voortbestaan van Haduard is in gevaar, wanneer in de behoefte niet wordt voorzien. De gymnastiekver eniging Aspasia, de tafeltennisver eniging Slagvaardig, de voetbalver eniging St. Bernardus en de Hazers- woudse Tennis Club zouden boven dien meer armslag krijgen, wanneer er meer gelegenheid bestaat voor conditietraining en binnenwedstrij- den. Omdat het gymnastieklokaal in Hazerswoude-dorp ook al geen ruim te biedt tot uitbreiding van activi teiten, is het noodzakelijk, dat ook daar een voorziening wordt getrof fen. De tafeltennisvereniging Avanti koestert plannen zelf een accommo datie te bouwen. De onderhandelin gen zijn nog gaande. De voetbalvereniging St. Bernar dus hëeft ook behoefte aan een nieu we accommodatie, bestaande uit twee speelvelden en een half verhard trainingsterrein. De voetbalvereniging Hazerswoud- se Boys. die zo'n 330 leden telt, is binnenkort genoodzaakt een leden stop in te voeren. Hazerswoudse Boys, dat over twee velden beschikt, kan veel leden niet regelmatig la ten spelen. Intussen hebben de plaatselijke voetbalclubs St. Bernar dus en Hazerswoudse Boys elkaar gevonden: eerstgenoemde is bereid, op zaterdagmiddag het tweede ter rein beschikbaar te stellen voor een competitiewedstrijd door een Ha zerswoudse Boys-team. De Hazerswoudse Tennis Club heeft al een ledenstop ingevoerd en behoeft uitbreiding van het uit vier banen bestaande complex in Rhy nenburch tot vijf. deze concerten hoort en èr voor geïn teresseerd is er zoveel mogelijk be kendheid aan geven en zelt zo mogelijk komen. G. de Roos Leiden, Lingestraat 32. Ingezonden Je bent student en zal binnenkort afstuderen. Daarna staat de de mili taire dienst te wachten. Nog vóórdat je in dienst gaat wil je wel trouwen. Immers, je bent oud genoeg en er zijn wat voordeeltjes aan verbonden in dienst gehuwd te zijn. Om te kun ne trouwen heb je een huis/woon ruimte nodig. Hier nu wringt de schoen. De maatschappij, in wier leger je lVi jaar moet dienen, richt haar ste kels op. Eerst is je al in de gemeente, waarin de studeert, de inschrijving als woningzoekende (voorwaarde voor het verkrijgen van een woon vergunning) geweigerd, „omdat je als student niet ekonomies gebonden bent". Ook in andere gemeenten wordt je dit gezegd. Daarna weet men je te vertellen, dat je óók als dienstplichtig militair met geen enkele gemeente ekonomies verbonden bent. Een en ander houdt dus in, dat je nergens in aanmerking komt voor een „goedkope" woningwetwoning, maar gedwongen bent te wonen in de voor 'n dienstplichtig militair on betaalbare „vrije sektor". Je vraagt je dan toch wel af, of dit naast het karige loon de dank is voor lVï jaar trouwe dienst aan de maatschappij Leiden Ap Zwinkels in Amsterdam geboren. Vlak bij de Dam ging ze op school. Al jong leidde zij een zondagsschool in de Jordaan, later schreef ze ar tikelen over deze buurt en over de Dam 'uit die tijd- Tijdens het bezoek van Generaal Booth aan Amsterdam in 1910 nam mevrouw Van Dijk het be sluit na een opleiding te gaan wer ken bij de armste bevolking. Ze werkte bij vluchtelingen, ver pleegde zieken tijdens epidemieën en hielp bij de oprichting van de reclassering. Tijdens een kort ver blijf in Maassluis ontmoette zij Gerrit van Dijk, die naast zijn werk zong en orgel en piano speel de bij het Leger des Heils. Toen het echtpaar, dat 3 kinderen, 13 kleinkinderen en 3 ahterklein- kinderen kreeg, naar Leiden trok, ontdekte de jonge huisvrouw dat ook daar genoeg te doen was. Ze werd bestuurslid van Pro Juven- tute en deed veel aan voogdijwerk en reclassering. In 1951 richtte zij met een groep Leidenaars de Leid se Mytylschool op. Zaterdag 26 september houdt het echtpaar, dat nu in het bejaarden huis Haagwijk woont, van 3.30 tot 5 uur in het Antonius clubhuis een receptie. Eigen blad voor Medisch Centrum LEIDEN Het is de bedoeling, dat tegen het einde van deze maand een nieuw blad ten behoeve van het ge hele Universitair Medisch Centrum, dat wil zeggen het Academisch Zie kenhuis en de faculteit der genees kunde, zal verschijnen. Het blad, dat Centrum zal heten, zal in de regel eens per veertien da gen verschijnen en is bedoeld om de interne communicatie eri informatie te bevorderen. Het zal worden toege zonden aan alle personeelsleden van het ziekenhuis en de faculteit, als mede aan alle medische studenten. VOORSCHOTEN Van 23 novem ber t.m. 9 december zal weer een be volkingsonderzoek op tuberculose worden gehouden. ZOETERWOUDE De drumband Vios heeft gisteren in het Limburg se Pey-Echt een tweede prijs behaald bij de Nederlandse kampioenschap pen van de Federatie van Katholieke Muziekbonden. Maandag 14 september Pieterskerk. 8.15 uur: orgelbespeling H C Jasperse. 8 uur Leidse Amateurfotografen, sterre- wacht. vertoning films H. Klelnbrlnk. Dinsdag 15 september Stadhuis 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Pieterskerkstraat 1. 8 uur: Assurantie club. over nieuwe autopremies. Holiday Inn. 8.15 uur: bontshow Van Egmonds Modebedrijven (Breestr. 