Leen van Duijn halve eeuw koster MIDDENSTANDSDIPLOMA 11 Onderwijs-Instituut „M.EA.B." Mavo-school in Oude Wetering CHR. TECHNISCHE AVONDSCHOOL „KATWIJK" Twee PCP-wethouders in Koudekerk? 'Ik heb met het grootste plezier mijn plicht gedaan LEIDSE VOLKSUNIVERSITEIT 36 toneelvoorstellingen 9 symfonieconcerten 16 cabaretvoorstellingen 20 verschillende abonnementen VRAAGT HET PROGRAMMA AAN M.E.A.B.'s ERKENDE MIDDENSTANDSCURSUSSEN TE KATWIJK AAN ZEE. HET BOLWERK VOOR UW BOLWERK: Herengracht 4 - Leiden - 30660 Uit de RIJNSTREEK Uit de VEENSTREEK Raad Nieuwvee)i; nam afscheid vk H. van *1 Kruit Burgerlijke stamj; Alphen a. d. Rijj» Brittenburg krijgt nieuwe voorstevej AANMELDING VAN LEERLINGEN GEZEL TIMMEREN AUTOGEEN BEGINNERS EN GEVORDERDEN BOOGLASSEN BEGINNERS EN GEVORDERDEN WSUWE IHDSE COURANT WHJW! WOENSDAG 26 AUGUSTUS (Van onze correspondent) NOORD WIJK Op 1 september is het voor koster Leen van Duijn een gedenkwaardige dag. Het is dan na melijk vijftig jaar geleden, dat hij lijn werk in de Herv. Gemeente van Noord wijk aan Zee begon. Nu hy de halve eeuw heeft mogen volmaken, acht de heer Van Duijn de tUd gekomen om zyn veelomvat tende taak aan een jongere kracht over te dragen. Alle Zeeërs kennen hem als „Leen de koster". HU is niet alleen een toegewyd dienaar van de kerkelijke gemeente, die hy zovele jareti trouw bleef, maar tevens een mar kante figuur in de Noordwykse gemeenschap. Aan het gouden feest van de koster en aan zyn afscheid sal dan ook büzondere aandacht worden geschonken. De Hervormde Gemeente van Noord- wyk aan Zee wydt zondagmorgen. 30 augustus aan het jubileum en het afscheid van de heer Van Duijn een speciale dienst, die om half tien begint. Op donderdag. 3 september wordt de jubilaris in „De Rank" aan de Golfbaan een receptie aangeboden. Van 5 tot 7 uur nam. zal ieder in de gelegenheid zyn de koster met het zeldzame jubileum geluk te wen sen. Van Duijn begon zijn loopbaan op 1 september 1920, als opvolger van de heer Kees van Duin Mzn, die wegens ziekte van zijn vrouw het kosterschap moest opgeven. Het ho norarium bedroeg toen f 150.- per jaar, doch al direct kreeg de nieu we kerkdienaar, die naast zijn ambt een schoenmakerij dreef, er f 100.- bij. Blijkbaar verwachtten de kerkvoogden veel van de toen 27-jarige koster. Onder zeven predikanten heeft de heer Van Duijn zijn werk verricht. Hij begon onder ds. C. W. Ekering, die toen in de Hervormde Gemeen te van Noordwijk aan Zee stond en zette het kosterschap voort on der ds. J. Vermeulen, ds.- F. G. Hospers, ds. N. J. Cupédo, ds. W. Hoekstra en de tegenwoordige pre dikanten ds. D. Keuning en ds. A. Lapré. Dweilen Belangrijke gebeurtenissen in het bestaan van de Hervormde Ge meente heeft koster Van Duijn in zijn loopbaan meegemaakt. In de twintiger jaren verkeerde de oude kerk in een deplorabele toestand. Het dak was zo lek als een mandje en voor de kerkdienst begon, moest de koster eerst dweilen. „Ik heb toen wel eens gedacht: voor mijn part brandt ze af". Met dubbeltjes en stuivers werd de som bijeenge bracht, waarmee in de jaren 1927- 1928 een nieuwe kerk over de oude werd heengebouwd. „Ik zag", al dus Van Duijn. „hoe in deze kerk de traditie van onze voorouders werd voortgezet en ik ben blij, dat ik mijn bijdrage heb kunnen leve ren cm het kerkgebouw te herstel len". Tijdens de