Opvallend resultaat op Alphens veedag Ballons brachten wijk in opschudding Koudekerks wethouders Enquête over nieuw dorpshuis Abbenes Kalveren getoiletteerd voor de fokveejury Raad scommissies in Alkemade Uitbreiding bij Van Dijk Alphen Jeugd Hillegom zet winterseizoen in Ds, J. P. van Roon beroepen Kedizi- en Malang- stroomtrammijen liquideren Burgerlijke stand van Noordwijk nieuwe leidse courant donderdag 3 september 1970 DEN HAAG In Den Haag is het vanmorgen tot enkele kleine scher mutselingen gekomen tussen politie en Zuid-Molukkers. Een agent ver jaagt enkele demonstranten. YPENBURG Op de foto v.l.n.r. prins Bernhard, president Soeharto, mevrouw Soeharto en koningin Ju liana tijdens het spelen van de volks liederen na aankomst van de pre sident. ALPHEN De resultaten van de arbeid van de fokkersclub beginnen zich af te tekenen, aldus de oud-vee- teeltconsulent ir. P. "Verhoeven, ver geleken met voorgaande fokveedagen is een duidelyke vooruitgang merk baar. Naast de arbeid van enkele ac tieve fokkers moet de vooruitgang vooral toegeschreven worden aan de resultaten van goedfokkende Ru stieren. In de morgenuren vond de officiële opening van de gisteren gehouden fokveedag plaats door de burgemees ter Gallas. Deze beklemtoonde de /^oede verhoudingen tussen de groep van veehouders en het gemeentebe stuur. De jury voor de afdeling blaar koppen bestond uit de heren W. Eikelenboom en S. Verburg. Voor de afdeling zwartbonten uit de heren W. J. Olsthoorn en J. Vonk Noorde- graaf. Uitslagen (afd. blaarkoppen): klasse I (pinken): la Aly 4 van L. van Gaaien Czn; lb Paula 29 en lc Willy 12, beide van J. van Dorp; klasse II (melkvaarzen)la Paula 28 van J. van Dorp; iets weinig ont wikkeld, maar van best type met fraai uier; klase III (melkschotten): la Sjouke 2 van L. van Gaaien Nzn; klasse IV en V (melkkoeien): la Stientje 13 van L. van Gaaien Mzn; la Sonja 5 van J. G. Garritsen. klasse VI (produktieklasse)la en kampioene Boukje 12, eig. J. G. Gar ritsen; res. kampioene Klara 14, eig. W. Hoogstraten; DEN HAAG President Soeharto in gezelschap van koningin Juliana na de landing van de helicopter voor paleis Huis ten Bosch. ABBENES In opdracht van de Stichting Dorpshuiswerk Haarlemmer meer Zuid zal het sociografisch bu reau „de Meerlandeneind deze week of begin volgende week een enquête houden onder de bevolking van Abbenes en Buitenkaag. Gezinshoofden en alleenstaanden zullen voor deze enquate worden be naderd- De S.D.H.Z. hoopt een ant woord te krijgen op de vraag hoe men denkt over een nieuw te bou wen dorpshuis en het gebruik daar van. Op het ogenbiik speelt het vereni gingsleven en al wat daarmee sa menhangt zich af in een oud voor malig schoolgebouw, waarin men met veel ruimtegebrek heeft te kam pen en dat ook voor andere doel einden wordt gebruikt, ondermeer voor het geven van gymnastiek. Vit de RIJNSTREEK ALKEMADE Zaterdag worden de finales van de clubkampioenschap pen van de tennisvereniging Alke made gespeeld. Het seizoen wordt af gesloten met een feestavond in het clubgebouw. KOUDEKERK Onder grote belangstelling had gistermiddag het diplomazwemmen plaats in 't Prins Willem-AIexander Bad. Ruim 90 personen spanden zich in om dit diploma in de waelit te slepen. Dankzij de intensieve training o.l.v. badmeester H. B. v. d. Velde slaag den vrijwel allen. Burgemeester c. M. v. d. Linden reikte de diploma's uit. Otti Velders en Thorkell Sauren waren met hun 4 jaar de jongsten. die een