'Leiden' dreigt dakloos te worden WEEKAGENDA Afscheid leraressen RK Huishoudschool LEIDATO-TIP Misverstanden rond het avond-handelsonderwijs Door pech achtervolgd G.J.van Houten 40 jaar bij belasting Dertigjarige voetbalvereniging raakt terreinen kwijt Ongeluk op de Valkenburgsevveg IEMCO Dimplex verwarming IEMCO N.V. Pi, 30 ver kort geding CRUYFFIE OP LEIDATO nieuwe leidse courant s donderdag 3 september 1970 Weinig aanmeldingen in Leiden LEIDEN De aanmeldingstermijn voor de avondcursussen middelbaar handelsonderwijs in Leiden („Kennis is Macht" en „Sint Pieter") is voor het cursusjaar 70/71 verlengd tot 16 septem ber aanstaande. Gebleken is namelijk uit de bijzonder geringe aanmelding, dat vele mensen in de verkeerde veronderstelling ver keren, dat het handelsavondonderwijs moet verdwijnen. Dat berust op een misverstand. Als uitvloeisel van de Mammoet wet voor voortgezet onderwijs is het de bedoeling, dat in 1975 voor het laatst eindexamens van de avond-handelsscholen worden afge nomen. Dat betekent nieit wat velen evenwel menen dat dit het eind van het handelsonderwijs in de avonduren is. Integendeel. Momenteel volgen in Nederland zo'n 20.000 werkende per sonen het avond-handelsonderwijs, wat een duidelijke illustratie van de behoefte is. Wel is het de bedoeling van de wetgever in de komende jaren deze onderwijsvorm te ver vangen door een nieuwe, die geheel of grotendeels zal overeenkomen ZOETERWOUDE Mevrouw Van der Geest-Blansjaar uit Stompwük is de laatste t(jd wel bijzonder onfortuinlijk. Enkele weken geleden werd haar auto totaal vernield toen zjj 's avonds op de Stompwijkseweg op een onverlichte hooiwagen botste. Vorige weck werd de familie ernstig gedupeerd door een brand en gisteravond raakte haar splinternieuwe auto total loss. Dit gebeurde omstreeks zeven uur op de Europaweg. Mevrouw Van der Geest, die kleuterleidster is op de kleuterschool Zonne- gaarde, reed in de richting Lei den toen van de Kruisherenweg een auto zonder voorrang te ver lenen de Europaweg opreed. In een poging deze te ontwijken raakte mevrouw v. d. G. in een slip. De wagen reed een stuk op twe wielen, draaide 180 graden, ramde met de achterzijde tachtig meter verder een boom aan de linkerkant van de weg die af knapte en kwam op z\jn kop in de ondiepe sloot terecht. YVon- dcrwcl kon de bestuurster door een automobilist weliswaar on der dc modder maar zonder let sel uit de auto worden gehaald. Zij liep wel een shock op. met het lager- en middelbaar econo misch en administratief onderwijs (leao en meao) dat aan dagscholen wordt gegeven. Het is waarschijnlijk, dat volgend jaar of in 1972 de eerste avond-meao- schoolopleiding zal beginnen. Het ministerie van onderwijs en weten schappen zal in de komende maan den een circulaire laten verschij nen waarin de juiste gang zan zaken wordt beschreven. LEIDEN 7n de kantine van het belastinggebouw vierde hoofdcontro leur G. J. van Houten gistermiddag zijn veertigjarig jubileum. In aanwe zigheid van het personeel werd de jubilaris door een hele rij sprekers in het zonnetje gezet. Mr. G. J. L. van Willigenburg. hoofdinspecteur, legde vooral de nadruk op het werk van Van Houten„U weet op de juiste manier kwaliteit en kwanti teit te combineren". De voorzitter van het personeels- fonds bood de jubilaris een hengel aan. In een geestige toespraak noem de hij „Ger van kamer 516'' een vraagbaak voor het hele personeel. G. J. van Houten begon zijn loop baan bij de belastingen op de afde ling registratie domeinen. „In een korte broek", herinnerde Mr. Van Willigenburg zich. Hij klom al snel op tot adjunct-commies. Door stu die, zoals de jubilaris zelf zei, ben ik geworden wat ik nu ben, hoofd controleur. K. en O.-bhid in nieuw jasje LEIDEN Het maandblad van de Leidse volksuniversiteit K. en O. heeft een ingrijpende gedaantewisse ling ondergaan. Het is een stuk aan trekkelijker geworden dankzij de overgang van boekdruk op offset druk. Dit bood de mogelijkheid het maandblad een speelser aanzien te geven en van die mogelijkheid is dankbaar gebruik gemaakt. Het blad is nu gevat in een dun kartonnen omslag. LEIDEN De R.