NOS moet wat meer vaste radiozendtijd hebben Minister wacht al '11 half jaar „Zo lastig met de indeling" Hier en Nu blinkt in berichtgeving uit Twee jaar voor overvallers van diamantair Uw Kunstgebit DINSDAG 1 SEPTEMBER 1970 RADIO VAMfoivii Hilversum 1 402 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal 18.25 Stereo: Promenade-orkest 19.00 Ste reo: Jazz Spectrum. "19.30 Nieuws. 19 35 Vanavond, geva rieerd programma. 22.00 O - een rondje radio. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen 22.40 Ra diojournaal. NOS; 22.55 Stereo: Muziek van deze eeuw. 23 35 Horizon: contrasten ln de Ja panse kunstmucek. 23 55-24.00 Nieuws. Hilversum 2 298 m. KRO: 18.30 Nieuws. 18 41 Ac tualiteiten. 19 00 Stereo: Lichte muziek uit de KRO-produk- ties 19.40 Bloeien waar Je ge zaaid wordt: over godsdienst onderricht op scholen. 20 00 Stereo: In uitgesteld rela.s: Buitenlandse festivals. 21.31 Babel: kunstkroniek. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws, 22.38 Parlementsoverzlcht. 22.50 De zingende kerk. 23.10 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 23 55 - 24.00 Nieuws. STER: 18.51 <K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19 00 (K) Bruintje Beer. tekenfilm. 19.08 (K) Daktari. TV-serie, STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. KRO: 20.20 Brandpunt. 21.00 (K) De Andy Williams Show. 2150 Naakt door de hel. Japanse tv-feull- leton (7). NOS: 22.55-23 00 <K) Journaal. Nederland 2. NOS: 18.45 Pipo de clown. STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19 00 (K) Reclame NOS: 19.04 Kunst rubriek. AVRO: 19.30 (K) Wat nu Mr. Deeds?. TV-serie STER: 19.55 (K) Reclame NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20 15 (K) Reclame. AVRO: 20.20 Pey ton Place, feuilleton. 21.05 <K) Nana, feuilleton (3). 21.50 AV- ROs Televizier-Magazine. NOS: 22.40-22.45 (K) Journaal. BELGIë Kanalen Nederlands: 2 en 10 19.25 Zandmannetje 19.30 De Marollen. filmreportage van Klaus Besser. 19.58 Mededelin gen. 20.00 Nieuws. 20.25 Zoek licht 20.30 De 51e vulkaan. Portret van Tok:o. 21.20 Inci dent ln het archief, tv-spel 22.15 Openbaar kunstbezit. 22.25 Nieuws LE 4IOKGKJM VANAVOND nast.'ek 7.23 Stereo: Lichte grammofoonmuziek en infor matie. (7.33-/.38 Van de voor pagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Ac tualiteiten. 8.22 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek en infor matie (vervolg) (8.35-8.40 Voor de hulsvrouw: 9.05 Stereo: Uit eigen huis: studio-opnamen.) 9.35 Waterstanden. 9.40 School- ïadio. 10.00 Lichte grammo foonmuzlek. 10.50 Voor de kleuters, li oo Nieuws. 11.03 Voor de hulsvrouw. 12.00 Ste reo: Licht strijkorkest. 12.25 Stereo: Faniare-orkest (opn.). 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. i3.25 Stereo: Pianorecital (gr.). 13 45 Gesproken portret. 14.00 Steieo: Liciwe grammofoon muzlek. 14.20 Huize Rozengaar- de. hoorspel. 1S.1S Way-out: teicsten, muziek en andere ge- iuiuen van generzijds. 16.00 Nieuws. 16.03 Voor boven de zestig. NOS 17.02 Oude liedjes. 17.21' Toeristische informatie uit binnen- en buitenland. VARA: 17.40 Stereo: Contrabaa en piano. 17.55 Mededelingen. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke mu ziek (gr.) (7.25 Horen en zien: 7.30 Nieuws: 7.32-7.50 Hier en Nu. actualiteiten.) TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Verzoekplaten pro gramma. (8.30-8.32 Nieuws: 9.0U-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw.) 9.30 Voor de kleu ters. 9.45 Stereo: Seml-klas- sieke muziek (gr.). 10.15 Voor dc vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Actualiteiten. 11.55 Mededelin gen. KRO: 12 00 Stereo: Geva rieerd programma. (12.22 Wij .van liet land: 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualitei ten; 13.00-13.05 Raden maar...) NCRV: 14.10 Stereo: Radio Ka merorkest en zangsollste 15.00 In 't zilver: voor oudere luisteraars. ib.Oo Nieuws. 