(UNST- EN ANTIEKMARKT 4 Ik begrijp die kritiek niet Vliegstunt bij opening Leidato-huishoudshow WEEKAGENDA L.I.A.M. Heineken staat niets meer in de weg BRUYNZEEL - KEUKENS - KASTEN Scheidende wethouder m Groenoordhal dit keer te klein Tohn Kennis Leidato-sporttrofee met jaarlijks f1.000.- (giEUWE LE1DSE COURANT VRIJDAS 28 AUGUSTUS 1970 ledenavond tot 10 uur in de STADSGEHOORZAAL Ook morgen van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m. MEER DAN 30 STANDHOUDERS UIT NEDERLAND Gelegenheid tot koop maar ook tot verkoop aan de standhouders. (Van een verslaggever) LEIDEN Kees Piena, Leidenaar j]s geen ander, de jongen die op roeide aan de Langegracht. in het urt van de Sleutelstad, een kind uit ">en gemengd huwelijk die zich al op bnge leeftyd in de politiek stortte i zich aansloot bij de socialistische jen, de AJC'er die in de late twin- jer jaren nogal eens in debat was iet Rinus van der Lubbe (de ver- idelyke brandstichter van de jksdag in Berlyn), Kees de vak- indsman, de illegale vertrouwens- ian. Blonde Kees uit de oorlogsja- jjen, de Leidenaar die de helft van ijn nu 62-jarig leven in de gemeen- •raad heeft gezeten, die Kees Piena :g de afgelopen acht jaren, de ja- in dat hy een van de twee socialis- iche wethouders van Leiden was, naam van Kees de Sloper, lees Piena, Blonde Kees, Kees de iloper staat nu aan het einde van gfijn carrière. Zijn eertijds rijzige ge- yftalte is gebogen, zijn blonde haren Itijn grijs geworden. Hij heeft zijn ?iaak erop zitten. Woensdag neemt hij icieel afscheid als wethouder van inbare werken. Op het ogenblik leeft hij het razend druk met de iatste zaken op orde te stellen. Toch 'onden wij hem bereid nog een tien- tl vragen te beantwoorden over zijn ithouderscarrière. Waarom koos u voor het wet houderschap tóen u acht jaar geleden daarvoor werd aan gezocht? PIENA: Ach, ik had m'n veer- igjarig dienst jubileum bij mijn werkgever, het Academisch zieken- ïuis, erop zitten. Toch voelde ik er niets voor om daar te gaan, naar ja, ik zat In de politiek en de so- üale kant van deze keiharde functie rok me enorm. 2. Frustreerde het u niet een beetje, dat u als technisch-ad- ministratief geschoold man wethouder werd van openbare werken? PIENA: „Ja, dat is het grote pro- bleem van de politiek. Het wethou- derschap is een politieke functie. Ikzelf had liever sociale zaken ge- had, maar mijn partij wilde openbare verken. ist uitr Jammer 3. In hoeverre zijn uw idealen in het achtjarig wethouder schap bewaarheid? PIENA: In 1961, een paar maanden •oordat ik werd gekozen, had de zijn goedkeuring gegeven aan basisplan stadsontwikkeling en nering. Daar heb ik me dus hele- aan kunnen wijden. De afge lopen jaren is dan ook heel wat ge realiseerd. De eerste fase van dat er fasen tellende basisplan is vrij- vel geheel uitgevoerd. Nu gaan we lan de tweede fase beginnen. Daarom vind ik het zo jammer dat de raad vorige maand niet akkoord is gegaan met het voorgestelde stads- Een binnen- absoluut hard weten waar- Amptmeijer (het PSP- jraadslid, red.) kan nu wel zeggen dat er een beleggingsmaatschappij achter zit, maar we moeten wel goed bedenken, dat er geen projekt te realiseren is als er geen beleggers rijn die er in willen investeren, 4. Wat is een hoogtepunt in uw wethoudersloopbaan? PIENA: Het hoogtepunt vind ik wel, dat het Morskwartier helemaal van de grond is gekomen. Verder is hei natuurlijk reusachtig, dat nu is begonnen met de Merenwijk. Dank- de ministeriële toezegging van Schut wordt die polder zelfs nog eer der volgebouwd dan we hadden ver wacht. Vergeet niet, Wat voor een enorme rentewinst ons dat jaarlijks oplevert. Eerste steen 5. Wat vindt u het diepte punt? PIENA: Het absolute dieptepunt was natuurlijk, dat Leiden voortdu rend financieel in de knel zit. We kunnen nog steeds niet uitvoeren wat we willen. Die financiële nood remt de activiteiten en dat is voor een stad als Leiden funest. 6. Wat vond u de leukste kanten aan het wethouder schap? PIENA: Het is heel prettig, dat na ellenlange besprekingen, vaak op hoog niveau, een plan eigenlijk rond komt dat dan gebouwd kan gaan worden. Het slaan van een eerste paal of het metselen van een eerste steen vond ik dan ook altijd een enorme voldoening geven. Een scha kel in die hele keten die we samen willen maken, was dan weer klaar. 