-K Huishoud- en Industrieschool aan het Galgewater gaat binnenkort enkele vertrouwde leerkrachten vaarwel zeggen. Mej. J. J. C. de Goe, lerares aan de opleiding voor huishoudleraressen en mej. E. J. G. kostuumnaaien waren gisteren veertig jaar aan de school verbonden die zij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd resp. per 1 november en 1 oktober gaan verla ten. Ter gelegenheid hiervan werd in de aula van de school gistermorgen INGEZONDEN N.a.v. het stukje „Ongeluk op de Valkenburgseweg" wil ik het volgen de opmerken. Men moet maar niet klakkeloos overnemen, wat men u zegt of belt, maar eerst hiernaar in formeren. Ik wil voor de goede orde wel graag de gang van zaken bij een ongeluk reconstrueren. Iemand ziet ongeluk gebeuren en gaat naar de dichtstbijzijnde telefoon (tijd 1 minuut), politie wordt gewaar schuwd en komt van Katwijk (5 min.), politie waarschuwt inmiddels ook arts (1 min deze geeft opdracht voor ambulance (1 min.) en ambulan ce arriveert bij ongeluk (5 min.). Totaal kom ik dan aan de 13 minuten en niet zoals in de krantstond stond 20 minuten. Ik weet, dat 13 minuten bij een ongeluk langer duren dan 30 minu ten on een bruiloft. N. KLEIJNE, Van Egmondstraat 3, (chauffeur ambulance) VOOR ELK VERTREK IN UW HELE HUIS. SPECIALE LEIDATOPRIJZEN STAND 87-89 NIEUWE RIJN 32 - LEIDEN Wie gisteravond de Leidato bezocht, zal zich bij de stand van banketbakkerij Van Dam wel de ogen hebben uitge wreven, want daar stonden zomaar in september twee echte Sinterklazen. Ze waren naar de Leidato gekomen om nu eens zelf te laten zien. hoe in Spanje voor dat Heerlijke Avondje in Nederland marse pein wordt klaargemaakt. Al met al een demonstratie, die nogal wat bekijks trok. een feestelijke bijeenkomst gehouden in aanwezigheid van familieleden, schoolbestuur, leerkrachten en leerlin gen. Pater Mix, voorzitter van het school» iestuur opende de onafzienbare rij van sprekers. „Door uw medewer-i king heeft onze school een bekende naam gekregen in Leiden en omge ving". Een langspeelplaat, een gratifi catie en een reisklok vormden de ma teriële dankbetuiging. Mevrouw Noordman, directrice van de school was even gul met haar com plimenten. Na dit officiële gedeelte stapten de ongeveer veertig genodig den in een rondvaartboot die hen naar de Kagerplassen bracht waar de mid dag met een receptie in een van de café-restaurants werd besloten. AMSTERDAM De acteur Cor Witschge Pipo de clown heeft zijn tegen de auteur-schrijver Wim Meuldijk, Cinecentrum en de VARA aangespannen kort geding verloren. Hij had stopzetting geëist van de reeds op Ibiza begonnen opnamen voor een nieuwe Pipo-serie „Pipo de clown op Bizarra'. De president van de Amsterdamse rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman, weigerde vandaag in zijn uitspraak de door Witschge gevraagde voorzie ning te verlenen. LEIDEN vannaent Degon nei personeel van de fa. A. C. Schouten uit Leiderdorp met het afbreken van de 45 meter hoge fabrieks schoorsteen aan de Uiterstegracht. Deze behoort bij het voormalige fabriekscomplex van Van Wijk's wollendekenfabriek aan de Veste- straat, waarin momenteel andere bedrijven zijn gehuisvest De directeur Gemeentewerken heeft opdracht voor de sloop ge geven wegens de bouwvallige toe stand van de schoorsteen. De al jaren geleden „gepensioneerde roet- spuwer" zal steen voor steen wor den gesloopt. Het puin wordt bin nendoor en via het te vergroten roetluik aan de voet afgevoerd. Naar verwachting zal eind september de schoorsteen uit het stadsbeeld zijn verdwenen. (Foto NLC - Dirk Ketting) Tturvprli ike stand LEIDEN Geboren: Anne-Lize. dr v E van Segigelen en G Görtz; Matthiis. zn v A Jonkers en C M Prei: Miranda N J. dr v R J J Muller en H J Koopman: Yvonne, dr v W A J Lam boo en H van Eügen: Andrea, dr v B Kluivers en W S Serlie: Nicolaas. zn v N Nie- vaart en A H Brouwer; Jaao P KI. zn v J G van Eiik en J Freeke: Envin. zn v A J Bosch en H van Eiisden. Gehuwd: P B M Luvkx en E T Bos. Overleden: J van der Molen, 4 jan 1889, man; L van de Graaf. 