Tekort aan mankracht en capaciteit Minder Leidenaars naar de Leidato WEEKAGENDA Gebod richtingwijzer naar het Rijk LEStBEST! „M.E! A.B." Vee-auto gestolen Van DIJK's ladder en boolbedrijf JAN KLAASSEN (poppenkast) Van DIJK's ladder en boolbedrijf Intrede ds. Van Netten in Leiderdorp Ingezonden Wethouders Katwijk Van Steenbergen kampioen tafeltennis Hazerswoude KLAAS VAN DIJK nieuwe leidse courant MAANOAG 7 SEPTEMBER 1970 ProfGoslings bij rectoraatsoverdracht over sterke stijging van aantal studenten LEIDEN Vanmiddag droeg prof. dr. J. Goslings in de Pieters kerk het rectoraat van de Leidse universiteit over aan zijn opvol ger, prof. dr. C. Soeteman. In zijn rede beperkte prof. Goslings zich voornamelijk tot een beschrijving van* de ontwikkeling 'aan de Leidse universiteit wat betreft de herstructuering van bestuur en onderwijs. Te midden van de gehele wereld kan de universiteit niet buiten de branding blijven. Sprekend over de herstructuering te Leiden, memoreerde prof. Goslings, dat op 1 juni van dit jaar de structuurcommissie door de president-curator, prof. dr. P. Munten dam, werd geïnstalleerd Prof. Ooslings noemde hef een verheugend feit, dat alle geledingen bereid zijn gebleken het gesprek voort te zetten in overeenstemming met de Leidse traditie van tolerantie' ten aanzien van eikaars standpunt. Ook in de faculteiten of subfacul teiten zijn het afgelopen jaar, aldus prof. Goslings, reeds stappen in de richting van een bestuurshervorming ondernomen. Het verstgaand zijn de regelingen bij het Sociologisch Insti tuut en de subfaculteit geologie. Ten aanzien van het ontwerp van wet universitaire bestuurshervórming 1970 zei Goslings, dat iedereen vanuit een andere achtergrond een subjectief - oordeel geeft zonder wetenschappe lijke bewijsvoering. Er zal dus een wet komen zonder vaste lijn, een compromis, waarmee niemand geheel tevreden kan zijn. Het ergste lijkt echter, dat in de wet niets wordt ge regeld aangaande de organisatie van de beheersorganen en hun plaats en taak ten opzichte van de samenwer king met de bestuurs- en beleids organen. die verantwoordelijk zijn voor onderwijs en onderzoek. De aftredende rechtor constateerde, dat. als één ding in de tweejarige I periode van secretaris van de senaat en rector hem duidelijk is geworden, dit is, dat bestuurder zijn in deze tijd een volle dagtaak betekent. Even belangrijk als de bestuurs- hervorming is, aldus prof. Goslings, de aandrang tot hervorming van het onderwijs. Vooral van de zijde der studenten 1 is gewezen op de wenselijkheid het maatschappelijk verantwoordelijk- heidsbesef meer in het onderwijs te betrekken. 11.500 inschrijvingen Bij alle onderwijsproblemen staat, zei prof. Goslings, het tekort aan mankracht en capaciteit centraal. Volgens een prognose van het Cen traal Bureau voor de Statistiek uit I960 zouden te Leiden de achtduizend studenten pas in het cursusjaar 1974/ 1975 worden bereikt. De achtduizend- ste student werd echter reeds 31 januari 1966 ingeschreven en de tien- i duizendste op 23 oktober 1968. Voor dit academiejaar werden 11.500 in schrijvingen verwacht. Prof. Goslings vroeg zich ernstig af, of een stijging van de kwantiteit in dit tempo mogelijk blijft zonder daling van de kwaliteit, gezien de onmogelijkheid het nodige aantal do centen en het wetenschappelijk en overig personeel aan te trekken en de ruimtelijke en technische voor zieningen te verwezenlijken. In dit verband is het bijvoorbeeld een vreemde situatie, dat voor de hogere technische scholen, sociale academies en andere, opleidingen voor beroepsonderwijs wel een numerus fixus bestaat met als gevolg dat het overgrote deel van de gegadigden