Ds. Hovius verliet Katwijk aan Zee Ds. P. Huisman deed intree in Rijnsburg Felle brand Lisserbroek verwoestte woonhuis BURGERLIJKE STAND Peuterspeelzaal in Warmond Gemeente Rijnsburg Skuvtevaert zeilde op De Kaag LISSE EEN BEZORGER Katwijk se snacktent ging in vlammen op Gymnastiekzaal afgekeurd Nieuw-Vennep heeft nieuwe tennisbanen Uit de BOLLENSTREEK P. Jongeling (licl Tweede Kamer) in ziekenhuis Daggeld: nu 6% procent Tabak-Philips geen notering NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 7 SEPTEMBER Rtjnsburg Na gistermorgen door ds. L. v. d. Linde bevestigd te z|jn (met een preek over Exodus 3 vers 1-6), aanvaardde ds. P. Huisman gis teravond zijn ambt in de Geref. Kerk in een stampvolle Immanuelkerk. De Hervormde Gemeente en de Chr. Geref. Kerk hadden zich laten af vaardigen. Namens het gemeentebe stuur waren burgemeester Koomans, wethouder H. de Mooy en secretaris Geelhoed aanwezig. Ook waren er vele leden uit ds. Huismans vorige gemeente, Franeker. Ds. Huisman baseerde zijn preek op 1 Joh. 3 vers la: Z'eit, welk een liefde ons de Vader heeft gegeven dat wij kinderen Gods genoemd wor den'. Het komt in het leven voor dat door allerlei oorzaken karakters van kinderen zo verwrongen worden dat niemand hen in huis wil nemen. Te genover God zijn wij allemaal men sen met verwrongen karakters. Je kunt van alles van ons verwachten, maar veel goeds is er niet bij; ver keerde gedachten worden niet zelden omgezet in verkeerde daden, en het zou niet verwonderlijk zijn als God zou zeggen: daar is niets mee te be ginnen. Het is echter heel anders, heel on begrijpelijk, heel Goddelijk gegaan. Ongehoorde vaderliefde heeft ons als Zijn kinderen en erfgenamen geac cepteerd. Kinderen aannemen is in ons land een lijdensweg, maar welk een weg is het voor God geweest om ons tot Zijn kinderen te maken. Van Bethlehem tot Golgotha een lijdens weg. Dit bedenkende zeg je: welk een liefde. Uit onszelf gaan wij heus niet naar Hem toe, maar door Zijn vol- WARMOND Maandag 21 sep tember wordt de peuterspeelzaal voor kinderen van 2 tot 4 jaar open gesteld in de zaal van de Burcht. Bij het stichtingsbestuur staan al dertig peuters ingeschreven. Leidster wordt mevrouw Donath, die de peuters drie ochtenden per week van half 9 tot 12 uur gaat bezighouden. De zaal is door tuindeuren verbon den met een beschutte binnenplaats. KATWIJK AAN DEN RIJN Don derdagavond om half zeven is er in het verpleeghuis de Wilbert een pro testantse kerkdienst, waarin ds. J. Bijleveld zal spreken. VALKENBURG In verband met de paardenmarkt zal niet woensdag, maar dinsdag het huisvuil worden opgehaald. Bekendmaking krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders van Rijnsburg maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestemmingsplan (uitbrei dingsplan in hoofdzaak), vastge steld bij besluit van de raad der gemeente Oegstgeest d.d. 29 juni 1960, goedgekeurd door Ged. Staten der provincie Zuid-Holland bij besluit van 6 november 1961, G.S. no. 264, sedertdien gewijzigd, zulks ten behoeve van de bouw van 112 zgn. multi-woningen, 42 zgn. duplo- woningen en 78 zgn. keuze-wonin gen, op de percelen kadastraal bekend gemeente Rijnsburg. sectie C. nrs. 137, 138, 141. 143. 144. 145. 146. 