WEEKAGENDA S Blikschade in Leiden Raad Valkenburg in de clinch met pachter Wethouder De Koning uit Lisse geridderd Nieuw gebouw voor Apost in Noordwijk Genootschap Vergaande samenwerking in de raad van Warmond Directeur Kwaad nam afscheid van tuinbouwschool 500.000-ste in De Hoorn Asma concerteert De heer Algra nam afscheid Woonwagens bij Gouwsluis GOUD VOOR MEJ. BOSCH i ^lEUWE lElDSfi COURANT T LEIDEN Door de grote file vormingen in verband met de ge beurtenissen in Wassenaar hadden in onze stad maar liefst twaalf aan- rijdingen plaats, 'die alle resulteer den In blikschade. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Wel gebeurden ongelukken-met letsel op het Utrechtse Jaagpad en de Morsweg. Op het Utrechtse Jaag pad'werd een 67-jarige Leidenaar aangereden door een (door een 45- Jarige Haarlemmer bestuurde) auto, die van de Kettingfabriek kwam. De man liep een hersenschudding op. Op de Morsweg had op de krui sing met de Paul Krügerstraat een botsing plaats tussen een auto en een scooter. De duo-passagier van de scooter liep een gecompliceerde been breuk op. DINSDAG 1 SEPTEMBER 1970 Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIjtf AAN ZEE Woens dag 2 september: hoogwater 4.05 16.26; laagwater 010—12.24 (spring vloed). VALKENBURG De raad kwam gisteravond voor het laatst in oude samenstelling bijeen. Niet minder dan 5 raadsleden, onder wie wethouder P. Langeler, zullen in de nieuwe raad niet meer aanwezig zijn. Drie raadsleden hebben zich vrijwillig teruggetrok ken, nl. De Jong (PvdA), Jac. van der Meij (CHU) en S. M. Poot (Gem. Bel.), terwijl wethouder P. Langeler en mevrouw J. Mizee- Blok niet meer gekozen zijn. De publieke tribune was geheel vol. Er is met grote vasthoudendheid gediscussieerd. Vooral punt 5 van de agenda om de in 1965 aangekochte gronden in het Duyfrak tot speelterrein voor de jeugd te bestemmen, leverde een al gemene bespreking op. De gebrui ker van deze grond, de heer De Vries, had bezwaren ingediend tegen dit voornemen. Dit zou in strijd zijn met de wet. Pachter was wel bereid ge weest met b. en w. van gedachten te wisselen. Dit terrein is ons eigendom aldus de voorzitter. Pachter mocht gebruik maken van de grond. Er wordt geen gebouw op gezet, dus kan het niet in strijd zijn met de wet. Mr v. d. Plas deelde mee, dat in dien de raad het voorstel zou aan vaarden, op verzoek van de pachter dan in beroep zou worden gegaan bij de Kroon. Strijd Ik heb, aldus burgemeester Van 't Wout. meer met ruimtelijke orde ning te maken gehad en de strijd mei mr. Van der Plas zullen we niet schuwen. Ook nu nog zijn b. en w. bereid met mr. Van der Plas deze kwestie nader te bezien. Het voor stel werd ten slotte aanvaard. Ook met de subsidie-aanvragen had men het deze avond niet gemak kelijk. Er waren er een drietal A. van het leger des Heils, B. het Astma Fonds en C. de sportvereniging „De Valken". B. en W. hadden het stand punt ingenomen, dat het Leger des Heils, een instelling van levensbe schouwelijke aard, niet van over heidswege gesubsidieerd diende te worden. Mevrouw Mizee-Blok dien de hierop het voorstel in een sub sidie te verstrekken van f 25.