Vanuit het evangelie bijdrage leveren aan betere wereld AGENDA Orgel Hoogl. kerk naar Duitsland Praten over inhoud Creatief Centrum INBRAKEN OPGELOST Oecumenische Werkplaats Leiden alternatieve kerkvorm E CRiPERIE Leidse verkoper op camping beroofd Vragen over park Lei den-Den Haag IEIDSE COURANT nieuwe DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1970 (door Kees de Leeuw) LEIDEN Tussen 2 en 4 uur niet bellen staat er op jéen briefje te lezen, geplakt op de bel van het huis Boer- haavelaan 42. Automatisch kijk ik op m'n horloge, maar het is net half elf geweest en mijn bezoek valt bui len de verboden zone. Ds. C. H. Bijl (35), jeugdpredi- kant in loeiden, doet zelf open. De studeerkamer boven maakt een prettige indruk. Een paar stoelen, veel boe ken en een tafeltje vol paperassen en kranteknipsels. Het raam biedt uitzicht op Leidens grootste slokop, de vuilverbranding en op de spoorlijh Leiden—Amster dam. Van tijd tot tijd denert er dan ook een trein voor bij. Nadat eerst nog met min of meer vereende krach ten een wesp de buitenlucht is ingejaagd, kan het ge sprek, dat gaat over een Oecumenische werkplaats in Leiden, beginnen. Ds. Bijl is nu ruim een jaar hier ils jeugdpredikant van de hervormde jemeente. Onder hem ressorteerde in iekere zin ook de hervormde jugdsociëteit Leython. "Zoals bekend is deze nu verdwenen, omdat het werk als zodanig, aldus ds. Bijl, wei nig inhoud meer had. Van een stuk vorming kwam eigenlijk niets meer terecht en het niveau zakte toch wel erg. Het geheel droeg een duidelijk consumptief karakter en er kwam ge woon niets meer uit. Consumptief Ideeël gezien leek het weinig zin vol meer, maar daarnaast was het ook financieel een debacle. Leythons schuld werd steeds groter en daar door kwam ook de jeugdraad ir moeilijkheden omdat deze het gebouw beheerde namens de kerkvoogdij en geen huur meer ontving. Eind van het seizoen is er een punt achter gezet. Het gekke is ook dat het hele sociëteitsidee steeds minder aanspreekt. Men gaat veel liever naar één of andere commerciële tent in Noordwijk of Scheveningen. In Troef zijn toch heel andere dingen te beluisteren? Ja, je noemt nu wel Troef, maar j. iaar is de opzet anders. Van oudsher was het daar een vormingsinstituut, maar bij Leython hebben we gepro beerd vorming en recreatie te combi neren, en dan ga je merken, dat de vorming het gaat afleggen. Wat ik dit jaar met schade en schande heb geleerd, is dat een deel van de jeugd puur consumptief is net zoals de ou deren. De jongeren gaan naar een beatband en de ouderen zitten kassie te kijken, maar in feite komt het op hetzelfde neer. Kloof Dat deel komt ook niet bij Troef. En die vrijdagavond van Troef met Bij het „langharig tuig" heeft niets met ia het vormingswerk te maken. Ik heb n, ook ontdekt, dat er een enorm kloof bestaat tussen kortharigen en lang- harigen. Ik dacht, dat dat wel meeviel. Als ik het goed zie en ik hoop, dat ik het goed zie, komt er een kente ring. Vele jongeren zien in. dat dat consumptieve toch wel een leeg bestaan is. Het hele politieke en Voor mensen, die het werk van de Oecumenische Werk plaats willen steunen met een geldelijke bijdrage (i.v. m. de moeilijke financiële toestand), is er het giro nummer 600682 met vermel ding Oecumenische Werk plaats, Leiden. Q IE BISTRO cuisine fronpofse service sur ossiette menus ft. 8.50 plots fl. 5.65 Q RÓTISSERIE haute cuisine spécialités du chef menus au choix d partir de fl. 16.- 't Pannekoekenhuijsje hollandse keuken menus vanaf fl. 4 SCHOUT- EN SCHEPENEN Q CAMERS voor exclusieve parties In privé sfeer maximaal 24 couverts air conditioned zbndags gesloten tegenover parkeerterrein *t.