PAK stelt vanavond wethouderslijst op WEEKAGENDA T elef oon-uitbreid ing voor Leiden-Zuidwest Huwelijksgoud in Leiden Jongen van 14 redt Duitse landgenoot Spuitbus ontplofte Kinderen uit muien in zee vered ÏJM 207 EN KW 206 GAAN SPANVISSEN Verrassingen niet uitgesloten DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1970 Meer groen langs de Herensingel LEIDEN Nu het Heren singelstation is gesloopt, wordt momenteel de bestrating ter plaatse wat verbeterd, evenals de verkeerssituatie. Daarna kan, zodra, het weer hiervoor ge schikt is, de Plantsoenen dienst in actie komen. Zoals bekend, wordt op het vrijgekomen ter rein groenvoorziening aange bracht. (Foto NLC - Dirk Ketting) HAARLEMMERMEER B. en W. bieden drs. A. L. J. Coenen op 3 september om 4 uur een receptie aan in de kantine van de gemeen telijke sociale werkplaats „de Schut- se" te Hoofddorp. Drs. Coenen is vele jaren wethouder van sociale za ken en volksgezondheid geweest. In verband met andere drukke werk zaamheden. ondermeer als landelijk voorzitter van de vereniging Bloem bollencultuur, heeft hij voor het raadslidmaatschap bedankt. J LEIDEN Twee gouden echtparen deze week. In de Molen- it raat 18 woont het echtpaar De Graaf. Bruid en bruidegom zijn telden 74 jaar oud. De heer De Graaf, vanaf 1920 als machinezetter werkzaam (waarvan 47 jaar bij de Leidse Courant), zit nog boorde vol activiteit.' Speelde hij vroeger reeds een be langrijke rol in het verenigingsleven, hij was 18 jaar voorzitter van de personeelsvereniging van de Leidse Courant en 20 jaar bestuurslid van de Algemene Grafische Bond, ook nu staat hij zijn mannetje. Ondanks zijn leeftijd vervult hij sinds 1962 de functie van voorzitter afdeling Leiden van de Algemene Bond voor bejaarden. Zij hebben 2 kinderen, 5 klein kinderen en 6 achterkleinkinderen. Versierd Toen de heer en mevrouw Van der Meij vorige week thuiskwamen uit Dronten, waar ze een paar dagen bij hun dochter hadden gelogeerd, was de kamer van hun huis in de Leemanstraat 2 versierd met slin gers en het gouden getal „50". Dat hadden de kleinkinderen gedaan. Mevrouw Van der Meij-Hoogeridijk vertelt in de versierde kamer hoe zij haar man ontmoette. Grietje Hoo- gendijk ging destijds naar catechi- NOORDWIJK Gistermiddag omstreeks half vier is de Duitse bad gast K. H. Hüsing, 44 jaar oud, die te Noordwijk vakantie houdt, ter nauwernood aan de verdrinkings dood ontsnapt. Hij bevond zich sa men met de 14-jarige Michel Bürger tot borsthoogte in zee, toen de nogal ruwe golven over hem heensloegen. De heer Hüsing viel om en kreeg zo veel water binnen, dat hij dreigde te verdrinken. In zijn angst greep hij de jonge Michel beet, die daardoor eveneens in levensgevaar kwam te verkeren. Deze is echter een goed zwemmer. Michel paste de bevrij- dingsgreep toe en bracht dc heer Hüsing op het strand. Daar werd de drenkeling door een Duitse arts be handeld. Na enige tijd kwam hij op verhaal. ZOETERWOUDE De familie E. Kraan wier bedrijf steeds meer in <te knel kwam door het uitbreidings plan „Westeinde" heeft de gemeente verlaten en zich gevestigd te Hazers- woude. De oude boerderij op de hoekD orpsstraat-Veldzichtstraat be hoort tot de beschermde panden van Monumentenzorg en krijgt een nieu we bestemming als woongelegenheid voor een familie uit Voorschoten. Na het vertrek gisteren werd ach ter de boerderij een hoop afval ver brand. De 12-jarige Rudolf Kooman uit de Commandeurshof die daarbij aanwezig was liep ernstige brand wonden op toen een spuitbus haar spray die