- Dit voorstel werd aangenomen. Het Ast ma Fonds zal het bedrag krijgen, ter wijl dit voor de sportvereniging voor lopig ten dele werd toegekend. Afscheid NOORDWIJK Het Apostolisch Genootschap in Noordwijk heeft aan de Sint JeroenswegHoutkrocht een fraai, nieuw vergadergebouw in ge bruik genomen. Apostel Slok uit Bussum,leider van het wereldge nootschap, leidde de eerste samen komst. De ongeveer 165 zielen tel lende gemeenschap is uiteraard ver heugd. In de jaren dertig kwam men samen in het zaaltje van Krau aan de Julianastraat. Dit lokaaltje was spoedig te klein en deze maand juist 25 jaar geleden betrok het Genoot schap een villa aan de Prins Hen- drikweg. -Dat i het Genootschap nu de 1j<ït schikking heeft gekregen over een nieuw centrum, is te danken aan de offervaardigheid van deze ge meenschap. Over het gehele land telt het Apostolisch Genootschap ruim 30.000 leden. Sinds 1951 bouwde het uit eigen middelen niet minder dan 50 nieuwe plaatsen van samenkomst. Het gebouw aan de Sint Jeroensweg is het vijftigste. Er zijn ongeveer tweehonderd zit plaatsen, maar dit aantal kan met honderd worden uitgebreid. De dientafel op het podium het Genootschap kent geen kansel heeft de symboliek van een uitge strekte, met het gesproken woord ge- vulde hand.' Terzijde van deze zaal vindt men een voorgangerskamer, een cate- chisatielookaal en andere ruimten. Grote zorg is ook besteed aan het ondergrondse gedeelte van het pand. vertrekken voor jeugdwerk en een crèche. Na de rondvraag nam burgemees ter N. van 't Wout het woord. Dank voor de wijze, waarop u mij nu an derhalf jaar geleden hebt opgevan gen. Zowel de scheidende raadsle den als ook de twee overblijvers werden persoonlijk door de voorzit ter toegesproken. Oök alle raadsle den en de beide wethouders kregen gelegenheid een kort afscheidswoord te spreken. De scheidende raadsleden kregen een leuke attentie aangebo den in de vorm van rookwaar, ter wijl hun dames bonbons mochten LISSE De laatste vergadering van de raad in oude samenstelling werd geleid door loco-burgemeester Mesman. Dit omdat burgemeester Berends wegens een rugaandoening in de Ursulakliniek in Wassenaar- is opgenomen. N.a.v. een schrijven van b. en w. aan de raadsleden over het sproelverbod deelde de heer Montagne (prot.-chr.) mee, dat ook het college van mening is, dat dit verbod te lang gehandhaafd is. Al thans dat concludeerde hij uit dit schrijven. Bovendien is het sproei- verbod nu nog niet opgeheven. De zaak zal worden onderzocht. Verder werd nog even gediscus sieerd over subsidie voor jeugdsport. De heer Montagne had bezwaren tegen het speciale woord jeugdsport- subsidie en zaïg verder graag, dat b. en w. nog eens grondig het rap port bestudeerden van de commissie voor sport en recreatie. De heer Salman (kvp) stond positief'tegen over het bedrag (f7500), maar wilde dit minstens verdubbelen en de heer De Vos (wd) zag dit bedrag graag als basis. Besloten werd dit bedrag als beginsubsidie te zien. Hierna volgde het afscheid. Me- WARMOND Vanavond komt de raad bijeen voor de beëdiging en in stallatie van vijf nieuwe raadsleden. De nieuwkomers zijn: de VVD'ers A. L. G. Bakker en mevrouw H. Ver beek-Kempenaar, de heer C. G. Heyl voor de Prot-Chr. groepering en de GGW'ers A. J. Heemskerk en C. A. L. v. d. Zalm. Nieuw in de komende zittingspe riode van de raad zal zijn de ver gaande samenwerking tussen de ver schillende fracties, die tot nu toe af zonderlijk optraden. De GGW'ers vormen met de van 7 tot 4 man teruggebrachte KVP- fractie een gecombineerde fractie. Uitermeer komt met eigen jachthaven LISSE De watersportvereniging Uitermeer, die verleden jaar is op- gerleht, heeft als ideaal het stichten van een eigen jachthaven. Men is er nu in geslaagd de hand te leggen op een terrein ten oosten van de Poel polder aan «het eind van de Greve- lingensloot. Deze mondt uit in de Ringvaart van de Haarlemmermeer, op welk punt zich ook een eilandje bevindt, wat uitstekend van pas komt bü de realisering van de jacht haven. De