een onderscheid tussen erkelijk en onkerkelijk Zwak argument van de universiteit WEEKAGENDA Actie voor gehuwdi die buitenshuis wil werken le vrouw Motel langs Veurseweg? Grond voor Heineken Ingezonden Chantage rond Trekvliet Ongeluk op Levendaal Oud-minister J. v. d. Kieft (86) overleden Kleuterschool voor Zoeterwoude H.R. Raad Zoeterwoude Neuscliirursiie op kleuren-t.v. Voorlichting op Leidato LEIDSE COURANT MAANDAG 24 AUGUSTUS 1970 Ds. De Heer jeugdzorgpredikant 2IDEN Na een korte vacature- l heeft de Geref. Kerk van Lei- ïn in de persoon van ds. D. de Heer s opvolger van ds. Post weer een leuwe jeugdzorgpredikant. In de Hjwel geheel gevulde Oude Vest- trk aanvaardde ds. De Heer gister- jddag zyn ambt. Als tekst voor zijn preek had hij tkozen Romeinen 1 vers 14 „Beiden, Heken en barbaren, beiden, wijzen _l onwetenden, ben ik een schulde- Jar". Men kan afvragen, 3 ds. De wat de •k beweegt wereld in te Is dat en waagstuk? staat al zo el op het Sommigen louwen het s een hobby. Lch het kan pen kwaad, als maar centjes or de kerk nnenkomen' Wanneer we de verschillende me ngen aanhoren, denken we aan aulus, die naar Rome ging. Niet om pt daar ook eens te proberen, maar ndat hij was vervuld van een lerkwaardig schuldgevoel. Hem n b reef een evangelische aandrang. Het ras alsof de Romeinen een vordering Paulus hadden en dit besef had tegenover alle mensen, zonder nderscheid. Toch was hij nog nim- dc VOORSCHOTEN De N.V. „De n (louden Leeuw" heeft bij de ge- aveieente een schetsplan ingediend Aroèor de bouw van een motel aan de oge purseweg. B. en W. stellen de raad i'ezéjor de brief met het schetsplan om gist Ivies in handen van B. en W. te 'erkeersvoorzieningen ei' in Voorschoten ld. ■in: VOORSCHOTEN B. en W. stel- ng d de raad een aantal verkeersvoor- jai eningen voor in de wijk, begrensd iii loor Molenlaan. Oranjeboomstraat, redenhoeffstraat. Tolstraat, Vliet- eit cht en Prof. Asserlaan. Evenals is i schied in de Bloemenwijk en Nas- n 1 wijk is het instellen van éénrich- e-verkeer noodzakelijk gebleken. ▼Voorts zal worden overgegaan tot van de Prof. Asserlaan >n koste van het trottoir, dat wordt Hrsmald van 2,60 tot 1,65 meter. alle straten zullen parkeerhavens orden aangelegd en achter het nd Leidseweg 66 zal een wijkpar- :erterrein worden gemaakt. De >sten worden geraamd op f 219.000 ^.In april besloot de raad tot ver- ersvoorzieningen in de Nassau- Tijdens de uitvoering is een tor een groot aantal bewoners on- rtekend adres ontvangen met een ternatieve oplossing voor de euwe situatie in de Frederik Hen- iklaan en Prins Mauritslaan. Schrijvers hadden bezwaren tegen versmalling van de trottoirs. Hoe- ecl1 el B. en W. betreuren, dat het plan laat werd ingediend, menen zij ch rekening te moeten houden met wensen van de bewoners. Het zal zo worden veranderd dat de trot- gec irs gelijk blijven en de parkeer- g? torzieningen deels genomen worden r t de groenstrook. VOORSCHOTEN Gedeputeerde In(jaten van Zuid-Holland hebben hun keI ledkeuring onthouden aan het gj adsbesluit inzake het bouwrijpma- jpe in van gronden in het Voorscho- bestemmingsplan Noord-Hof- nd. vo ;S1 iurgerli ike stand van loeiden 1 dcJ li. r h In( T aeg ,-e LEIDEN Geboren: Willem 'rederik. zn v W F Gressie en H lambier; Neeltje. dr v D van Rhijn n M Groen; Margien Elisabeth dr v a J Gijsman en H M Kruidenier; thj lichard, zn v H J van Leeuwen en Beijer: Martin, zn v F J Roozen- ■ng laai en C M J Stiefelhagen: Jean- "Dette Bastiana. dr v H V van der larie en T M Luijendijk. Overleden: A J de Winter. 