ALPHEN IN FINALE GROTE GASSHOW In Spel zonder Grenzen werd Aalten verslagen Op 16 september in VERONA Ook Voorschoten in greep van Soeharto-bezoek CEES VERHOOG Oude zangkunst bloeide sierlijk op het kasteel Noordwijk-Binnen in feeststemming EEN BEZORGER Modderbad Raadsverslag Katwijk Kippetjes Lekke emmers Hervormd Leiden lieeft tekort van bijna een ton Snel recht voor jonge Leidse sloper LISSE wasautomaten koelkasten kookapparaten vaatwassers droogautomaten en diepvriezers Kerkstraat 16-18 Tel. 01718-12980 Hartelijk welkom op 3,4 en 5 september NIEUWE IEIOSE COURANT 4 DONDERDAG 3 SEPTEMBER m (Van een onzer verslaggevers) ALPHEN WEST-BERLIJN De Alphense Zeskamp-kampioensploeg staat een reisje naar Verona (Italië) te wachten. Wat niet één van de Alphenaren heeft durven dromen, werd gisteravond in de immense congreshal van de dierentuin in West-Berlijn toch een feit: met 40 punten versloeg Alphen in het televisie- spektakelstuk „Spel zonder grenzen" Aalten, dat vorige keer in Groningen 39 punten be haalde en door de meesten al als kandidaat voor de finale werd beschouwd. Maar de Alphe naren hebben het niet op zich laten zitten. Zij eindigden gisteren op de tweede plaats achter Duitsland. Met als tegenstanders Verviers (Bel gië), Vevey (Zwitserland)Radvorwaal (Did), Aix les Bains (Frankrijk), Great Yarmouth (Engeland) en Como (Italië) zal Alphen nu naar Verona gaan voor de findie op 16 septem ber die zich afspeelt in de arena. BERLIJN Na afloop van de wedstrijd kwamen de Alphena ren bijeen in het Hilton Hotel, waar uitbundig feest werd ge vierd en waar zij werden toege sproken door burgemeester Klaus Schütz. Intussen zat het Zeskamp-co mité zich al te beraden over de reis naar Verona. Ruim een weck heeft men de tijd zich voor te bereiden. De proeven die gedaan worden in Verona zijn al bekend. Er staat de deelnemers onder meer een modderbad te wachten. De technische staf zal van avond waarschijnlijk al verga deren. Om 6 uur vanavond wor den de Alphenaren op Schiphol verwacht, waarna zij in de bus stappen naar Alphen, waar een ontvangst in het gemeentehuis wacht. Uitslag gisteravond: Gelnihausen (Did.) 43 punten Alphen (Ned.) 40 punten Gr. Yarmouth (Eng.) 37 punten Widnau (Zwits.) 34 punten St. Lambrechts (Belg.) 32 punten St. Malo (Fr.) 28 punten Brassano (It.) 23 punten KATWIJK In het verslag van de gemeenteraad (krant van gisteren) is. tot onze spijt, een storende fout geslopen. De SGP had niet de CHU voorgesteld behulpzaam te zijn om een tweede SGP-wethoudcr tc stém- men maar heeft gevraagd stemmen uit te brengen op de CCP-afgevaar- digde drs. Van Raaltc. De heer Van Dijk, die niet in het college van B. en W. is teruggekeerd, maar wel in de gemeenteraad zitting houdt, ver klaarde, dat de SGP zich op het standpunt had gesteld, dat er een college moest komen met de heer Van Raalte als vierde man. Daartoe was de CHU niet bereid. Buiten al les om heeft men nu bewerkstelligd, dat de SGP. waarop een kwart van de Katwjjkers heeft gestemd, bui tenspel is gezet. Er was nu een af spraak door de CHU gemaakt om te komen tot een college van twee CHU'ers en twee leden van een niet- chr. partij, zo verklaarde de heer Van Dijk. Hij noemde het een opzalig verbond. n ISTEREN was het de zevende wedstrijd in het kader van „Spel zonder Grenzen". In het ve),d kwamen Bassano del Grappa (Italië), Widnau (Zwitserland), St. Lam- brech'ts-Woluwe (België), St. Malo (Frankrijk), Great Yarmouth (En geland), Gelnihausen (West-Duits- land) en