Verona, centrum van cultuur EN MAAR TRAINEN Alphenaren zullen er gastvrij worden ontvangen SCHEEP V AARTBEB lEHTElN AOW-verhoging eind oktober uitbetaald Drie jonge schilders v.d. Vlist Meisje (15) vermist Gaslamp werd begin van 50jaar huwelijkstrouw Jeugdbende liet spoor vernielingen achter Eerste paal voor school Abbenes Wethouders Katwijk (4) NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 10 SEPTEMBER TJR (Van één onzer verslaggevers) LEIDEN Volgende week woens dag is het zover: dan zal de Alphen- se Zeskamp-ploeg aantreden in de wereldberoemde Arena te Verona. De Arena die zozeer bekend is van wege de operavoorstellingen. Het enorme theater op de Piazza Bra herbergt één van de beroemdste operaseizoenen ter wereld, van half juli tot half augustus. Men kan er dan een uniek schouwspel bewon deren, mede door de grote omvang van het theater dat plaats biedt aan 22.000 toeschouwers. Woensdagavond 16 september zullen ook de Alphena ren in dit gigantische gebouw hun prestaties tonen. Buiten de opera om is Verona, zo wel de stad als de provincie, een be kend oord vanwege de vele toeristi sche trekpleisters. Het Veronees gebied bezit bergen, heuvels en open velden. De oostzijde is een gedeelte van het Gardameer en wordt gekruist door de Adige, de tweede grote rivier van Italië. De spoorlijn en autostrada MilaanVe- nezia scheiden het berggedeelte en het „vlakke" land. Tussen de bergen en heuvels liggen de prachtig be groeide dalen. Het heuvelgebied van Verona produceert van oudsher be roemde producten: marmer en steen soorten, geëxporteerd in de gehele wereld, evenals dat met de wijn soorten het geval is. Verona, de streek bekend vanwege de jacht en hengelsport, de plaatsen met herinneringen aan de geschiede nis, de kookkunst, de wijnsoorten en de folklore. Ambachten die men in de provincie veel tegenkomt zijn goudsmeden, zilverbewerking, schoei sel- en marmerbewerkingen. Het is in deze streek dat de Al phenaren zich enkele dagen zullen ophouden en dan nog wel in de be langrijkste stad in dit gebied: Verona. Tweeduizend jaar Verona is om nog een ding wereldberoemd het is een para dijs voor de antieklief hebber, die zijn hart kan ophalen in de corso S. Anastisia, de via Mas- salongo, de via Sottoriva en aangrenzende straten. Het his torisch centrum en in het bij zonder de via Cappello en de via Mazzini bestaan uit een lange rij van winkels, bouti ques, handwerkplaatsen en wa renhuizen. Een aparte vermelding verdient de Piazza della Erbc met zijn karakte ristieke vorm en kleurige en leven dige markt. Verona is erin geslaagd van zjjn 1000 jaar Romeinse, middeleeuwse, gothische en renaissancegeschiedenis één geheel te maken, en tot een mo derne, funktionele en gastvrije stad uit te groeien met zo'n dikke twee honderdduizend inwoners. De legen darische liefdesgeschiedenis van Ro meo en Julia, de rijkdom aan prach tige monumenten uit vele tijdperken, ze maken een bezoek aan Verona haast „verplicht". Voor de Alphense zeskampploeg is dat geen probleem; zij zullen Verona zien. De stad zal de Alphenaren ze ker gastvrij ontvangen. Mocht er tussen het oefenen door tijd over zijn, dan is ondermeer een bezoek aan de Sint Stefanskerk, de S. Gior gio Maggiore, de Passeggiata