22 jan 1884. weduwe van S Kiel. mer met hen in aanraking geweest. Zijn enig motief was evangelisatie. Met deze louter vreemden had hij iets goed te maken. Wij hebben er moeite mee, aldus ds. De Heer, Paulus hierin te volgen, want zou dit de Kerk niet afhanke lijk maken van de wereld, terwijl zij toch alleen afhankelijk is van haar Heer en Meester? Maar zoals men belasting verschuldigd is aan de staat, heeft een lid van een Kerk als zodanig verplichtingen tegenover de wereld. Christus is ons daarin voor gegaan. De onvervangbaarheid van het Evangelie bekendmaken, is een eenvoudige plicht; de Kerk kan zich daar niet van afmaken. Wat Paulus in zjjn brief schreef, was geen interne kerkelijke aange legenheid, maar bestemd voor ieder een en altijd. Paulus maakte geen onderscheid tussen kerkelijk en on kerkelijk. Hij sprak alle mensen op gelijke wijze aan. Laat ook nu de kerkelijke mens een schuld inlossen, die een nieuw perspectief voor ons kerk-zjjn met zich brengt en waar mee een machtige toekomst zal wor den geopend. Ik teken er graag voor en God zegene de greep, zo besloot ds. De Heer. Havenmeester Ds. H. Hortensius, sprekend na mens de kerkeraad, achtte het bij zonder gelukki" voor de Jeugdhaven, dat in zo korte tijd een opvolger voor ds. Post is gevonden. De classis Lei den had mr. R. J. Mulder uit Was senaar afgevaardigd, die opmerkte, dat het niet zal meevallen ds. Post op te volgen, die zo buitengewoon enthousiast het werk deed. Hij wenste de gemeente van harte geluk met haar nieuwe „havenmeester". De heer J. Bos van de Stichting Jeugdhaven was blij al zo spoedig een nieuwe jeugdzorgpredikant te kunnen verwelkomen. Hij zag voor de toekomst meer banden ontstaan tussen het speciale jeugdwerk en het kerkelijk werk. Na afloop van de kerkdienst, die ook werd bijgewoond door belang stellenden uit de vorige Gemeente van ds. De Heer (Hoofddorp), was er gelegenheid om kennis te maken met de nieuwe predikant. ZOETERWOUDE De oude ge meenteraad krijgt in zjjn laatste ver gadering van donderdag een aantal belangrijke zaken te behandelen. Daarbij vormen die rond de vesti ging van Heineken de hoofdmoot. In de eerste plaats betreft dat de vaststelling van het bestemmings plan Barrepolder dat werd ontwor pen om de bouw van het omvang rijke brouwerijcomplex mogelijk te te maken. In de vergadering van 27 nov. 1969 zegde de raad principiële medewerking toe. Er is ook een voorstel om gronden in de Barrepolder, die de gemeente in eigendom heeft (15.10.44 ha.) aan Heineken over te dragen. In het pre advies wordt geen prijs genoemd. Er is gepoogd andere gronden in het ontwerp-bestemmingsplan in be zit te krijgen. Deze activiteiten re sulteerden in het afsluiten van voor lopige koopovereenkomsten met de nv Dakpannenfabriek vh. G. v Oordt te Alphen, G. G. de Groot te Ha- zerswoude, J. J. vd Zant te Kwints- heul en de vereniging voor K.I. te Gouda. Onderhandelingen zijn ook gaande met de gemeente Leiden en C. Tijssen. De overige gronden zijn of zullen rechtstreeks door de brou werij aangekocht of zonodig door onteigening worden verworven. De motivering in het artikel „Universiteit weg uit de binnen stad" in uw blad d.d. 22-8-'70, naar aanleiding van de kwestie demping Trekvliet, is op z'n minst merk waardig. Immers, de suggestie, dat het niet dempen van de Trekvliet het wegtrekken van de universiteit tot gevolg zou kunnen hebben, is daarin beslist een, zwak argument. De universiteit is en wordt namelijk niet in haar gëheel in het Witte Singel project ondergebracht. Het gaat slechts om een deel van de universiteit, waarbij het nieuwe plan weer uit twee delen is- samen gesteld. dat wil zeggen het onder brengen van enkele Alfa-faculteiten en van de universiteitsbibliotheek. Dit nieuwe plan moet dus zijn te splitsen, bijvoorbeeld een concen tratie van deze Alfa-faculteiten bij de andere reeds nieuw in uitvoering gekomen projecten aan de Wasse- naarseweg. en wellicht aan de uni versiteitsbibliotheek op het Witte Singel-terrein. Overigens behoeft men zo be nauwd niet te zijn om met een nog wat modernere ontwikkeling mee te gaan, zoals deze zich onder andere voltrekt in Delft met de Technische Hogeschool, met de nieuwe Techni sche Hogescholen in Eindhoven en in Twente en ook bij de universiteit in Utrecht en in Groningen, de Economische Hogeschool in Rotter dam. en de Vrije Universiteit in Amsterdam Buitenveldert. En wie