16.03 Voor de Jeugd. 17.oo Stereo: Twien-Popradio. 17.50 Over- nesdsvoorlicntlng. 18.00 Stereo: Strictly Country Stylë: coun try and western rubriek. Hilversum III. 240 m. en FM- kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte vokale muziekjes. 10 00 Nieuws. 10.03 Nieuw ver- scnenen langspeelplaten, voor zien van kritisch commentaar. EO: 11.00 Nieuws. 11.03 Gos pelsound: een programma boordevol muziek, speciaal voor Jonge mensen. AVRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Platenpro- graiuma. (13.00 Nieuws: 13.05-13.06 Radiojournaal). 14.oo Nieuws. 14.03 Gimmick: pla- tenprogramma. 15.00 Nieuws. 15.03 Arbeidsvitaminen. H.Of Nieuws. 16.03-18.00 Lichte grammofoonmuzlek. (I7.0o Nieuws: 17.02-17.05 Radiojour naal.) TELEVISIE Nederland I. NOS/NOT: 10.45-12.00 School-tv. NCRV: 17.00-17.40 (K) De leeuw is los. poppenspel Smidje Verholen en de Marsmannetjes (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het zal on getwijfeld vrijwel elke radioluis- steraar een zorg zijn, of de NOS nu 60 dan wel 75 uur en 31 mi nuten van de ruim 300 radio-uren per week vult. Zo op het oog lijkt dat ook niets, maar juist daarom is het goed U eens te confronte ren met de emotionele toestan den welke zoiets in het Hilver- sumse teweeg brengt. Bij NOS en omroepen is het op 't ogenblik het gesprek van de dag, en vooral NOS-programmacommissaris mr. J. Wagenaar maakt zich er bij zonder druk over. Twee en een half uur meer zendtijd voor de NOS. zegt hij heel onzelfzuchtig, is zomaar niet te realiseren.... dat brengt een hele nieuwe zendtijdindeling mee. Het is bij wet geregeld, dat de .overheid zendtijd toekent aan zend gemachtigdendie daarvoor in aan merking komen. Wilt u zich even in denken. dat dit voor de radio op maar liefst 35 gegadigden aankomt? Misschien hebt u de idee, dat de omroepen en de NOS de enige uitzen-r denden zijn. maar houdt dan reke ning met de kerken, de politieke par tijen. de mini-omroepen, de rege ringsvoorlichtingsdienst, de RVU enz. enz Elk moet een behaaglijk plekje hebben in de ether en dan moet het nog zo worden opgesteld, dat de luisteraar niet een kakelbont patroon krijgt aangeboden, waarin om het kwartier een andere zendgemachtigde op het net komt. Computer Voorwaar geen kleinigheid om het zoveel hoofden ook naar de zoveel zinnen te maken! Bij de NCRV zit een heel vriendelijke, maar zorgelijk zwaar-belaste heer Van Rooden, die per computer alles indeelt, nadat de NOS via talloze besprekingen de zaak in kannen en kruiken heeft gedaan. De overheid verdeelt wel de zend tijd. maar de NOS heeft tot taak voor de juiste indeling te zorgen. En ja, als er dan. nadat het net allemaal lekker loopt, weer geknutseld moet worden, is dat wel een groot karwei. Want als de NOS 2'/t uur meer ..vast" moet hebben, gaat dat af van andere omroepen. Wettelijk mag er niet worden getornd aan de zendmi- nuten van allerlei etherverschijnin gen die geen echte omroeporganisatie zijn. Het komt dus aan op de geves tigde omroepen, maar een aspirant (EO) zowel als een C-omroep (VPRO en TROS) moeten hun gegarandeerde uren onder alle omstandigheden hou den. Plukken De A-omroepen zijn het plukken zat. maar zij zijn toch niet ongenegen hun steentje bij te dragen aaan de vlag van de gezamenlijkheid, waar aan minister Klompé en haar raadge vers zoveel waarde hechten. De minimumtijd voor een adspirant Is 3 uren radio per week en EO heeft en houdt die. Voor C-omroepen is het minimum 10 uren, maar VPRO en TROS hebben elk lO'/t uur. Voor A- omroepen zou er meer zendtijd moe ten zijn, maar dat kan niet omdat de minister wil dat de NOS 25 - 40 pro cent van de hele zendtijd voor haar rekening neemt. De 