ALPHEN TRAINT VOOR VERONA WEEKAGENDA Meer bouwplannen voor binnenstad Onveiligheid en duisternis in de Leidse Kooiwijk Mayflower gekapseisd Acties gehuwde vrouw in arbeidsproces Maatschappelijk werk één in Voorschoten Eerstejaars zien Leiden C. en A. Leiden opent herenzaak Zonder rijbewijs en en onder invloed in een autowrak Vier gewonden in Leiderdorp Ingezonden 'fnieuwe leidse courant dinsdag 8 september 1970 Raadslid Leeuwenburgh ALPHEN Nadat zaterdag- 1 middag een bespreking heeft plaats gehad van de leiding van I de Alpheuse Zeskampploeg met de deelnemers en deelneemsters j= aan het spel in Berlijnis gis- I teravond alweer de eerste tral ie. Via het vrijgekomen terrein in het verlengde van de Javastraat zou het doorgaand verkeer zich ongetwij feld beter kunnen invoegen in het verkeer op de Herensingel. Ook het verkeer dat vanaf de Kooilaan (uit de richting W. de Zwijgerlaan) komt, zou dezelfde richting kunnen nemen naar de binnenstad. Ten slotte: „Een goede verlichting is ook een stuk veiligheid". Mag ik de verantwoordeiijkè auto riteiten nog eens herinneröh-»aan de belofte die onmiddellijk na de oorlog (in 1945) is gedaan, dat de straatver lichting in de Kooiwijk spoedig ver beterd zou worden. Het begrip „spoedig" is blijkbaar erg rekbaar, want er is tot nog toe van deze belofte niets terecht geko men! EEN „KOOIBEWONER". Week eel voor Oegstgeestenaar DEN HAAG De Haagse politie rechter veroordeelde gisteren een 47- jarige schilder uit Oegstgeest, die na een feestje in Voorhout zwaar onder invloed achter het stuur van zijn auto wat. gaan zitten, tot een week gevangenisstraf en een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Door zijn manier van rijden had hij de aandacht van de politie getrokken; zijn alcohol-promilage bedroeg 2,35 terwijl 0,6 al bedenkelijk wordt! De rechter hield er rekening mee, dat de schilder zijn auto inmiddels heeft verkocht. LEIDEN Een aantal eerstejaars studenten heeft in groepsverband Leiden onder de loep genomen en de bevindingen zyn voor een deel vast gelegd in een zes pagina's tellend krantje, dat als motto draagt „In Leiden". De eerstejaars hebben er lich niet met een Jant.je-van-Leiden van afgemaakt. Met enthousiasme en de nodige kritische instelling hebben lij Leiden bekeken en gesprekken gevoerd met onder anderen hoofden van diensten en bewoners. Een twin tigtal studenten vormde de centrale redactie en een viertal van hen fun geerde als hoofdredactie. Enkele koppen, waarachter heel wat research- en schrijfwerk schuil gaat: „Stad. student, universiteit", „Woningnood in Leiden", ..Koeien en i vrouwen in die ene hal", „Kankeraars in Leiden binnen de singels", „Hofjes zjjn nog stil", „Morskwartier, grauwe buurt en „Beeld van armoe en laag IQ". Vanmorgen werden in het stadhuis de eerste exemplaren van het krantje aangeboden aan het college van B. in en W., dat werd voorgezeten door t loco-burgemeester Menken. De heer m Klarenberg, werkzaam op het bu reau Voorlichting (dat by de samen- J stelling van „In Leiden" een bemid delende functie had) vertelde iets over ontstaan en doel van het krantje. Het heeft een oplage van 5000 exemplaren en het wordt uitge reikt aan eerste-jaarsstudenten en wetenschappelijke staf van de Leidse j universiteit. LEIDEN Met ingang van vol gende week maandag wordt de he renafdeling van C. en A. verplaatst j] naar Breestraat 130, waarin voorheen ij Zurloh was gevestigd. Deze nieuwe zaak heeft zowel een ingang aan de i Botermarkt als aan de Breestraat. j Door een verbouwing is de entree H aan de Breestraat verruimd. In de nieuwe zaak is een speciale afdeling voor jongeren ingericht. De door het vertrek van de herenafdeling vrij gekomen derde etage in de „moeder- zaak" aan de Botermarkt komt de meisjes- en damesafdeling ten goede. H.V.V. '70 opgericht VOORSCHOTEN Voorschoten heeft weer een