Topmarkt in geen faillisement Morgen stichten 129 kerken' wereldorganisatie nieuwe HERVORMDEN, CONGREGATIONALISTEN, GEREFORMEERDEN EN PRESBYTERIANEN f Nauwe samenwerking met Wereldraad Gods woord heeft hoogste gezag Verwoesting van tempel herdacht Actie joodse nieuwjaars kaarten Expositie over bewogei historie van de Jodenl Een woord voor vandaag Vakbeweging wil wettelijke straf naast fusiecode Uitgevers van tijdschriften laken discriminatie Kerkbouw is diefstal BEROEPINGSWERK Dominees uit Noord-Ierland naar ons land Het evangelie door God beloofd handelt over Jezus Christus. Maar heeft zo'n evangelie ons nog wel iets te zeggen? Christus was een historische figuurmaar Hij leefde tweeduizend jaar geleden. Zo kunnen mensen klagen. Maar zij zijn vergeten dat Paulus in het begin van zijn brief aan de Romeinen nog iets zegt. Als er gespro ken wordt over Christus dan wordt er meteen bij gezegd: „Naar de Geest der heiligheid door zijn opstanding uit de doden verklaart Gods Zoon te zijn in kracht." Het gaat niet om de opstanding van Christus uit de doden, er wordt gesproken óver de opstanding van de doden door de Geest der heiligheid. Het gaat om mensen die dood zijn voor God, maar door Zijn Geest tol nieuw leven komen. Het is de Geest die ons weer verbindt met God. Eens blies God in de neusgaten van de pasgeschapen mens zijn levensadem, beter, zijn Levensgeest. Nu de mens dood is door de zonde wil God opnieuw naast de mens neerknielen om ons door de Heilige Geest opnieuw leven te geven, opdat wij weer voor God kunnen leven. I We lezen vandaag: 1 Timoteus 5 vers 17 tot 25. WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1970 (Van onze soc.-econ. redactie) HILVERSUM „Het wordt tyd dat de vakbeweging gaat streven naar een wettelijke regeling, waarbij het niet naleven van de fusie-code van de Sociaal-Economische Raad straf baar wordt gesteld". Dit verklaarde de voorzitter van het NVV, de heer A. H. Kloos, gistera vond in een uitzending van Avro's Televizier. Volgens de heer Kloos zijn er de laatste weken nauwelijks nog fusies geweest, waarbij de betrokken ondernemers de code goed hebben na geleefd. „Voor een openbare berisping (de enige straf, die daaraan verbonden is), zijn ze kennelijk niet bang", aldus de NVV-voorzitter. die o.m. doelde op de gang van zaken rondom de Cen trum Bank en de fusie tussen ETNA en DRU. Drs. S. C. Bakkenist, die per 1 sep tember voorzitter wordt van het Verbond van Nederlandse Onderne mingen, zei in dezelfde uitzending dat het onjuist is het bedrijfsleven te be oordelen op incidentele gevallen, waarbij zich ongewenste dingen voor doen, die dan vaak „door de pers nog al worden opgeblazen". DRIEBERGEN Met de kerk gebeurt vandaag wat er plaats heeft als men met een ha mer op een bolletje kwik slaat: het springt in dertig kleine bol letjes uit elkaar. Op één plaats gaat de kerk dicht, op grond van nuchtere, onontkoombare feiten. Op tien of twintig duikt ze weer op, in andere gestalte, met nieu we vormen, onder andere men sen, haar kostbare tradities gevat in de lijst van deze tijd. Het bekende evangelisatieblad De Open Deur peeft in zijn laatste afle vering nog een bijdrage kunnen op nemen. die ds. G P. Klijn. kort voor zijn overlijdm heeft geschreven. Hij senrijft naar aanleiding van het verscnijnsel, cat kerkgebouwen in de binnenstad v?n grote sleden in het westen van ons land r.iet meer voor hun oorspronkelijke bestemming kunnen worden gebruikt, maar inge richt zijn als verkooploEa'en. Werkkleding „De .kooplui van de markt om de hoek staan er nu warm en droog met hup stallen en kramen Zij kondigen aan, dat zij scmen de Topmarkt vor men met vrij entree voor iedereen. Hun plakka vt aan de kerkdeur be richten, dat ci „een grote partij werkkleding" is aangekomen mis