2'/« uur meer NOS moeten nu worden gevonden in het plukken van 25 minuten van elke A-omroep en 5 minuten van elke C-omroep. Vanzelf sprekend kan de NOS niet zomaar in een omroep-programma even een gaatje komen vullen, neen, de tijd moet worden opgeleverd op aanslui tende tijden en over 3 netten. Geen kleinigheid, wel wer geweldig veel overleg en gepraat. Geen wonder, dat mr. Wagenaar er niet tuk op is! Volgens hem kost het wel minstens twee maanden, eer er een nieuw schema ter tafel is. Truineren 118; „Kom mee. mannen! Op naar de linie!" beval de aanvoerder van de zojuist gelande valschermjagers. Hij keek op een landkaart en een kompasje en begon toen in sluipende houding door het bos te lopen naar de plaats, waar hij een grote concentratie van Russische, Amerikaanse en Engelse troepen vermoedde. Niets jntziende bloeddorst glom in zijn ogen en hij mompel de knarsetandend voor zich heen. Zijn roekeloze plan nen waren duidelijk: hij zou de mensen wel eens wakker schudden uit hun zelfgenoegzame vredes- slaapje. Edoch, dit wak ker schudden zou héél anders uitpakken en het zou de wrede schurk zeil' zijn, die wakker geschud werd. Plotseling immers trof een afschuwelijk gebrul zijn oor, dat hem de weinige haren onder de helm ten berge deed rijzen. Onmid dellijk zocht hij dekking achter was bosjes en struikgewas, en. zo sloop hij naar voren, voetje voor voetje. En steeds maar weerklonk dat afschuwelijke gebrul. Voorzichtig gluurde hij tussen de beschermende bladeren door. doch toen trof hem een zó vreselijk en afschuwelijk schouwspel, dat hij zich onpasselijk moest afwenden! „Ik... ik b. .ben toch echt wel iets gewend...," mompelde hij dof „Maar nu zijn we te laat! Er zijn reeds andere machten aan het werk geweest' De Russen en de Amerikanen zijn al met elkaar aan het vechten, doch om een of andere geheimzinnige reden zijn ze daarbij teruggevallen op de barbaarse tactiek van 't gevecht van man tegen man! En natuurlijk staan de Engelsen daar in zalig nietsdoen bij te kijken. Die wachten natuurlijk het ogenblik af. dat beide partijen murw zijn om dan in te grijpen, indachtig het spreekwoord van de twee vechtende honden en het been, waarmee de derde hond heenliep". Tot zover was de schurkachtige soldaat van Mars gekomen, met zijn ge mompelde toespraak, toen het toeval wilde, dat de Amerikanen en Russen hun sportieve balspel in zijn richting verplaatsten. „Help!", riep de snode schurk toen schor uit. „Ze willen ons ook in de barbaarse gevechten betrekken! Daar zijn we veel te fijn voor gebouwd!" Dit hulpgeroep werd dadelijk overgeno men door de andere soldaten van Mars, die ondanks al hun kennis van het wrede oorlogsbedrijf tóch niet in staat waren het verschil te zien tussen een veldslag en een doodgewoon partijtje Amerikaans voetbal. En dat was de reden, dat zij met blikken van doodsangst in de ogen allemaal wegvluchtten, vér weg, de bergen in en niemand heeft ze ooit weergezien. Vanavond twee nieuwe gezichten in het aloude Peyton Place: 24-jarige Susan Oliver die optreedt als Ann Howard en Stephen Oliver (geen fa milie, allebei toneelnamen), die ene Lee Webber gaat spelen. Stistfn (hier op de foto), die al inci dentele rollen heeft gespeeld in veel bekende series, witde niet zo gra,ag een hoofdrol in een feuilleton omdat ze dan zo vast zat, maar ze bezweek voor de aandrang van haar impressa- rio en kreeg er al gauw smaak in. Voor Stephen, die nog niets anders AMSTERDAM - Voor een poging tot beroving van de 58-jarige dia mantair M. de Zoete uit de hoofdstad heeft de Amsterdamse rechtbank gisteren de 34-jarige kelner J. B. ver oordeeld tot twee jaar. Wegens mede plichtigheid werd de 34-jarige kelner M. Th, H. tot dez^l^e ^traf veroor- Toen de diamantair op 4 april van dit jaar zijn woning verliet, werd hij door J. B. met een zandzak op zijn hoofd geslagen. Hij bleef echter zijn koffertje met diamanten stevig in de hand houden. Een glazenwasser die bezig was de ramen van het Huis van de diamantair te wassen schoot te hulp waarop de overvallers vluchtten. dan een misdadigersrol m een film hae gespeeld, betekende Peyton Place een heerlijk buitenkansje, 't Gebeur de allemaal jaren geleden, maar voor ons is het vanavond spiksplinter nieuw Vanavond te zien Ned. 1 KRO 7.04: Bruintje Beer, daarna Daktari. 