handbalvereniging. Opgericht is de Handbal Vereniging Voorschoten 1970, de roepnaam is H.V.V.'70. Vee-auto terecht ZOETERWOUDE De in het weekeinde ontvreemde vee-auto is gisteren onbeschadigd teruggevonden in Pijnacker. ning gehouden. Dit keer wordt getraind op het terrein van de Martha-Stichting 'Rijnstroom' omdat men daar alles bij de hand heeft, namelijk een zwem bad, grasvelden en een gymnas tiekzaal. Over medewerking heeft men zeker niet te klagen. Waar de 'non-playing captain' aanklopt, nergens en op niemand doet hij een vergeefs beroep. .,Het lijkt wel of iedereen voelt dat het in LEIDEN De kantonrechter ver oordeelde gisteren na een veel zwaar dere eis van de officier van justitie een 43-jarige bouwvakker uit Leiden tot f 80 boete en een voorwaardelijke hechtenisstraf van twee weken. De man was op de Sumatrastraat aan gehouden toen hij onder invloed een voor f 100 gekocht autowrak bestuur de. Bovendien was hij niet in het be zit van een rijbewijs. Voor het rijden onder invloed moet hij binnenkort nog voor de politierechter verschij nen. Verzachtende omstandigheden wa ren, dat de bouwvakker nu onder controle staat van het Bureau voor Alcoholisten terwijl hij een groot gezin en een laag inkomen heeft Verona een nationale zaak is geworden", aldus de heer Van Ommen, die vandaag een kijkje is gaan nemen in Verona, ten einde poolshoogte te nemen wat betreft hotels, trainingsmoge lijkheden en de omgeving waar de strijd zal plaats vinden. Van de Berlijnse ploeg zijn zes deelnemers afgevallen. Zij worden vervangen door ande ren. Ria Roetschoten en Piny de Jong uit Bodegraven zijn weer aangetrokken voor specia listische oefeningen. In totaal zal de- ploeg uit tien dames en elf heren bestaan. Een van de wedstrijdonderde len is het lopen op een zware kogel. „Waar haal je zo'n kogel vandaan om op te oefenen", aldus Van Ommen. Een kinder circus in Amsterdam ivas di rect bereid een kogel voor de training af te staan en gister avond al konden de meisjes er op trainen. Heeft de hele produktie in Berlijn rond f250.000.- gekost, in Verona gaat men daar nog dik overheen: ver over de f 400.000.-. De geldprijzen die zijn te ver dienen liegen er ook niet om; de eerste prijs is f25.000,- voor het winnende land. Gunstiger vooricaarden scheppen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Steeds meer ge huwde vrouwen gaan deelnemen aan het arbeidsproces, veelal voor een deel van de dag. De werkgevers in Zuid-Holland zijn hier en daar bezig daarvoor gunstige voorwaar den te scheppen. Opmerkelijk was de afgelopen dagen het succes van het postdistrict 's-Gravenhage. Bin nen enkele dagen had men 400 aan meldingen voor „semi-prof-bestel ler'', mensen, die enkele uren per dag naar keuze drukwerken gaan bestel len. Ook in het Waterweg- en het Drechtstedengebied worden acties voorbereid om de gehuwde vrouw in het arbeidsproces in te schakelen. In Hoogvliet heeft de Stichting „Twaalf tot twee" in een aantal club huizen opvangmogelijkheden gescha pen voor de kinderen Van de wer kende gehuwde vrouw. De stichting heeft nu plannen om ook in andere gebieden van de agglomeratie der gelijke opvangmogelijkheden te scheppen. In het Drechtstedengebied heeft men een enquête gehouden onder alle werkgevers om de plaatsingsmo gelijkheden te peilen voor gehuwde vrouwen. De arbeidsbemiddelaars stellen zich op het standpunt, dat men eerst mogelijkheden moet schep pen en dan pas wervingscampagnes moet gaan uitvoeren. De vrouwen, die aan het arbeidsproces willen gaan deelnemen, kunnen zich laten scholen of laten bijscholen door mid del van diverse cursussen, waarvoor studietoelagen worden verstrekt. BOLLENGEBIED Het Bollengebied heeft problemen met de export van bollen, omdat er niet voldoende inpaksters zijn. In Lisse heeft men nu een huis-aan- huis-enquête gehouden, waarvan de resultaten