Voorlichter Van Velzen viert 25-jarig jubileum Groot publiek bij Dirk Zwart A. Hoogerdijk jubileerde bij Alphense politie Wethoudersberaad vast in Voorschoten 1 CCP en wethouders Kon. Julianabrug krijgt gebreken Brommend echtpaar naar ziekenhuis Onteigening in het belang van de volkshuisvesting D.V.V. in Sassenheim opende vernieuwde speeltuin STUDIEPLANNEN?? VANAVOND Uit de BOLLENSTREEK Ds. Streefland deed intrede te Noordwijkerhout TE KOOP FRAAI WOONHUIS Prins Hendriklaan 22 te Katwijk SASSENHEIM voor kleine wijk te Sassenheim EEN BEZORGER Actiegroep schrijft De Ruiter brief Daggeld: nu 5 procent NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 24 AUGUSTUS ALPHEN' By de laatste grote rontrolebcurt van de Koningin Ju lianabrug is gebleken, dat in het me chanisch gedeelte lagers van het be wegingsmechanisme enige speling vertoonden. Het lag in de bedoeling de bussen van de lagers pas in 1971 te vervangen. Door onbekende oor zaak heeft het slijtageproces zich de laatste maanden in een versneld tempo voortgezet schreven b en w aan de gemeenteraad. De reparatie moet nu op korte termijn plaats vin den. De kosten van de voorzieningen worden, met inbegrip van de te tref fen verkeervoorzieningen. geraamd op f 40.000. Tijdens de werkzaam heden, die één tot twee weken in be slag zullen nemen, zal het wegver keer moeten worden omgeleid. ALPHEN Op de hoek van de Talingstraat en de Wielewaalstraat wilde gistermiddag de bejaarde bromfietser Van Meerloo uit de Hof- zichtstraat met als duo-passagier zijn vrouw, linksafslaan toen een wielrijder ging passeren. Deze raakte de arm van de bromfietsbestuurder, die hierdoor zijn evenwicht ver loor. De brommer ging onderuit en man en vrouw kwamen op straat terecht. Laatstgenoemde werd vrij ernstig gewond en de heer Van Meer loo kreeg ernstig letsel aan een arm. Beiden zijn naar het acad. zieken huis In Leiden gebracht. ALPHEN In zijn woning herdacht zaterdagochtend de heer A. Hoogerdijk. dat hij 25 jaar geleden hij de Alphense politie in dienst trad. Burgemeester Gallas kwam vergezeld van de hoofd inspecteur. de heer H. W. van Voorde, de jubilaris feliciteren. In zijn toespraak wees de burgemeester op de ontwikkeling die ook de politie doormaakt. De aanpak is nu wel heel anders dan een kwart eeuw geleden. Namens het gemeentebestuur bood de burgemeester een geschenk onder couvert aan (zie foto). De korpschef, hoofd inspecteur Van Voorde, een vulpen-set in etui. VVD niet in nieuwe college? VOORSCHOTEN De eerste officiële bijeenkomst van de fractie voorzitters van de nieuwe gemeenteraad over de zetelverdeling in het dagelijkse bestuur van de gemeente is zaterdagmorgen vastge lopen. Er hebben zich twee groepen gevormd, die niet tot overeen stemming kunnen komen, waardoor waarschijnlijk in het nieuwe college geen vertegenwoordiger van de V.V.D, zitting zal nemen. Na enige informatieve bijeenkom sten. waarin was besloten het aantal wethouders is bepalen op 4 en het college een afspiegeling te laten zijn van de raad, is nu het overleg ge strand op de portefeuilleverdeling. De WD, die van 4 op 6 zetels is gekomen in de nieuwe raad, eiste eerst twee zetels op. De overige partijen gingen hiermee niét aki koord, waarna de WD afzag van twee wethouders, maar wel de por tefeuille van openbare werken en het loco-burgemeesterschap als mi nimum eis stelde. KVP, Prot.