verbouwing kwam de gemeente in garage Verloop sa men. Gelukkig vond men later een meer 'oecumenische' oplossing. Toen in de bezettingstijd het kerk gebouw in gevaarlijk gebied kwam te liggen, vond de gemeente een gastvrij onderdak in de gerc-f. kerk. Ajhj die bezettingsjaren heeft koster Van Duijn nog meer herinneringen. Toen de radiotoestellen bij de Duitsers moesten worden inge leverd, verdwenen er heel wat on der de vloer van de kerk. Er ont stond echter een gevaarlijke situatie toen het kerkgebouw in het ..spergebied" kwam te liggen. Ijlings moesten de toestellen toen verdwijnen. Koster Van Duijn haalde ze tevoorschijn, laadde ze op klaarlichte dag op een bakfiets en leverde de apparaten correct bij de eigenaars af alsof het trouw- briefjes waren. Steevast werd in de kelder van de kerk naar Radio Oranje geluis terd. Een kwalijke kant daarvan was. dat de koster en zijn mede- luisteraars op ongewone tijden kerkwaarts togen. Daarom werd la ter thuis de radio aangezet. Op een middag, rond één uur, werd de kos ter overlopen door een Duitse of ficier, die zijn schoenen kwam brengen. „Was machen Sie?", vroeg de Duitser. „Luisteren'naar de zen der", zei Van Duijn boudweg. „Dann komm ich sofort wieder", antwoord de de officier en daarop verdween hij. Het was niet de enige keer dat de koster door het oog van een naald kroop. Tot tweemaal toe werd hij door de bezetters gearresteerd, om dat men hem verdacht van onder grondse aktiviteiten. Bij zijn ver hoor door de SD, wist de koster zijn ondervrager te overbluffen en een paar uur later stond hij als vrij man weer buiten. Een groots moment in de diensttijd van koster Van Duijn was de in gebruikneming van de gerestau reerde Kapel aan de Hoofdstraat. Dit bescheiden, maar fraaie bede huis heeft de liefde van zijn hart. Wat het werk van de koster betreft, is er ten opzichte van vroeger heel wat veranderd. Waren er voorheen in het seizoen twee diensten, later kwamen daar nog Duitse en soms ook wel Engelse diensten bij, waar door de koster zondags heel wat meer in touw moest zijn. Trou wens, het gehele kerkelijke leven werd met de talrijke verenigingen en samenkomsten intensiever. Eerst enkele jaren geleden, toen de Hér- vormde gemeente de beschikking kreeg over het jeugdgebouw „De Rank" kwam er voor de koster wat meer rust. Zes mud Heel wat dingen uit de oude tijd zijn verdwenen. Toen de heer Van Duijn als kerkdienaar begon, moest hij 's winters elke zondag zo'n zes tig stoven zetten. Later werd de kerk warm gestookt met cokeska chels. De drie zwarte monsters verslonden per zondag niet minder dan zes mud cokes en voor de kos ter betekende dit veel geschep en gesjouw. Daaraan kwam eerst een eind toen in de kerk centrale ver warming werd aangebracht. Een gebeurtenis van belang, zeker niet het minst voor koster Van Duijn, waren iedere twee jaar de avondmaalsvieringen van het In ternational Council for Christian Leadership, waarbij ook prinses Wilhelmina aanzat. Buitenstaanders kunnen moeilijk be seffen, welk een complex van plich ten een koster heeft te vervullen. Koster Van Duijn heeft ze vijftig jaar betracht, trouw, opgeruimd en vol humor. Over die nauwgezetheid en humor, vertelde ds. Hoekstra op een ge meenteavond. De dominee vond er gens in de kerk een door de koster bygehouden schrift, waarin de na men van