-enstraat 49/51. LEIDEN. Tel. 33144* maatschappelijk engagement wordt gelukkig met de dag groter. Nog even over Leython. Waar om ging men niet samen met Troef? Dat is van beide kanten afgeketst. De jongeren van Leython hebben zelf beslist en die wilden niet met Troef samen, en. van de kant van Troef is hetzelfde gezegd. Men was bang dezelfde problemen als Leython te krijgen, en naar mijn idee was dat terecht. Open jeugdwerk Er komt dus voor Leython niets anders in de plaats? Nee, niet in de zin van een stuk open jeugdwerk. Financieel gezien zitten we gewoon aan de grond. Ley thon is geliquideerd en toen zijn we als jeugdraad gaan zoeken naar iets anders. Ik. heb overal m'n licht op gestoken en wat er uit de bus is gekomen, noemen we een „Oecume nische Werkplaats". Laat ik dat even verduidelijken. Oecumenisch. -Een stuk -werk, dat je gaat opzetten en dat niet strin gent oecumenisch is, kun je beter vergeten. Principieel, maar ook prak tisch. Jongeren zien al die verschil lende groepjes niet meer en terecht. En dan werkplaats in die zin, dat we willen proberen een alternatieve vorm te vinden voor een kerk-zijn. We willen gewoon met elkaar wer ken. Samen zoeken naar een vorm. die jongeren én ouderen aanspreekt. Die vorm is er nog niet. Behoefte Het is in ieder geval wel duidelijk, dat de huidige vorm van kerkstructuur, maar ook van kerk dienst, steeds minder mensen aanspreekt. Je moet natuurlijk niet generaliseren. Er zijn ook jongeren, die helemaal geen behoefte hebben aan een nieuwe vorm, en zich wel thuisvoelen in die oude vorm. Daar om gaan ook die maandelijkse jeugd diensten gewoon door. Zij het dan in de Hooglandse kerk. En daarnaast dan de Oecume nische Werkplaats elke zondag in het LHJ-gebouw. Elke zondag in die zin, dat we met een groep bijeenkomen. Er is een in formeel werkgroepje ontstaan met een paar enthousiastelingen uit verschillende kerken, die de eerste dienst a.s. zondag hebben voorbereid. Ikzelf zit ook in die groep en van katholieke zijde een jeugdpastor. Dat is de heer H. den Boogert. Hij heeft de priester-opleiding achter de rug en studeert nu psychologie in Leiden. Hij is door het dekenaat aangewezen om vanuit de katholieke kerk een stuk jeugdpastoraat te doen. Helemaal open Dat is wel belangrijk. Alles ligt nog helemaal open en het hangt ge woon van de mensen zelf af, hoe het zich allemaal gaat ontwikkelen. We hebben voorlopig afgesproken eens in de maand een dienst te houden zondagmorgen om half elf De andere zondagen is het LHJ-gebouw open om met degenen, die dat willen, te werken aan de volgende dienst. Er kan dan gepraat worden over het thema, de vormgeving, de experi menten. die erin plaats moeten heb ben. Is het ook open voor nlet- kerkclyke jongeren? Ja. En er zullen, dacht ik, ook veel maatschappelijke problemen aan de orde komen. Ja, zeker, maar toch ook kerkelijke zaken. Het zal ten dienste moeten staan van kerk en maatschappij. Ik heb alleen zelf het idee, dat het eer der de maatschappelijke kant op zal gaan dan de kerkelijke. Dat kan ge beuren. Vindt u dat een nadeel? Nee, Zeker niet Ik hoop alleen wel, .dat er een zeker evenwicht komt. En dat ook de andere dingen aan de orde komen. Een logisch gevolg lijkt me ook. dat er bfpaalde sociaal gerichte ac ties uit deze diensten zullen voortko- Dat is ook onze hoop. We moeten het natuurlijk nog afwachten. Het gaat eigenlijk om twee dingen. Aller eerst het met elkaar zoeken naar een nieuwe vorm van kerkdiensthouden en daarnaast dat vanuit dit geheel concrete dingen aan de orde komen. Informatie Er zal in die dienst geen voorgan ger zijn en ik wil ook niet functione ren als predikant of zo. Ik wil ge woon meedenken en meedoen. Ik hoop ook eep.. stuk .theologische infor matie te kunnen geven. Dat is uitein delijk je vak om dat te doen, maar niet om met een geweldig gewicht van de dominee daar aan de gang te zijn. Er wordt ook niet aangekon digd. dat die dominee of priester in de dienst voorgaat. Ik zou het bij voorbeeld fijn vinden, dat we zondag gewoon in een kring kunnen