-Christ. Groep, PvdA en D'66, die samen 13 zetels van de 19 vertegenwoordigen, wensen de portefeuille van open bare werken niet af te staan aan de VVD. Eennsgezind zijn zij de me ning toegedaan, dat dit niet ten goede zal komen aan de sociale woningbouw. De huidige wethouder van openbare werken tevens loco burgemeester, drs. A. F. van der Laan. komt wel terug in de raad als fractievoorzitter van de KVP. maar stelt zich niet als wethouder herkiesbaar. Als kandidaat stellen de partijen, met uitzondering van de WD, voor deze belangrijke post dr. P. S. Pels van de PvdA kandi daat. De WD heeft deze portefeuille toegedacht aan mr. R. W. Baron de Vos van Steenwyk, fractievoorzitter van de WD. Voor de andere portefeuilles zijn de kandidaten, door alle part y en De burgemeester van de gemeente Noordwyk brengt ter openbare kennis, dat van 27 augustus tot en met 17 sep tember 1970 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is gelegd het raads besluit van 18 augustus 1970 tot onteige ning van ongebouwde eigendommen, ge legen tussen de Duinweg en de Oranje Nassaustraat en begrepen in het bestem mingsplan ..Duinpark", een en ander zoals op de by dat besluit behorende kaart is aangegeven en in de eveneens bij dat besluit behorende lijst van te onteigenen percelen nader is omschre ven. De onteigening geschiedt ten name van gemeente Noordwyk, teneinde uitvoe- ringte kunnen geven aan vorengenoemd bestemmingsplan voor wat betreft de aanleg van straten, de bouw van wo ningen en de daarbij behorende open bare voorzieningen. Noordwijk, 20 augustus 1970 De burgemfeester voornoemd. Mr. J. M. BONNIKE. aanvaard: W. J. Iestra en mr. T. C. Esselaar. Als dc WD blijft vast houden aan de portefeuille van openbare werken, zullen de overige partyeri als kandidaten naar voren brengen dr. P. S. Pels (PvdA), mr. T. C. Esselaar (KVP), W. J. Iestra (Prot.-Chr.) en mr. J. Goo- sens (D'66). De WD heeft een week bedenk tijd gekregen. Eind deze week valit de beslissing. Sociale werkplaats had vakantie SASSEN HE IM Het personeel van de Sociale Werkplaats (afd. geestelijk gehandicapten) heeft weer een fijne vakantieweek achter de rug. Zaterdag 15 augustus vertrok een bus met 51 personeelsleden en 6 begeleiders naar Leusden. Hier wer den zij ontvangen in het clubhuis „de Ingeborg'' op het landgoed „de Treek". Naast wandelingen in de om geving maakte men ook enkele uit stapjes ondermeer naar „de Efteling" in Kaatsheuvel en de dierentuin in Amersfoort. LISSE Het eerste solisten-con cours werd een groto succes. De heer Wim v. Duyn. directeur van de Muziekschool Bollenstreek voerde het woord namens de jury. De hoogste en de 3e prijs wón G. J. Klein Hillegom, die in twee num mers op verschillende instrumenten meewerkte. De blaaskapel „De Gaapstokkers'" ging, eveneens met lof ,met de 2e prijs strijken. SASSENHEIM Zaterdag had de feestelijke afsluiting plaats van het 25-jarig jubileum van de buurt- specltuinvereniging D.V.V. met de opening van de vernieuwde speel tuin. De speeltuin is niet alleen gro ter, maar ook is er een flink aantal nieuwe speelwerktuigcn bijgekomen, t.w. een zweefmolen, een kleine draaimolen, een zweefkabel en een loopton. Na een toespraak van voorzitter Slagman verrichtte de burgemeester de opening met het doorknippen van een lint. In de middag was er een feest programma, verzorgd door „the Mil ler Sisters" Nadat de burgemeester en mevr. Van Knobelsdorff. beide wethouders en andere genodigden de speeltuin hadden bezichtigd, ging men naar „het Bruine Paard", waar eerst voorzitter Slagman het woord voer de. Hij zei dat de vereniging nu 433 leden telt. Sinds de winter zijn er 70 nieuwe leden bijgekomen. Tot slot sprak de voorzitter tot de oprichter, de heer H. Hoogervorst, die de voorzittershamer 20 jaar han teerde. De burgemeester sprak van een ge lukkige samenloop