ligging van de jachthaven is bijzonder gunstig met directe vaar- richting naar de Kagerplassen. De indeling is zo gekozen, dat er een maxlmum-ligcapaciteit voor schepen verkregen is. De accommodatie zal compleet worden met een werkloods, waar.ook dekzeilen en masten kun nen worden opgeborgen. De haven biedt plaats aan ongeveer 130 jach ten. Men hoopt in 1971 de zaak rond te hebben. LEIDEN De heer C. Th. Tous- saint, koetsier-'besteller bij Van Gend en Loos in Leiden, gaat deze maand wegens het bereiken van de «5-jarige leeftijd met pensioen. De heer Toussaint, wonend Pasteur- •traat 18a, trad 28 jaar geleden in dienst bij Van Gend en Loos. De Prot.-Chr. groepering zal echter eveneens nauw met deze fractie gaan samenwerking, aangezien zij ook heeft meegewerkt, aan de opstelling van het gezamenlijk gemeentepro gram van KVP/GGW. Inmiddels heeft ook de éénmans- fractie van de PvdA zich achter dit program gesteld, zodat ook deze in het gezamenlijk fractieberaad zal gaan participeren. Het beraad over de kandidaatstel ling van de wethouders heeft weinig moeilijkheden opgeleverd, zodat het er naar uitziet, dat beide wethouders mr. V. C. Groenendijk (KVP) en G Tulp (Prot.-Chr. Groep) worden her kozen. LISSE Na byna 25 Jaar aan de Tuinbouwschool werkzaam te zyn geweest nam gistermiddag directeur J. J. Kwaad afscheid van de school. Er waren vele genodigden uit land en tuinbouwonderwijs en dt bloem bollenwereld. Dr. W. Muldet, direc teur van het land- en tuinboawon- derwjjs dankte hem voor alles, wat hy voor het onderwijs heeft gefaan. Waarnemend directeur G. Papen- drecht zei, dat de heer Kwaad op^ad als gezagvoerder van de school. On der uw leiding waren de leerlingen in vrijheid gebonden. Dick den Bret- jen en Arie Robben, twee van deït leerlingen, boden een zilveren siga renkist aan. Prof. dr. ir. P. K. Schenk, directeur van het bloembollenlab., sprak over de goede samenwerking en voorzitter N. Zandbergen benoem de hem tot erelid van Theorie en Praktijk. Vervolgens werd de opvolger van de heer Kwaad. drs. P. Kooyman, voorgesteld. Tot slot werd nog af scheid genomen van de heer Hoeg als voorzitter van de commissie van toezicht vrouw De Koning was irumddels ge arriveerd en ook mevrouw Berends. Wetihouder Mesman sprak de heer De Koning woorden van lof toe. De heer P. van Leeuwen deed dit namens de raadsleden. De loco- bürgemeeiter speldde hem vervol gens de-#ersierselen op 'beihorend' bij 'hét ridderschap in de orde van Oranje-Nassau. ALPHEN Precies 12 dagen later dan vorig jaar passeerde gistermor gen om even over tien uur de 500.000-ste de loketten van zwembad De Hoorn. De gelukkige was me vrouw D. Hoekstra-Bijl uit de Ju weelstraat in Ridderveld met haar buurvrouw mevrouw F. Lispet-van Willenswaard. Bert van Loon uit de Van Kinsbergenstraat wandelde non chalant net voor de dames het loket voorbij, waar men naarstig aan het tellen was. Hij was iets te vroeg en werd als 499.999ste genoteerd. Vorig jaar passeerde op 18 augus tus de 500.000ste de loketten. Er trekken vele duizenden naar de zwembaden in de naaste omgeving, die anders naar Alphen kwamen. Burgemeester Gallas sprak na mens het gemeentebestuur geluk wensen uit. Hij bood mevrouw Hoek stra een geschenkenbon aan, terwijl mevrouw Lispet als 500.001ste en Bert van Loon als 499.999ste even eens zo'n geschenkenbon ontvingen. Mevrouw Hoekstra kreeg tevens nog een gezinsjaarabonnement voor 1971. RIJNSBURG Dinsdag 8 septem ber om acht uur geeft Feike Asma een concert op het orgel in de Im- manuëlkerk. Het programma ver meldt werken van Jan Zwart, J. S. Bach, C. de