149, 150 en 776. Deze woningen zullen worden ge bouwd in het zuid-westelijk ge deelte van het bestemmingsplan „Frederiksoord", waarvan de goed keuring nog niet onherroepelijk is geworden. De betreffende bouwplannen liggen van 7 t/m 21 september a.s. ter gemeentesecretarie, afd. algemene zaken, voor een ieder ter- inzage. Een ieder wordt de gelegenheid gegeven eventuele bezwaren tegen het verlenen van de vrijstelling gedurende die termijn schriftelijk ter kennis van hun college te brengen. Rijnpburg, 4 september 1970. B. H. KOOMANS, burgemeester A. G. GEELHOED. secretaris. Man! vrouw en zes kinderen tijdig in veiligheid LISSERBROEK Zondagochtend, omstreeks half vier, brak een grote brand uit in de woning van de fa milie N. Dekker aan de Torkruid- slraat 9. Toen de brandweer van Lisserbroek later versterkt met de posten Nieuw-Vennep en Hoofddorp arriveerde, viel er al weinig meer te redden. De woning, in één van de nieuwe woonwijken in Lisserbroek, brandde geheel uit. Alleen een zwart gebla kerd geraamte bleef over. De familie Dekker, man, vrouw en zes kinderen (leeftijd variërend van 9 t/m 18 jaar) werd voorlopig ondergebracht bij buren. Een logé was om half vier nog niet teruggekeerd van een feestje, en dat is vermoedelijk wel de redding ge weest van de familie, die er nu zelf zonder kleerscheuren af kwam. Op genoemd tijdstip hoorde de heer Dek ker iets „knappen". Hij dacht dat de logé thuis was gekomen en ging naar beneden. Daar werd hij verrast door een vlammenzee en een enorme rookontwikkeling. Terstond waarschuwde hij vrouw en kinderen. Eén van de kinderen durfde niet door de rook heen naar buiten en ging weer naar boven. De Gemeente Rijnsburg Voorbereiding herziening bestemmingsplan De burgemeester van Rijnsburg brengt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22, tweede lid, van de wet op de Ruimtelijke Ordening, ter openbare ken. nis, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 1 september 1970 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbe reid voor het gebied, gelegen in het zuid westelijke gedeelte van het bestemmings plan „FrederiksooTd", zoals op de bij het betreffende besluit behorende tekening is aangegeven. Dit besluit ldgt vanaf heden ter gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Rijnsburg, 7 september 1970 De burgemeester voorn. B. H. KOOMANS KI pin veedag in Lisse LISSE De konijnen- en pluim veesportverenigingen uit Lisse en Heemstede mogen op een geslaagde jong-klcinvce-dierendag terugzien: er waren 250 inzendingen. Uitslag keuring: Mooiste grote hoender: C. Veek, Heemstede; Dwerghoenders: 1 J. Disselveld, Lei den, 2 C. v. d. Ploeg, Lisse; Sierdui- ven: 1 J. S. B. Nederpelt, Lisse. Konijnen: grote en middenrassen A. van 't Oever, Hillegom, klein of middenrassen: mevr. J. G. de Rode- Booy, te Haarlem; in de A-klasse wist de heer A. van 't Oever. Hille gom, eveneens de mooiste inzending op zijn naam te krijgen; met witte Nieuw Zeelanders. Het mooiste konijn van de show was van mevr. J. G. de Rode-Booy met Hollandse driekleur. In de jeugdgroepen wisten de vol gende leden prijzen te behalen: fraai ste dwerghoender Renée Grullemans met Holl. kriel; sierduiven: Charles Braakhuis, met Tunische meeuw; fraaiste konijn: Paul van Diest met Witte Nieuw Zeelander; fraaise cavia Rolf Balkenende. KATWIJK Dit weekeinde heeft de Katwijkse zeilvereniging ..Skuy- tevaert" een wedstrijd georganiseerd tegen de zeilvereniging uit Lowestoft (Engeland). Wegens het weer moest men uitwijken naar de Kagerplas- sen, waar toen nog een stevige wind in de zeilen blies. Men zeilde in de klasse „Fireball" Er namen 6 boten aan deel. Er werd gezeild om de „Silver Trofee" die 4 jaar geleden door de vereniging uit Lowestoft beschikbaar werd gesteld. De eerste keer wonnen de Katwijkers deze; de volgende twee keren echter ging de beker naar Lowestoft. Ook dit jaar hebben de Katwijkers zich de wind uit de zei len