zitten. Dat vind ik een plezierige vorm. Er wordt voor de dienst eerst kof fie gedronken en wat gepraat voor het onderling contact, wat in de ge wone kerkdienst zo pijnlijk afwezig is. Een stukje menselijkheid. Om 11 uur wordt dan met de dienst begon nen. Voor de komende zondag is het werk van Amnesty International ge kozen, een organisatie, die zich beij vert voor het vrijkrijgen van politie ke gevangenen, waar ook ter wereld. Iemand van Amnesty geeft zake lijke informatie, daarna een stuk bij belse informatie en vervolgens een associatiespel met elkaar. Geëindigd wordt, met een aantal actiemodellen, waaruit men kan kiezen, wil men actief met dit werk gaan meedoen. Pretenties Er zit dan ook meteen een stuk concrete realisering bij. Dat is name lijk het probleem, waar we in de kerk vaak mee zitten. Ik zelf heb ook als predikant vaak het idee van: nou, je hebt het gezegd en je hebt erop zitten zweten om het duidelijk te maken, maar wat doet men er nu mee. En hier zijn dan mogelijkheden voldoende. Begrijp me goed, het is beslist niet onze bedoeling hier een Nieuw Baby- Ion te bouwen. Dan heb je weer al lerlei pretenties en krijg je weer een stukje imperialisme. We willen ge woon proberen vanuit het evangelie een bijdrage te leveren aan een betere wereld. Het is ook niet de bedoeling, dat er uit de Oecumenische Werkplaats nog meer actiegroe pen ontstaan. Er zijn er ge noeg, alleen hebben ze een chronisch tekort aan mensen, die wat willen doen. En mis schien kunnen wij hen daarbij helpen. Bijvoorbeeld de Kabou ters met de bejaardenhulp en de pas opgerichte stichting Re lease en het comité Woning nood om er een paar te noe men. Het gaat erom het werk te coördineren, en mocht e,r voor een bepaald sociaal pro bleem geen groep bestaan, dan kunnen we zelf ertoe overgaan er één op te richten, maar dat is niet het hoofddoel. ^••ulpmischp examens LEIDEN Rijksuniversiteit: kand. ex. kunstgeschiedenis de heer J. L. van Schaijk (Bussum) cl; kand. ex. kunstgeschiedenis mej. A. M. L. E. Erkelens (Rotterdam); kand. ex. kunstgeschiedenis mej. IJ. M. van Heusden (Amsterdam); Dokt. ex. Ned. Recht de heren M. C. Bottenheim (Leiden); M. E. Chavannes (Leiden); J. A. M. Duijsters (Leiden) J. Harms (Leiden); S. D. F. Kaempfer (Leiden) R C. J. E. de Nerée tot. Babberich (Leiden) J. M. Pohl (Leiden) S. Visser (Leiden); R. T. van Leeuwen (Lei den); do'ct. ex. vrije studier. de heer F. E. R. Rhodius Leiden). DS. BIJL geen Nieuw Baby Ion Fei jenoordlied VVSL en een vomeren zoen LEIDEN Wie gistermid dag om vijf over twaalf meer of minder diep getroffen heeft geluisterd naar de vir tuoze vertolking van de nationale Feijenoordhymne ..Hand-in-hand kameraden" door stadsbeiaardier Leen 't Hart. zal dat wellicht hebben toegeschreven aan het we reld-bekerduel van gister avond in Rotterdam. Ten onrechte: de ingeving voor deze actuele klanken in het woensdagse promenade concert op het Leidse Stad huiscarillon was afkomstig van vier adspirantieden van de VVSL. de vereniging van vrouwelijke studenten te Leiden. Van de novitiaats- commissie kregen dinsdag Marquerite Zandvoort. Pau line van Heel. Judith Surin- gar en Patricia van Bosse opdracht te bewerkstelligen, dat het stadhuiscarillon de melodie van het VVSL-lied (melodie van Hand-in-hand ten gehore zou brengen. Van daar. Dinsdagmiddag hebben ze in allerijl een brief geschre ven aan ..Lieve stadsbeiaar dier meneer 't Hart". Daar in zetten zij hun probleem uiteen, beloofden hem vele gespitste oren tijdens zijn concertuurtje en besloten metheel hartelijk dank en een papieren zoen". Het viel bijzonder in de -smaak bij Leen 't Hart. Na enig neuriënd oefenen om de hele melodie in het hoofd te hebben, beklom hij tegen twaalfven de stadhuistoren. En zodoende kwam de ka meraden-melodie uit het hoofd, uit het hart en uit de losse pols van de beiaar dier. ..Die