aan de voorbeelden in het eigen land niet genoeg zou hebben, er is ook nos de moderne nieuw ge bouwde Ruhr-universiteit in Bochum, waar men een eeheel nieuw univer siteitscomplex buiten de stad heeft gerealiseerd. Een complex, dat in opzet en architectuur ook nog wel aan andere universiteiten tot voor beeld kan worden gesteld. Wanneer men bedenkt, dat het hele Ruhr- geb'ed toch al de tendens heeft om in Europa wat moderne stedebouw- kundige oozet en visie betreft, ook in verband met reconstructie of sanering van oude steden of ver keerssituaties. te gaan Dreveleren. dan vraagt men ziCh af of het bouw team van de universiteit deze ont wikkeling zelf wel aankan. Men behoeft de universiteit beslist geen kwaad hart toe te dragen, maar om te betogen, dat de ontwikkeling van de universiteit door het niet dempen van de Trekvliet onmogelijk zou worden gemaakt en ze in de uit- Men schrijft ons Een woordvoerder van curatoren heeft in een interview, afgelopen za- erdag in uw krant verschenen, ge probeerd reclame te maken voor de _)v, demping van de Trekvliet. v. Het is gelukkig slechte reclame. "s Oplettende lezers vallen direct 1311 over een woord als „temporisering' jvan de op de demping volgende Werkzaamheden en een zin als: in' „Enige statenleden hebben in een oriënterend gesprek „mondelinge" D toezeggingen gedaan.'" uW Maar als hoogtepunt van de argu- 5r Dentatie mag toch wel gelden het dreigement, dat de universiteit zich "V wel eens gedwongen zou kunnen '?v zien de binnenstad te verlaten. Er 1J wordt verteld, dat men hierin geen pressiemiddel mag zien. Neen, het 1 lijkt inderdaad meer op regelrechte chantage. Dit middel is helaas niet nieuw. Op 24 mei 1968 heeft dezelfde woordvoerder in De Burcht met het zelfde dreigement invloed uitgeoe fend op de raadsvergadering van 1 juli daaropvolgend. Ik zou graag de lachwekkendheid van dit dreigement willen vergroten door te herinneren aan een voorval van meer dan honderd jaar geleden. Toen in 1861 een voor de gemeente onvoordelige combinatie van stede lijk en academisch ziekenhuis moest worden doorgedreven, hebben cura toren de gemeente gedreigd, dat „de regering wel eens reden zou kunnen vinden om de medische faculteit op te heffen." Hoe het afliep? De gemeente kreeg haar zin en de medische faculteit, u weet het, is er nog steeds. R. M. Th. E. Oomes oefening van haar universitaire taak zou worden geremd, is wel een zwak argument. En over ontwikke ling in Leiden gesproken, misschien was het dan nog beter dat eerst de Waardkraoht en de Oranjeigracht werden gedempt, misschien is er ook daar naast nieuw te bouwen woningen voor een nieuwbouw van een deel van de universiteit dan nog wel een geschikte plaats. Leiden A. Leeuwenburgh, Ing. B.N.A. LEIDEN Op het Levendaal bij de kruising met de Korevaartstraat wilde zaterdagavond omstreeks half 12 een 21-arige Alphenaar met zijn auto, waarin als passagier een 21- jarige Zoeterwoudenaar meereed, een voor hem rijdende auto inhalen. Hij botste tegen een verkeerszuiltje, dat hierdoor zodanig over de weg kwam te hangen, dat een andere auto er te genaan reed. De Alphenaar liep hoofdletsel op en zijn passagier onder meer een beenfractuur. Beiden zijn in het Academisch Ziekenhuis opge nomen. De auto werd zwaar vernield; de auto, die tegen de gekantelde zuil reed, licht beschadigd. ASSEN Op 86-jarige leeftijd is zaterdag overleden oud-minister J. van de Kieft. Hij volgde in 1952 prof. Lieftinck op als minister van finan ciën. Na een ambtsperiode van vier jaar keerde hij niet meer in het ka binet terug. Van 1945 tot 1 juli 1949 was de heer V. d. Kieft directeur van de N.V. Arbeiderspers. Voor de PvdA maakte hij o.m. deel uit als lid van de fractie in de Eerste Kamer. LEIDEN Uit een jacht bij de Schrijversbrug werden een zeil en het aan boord aanwezige bestek ge stolen waarde f 350, Uit een jachtje bij de Schelpenkade werden een radio, het anker en hen gels ontvreemd waarde f 200, ZOETERWOUDE Het bestuur