Alplhen (Nederland). Het ontbrak weer niet aan de nodige waterballeuen. Captain A. van Ommen igaf zijn ploeg voor het begin nog een laatste mentale in jectie en bleek de kalmte zelf. Drie leden van de Zwitserse ploeg openden de strijd en moesten bier vaten sjouwen, waarbij de tegen standers alle moeite deden zowel sjouwer als biervat om te kieperen. De Hollandse ploeg nam al direct de joker, wat een verdubbeling van het aantal punten betekende. Dit wed strijdonderdeel leverde Alphen 8 punten op. Het „ballonnen prikken" (staande op een soort trampoline, gespannen boven een bassin met water) leverde 5 punten op. Een uitstekende beurt maakte de Alphense ploeg bij het ringen gooien om een giraffehals. Met zeven ringen bracht dit zes punten op. Een groot succes voor Dinie de Hey. DIJ elke wedstrijd werd één ploeg uitgeloot. Alphen mocht niet mopperen. Want o.i. het zwaarste onderdeel was wel „de balancerende beer", waarbij de deelnemers als beer verkleed over twee koorden boven water moesten lopen en daarbij een enorme bal voortrollen. Hiervoor werd Alphen uitgeloot Alphen heeft ook uitstekende rol- schaatsters. De schaatsende kippe tjes", die aan de andere kant van de baan eieren moesten deponeren, brachten ook weer 5 punten voor Alphen op het scorebord; ondanks dat één van de Alphense „kippetjes", Juanita Kiliaan, 'bleef haken achter de „eierbak". Alphen stond lange tijd bovenaan. Na de vijfde ronde had het 24 pun ten, gevolgd door Zwitserland met 23. Een ronde verder stond Alphen met 28 punten aan kop en had Zwit serland plaats gemaakt voor Enge land (26 punten). 7O stevende Alphen naar het einde toe. De stemming bij de „fans" op de tribune, onder wie uiteraard ook 'burgemeester Gallas, kwam er al in. Men zag Verona steeds dich terbij komen. Bij het „kikkerspringen" kwamen er voor Alphen nog eens vier pun ten bij en de „sigaren rokende reuzen" verhoogden het puntental weer met 5. Het laatste onderdeel, de nijl paarden, die een pakket moesten vervoeren, gaf Alphen maar 1 punt, omdat de ploeg, samen met Zwitser land en Italië min of meer werd ge diskwalificeerd wegens een onregel matigheid. En als een rode draad bewoog zich de glijbaan door het speL Met lekke emmers gleden de deelnemers naar beneden. Het water, dat nog in de emmers was gebleven moest in de mond van een pop worden gegoten. Het leverde Alphen 6 punten op. Feest was het! Met de in totaal 40 punten hadden de Alphenaren Aalten op het nippertje het „snoep reisje" naar Verona afhandig ge maakt. Alphen was trouwens toch al in een uitgelaten stemming, omdat één van de deelnemers eergisteren vader was geworden. Maar het behoeftgeen betoog, dat als de einduitslag bekend was gemaakt. Alphen, inclusief suppor ters, in een geweldige feestroes ver keerde. Mevrouw Gallas, echtgenote van de burgemeester, viel na afloop in uitgelaten stemming captain Van Ommen om de hals. Tot in Verona op 16 september! Puzzelprominenten De prijswinnaars van de kruis woordpuzzel in het zondagsblad van 23 augustus, zijn: le prijs, mevrouw H. B. van Duyvenbo- den-Weber, Meidoornstraat 32, Leiden (f 10); 2e prijs, M. Gort zak Basj es. Kerkstraat 74, Oude Wetering (f 5); 3e prijs, Joh. Verheul, Titus Brandsmalaan 116, Leiden (f 5). VOORSCHOTEN Od Kasteel Duivenvoorde herleefde gisteravond in de fraaie Marotzaal de goede oude tijd van de kamerduetten. Deze com posities zijn stiefkinderen van de zangkunst, althans op de openbare podia. In de huiskamer bloeien ze echter in het verborgene