verschillende predikanten en daarachter een cyfer, variërend van 0 tot en met 2. De pastor, die voor zichzelf een "*h" achter de naam vond, giste naar de bedoeling van dit „geheim" schrift. Als het op de kwaliteit, het gewicht of de lengte van de preek sloeg, dan stond hij maar laag genoteerd. Voorzichtig vroeg ik tekst en uit leg, aldus ds. Hoekstra, de koster min of meer deelgenoot makend van myn sombere vermoedens. Koster Van Duijn. direct de humor van het geval aanvoelend, stelde ds. Hoek stra lachend gerust. De cyfers in IO In hot seizoen 1970—1971 o.m.: Verder: musical, operette, ballet, films, orgelconcerten, hedendaagse muziek, pantomime (Marcel Marceau» Blijf bij de tijd. doe mee aan: cursussen, lezingen, gespreksgroepen. Oude Vest 45, telefoon 31841. Kom VANAVOND tussen 7.30 en 9.00 uur even naar het Jeugd huis. Voorstraat 72. Katwijk aan Zee. tel- 12784 om inlichtingen over 'éénjarige opleiding!» U kunt zich daar ook opgeven voor de cursussen Duits en/of Engels (voor beginners en gevorderden)- Mondelinge, telefonische en schriftelijke inlichtingen, dagelijks bij: o.l.v. M. van der Horst Officiële door bet I-M O. erkende Middenstandscursus. we ondernemer ten grave werd ge dragen! Koster Van Duijn is organisatieman in hart en nieren. Tien jaar lang was hij voorzitter van de afdeling Leiden en Omstreken van de Prot. chr. Kostersvereniging en enkele jaren maakte hij tevens deel uit van het hoofdbestuur. Als zodanig was hij een vurig strijder voor ver betering van de sociale positie van de kerkbewaarders. want, hoe vreemd het ook moge klinken, tot voor enkele jaren bestonden er in sommige kerkelijke gemeenten nog middeleeuwse opvattingen omtrent de voorwaarden waaronder de kos ter zijn taak moest verrichten. De laatste tien, vijftien jaar, is daarin een aanmerkelijke verbetering ge komen. Over de gemeente van Noordwijk aan Zee is de koster best te spre ken. Kerkvoogdij en gemeente to nen al vele jaren begrip en waar dering voor zijn werk. Het organisatieleven heeft de heer Van Duijn nog niet vaarwel ge zegd. Nog altijd is hij voorzitter van de Chr. Bejaardenvereniging in Noordwijk. Als de heer Van Duijn aan iets een hekel heeft, dan is het dit, dat men hem op 'n voetstuk plaatst. Hij is 'n man van autoriteit, gesierd met be scheidenheid. „Ik heb vijftig jaar met het grootste plezier mijn plicht gedaan", zegt koster Van Duijn aan het einde van zijn loopbaan. „Onder Gods voorzienig bestel heb ik dit mogen doen en dat stemt mij tot grote dankbaarheid". het schrift gaven de hoogte aan van de vlonder in de preekstoel, die al naar de lengte van de predikant hoger of lager werd gezet. Om dit tijdig te kunnen doen, tekende de koster de stand aan. In zijn 50-jarig kosterschap heeft de 'heer Van Duijn zich' vele vrien den verworven, speciaal ook onder de gasten en de nieuwkomers in de badplaats. „Ik heb er veel als kin deren aan de hand van vader en moeder in de kerk zien komen en nu komen zij zelf met hun jeugd". Hun waardering en belangstelling doet de koster goed. Onderscheid tussen rijken en armen heeft hij nooit gemaakt. De laatste jaren ondervindt de heer Van Duijn grote steun van zijn dochter, die hem bij het omvang rijke werk bijstaat. Zij is door de kerkvoogdij tot hulpkoster aange steld en zo zet zij de in deze halve eeuw door de jubilaris gevestigde