in het vuur had gelegen bi zijn handen ontplofte. Hij werd t«r behandeling naar een ziekenhuis **rvoerd maar kon in de loop van •fe avond naar huis terugkeren. satie, maar toen de dominee wegging uit Leiden moest zij naar een andere cateohisatie toe. Het werden de les sen van ds. Kouwenhoven, waar ook Hendrik Van de Meij was. Het raak te „aan" tussen die twee, maar dat duurde maar kort. Toen ze elkaar, nadat het vier jaar „uit" was ge weest, weer ontmoetten, bleken ze kennelijk toch wel voor elkaar be stemd te zijn geweest. Ze trouwden niet lang daarna, op 25 augustus 1920. De heer Van de Mey was in het begin van het huwelijk groenteman, maar ging later over tot het vak van tuinder. Tot zijn pensioen bleef hij dat. Maar ook nu nog werkt hij graag in zijn tuintje; Het echtpaar heeft 5 kinderen en21 kelinkinde- ren. De receptie is op 22 augustus van half vier tot zes uur in de zaal van de Beloftekerk. Rondvlucht per zweefvliegtuig in Noordwijk NOORDWIJK Direkteur W. Ro vers van de V.V.V., heeft een af spraak gemaakt met de Kermemer Zweefvliegclub, die domicilie heeft in het Langeveld. Volgend jaar zal gedurende de weekeinden de mogelijkheid bestaan rondvluhten per zweefvliegtuig te maken- Gasten die met een zweef vliegtuig naar Noordwijk willen ko men, kunnen ook in het Langeveld van de vliegaccommodatie gebruik maken. NOORDWIJK De zee was de laatste dagen hoogst onbetrouwbaar, vooral door de aanwezigheid van muien voor de kust. Ten noorden van de vuurtoren geraakte een 7-jarig kind, zittend in ee rubberbootje, in zo'n gevaarlijke stroming. Ron Hoo- geveen en Lodie Duindam, twee jonge helpers van de tentenverhuur der Koelewijn, die vorig jaar wegens een redding werden onderscheiden, zagen hoe het bootje werd meege sleurd. Zonder zich te bedenken, sprongen zij te water. De jongens smaakten het genoegen de jeugdige drenkeling weer op het strand te brengen. Ter hoogte van de ligplaats van de Zeilvereniging Noordwijk geraakte een onbekend geb'even meisje van twaalf jaar bij het zwemmen in zee in moeilijkheden. Schipper Jo van der Lippe, die met zijn rondvaartboot in zee was, zag het meisje en wierp haar een red dingsboe toe. Een en ander werd opgemerkt door een strandbezoeker, de heer D. de Bruin, die onderwijzer is te Valkenburg ZH. Hij zwom naar het meisje toe en bracht haar in vei ligheid. LEIDEN Eind dit jaar komt aan de Aaltje Noordewierlaan in Zuid west een nieuwe wyk-telefooncen- trale gereed. Daarna wordt begonnen met de montage van de technische apparatuur, waarmee ongeveer an derhalf jaar zal zyn gemoeid. Is het eenmaal zover, dan kan het aantal telefoonaansluitingen in Zuidwest belangrijk worden uitgebreid. In eerste instantie is de centrale berekend op 20.000 aansluitingen maar er is een uitbreidingsmogelijk heid tot 30.000. Het Naardense aan nemingsbedrijf Te Pas en Gebbe bouwt de centrale naar een ontwerp van het architectenbureau Jonkman en Van Dorp te Leiden. Inmiddels zijn in Leiden-Noord de voorbereidende werkzaamheden be gonnen voor de bouw van een nog veel grotere centrale, een zgn. knooppuntcentrale. (Foto NLC - Dirk Ketting) Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Gerhard J J. z v J J Scholte en H G Burgers; Jacqueline J P, z v C Cornelissen en J N van Hemert; Robin A, z v W Teske en H Onvlee; Christianus W M, z v J M Slobbe en J G de Bok; Petronella Th M, d v P L van der Poel en P A van Leeuwen; Perry, z v F G W Asselbergs en A E M de Best; Hester, d v D Kanbier en W J C van der Poel; Huibert, z v J W