del Colle di S. Pietro, aan de Porta Bor- sari en aan de basiliek van S. Anas- tasia, de moeite waard. Dit zijn ech ter slechts enkele van de grote hoe veelheid bezienswaardigheden. Want er is bijvoorbeeld ook nog de Via S. Maria in Organovia S. Gio vanni in Valle, in welke eigenaardige volksbuurt de kerk van S. Giovanni irt Valle staat, waarin zich een vroeg christelijke sarcofaag uit de vierde eeuw bevindt. Verona: het Castelvecchio, één van de zeer vele beziens waardigheden. Echtpaar De Boer 65 jaar getrouwd NIEUWKOOP Op 24 september is het echtpaar W. de Boer-van We zel 65 jaar getrouwd. Bruidegom Wiebe de Boer (92) werd geboren in Joure en bruid Christina van Wezel (94) in HengeloNa het huwelijk ging het echtpaar in Hengelo wonen, waar de heer De Boer chef was van het bedrijfsbureau van de machine fabriek Dikkers. Daar is hij 40 jaar xuerkzaam geweest. In 1940 ging de bruidegom met pen sioen en via Eefde kwam hetecht paar naar Aarlanderveen naar de dochter en schoonzoon, die daar on derwijzer is. Elf jaar geleden ver huisden zij naar mej. De Graaf op het Regthuysplein, waar de liefde volle zorg van mej. De Graqf bruid en bruidegom omringt. Er zijn drie kinderen en zes klein kinderen, Op de huwelijksdag geeft het bejaarde echtpaar gelegenheid tot feliciteren. Dr. Van Nes 25 jaar voorzitter 'Noordwijk' NOORDWIJK Op 16 september hanteert dr. J. van Nes 25 jaar de voorzittershamer van de voetbalver eniging „Noordwijk". Op woensdag, 16 september a.s. biedt het bestuur de voorzitter in de kantine op het sportpark aan de Van Panhuysstraat een receptie aan, 8 tot 9.30 uur. Onder leiding van de jubilerende voorzitter heeft de v.v. Noordwijk een periode van grote bloei meege maakt. Evenals zovele andere clubs stond ook „Noordwijk" in 1945 bij de puinhopen. Men sloeg de handen ineen en op de eerste ledenvergade ring na de bezetting werd dr. Van Nes tot voorzitter gekozen. Dit is een bijzonder goede keuze gebleken. De eerste jaren voetbalde men op een stuk weiland achter het sport terrein van S.J.C. Daarna verhuis de Noordwijk naar een eigen terrein aan de Duinweg en toen het fraaie sportpark aan de Van Panhuysstraat gereed kwam, kreeg de rood-witte club daar haar vaste residentie. Welk een ontwikkeling „Noord wijk" in deze kwart eeuw heeft mee gemaakt, blijkt wel uit het feit, dat het nu 16 jeugdelftallen heeft. In dit alles heeft de jubilaris een werkzaam aandeel gehad. Met ere heeft dr Van Nes de ha mer gehanteerd en daarom kan hij rekenen op de hulde van heel voet- balminnend Noordwijk. Eerste lijst Abida 9 Z Okinawa Acmaea 9 vertr Teesport Adults 9 W Flnlstère Alcor 9 pass Kp Verdlsche ell Angolakust 9 ZW Finistère Asterope 9 W Shannon adara 9 NO Guadeloupe Archimedes 9 aank Antwer pen An till a Cape 9 NO Singapore Bengalen 9 ZO Colombo Btlllton 10 aank Kaapstad Caplstcrla 9 Z Monrovia Chevron Amsterdam 9 N Pu erto Rico Chevron Delfzijl 9 N Terschelling Chevron Lelden 10 aank Na- ha Chevron Madrid 10 verw aank Kaapstad 1 Chevron Napels 9 Z Tenerlfe Chevron Rotterdam 9 vertr Laxallne Chevron The Hague 9 W Sa- bang Calemares 9 Z Azoren Daphne 9 NW Fremanlle Daphnls 9 O Flnlstère Dlademn 9 W Dampier Dlloma 9 aank Singapore Duivendrccht 9 NW Monro via Deltad recht 