van omstandig heden. waardoor de speeltuin ver groot kon worden. Dat de tuin wer kelijk floreert is te danken aan het enthousiame van bestuur en staf van medewerkers. Als laatste sprak voorzitter De Lange van speeltuinvereniging „Bea trix", die bedankte voor de gastvrij heid die werd ondervonden na de sluiting van eigen speeltuin. Vraag eens vrijblijvend advies 'mondeling, telefonisch of schriftelijk) bij het bolwerk voor uw bolwerk: ONDEHWUS-rNSTTTWr R M.E.A.B. o.l.v. M. VAN DER HORST - Herengracht 4 - Leiden - Tel. 01710-30660 officiële - door het I.M.O. erkende Middenstandsopleiding. tussen 7 en 9 uur SPECIALE INLICHTINGENAVOND Mondelinge avondcursussen voor: Alg. ontw. Middenstand Boekh. M.B.A. S.P.D. Nederlands Engels Frans Duits Spaans Steno Beroepsgoederenvervoer. De volgende week beginnen er al lessen. HILLEGOM Geboren: Christina d. van: C. Pijpers en H. F. Beerthui- zen; Sandra d. van: N. C. Turkenburg en M. Damstra; Diederik Jan Lucas z. van: C. J. M. Lommerse en M. M. C. Rhee; Gradus Johannes z. van: T. J. Maaskant en M. W. H. van Dillen. Getrouwd: Th. J. M. van der Lin den en A. W. M. Weijers; Th. J. C. Witteman en M. J. van der Linden. Overleden: A. C. Appelo. 1903. LISSE De uitslag van de vlucht vanaf Duffel (130 km) is als volgt: C N Zuidhoek 1 7 8 14 27 35 48; C A Oppelaar 2 41 47; J Langeveld 3 6 24 26 34 38; (met 9 mee); A Balkenende 4 21 25; M de Vreugd 5 10 13 15 16 29 32 33 42 46 53 61; K Ippel 9 12 19 37 52; A Tulen 17 23 40; Q Doeswijk 20 31 45 54 57; G Jansen 18; N de Kuyper 28 51; Th. v.d. Ploeg Zn 30 39 49 50 59 60 63; A de Vormer 43 56; G B Roodenburg 44 58; Comb. Witteman 62; D v d Zwart 55. VOORHOUT De raad zal vrij dag om 5.15 uur in oude samenstel ling nog enkele belangrijke punten, moeten bespreken. Dat zal o.a. zijn de aankoop van een drietal percelen grond in het „Plan Spoorlaan". Ver der benoeming van W. Hoentjes tot ambtenaar van de burgerlijke stand; aanvullend krediet voor het gymnas tieklokaal; beschikbaarstelling van een krediet 'voor toiletten in de St- Antoniusschool. SASSENHEIM Uitsdag van de wedvlucht met oude en jonge duiven van de postduivenvereniging „de Blauwbaard" vanaf Duffel. In con cours 434 duiven; H Spaargaren 1, 3, 37; A de Goeij 2, 35. 79. 80, 84; G Am- merlaan 4, 16, 44, 47; Gebr v d Krogt OS, 6, 7, 11, 12, 27, 45, 61, 66, 71, 76; mevr Slootweg-Kloos 8, 9, 26, 29, 32, 34, 36, 40. 52, 53, 58, 69, 87; L J Drost 10, 64, 73; Gebr. Kruik 13, 18, 20, 24, 38. 42, 74, 77 (12 met 8 prijzen); J Möhlmann 14, 33; M v Dorp 15; H Langelaan 17; G Warring 19,55; G Re- wijk 21, 39, 62, 78; H v d Zwart 22, 50; J Haver 23, 81; P v. d Post 25, 31, 46, 57; L v Brero 28, 49, 85; P Wolvers 30, 83; N v d Zwaan 41, 48, 63; N Koe- lewijn 43: S Verbeek 51, 72,82; L Silk- kerveer 54, 59, 60; D Witteman 56, 67, 75; W V Harskamp 65; H v d Lans 68, 70, 86. KATWIJK AAN DEN RIJN Wegens uitbreiding van het aantal leerlingen aan de W. van Veen- school werd met ingang van 15 september de heer T. Sloot s uit Katwijk aan Zee benoemd. Tot die datum is in tijdelijke dienst aan de school verbonden de heer Ka merling sr. Voorts werd mejuffrouw C. M. de Jong uit Lisse benoemd in de vakature mejuffrouw E. M. den Otter, die naar de huishoudschool vertrok. USTUS 1 LISSE Dirk Janszoon Zwart (Rotterdam) bespeelde zaterdagavond het grote orgel van de St. Agatha- kerk. Of het kwam door de naam, is moeilyk na te gaan, maar het aantal toehoorders was groter dan ooit tevoren. Zwart deed zich opnieuw kennen als een bedreven vakman, die en kele stijlen zeer wel beheerst. Hij speelde bovendien enthousiast en