A van den Berg en F V M Schweden; Edwin P, z v H K J Hamming en C J Slort. Overleden: B M B D Ali, 11 aug. 1941, man; C J N Steman, 28 okt. 1964, zoon; M van Til, 21 juni 1885, Vrouw. (Van onze visserijmedewerker) IJMUIDEN In de vissershaven werkte de bemanning van de kotter IJM 207 „Wiron 2" woensdagmiddag nog koortsachtig om het schip in zee te krijgen. Het is de bedoeling dat de IJM 207 samen met de KW 206 „Yvonne Jolanda" in span gaat vissen. Op de kotter IJM 207 heeft schip per Floor v.d. Plas te Katwijk aan Zee het bevel gekregen. Voorheen was hij gezagvoerder op de Wifon- kotter IJM 221. Dit laatste schip heeft nu Jan Korbee als gezagvoer der, die voorheen ook voor de Wiron voer, maar de visserij enige tijd on trouw is geweest door bij de bag- gerij werk te gaan zoeken. Dat schipper Korbee de spanvisse- rij niet heeft verleerd, is tijdens de laatste reis wel gebleken. Raad Lisse akkoord met 3 wethouders LISSE Dc raad van Lisse heeft zich gisteravond volledig akkoord verklaard met het voorstel van b. en w. met ingang van 1 september over te gaan tot het benoemen van drie wethouders. De drie posten zyn: L bedryven; 2. sociale zaken en woon ruimtezaken en 3. onderwijs. sport en recreatie. Bij de bespreking merkte de heer H. Nieuwenhuis (SPG) op, dat hij op zichzelf akkoord ging met de derde zetel, maar kwam verder met het ar gument, dat de sport in Lisse de zon dagsrust niet bevordert, maar bena deelt. De heer v. d. Berg (KVP) wil de vastgesteld zien,, dat onder het wethouderschap van sociale zaken ook „Het Spectrum" in Sassenheim (soc. werkplaats) komt te vallen. Als de raad op 31 augustus voor het laatst ïri de oude samenstelling bijeenkomt, is tevens het moment aangebroken, waarop de heer J. P. de Koning (nu tijdelijk wethouder soc. zaken) uit de politiek zal stap pen. Hij is 25 jaar raadslid (KVP) geweest. zeg reptiel of snake. Een nieuw gezicht met vele, vele variaties. Uit Engeland, Frankrijk en Italië. In maxi, midi en mini. I A A Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 21 augustus: hoog water 5.5218.20; laag water 1.5714.12. 'Openbaarheid in Oegstgeest OEGSTGEEST Naar aanleiding van de plaatselijke afdeling van D'66 heeft de PvdA-fractie laten weten voorstander te zijn van openbaar overleg over de samenstelling van het nieuwe college van B. en W. (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Vanavond gaan de PAK-partners van de nieuwe gemeenteraad, PvdA, PSP en D'66, zich beraden over de op 1 sep tember te volgen procedure bij de wethoudersverkiezing. Zoals bekend, liggen, wat „de andere kant" betreft, de kaarten op tafel nu voor het wethouderschap kandidaat zijn gesteld mevr. Den Haan en dr. Duyverman van de VVD, de heren Harmsen en Kret van de Prot.-Chr. Groep en de heren Lijten en Menken van de KVP. De PAK-partners hebben ondub belzinnig laten weten, dat de heren Harmsen en Menken voor hen vol komen onaanvaardbaar zyn; wel is het P/1 K van plan de heren Kret en Lyten op hun eigen wethouders- lijstje te zetten, dat vanavond wordt opgesteld. Verder werden tot van daag de namen van de heren Van Peype, Den Dubbelden en Dirks (al len PvdA) en Oostermann (D'66) door het PAK als kandidaat-wethouders genoemd. Pas vanavond zal hierover echter een definitieve beslissing worden ge nomen en ook zal worden bestudeerd wat er moet of kan gaan gebeuren als bijvoorbeeld buiten de heren Lij ten en Kret slechts twee kandidaten van het PAK bij de verkiezing de eindstreep halen. De consequentie is dan immers, gezien de PAK-eis van vier wethouders, dat die twee bedan ken, waardoor weer een nieuwe stemming nodig zal zijn. „Krijgsplan?" Zyn wy goed ingelicht dan wordt daarom vanavond ook nog een an dere mogelijkheid overwogen, een mogelijkheid, die in de niet bij het PAK aangesloten fracties wel enige verwarring zal stichten als zy zou worden gerealiseerd. Dit „krijgs plan" komt op het volgende neer: het PAK stelt een kandidatenlijst op, waarop slechts de namen van twee „PAK-kers' staan. Buiten de heren Kret (Prot.