traditie voort. Bij de viering van zijn 40-jarig jubileum in I960 werd de heer Van Duijn koninklijk on derscheiden. Middeleeuws Meer dan veertig jaar is de koster klokkeluider geweest in dienst van de gemeente Noordwijk, want nadat tijdens de Franse overheersing alle kerktorens waren „genaast" fatsoenshalve betaalde de gemeen te f 2,50 per jaar huur was ook de toren van de Herv. kerk te Noordwijk aan Zee gemeentetoren en de koster belast met het luiden van de klok. Langdurige ervaring maakte, dat Van Duijn voor het luiden geen horloge meer nodig had. Een kwartier lui den is precies 440 slagen en dat mist nooit, zei de koster-klokke- luider bij zijn 40-jarig jubileum. Aanvankelijk moest hij daarvoor viermaal per zondag naar de toren om de kerkgangers aan de komen de dienst te herinneren. Voor een middagdutje schoot dan ook niet veel tijd over. Later werd er een keer minder geluid en het trekken aan het touiv behoort al lang tot het verleden. Sinds 1927 is de heer Van Duijn tevens begrafenisondernemer. Te voren had hij als „volontair" in dit beroep gewerkt bij de heer H. Hoek sr. Als tragische bijzonderheid: de ze was de eerste die door de nieu- (Van onze correspondent) KOUDEKERK Het overleg over de verdeling van de wethouderszetels is nagenoeg „rond". De heren W. T. Molema en W. v. Vegten Hzn., bei den PCP (comb. ARP/CHU) zullen met burgemeester C. M. v. d. Linden het dageluks bestuur vormen. PCP-fraktieleider drs. J. C. v. d. Vlugt: „We zijn er bij voorbaat van uitgegaan, dat behalve de PCP ook de andere frakties een wethouder zouden leveren". Bij de verkiezingen verloor de PCP met 44.2% van de stemmen (goed voor 5 van de 11 ze tels) haar absolute meerderheid in de raad. De PCP en de andere frak ties waren het over de kandidatuur van de heer Molema al spoedig eens. Wel plaatste de heer C. J. B. H. v. d. Pols (VVD), evenals PvdA'er W. Leentvaar, de kanttekening, dat hij de portefeuille van onderwijs liever niet aan de heer Molema toekende, gezien zijn sterke bindingen met het christelijk onderwijs. Deze keuze hield in dat wethouder Van Vegten het veld zou moeten ruimen. De moeilijkheden begonnen bij het vervullen van de tweede wethouders zetel. KVP (2 zetels), PvdA (1 zetel) en WD (1 zetel) waren niet bereid een kandidaat naar voren te schui ven. Restte nog de partij Gemeente belang, die met bijna 20% van de stemmen (2 zetels) als de op één na grootste partij uit de verkiezings strijd te voorschijn kwam. -Verschei dene PCP-fraktieleden waren ook in eerste instantie bereid de heer R. Dorrepaal te steunen, mt-ar zagen hiervan af toen bleek dat men hier over binnen de fraktie niet eenstem mig dacht en andere partijen bezwa ren hadden. De verdeeldheid bracht de PCP er toe een beroep te doen op de heer W. van Vegten (63), die zich bereid toonde zijn plaats in het college van b. en w. te blijven bezetten. De WD heeft laten weten hiermee akkoord te gaan, mits de heer Van Vegten over twee jaar aftreedt. Gevraagd naar de WD-voorkeur over twee jaar: „Mevrouw Le Large- van Breukelen (KVP) zouden we het liefst op een wethoudersstoel zien". De mening van PvdA-woordvoer- der Leentvaar was vrijwel identiek aan die van de heer Van der Pols, al deelde hij wel mee, dat hij een vertrouwensvotum voor slechts 2 jaar op formele gronden niet onder schreef. „Je kiest een