brief wil ik be waren. Dat vind ik nog eens leuk", zei hij nog. Mét de kerk over 5 jaar klaar LEIDEN Aan de orgelbouwers en -restaurateurs Ah- renu en Urunsema te Loga by neer in Oost-Friesland tiiuiisiana) is op dracht gegeven bet oude orgei van ue Hooglandse Kern, dat aateert uit het midden van de ze ventiende eeuw, grondig te restau reren. Het instru ment is al naar de werkplaats in Loga gebracht. Deze orgeifirma geniet een sterke reputatie op het gebied van restau ratie van antieke orgels, maar haar naam in de bouw van nieuwe orgels is niet minder. Voor deze omge ving bouwde zU een orgel in de Zorgvlietkerk te Den Haag-Scheve- ningen, de Kieviet- kerk te Wassenaar en de Doopsgezin de kerk te Haar lem. By deze orgelfirma werken twaalf man. Voor de restauratie van oude orgels wordt altijd een grondige stu die gemaakt van de geschiedenis en de oorspronkelijke toestand van het instrument. Monumentenzorg heeft de kerkvoogdij van de Herv. Gemeen te dan ook geadviseerd, met deze firma in zee te gaan. Daar de firma over een volle order portefeuille beschikt, is het niet mo gelijk. op korte termijn met de res tauratie te beginnen. Maar dat is ook niet nodig, want over vyf jaar is de restauratic van de Hooglandse kerk voltooid. En dan moet ook het orgel klaar zijn. Dat hebben de heren Ah- rend en Brunsema dan ook gegaran deerd. LEIDEN De 27-jarige verkoper J. A. Boelcc uit Leiden had zon dagnacht op een camping te Rüdes- heim (Did.) met enkele tentgenoten ëen bijzonder onaangename erva ring. Terwijl men sliep, werd de tent bezocht door één of meer zak kenrollers. Zo werd by de vakantie gangers het Nederlandse geld uit de portefeuilles gehaald. Voor Duits geld had men geen in teresse. Van de Leidse verkoper werd f 625 meegenomen, waarbij men een biljet van 25 gulden ach terliet, kennelijk om de terugreis te bekostigen. Toen de beroofde vakantiegangers 's morgens wakker werden, hadden ze een zwaar gevoel ia het hoofd. Volgens de politie van Rüdesheim was dit een gevolg van het toedie nen van bedwelmende stoffen door de insluipers. De politie is van me ning. dat men hier te doen had met Fransen, die men al op het sppor is. LEIDEN De Leidse recherche heeft drie inbraken, die in de afge lopen maanden werden verpleegd, opgelost. Vier personen, een 18-ja rige en 20-jarige Leidenaar zonder beroep, een 20-jarige reclame-teke naar en een 18-jarige fotograaf, werden aangehouden in verband met de twee inbraken in een foto zaak aan de Haarlemmerstraat. Bij de eerste inbraak, alleen ge pleegd door de fotograaf, werd voor f 4000 aan goederen ontvreemd. Bij de tweede inbraak, op 3 september, bedroeg de buit f 6000. Een groot gedeelte van de buit werd achter haald. De verdachten zijn voorgeleid aan de officier van justitie. In verband met de inbraak in het Motorhuis werden een 23-jarige straatmaker en een even oude koopman, beiden uit Leiden, aan gehouden. Bij deze inbraak werd voor f 2100 aan kasgeld ontvreemd. Ook deze twee zijn voorgeleid aan de officier van justitie. DEN HAAG Het statenlid drs. D.. Bark heeft G.S. vragen gesteld over het plan de natuur- en cultuur gebieden tussen Leiden en Den Haag in één nationaal park samen te brengen. Ervan uitgaande, dat de stichting Het Zuid-Hollandse land schap zich achter dit plan heeft ge steld. terwijl de staatssecretaris van C.R-M. zich bereid heeft verklaard de realiseringsmogelijkheden te on derzoeken, vraagt de heer Bark maatregelen om te voorkomen, dat andere plannen, zoals die voor zand winning, wegenaanleg en 't recreatie- project' s Gravenwoude, worden ge realiseerd voordat het doof de staats secretaris toegezegde onderzoek is voltooid. Opsteller van het plan is de heer W. J. Keurs van de werkgroep mi lieubeheer van de Leidse universi teit. Promotie» in leiden LEIDEN Aan de Leidse univer siteit is de heer J. Dullaart, weten