schien is die vroeger te weinig mee gegeven aan het zondagse publiek bij het uitgaan van de kerk. Er wordt zoete Spamse wijn aan bevolen voor f 4,79 de fles misschien vonden de mensen het allengs te saai worden in die kerk. te weinig wijn, te weinig wat fe°stelijk aandoet en fon kelt... Een kerkdienst, die niet eindigt met de oproep: en nu de overall aan, jongens, zakt weg als water in het zand. Een p-eek die mets heeft van de vurig leid van wijn gaat als lauwe havermoutpap naar binnen, geen ge recht voor een feest, voor vreugde en gemeenschap." Toch wil de schrij ver zo'n ges.oien stadskerk niet ver wijten: nou zie je waar je terechtge komen bent met je sleur en sloom heid. „Er zit nog een spikkeltje hu mor in het feit. dat die marktjongens, die misschiïn van hun leven niet in de kerk icwamen, er nu dagelijks in en uit rennen om er hun boterham te verdienen. En bovendien: hier spelen tal van andere factoien mee. De mensen uit de binnenstad trekken weg, zij vesMgen zich in de buiten wijken, waar ze weer een andere J kerk vinden, moderrer, hopelijk energiekin opvangen presentatie. Overbodig Vier of vijf van zulke stadskerken, in de vorige eeuw te dicht op elkaar gebouwd, zijn nu grotendeels overbo dig geworden. Wat te doen? Afbraak is een dure zaak. Een nieuwe bestem ming? Alleen maar als die heel prak tisch, platvloers en midden tussen de mensen ligt: een Topmarkt, een ten toonstellingsruimte, een jongerencen trum, plaats voor discussie en ludieke experimenten van jongeren. En eigenlijk komt een kerk op die manier min of meer noodgedwongen toe aan een wezenlijk deel van haar opdraent: dienst aan alle mensen zonder onderscheid. Ei gewoon te zijn, niet voor zichzelf en eigen sta tus, maar vo.v mensen voor ieder die haar nodig leeft. Daar zit ook een vingerwijzing in voor hen, die met de kerk in haar massieve vroeger centra'e plaats wei nig of niets :--ieer beginnen kunnen. Zeg niet te gauw: kijK es even, een failliete ooel, afgezakt tot Topmarkt." (Van onze kerkredactie) NAIROBI De Taifa-hal van de universiteit van Kenia zal morgen het toneel zgn van een ongebruikelijke gebeurtenis. Twee confessionele wereldbonden zullen na korte aparte vergaderingen samensmelten. De afgevaardigden van de assemblee van de Internationale Con- gregationalistische Raad zullen toekijken, als de assemblee van de Hervormde Wereldbond vergadert en besluit om zichzelf op te heffen. De hervormde afgevaardigden zullen vervolgens het publiek vor men, als de ICR-mensen formeel besluiten, om hun organisatie te ontbinden. Alle afgevaardigden zullen dan gezamenlijk stemmen over de oprichting van een nieuwe organisatie, die de naam „Hervormde Wereldbond (presbyteraal en congregationalistisch)" zal krijgen. Daarna zullen de leiders van beide organisaties, dr. Wilhelm Niesel, de president van de HWB en dr. Ashby E. Bladen, de voorzitter van de ICR de nu verenigde assemblee toespre ken. Het hele gebeuren zal niet langer dan een uur duren. Het betekent de bekroning van tien jaar besprekingen en naar elkaar toegroeien. In 1968 stemde de meerderheid van de aan gesloten kerken voor fusie. In dat zelfde jaar begon de integratie al, doordat het kantoor van de ICR. dat in Londen gevestigd was, bij de HWB in Geneve introk. Onmiddellijk na deze vergadering zullen de 350 afgevaardigden van 129 kerken uit 75 landen lopen naar de grote Sint-Andreaskerk in de Ke- j den onder het thema „God verzoent niaase hoofdstad vooreen kerkdienst. jaaje Secretaris-generaal dr. Eugene Carson Blake van de Wereldraad van Kerken (hij heeft ook zitting in het AMSTERDAM Het bestuur van de Nederlandse organisatie van tijd schriftuitgevers noemt het rege ringsbesluit om nogmaals gedurende drie jaar telkens 10 miljoen uit de STER-gelden ter beschikking van