Kerkparlement met echte medeverantwoordelijkheid 1 Inflatie correctie teruggeven geheel Dr. E. G. Blake berispt ons als stel schooljongens Israël Duitse oud-lutheranen gaan zich verenigen 'I Een woord voor vandaag Vooraanstaande I T s j echoslowaken gearresteerd Voorstellen inzake bestuur R.K. Kerk Uw probleem is het onze Helft a.r. gespreksgroepen: Ds. F. H. Pasm|; overleden British Weekly: Wereldraad lijkt Vaticaan wel KVP, CHU en ARP Stuurgroep werkt aan program Opbrengst GZB- zendingsdag 118X100 Fout kost Canadese kerk miljoen gulden Belgische SS-er uitgeleverd BEROEPlNGSWERÏ Wat is het evangelie van God, waarvan Paulus in het begin van zijn brief aan de Romeinen spreekt? Wat is die blijde boodschap? De meeste mensen zullen geneigd zijn te zeggen: Het is het heil. Het is de boodschap van vergeving van zonden. Het is de boodschap dal God genadig is. Het is de boodschap dat ik naar de hemel ga. Het merkwaardige is dan dal ik zelf de kern ben van het evangelie van God. Hel blijde zit in mijn verlossing, mijn vergeving, mijn toe komst, mijn eeuwig leven. Paplus zegt- echter iets heel anders. Wat is de kern van het evangelie? Het is hét evangelie aangaande Jezus Christus. Hij is de kern. Het is de boodschap van Zijn leven, ster ven, opstanding en verheerlijking. Het is de boodschap dat God komt wonen bij de mensen, bij zondige mensen. Het is de bood schap dat de geweldige kloof tussen God en mens is overbrugd Het is de boodschap dat de mens een plaats mag ontvangen in het plan van God Het blijde is, dat wij mensen opgenomen zijn in het werk schema van God. Want daardoor krijgt ons leven zin. We hebben weer een doel om voor te leven. En pas een leven, dat zin heeft, kan een gelukkig leven zijn. Weiezen vandaag: 1 Timoteus5 Vers 1 tot 16. PRAAG In Tsjechoslowakije wordt de he'ze tegen liberale promi nenten in volle hevigheid voortgezet. In Korte tijd zijn verscheidene be kende Tsjechen gearresteerd. In wel ingelichte kringen in Praag is verno men dat het noofd van de Tsjechoslo- waakse filmindustrie Alois Polednak is aangenouden. De historicus dr. Ja. roslav Sedivv is hetzelfde lot te beurt gevallen. 68-jarige Pavel Rei- mann. vooraanstaand lid van de com munistische partij, is uit de partij ge zet. Het is niet bekend wat deze mensen ten laste wordt gelegd. Politieke processen tegen zeker drie personen ziin in voorbeieiding. Zij zouden een petitie hebben gezonden aan de regering, waarin wordt ge waarschuwd legen terugkeer naar de Stalinisme praktijken. Oud-wereld kampioen atleriek Emil Zatopek heeft onlangs ?n het openbaai een deel van zijn vroegere bezwaren tegen de nieuwe regering ingetrokken. DE KRANT NAAR UW VAKANTIE-ADRES Dit leunt u UITSLUITEND opgeven met de bon uit de krant. Telefonische opgaven kunnen NIET meer ingenomen. UTRECHT Eén kerkelijk bureau voor de hele Nederlandse kerkprovincie is het belangrijkste voorstel van de commissie- Steenkamp inzake de nieuwe bestuursvorm voor de Rooms- Katholieke Kerk in ons land. De commissie heeft ook een aantal fundamentele uitgangspunten geformuleerd voor het nationaal pastoraal beraad, dat in de toekomst als een soort kerkparlement moet gaan functioneren. Uw brieven worden alle persoonlijk beantwoord en be horen daarom van naam en adres voorzien te zijn. Ge heimhouding is verzekerd. U gelieve één gulden aan post zegels bij te sluiten. Een se lectie uit de antwoorden pu bliceren we in deze rubriek. Vraag: Wat betekenen de volgende Deense