9 verw Seve- nlsldnd Ecmhaven 9 aank Bremen Esso Den Haag 9 Z Monrovia Forestlown 10 aank Pt Mi randa Garoet.9 O Timor Gulfhansa 9 Beachyhead Hilversum 9 ZW Bermuda Hollandsduin 9 NO Brisbane Hollandsdreef 9 ZW Adml- ralty-ell Kalydon 9 NO Flnlstère Ladon 9 ZW Iskenderun Llberlakust 9 vn Antwerpen nr Amsterdam Lycaon 10 TJlreban verw Lovellla 10 aank Bonny Malnlloyd 9 vertr H v ol- land Macoma 9 NO Lourencomar- ques Meerdrecht 9 W Rotterdam Metula 9 Z Abidjan Mijdrecht 9 W Rotterdam Maaslloyd 9 W Walvisbaai Madlsonlloyd 9 ZW Mada gascar usllloyd 9 Rasalkhafjl Nedcrwcscr 9 NW Ascension Nevertta 9 NO Eastlondon Nedereems 10 Balboa Patro 9 Actra PhlllneOOAscenslon Poeldljk9Antwerp< OueenofShceba9ZI Guardaful iZKp Rondo9ZOLasPalmas mas Schouwen9NOSydney StadZwolle9ZSpllt rltius porevertrokken Thama9NOCairo Vlana9NOCuracao Vltrea 9 ZO Cape Race Walcheren 9 NO Madeira Wonogirl 9 Z Aleoeten 1 atikerf Ablda 14 te Woodlands verw, Bukom. Hongkong, Mlrl, Bukom. verm Mlrl. Bu kom, Yokohama Acila 10 te C'cao verw, Car- don. R'dam, Thameshaven, Stockholm. R'dam (dok ken) Acmaea 10 te R'dam verw Terqeuzen, verm R'dam, Teesport, R'dam, Gothen burg, Karlshamn. Noorko- ptng Acteon 9 te Bukom verw, Sing Area. Bukom Area 18 te ukom verw, verm Jurong, Bukom, Yo kohama, Mlri, Bukom Atys 9 te Bangkok verw. verm nog 3 rlezen Bu- kom/Bangkok, Hawaii Camitla 17 te Houston verw, C'cao. R'dam, Hamburg, Genua. Gibraltar Caplluna 15 te Hamburg verw verm Bonny. Spezla Capisteria 16 t h Kaapstad verw,op weg naar Mena al Ahmadl Capulonis 20 te Sydney verw. Geelong, verm Kharg Island, ombay Clnulia 13 bij H v H verw R'dam, Mersey. Curacao Crania 8 te Callao verw, Gu ayaquil, Curacao, R'dam. Mersey Dallla 10 te Port Stanvac verw. Geelong Mena al Ahmadl Daphne 15 te Sydney verw Geelong Diadema 19 te Mena al Ah madl verw (wordt verm Khor al Amaya, Mena al Ahmadl, Sydney, Geelong) Doslna 17 te Bonny verw. R'dam, verm Marseille dokken Kabylla 14 In de P G verw verm Bandar Mahshahr, Durban bfalydon 11 te Casablanca verw, Oran.Trlpoll/Lyble, Alexandrie, Ambarll. Na pels Kara 16 te Honolulu ver wacht Katelysla 10 te Teesport verw, Saltend, Thamesha ven. Llandarcy, verm Whi- tegate,Dublin Kenia 14 te Singapore verw, verm Pladju. Balikpapan, Yokkatchl, Woodlands Khasiella 11 te Curacao verw, Houston Koplonella 9 te Thamesha ven, P Couronne, verm Rotterdam Koratla 9 te Bukom verw Port Dickson, Bombay Madras Korenla 13 te Hongkong verw verm Mlrl, Bukom. Bandar Mahshahr, Mom- bassa. Dar es Salaam Korovina 9 te Martinez verw, Harbour Island, Pa namakanaal, Curacao Koslcia 9 te Stockholm verw. vla Kaap Skaw. Teesport, verm Thames, Avonmouth, Ardrossan, A'dam (dokken) Kossmatella 10 te Durban verw Mena al Ahmadl (wordt verm Mena al Fa- hal/bunkcren, Mena al Ah madl. Yokkaichl, Singapore (dokken) Krebsla 9 te Buenos Aires verw, Curacao Kyllx 18 bij H v H verw, R'dam, Thameshaven Lovellla 10 te Bonny verw, Le Verdon (Bordeaux), Skaramanga (dokken) Macoma 13 t h Kaapstad verw Thameshaven Metula 14 t h Kaapstad verw Mena al Ahmadi (wordt verm J Dhanna. Mena al Ahmadl. Le Havre) Neverlta 11 t h Kaapstad verw R'dam ndlna l te Mena al Ahmadi verw (wordt verm Mena al Abdullah, Curacao) Patrv 19 te Spezla verw Es