muzikaal gedreven, zodat zijn pu bliek ervan onder de indruk kwam. Toch moet ik tegen zijn concert enkele formele bezwaren uiten. Vooreerst was het programma te vol. Het vergde meer dan vijf kwar tier. Dit zou nog niet erg zijn, als het niet zo zwaar was geweest. Na Bachs Passacaglia en fuga wil men het liefst enige ontspan ning. Maar tot onze schrik volgde hierop César Francks „Grande Pièce Symphonique", een. op het fraaie middendeel na. toch wel uit-de- tijdse compositie, die bijna een half uur het geduld op de proef stelt. Saint Saëns' „Fantaisie". hierop aan sluitend. bleek niet (zoals, de pro grammatoelichting suggereerde) te getuigen van een rijke en speelse geest, maar klonk nogal dor en zonder veel fantasie. Dat men na deze twee moeilijke zaken Widors voortreffelijke zesde symphonie als een overbelasting voelde, laat. zich indenken. Jammer, want uit Widors werk spreekt juist wel een rijke en speelse geest. Een ander bezwaar was het te overvloedige gebruik van de zeer zware pedaalbassen, die niet zelden het klankbeeld, de constructie over schaduwden. Afgezien van de genoemde, niet zo geringe, luisterhindemissen, zijn er toch ook allerlei goede dingen van dit concert te vermelden. Dirk Zwart kan spelen en imponeren; hij deed het reeds in het begin Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 25 augustus: Hoog water 9.23 - 22.00 laag water 4.53 - 17.19. VU de DUINSTREEK KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdagavond om half zeven is er in het verpleeghuis De Wilbert een protestantse kerkdienst, waarin ds A. G. Baaien spreekt. met blijvend vrij uitzicht aan de Indeling: L-voimige woonkamer met groot balkon, moderne keuken. 2 slaap kamers, badkamer, ruime berging, voor- en achtertuin. Vraagprijs: ƒ55.000,k.k. Per 1 oktober 1970 leeg te aanvaarden. Te bezichtigen na telefonische afspraak nr. 01718 - 15934. De Nieuwe Leidse Courant vraagt Geen incasso. Leuke bijverdienste voor scholu Nadere inlichtingen afdeling inspectie. Nieuwe Leidse Courant. Steenstraa! 37, Leiden. Telefoon 01710—31441. ROELOF ARENDSVEEN In De Alkeburcht is vrijdagmiddag de heer A. J. van Velzen, hoofd assistent van het Consulentschap voor de tuin bouw ter plaatse, gehuldigd wegens zijn 25-jarig jubileum. De bloemenveiling, de LTB en de Raif- feisenbank boden hem een receptie aan. Er was een grote rij van sprekers, die allemaal op hun eigen vnjze hun waardering uitdrukten voor de zilveren voorlichter. Namens de bloemenveiling roemde voorzitter A. H. Ver del de vele kwaliteiten van de jubilaris. Zelf voortgekomen uit een tuindersgezin was hij bekend met de grote problemen, vooral op finan cieel gebied. Ook de heer P. J. Koek van de Raif- feisenbank had niets dan lof. De heer L. Krijger bood namens de LTB een stereo-installatie aan. Ir. L. R. Dijkema voerde hierna als chef van de voorlichtingsdienst van land- en tuinbouw het woord. U bent een van onze geslaagde voor lichters. zo zei hij en overhandigde de jubileum- enveloppe met inhoud. Burgemeester Smolders voegde hieraan namens het gemeentebestuur een geschenk onder couvert aan toe. Er volgde nog een drukke receptie met veel fruitmanden, bloemstukken en verdere cadeaus, die allemaal uitdrukten, hoezeer de heer Van Velzen wordt gewaardeerd. Foto: Terioijl voorzitter Verdel de jubilaris de hand drukt, geeft de heer Krijger van de LTB ondertussen mevrouw Van Velzen een hand. Geheel rechts de heer Koek van de Raiffeisen- bank NOORDWIJKERHOUT Zondag middag is in dc Hervormde kerk de nieuwe predikant der Hervormde Gemeente, ds. J. Streefland uit Haar lem, door ds. J. P. van Roon