laten nemen en ging de Trofee weer naar Lowestoft. Er werd ge rekend naar de Oostenrijkse punten telling. De uitslag was Lowestoft 5454 en Katwijk 4214 punten., EtANT vraagt voor DE NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor zo spoedig mogelijk te Lisse Voor scholier leuke bijverdienste. Nadere inlichtingen afd. Inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 01710-31441. vader kon zijn kind nog net op tijd halen. Ondanks het vroege ochtenduur werd de brand door velen gadege slagen. Hieronder was ook burge meester Dijckmeester van Haarlem mermeer. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting in de koelkast. De schade wordt geschat op rond de f 40.000. Opperwachtmeester Lödel gehuldigd WARMOND Tijdens een druk bezochte feestelijke bijeenkomst, vierde de heer A. H. Lödel, opper wachtmeester en postcommandant van de waterpolitie, zijn 25-jarig ju bileum. In 1945 kwam hij als wacht meester eerste klas in dienst bij de waterpolitie in Aalsmeer. In 1961 volgde zijn benoeming tot opper wachtmeester en tevens postcom mandant van de waterpolitie. De heer Lödel is niet alleen ge liefd bij zijn collega's, maar ook in waterkringen. Steeds is hij bereid zijn medemensen met raad en daad terzijde te staan. Dit bleek ook wel duidelijk uit de woorden van overste Spaanderman en burgemeester Lan- gemijer. Beiden prezen de ijver, plichtsbetrachting en integriteit van de jubilaris. Velen waren naar hotel De Zon gekomen om hem geluk te wensen. Van collega's en gemeentebestuur kreeg de heer Lödel geschenken. Ook in het maatschappelijk kerkelijk le ven neemt hij een bijzondere plaats in. Hij is o.a. bestuurslid van de chr. bond van politie-ambtenaren in Ne derland en ouderling van de her vormde gemeente. Weduwen met kinderen dag naar Efteling KATWIJK Reeds eerder ver zorgde een klein comité een uitgaans dag voor weduwen. Men wilde het echter niet "bij deze ene aktiviteit laten en heeft nu een dag voor de weduwen met schoolgaande kinde ren verzorgd. Het is de bedoeling van het comité juist de kinderen een heerlijke dag te bezorgen, omdat deze gezinnen financieel vaak niet tot dergelijke uitstapjes in staat zijn. Men vertrekt woensdagmorgen om 8.30 uur met bussen bij de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat; er wordt ook gestopt bij het gemeentehuis en de Pniëlkerk. Men rijdt dan via een uitgestippelde route naar „De Efte ling". 's Avonds om plm. 7 uur hoort men in Katwijk terug te zijn. Receptie Warmunda WARMOND De sportvereniging Warmunda heeft vrijdagavond met een zeer druk bezochte receptie in het clubgebonw de viering van haar zilveren jubileum afgesloten. Burge meester Langemeijer sprak zijm waardering uit voor wat Warmunda in de gemeente doet op het gebied van de ontspanning en bood het be stuur een envelop met f 1.000 aan. Voorzitter Schavemaker was erg blij met dit geschenk; het bedrag wordt gebruikt voor de verdere inrichting van het clubgebouw, zei hij, waarbij wordt gedacht aan centrale verwar ming. Velen boden het bestuur gelukwen sen aan- KATWIJK Deze week wordt de huis aan huis inzameling gehouden ten bate van het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront. Daar ook Kat wijk een militair tehuis bezit, ten dienste van dc militairen op het vliegkamp Valkenburg, is het begrij pelijk, dat de organisatoren van de collecte weer op een hoge opbrengst rekenen. hardende liefde zoekt Hij ons op. Een belangrijke vraag is of die liefde onze deur niet voorbijgaat. Zoals Hij een goede Vader is, zo zullen wij toch moeten proberen goede kinderen te zijn. Misschien