de dagbladen te stellen, maar de tijdschriften daarvan uit te sluiten, een flagrante discriminatie. De organisatie stelt dat de tijd schriften een even belangrijke func tie vervullen in de vrije menings vorming als de dagbladen, terwijl de schade voor de tijdschriften door de STER-reclame zeker zo duidelijk is aa nte tonen als voor de dagbla den. Bepleit wordt de tijdschriften ten minste in verhouding tot de vroegere maatstaven ook in de compensatie regeling te laten delen. Verder dringt de organisatie er op aan de abonnementsprijzen onder het BTW- nultarief te plaatsen. bestuur van de Hervormde Wereld bond) zal in deze diepst preken over „het oude en het nieuwe verbond" naar aanleiding van Jeremia 31:31-34 en Lucas 1:78-79. Avondmaal Na de preek zal de plechtige „Ver- bondssluiting" plaatsvinden. Dr. Nie sel en dr. Bladen leggen vervolgens de tekenen van hun waardigheid op de avondmaalstafel. Daarna wordt het avondmaal gevierd. De dien6t in de Sint-Andreaskerk zal worden uitgezonden door de Ke- niase televisie. Daarna zal er tot 30 augustus een verenigde assemblee worden gehou- en maakt vrij" Tot de Hervormde Wereldbond be horen 114 kerken. Het zijn aan de ene kant hervormde of gereformeerde kerken in Nederland, Duitsland, Zwitserland, aan de andere kant presbyteriaanse kerken in de an- gelsaksische wereld en verder vele minderheidskerken in totaal meer dan zeventig landen. In Nederland is de Nederlandse Hervormde Kerk als vanouds lid. Enkele jaren geleden traden ook de Gereformeerde Kerken toe. De Internationale Congregationalis- tische Raad telt 19 leden. Tot deze organisatie behoort in ons land de Remonstrantse Broederschap. Een van deze kerken heeft zich terugge trokken wegens principiële bezwaren tegen de fusie. Het is de Unie van Onafhankelijken in Wales, die vreest dat de fusie een gevaar is voor de onafhankelijkheid van de plaatselijke gemeente, vanouds een adagium van de congregationalisten. Vijf ICR-kerken waren reeds tege lijk lid van dc HWB. Zodoende zullen na de fusie bij de nieuwe HWB 127 i kerken aangesloten zijn. Daarbij ko men er nog twee, die het lidmaat schap hebben aangevraagd, onder welke de Toradjakerk op Celebes. Vreemd „Hoe vreemd is het, dat wij apart bleven, terwijl wij zoveel gemeen-» schappelijks hebben in geloofsbelij denis en kerkorganisatie", zegt de boodschap, die naar de aangesloten kerken is uitgegaan. Er zullen op deze assemblee meer jongeren zijn dan ooit tevoren. In 1968 (vóór Uppsala!) vroeg het uitvoe rende comité aan alle kerken om minstens één jongere af te vaardigen. De kleinere kerken, die normaal maar een afgevaardigde mochten zenden, werden uitgenodigd, om er een meer te sturen, mits hij/zij bene den de dertig zou zijn. Zodoende kon den 69 kerken, voornamelijk uit de Derde Wereld, hun delegatie verdub belen. Men verwacht ongeveer 550 mensen, waarvan 350 officiële afge vaardigden en tweehonderd advi seurs, waarnemers, gasten en persmensen. Verzoening Het thema „God verzoent en maakt vrij" heeft betrekking op het centrale van het christelijk geloof: hoe spre ken wij zinvol tot onze medemensen over Cod, die verzoenend werkt? Hoe kunnen wij goedkope interpretaties van het begrip verzoening vermijden, „een woord dat genezen moet worden om genezing te kunnen brengen." De bekende Duitse theoloog Jürgen Moltmann, zal het assemblee-thema op de eerste plenaire vergadering, 'morgenavond Inleiden. Dat zal tevens het enige grote referaat van deze as semblee zijn. In een voorstudie maakt Moltmann al duidelijk, dat het niet om twee aparte thema's gaat: verzoening en vrijheid. Het laatste hangt onlosma kelijk samen met Gods verzoenings daad. Verzoening beschrijft hij als „niet slechts het herstel van de oude schepping, maar het begin van een nieuwe