uit Kat- wyk aan Zee bevestigd. Onder de aanwezigen waren naast vele Gemeenteleden uiit Noordwijker hout en Haarlem burgemeester en mevrouw H. J. M. Bosma, de pasto res van Noordwijkerhout en De Zilk, rector J. P. J. Kraakman van "St. Bavo", de heer M. de Leur namens het College Leeuwenhorst en vele collega's uit de ring Leiden. Ds. Van Roon, die als tekst voor zijn bevestigingspreek de boodschap van Johannes aan de Kerken van Klein-Azië over het onderscheid tus sen de dwaalleraren en de kinderen Gods had gekozen, begon zijn preek met een persoonlijk woord tot ds. Streefland, die ongeveer 25 jaar ge leden zijn (ds. Van Roon's) huwelijk in de Hervormde Gemeente van Atrijen had ingezegend. De eerste schriftlezing van de nieuw bevestigde predikant had tot onderwerp dezelfde brief van de apostel Johannes, waar deze spreekt over: God is liefde. Na de dienst kwemen genodigden en familieleden bijeen. Over enkele weken zal ds. Streef land met zijn gezin de nieuwe pas torie aan de Herenweg, tegenover het raadhuis, betrekken. Bureerliike stand NOORDWIJKERHOUT Geboren: Elisabeth M, dv C P C van der Salm en P*M M van Wieringen; Marcus G C, zv E C Hulsebosch en P A v Tol; Carolien, dv H W R Plessing en E v As; Edith A M M, dv N C Duiven voorden en W G M Weijers; Cindy G W. dv J L C Vervaet en G M Meyer. Ondertrouwd: J Eisenga, Noord- wijk en C E H Schenk. Getrouwd: G L J Keijzer en H M v d Hoorn; T T M Roelofs en H G Holtkamp. Haarlem; W C L Mooije- kind. Noordwijk en M M A Tetteroo. Overleden: M v Noort, 64 j, ev A J Balk. met zijn vaders geestdriftige hyn over „Wilt heden nu treden". JOHAN VAN WOLFSWINK Koster Van Dui neemt afscheid NOORDWIJK Tijdens een ceptie op donderdag 3 septem •van 17 tot 19 uur in het jeugdc trum „De Rank", zal afscheid w den genomen van de heer L. Duijn. Gedurende vijftig jaar was koster van de hervormde kerk a de Hoofdstraat. OEGSTGEEST Bij de V.V afd. Oegstgeest-Warmond trad seci taris J. C. Gmelich Meijling. uit l bestuur aangezien hijgekozen is lid van deraa d. Daar het seere riaat niet gesplitst wordt is ook tweede secretaris, mevrouw Gmeli Meijling-Siemens uit hét bestuur treden. Eveneens trad af mr. F. Ohlenroth i.vjn. verhuizing Noordwijk. Als nieuwe secretaris werd gel zen de heerH M. Reilingh. Verd traden tot het bestuur toe de hei R. Haafkens en mr. M. E Krom berg. LEIDEN Op het Noordeinde sto te een 23-jarige Leidse bromfiets zaterdagmiddag te laat toen hij ter een door verkeersomstandighed tot stoppen gedwongen auto reed. bromfietser viel en brak zijn rechl been. In de Prinsenstraat viel zaterds avond omstreeks hal ftien een onö invloed van drank verkerende 26-j rige Leidenaar van zijn bromfie Hij liep een kaakfractuur op alsme 'n hersenschudding en hoofdwonde AMSTERDAM De „actiegror Gerzon, Bischoff, Het Lingeriehu en andere bedrijven" te Amsterda heeft vandaag een brief geschrevi aan de heer C. M. de Ruiter (GB Beheer) waarin wordt voorgest* in overleg met de vakbonden enke noodzakelijke maatregelen te trefft De actiegroep zegt dat bij de publi ke opinie onzekerheid is ontstai over „de ongetwijfeld goede bedo lingen" van de heer De Ruiter, groot, nieuw, modem textielconce te stichten. In de brief worden de volgei maatregelen voorgesteld: 1 In alle betrokken bedrijven instelling van een ondememingsra op zeer korte termijn te bewerkst ligen. 