Demping Trek vliet KATWIJK-RIJN VIERT ORANJEFEEST Ter Leede overspeeld door Telstar-reserves Inspraak bij besluiten gemeentebestuur LAATSTE WINKEL IN WIJK HOORN SCHEEPV AARTBERICHTEP Alphenaar verongelukt Zeskampploeg in Groningen Nieuwe school in Ridderveld Voorhout se middenstanders ALPHENSE AMBTENAREN MAKEN TENTOONSTELLING Nagekomen markte NIEUWE IE105E COURANT 4 DONDERDAG 20 AUGUSTUS 197 ALPHEN Tijdens het werkbe zoek, dat commissaris Klaasesz maan dag met zijn vrouw aan Alphen brengt zal hij 's middags om 2 uur deze nieuwe.school voor basisonder wijs in Aiohen-Noord openen. Voor lopig zullen in dit gebouw leerlingen voor de tweede prot.-chr. school worden ondergebracht en voor de tweede openbare school in Ridder veld. Het chr. onderwijs zal staan onder leiding van het schoolhoofd C. J. A. van Venetiën en het openbaar onder wijs onder leiding van de heer M. B. M. van Gelder. Het gebouw heeft aan de zuidkant een open plaats tussen de lokalen, waar men ook buiten les kan geven. De school bestaat uit acht lokalen en een kamer voor het onder wijzend personeel. Als de leden van de huidige, oude gemeenteraad maandag voor hun laatste vergadering bijeenkomen, wacht hun een zeer moeilijke en be langrijke beslissing. Wij bedoelen de demping van de Trekvliet van Haagweg tot Telders- kade. De raad heeft reeds op 1 sep tember van het vorige jaar een 22 min omvattend plan aanvaard, waar deze demping een onderdeel van was. Dit raadsbesluit is echter door GS vernietigd. Het masker is nu gevallen. Vo teerde het oude plan, behoudens 7.1 min voor de demping, 14.9 min voor noodzakelijke voorzieningen op ver keersgebied ten bate van de Leidse gemeenschap, het nieuwe voorstel KATWIJK a.d. RIJN Vrijdag avond en zaterdag worden er in het Rijndorp Oranjefeesten gehouden. Het programma ziet er als volgt uit: Vrijdagavond van 8 tot 9 uur Lampioenoptocht in de Koestal met medewerking van de muziekvereni ging „Harmonie Katwijk". Begonnen wordt in de Prins Bernhardlaan. De route is: Nieuwe Duinweg, rond het raadhuis, Willem de Zwijgerlaan, Nachtegaallaan, Pr. Irenelaan, Pr. Marijkelaan, Pr. Margrietlaan, Pr. Beatrixlaan. Prins Bernhardlaan, Prins Hendriklaan, Koningin Julia- nalaan, Bosplein, waar de stoet wordt ontbonden. Om 9 uur is de uitslag van de puzzelwedstrijd, voor zover het de winkels betreft in de Koestal. Van 8 tot 11 uur is in „de Roskam" een ldaverjaswedstrijd. Zaterdag van 7 tot 8.30 uur 's mor gens is er een viswedstrijd in het kanaal bij de voormalige plaatwer kerij Slotboom. Van 8 tot 12.30 uur wordt een bedrijfsvoetbaltoernooi op het terrein in de Kooltuin bij het vliegkamp gehouden. Van 10 tot 11 uur ringsteken met hindernissen per fiets voor de jeugd van tien tot vijf tien Jaar aan de Commandeurslaan en is er een concert aan de Com mandeurslaan van de „Harmonie Katwijk". Daarna maakt de harmo nie tot twaalf uur een rondgang door het dorp met een bezoek aan huize ..Callao" en „De Wilbert".