van de stichting Protestants-Christe lijk Kleuteronderwijs Zoeterwoude- Hoge Rijndijk heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om een kre diet voor verbouwing en inrichting van het pand Hoge Rijndijk 92 tot kleuterschool. Het wordt een één- klassige school. B. en W- stellen de raad voor een krediet van f 23.100 te verlenen. De heer Rouwenhorst directeur belastingen LEIDEN Bjj K.B. is de hoofd inspecteur J. H. P. Rouwenhorst, sedert 1 januari 1964 hoofd van de inspectie der directe belastingen te Leiden, 1ste afdeling, met ingang van 1 september a.s. benoemd tot direc teur van 's rüks belastingen te Breda. Vrijdag a.s. zal 's middags om half vijf in de kantine van het centraal belastinggebouw aan het Stations- VOORSCHOTEN De lus trumviering van S.V.L.V. zette zaterdag in met een feestelijke voetbalmiddag. Naast de gecos- tumeerde voetbalwedstrijden was vooral het „optreden" van twee damesvoetbalelftallen een hoogtepunt. Op de foto: de da mes van S.V.L.V. bonden de strijd aan tegen hun seksege noten van „Stompwijkse Boys". ZOETERWQUDE Donderdag 8 uur komt de raad bijeen. Agenda: Voorstel tot het verhuren van sport velden; tot het geven van een naam aan het nieuwe S.J.Z.-sportcomplex aan de Nieuweweg; tot het aankopen van de woning Dorpsstraat 32; tot het verkopen van industriegrond aan Stikvoorts Bouwbureau n.v. te Voor schoten; tot het aanvaarden van een aanbod tot geldlening van de Coöp. Raiffeisenbank te Zoeterwoude; tot het vaststellen van het bestemmings plan „Barrepolder"; tot het aankopen van grond in het bestemmingsplan „Barrepolder" dot het schadeloosstel len van pachters van eigendommen, gelegen in het bestemmingsplan „Bar repolder"; tot het verkopen van grond in het bestemmingsplan „Barrepol der" aan Heineken's Brouwerijen Ne derland N.V.tot het beschikbaar stel len van een krediet t.b.v. de verbete ring van de Weipoortseweg; tot het instellen van een parkeerverbod langs de Zuidbuurtseweg; tot het beschik baar stellen van gelden t.b.v. de stich ting r.k. scholen Zoeterwoude/Dorp m.b.t. de overname van de speelplaats aan de Schenkelweg; tot het beschik baar stellen van een krediet t.b.v. de oprichting van een Christelijke Kleu terschool aan de Hoge Rijndijk) tot het verlenen van ëervol ontslag aan de onderwijzeres van de openbare ba sisschool. LEIDEN Metselaars zijn hier bezig een muurtje te ma ken op het door afbraak van het M.S.G.-gebouw vrijgekomen terrein aan de Pieterskerk gracht. Dit terrein is parkeer terrein geworden. Een deel is bestemd voor het hoogheem raadschap Rijnland. Op de da gen dat dit gedeelte niet wordt gébruikt, mogen ook anderen er parkeren. Foto NLC/Dirk Ketting Maandag 24 augustus Terrein Groenoordhal, half 5 en half 9: circus Sarrasani. VOORSCHOTEN Hervormde kerk. 8 uur: Henk Walvaart orgel, Addie de Jong beiaard. Dinsdag 25 augustus Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreek uur Chr. Emigratiecentrale. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk, 8 uur: orgelconcert Simon C. Jansen. Woensdag 26 augustus Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Zondag 23 augustus Terrein Groenoordhal, half 5 en half 9: circus Sarrasani. Muziekagenda Vrijdag 21 aug., Pieterskerk Leiden, 8.15 uur: orgelconcert Halte van der Schaaf met medewerking van Simon Koeten hobo. Zaterdag 22 aug., 8.15 uur: St. Agatha- kerk Leiden, orgelconcert Dirk Janszoon Zwart. Maandag 24 aug. 8 uur Hervormde kerk Voorschoten: Henk Walvaart orgel en Addle de Jong beiaard. Dinsdag 25 aug. 8 uur Nieuwe Kerk Katwijk aan Zee: Simon C. Jansen orgel. Leidse Muziekschool in Baljuwhuis VOORSCHOTEN Het bestuur van de Leidse Muziekschool heeft gevraagd in verband met het toene mende aantal leerlingen een tweetal kamers van het Baljuwhuis in de Voorstraat te mogen huren met in gang van het cursusjaar 1970/71. Om deze kamers bruikbaar te maken, moeten enkele voorzieningen worden getroffen. De kosten hiervan worden geraamd op f3.600. Vlet voor