wordt afgewezen, welk deel het dan maar aan de universiteit gaat pro beren. In zijn antwoord constateerde de nieuwe rector, prof. dr. C. Soeteman, dat prof. Goslings als rector magni ficus de" goodwill genoot van allen, met wie hij te maken had. PROF. DR. SOETEMAN de nieuwe rector LEIDERDORP Na in de mor gendienst te zijn bevestigd door ds. F. G. Zwaai uit Winterswijk deed ds. J.. A. van Netten gisteravond intrede in de gereformeerde kerk. Vooraf heette ds. G. van Loenen namens de gemeente en kerkeraad het gezin van ds. Van Netten harte lijk welkom in leiderdorp. De be roepingscommissie heeft veel zorg gehad om de vacature vervuld te krijgen; wij zijn heel dankbaar voor uw komst. Ook sprak ds. Van Loe nen een woord van welkom tot de afgevaardigden van de classis, van de plaatselijke Hervormde gemeente, de R.K.parochie en het college van B. en W. Ds. Van Netten preekte over psm 119 vers 17, 18 en 19: „Doe wel aan uw knecht, dan zal ik leven en uw woord onderhouden. Ontdek mijn ogen, opdat ik aanschouwe de won deren uit uw wet. Ik ben een vreem- Inlichtingen en inschrijvingen dagelijks bij: het bolwerk voor uw bolwerk o.l.v. M. van der Horst Herengracht 4 Leiden Telefoon 30660 Officiële - door het I.M.O. - erkende Middenstandsopleiding, vanavond tussen 7.00 en 9.00 uur laatste speciale inlichtingenavond. De lessen beginnen deze en de volgende week Ongetwijfeld zal bij velen de vraag rijzen: „Hoe is het mogelijk dat het onmogelijke is gebeurd"? De,op een klein aantal stemmen na grootste partij is op het laatste moment bui tenspel gezet door de CHU. Wanneer nu de fractievoorzitter van deze partij beweert dat de SGP te elfdei ure hun afspraken ten opzichte van de CHU niet wenste na te komen, dan is deze verkla ring in flagrante strijd met de waar heid en van alle objectiviteit ont bloot. Nu ook wethouder J. Bergman tij- dens een hem afgenomen interview deze verklaring onderstreept, wil de fractie van de SGP hiertegen ernstig protesteren. Wat is de werkelijke toedracht? Bij het laatste contact met de CHU' (het omstreden telefoongesprek) is door de SGP verzocht (het wil, na- drukkelijk werd gezegd, dat het slechts een verzoek was), of de CHU als nog bereid zou zijn haar stem te geven aan de kandidaat van de CCP (4e zetel). Hierbij werd van de zijde der SGP verklaard, dat bij niet-inwilliging van dit verzoek, het voor de CHU geen consequen ties zou hebben. M.a.w.: van een verbreken van de gemaakte afspra- ken zou geen sprake zijn. Dit is zelfs niet gesuggereerd, laat staan dat dwang is uitgeoefend. Wanneer nu ook wethouder Berg man beweert dat de CHU bijna het deksel op de neus zou hebben gekre gen, dan is dit een pertinente on waarheid! Elk redelijk denkend mens Ran begrijpey, dat wanneer de SGP plannen zou hebben ge had om met de CHU te breken, zij die laatste dag zeker zou hebben be nut om de SGP-wethouderszetel vast te stellen. Pas één uur vóór de raadsvergade ring oereikte ons het bericht, dat de heer Van Dijk tussen wal en schip was komen te hangen. Deze mede deling kwamnitt van de zijde van de CHU! Politiek ongebruikelijk, een-la ten varen van alle politiek fatsoen. Temeer daar de CHU deze belofte had gedaan. Een houding die een christelijke partij onwaardig is. De CHU is hierdoor de motor ge worden tot het scheppen van een co- lege van b. en w. dat in schrille te genstelling staat tot de uitslag van de raadsverkiezingen. Slechts op één punt is men niet ver van de waarheid, als wethouder J. Bergman in het hem afgenomen interview laat doorschemeren, dat de kandidaat drs. Van Raalte voor de CHU niet acceptabel was, omdat deze krachens zijn beginsel het dichtst bij de SGP