Wolf, Céstar Franck, C. M. Widor, P. C. v. Westering en F. Asma. LEIDEN Politie-adjudant L. Al gra, over wie wij vorige week schre ven, nam gistermiddag afscheid van de Leidse politie. Verscheidene spre kers, onder wie commissaris Barends en de heren De Jong, Outman, Bor en Van Asperen (namens de Politie- Dierenbescherming) voerden 't woord en boden geschenken aan. De heer Barends sprak zeer waarderend over de persoon en het werk van de heer Algra en deelde mee, dat deze zijn werk als „personeels-werver" blijft voortzetten. Na afloop van deze bij eenkomst werd nog een receptie ge houden in Klein Minerva. Muziekschool begin I nieuw seizoen SASSENHEIM Per 1 oktober be gint bij de Muziekschool Bloembol lenstreek het nieuwe cursusjaar. Veel leerlingen continueren hun instru mentale lessen. Begonnen wordt met een nieuwe cursus Algemene Muzi kale Vorming. Tijdens deze twee jaar durende op leiding worden de kinderen spelen derwijs met de muziek vertrouwd gemaakt. Het accent wordt niet zo zwaar op de zelfstudie gelegd; be langrijker vindt men de ontwikkeling van de in het kind aanwezige muzi kaliteit. Daarom wordt veel aandacht besteed aan improvisatie, ritmiek, vorming van de zangstem enz. In vele gevallen zal het kind een instrument kiezen en de opleiding voortzetten. Ook hier biedt de mu ziekschool tal van mogelijkheden: or gel en piano, gitaar, blaas- en strijk instrumenten en slagwerk. Onderscheiding voor J. H. de Boer LEIDEN Vandaag vierde de heer J. H. de Boer (53) zijn veertigjarig jubileum bij J. J. Krantz en Zn. NV. Hij begon hier als jongste bediende en werkte vervolgens enige jaren in het magazijn. Sinds 1940 bekleedt hij zijn huidige functie. Burgemeester Van der Willigen reikte de jubilaris vanochtend in Ho- liday-Inn de zilveren medaille, be horend bij de Orde van Oranje-Nas sau, uit. Hij wees daarbij op het ver antwoordelijke karakter van de werk zaamheden van de heer De Boer. ALPHEN Een aantal woonwa genbewoners (ong. tien) is zondag middag met wagens en auto's neer gestreken bij Gouwsluis aan de zuidkant van de oostelijke oprit van de hefbrug over de Gouwe. Giste ren zyn enkele mensen by sociale zaken geweest om by stand. Niet al leen voor levensonderhoud, maar te vens om de noodzakelijke reparaties aan enkele woonwagens en auto's te betalen, die het zouden hebben be geven. Op het woonwagenkamp aan de Steekterweg is geen plaats voor hen en het regionale woonwagenkamp komt er voorlopig ook nog niet, zo dat men zijn „tenten" maar aan de voet van de rotonde van Gouwsluis heeft opgeslagen. Vanmorgen is er overleg geweest met Den Haag over eventueel te nemen maatregelen, want de gemeente zit er aardig mee in z'n maag. ALPHEN Na vijfenveertig jaar voor de klas te hebben gestaan, waar van bijna vijfentwintig jaar in Alphen aan den Rijn, was voor mejuffrouw A. Bosch gisteren de dag van het afscheid aangebroken, wegens pensionering. Hoewel ze stellig niet de gemakkelijkste takken van het onderwijs koos, behield ze toch een grote mate van vitaliteit, en de vernieuwingen in het onderwijs heeft ze goed kunnen volgen. De heer J. van Doorn, hoofd van de Zonnebloemschool aan de Jongkindt Coninckstraat, vertelde over mejuffrouw Bosch, dat ze nooit te laat op school is gekomen en dat ze in haar Alpheuse periode beslist geen vijfen twintig dagen absent heeft moeten zijn wegens ziekte. Burgemeester Gallas noemde het een voorrecht als men, ondanks een zekere weemoed, op deze wijze afscheid mag nemen. Hij onderscheidde een drietal perioden in het leven van mejuffrouw Bosch. Eerst de aanloop om