denken we: dat zal wel niet zoveel moeite kosten. Maar de praktijk wijst dikwijls anders uit. ,Laten we proberen elkaar dicht bij Jezus te houden, elkaar steeds maar weer opwekkend niet van de rechte weg af te wijken. Bovenal veel voor elkaar bidden. De verleidende krach ten zijn groot. Hoe zouden we staande kunnen blijven als wij niet vroegen om de kracht van de Heilige Geest. De hand die ons heeft beetgepakt wil ons ook vasthouden. Na de dienst sprak ds. Baayen na mens kerkeraad en collega's. Deze vertelde nog dat ds. Bosma behouden op Soemba is aangekomen en dat hij een brief aan de gemeente Rijnsburg heeft geschreven die in de eerstvol gende Kerkbode wordt opgenomèn. Bruggebuurt gaf geslaagd feest NIEUWKOOP Het driedaagse feest van de Bruggebuurt is ook dit jaar geslaagd. Donderdagmiddag werden kinderspelen gehouden en 's avonds voncerteerde Eenrgezind met drumband en majorettes. Vrijdagmiddag was er een kinder voorstelling in de kantine van De Roerdomp. Enkele honderden kinde ren genoten daar van het optreden van het gezelschap Henk Driessen. 's Avonds werd een wedstrijd in wa- terdragen gehouden. De „huizenkant" won met 1071/* kg water van de „wa terkant", die het tot 97V» kg bracht. Zaterdagmorgen werd het feest voortgezet, met een viswedstrijd in de voorwetering. D. de Rooij werd winnaar! Hij won ook het ringrijden op de fiets, gevolgd door de 77-jarige Jac. Plomp, 's Middags werd het kuipjevaren in de Voorwetering be oefend. Hier was J. Kranenburg win naar. !s Avonds om 11 uur werd het feest besloten met een groot vuurwerk. Bondsdagen in Alphen ALPHEN Deze week worden in Alphen twee landelijke Bonds dagen gehouden. We schreven al eenier over de bondsdag van de ge reformeerde mannenverenigingen in Nederland, zaterdag in de Salva- torikerk met als spreker ds. H. B. Weiland uit Arnhem. Donderdag 10 september wordt de bondsdag ge houden van de Chr. Geref. zangver enigingen. De morgenbijeenkomst, die om 10.30 uur begint, is in gebouw Nabij. Na een broodmaaltijd vertrekt men om 2 uur per boot vanaf de Rijnkade voor een rondvaart. Om 5 uur arri veert men bij Avifauna voor het di ner. De avondbijeenkomst die voor ieder vrij toegankelijk is, wordt in de Op- standingskerk gehouden en begint om half acht. Medewerkende koren komen uit Nieuw-Vennep, Utrecht en Alphen. Spreker is ds. P. Sneep, chr. geref. predikant alhier. De lei ding van de samenzang heeft de heer S. de Kleuver; orgel Nelie v d Hoek en trompettist Cock de Jeu. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 8 september: hoog water 7.1919.45: laag water 3.0815.20. NIEUWVEEN Vanavond om 7 uur begint de tweede inpakactie voor het nieuwe verenigingsgebouw van de hervormde gemeente. De eerste actie, die in het voorjaar was, lever de ruim f 5600 op. De directie van de Johannes Stichting stelde opnieuw een zaal beschikbaar. KATWIJK AAN ZEE De beken de patates fritestent op de Zuidbou levard is door brand verwoest. Het houten gebouwtje, eigenaar de heer G. Guijt, waarin nog een hoeveelheid spijsolie was opgeslagen, werd in korte tyd een prooi der vlammen. Het vuur werd bovendien nog aan gewakkerd door een felle wind. De brandweer kon ter plaatse weinig meer uitrichten. Het enige, wat er van de snacktent over bleef, was een geblakerd fornuis. Honderd gulden voor de beste foto vervuiling ROELOFARENDSVEEN Louis van der Meer, de organisator van de botenbeurs, die van 11 tot en met 21 september aan de West-Mecrlaan in de Veen (langs de Braassem) wordt gehouden, stelt een bedrag van hon derd gulden beschikbaar voor de fo tograaf (professional of amateur), die de vervuiling van de plassen het best op de gevoelige plaat weet vast te leggen. De heer Van der Meer heeft afge lopen zomer op de plassen tussen Amsterdam en Leiden een actie ge voerd, die tot doel had de waterver ontreiniging tegen te gaan. Op de botenbeurs wil hij een kleine foto expositie inrichten over dit onder werp. HAZERSWOUDE De volleybal vereniging Haduard zal vanaf half november de competitiewedstrijden van het eerste herenteam (laagste af deling) en van het eerste damesteam (tweede klas) moeten spelen in de in Alphen aan de Rijn te openen sport hal. Het bestuur van de Nevobo heeft de gymnastiekzaal in de Hazers- woudse wijk Rhynenburch afgekeurd, omdat deze lokaliteit niet'voldoet aan de minimale eisen. De volleybalbond heeft wél dispensatie verleend voor de periode tussen begin oktober, wanneer de competitie begint, en half november, wanneer de sporthal in Alphen in gebruik wordt genomen. Haduard oefent dinsdagavond, 8 spe- tember, om zeven uur met het heren team tegen Advendo, en om acht uur met het damesteam tegen DVO. Plaats: gymnastiekzaal aan de Ten Katestraat. Burgerlijke stand NIEUWKOOP Geboren: Corne lia Johanna Margaretha, dv J P Vergeer en M A M Menken; Diede- rik Frank, zv S de Witt en A C Bin- nema. Gehuwd: A J Vianen en C A M Pietersen; J E Vink. en C M Zwart. Ondertrouwd: A F M v Klaren (23) en M A Tersteeg (22); F M J Rurup (21) en A v/d Wielen (22). KATWIJK A. ZEE Gisteravond heeft in een overvolle Nieuwe Kerk ds. Hovius afscheid genomen. Hy heeft vier jaar de hervormde ge meente van Katwijk aan Zee mogen dienen en hoopt nu in Ede zijn be diening voort te zetten. De dienst begon met het zingen van ps. 119 45, waarbij de scheidende predikant dui delijk heeft gedoeld op de laatste twee zinnen daarvan: ,,'Deez' aard' is hecht door Uwe hand bereid, haar stand blijft vast, Al wiss'len haar tonelen". Als tekst voor de prediking werd gekozen Jesaja 21 vers 10: „O, mijn gedorst en geslaagd volk, wat ik van de Here der heerscharen, de God van Israël, gehoord heb. heb ik U verkondigd." De predikant zag dit als een wel vervulde opdracht. Hij bracht in zijn1 prediking naar voren dat hij en de gemeente zich vaak op de dorsvloer hadden begeven waarbij leed en ver driet niet zijn uitgebleven. Denk maar eens aan de gebleven kotters op zee. Na de prediking volgde een persoon lijk dankwoord aan de vertegenwoor digers van het gemeentebestuur en de classicale vergadering, aan de plaatselijke collega's, in het bijzonder ds. Kool en ds. Bouman. aan verte genwoordigers van andere kerken, de wijkkerkeraad en de centrale kerkeraad, kerkvoogden en notabe len, het college van diakenen en collectanten, de dames van het ker kelijk bureau, kosters en organisten, ■verenigingen, zowel kerkelijke als staatkundig, in het bijzonder ook'de catechisanten- en lidmatenkring en Nieuw-Vennep Zaterdagochtend werd aan de Jhr. Van der Pollstraat een nieuw tennisbanencomplex ge opend. De twee banen werden met twee uitgebreid en ook kwam er een clubhuis. Een aantal sprekers voerde het woord, o.w. voorzitter Pul, burge meester Dijckmeester, de heer Kinkel (van de stichting die het tennispark in beheer heeft) en de heer Van Leeuwen van de Koninklijke Lawn Tennisbond. De heer Pul wees op de. geruchten die de ronde doen wat betreft de grond die grenst aan het tennispark. Hier zou een parkeerterrein komen, wat een verdere uitbreiding van het tennispark sterk beknot. De tennisvereniging begon in 1968 met 29 leden. Dit aantal is nu op gelopen tot 133. Gezien de groei van het aantal inwoners van