staat. Met andere woorden: er moet voor ge waakt worden dat Katwijk te rechts zal worden geregeerd. Dat is het kernpunt van deze onverkwikkelijke en onrechtvaardige affaire. K. v d Mey, Groen v Prinstererwg 19, Katwijk aan Zee deling op aarde, verberg uw ge boden niet voor mij". Deze woorden zijn een gebed. Maar er is een vraag aan verbon den: of u wilt meebidden. Daar kunmen op het eerste gezicht niet veel bezwaren aan verbonden zijn. Wij moeten echter niet te vlug ant woorden, want de woorden wet en geboden zijn tegenwoordig niet erg in. Het gaat hier echter om' veel meer dan het wetboek van strafrecht. Zij zijn bedoeld als richtingwijzers naar het rijk van God. Het vreemdeling zijn op aarde, betekent niet dat de psalmdichter niet wist te leven op aarde. Hij wilde wel in alle eerlijk heid zeggen, dat hij alleen die weg niet wist om tot een goed eind te komen en daarom een beroep deed op zijn Heer. Wat gaan wij vaak aan de be loften van God en aan de lijdende liefde ,die tastbaar is geworden in in Jezus Christus, voorbij. Wij leven onder de bedreiging van techniek, vervuiling, enz. Dreigende machten openen onze ogen voor uw wet. Voor struisvogel politiek is in de Bijbel geen plaats. Daar worden fouten in de samen leving en ons persoonlijk en kerke lijk leven pas goed zichtbaar. Maar wij behoeven het niet alleen te doen! „Het zal myn tijd wel uit dienen" is geen bijbels standpunt. In de geest van deze psalm meebid den i:s antwoord geven aan God naar Wiens Koninkrijk wij op weg zijn. Ds. Van Netten dankte allen, die eraan hadden meegewerkt deze dag voor hem en zijn gezin tot een blijde te maken. In het gebouw „Irene" was er ge legenheid ds. en mevrouw Van Net ten persoonlijk te begroeten. ZOETER WOU DE/LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag in een truck met oplegger-veewagen van het expeditiebedrijf Gebr. Onder water gestolen. De combinatie stond afgesloten op de Vrouwenweg by Huize De Weipoort. Het politie-onderzoek heeft nog geen resultaat opgeleverd. De moge lijkheid bestaat dat het geheel naar het buitenland is gebracht. De com binatie heeft een groene kleur met witte achterzijde en kenteken TB 56- 34. Het bedrijf was al direct gedu peerd omdat zondag paarden met de gestolen oplegger moesten worden vervoerd. Pony voor Mytylschool uit opbrengst van antiekmarkt LEIDEN De organisator, de heer G. Langezaal, heeft van de opbrengst van de onlangs gehouden Antiek markt in de Stadsgehoorzaal f2000 ter beschikking gesteld voor een lief dadig doel. Burgemeester v.d. Willi gen heeft het bedrag geschonken aan de gehandicapte kinderen van de Leidse Mytylschool. Er zal een pony worden aangekocht. De tweede antiekmarkt zal worden gehouden op 26 en 27 september, we derom in de Stadsgehoorzaal. Op 26 september zal de burgemeester deze markt om 14.30 uur officieel openen. De opbrengst zal worden afgedragen aan het Roode Kruis-schip Henri Du- nant. De verwachting is dat circa 50 kunst- en antiekhandelaren aan deze markt hun medewerking zullen ge ven. De 3e en 4e antiekmarkt zijn al in voorbereiding en zullen worden gehouden resp. in febr. en maart 1971. Show Langezaal: 17.000 LEIDEN Langezaal's huishoud- show trok ruim 17.000 bezoekers naar de Stadsgehoorzaal. Aan de 10.000e werd een naaimachine uitgereikt; de gelukkige was mevr. E. Beyer, Agaathlaan 349 Leiden. De 15.000e, de heer P. v. Erkel, Turkooislaan 36 Lei den mocht een radio stereo-concert meubel in ontvangst nemen. Met Pasen 1971 zal in de Stadsge hoorzaal weer een grote show worden gehouden. De najaarsshow 1971 zal de 25ste zijn die de heer Langezaal geeft. Afscheid kostersechtpaar AARLANDERVEEN Vrijdag avond om acht