14 jni 1931, man: A M Vos, 7 mrt 1888. weduwe van W van Veen: N Schou ten, 1 febr 1895, weduwe van J Ka gen aar.. LEIDEN Bij het spelen in de ouderlijke woning aan dc Hoflaan viel een 2-jarig jongetje gisteravond in een cactus. De EHD is geruime tijd bezig geweest de kleuter te „ontstekc- len". Vr(jdag 4 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato 1—5 en 7—10.30 Zaterdag 5 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato 15 en 710.30 uur. Zondag 6 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 uur. FILMS IN LEIDEN CAMERA Lions Love, 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23,30 uur: La guerre est Ilnle. 18 jaar. LIDO Satyrlcon, tweede week. 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. LUX OR Woodstock, tweede week, a.l., dag. ook zo 2 30 en 8 uur. REX De gruwelkamer van de seks. 18 Jaar. dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur: vr- en zat-nacht 23.30 uur: Seksy In neon. 18 Jaar. STUDIO Let It be. a.l.. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON: M.A.S.H.. 18 Jaar. dag. 2 30. 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschhcid. Hooi gracht 48. tel. 21060 en De Oegstgeestse Apotheek Wllhelmlnapark 8 Oegstgeest. tel. 53274 De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Tot Hulp der Mensch- held De zaterdagdlenst vanaf 13 uur. dc zondag-, avond- en nachtdienst van Apo theek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Mensch- held. Doktcrsdlensl Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit ..Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tol 1] uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tol 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Mobiel ANWB-kantoor tedere maandag en donderdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag 15-0J>—1600 uur. Behandeling na ongevallen Dc poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags» tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Eltzabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap ^uld-West Hulpverlenlngs- enInformatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 2101 b.g.g. telefoon 10460: voor Informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis; dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur: zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur: za terdag en zondag van 14.li—14 30 uur. Kinderkliniek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.3o uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Ellsabethzlekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en "s avonds van kwart voor 7 tot half acht: kraam- afdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 cn dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlelc Lelden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag cn vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Jelgersmakllnlek: maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 en 13 tot 15 uur. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur: derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur.: 3e klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—19.30 uur: kraamaTdellng: van 14.00-15.00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.00X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot hair 5 en avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5: revalldatiecentriJm: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc-afdeltng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Lelden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenle ving in N W.-Afrlka (28 mei 12 oktober) Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: pastels van Andre Mlelen. t.e.m. 16 sept.. maand. t-e.m. zat. 10 tot 17 u.. dlnsd av. 8 tot 10 u„ zond. na afspraak. Galerie 't Dulvenhuys. Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en grafiek van Cathy Jansen en ceramiek van Loes uit den Boogaard, van dond. 27 aug. tot 18 sept.. dinsdag t.e.m. zondag van 2 tot 8 Galérie Van der Vllst. Botermarkt 3: werk van Ger Danlëls. André Gouw en Ben Glas (Haarlem), van 4 september tot 2 oktober. Musea Acad. inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.3012.30. dinsdag cn vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april 80 september. 9—12 en 13.30—17 uur. zon. 10—16 uur. kassen zat. en zon. gesloten: 1 oktober - 3) maart. 9—12 en 13.30-16 uur. zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Molenmuseum De Valk: 1 april 15 september, dinsdag t/m zat 10—17 uur. zon. en feestd. 1317 uur. maandag geslo ten. Dit zijn de terreinen van Leiden. Op de achtergrond, in het midden van het doel. de Annakliniek. Binnenkort zul len de terreinen moeten ver dwijnen voor de nieuwbouw van deze kliniek. (Foto NLC - Dirk Ketting) héast achter die zaak hebben gezet- Als je van je veld beroofd dreigt te worden, wil je toch wel weten of er naar mogelijkheden wordt ge zocht. Half december heb ik een brief naar de Sportstichting geschre ven en daarin gevraagd, hoe onze kansen ervoor stonden. Of ze mis schien al een nieuw complex in ge dachten hadden, of ze al iets over een datum wisten. Twee weken later ontvingen wij het antwoord. Van de Annakliniek was nog niets ver nomen over een datum en de Sport stichting zou z'n best doen voor nieuwe velden. „Wat de datum betreft waren we dus uitgepraat. Annakliniek verwijst naar Sportstichting en Sportstichting weet nergens vanaf. Met dat „we zullen ons best doen" waren we niet geholpen. Ik weet wel, dat de Sport stichting het al moeilijk genoeg heeft, maar we wilden toch wel exacte gegevens hebben. Het is nu begin september en terwijl de bouw plannen van de Annakliniek naar mijn gevoel steeds vastere vormen aannemen, zijn wij nog geen stap verder. Die bouw staat vast. Maar waarom dan die geheimzinnigheid? Ik weet bijna zeker, dat er nu al een tijdstip bekend is. waarop tuij niet meer van onze velden gebruik kunnen maken. Laten ze dat dan be kendmaken. De Sportstichting weet dan tenminste het moment, waarop ivij een ander terrein nodig hebben. Ook de gemeente kon ons geen con crete gegevens verstrekkenOp 6 juli hebben we een brief aan B. en IV. geschreven. Tot nu toe hebben we geen antwoord ontvangen, behal ve dan een berichtje, dat onze brief in behandeling was genomen''. Wij zijn de grieven van de heer Flippo nagegaan en kwamen daarbij tot een voor hem minder aangename conclusie. De mogelijkheid is name lijk groot, dat 'Leiden' helemaal zon der veld komt te zitten, ten dode opgeschreven is dus. Informatie bij de heer Zwart van de Annakliniek leverde ons de vol gende gegevens op: 1. Dat de terrei nen van Leiden zullen worden be bouwd. is voor 99,9 pet zeker; 2. Over een eventuele begindatum van de bouw wil men vooralsnog niets loslaten. Dat in het seizoen 1971-1972 al met de bouw zal worden begon nen. behoort echter niet tot de on mogelijkheden. Voor de Sportstichting lijkt het probleem Pomona-complex inderdaad een complex te worden. Directeur G. J. Philipsen hierover: „Als wij op dit moment de mogelijkheden voor Leiden bekijken, komen we tot een ontstellende conclusie. Voorlopig zijn wij niet in staat Leiden een ver vangend speelveld aan te bieden. Verleden week zijn wij nog een braakliggend stukje land gaan op meten. Maar ook deze mogelijkheid is afgevallen. Het was te smal. Ook het bestemmingsplan Morskwartier, waar voetbalterreinen zijn gepland, biedt geen uitkomst. Voordat zo'n plan door de molen is en het werk is uitgevoerd, ben je alweer een aan tal jaren verder. Dat risico kunnen wij niet nemen. Want hoewel er nog niets officieel is, zie ik ervan komen, dat de Annakliniek spoedig gaat bou wen. Wat ons betreft, wen doen ons best om Leiden niet in de kou te la ten staan. Maar het geld ontbreekt ons om die jongens garanties te ge ven". Het bestuur van het 30-jarige Lei den is met deze uitlatingen van de heer Philipsen geen stap verder. „Als de Sportstichting geen