v( ort. De sopraan Ank Reinders en de alt Rijkje Wolleswinkel, twee welbeken de Haagse vrouwen van bet vocale vak, hebben er goed aan gedaan zo'n dozijn variabele samenzangen aan de vergetelheid te ontrukken. De grote Engelse musicoloog Bur- ney zei al in 1770: „Als men in Vene tië twee mensen samen ziet wan delen, lijkt het er op alsof hun con versatie loutei zangduet is". Het kamerduet was in zijn beginperiode direct al volmaakt. Monteverdi is hier de grote man en daarom was het juist gezien, dat zijn „Non di gentil core" als program ma-opening fungeerde. Ook Handel schreef met kennis van zaken voor-twee'stemmen, even als later Brahms, wiens duetten voor sopraan en alt nog niets van hun vooroorlogse romantiek verloren ble ken te hebben. Beide zangeresen, die na de pauze op het zeer goed bezochte Kasteel Duivenvoorde de archaïserende na tuurschilderingen van Henk Badings puntgaaf lieten contrasteren met de spotzieke charme van Rossini, wiens Duetto buffo di due gatti extra bijval verwierf, hadden de mogelijkheden van wederzijdse tempi, toonsterkten, fraseringssoorten e.d. zeer nauwgezet overwogen en afgewogen. Het was gelukkig niet zo, dat de ene vocaliste „streefde", terwijl de andere „droom de". Voor solistische expressie waren er nog drie liederen van Schubert, door Rijkje Wolleswinkel met groot inle- VOORSCHOTEN Ook in Voor schoten was vanmorgen de politie actief in verband met het bezoek van president Soeharto. Nabij de Zilverfabriek werden op de Voor- schoterweg automobilisten aange houden door met karabijn gewapen de politiemannen. Langs de kanten van de weg stonden snelle wagens van de Porsche-groep der rijkspo litie gereed om eventueel een ach tervolging in te zetten. (Foto N. van der Horst- Loek Zuyderduin. '!»i!iiilnmi',"""i!i'i"" vingsvermogen voorgedragen, terwijl Ank Reinders in een drietal Eichen- dorffliederen van Wolf diens decla matorische eenheid tussen woord- melodie en contrapunterende piano partij even intelligent als muzikaal duidelijk maakte. Een apart woord van lof ook voor Wim Serlie aan de vleugel: de die naar van de dienaressen. F. D. LEIDERDORP De damclub LDC speelt vanavond om kwart voor acht in het Dorpshuis haar eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen. Spe lers uit het eerste tiental geven deze avond damles aan beginnelingen. Ook de oud-leden zijn welkom. NOORDWIJK De traditionele driedaagse oranjefeesten zijn begon nen met een viswedstrijd in de Leidsevaart voor 50 jaar en ouder. De leiding berustte bij De Sport visser. Uitslag: 1 Hoogeveen, 2 M. Th. Werkhoven, 3 Arie Steenvoorden, 4 Th Werkhoven, 5 Jan Groenewoud, 6 Jac Vink, 7 mevr. Koppen, 8 L. Wijnands, 9 N. L. Passchier, 10 K. Koppen. LEIDEN „De Hervormde Ge meente in Leiden verkeert in ernsti ge financiële moeilijkheden". Dit was de aanhef van een brief, die het College van Kerkvoogden nu drie jaar geleden richtte tot een groot aantal meelevende gemeenteleden. Het gestegen uitgavenpeil (perso neelslasten, onderhoud gebouwen enz.) en het terugvallen van de in komsten (vrijwillige bijdragen) doen het College van Kerkvoogden voor dit jaar tegen een tekort aankijken van circa f 90.000- Een tekort, dat Hervormd Leiden op korte termijn zal moeten wegwerken. De centrale kerkeraad en het col lege van Kerkvoogden hebben beslo ten tot maatregelen, die er toe kun nen bijdragen herhaling te voorko men. Besloten is nl. tot herstructue- ring van het gehele kerkewerk; met grote kracht wordt gewerkt aan de gezondmaking, die daar