* 's Mid dags van 2.30 tot 3.30 uur tobbetje steken op het terrein aan de J. v. d. Perkstraat; van 3.30 tot 4.30 uur be drijf stouwtrekken door groepen van vier personen op hetzelfde terrein: van 4.50 tot 5.30 uur stoelendans: NOORDWIJK De Kerkstraat in Noordwijk-Binnen krijgt een vlak straatprofiel van gevel tot gevel. Met deze sierbestrating zal eerst een proef worden genomen door het aanbren gen van enkele vakken. Een en ander kost bijna f 60.000. BEKENDMAKING De Burgemeester van Katwijk maakt ter voldoening aan het gestelde in artikel 22 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 6 augustus 1970 heeft verklaard dat voor het hierna, op de bij dat besluit behorende tekening nader aangegeven, deel van de gemeente, een herziening van de voor de binnen dat gebiedsdeel geldende bestemmingsrege ling wordt voorbereid, t.w.: a. voor het gebied zoals dit thans hoofd, zakelijk wordt bestreken door het be stemmingsplan Katwijk aan Zee (Cen trum); b. voor het gebied, zoals dit thans wordt bestreken door het Wederopbouwplan Katwijk aan Zee (met uitzondering evenwel van de gronden gelegen in het „Witte Hek" en de Zuid-Boule vard) c. voor het gebied omsloten door de Sluisweg, Rijnmond en Prins Hendrik kanaal, waarvoor thans nog gelden de voorschriften ex artikel 43 der Wo ningwet 1901, vastgesteld bij raadsbe sluit van 2 augustus 1946. Bij genoemd besluit is tevens bepaald, dat het verboden is zonder of in afwij king van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aan- legvergunning) in het onderhavige ge biedsdeel de in het besluit nader om schreven werken of werkzaamheden uit te voeren. Het voorbereidingsbesluit ligt met bijbe horende kaart vanaf heden voor een ieder ter gemeentesecretarie (kamer 12» ter inzage. Katwijk, 20 augustus 1970. De burgemeester van Katwijk, A. G. Vermeulen. GEMEENTE TER AAR De burgemeester van Ter Aar maakt be kend, dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 7 augustus 1970 heeft ver klaard dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de gebieden op de bij dat besluit behorende kaarten met een blau we lijn aangegeven (Langeraarseweg. Pa penveer, Aardam West. bedrijfsterrein Leidsevaart, bebouwde kommen). Het besluit ligt met de bijbehorende kaar- tca teT gemeentesecretarie ter inzage. Ter Aar, 20 augustus 1970. De burgemeester voornoemd, B. J. Hogenboom. 5.30 uur de uitslag van de puzzel wedstrijd wat betreft de winkels in het dorp en het Molenblok. Om 8 uur lampionoptocht, vertrek van de Baron van Wassenaerlaan. De route is: Wassenaarseweg, Tulpstraat, Zonnebloemstraat, Valkenburgse- weg, Sandtlaan, Baron van Wijker- slootstraat, Burggravenlaan, Over- rijn, Rijnstraat, Kerkstraat, Achter weg, Commandeurslaan. Medewer king verlenen de drumband D.W.S. uit Rijnsburg en de .Harmonie Kat wijk". verzekert uitsluitend de demping om de bouw van de omstreden Witte Singel-toren mogelijk te maken. Het pre-advies van b en w bevat nl. geen enkele concrete aanwijzing, dat de resterende 14.9 min binnen afzien bare tijd ter beschikking zullen ko men. Dit is des te merkwaardiger, om dat in het pre-advies van het ver nietigde besluit door b en w bewust de voorgenomen werken als een ge heel aan de raad werden voorgelegd. B en w schreven: „De praktijk zou ons in de heersende omstandigheden namelijk snel leren, dat. indien wij ons zouden beperken tot het werk, dat in de eerste plaats tot uitvoering moet komen, te weten de demping van de Trekvliet, er aanleiding is voor de vrees, dat het nog zeer ge ruime tijd zou duren alvorens fi nancieringsmiddelen zouden worden verkregen voor een volgend onder deel van de werken" (Einde citaat). Het huidige voorstel brengt voor de gemeente Leiden geen enkele ver lichting in de benarde verkeerssitu atie, integendeel. Het dient louter