Nieuw- Vennep is het zeker te verwachten dat een verdere uitbreiding van het aantal tennisbanen in de toekomst nodig is. Na de toespraken mocht jeugdlid Carla van Woerden de bal het eerst serveren, waarna een mixed-double werd gespeeld. Hieraan deden mee burgemeester Dijckmeester, Carla van Woerden, Riet Verlaan en Klaas Jansen. HAARLEMMERMEER Geboren: Debby, dv T J v Weerdenburg en J M v Doorn; Maria Agnes, dv P J Platjouw en T A v/d Weijden; Si- mone Erna, dv R E v Doornum en A M Adriaans; Petra Marlies, dv J Elmers en L S G Bos; Raymond, zv R de Jong en C M M Stam; Rianne- ke, dv H J Schönhage en E M C v Nieuwburg; Geurtje, zv A Lind- hout en C Blom; Tamara, dv C N J Koekenbier en D G H M Meijerink; René, zv J Smits en M A Berbé; Geraldine Johanna Maria, dv B W Albers en G M G Bottenhom; Hen drik Arnoud, zv J de Jonge en v Zutpen; Wieger, zv N Steinmetz en M W E M Bus; Gwendolyne, dv A A Vin ju en W J Wiersma; Helena Bernad, dv N G Blokker en W P A Bakker; Michel Angel, zv A Fernan dez v Schie en A J v Schie; Daniël Nicolaas Petrus, zv N P H Verwijk en A A K Lodder; Jelle, zv H Bloem- ma en G Roth; Désirée. dv J Man- ders en A D Meyjes; Jantje Ida, dv J Dirks en A A Schuil; Theodorus Johannes, zv S J Lamers en A M C Rusman; Edwin Robertus Hermanus zv R H H Ebbink en M A G v Brug gen; Roelof Johannes, zv C P J Suid- geest en J M E Pijlman; Robert Cor nells Willem, zv M C Hobo en I C H Jonkers; Joost Willem, zv W P Meulblok en M A A M Vink; Ronald Arie, zv D Leenders en G G J ir/d Graaf. Overleden: Brandsma, L (2 dagen); Broos, L V (4 dagen). Gehuwd: Schrama, N V P en Geldof, C D C; Houtsma, T M T T en Verkuijl, HIK; Maliepaard, C SASSENHELM Een steeds toe nemend aantal jeugdleden, by na 200, 121 leden en 554 donateurs kon het jaarverslag van Teylingen (voetbal) melden op de jaarvergadering. De accommodatie, die wordt ge deeld met Ter Leede, is weer behoor lijk uitgebreid, o.a. met douchecellen. Bij de bestuursverkiezing werd pen ningmeester Hoogervorst opgevolgd door W. Pouwels. Uit het enquête verslag van J. de Bruin kwam Jaap van Vliet als voetballer van 't jaar te voorschijn. Jan Boekei was tweede en Arie Jonker derde. Bram Owel van de elftalcommissie werd voor zijn omvangrijke arbeid in de bloemetjes gezet. HILLEGOM Voor de puzzelrit in het kader van de start van het Her vormde en Gereformeerde jeugdwerk bestond dit keer weinig belangstel ling: slechts 27 deelnemers. Beter ging het met de bingo-avond en de beatavond. Voor morgenavond staan spelen in groepsverband op het pro gramma. HILLEGOM Bij de heer H. Ha- geman, JulianaStraat 46, kan men zich opgeven voor de cursussen van Bloembollencultuur, die maandag 28 september beginnen. LISSE Het Harderwijker Man nenkoor zong zaterdagavond in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente ten .bate van het blinden instituut Sonneheerdt te Ermelo. SASSENHEIM Uitslag wedvlucht De Blauwband vanaf Neuf'villes. In concours 308 oude en jonge duiven. Gelost om 7 u 20. Afstand 190 km. Uitslagen: Gebr. v. d. Krogt 1, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 (22 mee. 8 prijzen bij eerste 15); Gebr. Kruik 2, 30; C. Re- wijk 3, 5, 10, 13, 18, 26, 42, 51 (17 mee, 9 pr.); J. Wowijs 4; G. Ammerlaan 6, 27, 32: P, v. d. Post 16, 22, 23, 24, 34 39; Mevr. Slootweg 17, 35, 36, 48, 49, 52, 58, 62; W. v. d. Zwart 18, 53; P. Krom 20, 50; L. J. Drost 21: H. Lan- gèlaan 25; H. Spaargaren 28, 29, 33, 38, 43, 44; N. v. d. Zwaan 31, 47; P. Wolvers 37, 40; L. Slikkerveer 41; J. Mohlman 45; A. P. J. de Goey 46, 55; M. v. Dorp 54; W. v. Harskamp 57; J. Haver 