schappelijk medewerker bij de Medische Faculteit te Rotterdam, tot doctor in de wiskunde en natuur wetenschappen gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „The bio- production of indole-3-acetic accid and related compounds in root nodules and roots of Lupinus luteus L. and by its rhizobial symbiont". Promotor was prof. dr. A. QuispeL De heer C. M. Hol te Katwijk promoveerde tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „Synthese en eigenschappen van enige 13a- steroïden". Promotor was prof. dr. E. Havinga. De heer F. Rottland, lector aan de Makerere Universiteit te Kampala in Uganda, promoveerde tot doctor in de letteren op een proefschrift getiteld „Die Verbformen des Yanzi". Promotor was prof. dr. A. E. Meeuwssen. BERT V. D. HELM VERDEDIGT TITEL LEIDEN In de militaire sport zaal worden zaterdag de clubkam pioenschappen van de tafeltennis vereniging Scylla gespeeld. De wed strijden beginnen om 1 uur en zijn 's avonds om zeven uur afgelopen. Titelverdediger Bert v. d. Helm moet het zaterdag opnemen tegen o.a. Gerard Bakker. Ed v. d. Berg, Ed van Loo, Peter van Schie en de Nederlandse jeugdkampioen Anton Will van Zoelen uit Noordwyker- hout. LEIDEN Een 18-jarige brom fietsster uit Leiden moest gistermor gen met een hersenschudding en een hoofdwond naar het Academisch Ziekenhuis worden vervoerd, nadat zij op het kruispunt Lijsterstraat- Roodborststraat in botsing was ge komen met een personenauto. LEIDEN Het pand Brecstraat 66. bekend onder de naam Creatief Centrum, Kabouterstadhuis en B '66, gonst momenteel van de activiteiten. Leden van de actiegroep zyn druk bezig met de verbouwing van dit pand tot creatief centrum. Deze verbouwing vordert behoorlijk en binnen niet al te lange tyd kan wor den begonnen met de inhoudelijke opbouw. Op hèt ogenblik is het Creatief Centrum niet meer dan een groot pand. dat een stichting van de ge meente huurt. Natuurlijk hebben zij allerlei ideeën over wat een gebouw dit moet worden. Om deze te ver- Geslaagde verpleegsters LEIDEN In het St. Elisabeth Ziekenhuis zijn de volgende kandi daten geslaagd voor het diploma ziekenhuisverpleging A: zr. C. A. Ch. Baas, zr. M. M. Berg, zr. M. Th. R. Biegstraaten, zr. M. S. G. v.d. Burg, zr. C. C. Cival, zr. L. M. de Gijzel, zr. C. J. L. v. Leeuwen, zr. Th. M. A. Oostdam, zr. M. G. Remmerswaal, zr. J. M. M. Smiers, zr. P. A. M. Top per, zr. Ch. M. M. Willems, zr. H. A. S. Zandvliet. wezenlijken heeft men mensen no dig en daarom worden alle actie groepen, projectgroepen en indivi duele belangstellenden uitgenodigd eens te komen praten. Dat kan iede re woensdagavond van 8 uur af. Daarnaast is het gebouw de hele week 's middags en 's avonds open. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Marcel, zn v A de Boer en M A van Hoof; Caro line S, dr v Z B Szabó en A A van Wijnk; Miranda, dr v I Vavier en C Kramer; Daphne, dr v D J van der Werf en C M de Kroon; Mar- tinus E. zn v E van Tol en A A van der Meij; Sharon M, dr v T W B Jansen en S B Hendriks; Antoinette J. dr v G Schmidt en W J Gerritzen; Cornells, zn v C Vooijs en J Hoek. Gehuwd: H W Wieringa en P I A van Deventer; R van Rees en C I M Wijffelman: J Algera en M Vis. Overleden: G C Ruigrok, 24 sep 1893, echtgen van T G van Haaster; J Verhagen, 1 maart 1908, man; L C Janson, 7 mei 1908. man; J Marijt, Donderdag 10 september Zaal Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond „Reis om de wereld". Holiday Inn. 2JO en 8 uur: modeshow De Groot. Zaal Mekel. Hogewoerd 87. 8 u.: leden vergadering PvdA over kandidaatstelling Tweede-Kamerleden vrijdag U september Kath. Mil. Tehuis. Nieuwe Mare. hoek Oude Singel, 8 uur: schletavond Ned. Bond van oud-strijders. Boshuis, achter Hollaan 78 7 uur; ruil beurs. Zaterdag 12 september KATWIJK AAN ZEE Trlumfatorkerk 8 uur: orgelconcert Gerard Akkerhuls (Pro Organo). FILMS IN LEIDEN CAMERA Japanse week; do t.m. zo: Dagboek van een liefdespartner. 