dipldma-A mee naar huis konden nemen. KOUDEKERK Postduivenvere niging ..Ons Genoegen" nam deel aan de wedvlucht uit St. Kath Waver over 121 km. Uitslagen: Gebr. De Wit 1 3 4 7 8 11 13 17 19 22 24 25 27; J. Faber 2 12; C. de Keyzer 5 9 10 14 15 18 26;Jac. de Jongh 6 21 30; H. Schellingerhout 16 29 31; Comb. Hoogenboom 20; H. Vegtenen Co. 23 28 32 33. WOUBRUGGE Ondertrouwd: Jo hannes J. G. C. v.d. Hoorn, 24 j. en Maria J. Th. Hoogenboom, 21 j; Ge- rardus H. J. Surakuran, 23 j. en Geer- truida C. v.d. Salm. 21 j.; Florus v. Zundert. 19 j. en Geurtje A. v. Delft, 18 j.; Johannes H. Schipper. 26 j. ei Margje H. den Horder, 21 j.. Overleden: Cornelia Vet, 81 j. echtg. v. J. T. van 't Wout. BENTHUIZEN Zaterdag begint de Benthuizer Muziekschool met het vierd ecursusjaar. Tot eind van de$e maand kunnen nog nieuwe leerlingen worden ingsechreven op zaterdagmiddag in De Tas bij de heer W. de Vreugt. ALPHEN Een aantal leerlingen van de Chr. Lagere Landbouwschool toonde gisteren aan de jury op het terrein van de fokveedag, dat ook zij een prestatie kunnen leveren op het gebied van de verzorging, alsmede het toilet van het kalf. Bovendien werden het opfokschema, de voeder- kosten en de groei beoordeeld. Klasse I, kalveren geboren voor 1 maart 1970: la Griet 76 van Cock Splinter te Zevenhoven; lbSonja van Jan van Dorp, Hazerswoude; 2a Anja van Maurits (^e Bruijn, Rijnsaterwoude; 2b Marcovie van Kees v. d. Berg te Koudekerk a. d. Rijn; 2c Mientje 8 van Hennie Mocking, Ter Aar; 2d Wiepkjc 36 van Huib Rijlaarsdam, Mijdrecht; 2e Ria 3 van Jaap van Vliet, Ter Aar; 2f Jantje 14 van Gijs Verduijn, Nieuwkoop; 3 Sjaantje van Theo Duijndam te Alphen a/d Rijn. Klasse II, kalveren geboren na 1 maart 1970: la Grietje van Kees de Groot, Zevenhoven; lb Aukje 8 van Kees van Rijn, Woubrugge; 2a Lucy 3 van Dick v. d. Louw, Alphen; 2b Maartje 15 van Kees Jan v. d. Akker, Alphen; 2c Maartje 14 van Nico v. d. Akker, Alphen; 2d Petra van Ep Doelman. Zwammerdam; 2e Caroline van Gijs de Wit, Hazerswoude; 2f Fokje 73 van Jochem Lekkerkerker te Wou brugge. Voor het hoogste aantal punten werden bekroond: kampioen Griet 76 van Cock Splinter; reserve kampioen Sonja van Jan van Dorp; 3. Grietje 2 van Kees de Groot. De prijzen voor de best getoiletteerde en voorge- Vit de VEENSTREEK RIJNSATERWOUDE In het zwembad „De Oase" te Leimuiden slaagden de volgende leerlingen van de Chr. Nat. School voor het zwem- examen: A-diploma: Nelly van Brug gen, Joke Eikelenboom, Ria Eikelen boom, Arjen »-an der Endt, Trigé Roos; B-diploma: Ineke van Bruggen. Arjen van der Endt, Arline Kempe naar, Anneke Kinkel en Erik Luiten; zwemvaardigheidsdiploma 1: (Alphen a/d Rijn): Fredd^ Blok en Greet Uilenberg. HAARLEMMERMEER In sa menwerking met de Culturele Raad Noordholland organiseert de ge meente van 10 t.m. 19 september in de lagere technische school te Hoofddorp een expositie van goua ches. collages, gekleurde tekeningen en aquarellen van Noordhollandse kunstenaars. Er zullen 36 werken te zien zijn van 31 kunstenaars. De tentoonstelling wordt gehou den onder het motto „kleur op pa pier". brachte dieren gilden naar: le Cock Splinter; 2e Jan van Dorp; 3e Dica v. d. Louw. ALPHEN Tot opluchting van omwonenden en de plaatselijke auto riteiten is gistermiddag de groep woonwagen- en caravanbewoners, die zich zondagmiddag op een terrein naby de rotonde te Gouwsluis neer zette, in de richting Utrecht ver trokken. Omdat men geen plaats kon vinden op het