wethouder "oor 4 jaar en niet voor twee", luid de het commentaar van de heer Leentvaar. Deze uitslag van de stemming op 1 september zou betekenen, dat 56% van de Koudekerkse bevolking niet in b. en w. is vertegenwoordigd. ALPHEN B en w hebben aan de gemeenteraad voorgesteld, de Stichting open bejaardenwerk een subsidie van f 25.000 te verlenen voor de inrichting van een dienstencen trum voor bejaarden. Dit diensten centrum wordt ondergebracht in de in aanbouw zynde bejaardenflat aan de Kwartelstraat. Ook is aan de ge meenteraad voorgesteld een subsidie te verlenen voor de exploitatie van eht centrum. HAZERSWOUDE Geboren: An ton Rudolf, z v De Vries. R. en Witvliet, L. W.; Stephan Richard, z v Kuipers, A. en Van der Spree, A. E.: Sander, z v Borsboom, H. M. en Ruigrok, P. J. M.; Robbert Paul, z v Van Egmond. A. P. en Barten, P. H.; Astrid Wilhelmina, d v Dijkzeul, J. Th. C. en Turen- hout, T. Th.; Sietske Corrie, d v Klijnstra en Bron, F. Huwelijksaangiften: Frese, Ber nard Ph. (31 jaar) en Van Goozen, Leonards Th. M. (24): Schram, Frank (27) en Boers, Maria A. (23). Huweiyken: Den Hertog, Johan nes (29) en Qualm, Maartje C. G. (26); Blom, Carelis J. (26) en Van Trigt, Wilhelmina J. M. (21). ALPHEN De Provinciale Jeugd raad Zuid-Holland, gevestigd in 's-Gravenhage heeft aan de gemeente een garantie-subsidie gevraagd ten behoeve van een op 26 september 1970 in Boskoop te houden creatief jongerenfestival. De organisatie van dit festival voor het „Hart van Hol land" is in handen van een werk groep van jongeren uit de streek ABBENES De Dorpsraad komt woensdagavond bijeen om het win terplan te bespreken en de stichting van een Dorpshuis. NIEUW VENNEP Ter gelegen heid van de officiële opening van Lucas Bols op 11 september, hebben de schoolkinderen aan een teken wedstrijd kunnen meedoen. Er wer den ongeveer 1500 tekeningen inge zonden. De kleuterscholen zorgden voor een tekening per klas. Een Ju ry, bestaande uit A. v.d. Wal, G- Verstappen en J. A. Grondelle, heeft de tekeningen bekeken. De afgelopen twee dagen werden de prijzen op de scholen uitgereikt. Uitslag: 1. Sandra Nieuwhuizen, 2. Ellen Haan, 3. Edwin Ruighaver, 4. Chris Schoen maker, 5. Arie Jaap van Rijn; kleu terscholen: 1. Kindervreugd; 2. Yacintha, 3. Klimop, 4. Prinses Ma rijke, 5. Hummel nest en 6. Hummel hof. Zestig tekeningen zullen worden tentoongesteld. LEIMUIDEN Dc raad van Lei- muiden komt dinsdag 1 september 's avonds om 9.15 uur byeen om de raadsleden te beëdigen en twee wet houders te benoemen. LEIMUIDEN Morgenmiddag om 2 uur wordt officieel de openbare kleuterschool geopend. LEIMUIDEN Zaterdagmorgen om 9.30 uur gaan de kinderen diplo ma-zwemmen. 's Middags om 3 uur worden er wedstrijden gehouden voor jongens en meisjes van 6 tot 10 jaar en voor dames en heren- Hiermee zijn medailles te behalen. LEIMUIDEN De sportvereniging ..Kickers '69" hield de jaarvergade ring in zaal Keyzer. -In het bestuur van technische commissie werden benoemd B. van Velzen, D. de Rijk en T. Hogenboom. Tot bestuursleden van jeugdcommissie G. Brand. H. Zwaan en R- Zwaai. B. Blom werd in het bestuur her kozen. Nieuwe bestuursleden werden G. Brand en D. de Rijk. De heer I OUDE WETERING Op een bouwterrein aan de Meerkreuk in de nabijheid van de huishoud school heeft de wethouder voor onderwijszaken, de heer