bij het onderwijs te komen; vervolgens de periode dat ze verbonden was aan een school voor schipperskinderen, wat ook stellig geen eenvoudige zaak was, en ten slotte vanaf 1946 in onze gemeente bij het onderwijs aan de minderbegaafde kinderen, de school van de Vereniging tot Stichting en In standhouding van een school met de Bijbel voor buitengewoon onderwijs, waar ze onderwijzeres was van de huishoudklas. „De wijze waarop u dat deed, heeft velen getroffen, en het typeerde u dat u de kinderen vaak iets persoonlijks meegaf, nl, de Bijbel. Aan de plaatse lijke gemeenschap hebt u mede leiding gegeven", zei de burgemeester, die vervolgens mededeling deed. van de toekenning van de gouden ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Juffrouw Bosch zei: „lk heb niets anders dan mijn plicht gedaan". De voorzitter van het schoolbestuur, drs J. van der Ploeg, feliciteerde mejuffrouw Bosch met deze onderscheiding. Zij maakte deel uit van een team, dat goed werk heeft verricht. In de jaren dat mejuffrouw Bosch bij het onderwijs was, is er heel wat gebeurd. Het is knap, dat zij steeds mee heeft kunnen gaan. Uw werk is bijzonder gewaardeerd, aldus spreker, die als tastbaar bewijs van dank een gouden collier aanbood. De heer J. van Doorn vertelde, dat mejuffrouw Bosch de dochter is van een horlogemaker. Ze werd geconfronteerd met allerlei klokken en rader tjes en in overdrachtelijke zin gold dat ook voor haar schoolwerk. Zij kreeg met allerlei kinderen radertjes te makenen heeft gewerkt, om hen aan het lopen te krijgen. Tijdens de receptie, waar wij ook de demissionaire wethouder van onder wijs, de heer M. Paats, zagen, werden tal van geschenken en bloemstukken aangeboden. De heer Van Doom deed dit namens de leerkrachten. Kantonrechter „veroordeelt" tot volgen van verkeerscursus LEIDEN Een 21-jarige maga zijnbediende uit Noordwijk werd gis teren door de Leidse kantonrechter mr. W. de Koning, niet alleen ver oordeeld tot een boete van f 50 subs. 5 dagen maar ook tot het volgen van een verkeerscursus. Als de magazijn bediende, zo luidde het vonnis binnen 2 jaar niet tot het volgen van de cur sus overgaat, zal hy nog- eens een boete van f 200 moeten neertellen. De kantonrechter baseerde dit von nis op het feit, dat de man zjjns in- ziens een groot gebrek aan kennis van „veilig verkeer" aan de dag legde. De magazijnbediende stond terecht. 1 omdat hij met zijn bestelauto op de I Rijnsburgerweg te Rijnsburg een voor hem rijdende auto ging inha len hoewel een andere auto voor j een inhaalmanoeuvre al vrijwel naast hem reed. „Ik gaf voor ik naar links ging, richting aan en hij mocht mij dus niet inhalen". „Volgens getuigen reed die auto 1 links achter u en had u moeten wach- ten met inhalen tot. hij voorbij was. Als u meent dat richting aangeven u vrij pleit, bent u wat men noemt j een pijlrijder", aldus de kantonrech ter. De officier, mr. R. J. Beer, keurde verdachtes opvatting van „veilig" verkeer schérp af en achtte het aan bevelenswaardig dat hij de verkeers regels nog eens grondig doornam. Hij liet het ditmaal bij een eis van f 60 subs. 6 dagen. De magazijnbediende hield vol, dat de andere partij de schuldige was. Dit gaf bij de kantonrechter de door slag. Hij kwam tot de conclusie, dat de jongeman te weinig of geen begrip van enkele essentiële verkeersregels heeft en dus maar een verkeerscur- sus moet gaan volgen. Dirk Zwart vervangt Jiri Ropek in Katwijk KATWIJK Het laatste orgelcon- I cert in het kader van de evenemen- ten zal vanavond niet worden gege ven door Jiri Ropek uit Praag maar I door Dirk