woonwagenterrein, had men toestemming daar dertig uur te staan. Op de manier, zoals in andere gemeenten toegepast, heeft men ook hier getracht by de sociale dienst met allerlei motiveringen bijstand te verkrijgen, maar ondanks dreigemen ten is hieraan geen gevolg gegeven. De politie trof voor verschillende diensten extra veiligheidsmaatrege len. Zonder dat aktie nodig was, is de groep vertrokken. Raad Benthuizen koos Gommerse (SGP) en Hartman (AR/GH) BENTHUIZEN Benthuizen heeft twee nieuwe wethouders, de heren J. P. Gommerse (sgp) en B. Hartman (ar/ch). In de vacature v. d. Eijk kreeg de heer Gommerse 4 stemmen, tegen de heer Rensink (vvd) 2 en de heer Hartman 1. In de vacature Lie- vaart werden in eerste instantie 3 stemmen op de heer Hartman uitge bracht. 3 op de heer Rensink en één op de heer Van Noort (ar/ch). Bü herstemming kreeg de heer Hartman 4 stemmen en de heer Rensink 3. Wethouder Hartman zal zonodig als loco-burgemeester optreden. Om praktische redenen is besloten niet over te gaan tot een portefeuille verdeling. De commissies zien er als volgt uit: algemene zaken: Van Koten (vvd) en Seijbel (pvda); financiën en onderwijs: Voorwinden (sgp) en Van Koten (vvdl: gemeentewerken Van Noordt (ar/oh) en Rensink (wd). (Door een misverstand vertraagd) Toneelcursussen in Leiden LEIDEN Op maandag 14 sep tember start in Leiden een toneel cursus van 11 achtereenvolgende maandagen in het microtheater Im perium. Vestestraat 40, 8 uur. Deze cursus bestaat uit twee ge deelten, nl. 5 avonden volgens de nieuwe methode en 6 avonden vol gens de oude methode. Aanmelden bij: G. van Elburg, Kerpsdam IA, Warmond, telefoon 017112215 of 2597. ALKEMADE Zoals wij reeds in het verslag van de raadsvergadering meedeelden werd de vergadering ge schorst opdat de fracties zich konden beraden over de samenstelling van de commissies. Het resultaat hiervan is: Openbare Werken: G. J. van der Poel, N. J. Verhaar, P. C. W. van der Meer. Financiën: Th. E. Akerboom, A. P. H. A. van Hees, J. Meijer. Gemeentelyke zweminrichting: Voorzitter: H. M. L. van Duijkeren; leden: J. Meijer, P. C. W. van der Meer. Algemeen Bestuur van het drink- waterleidingbedrijf „De Rynstreek": J. S. Wagenaar, P. H. I. J. van Ruiten. Schoolartsendienst: P. M. F. Smol ders. ALPHEN By betonfabriek Van Dyk jr in Alphen, een werkmaat schappij van de Pakhoed/Nederhorst samenwerking, is men begonnen met de bouw van een nieuwe fabriekshal. Deze krygt een vloeroppervlakte vAin 7500 m2; de hoogte is 9 meter. De totale kosten van het project zyn be groot op ca 3,5 miljoen gulden. In deze hal zal een installatie wor den geplaatst voor het vervaardigen van plaatvloeren. Wanneer in het voorjaar van 1971 de hal in bedrijf wordt genomen, kan bij eer normale bedrijfsbezetting van één ploeg een jaarproduktie van 200.000 m2 worden verwezenlijkt. HILLEGOM De Hervormde Jeugdraad en het Geref. Jeugdver- bond hebben een 10-daags program ma samengesteld. Vrijdag 4 septem ber is er een kienavond in „Weltevre den" en zaterdag 5 september wordt een puzzelrit voor jongeren van 12 tot 15 jaar gehouden, die om 13.30 uur achter de hervormde kerk begint. Die avond in de kelder van de Oranje Nassauschool aan de Molenlaan een beat-avond m.m.v. „The Magie Blues" Naaldwijk. Dinsdag 8 september om 19 uur: in het Jeugdhuis een spel- avond voor jongeren van 811 jaar. Voor kinderen vanaf 6 jaar woensdag 9 september in „Weltevreden" een filmavond. Vrijdagavond 11 septem-. ber om 18.30 uur op het S.I.Z.O.