Slder, Hamburg Phllldora 13 te C'cao verw verm Pto Miranda, Tran- Phillno 17 te Trtnldad verw verm Curacao l lake trip, Tranmere, Marseille (dok ken) Sepia 23 te Kaapstad verw Mena al Ahmadl verm Port Dickson, Perz Golf Vasum 13 te Bandar Mahshahr verw, verm Dur ban. Kharg Island, Colom bo Vltrea 17 te Gothenburg verw verm Trinidad, Plney Point Vlvipara 11 te to Miranda verw R'dam. Car Gebied Zafra 12 te Mombasa verw verm Mena al Ahmadl ALPHEN De non-playing captain van de Alphense Zeskampploeg, Aad van Ommen, is gisteren even een kijkje gaan nemen in Verona, waar hij o.a. de enorme arena heeft bezocht, waar volgende week woensdag de landenfinale zal plaats hebben van het Zeskampspel „Spel zonder grenzen". Men is daar al volop bezig met de opbouw van de verschillende stellages, die gebruikt moeten worden bij de spelonderdelen. Tribunes hoeven niet te worden bijgebouwd, omdat de bestaande het publiek in staat stellen alle onderdelen van het spel uitstekend te volgen. Intussen wordt de training in Alphen met verhoogde intensiteit voortgezet en was de ploeg gisteravond ondanks de uitzending van de voetbalwedstrijd volop bezig. Een van de wedstrijden bestaat uit het opstapelen van niet minder dan 15 dikke schuimplastiekplaten tot een bepaalde hoogte, waarbij de vier mensen zichzelf telkens mee omhoog moeten werken. Een wedstrijd, toaarbij het vooral op goed teamwerk aankomt en men gelijktijdig omhoog moet gaan, anders komt er niets van terecht. De foto geeft een duidelijk beeld op welke wijze de mannen zichzelf om hoog moeten werken zonder dat ze vallen. Er is verder nog een wedstrijd in trampolinespringen, waarbij men langs twee verdiepingen van een huis springt en de springer voorwerpen moei aanpakken en tijdens de sprong moet doorgeven naar een hogergelegen verdieping. De heer Van Ommen is van mening, dat de oefeningen in Verona alle voorgaande in moeilijkheid overtreffen. Het belooft ongetwijfeld een spec taculaire zaak te worden daar in Verona. Met terugwerkende kracht (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Vele AOW-trekkers zijn teleurgesteld omdat zij de op 28 augustus aangekondigde verho ging van hun AOW ingang 1 augustus nog "'et uitbetaald heb ben gekregen. De oorzaak hiervan is gelegen in het feit, dat de AOW-uitkeringen reeds in orde waren gemaakt voor de afkondiging van de verhoging. De Raden van Arbeid moeten na de af kondiging door de minister officieel opdracht ontvangen voor uitbetaling van de Sociale Verzekeringsbank. Deze opdracht is deze week verstrekt. De herberekening zal nog enige tijd in beslag nemen, omdat de computer centra voor tienduizenden uitbetalin gen moeten worden geprogrammeerd. De Raden van Arbeid klagen, zo is ons gebleken, dat de beslissing van 'de minister niet direct- wordt door gegeven naar de instanties die voor de uitvoering moeten zorgen. Vele AOW-ers zullen hun verho ging met terugwerkende kracht waarschijnlijk pas eind oktober-be- gin november uitbetaald krijgen. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 11 september: hoog water 11.0923.52; laag water 6.1919.03. NOORDWIJK Vanavond kojnt de NCVB voor het eerst bijeen in dit seizoen en wel in de zaal van de Geref. kerk aan de Vinkenlaan. Aan vang 8 uur. Majoor C. J. Bijl van het Leger des Heils zal dan spreken over het good-will werk in Den Haag. LEIDEN In Galerie v.d. Vlist aan de Leidse Botdrmarkt exposeren tot 2 oktober drie jonge Haarlemse schilders hun werken met over het algemeen surrealistische inslag. Verbeeldingen, waaruit de intentie van de kunstenaar niet altijd even duidelijk naar voren komt. Te meer, daar de titels over het alge meen zeer neutraal zijn. Bij André Gouw viert het macabere hoogtij. In overwegend lichte blau wen en grijzen schildert hij een verworden en verwoeste wereld onder vreemd-strakke luchten. „De terugkeer'' toont een onconven tionele Christus-figuur, eveneens in een desolaat landschap, waar boven een vliegende schotel. Het „zelfportret met insecten" ont komt niet aan zwartgalligheid en vrees. Protest Ger Daniëls zoekt het met zijn aqua rellen eveneens in het surrealisti sche vlak. Hoewel hij ook enkele portretten in olieverf exposeert, wat popartig. Hierin toont hij een zeer mooi, warm en expressief kleurgevoel. Hij laat er duidelijk zijn bedoeling in merken, vooral in enkele polderlandschappen met surrealistische motieven. Daniëls protesteert op eigen wijze en, geeft de werkelijkheid van het heden en zijn verwachting voor de toe komst gestalte. Tijdsbeelden De derde exposant, Ben Glas, laat een aantal grote, monumentaal op gebouwde, strakgelijnde schilde rijen zien in overwegend lichte to nen. Ook bij deze schilder zijn pop artelementen aanwezig, hiewel die minder nadrukkelijk op de voor grond treden. Als tijdsbeeld menen we „Missa Requiem" te zien. Echte poparts zijn o.m. „Jongen met rose auto", „Elektrische lokomo- tief" en „Twee jongens''. Het mooiste stuk is ongetwijfeld „Jongen tussen 't groen". Resumerend mogen we wel ponsta- teren, dat deze drie jonge schil ders ewl wat in hun mars hebben. Het komt er echter nog niet hele maal uit. Willem Prins HAZERSWOUDE Sinds maan- dagmidag wordt de 15-jarige Marjan van Rooyen vermist. Zij werkt b(j hotel De Groenendjj'k en vertrok des middags omstreeks drie uur eerst even naar huis om vervolgens met de bus naar Rotterdam te gaan voor een examen. Zij is nog wel thuis geweest maar sindsdien is zij spoorloos. VOORSCHOTEN De Voorscho- tense kring houdt in het Cultureel Centrum onder het motto „Terug van weggeweest" een ledententoonstel ling. Morgenavond om half negen zal Sierk Schroder deze openen. Op de tentoonstelling, die t.m. 20 sep tember -duurt, zullen schilderijen, keramiek, tekeningen, aquarellen en foto's te zien zijn. MG-huwelijk in Voorschoten VOORSCHOTEN Omstreeks 4 uur gistermiddag verscheen een hele stoet antieke MG's voor hei gemeen tehuis om luister bij te zetten aan het huwelijk van Lenn Bal en In- grid Stolk. In de voorste MG, een TC uit 1946, zat de bruidegom zelf aan het stuur. De wagen, pas op nieuw gespoten en verchroomd, was versierd met een bruidsboeket, vast gemaakt aan de radiator. Het hoeft nauwelijks betoog, dat de optocht van de MG's en natuur lijk ook het huwelijk veel bekijks trok. Na voltrekking van het huwe lijk in het gemeentehuis volgde er nog een receptie in De Gouden Leeuw, die druk werd bezocht. Naast leden van de club van de MG-TTO (Lenn Bal is redacteur van het clubblad) waren er ook veel