schepping." Als verzoening niet het begin is van verandering, is het alleen maar een goedkope en ge makkelijk sanctionering van bestaand onrecht. Er zijn vier secties. De eerste, die dogmatisch is en tot thema va* Gods wereld", zal worden ingeleid door prof. dr. H. Berkhof uit Leiden. In deze sectie zal het gaan over verzoe ning als sleutel tot de schepping Na gegaan zal worden hoe het komt, dat de calvinistische theologie er niet in geslaagd is, om de persoonlijke en de kosmische elementen in het geloof bijeen te houden. Sectie II „Verzoening en de mens; de vrijheid van de nieuwe mens" houdt zich bezig met ethische vragen. Inleider is hier prof. George Caird uit Oxford. Prof. Charles West van de Prince- ton Theological Seminary (VS) zal del derde sectie inleiden, die waarsehijn-l lijk de meeste aandacht zal trekkenM „Verzoening en samenleving; de vrijfl beid van een rechtvaardige orde.1* Hier zal het gaan om de grenzen en de rechtvaardiging van het geweld, g een juiste verdeling van de welvaart, E om rassenintegratie en om de vraag: kan een christen revolutionair zijn? Van belang is hier, dat de Neder duitse Gereformeerde Kerk en de Ne-, derduitsch Hervormde Kerk Zuid-Afrika ook in Nairobi prcsen£ zullen zijn. Prof. C. S. Song uit Formosa sectie IV inleiden „Verzoening en kerk; de vrijheid van het christelijk getuigenis". Hier zal het vooral gaa om de verhouding christendom-ande re godsdiensten en om de plaats va de kerken in de Derde Wereld. En verder komen de huishoudelij zaken aan de orde, zoals de nieuw constitutie waarop de toekomstig ontwikkeling van de HWB kan wor den gebaseerd. Sober Men verwacht niet, dat de organi satie zal worden uitgebreid. De miljoen leden tellende bond he maar zeven man personeel, een heel verschil met de Lutherse Wereldfede ratie. Dat past geheel in de opzet van Hervormde Wereldbond. Zodra Wereldraad van Kerken werd opge richt, stelde de HWB zich op he standpunt, dat ze niets meer zelf wil de doen, wat door de Wereldraad zo kunnen worden gedaan. Daarom werd het bureau van HWB al meteen in 1948 overgebracl van Edinburgh naar Genève. Daaroi heeft de HWB ook niet, als Lutherse Wereldfederatie, een eige apparaat voor internationale hulpve lening. Voorgesteld wordt, dat het burea in Genève zal bestaan uit een secri tariaat en twee departementen: voor theologie en een voor sameifl werkingen getuigenis. De constitutie gaat ook in de ricfl ting van een kleinere assemblee een kleiner uitvoerend comité. NAIROBI Als tijdens de plechtige kerkdienst, morgen in de Sint-Andreaskerk, de „verbondssluiting" plaatsvindt, zul len 350 afgevaardigden van 129 kerken uit 75 landen, tezamen 55 miljoen mensen vertegenwoordigend, samen de volgende woorden uitspreken: Wij, de vertegenwoordigers van hervormde, presbyteriaanse en con- gregationalistische kerken uit alle delen van de wereld, die het Woord van God, gegeven in de Bijbel, houden voor het hoogste gezag in zaken van geloof en leven, Jezus Christus erkennen als Hoofd van de kerk en ons verheugen in onze gemeenschap met de hele kerk, verenigen ons om in alles de gezindheid van Christus te zoeken, om samen te getuigen vn zijn evangelie, om Hem te*dienen in de hele wereld en opdat wij beter toegerust zullen zijn voor de taken, die Hij ons oplegt om vandaag de nieuwe Hervormde Wereldbond te stichten. Heer, help ons U en onze medemensen trouw te blijven. Amen. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. rund 2. specenj. 7. foei. 9. •taal. 12. snijwctfctuig. 1?. bergweide, IJ. be hoeftig. 17. voorzetsel. 18. leger, 20. en omstre ken (aflt.X 21. op barnsteen gelijkende han- soort. 22. uitslag op metalen. 23. voorvoegsel, 24. schrijfkostcn. 26. water in Friesland 27. reeks, 28. muzieknoot, 29. loot, 33. dwaas. 37. reeds. 