-ter- rein een voetbalwedstrijd tussen de hervormde en gereformeerde kerke- raad. Zondag 13 september een ge combineerde jeugddienst in de Geref. kerk om 7 uur. Voorganger is ds Alma. klasse VII (levensproduktieklasse): la Freule 5, eig. L. van Gaaien Czn. Bij de groepen pinken werd aan voerder de groep van G. J. den Her tog. Groepen melkvaarzen: eig. J. van Dorp, la Fokfamilies eig. J. G. Gar ritsen; Bedrijfskollekties: eig. J. G. Garritsen. Uitslagen afd. zwartbonten: klasse I—III: (pinken): beste pink Frida 8 van C. J. Verduijp; reserve beste pink Maartje 11 van N. v. d. Akker; Jeltje 37, eig. C. J. Verduijn, behaalde eveneens een la prijs; klasse IV en V (melkvaarzen): kampioene Martha 20, eig. P. J. den Hertog; res. kamp. ikijntje 84, eig. idem; klasse VI (melkschotten): la Blosje 31, eig. J. C. Klerk en Zn; klasse VII-X (melkkoeien): kam pioene Trijntje 63, eig. P. J. den Her tog; reserve kampioene Emma 57, eig. C. J. Verduijn. Groepen pinken: la inzending van N. v. d. Akker: lb inzending van C. J. Verduijn. Groepen vaarzen: la J. C. Klerk en Zn; lb P. J. den Hertog. Fokfamilies: la inzending van P. J. den Hertog: lb inzending van C. J. Verduijn. Bedrijfskollekties: beste groep, in zending van P. J. den Hertog. Veel jeugd bezocht dit seizoen De Vuurbaak KATWIJK Afgelopen week heeft het genootschap „Oud Katwijk" de Vuurbaak voor bezoekers geslo ten. Men kan terugzien op een goed seizoen. In'totaal hebben 9167 men sen de Vuurbaak bezocht, waaronder Duitse, Zweedse en Engelse gasten. Deze laatsten voornamelijk uit Lo westoft. Bijzonder groot was dit jaar het bezoek van de jeugd; zeker 700 a 800 meer dan vorig jaar. Zij kwamen met gevonden schelpen in de Vuur baak om er de namen van te weten te komen. Er was namelijk een enor me verzameling schelpen tentoonge steld van dr. E. H. J. Warns, direc teur van het Rott. Zeehospitium. Bovendien was er een puzzel voor de jeugd over gedeelten van Oud- Katwijk. De uitslag hiervan zal nog be kend worden gemaakt. Het genootschap „Oud-Katwijk" heeft vóór het seizoen een nieuwe aankoop gedaan in de vorm van een bomschuit, vervaardigd door de heer C. v. d. Plas. Met de opbrengsten van dit seizoen hoopt men de ver zameling Weer te kunnen uitbrei den. Filateliebegint seizoen KATWIJK Maandagavond 7 -september begint de, -postzegelclub „Filatelica" de 14-daagse bijeen komsten voor het nieuwe seizoen hi het jeugdhuis.' Mén'fel f in'totaal 210 leden, yvaarvan 80 jeugd leden en 130 senioren. De jeugd kan terecht tussen 78 uur; waarna de ouderen hun ken nis kunnen uitbreiden. Het ver zamelgebied ligt voornamelijk in Nederland plus de overzeese ge biedsdelen, Ver. Europa, Engeland, Duitsland, sport, bloemen en ruimte vaart. De voor een gemeente als Katwijk grote postzegelclub, kan bogen op zeldzame collecties. Vit de BOLLENSTREEK SASSENHEIM Van 7 tot en met 12 september wordt de collecte van het PIT gehouden. HILLEGOM Deze maand ex poseert mevr. Hansje Hofstede in het „Klokgeveltje" aan de Hoofdstraat. Zij ontving haar opleiding aan de Rotterdamse Academie. Haar werk bestaat hoofdzakelijk uit pentekenin gen. HILLEGOM Om kwart voor negen vertrok een bus van de fa. Kors uit Heemstede met 41 dames voor de uitgaansdag van de afdeling Hillegom van de Christen Vrouwen Bond. De tocht ging langs de Vecht naar Doorn. Men bezocht huize Doorn, de re sidentie van de Duitse keizer. Later ging het naar Den Bosch toe. Oister- wijk was