J. S. Wagenaar, gistermiddag de eerste paal geslagen voor de bouw van een 10-klassige school voor MAVO. Na deze handeling er zaten al tal van palen in de grond kwam men in die benedenzaal van de Alckeburcht bijeen, waar de voorzitter van de bouwcommissie, de heer J. Nooy, een uiteenzet ting gaf van de voorbereidingen, waarmee in 1964 was begonnen. In 1969 werd een groter plan uitgewerkt name lijk voor een tienklassige school, twee vaklokalen en een gymnastieklokaal. Dank bracht de heer Nooy in het bijzonder aan de voorzitter van het schoolbestuur, wethouder Wagenaar, die zich bij zonder heeft ingespannen. Wij hopen, aldus de heer Nooy. deze school september volgend jaar in gebruik te nemen zo dat de leerlingen nu al 261 dan de hulp lokalen definitief kunnen verlaten. Faasse werd benoemd als terrein commissaris. De contributie werd voor spelende leden boven 18 jaar f 4.25 per maand, niet-spelende leden f 2, junioren 16 tot 18 jaar f 2,50, junioren 13 tot 15 jaar f 1,75, pupil len f 1,25 en voor trimmers f 2. De contributie voor donateurs f 10 per jaar. TER AAR Na een periode van ruim drie jaar gaat mej. Pauw de Gabriël-kleuterschool aan de Bloe- menstraat als leidster verlaten. Morgen wordt het afscheidsfeest gevierd met de kinderen. De ouders kunnen tussen vijf en zes 's middags in de school komen groeten. Raad Ter Aar neemt afscheid van wethouder TER AAR Donderdagavond wordt afscheid genomen van de heer H. A. Volgering, die wegens zijn leeftijd het wethouderschap be ëindigt. De heer .Volgering kwam op 3 september 1935 in de raad voor de Katholieke Staatspartij. Bij de volgende periode werd hij gekozen als wethouder De na-oorlogse jaren vroegen veel initiatief van het dagelijks bestuur van de gemeente, met name de wo ningnood en de verandering in het plattelands-agrarische karakter van de gemeente. Wethouder Volgering bleek een goed gemeentebestuurder. Zijn eerlijk oordeel en zijn bereid heid om voor iedereen klaar te staan werden zeer op prijs gesteld. De één-en-dertig jaren van zijn wethouderschap zijn mede bepalend geweest voor het karakter van de gemeente. Bij het begin van de laat ste ambtsperiode stelde de heer Vol gering nog een aantal wensen op voor de gemeente; een nieuw ge meentehuis, een zwembad, de ont sluiting van de bedrijven tussen de Langeraarse piassen en de weg Korteraar-Papenveer. Drie van deze wensen zijn reeds in vervulling gé- gaan en de vierde staat op stapel. Donderdagavond komt de raad bij een om ook afscheid te nemen van 'de heren P. C. van Rijn, A. Hooger- vorst en J. Kroon, ka afloop biedt het gemeentebestuur de scheidende wethouder een receptie aan van half negen tot half tien in de trouw zaal van het gemeentehuis. RIJNSBURG Ds- C. v.d. Bergh uit Katwijk aan Zee zal vrijdag 8 u een spreekbeurt vervullen voor de Herv. Evangelisatie in de zaal achter de Chr. Geref. Kerk. tussen Leiden en Gouda. De organisatoren verwachten 800 jongeren. Van de gemeente in streek wordt een garantie gevra op basis van het mogelijke aai deelnemers, f 10 per persoon, voor Alphen een garantie zou b kenen van f 1.700, maar het col stelt de raad voor het bedrag te perken tot maximaal f 1.000. NIEUWVEEN Tijdens de rai vergadering gisteravond heeft raad afscheid genomen van de H. van 't Kruis, die ruim 13 zitting heeft gehad. Met algei stemmen besloot