mee wordt beoogd. Alle predikanten hebben zioh daarvoor ingezet; een deel van hen door extra werk op zich te ne men. Anderzijds wordt van de her vormde gemeenteleden verwacht, dat voor de naaste toekomst een hechte financiële basis wordt ge legd, waarop het werk in de toe komst kan steunen. In de eerste maanden geldt als opdracht het tekort wegwerken. Kerkvoogden hebben becijferd, dat gemiddeld 20 25 procent méér no dig is aan vrijwillige bijdragen dan voor 1970 werd toegezegd. In de kerkdiensten van 6 en 13 september moet op de actie een duidelijk ant woord komen. Kerkvoogden ver wachten, dat er op beide zondagen royaal wordt ingetekend. 1000 diploma's toeristisch informatrice LEIDERDORP Gisteren is op een bijeenkomst van de LOI het 1000ste diploma „aankomend toeris tisch informateur/informatrice" uit gereikt door drs. R. C. Tjeerdema, hoofd afdeling toerisme van het ministerie van economische zaken, aan mej. E. de Betue. Ook kreeg zij een set grammofoonplaten, die haar werd aangeboden door de heer G. L. W Sliepen, namens de examen commissie. In zijn uiteenzetting legde de heer Sliepen er de nadruk op, dat het beroep van informatrice niet woet worden gezien als een ere baantje ,maar als een eervol baan tje. Na de heer Sliepen sprak drs. Bowedes over de stand van zaken met betrekking tot de coördinatie van de toeristische opleidingen in Nederland. Hij wees erop, dat er vijf jaar geleden nog geen enkele opleiding tot informatrice was en dat we nu een overvloed van op leidingen hebbeh. Daarom hebben twaalf organisaties besloten een stichting vakopleiding voor toeris tische en recreatieve opleidingen op te richten. Met bijzondere belang stelling wacht hij af welke kant de regering op wil met haar toeristi sche ..stream" voor MEAO-soholen. Gelukkige vader! ALPHEN De meest gelukkige Alphenaar was gisteren ongetwijfeld Jim Koster. Niet alleen maakte hij deel uit van de winnende Alphense Zeskampploeg, maar ook was hij een dag eerder vader van een dochter ge worden. Dit laatste was voor hem reden te trakteren. Commentator Barend Ba- rendse haalde Koster gisteravond voor de microfoon ter gelegenheid van zijn vaderschap. Jim Koster groette zijn vrouw en kind (in het ziekenhuis) hartelijk. Gisteravond trok een lampion-op tocht door de straten, waarin hon derden kinderen en ouders meelie pen met de plaatselijke muziekkorp sen „Crescendo", „Excelsior" en „De Echo der Duinen". Een paar uur eerder waren op het plein rond de Grote Kerk ver schillende vermakelijkheden ge opend, zoals draai- en zweefmolen. Ook stonden diverse volksspelen op het programma. Eén ervan was het ringrijden op de fiets. Uitslag: 1 Anita Bierman, 2 Cor Hoogeveen, 3 J. Landman, 4 Peter v. d. Zalm, 5 mevr. Van der Ploeg, 6 H. Hooge veen, 7 Chr. v. d. Berg. Het mastklimmen trok veel be langstelling. Boven in de mast hin gen enveloppen met geldprijzen. Uitslag: Sjaak van Beelen, Jan v. Kampen, Fons v. d. Berg, Ruud Hoogeveen, Cock Hoogeveen, Ton v. d. Linden, Huub Hoogeveen, Harry v. d. Meer, Peter Ooms, Arie Korbee, Dirk Barnhoorn, André Mulder, Hans Pauëlsen, D. v. Ros- sum, Sjaak Hogenelst, Kees Wel ling, Alfons Verhaegen en Jan van Oosten. Uitslag kussenslaan: 1 P. v. Oos ten 2 M. J. C. Groenewoud, 3 W. v. Vliet, 4 Th. Caspers, 5 G Versteege 6 Jacq. Hogenelst. Aan het tobbetjesteken namen 55 dames en heren deel. Uitslag: 1 Thea Wijnands, 2 Jac. v. Beelen, 3 Dick v. Duin, 4 Peter v. d. Zalm, 5 Ria Houwaart, 6 Cock Hoogeveen, 7 Jac. Peschier. Ook vandaag