-Chr.) en Lyten (KVP) zul len dan nog twee voor het PAK aan vaardbare kandidaten in ae niet bU het PAK aangesloten fracties worden gezocht. Daarmee zou dan kunnen worden bereikt, dat het PAK niet zelf in het college komt geen haal bare kaart, gezien de eis van vier wethouders maar wel zouden dan de voor het PAK afgewezen heren Harmsen en Menken worden ver vangen door voor het PAK aan vaardbare mensen. Wat er vanavond echter ook uit de bus komt, één ding staat vast, en dat is dat de uitslag van de stemming op 1 september beslist niet bij voorbaat vast staat. Voor de door de Prot-Chr. Groep, de KVP en de WD naar vo ren geschoven kandidaten is de te verwachten stemverhouding een hachelijke zaak. In het gunstigste geval, zonder zieken of andere uit vallers, kunnen deze drie fracties zelf 19 van 39 stemmen leveren. Precies één stem te weinig om een meerderheid te halen. Prot.-Chr. Groep, KVP en WD zijn dus afhankelijk van anderen. Zy hopen op de, in dat geval beslis sende, stem van dc enige DS'70-er in de nieuwe raad. de heer Sannes. Stemt de heer Sannes anders, dan zijn de zes kandidaten van deze drie fracties theoretisch gezien „overgele verd" aan de slembeslissingen van de twee CPN-crs. Kansen gering Aan de andere kant zijn de kansen voor het PAK om vier „eigen" wet houders in het college te krijgen nog geringer; vandaar ook het door ons al gesignaleerde „krijgsplan', waar over vanavond zal worden gesproken. Maar pas op de verkiezingsdag. 1 sep tember, zal er klaarheid komen in deze bijzonder ingewikkelde college- vorming. Dan komt er een eind aan een politiek steekspel en begint de bestuurswerkelijkheid voor een nieuw college, waarvan ieder wel denkend mens toch wel hoopt, dat het zodanig wordt samengesteld, dat Leiden er wel bij vaart. Wethouder Sannes opent de Apolloschool LEIDEN Maandagmorgen 31 augustus om half 4 verricht wethou der Sannes zijn laatste officiële daad als wethouder door de nieuwe open bare Apolloschool aan het Strausspad in Zuidwest te openen. WARMOND/DE KAAG In de nacht van 12 september zal vanaf Warmund 'n nachl-prestatietocht van de Unie van Watersporttoeristen worden gehouden. Er zullen onge veer tachtig jachten aan meedoen. Donderdag 2o augustus Kantine Clos en Leembruggen Lange- gTacht 8 tot 12. 7.30 uur: rullavond Phlla- tellca. t Gehoorzaal. 2 tot to uur: meubel-dis countverkoop Mijnders. Vrijdag 21 augustus Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconcert Hal te van der Schaaf, met medewerking van Slmon Koeten, hobo. Gehoorzaal. 10 tot lfe uur: meubel-dis countverkoop Mijnders. Zaterdag 22 augustus LISSE St. Agathakerk 8 15 uur: or gelconcert Dirk Janszoon Zwart. Gehoorzaal. 10 tot 6 uur: meubei-dls- countverkoop Mijnders. Muziekagenda Donderdag 20 aug., 8 uur: orgelconcert door Peter Zwart in Immanuëlkerk te Rijnsburg (werken van Cor Kee, Jan Zwart (zijn grootvader), Henry Purcell. John Stanley. Dietrich Buxtehude en J- S. Bach. Vrijdag 21 aug.. Pieterskerk Lelden. 