en alleen de vermeende belangen van de universiteit Naar onze mening mag de oude raad het nieuwe college van b en w en de nieuwe raad niet opschepen met de gevolgen van de aanvaarding van dit voorstel. Wij bepleiten dan ook met klem: verwerping of minstens aanhouding, zodat de nieuwe raad, na eigen on derzoek hierover te zijner tijd kan beslissen. M. BoschGans T. Mulder A. Sevenster SASSENHEIMERS VERLOREN MET 8-2 SASSENHEIM Een zeer teleurstellend Ter Leede heeft gister avond op eigen terrein een grote 82 nederlaag geleden tegen de reserves van Telstar, dat de afgelopen zaterdag ook reeds tegen Quick Boys uitkwam en toen 11 gelijkspeelde. De Sassenheimers kwamen reeds in de tweede minuut met 10 achter te staan door een doelpunt van de zeer snelle Kok. die Henk Tijssen herhaalde lijk te snel af was (01). Telstar had het spel geheel in handen. Dat oud-amateurinternationaal Monne de Wit er na ruim een kwartier 20 van maakte, nadat hij Piet de Bruin had gepasseerd, was dan ook' niet zo verwonderlijk. De thuisclub kwam er aanvallend vrijwel niet aan te pas, slechts Nico Rade kon het de Velsenaren enkele keren moeilijk maken. Onder leiding van de ervaren Van der Lugt en de uitstekende De Wit bouwden de profspelers aan een groot veldover- wicht. In de 25e minuut werd het 03 door de veel switchende Kok (ex-Ajax B) na een combinatie met De Wit. De trage Ter Leede-defensie was niet opgewassen tegen Telstar, dat vele mooie acties aan de paar hon derd toeschouwers liet zien. Door een prachtige kopbal van Kok (na een combinatie met De Wit) werd het 04, terwijl de zelfde speler vijf minuten voor de rust na een through pass de stand op 05 be paalde. Na de thee had Telstar een drietal andere spelers opgesteld. Dit had weinig invloed op het spel, want men bleef sterker. In de vijfde mi nuut viel de zesde treffer. Een hoge voorzet kwam heel ongelukkig bij Henk Tijssen' op zijn rug. De wat onzekere Constant Smit greep de bal wel. maar deze glipte uit z'n handen, waarna Jonker er 06 van maakte. Het verdiende tegendoelpunt kwam even later door Dick van Biezen, die een strafschop (Van Tongeren maak te hands) feilloos raak knalde (16)- Het nog steeds betere Telstar B kreeg een behoorlijk aantal kansen. Zo bracht Tijssen redding, toen Jon ker alleen op Smit afkwam en die zelfde Jonker schoot van grote af stand tegen de lat. Toch kwam er (na twintig minuten) aan de andere kant een doelpunt door Gerrit Hou wers (26). Na 25 minuten weer een doelpunt van de gasten. Jonker schoot, Constant Smit kreeg het leer niet klemvast en De Wit scoor de 27. Door blessures verdwenen Jan Keuning en Ben Barten van het veld. Zij werden vervangen door resp. Hans Blom en Hans Snijders. Veel verandering bracht dit niet meer in het spelverloop, want aan de achtste treffer, een afstandsschot van Jonker, (enkele minuten voor 't einde) hadden zij geen schuld. Scheidsrechter Ouwersloot leidde goed. OPSTELLING: TER LEEDE: d: Smit. a: Barten (Snijders). De Bruin, Ligtenberg en Tijssen, m: Van Bie zen en Sluimer, v: Houwers, Mon driaan. Rade en Keuning (Blom). RCLUVS comb. 21. Ondanks een overwicht is UVS, spelend met een combinatie van het tweede en derde elftal van de zondagamateurs, er niet in geslaagd te winnen van een met grote inzet strijdend RCL. Na een kwartier nam de thuisclub de leiding door Ederveen. De technisch betere Leidenaren kwamen