uur is er in de Jeugd- haven gelegenheid, van bet kosters- echtpaar G. van Aken afscheid te nemen. LEIDERDORP Ondertrouwd: v. d. Linden, J P (20) en Dreef, C (20). Geboren: Jacob Corneel, zv P L Will ems en E Besteman. Overleden: Jansen, W (77). Gehuwd: Van Basten, L J en Oudshoorn, M M. Academische examens LEIDEN Rijksuniversiteit: kand. ex. geschiedenis: de heer K A J M van Eljck (Den Haag): kand. ex. klassieke taal- en letterkunde; de heer E E Hesse (Den Haag): doet. ex. w. socilologie: de heer C Cozijn (Lelden). LEIDEN Uit een enquête van het uitzendbureau Actief is ge bleken, dat van de bezoekers aan de gisteravond gesloten Leidato- huishoudshow slechts 39 procent uit Leiden afkomstig was tegen 60 procent vorig jaar maar toen wilden alle Leidenaars ook de op dat moment nog niet officieel geopende Groenoordhal zien. Uit de streek bedroegen de percentages nu: Bollenstreek 20 en Rijnstreek 42 tegen vorig jaar respectievelijk 18 en 12. Volgens de heer Wolfslag waren er nu bij elkaar een kleine vijftigdui zend bezoekers vorig jaar 70.000. Zijn indruk was dat de standhouders goede zaken hebben gedaan- De voorbereiding voor de volgende Lei dato van 28 augustus tot 5 sep tember 1971 is al aan de gang; dat wordt een bijzodnere Leidato ter gelegenheid van het tweede lustrum. De sportverenigingen zijn ook tevre den over de Leidato-ervaringen. Scyl- la verkocht duizend ball-points en verscheidene verenigingen zoals het LSG schreven een aantal nieuwe le den in. De heer G. Hoope, Van 't Hoffstraat 17, Leiden, won de raadwedstrijd van de tafeltennis-af- deling; er zaten 1419 balletjes in het net en dat betekent voor hem een kaartje voor de Feijenoordwedstrijd van woensdag. De gemeentelijke legpenning voor de mooiste stand ging met een waar debon van de Leidato naar De gou den Sleutelstad. De firma Knegtel won de prijs voor de orgineelste stand en eervolle vermeldingen kre- HAZERSWOUDE Wim van Steenbergen, enige tijd geleden nog actief in de hoofdklasse van het va derlandse tafeltennis, is zaterdag nacht tafeltenniskampioen van Ha zerswoude geworden. In de eindstrijd versloeg hij de titelhouder van 1969, Leo Straathof, met 2118, 1421 en 21—19. Liefst 190 tafeltennisliefhebbers streden vanaf zaterdagmorgen tien uur tot zondagnacht een uur in gara ge Bos op een van de acht tafels om de verschillende titels. Burgemeester J. ten Heuvelhof en de wethouder van sportzaken, P. A. Th. van der Werf, toonden ook belangstelling. De grootste belangstelling ging uit naar de eindstrijden bij de heren. Leo Straathof plaatste zich voor de finale Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Abram, zv J M v Hal en E v d Kwaak; Elvira M C dv J A v Leeuwen en H M Foks; Deborah, dv E Winterberg en R v Gelder; Irigrid S M, dv A Md: Jong en G M W Koppers; Alexander, zv G Voorvelt en G H Immink; Johan nes N C. zv M P de Groot en T A J L Rotteveel; Aelida M, dv W M Oos terhof en W de Jong; Richardus J, zv J Colpa en J C A M Groenendijk; Arne T, zv R Haverschmidt en J J Berkhout; Petronella J G, dv L L v Triet en S P M Oudshoorn: Esther, dv P A Zweekhorst en C M C Koek; Jan A, zv J Zandvliet en J van Hecke. Gehuwd: L C Schaap en J C S Mooten; J H Varekamp en A M v Alphen; Hvd Beek en M M C A v d Meulen; R J P M v d Velde en W M Ent; A J J M Duindam en H den Hartog; J F Libochant en A W v d Klaauw; M M Tielemans en J W Johannes. Overleden: E A Koetsier, 8-8-'70, zoon; A Knoll, 27-10-'03, vrouw; W P Keukemeester, 14-12-T9, man. door Aart jan van der Poel uit te schakelen. Wim van Steenbergen liet het aankomend talent Jan van Wet ten in het zand bijten. Ook Leo Straathof moest zwichten voor routi nier Van