nog niet bekend zijn. In Leiden, op de Leidato tentoon stelling was een stand ingericht, waar ook de gehuwde vrouw allerlei informatie kon krijgen. Hiervan heeft men na sluiting successen kunnen melden. In Vroom en Dreesmann in Den Haag draait nu drie maanden een filiaal van het GAB. Inmiddels hebben daar 5600 personen informa tie gevraagd. Twee derde van deze 5600 personen waren dames. In het gebied van Rijn en Gouwe zal binnenkort een structuuronder zoek worden verricht door het ETI met medewerking van de Leidse uni versiteit. Met dit onderzoek wil men deze streek geheel doorlichten. Voor al Alphen aan den Rijn ontwikkelt zich de laatste tijd tot een actief cen trum. O LEIDERDORP Op de kruising Engelendaalprovinciale weg 4 ver leende gisteravond om half acht een 56-jarige R. van W. uit Leiden met zyn auto geen voorrang aan de op de provinciale weg rijdende Leidenaar H.O.. De wagens kwamen met elkaar in botsing. Twee inzittenden van de wagen, die geen voorrang verleende, werden eruitgeslingerd. Ze liepen hoofdwonden en vleeswonden op. evenals twee inzittenden van de an dere. Alle gewonden z,yn naar het academisch ziekenhuis gebracht. LEIDEN De mini-Mayflower. die by het begin van het Pilgrimfa- thersjaar nabij de Waag voor anker werd gelegd, heeft een roerig leven tje achter de rug. Verscheidene keren werd het scheepje al losgemaakt en met stenen bekogeld maar zover als nu was het nog niet gekomen. Roem loos dreigt de gekapseisde Mayflo wer ten onder te gaan. By de VVV kon men ons vanmorgen nog niet vertellen wanneer het scheepje wordt gelicht en of het daarna nog voor de resterende tijd van 't Pilgrimfathers- Jaar in oude luister wordt hersteld. Foto NLC-Dirk Ketting) LEIDEN Het raadslid A. Leeuwenburgh ing. (Prot.-Chr.) heeft B. en W. schriftelijk vragen gesteld over de mogelijkheden voor bouwen in de binnenstad. Uit de vragen blijkt, dat dit raadslid mogelijkheden voor bebouwing in de binnenstad ziet, die momenteel nog niet worden benut. De vragen: etc.) tot ontwikkeling worden ge bracht? 2. Is het college bereid mee te de len of er reeds stedebouwkundige voorstudies zijn gemaakt in verband met een uitvoering van partiële nieu we bebouwingen binnen het gebied omsloten door de Herengracht. Nieu we Rijn, Zijlsingel en de Haven? 3. Is het mogelijk, dat op korte termijn tot een incidentele bebou wing met woningen voor minder draagkrachtige bevolkingsgroepen alsmede doorstroomwoningen maar ook woonruimten voor werkende jongeren op deze vrij gekomen ter reinen wordt overgegaan? 4. Is het college ermee bekend, dat er ondanks het grote aantal in geschreven woningzoekenden nog steeds andere dan de bovengenoemde terreinen zijn die onbebouwd blijven zoals de gronden aan de Vijf-Meilaan tegenover het Rijnlands Metaal- beschermingsbedrijf? Op dit terrein zou een bebouwing met moderne flatwoningen maar bijv. ook met mo derne drive-in woningen eventueel met enkele sterflats mogelijk zijn. 5. Is het college bereid maatregelen te treffen tot het vaststellen van nieuwe bestemmings- of bebouwing plannen voor deze doeleinden of de bestaande spoedig te wijzigen en aan te passen? Eerste wedstrijd paalzitten in Roelof aren dsveen ROELOFARENDSVEEN Tydens de botenbeurs van 11 t/m 21 sep tember in Roelofarendsveen worden de eerste Nederlandse waterpaalzit- wedstryden gehouden. Om deze wed strijden mogelijk te maken slaat het bouwbedrijf Van Luning uit Wou- brugge enkele heipalen in de bodem van de Brasem ter hoogte van de Wcstmeerlaan. Het is de bedoeling, dat mensen, die aan deze wedstryden deelnemen, met kleren aan en zwem vest om op zo'n paal gaan zitten. Eten en drinken is er niet bij. Het wachten is alleen op degene, die het 't langste volhoudt. De winnaar krygt f 500. Iloog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag 9 september: hoog water 8.1420.45; laag water 3.5216.11. Dinsdag 8 september 7.aal Petrakerk, 8 uur: afd. Noord Chris tenvrouwenbond, over Japan. Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Bi bestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Schelpenkade 6. 8 uur: Natuurhist. ver eniging. Steenschuur 6: wlntcrkledlngbeurs afd. Ver. Huisvrouwen. RIJNSBURG Immanuelkerk. 8 uur: or gelconcert Felke Asma. Woensdag 9 september Steenschuur 6: wlnterkledingbeurs afd. Ver. Huisvrouwen. Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. Raadsvrouw. Beloftekerk, 8 uur: afd. Mors Christen vrouwenbond. klankbeeld over Lapland. Donderdag 10 september Zaal Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond ..Reis om de wereld" i Vrijdag 11 september Kath. Mil. Tehuis. Nieuwe Mare. hoek Oude Singel. 8 uur- schletavond Ned. Bond van oud-strijders. Zaterdag 12 september KATWIJK AAN ZEE Triumfatorkerk 8 uur: orgelconcert Gerard Akkerhuis (Pro Organo). FILMS IN LEIDEN CAMERA Lions Love. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur- La guerre est flnle, 18 Jaar. LIDO Satyrlcon. tweede week. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9 15 uur zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Woodstock, tweede week. a.l.. dag. ook zo 2 3o en 8 uur. REX De gruwelkamer van de seks. 18 Jaar. dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4 45. 7 en 9.13 uur: vr- en zat-nacht 23.30 uur: Seksy ln neon. 18 Jaar. STUDIO Let li be. a.l.. dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON: M.A.S.H.. 18 Jaar. dag. 2 30. 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven apotheek. Haven 18. tel. 20085 en Apotheek Voorscholen. Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De avonddienst na 18 uur. de nachtdienst en de zondagdienst van dc Oegstgecstse Apotheek wordt waargenomen door de Haven Apotheek. Ooktersdlenst Tot zaterdag in uur de eigen doktet raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit ..Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. wbensdagavond van 8.30 uur tot IJ uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot II uur. Bebandellng na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Ooktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlcnlngs- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle- Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis; dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Klnderkllnlek; maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Elisabethzlekenhuis Leiden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon- dagfc tl tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllnlek; maandag t.m. vrijdag 16.45— 17.45 uur: zaterdag 13—13 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) Xe en 2e klas: van 10.30—1) 00 uur. van 14.00—15.00. van 18.0019.00 uur.: 3e klas: van 14.0015.00 uur, van 1800—19.30 uur: kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van I8.ëOX818.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van i tot 3. dinsdag van l tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag var, 7 tot 8 en zaterdag en zondag van haJf 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Ptlgrtm Fathers Lelden tvan 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase "70. hedendaagse oasesamenle ving In N.W.-Afrika (28 mei - 12 oktober) Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: pastels van Andre Mtelen. t.e.m. 16 sept.. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. dlnsd. av. 8 tot 10 u.. zond. na afspraak. Galerie 't Dulvenhuys. Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en grafiek van Cathy Jansen en ceramiek van Loes uit den Boogaard, van dond. 27 aug. tot 18 sept.. dinsdag t.e.m. zondag van 2 tot 8 uur. Galerie Van der VUst. Botermarkt 3ï werk van Ger Danlëls. André Gouw en Ben Glas (Haarlem), van 4 september tot 2 oktober. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.3012.30. dinsdag en vrijdag ook 1417 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april 10 september. 9-12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur. kassen zat. en zon. gesloten; 1 oktober - 31 maart, 9—12 en 13.30—16 uur. ton. gesloten, kassen zat gesloten. Motenmuscum De Valk: 1 april IS september, dinsdag t/m zat. 10—17 uur, zon. en fecstd. 13—17 uur, maandag geslo- Er is de laatste tijd in de „Kooi wijk" wel één en ander gebeurd, hoewel de resultaten daarvan ver keerstechnisch pover genoemd moe ten worden. Ie. Het eertijds zo goed onderhou den „Kooipark" heeft dit jaar een „grondige" beurt gehad. Zo zijn de ligusterhagen en een groot deel van de mooie beplanting evenals de zit bankjes waar de bejaarde bewoners zich koesterden in de zon, wegge haald. Op de open paden worden nu door de jeugd fiets wedstrij den ge houden en op sommige plaatsen wor den auto's geparkeerd, Als wandel park heeft het Kooipark afgedaan. Het restant van het openliggende ter rein is aan de jeugd prijs gegeven als voetbalveld. 2e. Het monument ter herdenking van de in de oorlogsjaren 1940-'45 omgekomen leden-bewoners van „De Eendracht", staande aan de Drift- straat, is tengevolge van vernielingen afgebroken. De marmeren plaat werd in de zijmuur van het badhuis „De Eendracht" ingemetseld. 3e. Het Haarlemmermeer-stations gebouw op de hoek van de Herensin- gel-Kooilaan, is gesloopt. Toen enige jaren geleden aan het kruispunt Lage Rijndijk-Zijlsingel- Herensingel verkeerslichten waren geplaatst, werd het autoverkeer in de richting van de Haven verboden. Dit verkeer werd dus genoodzaakt gebruik te maken van de Herensingel. Mede ter ontlasting van genoemd kruispunt werd toen als omleidings- weg naar de Herensingel de Siebold- str.-Medusastr. voor het doorgaande verkeer uit de richting Leiderdorp aangewezen. Aanvankelijk leek deze oplossing als tijdelijke maatregel niet slecht. Men wist immers dat de Willem de Zwijgerlaan als grote verkeersweg in aanleg was, en men verwachtte dat, als deze weg in gebruik was geno men, het verkeer op de Lage Rijn dijk sterk zou verminderen. Dat is echter niet het geval, zodat de toe stand daar even gevaarlijk is geble ven, vooral aan de hoeken van de Sieboldstraat en in die straat zelf. Hier zijn grote levensmiddelenza ken gevestigd. Vrijwel de gehele dag, ook des avonds, staan er auto's ge parkeerd. Het is er een komen en gaan van leveranciers die de win- 1. In hoeverre is het college be kend met de mogelijkheden van par tiële bebouwing op vrij gekomen gronden in sanerings- of renovatiege- bieden, door de uitvoering van woongebouwen of andere wijzen van bebouwing zoals deze bij voor beeld in de krotten wijken van Lon den (Slum Area Aldersgat Street, Golden Lane, Bethnal Green Road, VOORSCHOTEN In Voorscho ten hebben de Gereformeerde Kerk, de Hervormde Gemeente en de R.K. Kerk besloten hun aktiviteiten op het gebied van gezinsverzorging en maatschappelijk werk te bundelen. Daartoe is opgericht de Interkerke lijke Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening. De aanduiding „interkerkelijk" wil niet zeggen dat de diensverlening wordt beperkt tot leden van de aan gesloten kerken. Het is de bedoeling de stichting per 1 januari 1971 te starten. Voorwaarde is een centrale huisvesting. Het personeelsbestand van de huidige instellingen bedraagt 31 personen. De nieuwe stichting vertrouwt door bundeling van krach ten en uitbreiding van het perso neelsbestand aan de toenemende vraag te kunnen voldoen. Het bestuur bestaat uit de dames S.A.A. van Sluijs- de Jong. A. K. Uijterlinde-Visbeen, W. Verhaart- van Kesteren en Th. D. van Wijk- Bennink en de heren ir. J. Barkhof, H. M. Bentlage, drs, R. B. de Bondt, ir. H. A. J. Rynja en F. Th. Zilveren- jant. Voorzitter