gelijk door Wissefelt. Ook in de tweede helft sterkere gasten. Weer door Ederveen werd de eindstand van de ze aardige wedstrijd op 21 be paald. TELSTAR B: d: Dortmund, a: Van Tongeren, Kluiskens (Van Son), Van der Gevel en Molenaar, m: Van der Lugt en Manders (Engel), v: Kok, Dacus (Jonker), De Wit en De Groot. Nieuw-Vennep Nieuwe bedrijfsleider voor sporthal NIEUW-VENNEP In september begint ook in de sporthal het zaal- sportseizoen. Het personeelspro bleem waarmee de Stichting Sport hal Nieuw-Vennep het vorige sei zoen had te kampen, is volledig van de baan. Nadat de sporthal gedurende de afgelopen maanden zonder een vaste personeelsbezetting was, 'is de heer C. Gaus uit Haarlem, als bedrijfs leider aangetrokken. Hij zal worden geassisteerd door een hulpkracht. De heer Gaus is in de sportwereld geen onbekende. Met ingang van het nieuwe seizoen is de sporthal alle avonden, uitge zonderd de weekends, van 18 tot 24 uur bezet. Sporten die beoefend wor den zijn: badminton, basketbal, handbal, korfbal, tennis, voetbal en volleybal. Parkeerterrein voor SVOW OUDE WETERING De sport vereniging SVOW hield in de kanti ne een ledenvergadering onder lei ding van voorzitter IJ. de Jong. De heer Beckering, die enkele ja ren' oefenmeester bij SVOW is ge weest, zag zijn contract niet ver lengd. De heer v.d. Linden uit Over- veen nam zijn plaats in. Het par keerterrein is in de maak en waar schijnlijk kan hiervan met de com petitie gebruik worden gemaakt. Al leen de verlichting voor de training geeft nogal wat problemen; de ver gunningen en de kabel laten nog steeds op zich wachten. Volgend jaar juni zal het 25 jaar geleden zijn, dat SVOW werd opgericht. Uit het verslag van de secretaris bleek dat de vereniging 201 leden en 133 donateurs telt. De competitie gaat weer beginnen met 6 senioren- en 5 jeugd- en 2 pupillenelftallen. C. Steenwijk gaat op woensdagavond de spelers trainen, die buiten de se lectie vallen. Ook aan het zaalvoet bal zal weer worden deelgenomen. SASSENHEIM Het chr. ge mengd koor „Com nu met Sangh"* begint woensdag 26 augustus om 8 uur met de repetities in het Jeugd huis aan de Julianalaan. Het orato rium Paulus van Mendelssohn-Bar- tholdy wordt in studie genomen. ALPHEN Onder leiding van non-playing captain Van Ommen hebben de leden van de Alphense Zes kampploeg, die over veertien dagen in deze landenwed- strijd in Berlijn aantreden (2 september) gisteravond op de Grote Markt in Groningen kunnen zien, hoe de ploeg van Aalten na een matig begin zich wist op te werken tot de tweede plaats met 39 punten. De Belgen werden eerste met 43 punten. Frankrijk werd derde met 35 punten. Het zal de Alphenaren duidelijk geworden zijn, dat er in Groningen bijzonder hard geknokt is om de pun ten, wat zeker ook op 2 september in Berlijn het geval zal zijn. Er zit niets anders op, zegt Van Ommen, dan dat wij in Berlijn eerste worden. Immers, Aalten stad nu in het totale klassement van de Nederlandse ploeget aan de leiding met 39 punten. Als wij eerste worden i« Berlijn of tweede met 40 punten, eindigen we als cerslJ in hef1 Nederlandse klassement en gaan wij naar de jij nale veertien dagen later in Verona, Italië. „We zullen d,aarvoor ons uiterste best doen. daar karf ieder van verzekerd zijn", aldxis de captain van de All phenaren, die met zijn vroilw, coach C. Boer (m baard) en wethouder J. C. Duin (geheel