7. Wat de vervelendste? PIENA: „Het is naar, dat je vaak zo lang met je werk bezig bent, dat je geen tijd meer over houdt om aan je eigen privé-contacten te besteden. Is er bijvoorbeeld op maandagavond" een raadsvergadering, dan ben je er het hele weekend mee bezig, want je wilt toch beslagen ten ijs achter de tafel zitten. Daarbij moet je enorm veel vakliteratuur bijhouden want als wethouder moet je ook met de technici kunnen praten en meeden ken. 8. U was tegen het Progressief Akkoord. Toch heeft u niet de zelfde consequenties getrokken als uw collega Sannes. U heeft nu een tamelijke geïsoleerde positie in de partij. PIENA: Ik heb niet tegen een con centratie van partijen, maar het breekpunt voor mij was, dat men geen bestuursverantwoordelijkheid meer wil dragen als aan bepaalde eisen niet wordt tegemoetgekomen. Dat vind ik fout, zelfs ondemocra tisch in die zin, dat het onverant woordelijk is. Jarenlang heeft de PvdA er voor geijverd mede-verant woordelijkheid te dragen en nu wordt dat zomaar aan de kant geschoven. Ik vind dat je in het hart van de stad, het college van B. en W., moet kunnen meepraten en beslissen. Ik sluit niet uit, dat je ook via de raad veel kan doen, maar als socia list moet je al in een vroeg stadium je stempel op bepaalde zaken kun nen drukken. Toch blijf ik in de par tij. Ten eerste omdat ik als gevoels mens die partij gewoon niet meer in de steek kan laten en ten tweede wij- zgt het standpunt zich misschien nog wel. 9. Politieke tegenstanders van het huidige college klagen vooral over de mentaliteit van sommige wethouders. Heeft u daar ook mee te kampen ge had? PIENA: Ik begrijp gewoon niet waar ze het over hebben. Het is ook per se niet zo, dat de persoonlijke verhoudingen in het college niet goed zouden zijn. Natuurlijk, er zijn wel meningsverschillen ieder wil zijn eigen werk zo goed mogelijk doen. maar het is echt niet zo dat er nooit iemand kwaad is weggelopen. Men klaagt over gebrek aan openheid, aan Raad Zoet,erwoude: 6 ton voor ztcembad ZOETERWOUDË Gisteravond om half tien viel de hamer in de Zoeterwoudse gemeenteraad over het bestemmingsplan „Barrepolder". Hierdoor zal het mogelijk worden dat Heineken haar plan tot het stich ten van een grote brouwerij ten uit voer brengt. De winst voor het grondbedrijf van een hiervoor nood zakelijke transactie en de bijdrage in het fonds „Dorpsuitleg" belopen een bedrag van f 1.373.000. Zoeter- woude krijgt hierdoor belangrijk meer financiële armslag. Dit bleek uit twee toegevoegde voorstellen van b. en w. die de raad grif aan vaardde. Zo werd een krediet van f 600.000 op de begroting geplaatst voor de stichting van een zwembad waarvoor gronden zijn gereserveerd nabij het sportcomplex aan de Nieuweweg, en een halve ton voor de aanleg van een voetgangerstun nel onder de Hoge Rijndijk. Dit zal mogelijk worden door de Rijnegom- mersloot te dempen en de onder doorgang aan de nieuwe bestem ming aan te passen. Met zijn goedkeuring is de jraad beslist niet over één nacht ijs ge gaan. Nadait hij in november zijn principiële medewerking had toe gezegd, zijn er talloze besprekingen geweest. Daarbij had de raad duide- VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL.44545 Wij verkregen door bijzondere inruil de volgende occasions: Mercedes Benz 220 D van le eigenaar, afgeleverd 8-4-1970, km.st. 16.800, pookversnelling, radiaalbanden etc., kleur beige-grijs met donkerrood interieur. Mercedes Benz 220 D van le eigenaar, afgeleverd 20-10-1969, type 1970, km.st. 37.640, radio, pookversnelling, nieuwe banden etc,, kleur wit-grijs met donkerrode texlederen bekleding Beide wagens worden door ons onder volledige dealergarantie verkocht. Inruil en financiering mogelijk. Gaarne verschaffen wij u alle gewenste inlichtingen omtrent deze "bijzondere occasions. lijk laten uitkomen dat hij hoge eisen stelde i.v.m. water- en lucht vervuiling. In de afgelopen dagen bracht een commissie uit het college en de raad nog een bezoek aan in stallaties voor zuivering in Neder land en Duitsland. Zij kon in gun stige zin rapporieren. De gunstige indruk die de commissie op haar studiereis heeft gekregen over afval waterzuivering hebben