8.15 uur: orgelconcert Halte van der Schaaf met medewerking van Slmon Koeten hobo. Zwart. FILMS IN LEIDEN CAMERA The steriel Cuckoo. 14 Jaar, dag 2.30. 7 en 9 15 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: De man met de wassen beelden. 18 Jaar. LtDO West Side Story. 14 jaar. dag. ook zo 2 en 8 uur. LUX OR De strijd van Cable Hogan. 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45. 7 en 9,15 uur. REX De seks-zoekers. 18 Jaar dag. 2.30. 7 en 9.15 ur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. STUDIO Samen uit samen thuis. a.l„ dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en Apotheek R. van Breest Smallenburg. Loevesteln 6, Leiderdorp, tel. 42947. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 16 augustus van 8 tot 22 uur waargenomen door de Doeza Apotheek. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit ..Twentwer'. Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Mobiel ANWB-kantoor iedere maandag en donderdag van 13.0014.0# uur; zaterdag 15.00—16 00 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge in september beginnen de cursussen voor engelse conversatie duitse conversatie diplspreekvaardigheid) duitse handelscorrespondentie praktijkdiploma boekhouden praktijkdiploma) cursus prabo burggravenlaan 2 (in rembrandt-lyceum). leiden uil.: tv. de greef fred. hendriklaan 86 leiderdorp telefoon 01710-32532 vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhui» (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 2101 b.g.g. telefoon 10460; voor Informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: voor patiënten In klasse 3: dagelijks behalve dinsdag: 19.00—19.45 uur: dinsdag: 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag: 14.30—15.30 uur. Gynaecologie en verloskunde (eveneens klasse 3): dagelijks van 19.00—19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.00—14.30 uur. Praematuren (alleen voor ouders): maandag lot en met vrijdag van 19.00—19.15 uur; zaterdag en zondag van 14.15—14.30 uur. Kinderkllnlek: maandag. woensdag, donderdag en vrijdag: 18.15—19.00 uur: dinsdag: 13.00—14.00 uur; zaterdag: 15.00—16.00 uur; zondag, alg. Christ, en nationale feestdagen: 14.3016.00 uur. Ellsabethziekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- uf deling dagelijks van 3 tot en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Jelcersmaklinlek: maandag tot en met vrijdag van 18.45 tot 17.45 en 13 tot 15 uur. Diaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.15—8.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur.: 3c klas: van 14.00—15.00 uur. van 18.00—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.60X818.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWUK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1. tot 3 dinsdag van t tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek Tentoonstellingen Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim "Fathers Lelden (van 29 april tot 4 oktober) jksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenle ving ln N.w.-Afrlka (28 mei 12 oktober) Musea Acad. Inst mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30. dinsdag en vrijdag ook 1417 uur. Hortus. Rapenburg 73: l april 38 september. 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur. kassen zat en zon. gesloten; 1 oktober 31 maart 9—12 en 13.30-18 uur, zon. gesloten, kassen zat gesloten. Molcnmuseum De Valk: l april U september, dinsdag t/m zat 10—17 uur. zon. en teestd. 1317 uur, agd ten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3