rechts, derdJ van onderaf) temidden van de Alphense jongens e»| meisjes het spel van gisteravond met aandacht uolgdd VOORHOUT Het nieuwe bouw plan „Plan Spoorlaan", werd op een vergadering van Voorhoutse Mid denstanders breedvoerig besproken. Dat in het nieuwe plan van plm. 300 nieuwe huizen geen winkelpanden zjjn geprojecteerd vond men van zelfsprekend, omdat de woningen vlak tegen de kom van het dorp verrijzen. Voorzitter M. A. Hoek zei dat be sprekingen in eigen kring geen be slissingen konden inhouden, maar dat hierdoor wel inspraak kan wor den verkregen in eventueel te ne men besluiten van het gemeentebe stuur. Er zijn z.g. ventwegen in het plan aangebracht. Opgemerkt werd dat deze aan de achterkant van de hui zen liggen en men ongeveer 100 me ter naar elke woning zal moeten lo pen. Dat op de binnenwegen van het plan geen auto's mogen worden ge- ALPHEN Op maandag 24 augus tus zal 's avonds van zeven tot negen uur in het gemeentehuis de tentoon stelling „de ambtenaar buiten dienst'' te zien zijn. De toegang is vrij voor iedereen. Deze expositie wordt ingericht ter gelegenheid van het bezoek van de Commissaris der Koningin, die de tentoonstelling 's middags al zal zien. Maar liefst 17 ambtenaren tonen er wat zij in hun vrije tijd plegen te doen. Het zal een bonte mengeling wor den van o.m. trouwfoto's, tropische vogels, fotowerk, postzegelverzame lingen, reprodukties, gedroogde planten, munten, poppen in kleder dracht, kanaries, plastieken, potte- rie, fineerwerk, zelfbouwmodellen en -kleurmuizen. ALPHEN Enige weken geleden schreven we een artikeltje over de verdwijnende Hoornstraat. Hoewel de wijk Hoorn tegen het nieuwe Alphen-West aanleunt, is er toch ook weinig bestaansmogelijkheid voor de mid denstand te vinden. Het is een vergrijzende wijk en zo zijn in de loop van de jaren de middenstandszaken die er te vinden waren verdwenen. Het eerst vertrok de manufacturenzaak naar een meer gunstige plaats in de gemeente, maar een groter aantal vond in het geheel geen voortzetting. De kruideniers zaak van de familie Sutterland verdween, na de firma Mechelse waren er nog groentezaken van v. d. Bijl en Van der Vliet, waarvan de eerste naar elders werd over gebracht en de firmant van het tweede bedrijf andere werkzaamheden ging verrichten. Bakkerij Blom is op geheven; de van het begin van deze eeuw daterende melk- en zuivelhandel van de familie Van Egmond is niet zo lang geleden stopgezet. Het veranderde alles in sterke mate het beeld van deze tot voor enkele jaren nog zo gemoedelijke wijk met een eigen kerkelijk, verenigings- en buurtleven. En als laatste zaak in het achtergedeelte van de Hoorn gaat nu ook het kruideniersbedrijf van de familie Baerveldt per 1 september sluiten. De huidige firmant, de heer Fred Baerveldt, gaat over naar het sociaal maat schappelijk werk in Dordrecht en dat betekent het eind van een middenstandszaak, die vierenzestig jaar in de Hoorn heeft bestaan. In mei 1906 begon grootmoeder Baerveldt met haar zoon Piet de zaak in kruideniers- en grutterswaren, Oudere Alphenaren herinneren zich deze man nog wel, die de boodschappen lopende, met een hengselmand aan de arm, aan huis bezorgde en hier voor zelfs naar Rijnsaterwoude en Woubrugge liep. Later kwam ook een zoon in het bedrijfdirect van de lagere school, er kwam een fiets met een mand voorop, later een bakfiets. Het reeds Uit 