zeeverkennets OEGSTGEEST De padvinders- groep Sagara Satryas heeft van het Anjerfond ten behoeve van de zee- verkennersgroep een bijdrage van f 1200 ontvangen. Hierdoor wordt het mogelijk het aantal vletten uit te breiden van 4 tot 5. Een vlet kost f 2900; ouders hebben al rond 1400 bijeengebracht en de verkenners gaan zelf voor de rest zorgen. Agenda raad Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeente raad komt vrijdagavond om 8 .uur voor het laatst in de oude samen stelling bijeen ter behandeling van voorstellen van b. en w- tot: het invoeren van éénrichtingver- keer in de wijken 't Kan en Lange- horst; het wijzigen van het plan tot uit voering van parkeervoorzieningen in de Nassauwijk; het aankopen van de panden Mo lenlaan 18 tot en met 28; het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet ten dienste van de reconstructie van het tweede ge deelte van de verkeerstraverse het beschikbaar stellen van een krediet ten dienste van het opstel len van discussienota ter voorberei ding van het vast te stellen struc tuurplan; de aanbieding van de discussienota ter voorbereiding van het vast te stellen structuurplan; onderhandse aanbesteding recon structie Badhuisstraat en omgeving en voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en bedrijfsreke- ningen over 1968. Aan het eind van de vergadering zal afscheid worden genomen van de scheidende raadsleden. LEIDEN De audiovisuele dienst van de faculteit der geneeskunde zal tijdens de van 29 augustus tot 12 september a.s. in het Universitair Medisch Centrum te houden „Boer- haavecursus" over „Correctieve neus- chirurgie" bijna iedere ochtend kleu- ren-tv uitzendingen verzorgen van neusoperaties. Via een gesloten cir cuit kunnen de operaties op monito ren worden gevolgd door de onge veer honderd deelnemers aan de cursus. De Leidse medische faculteit is de eerste faculteit in Nederland die over kleuren-tv beschikt. LEIDEN Het is eigenlijk een waanzinnig idee, dat vrouwen, van wie de kinderen naar school zijn, thuis gaan zitten wachten tot de kinderen getrouwd zijn, tot ze zelf 65 zijn en hun man ge pensioneerd is. Je moet je even voorstellen dat al die jonge vrouwen in hun eigen hokje maar zitten te wachten. Ja, je kunt in de tijd dat de kinderen naar school zijn steeds maar poetsen aan je huis, maar hoeveel vrouwen zijn er niet, die dat werk na een paar weken echt wel de keel uit haugt. De actiegroep Man-Vrouw-Mij wil iets doen voor vrouwen, die niet thuis willen blijven als dat niet meer noodzakelijk is. Er bestaan in deze maatschappij nog steeds veel bezwa ren tegen huisvrouwen, die bui tenshuis willen werken. Bij de vrou wen zelf bestaat ook een grote drempel om een vak te gaan leren. Ze voelen zich al te oud, of weten niet tot welke instantie ze zich moe ten wenden. De Leidse leden van deze aktie- groep zullen op de Leidato in stand 194 uitgebreid voorlichting geven over de mogelijkheden die bestaan in Leiden en omgeving. Welke be drijven gehuwde vrouwen de hele dag of een deel van de dag in dienst nemen. Welke opleidingen er zijn. Ze hebben een boekje uitgegeven waarin de meest uiteenlopende din gen zijn opgenomen op dit gebied. Enquête Er slaat een lijstje met crèches in, een uitgebreide serie beroepen en de opleidingen die daarbij horen, ad vertenties en namen van bedrijven die gehuwde vrouwen in dienst ne men. Ook staat er in wat het Ge westelijk Arbeidsbureau voor de werkende vrouw kan doen (tege moetkoming in de studiekosten bij voorbeeld). Na de actie op de Leidato willen de Leidse leden- een enquête in Lei den en omgeving houden om na te gaan in hoeverre de actie resultaten heeft gehad en om feitenmateriaal te verzamelen. Wie inlichtingen wil kan terecht op de Leidato of op een van de volgende contactadressen: J L Mol- leman-Leferink, Frans Halslaan 249, Oegstgeest, tel. 54529: W A Teu- lings-Versfelt, Sweilandstraat 21, Warmond,, tel. 01711-2608: E H ten Bensel-Burger (werkgroep part-time werk) Roomburgerweg 15, Leiden, tel. 21492: M Schepel-Verschoor, (werkgroep her- en bijscholing) Jo- han de Wittstraat 47, Leiden, tel. 53047. FILMS IN LEIDEN CAMERA The steriel Cuckoo, 14 jaar, dag 2.30. 