18 Jaar. ma t.m. wo: De eerste liefde 18 Jaar: dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Bedazzled. 18 Jaar. LIDO De laatste rekening betaal Je zelf. 18 Jaar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUX OR Woodstock, derde week. dag. ook zo 2J0 en 8 uur. a.l. REX Het intieme dagboek van een halfmaagd 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat- nacht 23 30 uur: Meisjeshandel. 18 Jaar. STUDIO Kom maar. wijfje. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON Mash, tweede week. 18' Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. *.45 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen:' Haven apotheek. Haven 18, tel. 20085 env Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De avonddienst na 18 uur. de nachtdienst en de zondagdienst van de Oegstgeestóe Apotheek wordt waargenomen door de Haven Apotheek Doktcrsdlenst Tot zaterdag 10 uur dc eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Brecstraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Bebandcling na ongevallen vallen wordt dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 210) b.g.g. telefoon 10460: voor Informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Acadeiplsch ziekenhuis; dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.09—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15 J0 uur. Vrouwenkliniek? dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.1514 30 uur. Kinderkliniek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Elisabethzlekenhuls Leiden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Lelden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags 1) tot 12 en 2 tot 3. ÓEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllnlek; maandag tm. vrijdag 18.45 17.45 uur: zaterdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur.: 3e klas: van 14.0015.00 uur. van 18.00—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.ë0X818.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK - sole Mlo klasse-pa- ttënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatlënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. katwijk Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- Ung: dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Leiden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenle- vmg In N.W.-Afrika (28 mei - 12 oktober) Wassenaar: kunstzaal Heutf. Hoflaan 7: pastels van Andre Mlelen. te.m. 1$ sept.. maand, t.e.m. zat 10 tot 17 u.. dlnsd. av. 8 tot 10 u.. zond. na afspraak. Galerie 't Duivenhuys. Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en grafiek van Cathy Jansen en ceramiek van Loes uit den Boogaard, van dond. 27 aug. tot 18 sept.. dinsdag t.e.m. zondag van 2 tot 8 uur. Galerie van der vust. Botermarkt 3.' werk van Ger Daniëls, André Gouw en Ben Glas (Haarlem), van 4 september tot 2 oktober. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.3012.30. dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 april 20 september. 9—12 en 13.30—17 uur, ton. 10—16 uur. Kassen zat. en zon. gesloten; l oktober - 31 maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Molenmuseum De Valk: 1 april 15 september, dinsdag t/m zat 10—17 uur, zon. en feestd. 1317 uur. maandag geslo ten. 15 sep 1884, echtgen van P H de Jonge; C Warmond, 28 jan 1893, man; N Timmers, 26 okt 1900. echt gen van J F Vonhout; M J C Wel ting, 11 juni 1898, weduwe van B Zwienink; E Knobbout, 16 mei 1970, zoon; P van Eunen, 6 dec 1883, echtgen van C Lourens; G H Moer man, 4 sep 1894, weduwe van G Werkhoven; J Crama, 13 okt 1899, man; A A van Kampen, 16 feb 1903, man; A D van der Heiden, 25 feb 1923, echtgen van C Schipper; M A H Corel 10 feb 1908. vrouw; J T Kemp, 29 mei 1903, man.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3