Steenbergen. Meisjes 5e en 6e klas: 1. Birgitte Kooter, 2. Mieke de Boer. Jongens 5e en 6e klas: 1. Hennie van de Poel, 2. Benedict Smits, 3. Ted de Kooter, 4. Peter Verlaan. Meisjes pupillen: 1. Ineke Streng, 2. Garla de Ruiter, 3. Wilma Kooter. Meisjes geoefend: 1. Els Vreeburg, 2. Liesbeth Smits, 3. Elly Pannebak ker. Gemengd dubbel junioren: 1. Theo Louwers en Els Vreeburg, 2. Peter Korver en Elly Pannebakker, 3. Cle mens Timmermans en Liesbeth Smits. Meisjes dubbel geoefend: 1. Els Vreeburgen Liesbeth Smits, 2. Elly Pannebakker en Tilly Pannebakker. Jongens dubbel geoefend: 1. Theo Louwers en Peter Korver, 2. Jan Korver en Jos Smits. Meisjes ongeoefend: 1. Annemiek Smits, 2. Trudy Smits. Jongens ongeoefend: 1. Marcel de Bakker, 2. Nico Blokker. 3. Rudi van Beek. Jongens geoefend: 1. Theo Louwers, 2. Peter Korver, 3. Jan Korver. Jongens pupillen dubbel: 1. Jos Timmermans en Jos Streng, 2. Paul van Wetten en Wim Korver, 3. Ri chard Stolwijk en Theo van de Ven. Jongens pupillen: 1. Jos Streng, 2. Jos Timmermans, 3. Wim Korver, 4. Paul van Wetten. Dubbel heren: 1. Leo Straathof en Theo Louwers, 2. Aart jan Pannebak keren Piet Kerkvliet. Heren dubbel ongeoefend: 1. Cees Jacobs en Cok de Jong, 2. Wim van de Poel en Theo van de Poel. Dames dubbel: 1. Ria Kerkvliet en Liesbeth Smits, 2. Els Vreeburg en Bea van Wijk. Dames enkelspel: 1. Ria Kerkvliet, 2. Bea van Wijk, 3. Angele Panne- bakker. Dames enkelspel ongeoefend: 1. M. de Jong, 2. Annelies Vreeburg, 3. Wil ly Vriesekoop. Dames dubbel ongeoefend: 1. Nora van Beek en Lydi Kooter, 2. Annelies Vreeburg en Elly Kerkvliet. Gemengd dubbel ongeoefend: 1. El ly Kerkvliet en Dinant Pase, 2. J. van Steenbergen en mevrouw van Steen bergen. Gemengd dubbel: 1. Els Vreeburg en Piet Kerkvliet, 2. Ron Fase en Bea van Wijk. Heren ongeoefend: 1. A. van de Stok, 2. Cees Jacobs, 3. Ernst ten Heuvelhof, 4. Huub Vertegaal. Heren boven de vijfendertig jaar: 1. Wim van Beek (Avanti's enige ere lid), 2. Piet Kempen, 3. Sjaak de Groot. gen de Bijenhoudersvereniging, Co rona, Van Eersel en de firma Van der Vliet. De verkeerssituatie op het eind van de Hogewoerd hij de Plantage is ingrijpend gewijzigd en verbeterd, speciaal voor fiet sers. Door een verhoogde af- - scheiding is het namelijk fiet sers mogelijk gemaakt hier zo- wel de Hogewoerd te verlaten als in te rijden. Foto NLC - Dirk Ketting) ZOETERWOUDE De 35-jarige dakbedekker A. Vervoorn uit Zoeter - woude is zwaar gewond bii een val tc Noordwyk. By werkzaamheden in de v. d. Bergh-Stichting is hy van vier meter hoogte met zyn hoofd op een betonnen vloer gevallen, zyn toestand is zorgwekkend. maakt bekend dat de boot, tentoongesteld op de Leidato, de naam droeg van: dit was de show van: ROOMBURGERWEG 22-23 - TEL. 21906 - LEIDEN Getekend: Dinsdag 8 september Zaal Petrakerk, 8 uur: afd. Noord Chris tenvrouwenbond, over Japan. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Schelpenkade 6, 8 uur: Natuurhlst. ver eniging. Steenschuur 6: wlnterkledlngbeurs afd. Ver. Hulsvrouwen. RIJNSBURG Immanuelkerk, 8 uur: or gelconcert Fclke Asma. Woensdag 9 september Steenschuur 6: wlnterkledlngbeurs afd. Ver. Hulsvrouwen. Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. Raadsvrouw. Beloftekerk, 8 uur: afd. Mors Christen vrouwenbond, klankbeeld over Lapland. Donderdag 10 september Zaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond „Reis om de wereld". Vrijdag li september Kath. Mil. Tehuis. Nieuwe Mare. hoek Oude Singel, 8 uur: schletavond Ned. Bond van oud-strijders. Zaterdag 12 september KATWIJK AAN ZEE Trlumfatorkerk 8 uur: orgelconcert Gerard Akkerhuls (Pro Organo). FILMS IN LEIDEN CAMERA Lions Love, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur: vr- en zat-nacht 23.30 uur; La guerre est flnle. 