vele bezwa ren weggenomen. B. en W. hadden aanvankelijk niet zoveel behoefte aan informatie over de zuivering, omdat deze op redelijk grote afstand zal komen van de be bouwing en zij groot vertrouwen hebben in Heineken en het bureau Hederk en Verey. Het college is be reid de heer Van Hof wegén tege moet te komen in zijn bezwaar tegen de hoogte van de gebouwen voor zuivering en nutsbedrijven die voor maximaal 5% van de oppervlakte in de groenstrook mogen komen. Hij wilde de suggestie van 6 meter over nemen met een mogelijke onthef fing tot 12 meter. De architecten zijn zeer gelukkig met het water van de Vliet dat zij evenals andere waterpartijen graag in hun plan opnemen. I Over de bezwaarschriften van di- j verse polders zei de voorzitter dat niemand beter dan Rijnland borg staat voor een goede waterbeheer sing. Het bestemmingsplan regelt geen vaarreehten. Hiervoor is een aparte procedure nodig. Het ge meentebestuur blijft een vinger in de pap houden door het Welstands toezicht, de bouwvergunning en de Hinderwet. Het heeft niet de volg orde der bebouwing in de hand. maar kan niet aannemen dat de voorzieningen achter zullen blijven omdat Heineken hier zelf grote be langen heeft. De instelling van een parkeerver bod voor een gedeelte van de Zuid- buurtseweg riep nogal wat vragen op. Men kwam met een tussenoplos sing om in afwachting van nadere parkeervoorzieningen in de om geving alleen op zaterdag en zondag een parkeerverbod tussen Schenkel- weg en J. v. Banningstraart in te stellen. Tot slot werd afscheid genomen van de niet terugkerende raads leden. De voorzitter onderstreepte de dank aan de echtegenoten met het aanbieden van een bloembak. Nadat de heer J. H. v. d. Ploeg vorig jaar reeds was gehuldigd, werd nu aan de heren Joh. v. Vliet én C. v. Leeuwen een zilveren kandelaar aangeboden. De heer P. v. Hofwegen sprak namens de „blijvers". voorlichting van de raad. Ik begrijp dat niet. De raad is altijd volledig in gelicht. 10. U wordt pas over een paar jaar 65. Wat gaat u de resteren de jaren tot aan uw pensioen doen? PIENA: Dat weet ik echt nog niet. Misschien wel terug naar de universi teit. Ik heb nog diverse besprekingen daarover. Daar kan ik echt nog niets over zeggen. LEIDEN De opening van de negende Leidato-huishoudshow, morgenochtend om half 11 door burgemeester Van der Willigen,. zal worden gevolgd door een unieke vliegstunt. Maar liefst twintig reclamevliegtuigjes-met-sleepnet zullen namelijk omstreeks 11 uur, kwart over 11 een „flight-pass" maken boven de Groenoordhal. Slechts ingewijden weten wat aan een dergelijke stunt vooraf gaat. Daarvoor moet byvoorbeeld het vliegverkeer op Ypenburg en Val kenburg tydelyk worden stilgelegd terwyl aan allerlei bijzondere voor waarden van de Rijksluchtvaart dienst moet worden voldaan. Twintig reclamevliegtuigen in formatie in de lucht is namelijk geen dagelijks werk I Verhuur Jtrouwkostuums voor I bruidegom, getuigen, vaders, enz. 1 Ook donker-en lichtgrijze jacquets I Smoking- en rokkostuums, enz. I Voor dames: bontverhuur 9 Vraagt gratis prospectus OUTSTANDING QUALITY I I ROTTERDAM le MlddeRandslraat 78 23)815 f DEN HAAG Zoutmanstraat 24 335726 I I AMSTERDAM S'mjtl 462 233680 I I HAARLEM Gedempte Oude Gracht 51 311388 I I UTRECHT Voorstraat 58 1 00 53 I I EINDHOVEN leendenweo 103 14877 I I NIJMEGEN StiWce Heielstraat 19 20833 1 ARNHEM looierstraat 14 436882 I I GRONINGEN Oude Ebtingesfraat 49 3 31 12 1 N BRUSSEL lUK 6ENT Afscheid adjudant Algra LEIDEN Op maandag, 31 augus tus zal de adjudant van politie L. Al gra de politiedienst verlaten. Die dag zal hij van 14 tot 15.30 uur in de kantine van het politiebureau in besloten kring afscheid nemen van superieuren .collega's en oud-colle ga's. Daarna bestaat van 16 tot 18 uur voor alle belangstellenden gelegen heid hem de hand te drukken in café- restaurant .Klein Minerva", Vrou— wensteeg, 11. in de luchtvaart. Dertien vliegtuigen moeten hiervoor eerst vanuit Duits land naar Hilversum worden over gevlogen om het twintigtal compleet te maken. De reClamevloot zal ongeveer twee-en-een-half uur in de lucht zijn. Op het moment, dat de vliegtui gen boven de Groenoordhal verschij nen, moet het vliegtuig, dat de bin- nenbocht gaat nemen, bijna stilstaan, terwijl