Jansz. Zwart. De heer Ropek is momenteel in Polen, waar hij zo'n groot succes heeft dat de toernee met veertien dagen is verlengd. Het concert begint om acht uur in de Nieuwe Kerk. Kandidaat v. d. Plas deed intrede in Ooltgensplaat OOLTGENSPLAAT Onder grote belangstelling deed kandidaat A. W- van der Plas uit Katwijk aan Zee zijn intrede in de hervormde ge meente van Ooltgensplaat. Met kan didaat Van der Plas heeft de jongste hervormde predikant van Nederland zijn intrede gedaan; hij is namelijk 23 jaar. Bevestiger was ds. G. Boer van Zoetermeer, die als tekst had geko zen 2 Corinthe 4:1 en 2. Aan de handoplegging namen deel de beves tiger ds. Boer, de consulent ds. W. van Gorsel uit Oude Tonge en ds. T. van 't Veld uit Waddinxveen, waar ds. Van der Plas drie maanden vicaris is geweest. Ds- Van der Plas deed 's middags zijn intrede met de tekst uit 2 Co rinthe 4:7. Na de preek werden toe spraken gehouden door de consulent ds. Van Gorsel en door ouderling K. van Oostende, die gemeente ver zocht ds. Van der Plas Psalm 119:9 toe te zingen. Onder de belangstellenden bevon den zich burgemeester W. M. van der Harst en de wethouders van Oostflakkee, ds. A. W. Meeder, gere formeerd predikant te Ooltgensplaat en predikanten van de ring Flakkee. Brand bij Buts in Lisse LISSE Vanochtend om 9 uur brak brand uit in de reparatie-af deling van Buts aan de Wagenstraat in Lisse. Met scbuimblussers wist het personeel de brand te lokaliseren tot de brandweer arriveerde. Na een uur was men de brand meester. De oorzaak van de brand is vermoedelijk het overspringen van vonken van een slijpsteen in een olievat. De schade wordt geschat op en kele duizenden guldens. Dinsdag 1 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 Stadhuis. 7.30 uur gemeenteraadsverga dering (wethoudersverkfezlng). Stadhuis 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 18, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr Emlgratlecentrale. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk, Voorstraat, 8 uur: orgelconcert Jeri Ro pek, Praag. Chr. Geref. Kerk, Steenschuur 9, 8 uur: mej. D Querido uit Den Haag over „Het Joodse leven thuis en in de synagoge" Woensdag 2 september Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de. 8.30 uur: Ank Relnders, sopraan; Rijkje Wolleswlnkel, alt en Wim Serlie, piano. Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 uur. Donderdag 3 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal- Leidato. 1—5 en 7—10,30 uur. Vrijdag 4 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 uur. Zaterdag 5 september Gehoorzaal: 'huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 15 en 710.30 uur. Zondag 6 september Gehoorzaal: huishoudshow Langezaal. Groenoordhal: Leidato. 1—5 en 7—10.30 uur. Muziekagenda Dinsdag 25 aug. 8 uur Nieuwe Kerk Katwijk aan Zee: Simon C. Jansen orgel. FILMS CN LEIDEN CAMERA Het kasteel der duizend angsten, 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat- nacht 23.30 uur; Het einde van een gentle man. 18 jaar. LIDO Satyrlcon. 18 Jaar. dag. 2-30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 9 15 uur. LUXOR Woodstock, a.l., dag., ook zo 2.30 en 8 uur REX Moord ln het wassenbeelden museum. 18 Jaar dag. 2 30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO Samen uit, samen thuis, a.l. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON April Fools. 