woorden op een schelle koord? Syd Slesvig 1637: Hus-Hum- lahave-Fvn. Heubarg-Ejderstedt. Laesgaard-Tangtag. Stubmplle Bryggerset- FynHusmandsbolig- Sjaelland. Bystaevnet-0st-Jylland. Antwoord: Zuid-Sleeswijk 1637. Hoptuintje-Funen. Hooibereiding- eiderstedt (de spelling geeft hier moeilijkheden). Wierdak- Laesard. Stoppelhoop bij brouwe- rij-Funen. Keuterboerderij-Seeland. Stedelijke samenkomst-Oost-Jut- land. Vraag: U schreef over een bejaar de vrouw," die in een psychiatrische inrichting wordt verpleegd, dat haar nalatenschap geen gevaar liep omdat ongehuwden vanaf 65 jaar, als ze een jaar in een inrichting hebben gezeten, ƒ211 per maand verschul digd zijn. Maar onlangs is een tante gestorven, die bijna drie jaar ver pleegd werd in een reactiveringscen trum. Na haar overlijden moesten alle onkosten vergoed worden. Antwoord: Wij hadden het over Iemand, die verpleegd werd krach tens de Algemene wet bijzondere ziektekosten. De door haar op te brengen gelden bedragen minder dan haar AOW,- en zullen dus haar nalatenschap niet schaden. Ze be hoeft immers geen beroep te doen op de bijstandswet. Uw tante heeft klaarblijkelijk niet van de AWBZ kunnen profiteren. Haar verpleging is kennelijk door de gemeente betaald krachtens de bij standswet. In dat geval had de ge meente recht op verhaal op de nala tenschap. Vraag: De enige dochter van een bejaard echtpaar was getrouwd en liet drie minderjarige kinderen ach ter. Als nu een van de beide echtge noten overlijdt, erft de langstleven de dan alles, of is het nodig een stukje te laten opmaken waarbij de belangen van de langstlevende vei lig worden gesteld? Antwoord: Kennelijk zijn beide echtgenoten in gemeenschap van goederen getrouwd. Als één hunner overlijdt, behoudt de langstlevende de helft van de gemeenschap en erft bovendien de helft van het restant. De langstlevende heeft dus In totaal recht op 75 procent van de gemeen schap. terwijl de overige 25 procent naar de drie kleinkinderen gaat. Het ls mogelijk bij testament te bepalen, dat dit aandeel van de kleinkinderen gehalveerd wordt ten gunste van de langstlevende. In overleg met de notaris is het mis schien mogelijk nog gunstiger rege lingen voor de langstlevende te tref fen. Vraag: Is diepvriesvlees in voe dingswaarde gelijk aan vers vlees? Antwoord: De voedingswaarde van diepgevroren vlees, vis, gevogel te en wild kan gelijkgesteld worden met die van vers (Van onze parlementsredaktie) DEN HAAG De volledige zogenaamde inflatiecorrectie moet worden teruggegeven, ook al zou hierdoor later de BTW verder verhoogd moeten wor den. In de ARP hebben 32 gespreksgroe pen dit probleem behandeld en van de 198 deelnemers was 48 procent voor het herzien van de tarieven van de loon- en inkomstenbelasting als compensatie voor de geldontwaar ding. Als reden gaf men op: Het was af spraak. En ook: Het is een kwestie van sociale rechtvaardigheid. Van de deelnemers aan de ge spreksgroepen wilde 31,8 pet de 900 miljoen gulden niet teruggeven. Het gevolg zou toch een verhoging van de BTW zijn. Het belangrijkste thema van de gespreksgroepen was de inflatie en haar gevolgen. Het onderwerp inte resseerde de dames kennelijk minder. Men telde tenminste slechts 15 vrou welijke deelnemers. Wat de overheidsbestedingen be treft. was 42 pet van mening, dat de ze even snel moeten stijgen als de particuliere bestedingen. 