7 en 915 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uyr: De man met de wassen beelden, 18 jaar. LIDO West Side Story. 14 Jaar, dag. ook zo 2 en 8 uur. LUXOR De strijd van Cable Hogan. 14 Jaar. dag. 2 30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Dé seks-zoekers. 18 Jaar dag. 2.30. 7 en 9.15 ur; zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. STUDIO Samen uit samen thuis. a.L, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: zo 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur.' Apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74, tel. 20552: Apotheek Voorschoten. Leidseweg 86. Voorschoten, tel. 01717 2525 en de Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmlnapark 8. Oegstgeest. tel 53274. De zaterdag-, zon dag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Centraal Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 inur tot n uur, woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot U uur. Mobiel ANWB-kantoor Iedere maandag en donderdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag 15.00—16.00 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 2101 b.g.g. telefoon 10460; voor informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: voor patiënten in klasse 3: dagelijks behalve dinsdag: 19.00—19.45 uur; dinsdag: 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag: 14.30—15.30 uur. Gynaecologie en verloskunde (eveneens klasse 3): dagelijks van 19.0019.45 uur: zaterdag en zondag tevens van 13.00—14.30 uur. Praematuren (alleen voor ouders): maandag tot en met vrijdag van 19.00—19.15 uur: zaterdag en zondag van 14.15—14.30 uur. Klndcrkllniek: maandag. woensdag, donderdag en vrijdag: 18.15—19.00 uur; dinsdag: 13.00—14.00 uur: zaterdag: 15.00—16.00 uur; zondag, alg, chrlst. en nationale feestdagen: 14.3016.00 uur. Elisabethzlekenhuis Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- afdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Jelgersmakilnlek: maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 en 13 tot 15 uur. Diaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—19.30 uur: kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.ë0X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Ml o klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en "s avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van I tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en the-aMeiing kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Lelden (van 29 april tot 4 oktober) Lakenhalzomerten toonstelling Hol landse Vanltas-voorstelllng uit 17de eeuw (26 juni 23-augustus) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70, hedendaagse oasesamenle- ving In N.W.-Afrika (28 mei 12 oktober) Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: pastels van Andre Mlelen, t.e.m. 16 sept.. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u„ dlnsd. av. 8 tot 10 u.. zond. na afspraak. Galerie 't Dulvenhuys. Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en grafiek van Cathy Jansen en ceramiek van Loes uit den Boogaard, van dond. 27 aug. tot 18 sept., dinsdag t.e.m. zondag van 2 tot 8 uur. Musea Acad. Inst mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30. dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april 30 september. 9-^12 en 13.30-^17 uur. zon. 10—I6 uur. kassen zat. en zon. gesloten; l oktober 31 maart, 9—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten, kassen zat- gesloten. Molenmuseum De Valk: l april 13 september, dinsdag t/m zat. 10—17 uur. zon. en feestd. 1317 uur. maandag geslo ten. Ned. Legermuseum. Pesthuislaan 7. ma. t/m vrij. 17. zon. 13—17 uur. Pilgrim Fathers-museum. Vliet 45. ma. t/m vrij. 9—12 en 2—4.30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3