het buitenste op volle toeren moet vliegen om het formatieverband niet te verbreken. Veel animo Dit wordt wind en weder die nende dus hét spectaculaire begin Nieuwe' stijl in Aalsmeers corso (Van een medewerker) •AALSMEER De eerste zaterdag van september is het Aalsmeers bloemencorso-dag. Op 5 september voor de 23e maal. De heer Frits Vo gel, ontwerper van het corso, kon digde in zijn toelichting een nogal veranderde lijn aan. Het statische element wordt verlaten. De gebrui kelijke indeling der wagens wordt losgelaten. Niet alleen muziekkorp sen, en majorettengroepen zullen de ruim veertig wagens begeleiden, maar het corso wordt tevens ver rijkt met een showelement. Er zullen circa 65 ruiters worden ingelast. Het corso wordt in de nacht van 3 op 4 september in dc Centrale Aalsmeerse Veiling opgebouwd en vrijdagmiddag en -avond tentoonge steld. Zaterdagmorgen 5 september wordt het nabij het raadhuis opge steld. Om 9.30 uur start het voor een tocht via Amstelveen naar Amster dam. Op de Dam wordt om 4 uur een défilé gehouden. showroom nieuwe rijn 87, tel. 23748 (3 lijnen) „HOUTWERF-LEIDEN" - N.V. van de grootste Leidato, die ooit is gehouden. De immense oppervlakte van 8000 m2 Groenoordhal was dit keer zelfs te klein zodat er een mini- hal van 1200 m2 moest worden bij gebouwd, zoals de foto laat zien. Het aantal liefhebbers was dit keer veel groter dan het aantal beschikbare plaatsen. Tien dagen lang van 1 tot 5 uur en van 7 uur tot half 11 zullen tien duizenden al het fraais in de hallen kunnen gaan bezichtigen. Er is een uitgebfeid programma van sport- demonstraties opgesteld en ook zul len weer artiesten optreden. Er zal van alles te zien zijn. tot een compu ter (van het uitzendbureau Actief) toe. De gemeentelijke stand (van 5 x 6 meter) wordt dit keer bezet tjoor de Stedelijke Lichtfabrieken, die het pu bliek op uitgebreide schaal voorlich ting gaan geven. Voor de standhou ders is er een besloten jLeidato- dub", waar zij wat op verhaal kun nen komen en ervaringen kunnen uitwisselen. (Foto NLC Dirk Ketting) Afscheid wethouders LEIDEN Op woensdag 2 sep tember tussen 16.30 en 18.00 uur wor den vertegenwoordigers van organi saties en instellingen en andere be langstellenden in de gelegenheid ge steld in de Burgerzaal van het stad huis afscheid te nemen van de heer C. Piena. Donderdag 3 september, eveneens tussen 16.30 en 18.00 uur is er in de Burgerzaal een afscheidsreceptie voor de scheidende wethouder, de heer S. Sannes. ATTENTIE Parkeergelegenheid heeft U bij ons voor de deur Of op één minunt afstand v. d Werfstraat. Oude Riln. Kaasmarkt Twee minuten Hooigr. (Ir Driessenstraat). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie ts „altijd voordeliger" geen valse leuze ..van zoveel voor zoveel' maar net gehele jaar „voor zoveel". En toch vak-standing ais echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit. door echte vakservice te bieden Ooet er Uw voordeel mee Gouden neraden. verlovingsringen, horlo ges. klokken cassettes, verzilverde geschenkartikelen, brillant. De beste merken de ruimste keuze Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN Het Leidato-be- stuur heeft een jaarlijkse Lei- dato-sporttrofee ingesteld voor de onder moeilijke omstandig heden, individueel of in team verband, geleverde beste sport prestatie. Dit betreft het rayon Leiden. De trofee bestaat uit het door Joop Visser ontwor pen en in zwaar massief zilver uitgevoerde Leidse wapen als wisselprijs alsmede een stipen dium van f 1000 of de tegen waarde hiervan in goederen. De prijs kan zowel aan amateurs als aan professionals worden toegekend. De Leidse Sportstich ting zal zich belasten met het maken van een voordracht voor de toekenning. Het is de bedoe ling, dat de trofee steeds aan het begin van het jaar wordt uitgereikt. Zaterdag 29 augustus Gehoorzaal. 10—10 uur. huishoudshow Langezaa). Gehoorzaal. 1010 uur: kunst- en an tiekmarkt. Groenoordhal: Leidato 12—5 en 7—10.30 uur Woensdag 2 september Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoorr de 8.30 uur: Ank Reinders. sopraan; Kijkje Wolleswlnkel. alt en Wim Serlie, piano. Muziekagenda Dinsdag 25 aug. R uur Nieuwe Kerk Katwijk aan Zee: Simon C. Jansen orgel. FILMS IN LEIDEN CAMERA Het kasteel der duizend angsten, 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur: vr- en zat- nacht 23.30 uur: Het einde van een gentle man. 18 jaar. LIDO Satyr!con 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4 45 7 en 915 uur. LL'XOR Woodstock, a l., dag., ook zo 2.30 en 8 uur REX Moord in het wassenbeelden museum. 