8.20: Brandpunt. 9.00: Andy Williamsshow. 9.50: Naakt door de hel, deel 7. Ned. 2 (AVRO) 7.30: aflevering „Wat nu. mr Deeds?". 8.20: Peyton Place. 9.05: Nana, deel 3. 9.50: Actualiteiten. Vanavond te horen Hilversum I Al RO 7.35: Vanavond, gevarieerd program ma. 10.00: jorjgerenuitzendipg^Q^eeo, rond je radio. 10.55: (NOS) Muziek van deze eeuw, daarna Japanse kunstmuziek. Hilversum II KRO 8.00: Concert van" buitenlandse festi vals. 9.30: Babel, kunstrubriek. 11.10: amusementsmuziek. zult uw ongeduld moeten bedwingen.' - 'Ik ben niet ongeduldig,' stamelde Gride. 'Ik zou haar volstrekt niet w illen haasten. Nee, nee, ze moet niet gehaast worden. Wé hébben de tijd.' Terwijl Ralph zijn sidderende vriend een blik toewierp, die aantoonde dat hij de oorzaak van zijn goedhartigheid zeer goed begreep, werd de deur geopend. Met een wenk van voorzichtigheid alsof er een zieke in de nabijheid was die men niet storen moest, sloop Bray zelf op de tenen de kamer binnen. 'St!' fluisterde hij. 'Ze is vannacht erg ziek geweest. Ik dacht dat ze stierf. Ze is nu gekleed, en zit op haar kamer te huilen, maar zij is beter cn stil, doodstil, en dat is de hoofdzaak.' - 'Dus is zij klaar?' vrotfg Ralph. - 'Ja antwoordde de vader. - 'En zal ons met geen flauwvallen óf dergelijke gekheid ophouden?' - 'Ze is er nu overheen,' antwoordde Bray. 'Ik heb vanmorgen met haar gesproken. Luister eens even!' Hij trok Ralph naar het andere einde van het vertrek, en terwijl hij naar Gride wees die krom in elkaar in een hoek zat, en op wiens gelaat door zijn huivering en benauwdheid, elke lage en slechte uitdrukking met dubbele scherpte tevoorschijn kwam, fluisterde hij: 'Kijk hem eens aan. Vindt u het toch niet wat al te wreed?' - 'Wat?' zei Ralph met zo'n strak gezicht alsof hij de ander werkelijk niet begreep. - 'Dit huwelijk,' hernam Bray. 'Vraag toch niets. U weet het immers evengoed als ik.' Ralph haalde zijn schouders op om het ongeduld van Bray zwijgend te berispen en kneep zijn lippen opeen, zoals iemand doet die zijn antwoord op het een of an der klaar heeft, maar een betere gelegenheid afwacht om ermee voor de dag te komen. - 'Kijk hem eens,' herhaalde Bray. 'Is het niet wreed?' 'Nee,' antwoordde Ralph. - 'En ik zeg ja,' zei Bray, alsof zijn veront waardiging hem overmeesterde. 'Het is een wreedheid, die gemeen en verraderlijk is!' 'U ziet, wat een uitgemergelde, afgeleefde, oude zondaar hij is,' zei Ralph. 'Als hij jonger was, zou het wreed zijn, maar hij zal spoedig sterven cn dan is zij een jonge, rijke weduwe. De eerste keer trouwt Madeline naar uw zin, de tweede keer mag zij het naar haar eigen zin doen.' - 'Dat is waar,' zei Bray, op zijn nagels bijtend en blijkbaar zeer onrustig. 'Ik kan niet beter voor haar doen dan haar dit huwelijk aanraden. Ik vraag het u als een man van de wereld, Nickleby is het niet zo?' - 'Zeker,' ant woordde Ralph. 