is de heer Bentlage, secretaris de heer Zilverentant en penningmeester de heer De Bondt. kels bevoorraden. Bewoners en par ticuliere bezoekers zijn genoodzaakt „ergens'' een plaatsje te vinden voor hun auto's, want het verkeer door deze straat is buitengewoon inten sief. De bussen van Maarse en Kroon (die notabene nog een halte in deze straat hebben) moeten zich een weg banen door de chaos van verkeers middelen. Voor de Decimastraat geldt één- richtingverkeer. Zo'n regeling geldt niet voor de Medusastraat en de Sie boldstraat. Het verkeer komende van de Herensingel naar de Lage Rijn dijk, maakt ter vermijding van op onthoud voor de stoplichten aan het kruispunt Herensingel-Lage Rijndijk, gewoonlijk gebruik van de route Medusastraat waardoor de warboel in en bij deze straten nog groter is geworden. Betere oplossing Ex Animo in Marekerk LEIDEN Door een foutieve me dedeling schreven wij enige dagen geleden, dat een Rotterdams koor op 18 september in de Marekerk zing op een propaganda-avond van de Evangelische Omroep. Het is echter geen Rotterdams koor dat dan op treedt, maar het Leidse Ex Animo. LEIDEN In augustus werd bij de Leidse Spaarbank f 7.846.566 in gelegd en f 6.704.043 terugbetaald. Het tegoed van de 68.404 inleggers steeg tot f 105.576.286. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Willemina C dv J A Brugmans en A P Starren- burg, Adriaan P zv J A Brugmans en A P Starreburg, Inez F M dv T A v d Broek en T F M Janssen, Lies- beth dv J J Schinkel en F P Sloot, Richard zv J Laterveer en M Stou ten, Silvia dv A Bavelaar en J van Leeuwen, Maria A E dv P C R de Vogel en M A de Groot, Cornells J zv D Meijvogel en C M Koot, Maria J E dv J H J Kompier en M J van Leeuwen, Friso A zv J Devilee en J C Laterveer, Evelien M dv G W M Bleijs en J E C Bergers, Monique M dv A A J v Haarlem en C J Stok- kel. Eva M G dv G Zanda en G C T v Leeuwen, Dick A zv D J Falen- tijn en H B Stouten, Edwin M zv C D v Delft en G J C Grimbergen, José A zv J A Zapico Mava en H Garcia Uribe, Teunis J zv F W C Hak kaart en B J W C Lagerweij, Hans zv PPM Devillee en J M Volkers, Ro gier zv C P Bangma en E v Zonde ren, Philip F zv B Speck en D Wolff Nicolaas zv J de Jager en A van Duijn, Albert E zv A E Harrison en P v Oord Johannes zv S H J Boelee en C Nieuwenhuis, Patrick C zv J J v d Berg en M J Schouls. Gehuwd: J S Nijhoff en A W Zwa nenburg, U Warbier en G v d Voort, J P Depondt en C M J G vd Post. J Donker en T M Wolters, P A M Vierhout en G M Vogelaar. J W Blik- man en A Guérin, W D Leeflang en W Mieloo. Is er een betere oplossing voor het verkeer mogelijk? Als men mij deze vraag stelt antwoord ik: ja! Zonder veel moeite en kosten zou men een (rechtstreekse) route voor het doorgaande verkeer van de Lage Rijndijk naar de Herensingel tot stand kunnen brengen als men dit verkeer, dat nu met zoveel moeite gebruik maakt van de Sieboldstraat, dirigeert door de Driftstraat-Java- straat naar het terrein van het Haar lemmermeer-station. Ie. De Driftstraat is veel gemakke lijker in te rijden en in deze straat bevinden zich geen winkels die het verkeer belemmeren. Nu het monu ment van de Eendracht verdwenen is moet er terplaatse iets gebeuren. Men zou tussen de Formosastraat en de Javastraat een smallere strook voor beplanting kunnen handhaven zodat de beide rijbanen verbreed kunnen worden. 2e. De Javastraat zou zonodig ook verbreed kunnen worden, tussen de Driftstraat en de Borneostraat door opoffering van enkele voortuintjes en het trottoir vóór het Kooipark zou enkele meters kunnen worden ver legd. Vanzelfsprekend zouden de bussen van Maarse en Kroon gebruik moeten maken van de route door de Driftstraat waar een betere bushalte mogelijk is, of misschien zou de abri in de Javastraat voor dit doel ge bruikt mogen worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3