vrienden en kennissen aanv)ezig om het bruidspaar geluk te wensen. GÉ HILLEGOM Voor het echtpaar Burgerhout-Korteweg in het Hervormt bejaardencentrum Parkwijk zijn het feestelijke dagen: vijftig jaar geledet trad het namelijk in het huwelijk en ter gelegenheid hiervan wordt volgen de week dinsdag om 8 uur 's avonds een receptie gehouden in huize We! tevreden. De nu 72-jarige bruidegom werd geboren in Katwijk, waar zij vader een loodgietersbedrijf had; de bruid werd op eerste kerstdag 1891 Rotterdam geboren. In 1916 nam de heer Burgerhout het bedrijf van vader over. Toen hij bij de Katwijkse familie De Jong een gaslamp instal leerde, sloeg hij met welgevallen de daar werkende dienstbode Tannekt gade, en dat werd van weerskanten „liefde op het eerste gezicht". In 1920, een jaar nadat de heer Burgerhout in dienst was getreden van het gemeen telijk Gas- en Lichtbedrijf te Katwijk, tróuwde hij met ,Mjn" Tanneke. Ze jaar later werd hij fitter-hulpmachinist in Hillegom en in 1960 chef-fitter Het echtpaar woont nu een jaar in Parkwijk en de grote hobby van de heer Burgerhout is koperdrijven; aan de wand hangt van zijn hand hei Laatste Avondmaal. Samen met zijn vrouw neemt hij al zeven jaar deel aan het plaatselijke Wélfarewerk. i r' NOORDWIJK De Noordwijkse recherche is bezig met een uitgebreid onderzoek naar een groep jongelie den in de leeftijd van 18 tot 20 jaar, die zich ernstig hebben misdragen. Leden van deze jeugdbende blij ken zich te hebben schuldig gemaakt aan geweldplegingen, vernielingen, bedreiging en mishandeling. Een hunner werd enkele weken geleden gearresteerd wegens bedreiging van politiemannen met een dolkmes. Speciaal had men het voorzien op bepaalde café's en bars, waar de kas teleins wegens het ergerlijk gedrag van de bendeleden, weigerden aan hen bier te tappen. Uit wraak tracht ten zij dan deze exploitanten te in timideren door met een ploeg van soms wel 10 15 man op knetteren de brommers naar de zaak te rijden en daar vechtpartijen uit te lokkerJ of vernielingen te plegen. Het resul taat was dan dat de bonafide klan-j ten uit de zaak wegliepen. Bezoekers die aanmerking maak-! ten op het gedrag werden mishan-j deld of bedreigd. Een paar deelnemers aan den akties werden dezer dagen door ee: politiepatrouille gearresteerd toeL zij rondreden op een gestolen bron fiets. Zij werden wegens diefstal e geweldpleging in de cel gezet. Andere activiteiten waren het verwerpen van bloembakken, gooien van straatlantaarns, brand stichting in een telefooncel, verns«- len van ruiten van woningen e strandtenten. Voorts hield men züj bezig met het treiteren van buurtbe-j woners, straatschenderijen op het; Vuurtorenplein en het tergen van de' daar toezicht houdende politie. De jongelui zullen straks terecht moeten staan. Ook krijgen zij de schadenota's aangeboden. rt. i iet oil n, uil Ingezonden ABBENES Ondanks de harde regen was er veel belangstelling voor het slaan van de eerste paal voor de nieuwe school met de Bijbel. Acht jaar geleden begon het bestuur plan nen te maken voor de verbouwing en uitbreiding van de oude school. Omdat het dorp sneller groeide dan kon worden voorzien nam het be stuur ruim een jaar geleden de be slissing deze plannen ter zijde te