uitweg meer ziet, moet de gemeente ingrijpen. Nogmaals, wij hebben niets tegen die nieuwbouw, maar laten ze in vredesnaam op tijd voor een terrein zorgen. Naar ons gevoel wordt er niet ingezien, dat de tijd dringt". (Van onze sportredactie) LEIDEN De voetbalvereniging Leiden zit in moeilijkheden. De afdelingsclub (zaterdagvoetbal) gaat een onzekere toekomst tege moet. De sportterreinen achter de Annakliniek, waarop de rood- witten nu spelen, zullen ten prooi vallen aan de nieuwbouw- plannen van die kliniek. Op zichzelf is dit geen onoverkomelijk probleem, als er voor Leiden een alternatief wordt gevonden. Maar de Sportstichting zit met de handen in het haar: er is namelijk geen ander terrein beschikbaar. Leiden dreigt dakloos te worden. Op 11 november van het vorige 'jaar vernam het bestuur van Lei den uit- perspublikaties, dat de An- 'nakliniek ging bouwen. Mr. S. C. H. ICoebergh, voorzitter van de „Ver eniging van misvormden", kondigde ■in zijn jaarrede de vergevorderde .plannen van de Annakliniek aan. In samenwerking met de reumatologi- jsche kliniek Sole Mio te Noordwijk en het Rijnlands Revalidatiecentrum |te Katwijk wilde men tot één geza- menlijk gebouwencomplex komen tussen de oude Annakliniek en het nieuw te bouwen Academisch Zie kenhuis. Het terrein van Lelden waarop ook ASC een onderkomen vindt, zou moeten worden opgeof ferd. GRIEVEN De heer Flippo. secretaris van de jdertien teams tellende vereniging, schrok zich bij het lezen van dit bericht een hoedje. „Goed, het ge rucht, dat wij van onze velden moes ten verdwijnen, gonsde al jaren. Maar dat wij zo'n bericht, dat voor onze vereniging toch van levensbelang is, uit de krant moesten vernemen, von den wij niet zo netjes. Ik heb echter nog meer grieven. Dat die bouwplannen ten koste van onze velden gingen, daar konden wij nog wel mee akkoord gaan. Het is ten slotte voor een goed doel. Maar wij wilden graag weten, wanneer we moesten verdwijnen en, vooral, of er voor ons al een nieuw complex was gevonden. Een terrein is toch een eerste vereiste voor een voetbalver eniging. Bij het verzamelen van die gegevens zijn we tot nu toe op een muur van geheimzinnigheid gestuit. Men beschouwt ons schijnbaar niet als volwaardige belanghebbenden ..bij deze zaak" Het bestuur van Leiden begon al snel' met het inwinnen van inlich tingen. Informatie bij de Annakli niek leverde niets op. „Als jullie iets willen weten, moet je bij de Sportstichting zijn", zo werd er daar gezegd. Flippo op naar de Sportstichting. „Je begrijpt dat we LEIDEN -4- Johan Cruyff, tot voor kort Nederlands meest besproken aan- valsspits, trad, terzijde gestaan door zijn charmante ega, gistermiddag om drie uur de Groenoordhal binnen. „Een stuntje", zo betitelde een van de organisatoren van de huishoudbeurs .J^eidato" het bezoek van Cruyff aan de sportstand van Wout Bergers. Het aantal jongeren dat zich rond de stand had gegroepeerd was aanvankelijk nog niet genoeg om in een klaverjas- competitie mee van start te gaan. Toen echter Johan zich geposteerd had en in de pen klom om foto's en folders van een blauwe krabbel te voorzien, liep het aantal toch nog uit tot een voor stuntman Bergers bevredigend aantal. Na twintig minuten pennen had iedereen zijn zin en begon Johan aan het volgende programmapunt; een bezoek aan de andere sportstands. Gesprek over de „Wereld winkel" LEIDEN Zondagmorgen begint weer een serie gesprekken, uitgaan de van Experimenteel Kerkewerk, in de Rijnlandflat aan de Bachstraat. Om half elf worden de bezoekers ontvangen. Om kwart vóór elf wordt het gesprek ingeleid door een team jongeren, dat in Leiden-Zuidwest het ontwikkelingswerk ten bate van achtergebleven landen op gang pro- beert te brengen. Hierbij zal o.m. het werk van de zogenaamde „we- reldwinkel" in Leiden ter sprake komen. Het is de bedoeling van de jongerengroep, de wanverhoudingen tussen rijke en arme landen in dis cussie te brengen. Gespreksleider is dr. P. L. Schoon- heim.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3