'En ik zeg u, meneer, ik zou u honderd vaders kunnen op noemen die in goede doen zijn, rijk zelfs en die toch geen ogenblik zou den aarzelen die man hun dochter te geven, zo aapachtig en mummieach tig hij er ook uitziet.' - 'Dat is zo,' zei Bray, die gretig alles aannam, waar mee hij zijn gedrag scheen te kunnen rechtvaardigen, 'en dat heb ik haar ook gezegd, zowel gisteravond als vanmorgen.' - 'U hebt haar de waarheid gezegd,' hervatte Ralph, 'en daar hebt u goed aan gedaan, ofschoon ik moet zeggen dat als ik een dochter had cn mijn vrijheid en genoegen, ja mijn gezondheid en mijn leven, ervan afhingen dat zij iemand tot man nam die ik haar aanwees, ik zou hopen dat het niet nodig zou zijn nog ander,e redenen aan te voeren om haar ie bewegen aan mijn wensen tp' voldoen.' Bray keek Ralph aan als om te zien of hij dit ernstig meende, en nadat hij een paar keer toestemmend had geknikt zei hij: 'Ik moet nog naar boven, om mijn jas aan te trekken, en als ik terugkom, breng ik Madeline mee. (Wordt vervolgd) kan niet meer loszitten of verschuiven Dentofix - een nieuw, verbeterd en anti septisch poeder - behoeft slechts op de gebilsplaat gestrooid te worden om het gebit de gehele dog rotsvast op ziin ploots te houden. U voelt zich zeker en behaaglijk. Dentofix voorkomt tevens onaangename reuk uit de mond. Probeert het nog heden. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,60, bij apotheken en dro gisterijen. NCRV's Hier en Nu heeft gisteren een geweldige prestatie geleverd om het kijkpubliek zo ruim mogelijk te informerenover de gebeurtenissen in Wassenaar. De schat aan filmma- teriaal was dermate groot, dat een verlengde eigen uitzending niet vol doende was. Daarom verleende Ach ter het Nieuws van de Vara heel graag gastvrijheid aan de collega's van de NCRV. prat gaande op de goede en waardevolle samenwerking in de berichtgeving. Achter het Nieuws was zelf ook in- de weer geweest, zij het op be scheidener schaal, en zo kregen wij wel enkele parallellen te zien, maar gisteravond kon er niet genoeg in formatie zijn op de beeldbuis. Hier en Nu deed rondvraag in het Molukkenwoonoord in Capelle a.d. IJssel, waar elke bewoner zich ach ter het optreden fe. jpnge jAcd7. genoten schaarde, een houding die emotioneel werd "Vér kfta rdAeÏÏter' het Nieuws ondervond bijna het zelfde in het kamp Huizen, al pro beerde Hans Jacobs opvallend ijve rig. weerstanden op te roepen tegen de dood van de politieman. Ook hefn werd verzekerd, dat de Molukse jeugd in Nederland gebo ren, de fakkel van de ouderen over neemt en dat er „in oorlogstoe stand" doden kunnen vallen bij zelf verdediging. Ir. Manusama sprak met NCRV's Hans Sleeuwenhoek. verklarende dat hij van niets heeft geweten, dat indien president Soeharto komt („Ik moet dat nog zien!") de voorbereide acties zullen doorgaan en dat het „vandaag" uit de hand was gelopen, maar dat. hij .in de Wassenaarse vil la ontroerd met de bezetters heeft gesproken omdat het zulke, aardige jongens zijn." Een studiodiscussie waarin prof. Wertheim Zich verdedigde tegen uit spraken van mr. Dake zondagavond voor de televisie, was helaas ver keerd gepland De NCRV bracht ook prof. Ver- kuyl en de heer Jongeling tegen over elkaar in het discussiestrijd perk. Prof. Verkuyl scherp tegen het Molukse optreden, de heer Jonge ling de actie in Wassenaar strikt af wijzend, maar warm voelend voor de zaak van de Zuidmolukkers: „Het gevaar voor een wanhoopsdaad was er altijd, vooral onder de jongeren dié van de kerk zijn losgeraakt". Prof. Verkuyl is sterk vóór het bedoek van Soeharto: „Ik heb me geschaamd dat Nederland niet eer der na de dekolonisatie het verzoe- riingsgebaar heeft gemaakt, terwijl andere landen dat al veel eerder deden." De heer Jongeling is onver biddelijk tegen de persoon van de president, die hij verantwoordelijk stelt voor de massamoord bij de machtswisseling en het lot van de vele duizenden gevangenen. „Soe harto moet zich bekeren", aldus de heer Jongeling. Er werd ook gesproken met de heer Rook. voorzitter van de bond van chr. politieambtenaren, die de overheid gebrek aan visie en voor uitziend beleid verweet en zei dat de spanning onder de politieman