leg gen. Vooral döor de medewerking van de gemeente Haarlemmermeer kon den nieuwbouwplannen snel worden gerealiseerd. De nieuwe school wordt een z.g. patio-systeemschool. Onder toezicht van de bouwtechnische dienst in Hoofddorp zal in de ge meente een serie van zes identieke scholen worden gebouwd. Nadat de kinderen in het Dorps huis hadden feestgevierd, trokken zij in optocht naar de bouwplaats, waar mej. N. H. Kwakernaak samen met 6 leerlingen de heiers assistentie ver leende. LEIDEN Op het kruispunt Von- delstraat-Gerard Brandtstraat raakte een 35-jarige bromfietser uit Lei den gistermiddag gewond bij een bot sing met een personenauto. De brom fietser moest met een zware her senschudding en verwondingen aan het gezicht naar het Academisch Zie kenhuis worden vervoerd. Naar aanleiding van het ingezon-' den stuk van de heer Berkhey als! reactie op mijn publikatie, zou ik nog eenmaal willen inhaken. Bij het doornemen van dat artikel dacht ik: een kat in het nauw doet; rare sprongen. Allereerst, ik ben de heer Berk hey dankbaar, dat hij mij meet waarheidsliefde had toegedacht. Hij kan gerust zijn, wat namens de frac tie van de SGP is gepubliceerd, i! niet van waarheid ontbloot. Het heeft geen zin diep in te gaat op wat de inzender beweert t.o.v. wa' besproken is met de CHU. Dat raai de kern niet! Alleen deze opmerkii zou ik willen maken: Het is een g recht, zolang nog geen bindende spraken zijn gemaakt, met andei voorstellen te komen. De heer Berk] hey beweert, dat de SGP toen al af] spraken negeerde. Onjuist! De waai heid is: toen eenmaal de afspraak CHU-zetels, 1 SGP en voor de 4e eer; vrije stemming in de raad) definitie! was geworden, deze niet door di SGP 1 ongedaan is gemaakt! Dit SI zonder de SGP ervan in kennis tb stellen, op slinkse wijze door de CHU, gedaan. Krachtig wil ik dit acccn-, tueren. Het gaat dus niet aan te stel-, len: „bij. een weigering zouden wij tf laat zijn met het veilig stellen van dt 2 zetels". Tot tweemaal toe is nl. aar de heer Berkhey, in bijzijn van twee getuigen, meegedeeld, dat bij niet] aanvaarding van ons verzoek, die tweede zetel veilig was. Overigens blijft het een pertinente leugen wanneer de heer Berkhey, blijft volhouden alsof de SGP met. een eis zou zijn gekomen. Zelfs de intonatie gaf geen reden dit te ver-I moeden. Over eisen stellen. Al vanaf hel' eerste contact met de CHU werd ge-; suggereerd: de CHU twee zetels, an] ders een kongsi met andere partijen; Van dit politiek onjuist standpunt is de CHU nooit afgeweken. Blijft nof steeds onbeantwoord de vraag: waarop baseert de CHU deze stel ling? Ten slotte wil ik nogmaals pone ren: wanneer de SGP plannen zou hebben gehad met de CHU te breken dan zou zij zeker alles in het werk hebben gesteld haar zetel vast te stel len. Nee, men wilde de SGP voor eer fait accompli stellen. Dit bleek uil! de houding van de fractievoorzitter, van de CHU toen deze ruim een hall: uur voor de raadsvergadering de heet Van Dijk op zijn vraag „wat er van; de geruchten waar was" antwoordde „dat zul je wel merken". Punt uitlj Voor het overige wil ik verwijzen! naar mijn vorig epistel. K. VAN DÉ)R MUI Groen van Prinstererweg l'j Katwijk aan Z«

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4