1865 daterende winkelpand kreeg in 1954 een nieuwe voorgevel en een moderner interieur, en weer enige tijd later vond verdere aanpassing van het vervoer plaats. De mogelijkheden in deze wijk zelf werden echter steeds minder en zo is het besluit tot op heffing gevallen van deze laatste winkel in de oude wijk Hoorn. Velen in de omgeving zullen dit toch betreuren, want er heerste steeds een zekere gemoedelijkheid en men kon nog winkelen vlak bij de deur. Met deze sluiting is de laatste mogelijkheid hiertoe verdwenen. Met de familie Baerveldt hebben ook andere midden standers in de Hoorn het besluit ongaarne genomen, maar de maatschappelijke omstandigheden zijn nu een maal niet anders. Op de foto: de laatste winkel in wijk Hoorn. parkeerd, dan alleen op eigen grond, kon men waarderen. Een ander punt was de sierver- lichting aan de straatlantaarns. Een besluit van de leden is er wel, maar de realisering ervan bleek op bezwa ren te stuiten. Aan de stedelijke licht fabrieken zal prijsopgaaf worden ge vraagd. Ook zal het met het gemeen tebestuur moeten worden geregeld. De besprekingen met het gemeen tebestuur over het gebruik van plas tic vuilniszakken, leverden geen be slissing op. Van het voorstel tot ver plichting parkeerschijven in de Hoofdstraat te gebruiken, zagen de meesten af. Uit de rondvraag bleek dat het be stuur nog steeds vóór ee.i commissie is bestaande uit vertegenwoordigers van het midden- en kleinbedrijf (ook bijv. bloembollenkwekers) en raads leden. Het college van B. en W. blijkt hier niet veel voor te voelen. De voor zitter zei dat na installatie van de nieuwe raad de besprekingen worden hervat. NOORDWIJK De gemeenteraad van Noordwijk heeft besloten, de subsidie aan de streekmuziekschoql Bollenstreek te verhogen. In het af gelopen cursusjaar bedroeg het aan tal leerlingen uit Noordwijk 91. GOUDA 20 augustus Kaasn Aanvoer 94 partijen Prijzen: le en kwaliteit 4.20—4.40. 2e kwaliteit 3.9« zware kwaliteit 4.60 per kg. Handel delljk. BARNEVELD, 20 augustus Coöp. Vtj luwse Elerveillng: Aanvoer 850.416 sl stemmnlg prijshoudend. Prijzen (ln dens per 100 stuks eieren van 50-51 648—722. 55-56 gram 760—858 60-61 826-968. 65-66 gram 923—1060. BARNEVELD. 20 augustus Elei ling. Aanvoer 822.940 stuks, stemmL prijshoudend. Prijzen (ln guldens per ij stuks; eieren van 51-52 gram 7007—732 57 gram 802—877 61-62 gram 854—981 67 gram 978—1046. BRANEVDLD. 20 augustus Eiermi... Aanvoer ca. l 800.000 stuks, handel vlo Eieren van 50-58 gram 800—990 per stuks, kg-prijs 160—171. eieren van 5. gram lOio—1065 per 100 stuks. kg-prljs —166. eieren van 65-69 gram 1080—lis kg-prljs 166—167; witte eieren 25—75 c« per 100 stuks lager. BARNEVELD. 20 augustus Pluimve markt. Aanvoer ca. 8000 stpks, han4 matig. Prijzen (ln guldens per k{ slachtklppen lichte 75—100, zware nolï Kwart eeuw koster te Rijnsburg RIJNSBURG De heer C. Sch neveld, koster van de Immanuël] is een kwart eeuw in funktie. If volgde vijf en twintig jaar gelet ft koster G. Windhout op. De jubilaris (62 jaar) is een kleil zoon van zijn naamgenoot C. Schtr neveld, die koster was van de Rt penburgkerk. Enkele jaren geledt werd deze kerk. afgebroken 02 plaats te maken voor de Immanuël kerk. De jubilerende koster zal op 2 augustus recipiëren in één van di zalen van de kerk en wel van 7 td 9 uur. Eerste lijst Abida 20 verw Singapore Aclla 19 vertr Ango Ango Adulis 