2 Geen werknemers te ontsla wanneer u niet eerst de ondera mingsraad vén de redelijkheid vi dit besluit hebt kunnen overtuige 3 De overgenomen of nog over nemen bedrijven zekerheid te doe stellen voor de pensioenverplichtii gen die ze t.a.v. het personeel hel ben. 4 In het op te richten concern in de dochterondernemingen a commissaris te benoemen een pe soon die in brede kring, met nan; die van de werknemers en heel il het bijzonder in de onderneming raden vertrouwen geniet. In het slot van de brief wordt ee beroep op de heer De Ruiter gedaa de vier maatregelen uit te voeren e de onzekerheid weg te nemen. „1 bent natuurlijk met de actiegroe van mening, dat bovenstaande maat regelen noodzakelijk zijn. En het pe soneel èn de publieke opinie vei wachten van u vaste toezeggingen o deze punten en wel op korte termiji De onzekerheid moet voor het eind van de week weggenomen zijn", al dus de brief, die namens de actie groep is ondertekend door de hef W. Veldhuijzen. AMSTERDAM Met ingang vai maandag is het tarief voor daggeli verhoogd van 4'/s tot 5 pet. De rede hiervan is, dat de banken meer ge spaard hebben op de strafdeposit bij de centrale bank. dan aanvanke lij Ie was geraamd. Vrijdag vond eet verlaging plaats van 6 naar 4Vs pel KATWIJK Bij dc voorbereiding van de wethoudersverkiczing in Katwijks gemeenteraad kan men spreken van een zekere staghatie. De combinatie Christelijke Partijen (CCP) meent haar standpunt met be trekking tot de verdeling van de wethouderszetels te moeten bekend maken. .Hier is het: Naar de mening van de CCP laat de uitslag van dc raadsverkiezingen in Katwijk slechts één verdeling toe, die democratisch verantwoord is en die recht doet aan de uitspraak van de kiezers. Deze verdeling houdt in, dat de CHU, de SGP, de CCP en de groep niet-confessionele kiezers ie der een wethouder leveren. De CHU bezet in de nieuwe raad zeven zetels van de vijfentwintig. Het is niet redelijk om daarvoor twee wethouders te vragen als men bovendien in aanmerking neemt, dat de burgemeester eveneens tot deze groepering behoort. In een college van B W geeft dit een volstrekte meerderheid (3 van de" 5) en de CCP meent, dat dit volkomen in strijd is met de zetelverhouding in de raad. De SGP, de grote winnaar bij de laatste verkiezingen, levert 6 zetels, vertegenwoordigt dus een kwart van de kiezers en heeft zonder meer recht op het bezetten van een we thouderszetel. De CCP komt vervolgens eveneens een zetel toe. In deze combinatie zijn behalve de CHU van Katwijk aan de Rijn ook de Anti-Revolutionairen e de Katholieke Volkspartij vertegen woordigd. Zij zijn bereid en in stas om een bekwame wethouder te leve ren, en vertegenwoordigen een heel eigen inbreng. De vierde zetel behoort bij niet-confessionele groep. Al zou door onderlinge afspraken deZ groep kunnen uitsluiten, het is een voudig in strijd met het begri) evenredige vertegenwoordiging on deze groep een wethouder te ont houden. De CCP is niet bereid om, tenen* de zelf een zetel te verkrijgen, aki koord te gaan met een verdeling I CHU. 1 SGP en 1 CCP. Liever gééi zetel, dan een onrechtmatige zetel Zij heeft de verkiezingsstrijd gele verd onder het devies: openheid et eerlijkheid in de verhoudingen ei zal zich daaraan houden. Dit besluit is met grote eenstemj migheid genomen in een vergadering van de CCP-raadsleden met de Ad viesraad van de CCP, waarin allf kiesverenigingen zijn vertegen woordigd. Een afschrift van dil schrijven wordt gelijktijdig aan de Pers verstrekt. De CCP wijst er tenslotte op, dal haar gedragslijn uiteindelijk wordl bepaald door haar doelbewust stre ven om in de praktijk van de poli tiek wóar te maken, dat christelijke politiek rekening houdt met de over tuiging van anderen en altijd de be reidheid moet hebben dat te tonen in haar beleid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4