nen in de laatste tijd zo toeneemt, dat deze zich wel eens op onge wenste wijze een uitweg zou kunnen zoeken. Hierbij viel het woord sta king. „Maar gauw zal de politie daartoe niet komen." In de reportages van de dag had Hjer en Nu "het gebeuren in Wasse naar uitstekend bijgehouden. Achter het Nieuws vulde de NCRV- reportages aan met eigen studioge- sprekken, o.a. tussen de schrijfster Bep Vuyky die fel van leer trok te gen het feit dat ir. Manusama voor de camera heeft gezegd dat hij lie ver had gezien dat de Zuidmoluk kers in Nederland geen bromfietsen en tv-toestellen hadden gekocht maar een strijdfonds gevormd, ter wijl hij zelf in een auto rondrijdt, en het ex-Kamerlid van de PvdA, de heer Scheps, die een hartstoch telijk pleidooi ten gunste van de overvallers hield: „De jongens heb ben hun voorbeeld gekregen van de Nederlandse 1 jeugd in Amsterdam, zij doen nu voor het eerst eens iets, dit is een stuk Nederlandse schuld, zij stellen de koloniale strijd voort met Indonesië." Achter het Nieuws haastte zich het „verwerpelijk" te noemen, te spre ken van „het voorbeeld van de Ne derlandse jeugd", en legde voort durend grote ongerustheid aan de dag over de feiten dat de Moluk- kers bewapend zijn „deels met oud KNIL-bezit, deels door leveringen uit West-Duitsland". Tot slot van de beide, bijna de hele avond vullende, actualiteiten rubrieken had Hans,^ Sleeuwenhoek nog een kort gesprek met premier De Jong. Er is echter wel een aap uit de mouw gekomen. Achteraf blijkt, dat de minister op 13 oktober het NOS- bestuur al heeft meegedeeld, dat zij - na overleg met vertegenwoordigers uit de omroepleiding had besloten, dat de NOS 60 uren vaste radiozend tijd moest hebben in plaats van 57 uur en 31 minuten. Dat moest in orde zijn met ingang van het zomer- zeizoen. De NOS zou dan besohikken over 60 uren vaste en 6 uur en 22 minuten zgn. „«wevende" radiozendtijd per week. De „zwevende uren" zijn be- j stemd voor incidentele gezamenlijke uitzendingen, zoals bijv. officiële staatsbezoeken, extra sportuitzendin- gen. culturele evenementen en uit zendingen van parlementaire gebeur tenissen. Ip de afgelopen zQiper is er veel „zwevende zendtijd" opgemaakt aan directe uitzendingen van het Hdlland Festival. Andere jaren werden er nogal eens door de omroepen concer ten „ingeblikt" voor latere uitzending, dit jaar bleef de radio mooi bi]. Op de brief van de minister zei de Raad van Beheer van de NOS „ja" tegen Den Haag en „even wachten" tegen het NOS-bestuur. Gevolg: op 1 mei was de toestand nog niet veran derd. Op de 22ste schreef de minister een brief naar de NPS: „Waar blijft u met de 60 uren vast?" Een brief „We zullen de minister vragen om nog wat uitstel', zeiden de NOS-be- stuurderen onder elkaar, want er was nu toch al zo lang getraineerd en het is te verwachten, dat in voorjaar 1971 opnieuw zendtijdherindeling aan de orde zal zijn. Maar de brief werd niet geschreven en zo werd het 28 augus tus. Toen zou men in de bestuursver gadering dan toch die brief eens op stellen. Als gewoonlijk was vrijdag ook de regeringscommissaris voor het Radio- wezen, mr. D. J. van den Dussen, in de vergadering aanwezig. Hij drong erop aan, dat er nu eindelijk cn wel terstond gehoor zou worden gegeven aan de wens van de minister. Daarop ging de Raad van Beheer door de knieën en stelde bet bestuur een brief op, waarin de minister uitvoering van haar besluit werd toegezegd. Op 4 ok tober zal de nieuwe indeling klaar moeten zijn en.... dat kan nu opeens wél. Wat u er als luisteraar van zult merken? Ach, misschien niets. Er be gint eens een NOS-programma wat vroeger of u mist een half uurtje lichte muziek ergens bij uw favoriete omroep. Maar daarom mag u het al lemaal wèl weten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9