19 Pt Elizabeth Algol 19 N Pt Etienne Alkes 19 N St Pallsrock Amerskerk 19 O Muscat Amsteldlep 19 ZO Osaka Amstelstad 19 N Hollandia Asterope 17 vertr Baie com Atijs 19 aank Bangkok Ameland 20 verw Tema Billiton 19 ZW Gibraltar Camltla 19 N Azoren Chevron Lelden 19 vertr Bahrain Chevron Madrid 19 NO Co- mores Chevron Napels 19 Z Masl- ra Chevron The ague 19 Z Co chin Dladcma 19 NW Perth Doelwijk 19 ZW Abidjan Dordrecht 19 aank Port Eli zabeth Deltadrecht 19 ZO New York Grebbedijk 30 aank Hoek Gulfhansa 19 ZO Malta Gu'.fhollander 19 vertr. Escravos Graveland 19 NO Kp Ver- dische eil Isis 19 Z Beachyhead Jason 19 N San Miquel Karachi 19 NW Freetown Katelysla 19 vertr Holtenau Khasiella 19 ZW Ierland Koratia 19 ZO Mombasa Krebsia 19 NO Paramaribo Kenia 19 ZW Sumba Ladon 19 ZW Dungeness Lolrelloyd 19 aank Le Havre Loppersum 19 N Flores Lovellia 19 aank Las Pezia Macoma 19 ZO Colombo Marlon 19 NW Texel Moerdijk 19 ZO Bermuda Mena 19 W Bombay Marnelloyd 20 aank Durban Memnon 19 aank Aruba Merseylloyd 19 aank Basra Neverita 19 NO Mogadischlo Nederrhone 19 vertr Kaapstad Ommenkerk 19 aank Ant werpen Ossendrecht 19 W Cristobal Ouwerkerk 19 NW Luderltz- baal Overijsel 19 NO Ascensio Patro 19 W Nleuwpoort Philidora 19 NO Casquets Prins der Nederlanden 19 W Kingston Prinses argrlet 19 ZW Brest Schlelloyd 20 verw Yokoha- vertr Cape Seinelloyd 11 town Roads Servaaskerk 19 ZO Ceylon Sinon 19 O Sicilië Stad Vlaardingen 19 NO Ga- vle Statendam 19 aank Torquaj Tara 19 W Salvador Utrecht 19 vertr Chalna Viana 19 ZW Ouessant ivlpara 19 ZO Bermuda esterkerk 19 NW Kp Leeu win Willemskerk 19 O Port Eliza beth Woensdrecht 19 W Durban Zarla 19 O Belra Zeeland 19 ZO GWadar Zonnekerk 19 NO Las Pal- mas I weede lijst Achilles 20 verw Balboa Ammon 19 ZO Jamaica New-Orleans/Maracalbo Amstelland 19 O Madeira Amsterdam/Tenerife Annenkerk 19 ONO St. Hele na Amsterdam/Kaapstad Avedrecht 19 NW Agadlr Kaapstad/Portofoxi Brltsum 19 ZZO Tehuantepec Balboa/Japan Cartago 19 ONO Kaap Ken nedy Crlstobal/New York Chevronamsterdam 19 N Santo Domingo Pertham- boy/San Lorenzo Chevronrotterdam 19 NO Ba hamas New York/Punta de Palmas Forcstlake 19 NO Vitoria Punta Cordon/Rio Grande Geeststar 19 vertr Dominica nr Preston Glessenkerk 19 verw Ant werpen vn Hamburg Kara 19 W Puertorico Cura- cao/Sewaren Kerovlna 19 verw Sewaren New Yersey nr Sewaren Kryptos 19 vertrLissa bon/Gibraltar MaVon 20 verw Philiadelphla Montferland 19 vertr Sao Francisco do Sul nr Bue nos Aires Moordrecht 19 Z Esmeral- das Balboa/Chlmbote Nedcrrljn 20 verw Beirut vn Tripoll Neptunus 19 Z Azoren Pa ramaribo/Rotterdam Nijkerk 19 O Bathurst Marseille/Mombasa Oldckerk 19 vertr Dakar Freetown Phlllppia 19 OZO Trinidad Gamba/Cu racao Poolster 19 vertr Mocamedes nr Leixous Sliedrecht 19 W Ham burg/Cristobal Statendam 19 vertr Tor quay/New York Straatfreetown 19 vertr Te- ma nr Walvisbaai Themis 19 vertr Philadelphia nr New York Vitrca 19 NO Montevideo Buenos Alres/Curacao 1 ankers Ablda 21 te Bukom verw, Kashlma. Aclla 19 te Ango Ango verw, Pointe Noire, Lagos. Abid jan, Cariblsch gebied, verir Rotterdam, Thames, Stock holm Acmaea 19 te Thameshaven verw (ets 20), Rotterdam, Tecsport, verm Avon- mouth, Plymouth. Acteon vaart vanaf 17 ln de Sing. Area, Bukom (ets 22 ets 23, Sing. Area. Area 20 te Auckland verw, Lyttleton, Geelong, Syd ney. Bukom. Atys 20 te Bangkok