38. pit met was omgeven. 39 rondhout Verticaal: 1. rivier in Rusland. 2. nachtge waad 3. voegwoord 4. godsdienstig lied 5 vocgwooi i (Fr.). 6. vertragingstoestel. 8. spil L 10. geheugen. II. aanwezig, i2. r.-13. plaats - Frankrijk, 14. vogel, 16. kerk. rangstuk, 18. vu, 19. Myth. Figuur 25. suiker (MaL). 30. maling, 31. lynx. 32. volks naam van de kauw, 34. bergplaats, 35. oude re kening (afk.X 36. dierengeluid OpkMaiag rorige puzzel 2. adem - Made 3. riet - her 4. Aram - raam 5. boer - robe 6. ooit - tooi Bij klaagmuur waren 50.000 mensen (Van onze kerkredactie) JERUZALEM In Jeruzalem is de verwoesting van de tempel door de Romeinen. 19 eeuwen geleden, her dacht met een manifestatie, die naar schatting 50.000 mensen bij de klaag muur verenigde, waar religieuze sa menkomsten werden gehouden. Dui- zenden van hen verwijlden een hele i zelfs mobiel bouwen, nacht zingend en biddend bij de muur. In Israël waren winkels, banken, café's en amusementscentra de hele dag gesloten. Vorme joden in Israël i en daarbuiten vastten de hele herden kingsdag en legden zich. traditiege trouw zonder hoofdkussen te slapen, dan wel strekten zich in plaats van op bed, op de grond uit. (Van onze kerkredactie) LONDEN „Eigendom is diefstal." Deze oude socialistische leus geldt ook voor kerkelijk eigendom, meent „Outlook", het blad van de Presby teriaanse Kerk in Engeland. Het blad geeft commentaar op een recent onderzoek naar het gebruik van de gebouwen van deze kerk. De meeste kerken worden maar twee of drie uur in de week gebruikt en zijn zelfs dan nog voor het grootste deel leeg. Slechts een op de vijf kerken is zondagsmorgens voor meer dan de helft gevuld en zondagsavonds een op de veertig. Daarom noemt Outlook de huidige kerkbouwpraktijk dief stal van geld, tijd en energie van goedwillige kerkleden. Het blad adviseert: kleiner bouwen, samen bouwen, semi-permanent en NED. HERV. KERK Beroepen te Twijzelerheide (toez.): J. L. Couvée te Nieuw Weerdinge; te Soest: Jac. Smit te Klazienaveen; te Dokkum: A. v. d. Bovenkamo te Alk- 1 maar. Weer vragen over inhaalverbod voor vrachtwagens DEN HAAG De Kamerleden Comelissen, v. d. Heuvel en Kolf schoten (allen KVP) hebben opnieuw vragen gesteld over het instellen van een inhaalverbod voor vrachtwagens. Minister Bakker had eerder te ken nen gegeven, dat hij hiervoor geen aanleiding zag. De Kamerleden willen een onderzoek naar de voor- en na delen van een inhaalverbod voor vrachtauto's. (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM Volgende week hoopt de hervormde gemeente van de hoofdstad twee Noordierse dominees als gast in zijn midden te hebben. Zij behoren tot de Presbyteriaanse kerk in Noord-Ierland (Belfast), de grootste protestantse demonstratie in dit door herhaalde onlusten ge plaagde gebied. Het betreft de komst van reverend H. R. Allen en reverend W. J. Vance. Hun komst moet worden gezien als een vervolg op het bezoek dat twee rooms-katholieken uit Noord-Ierland vorig jaar aan Amsterdam hebben gebracht. Zij zijn bereid gevonden hun visii te geven op de problematiek en d recente gebeurtenissen in hun lan< Er worden verscheidene samenkom; ten in verband met dit bezoek gehot den: een voorlichtingsmiddag in h< centrum Amstelhof op donderdag augustus, een interkerkelijke ontmoi tingssamenkomst in de Thomasker op donderdagavond, een lunchgespre met gemeenteraadsleden op vrijda en enkele samenkomsten met rooms- -katholieken op vrijdag en zaterdag. Zondagmorgen 30 augustus tenslot te zullen de beide Ierse dominees aanwezig zijn in de Westerkerk, waar zij in een dienst, die door ds. F. Oberman wordt geleid, een boodschap zullen voorlezen gericht tot protes tanten en rooms-katholieken. Er staan ook bezoeken op het program ma aan het Anne Frankhuis en het Rembrandthuis. AMSTERDAM