59 en B. v. d. Kraan 60. RIJNSBURG Van 6 tot 12 sep tember houdt het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront aan huis-aan- huis collecte in onze gemeente. en Tolenaars. P; van Munster, R J en Storm, A; van Vuren, P J en Hennink, G; Romeijn, A en Grave- maker, D W; Thijs, D H T .en Vis sers, S E; Snijder, R en Spijker, A H M; Evers, M W W M en Bolluijt, G; Bouterse, P en van den Hurk, I S. - Ondertrouwd: van Soest, J A (25) en de Graaf E N (25); Mesman. F (20) en Clignett, Y T M (22); van Dongen, C C (21) en Bouwers, H M G (21); Hobo. A (21) en Overbeek, R (19); van Staverden, H R H (26) en Stern,- J I (20): van Stam, F P (26) en Rip, E F (23); Den Breejen J (25) en Lap, A*M (23). de vertegenwoordigers van zijn nieii we gemeente Ede. Verder richtte h een woord tot zijn ouders en verdei familie, in het bijzonder zijn vrou voor de steun die zij hem deze 4 jaq in Katwijk heeft gegeven. Ten slotte dankte ds. Hovius I gemeente die hem nooit in dc steel heeft gelaten en hem niet voor Iep banken heeft laten preken. Tot d|a gemeente behoren ook de luisteradi aan dc kerktelefoon. Als wederwoord van dank spra ds. v. d. Bergh namens ieder, zovfl collega's als gemeente. Hij wees erö) dat men altijd graag had geluisteri naar dé manier waarop ds. Hoviiij niet „warme liefde" het woord God aan de gemeente verkondigde. Tot slot zong de gemeente ds. Ho .viu's staande Psalm 90 9 toe: Sterl zijne hand en zegen zijne Vlijt, be kroon zijn werk en nu en'fallen tijd (Van onzë parlemeritsredaktiej DEN HAAG De heer P. Jonj ling, lid van de Tweede Kamer v< het GPV, is na een lichte hartaan' in het ziekenhuis in Amersfoort oj genomen. De eerste tijd zal de heer Jongeli zijn werkzaamheden als Kamer! niet kunnen uitoefenen. AMSTERDAM Het tarief voo: daggeld is vandaag verhoogd tot 6i'/i pet. Afgelopen vrijdag steeg het ta rief van 6 tot 6Vi pet. Volgens geld, marktkringen i^ de verdere stijg in,' het gevolg van achtergebleven rijks betalingen. Aangezien de dollar wet, onder druk staat, wordt enige vei ruiming van de geldmarkt in de ko' mende dagen niet onmogelijk geachi O O AMSTERDAM Op last van de Vereeniging voor den effectenhandel mag vandaag niet worden gehandeld in de gewone aandelen en de 6 pet preferente aandelen van de NV ta bakindustrie v/h Gebr. Philips in Veldhoven. De opschorting van de notering is geschied in verband met een te verwachten communiqué, al-j dus een mededeling. Voor 1.25, ongeacht de periode, gaat de NIEUWE LEIDSE COURANT naar uw vakantieadres in Nederland, België of Luxemburg Voor andere landen wordt 0,40 per dag extra berekend, j H Gebruik UITSLUITEND onderstaand formulier en vul i het duidelijk in BLOKLETTERS in I 29 De opgave moet MINSTENS TIEN DAGEN van tevoren in ons bezit zijn I Te laat ontvangen opgaven zullen er oorzaak van zijn dat de eerste dagen nog geen krant op uw vakantieadres ontvangt. 3) Opgaven per telefoon, via een bezorger of op een girokaart kunnen beslist niet meer in behandeling Verzending van kranten naar het buitenland geschiedt i geheel op uw risico. Ervaring toont aan dat kranten 1 in Italië en Spanje met veel vertraging of in het ge heel niet worden bezorgd. Men kan zich hierop bij betaling van porto- en abonnementskosten NIET beroepen. ABONNEE STRAAT WOONPLAATS Zend mijn krant naar onderstaand vakantieadres: Berste dag van toezending; Laatste dag van toezending: De» opgave, geplakt op briefkaart (20 ot.) of in enveloppe (25 eenfr) zenden aan da Nieuwe Leidse Courant, afd. abonnementen, Dostbm 76, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4