18 jaar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 9 15 Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheld, Hooi gracht 48. tel. 21060 en De Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmlnapark 8 Oegstgeest. tel. 53274 De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Tot Hulp der Mensch held. De zaterdagdlenst vanaf 13 uur. de zondag- avond- en nachtdienst van Apo theek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Mensch held. Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „TwentweJ". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur, zondagavond van 8.30 uur tot 11 Mobiel ANWB-kantoor Iedere maandag en donderdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16.00 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('b mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 2101 b.g.g. telefoon 10460; voor Informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45' uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek? dagelijks van 19.00 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30-l4.3o uur Prematuren (alleen voor ouders)maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Kinderkllnlek; maandag t/m vrijdag van 18.1519.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Ellsabethzlekenhuis Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: kraam- afdelirig dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en boyendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Jelgersmakiiniekmaandag tot en met vrijdag-van 16.45 tot 17.45 en 13 tot 15 uur. Diaconessenhuis: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; ?r2e £las 1,15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage- lyks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur, van 18.00—19.30 uur; kraamafdellng: V35< 14.0015.00 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18,ë0X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van j tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- Ung:dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag hüïi Z ,en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en tpc-afdeling kinderen: woensdag van 7 3 ii? ,en zaterdaB en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Lelden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70, hedendaagse oasesamenle ving ln N.W.-Afrlka (28 mei 12 oktober) Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: pastels van Andre Mlelen, t.e.m. 16 sept.. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 q.. dlnsd. av. 8 tot 10 u., zond. na afspraak. Galerie 't Duivenhuys, Rapenburg 94- schilderijen, aquarellen en grafiek van cathy Jansen en ceramiek van Loes uit den Boogaard, van dond. 27 aug. tot 18 uur dinsdaf! t,e m- zondag van 2 tot 8 Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3: werk van Ger Danlëls, André Gouw en Ben Glas (Haarlem), van 4 september tot 2 oktober. Musea Acad. inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.3012.30. dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: l april 30 september, 9-12 en 13.30-17 uur, zon. 10—16 uur. kassen zat. en zon. gesloten; l oktober 31 maart, 9—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Molenmuseum De Valk: 1 april 15 september, dinsdag t/m zat. 10—17 uur, ten' Cn 'eestd' uurf ma&trdag geslo- Contante wisselkoersen AMSTERDAM, 31 augustus Contante prijzen; Londen 8.58'/.—8.58 \<i. New York 3.60ft—3.60ft, Montreal 3.53Vi—3.53V». Parijs 65.291/ï-65.341/!. Brussel 7.25»/.—7.26 Vs. Frankfort 99.20*1*-99.25'/» Stockholm 69.44s/f69.491/., Zürich 83.681/»—83.73»/.. Mi laan 37.73»/.—57.781/1. Kopenhagen 47.99»/:— 48.04»/?. Oslo 50.39»/.50.44»/., Wenen 13.95'/. —13.96»/.. Lissabon 13.591/»—12.61 Madrid 6.12—5.27.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4