het volgende reisdoel. Vit de DUINSTREEK NOORDWIJK Vrydag 18 sep tember om 5 uur zal de nieuwbouw van de christclyke school voor MAVO aan de Duinweg 13a officieel in gebruik worden genomen. NOORDWIJKERHOUT Ter ge legenheid van de Oranjefeesten 9 en 10 september is een aloud volks spel in ere hersteld. Op een terrein in de Boekhorst wordt de hoge paal opgericht met de houten vogel in top. Volgens het reglement worden tot het vogelschieten alleen perso nen toegelaten, die voldoende erva ring hebben in het hanteren van de karabijn of gelijksoortig wapen. Daarnaast is de deelneming beperkt \ot twee groepen van ten hoogste 30 personen. Men kan zich zaterdag van 19.30 tot 20.30 uur in Het Wa pen van Noordwijkerhout aanmel den. NOORDWIJK De heer J. Braaksma heeft gisteren op de Na tionale Politiekampioenschappen te Utrecht de eer van de Noordwijkse politiesportvereniging hooggehou den. In de A-klasse werd hij kam pioenkogelstoten met een afstand van 12.48 meter. Verder werd hy kampioen discuswerpen in de B- klasse met een worp van 33.68 me ter. In zyn favoriete onderdeel, de hink-stap-sprong, waarin hy vorige maal kampioen werd, eindigde hij nu als tweede in de A-klasse met 13.20 meter. KATWIJK Het wijkcollege van de wijkgemeente „Zuid", maakte gisteren een bustocht. Per dubbel deksbus ging het gezelschap naar de Zaanse Schans. Ook werd een bezoek gebracht aan Wijk aan Zee, waar gegeten werd in hotel „Het Hoge Duin". Om half elf was men weer in Katwijk terug. Najaarsfeest Hillegom HILLEGOM Van zaterdag 12 september tot en met dinsdag 15 september worden de najaarsfeesten gehouden. Zaterdag 12 september van 7.309 uur een hengelwedstrijd in de Ringvaart. Voor ringsteken op bromfietsen kan men terecht om 10 uur in de Frederik Hendriklaan. Op het parkeerterrein Jonkheer Mock- kade wordt om 2 uur het lunapark geopend. Voor jongens van 7 t/m 10 jaar is er steltlopen om 2 uur op de rolschaatsbaan achter de Juliana- school; de meisjes hebben na 14.45 uur de autostep-races op dezelfde plaats. Voor jongens van 8 t/m 12 jaar zaterdagmiddag een viswedstrijd in de Noorder Leidsevaart bij de kalkovenbrug. Van 14.30—16 uur voor jongens en meisjes van 10 tot 13 en 14 tot 17 jaar op de speelplaats van de Mariaschool feest en om 15 uur begint de rijvaardigheidswed- strijd met wagens op het parkeer terrein achter „Treslong". Maandagavond 14/september om 7 uur staan twee spelen op het pro gramma. Zeepkistenraces voor jon gens van resp. 10 t/m 12 en 13 en 14 jaar in de Meerstraat en hardrijden op „langzame" fietsen voor dame en heer. Dinsdag kinder- en volksspelen op het terrein langs de Willem de Zwijgerlaan en om 2 uur de.kocte- baan draverij in de Meerstraat. Hoog en laag water Katwijk dan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 4 september: hoog water 5.0017.20; laag water 1.1013.18. LEIDEN Mevrouw R. W. Boes- jes-Hommes, geboren te Ruiner- wold en wonend te Oegstgeest is gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der sociale wetenschappen op een proefschrift getiteld „De gel dige operationalisering van - begrip pen een voorstel (the valid opera tion if concepts; a proposition (with summary in english). Promotor was prof. dr. E. V. W. Vercruijsse. KATWIJK AAN ZEE De Her vormde Gemeente te Leusden heeft een beroep uitgebracht op ds. J. P. van Roon. AMSTERDAM De verlies- en winstrekening over 1969 van de NV Kediri-stoomtrammaatschappij sluit met een nadelig saldo van f664.000, welk