is het de gehele dag volop feest. Onder meer is er ring steken met paard en sjees en wordt de Ronde van Noordwijk verreden. I DEN HAAG Er werd voor een 18-jarige autosloper uit Leiden snel recht toegepast. Zijn laatste kwade daad had hij uitgehaald in de nacht van 23-24 augustus jl., toen hij in Leiden uit een geparkeerde auto ja ponnen had gestolen. Hij werd opgepakt en meteen in de cel gestopt en gisteren berecht. Daar was een bijzondere reden voor. want het gaat reeds lange tijd mis met de sloper, zo constateerde de Haagse politierechter. Er was een heel rijtje processen- verbaal. In de nacht van 10-11 augustus had de jongeman een sigarettenauto maat op de Hoge Rijndijk gekraakt; en een hoeveelheid sigaretten gesto len. Hij werd daarvoor gearresteerd en enkele dagen later voor de rechter commissaris geleid, die hem voorlo pig op vrije voeten stelde. Nauwelijks een week later stond hij weer op het matje, want de jongeman had zioh intussen aan de japonnendief-, stal schuldig gemaakt. Hoewel hem dat niet ten laste was, gelegd, werd hij ook verdacht van diefstal van een bromfiets bij een1 café en diefstal van buksen uit eenj winkel aan de Haarlemmerstraat. De laatste ontkende hij. Hij gaf wel toe het slot van de bromfiets te hebben vernield, waarna een vriend er met het karretje vandoor was gegaan. De officier constateerde, dat de; kinderrechter reeds met verdachte, bezig is geweest en de straf een pro bleem vormt. „Wanneer je dronken bent, dan heb je rpeer lef", gaf de sloper te kennen, want hij zou het allemaal onder invloed van drank hebben ge- daan. De officier eiste drie weken ge vangenisstraf met aftrek van de week in voorarrest. De verdediger zei, dat de jonge sloper het in de gevangenis moeilijk: heeft. Hij vroeg, hem nog een kans te geven. Daarmee ging de rechter akkoord. Hij legde twee weken ge vangenisstraf op, met aftrek van voorarrest. Gemeente Alkemadc (Gelegen tussen Kagerplassen en Braassemermeer) Ter secretarie van deze door grote weger en frequente busverbindingen met Leidei en Amsterdam uitstekend bereikbare et groeiende gemeente met thans ruin 11.000 inwoners wordt een medewerke gevraagd op de afdeling FINANCIëN c.a Op deze afdeling wordt o.a. de financiëli administratie van de algemene dienst er van het gemeentelijk grond- en woning bedrijf gevoerd. In aanmerking komen gegadigden ooi zij, die thans nog niet bij de overheic werkzaam zijn met een gedegen boek' houdkundige opleiding, een ruime finan cieel-administratieve ervaring en het ver mogen zich snel in te werken in nieuwi taken. Voor geschikte woonruimte kan zonodig worden gezorgd. De gebruikelijke ge meentelijke rechtspositieregelingen zijn. Bruto-salarisgrenzen van 1.303,— tol- 1.721,— per maand, zulks afhankelijl van opleiding, ervaring en capaciteiten. Gegadigden worden verzocht hun schrif telijke sollicitaties binnen 10 dagen ru het verschijnen van dit blad bij de burge meester van Alkemade, gemeentehuis t» Roelofarendsveen, in te dienen. DE NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor zo spoedig mogelijk te Lisse Voor scholier leuke bijverdienste. Nadere inlichtingen afd. Inspectie Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 01710-31441. in de Ontmoetingskerk, Nieuwe Duinweg op donderdag, vrijdag en zaterdag, 3, 4 en 5 september van 10.00 uur des morgens tot 10.00 uur 's avonds. Naast gasverwarming staat er ook een uitgebreide sortering; Erkend installateur

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4