18 Jaar. LIDO Satyrlcon, tweede week. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9 15 uur zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Woodstock, tweede week, a.l., dag. ook zo 2 30 en 8 uur. REX De gruwelkamer van de seks. 18 jaar. dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 230. 4 45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Seksy ln neon. 18 jaar. STUDIO Let It be. a.l., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON: M.A.S.H.. 18 Jaar. dag. 2 30. 7 en 9.15 uur. zo 2 30 4.45. 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven apotheek. Haven 18. tel. 20085 en Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De avonddienst na 18 uur. de nachtdienst en de zondagdlenst van de Oegstgeestse Apotheek wordt waargenomen door de Haven Apotheek. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot tl.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot n uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle- Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za-* terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Kinderkllnlek; maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Elisabethzlekenhuis Lelden: derde klas:- dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en *s avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van hall 7 tot hall 8. Annakliniek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiëntcn: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot >4.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Jelgersmakllniek: maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 en 13 tot 15 uur. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. alphen ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.3011.00 uur. van 14.00—15.00. van 18.00-19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur. van 18 00—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.C0X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa- tienten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatlënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK Zcehospltlum: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot haLf 5; revalidatiecentrum, dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kin deren. woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag -an 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hatr 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Leiden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenle ving in N W.-Afrika (28 mei - (2 oktober) Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: pastels van Andre Mlelen, Le.m. 16 sept., maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. dlnsd. av. 8 tot 10 u.. zond. na afspraak. Galerie "t Dulvenhuys. Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en grafiek van Cathy Jansen en ceramiek van Loes uit den Boogaard, van dond. 27 aug. tot 18 sept.. dinsdag t.e.m zondag van 2 tot 8 uur. Galérie Van der Vllst. Botermarkt 3: werk van Ger Danièls. André Gouw en Ben Glas (Haarlem), van 4 september tot 2 oktober. Musea Acad. tnst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30. dinsdag en vrijdag ook 1417 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april 30 september. 9—12 en 13.30-17 uur. ton. 10-16 uur. kassen zat. en zon. gesloten; 1 oktobei - 31 maart. 9—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Molenmuseum De Valk: 1 april is september, dinsdag t/m zat. 10—17 uur, zon en feestd. 1317 uur. maandag geslo ten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3