verlies is ontstaan door nationa lisatie van f 662.000, vermeerderd met het exploitatieverlies boekjaar 1969 ad f1895. De verlies- en winstrekening van de NV Malang stoomtram maatschappij over 1969 sluit met een nadelig saldo van f 1,9 min, welk ver lies is ontstaan uit het verlies door nationalisatie waarop in mindering werd gebracht een kleine exploitatie winst. Dit blijkt uit de jaarverslagen van beide vennootschappen. Naar de directie van de beide mljen meedeelt zal in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer L. M. A. Thole niet worden voorzien, omdat een voorstel zal worden gedaan tot ontbinding van de vennootschappen. Dit voorstel zal worden behandeld op» een buitengewone vergadering, aansluitend aan de jaarvergadering. Buitenlands bankpapier - AMSTERDAM, 2 september De ad-I' vieskoersen voor buitenlands bankpapier.» geldend in Amsterdam op de volgende.» werkdag luiden heden als volgt: Londenj 854—8.69. Montreal 3.49—3.55 New York.» 3.57'/f—3.621/-. Parijs 64.70—65.90. Brusse\ i 7.14—7.26. Frankfort 98.40—99.60 Stockholm,. 69.00—70.00, Zürlch 8310—84.30, Milaan 54 50 5.750 Kopenhagen 47.50—48.50. Oslo 49.90 50.90; Wenen 13.90—14.10. Lissabon 11.50— 12.70. Madrid 5.12—5.27 AMSTERDAM, 2 september Londen 8.57'/»—8.57%. New York 3.S9B—3.60A,, Montreal S.SSi't—3.53G. Parijs 65.251/: 65.30Vj, Brussel 7.25—7.251/» Frankfort 99.11 t —99.16. Stockholm 69.361/2—69.41 zürlch;t 839.66—83.71. Milaan 57.661^—57.711/;, Kopen- hagen 47.96'/:18.03'/:, Oslo 50.37Vj—50,421/2> Wenen 13.941/»—13.95"/:, Lissabon 12.55% 12.57'/». Madrid 5.12—5.27. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het „Uitbreidingsplan Hoor- nespolder" en in samenhang met artikel 50. achtste lid van de Wo ningwet bouwvergunning te ver lenen voor: de bouw van een scholencom plex op een perceel gelegen tussen de Biltlaan en de Van Lierestraat te Katwijk aan Zee. kadastraal bekend ge meente Katwijk, sectie C, nr. Het-bouwplan met de daarbij be* horende bescheiden lifet vanaf /hed.én tot^n september 1970 op de gemeentesecretarie (kamér 12) voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het ver lenen van de gevraagde vergun ning schriftelijk bij hen in te dienen. Katwijk, 3 september 1970 de burgemeester A. Q. VERMEULEN lo b. de secretaris, J C. TIELEMAN (Van onze correspondent) KOUDEKERK Tweeduizend knallende ballons hebben gister nacht een deel van Koudekerks nieuwbouwwijk in rep en roer ge- gebracht. Een dinsdag getrouwd paartje, dat om half één z'ri intrek zou nemen in een woning boven één fier winkels aan de Pr. Bernhard - straat, vond bij thuiskomst een huis vol ballons. Bovendien zat men in het donker, want alle lampen waren verdwenen. Om zich van de ballons (Van onze sportredactie) KOUDEKERK W(illem) Th(codo- rus) Molema, de opvolger van wet houder Rey- neveld, treedt in het voet spoor van zyn vader wijlen de heer T. Molema, die in de veertiger en vyftiger ja ren als loco burgemeester een belangrij ke plaats in nam in het politieke leven van het toen nog kleine Koudekerk. Door zyn harte- Ijjk optreden verwierf deze man in zyn dagen grote sympathie. Ook bui ten de kring van zijn geestverwan ten. Ook zyn 52-jarige zoon speelt in de AR een rol. ,In zijn jonge jaren was hij voorzit ter van de Arjos, jeugdleider en voorzitter van de Geref. Jeugdcen- trale. Bovendien bekleedde hij ge ruime tijd de ambten van diaken en ouderling in de Geref. Kerk. De heer Molema, die 5 kinderen heeft, heeft