verw, Bukom. Bangkok. Bukom, Bangkok, Bukom. Camltia 24 bij Hoek Holland verw. Rotterd Mersey. Caplluna 20 te Tripoll/Lyba- non verw, Spezla, verm es Slder. Hamburg. Caplsteria 26 ter hoogte Landsend verw voor or ders: verm Angle Bay. Capulonlx 29 te Mina al Ah madi verw, (wordt verm Khor al Amaya. Mina al Ahmadi, Sydney, Geelong). Clnulla 28 nm te Curacao (ets 18). Cardon, Panama kanaal, Valparaiso, Callao, Guayaquil. Dllla 21 nm te Sydney verw (22 uur meren), Geelong. Mina al Ahmadi. Daphne 23 in de Perzlche golf verw: verm Khar al Amaya. M al Ahmadi, Syd ney, Geelong. Diadema 27 te Sydney verw, Geelong. Diloma 29 te Mina al Ahma di verw (wordt verm Mina al Fahal/bunkeren), Jebel Dhanna, Martinez). Dione 8 te Amsterdam (dok ken ndsm), verm Escravos. Doslna 18 te Zueitina. Lave- ra, Es Slder. Kabylia 21 te Mina al Ahit di verw. Bukom. Kalydon 18 te Thameshavt Eastham/Stanlow, Ardrs san. verm Stanlow, Rottt dam. Kara 23 noon te Sewar verw. Curacao,; verm Wi mlngton. Harbour Islas Katelysia 18 te Holtenau 19/8 - 05.00 uur), Blext Teesport (Nordenham va vallen). Kelletia 22 vm te Valpara! verw, Antofagasta, Quaji quil. Kenia 22 te Bukom vet (bunkeren). Perzlche go! Kermia 18 te Ambarli Akrotiri, Curacao. Khasiella 29 te Curaci verw, Houston. Kopionella 20 bij Hoek Holland verw, Rotterdai Kielerkanaal, Karlshariï Stockholm, Norrkopln verm Gotenburg, Stoel holm, Norrkoplng. Koratia 27 te Band Mahshahr verw, Bukoi verm Perzlche golf. Korenia 19 te Bukom ven Labuan. Sandakan, Ko; Kinabalu, verm Buk« (bunkeren), Perziche go! Korovina 20 nm te Sewan verw, Baltimore, Curaci verm Wilmington. Harboi Island. Kosicia 19 van Stavangf naar Stockholm. Kossmatella 13 van Buko naar de p.g.: verm Bandi Mahshahr. Durban. Krebsia 22 te Curacao ven (wordt verm Bandi Mahshahr, Durban. Krebsia 22 te Curacao ven :wordt verm Trinidad, C; racao. Cardon, Thameshi ven, Stanlow). Kryptos 18 te Lissabon ven Gibraltar, Algiers. Bengtu zi, Vado. gkylix 18 te Pointe Noln Curacao. Lovellia 19 te Spezla ven Es slder. Hamburg. Macoma 26 te Mina al Al madl verw (wordt vet: Jebel Dhanna, Mina al Al madl, Thames). Metula 25 ter hoogte Usha: verw op weg naar Th» meshaven, om kaap Goede Hoop naar Mina Ahmadi. Neverita 24 te Mina al AE madl verw, verm Fos. Ondlna 31 te Wilmlngta verw. Onoba 4 Geelong. atro 20 (21/8 meren/ets 22/ Forcados, verm Spezla. Philidora 18 van Rotterdtf naar Gamba, verm Curt cao. Phlline 20 te Kharg Isl» verw. om kaap de Gow Hoop naar Trinidad. Phlllppia 20 te Cura«« verw, Cardon, Albany. Sepia 12 van Teesport ntf M al Ahmadi (wordt ven» Bonny, Lavera). Vasum 18 gemeerd te Duf ban (ets 19), Kharg Island Vlana 23 vm te RottenW verwacht, Cariblsch gebied Vltrea 30 te Curacao ver* verm Buenos Aires. Vivlpara 27 te Le Ha^ verw, Rouaan, verm Miranda. Zafra 25 ln de Perzlche go" verw: Kharg Island, Bom bay, verm Kharg Island Mombasso. Zarla 21 te Durban ven Kharg Island, Bombt». verm Mina al Fahal/bun- keren, umm Zatd, Srlra cha. ALPHEN Via het departement van Buitenlandse Zaken werd udt't Beligrado bericht ontvangen dat in Joego-Slavië onze 20-jarige plaatsge noot Hans van Dorp, gewoond heb bende aan de Aarkade, is. veronge lukt. De heer Van Dorp, die van een vakantiereis op weg was naar huis is bij het beklimmen van een berg omlaag gestort. Hij werd daarbij op slag gedood-

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4