Ter gele genheid van het joodse nieuw jaar (deze keer 1 oktober) brengt de Alijat Hanoar, de be kende jeugdimmigratie naar Is raël, ook dit jaar weer haar kaarten van Rosj Hasj ana in de handel. De opbrengst van deze nieuwjaars kaarten is ee.i bijdrage aan het werk van deze organisatie: het overbrengen en begeleiden van joodse kinderen naar Israël. Het betreft, hier doorgaans tra nche gevallen: kinderen van wie de iders het land niet mogen verlaten, nderen van wie de ouders recht reeks worden bedreigd, kinderen die un ouders verloren. Uiteraard be eft dit thans over het algemeen ^en Westeuropese landeen meer. De Alijat Hanoar begeleidt deze nderen in Israël tot ze volwassen jn. leert ze een vak of verzorgt hun oleiding in overeenstemming met de vensen van hun ouders. Vrijwilligsters verkopen de nieuw jaarskaarten In verschillende grote warenhuizen in speciale stands. In DELFT - Onder de Israëlische vlag welke in dit geval de gehele lading volkomen dekt is in het priesterkoor van de Oude Kerk gisteren een uiterst interessante expositie geopend. Tot 6 september kan men de frap pante beelden uit de bewogen en met bloed en tranen gemarkeerde historie van de joden zien en ook een schat aan zilveren en koperen voorwerpen, die een indruk geven van de luister en religieuze erediensten der Israë liërs. Zo zijn er een besnijdeniskistje met inhoud, gebedsriemen, zilveren sier torens uit Amsterdam (1716), een rijk bewerkt en kostbaar toraschild uit Praag (1770), een suggestief gedeco reerde ramshoorn, welke alleen op de Joodse Nieuwjaarsdag (1 okt.) gebla zen wordt in de synagogen, minutieus knipwerk van perkament en zijden toont de Nederlandse Esterrol (Megil- lah) uit de 17de eeuw. Wetsrollen Verder zijn er zorgvuldig gecalli- grafeerde wetsrollen, de eerste vijf boeken van Mozes, fraai verlucht met gravures van Bernard Picard (1663 1733). Imponerend zijh een koperen Den Haag gebeurt dat van 14 tot 25 chanoëkandelaar en een zevenarmi- september en in Rotterdam van 31 augustus tot 14 september, beiden bij Gerzon en in De Bijenkorf De kaarten en luchtpostbrieven zijn heel mooi. HM zijn reproducties van bekende Nederlandse schilders en werkstukken van Israëlische schil ders en grafici. ge synagogelamp (Nederland 18de eeuw), thans symbool van het eeuwi ge licht en de staat Israël. Curieus zijn ten slotte de twintig boeken van Flavius Josephus, in het Nederlands uitgegeven bij Marten Schagen in 1732 in Amsterdam. Zij geven de strijd tussen de Joden en de Romeinen weer. Aan die stri herinneren de 'foto's van recente op] gravingen van de tempelfundamei ten van de bergvesting Herodion t^j noordwesten van Bethlehem en het onneembare fort Massada. Natuur getrouw Bij de vele opgravingen kwarrn talrijke voorwerpen te voorschijn e( zo brengt de expositie natuurgetrc we en uit dezelfde materie maakte modellen uit de vroeg Kl naanitische periode tot aan het H< linistische tijdperk der Macabeeën. Indrukwekkende foto's roepen droeve jaren '40'45 in herinnerin terwijl een andere serie met een ui voerige documentatie uitstekeni voorlichting geeft over de opbouw het wel en wee var: de huidige sta Israël. Ook toeristische mogelijk» den zijn daarbij niet vergeten. De tentoonstelling kwam tot stan met medewerking van de Israëlisd ambassade in Den Haag. liet weer in Europa weer nax. temp. neei# gisteren Amsterdam zwaar bew 17 1 Brussel geh. bew 20 0 Frankfort zwaar bew. 21 f Genève regen 20 J Innsbruck half bew. 22 0 Kopenhagen licht bew. 17 01 Locarno onweer 25 3 Londen motregen 18 9 OJ Luxemburg regen 19 Madrid on bew. 32 0 Majorca licht bew. 29 0 München half bew. 20 0 Nice zwaar bew. 27 0 Parijs zwaar bew 20 3 Rome licht bew. 29 0 ZUrlcb regen 21 01

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2