de raad aan heer M. J. van Mastwijk een ceel grond te verpachten groot m2. De heer Hoogerwerf, amtbei ter secretarie werd benoemd tot sier. De heer Van 't Kruis werd hc lijk toegesproken door de voorzit die erop wees, dat het scheid* raadslid altijd een aparte plaats de raad heeft ingenomen. U steeds met grote belangstelling talrijke problemen benaderd en een eerlijk geweten gehandeld, mens de raad bood de voorzitter kist sigaren aan. - ALPHEN Geboren Marisa Gei Pr Hendrikstraat 109: Patrick van Ende Hofzichtstraat 7; Hanneke benga Plutostraat 330; Maria C C Leeuwen Van Boetzelaerstraat 87; nald J D Poelstra Fazantstraat ij Caecilia G R Francino Raafstraat Ingeborg de Ruiter Hooftstraat Petrus J H van Lier Juweelstraat Odile Z Vis Argostraat 286; Ami S T Teterissa Wilgenlaan 53; Esti M Klarenbeek Torenstraat 7; Marii J Hijman Hooi-n 436. Ondertrouwd: Hendrik W Za< riasse. 23 j en Anna M Basie, 22| Johannes MAM van Huik. 26 j Cornelia J H van Rijn. 24 j: Sii van 't Wout, 42 j en Maartje P E feber, 242 j; Adriaan Jongenburger, j en Lijntje H van den Dool, Robbert C Schellingerhoul, 22 j, dekerk/Rijn en Gerda H den Hol der, 20 j; Albertus Siegers, 24 j, Hi lemmermeer en Martha M Dijki 22 j. Gehuwd: Gerrit Stenvers. 48 j Willie Roodenburg, 41 j; Wilhel J Q Markwat, 23 j en Jannetje Velthuijzen. 17 j: Gijsbert Vrolijk, en Elizabeth Kersbergen. 21 j; Pit J Westmaas. 24 j en Jannigje G Rooij, 23 j; Christiaan Blaauw, en Gijsberta Öpruitenburg, 17 j. Overleden: Teuntje Pijnse van d Aa-Wortman; 79 j. Molenstraat Maria Boerefijn-Hamoen, 74 j, V: Lennepstraat 79; Gerardus C van Ejj 4 j. K Doormanstraat 51: Dirk C Hof veen, 78 j. Buitendorpstraat 18; Bek, 66 j, N Nassaustraat 1; Loi M C Reijs-van Dael, 76 j, Marnixsti 121: Antje van der Waals-Tukker, j, Buitendorpstraat 23; Jannigje den Berg-van Dijk, 86 j, Hofzichtsti 52. (Van onze visserijmedewerker) f TJMUIDEN/KATWIJK De 121 „Brittenburg" kwam met 1! kisten kuitzieke haring naar hallen van IJmuiden. Daar werd' ze overgepakt in stalen bokken, o vervolgens naar Katwijk te word' gebracht en bij Ouwehand te w< den verwerkt. De „Brittenburg" verliet de have van IJmuiden weer om haar Zaai dam 'te varen. Op één van de werven zal hi schip van een nieuwe voorsteve worden voorzien. De KW 121 hal een aanvaring met een Engels kor vet, waarbij de voorsteven werd be schadigd. Cursus 1 oktober 1970 31 mei 1971. AFDELINGEN: TOELATINGSEISEN: Voor Gezel timmeren het getuigschrift adspirant gezel timmeren. CURSUSGELD BIJDRAGE: Het cursusgeld ad 60.voor de afdeling Gezel timmeren wordt be taald door leerlingen welke niet in bezit zijn van een geldige leer overeenkomst. Tevens wordt cursusgeld betaald door leerlingen welke 1 aug. 1970 de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. Een bijdrage van ƒ6— geldt.voor alle leerlingen. Voor de lascursussen bedraagt het cursusgeld inclusief bijdrage 38. Van Rijkswege wordt géén ontheffing verleend. Zowel cursusgeld als bijdrage dienen per stortingskaart te worden voldaan, welke bij inschrijving wordt afgegeven. AANMELDING: Uitsluitend aan de school waar tevens inlichtingen worden verstrekt. Maandag 31 augustus a.s. van 19.0021.00 uur. SCHOOLADRES: Louise de Colignylaan 2. Telefoon 01718- 13128. De direkteur. J. van 't Veld

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4