173). Woensdag 16 september Zaal Petrakerk. Surlnamestraat 2. 8 üur: afd. Leiden Chr. Plattelandsvrouwenbond, „Land van zon en wijn" door mevr. Groot Enzerlnk-v d Tas. Trouwzaal stadhuis. 4 tot 6 uur: spreek uur soc. raadsvrouw. Schedpenkade 6. 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde filmavond. Groenoordhal. fokvee- en zulvertentoon- stelllng. Donderdag 17 september LHJ-gebouw Levendaal: bazaar De Wij de Vlucht. 8—11 uur. Kantine Clos. Langegracht 8. 7.30 uur: ruilavond afd. Lelden Phllatellca. OEGSTGEEST. Gemeentecentrum. 8.15 uur; Ver. Hulsvrouwen, mevr. P Vellln- ga-Piekaar te Wassenaar over .Biologi sche tijdbom". Vrijdag 18 september LHJ-gebouw Levendaal. 7—11 uur: ba zaar De Wijde Vlucht. Marekerk. 7.45 uur: propaganda-avond Evangelische Omroep, medewerking van het koor Ex Animo, organist C Brons en ds P J Mietes te Zeist spreker. Zaterdag 19 september LHJ-gebouw Levendaal. 10—6 uur: ba zaar De Wijde Vlucht. FILMS IN LEIDEN CAMERA Japanse week; do t.m. zo: Dagboek van een liefdespartner. 18 jaar. ma t.m. wo: De eerste liefde 18 Jaar: dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Bedazzled 18 Jaar. LIDO De laatste rekening betaal Je zelf. 18 Jaar dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR Woodstock, derde week dag. ook zo 2.30 en 8 uur. a.l. REX Het Intieme dagboek van een halfmaagd 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat- nacht 23.30 uur: Meisjeshandel. 18 Jaar. STUDIO Kom maar. wijfje. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. TRIANON Mash, tweede week. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek. Lammenschansweg 7. tel. 23553: Apotheek R van Breest Smal- lenburg Loevesteln 6. Leiderdorp, tel. 42947 en de Oegstgeestse Apotheek. Wll- helmlnapark 8. Oegstgest. tel. 53274 De zaterdagdtenst na 13 uur. de zon- dagdlenst. de avonddienst na 22 uur en de nachtdienst van Apotheek Voorscho ten wordt waargenomen door de Zulder Apotheek. Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, vrijdagavond van 8.30 uur tot II uur. zaterdagavond van 8.30 uur lot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot II uur. Behandeling na ongevallen ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdienst: 5 maal z (zat. 10 u. voor- middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 2101 b.g.g. telefoon 10460; voor Informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis; dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van I3.30-I4.3o uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Klndcrkllniek; maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. EUsabethziekenhuis Leiden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en "s avonds van kwart voor 7 tot half acht: kraam- aldellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags II tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllniek; maandag t-m. vrijdag 16.45— 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur: zondag 11—11.45 en 13—15 uur. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15-3 en 7.15—8.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) ie en 2e klas: van 10.30—n.uo uur. van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur. van 18.00—19.30 uur; kraamafdellng: van 14.00—1500 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten, kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van l8.é0X8i8.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWIJK - sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpattënten zondags van l tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van l tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren; woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 zondag van nalf 3 tot Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Lelden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. nedendaagse oasesamenle ving in N W.-Afrika (28 mei - 12 oktober) Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: pastels van Andre Mtelen. t.e.m. 16 Sept., maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. dlnsd. av. 8 tol 10 u. zond. na afspraak. Galerie 't Dulvenhuys. Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en grafiek van Cathy Jansen en ceramiek van Loes uit den Boogaard, van dond. 27 aug. tot 18 sept.. dinsdag Le.m. zondag van 2 tot 8 Galerie Van der viist. Botermarkt 8: werk van Ger Daniels. André Gouw en Ben Glas (Haarlem) van 4 september tot 2 oktober. Musea Acad. tnst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30. dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur Hortus Rapenburg 13; l april 30 september 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur Kassen zat. en zon. gesloten; 1 oktober - 31 maart. 9—12 en 13.30-16 uur. zon. gesloten kassen zat. gesloten. Molenmuseum De Valk: I april 19 september dinsdag t/m zat. 10—17 uur, zon. en feestd. 1317 uur, maandag geslo ten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3