ook nu nog verschillende andere functies: voorzitter AR kiesvereni ging, voorzitter chr. schoolvereniging De Rank, lid commissie van beheer Geref. Kerk, en sinds kort bestuurs lid van de Stichting Dorpshuis i.o. Een uitspraak die de heer Molema mischien het meest karakteriseert: „Laten we proberen in het menselijk vlak waardering voor elkaar te heb ben. en laat de humor niet ontbre ken". W(illem) van Vegten (Hzn.. want er zyn er zo veel!), is in b. en w. geen onbeken de. Ais gebo ren en geto gen Koude- kerker zit hy al sinds 1935 ff in de gemeen- teraad. is wet houder sinds MSjÊMl:}:- 1949 en loco- V. burgemeester sind' 1958. Evenals zyn AR collega is de CH-man Van Vegten nauw ver bonden met het verenigingsleven. Hij was diaken en ouderling in de Herv. Gemeente en voorzitter van de CJMV. Nu bekleedt hij nog het voor zitterschap van de Chr. Besturen bond CNV en is hij 2e voorzitter van de woningbouwvereniging Goed Wo nen. De 63-jarige heer Van Vegten kan in zijn dorp rekenen op een gro te schare aanhangers, wat weer eens bleek op 3 juni. toen hij als 5e kan didaat op de PCP-lijst meer voor keurstemmen kreeg dan welke kan didaat ook. Hij is werkzaam bij het Zieken fonds voor Alphen en Omstreken. Als oud-Koudekerker met jarenlange be- stuurservaring zullen de nieuwelin gen in de Raad. en dat zijn er nogal wat, ongetwijfeld wel eens een be roep op zijn kennis doen, die hij ver gaarde tijdens het „bewind" van 5 burgemeesters (resp. de heren Kwint, Verheul, De Herder, Waverijn en Van der i<inden). te ontdoen werden deze over het"" balkon op straat gegooid. Aangezien het vrijwel windstil was, waaide geen der ballons weg, maar werden ze een prooi van speldeprikkende familieleden. Het oorverdovende lawaai joeg vele buurtbewonérs de schrik op het lijf. Toen men voorzichtig al of niet in naehtkledii, 't „slagveld" naderde, was men bij het zien van de ballons gauw van de schrik bekomen. Die maakte toen plaats voor grote hilariteit. Een originele, maar wel lawaaie rige stunt om de wittebroodsweken in te luiden. Omstreeks één uur was de rust weergekeerd. NOORDWIJK Geboren: Johannes Bernardus Engel, z v N A M Hermans en G M Marneth: Johannr, d v J van der Niet en J van der Wiel; Ronald Alexander, z v H Bron en A G Peters; Martijn Gideon, z v B Hoogenberg en. T C Bonting; Antonius Wilhelmus Adrianus, z v A J van den Berg en P A M van Wetten; Wilhelmus Fran- ciscus Josephus, z v F P Mesker en CAE Lammers: Willem, z v W de Heij en M F van den Haak. Ondertrouwd: G Lansbergen, 15 jan '36 en A A van der Plas, 13 dec '34; B van Beekhuizen 21 jan '47 en J van de Graaf. 7 juli "43: M Ligtvoet, 4 febr '45 en A Duindam. 7 jan '50; L Klink hamer, 24 april '46 en A A M van Vel- zen, 2 nov '47; H R Stark, 20 febr '45 en S M M van der Holst, 24 mrt '44: T J C Steenvoorden, 8 dec '44 en Z W H Krijger. 6 april '48; D J N Heems kerk, 5 dec '47 en C M J A Hoogduin, 15 nov '44: J P Laarman, 5 aug '47 en S Durieux, 24 mei '50; A C Tijssen, 29 juli '47 en J H C Plesman, 19 sept '49; W H N J Salman, 25 sept '43 en C A Augustinus, 11 april '50; G M Wassing, 27 jan '47 en M C M J Vink, 20 jan '50. Getrouwd: P J M de Ridder, 24 nov 48 en J W van Rijn, 21 okt '48; P J M van Mulbregt 15 dec '46 en G A Koert, 1 juli '46: A C M de Haas, 10 sept '49 en A van der Niet. 28 mrt '52; K Schmal. 27 okt '46 en G Kruijer, 28 april '48 Overleden: C van de»" Niet, 6 sep '88.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7