18 Jaar dag. 2 30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. STUDIO Samen uit, samen thuis. a l., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30.4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON April Fools, 18 jaar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45 7 en 9 15 Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheld. Hooi gracht 48. tel. 21060 en De Oegstgeestse Apotheek. Wilhelfninapark 8 Oegstgeest. tel. 53274 De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Tot Hulp der Mensch held. De zaterdagdlenst vanaf 13 uur, de zondag-, avond- en nachtdienst van Apo theek Voorschoten wordt waargenomen tfoor Apotheek Tot Hulp der Mensch- heid Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociéteit ..Twentwel". Breestraat 19 (soctéteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20*Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot li uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 1) uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot II Mobiel AN'WB-kantoor iedere maandag en donderdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag 15.00—16.00 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags» tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconcssenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis fHoolgracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 2101 b.g.g. telefoon 10480: voor Informatie telefoon 33921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis- dagelijks be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek? dagelijks van 19 00— 19 45 uur: zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Kinderkliniek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Ellsabethzlekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Jelgersmakliniek: maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 en 13 tot 15 uur. Dlaconessenhuis: dagelijks eerste klas van II tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur: derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN' Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2c klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.00—15.00 uur. van 18.00—19.30 uur: kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19,30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.00X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 lot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- ling: dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Ten toonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Leiden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase "70. hedendaagse oasesamenle ving In N.W.-Afrlka (28 mei - t2 oktober) Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: pastels van Andre Mielen. t.e.m. 16 sept.. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u„ dlnsd. av. 8 tot 10 u.. zond. na afspraak. Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en grafiek van Cathy Jansen en ceramiek van Loes uit den Boogaard, van dond. 27 aug. tot 18 sept.. dinsdag Le.m. zondag van 2 tot 8 uur. Galerie Van der Vilst, Botermarkt 3: werk van Ger Danlëis. André Gouw en Ben Glas (HaarlemY. van 4 september tot 2 oktober. zaterdag van 3.30—18 uur. en plastieken, tot en met 19 september; maandag 13—18 uur; dinsdag dot en met zatredag van 8.30—18 uur. Musea Acad. tnst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30. dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april 30 september. 9—12 en 13.30—17 uur. zon. 10-16 uur. kassen zaL en zon. gesloten: 1 oktober - 31 maart. 9—12 en 13 30-16 uur. zon. gesloten, kassen zat. gesloten Molenmuseum De Valk: 1 april - 15 september, dinsdag t/m zat 10—17 uur. ten Cn 'eestd" 1317 uur" maanda8 geslo- Ned. Legermuseum. Pesthulslaan 7. ma. t/m. vrij. 9-17, zon. 13-17 uur. Pilgrim Fathers-museum Vliet «5. ma. t/m vrij. 9—12 en 2—4.30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3