40.9 pet was voor een snellere stijging van de overheidsuitgaven dan de particuliere bestedingen. Prioriteiten De gespreksgroepen stelden het volgende prioriteitenlijstje op voor het sociaal-economisch overheidsbe leid: 1. Bestrijding van de inflatie; 2. Rechtvaardige inkomensverhou dingen; 3. Bestrijding van de werkloosheid; 4. Meer sociale zekerheid. De deelnemers waren bijna una- De commissie, onder voorzitter schap van prof. dr. P. J. A. Steen kamp uit Eindhoven, werd aan het eind van het pastoraal concilie door de bisschoppen ingesteld met als op dracht voorstellen te doen over de wijze, waarop een nationaal pasto raal beraad als permanente voort zetting van het pastoraal concilie vorm kan worden gegeven. Op deze wijze zou het principe con creet worden gemaakt, dat voortaan priesters, religieuzen en leken samen met de bisschoppen het beleid in Nederland zullen uitmaken, overeen komstig de wens van de bisschoppen hun pastoraal beleid voortaan uit te voeren in een voortdurende dialoog met de eigentijdse geloofsbeleving. Volgens De Volkskrant heeft de commissie-Steenkamp onder meer de volgende punten aangegeven voor het nationaal pastoraal beraad. Het mag geen vrijblijvend overlegorgaan zijn, maar moet samen met de bisschop penconferentie werkelijk medever antwoordelijk zijn voor het beleid. Toetsingsrecht Wel moeten de bisschoppen krach tens positie en kennis van zaken een niem (namelijk 90,4 pet.) van mening dat er in Nederland waardevaste pensioenvoorzieningen moeten komen, ook al betekent dit een geleidelijk zwaarder wordende premielast. In de ARP spraken verder 61 groe pen (totaal 353 personen) over het welzijn. De opvatting dat de overheid de burgers moet beschermen tegen de i nadelige gevolgen van de wetenschap en de techniek sprak 38,3 pet van de deelnemers wel aan. 24.9 pet meende, dat de overheid allerlei particuliere initiatieven en organisaties op dit ter rein moreel en financieel zo sterk mogelijk moet steunen. Welzijnsbeleid is een nieuwe di mensie; een bepaalde diepgang voor het gehele politieke beleid, die, als ze goed wordt geformuleerd, een eigen tijdse verwoording van de christelijke politiek zou kunnen worden. Van de deelnemers was 64,3 pet het eens met deze omschrijving. 13.3 pet vond welzijnsbeleid gewoon het op lossen van praktische problemen (luchtverontreiniging) en het schep pen van recreatiemogelijkheden. „toetsingsrecht" behouden, dat hun de eindverantwoordelijkheid laat, „omdat de belangen van de univer sele kerk eisen, dat de uiteindelijke J. STEEN KAMP (Vervolg van pag. 1) In Washington toonde men zich i zeer verrast over deze scherpe op merkingen van Eban. Regerings functionarissen zeiden dat de VS Israëls integriteit, nauwkeurigheid of ernst niet in het geding willen brengen, maar geen oordeel willen vellen alvorens het bewijsmateriaal scherp is geanalyseerd. Waarnemers menen dat er sprake is van een duidelijke vertrouwens crisis in de Amerikaans-Israëlische betrekkingen en dat Israëls geloof in de Amerikaanse belofte dat het bestand de Israëlische militaire vei ligheid niet in gevaar zou brengen, is ondermijnd. Intussen onderzoekt de Ameri kaanse regering nog de Israëlische klacht over de beweerde bestands schendingen. Woordvoerder van buitenlandse zaken, McCloskey, zei dat resultaten deze week nog kun nen worden verwacht. Bemiddeling Van Arabische diplomaten in Bei roet is vernomen dat Soedan van daag begonnen is aan een bemidde lingspoging om een eind te maken aan de verdeeldheid in het Arabi sche kamp, ontstaan door het Ame rikaanse vredesinitiatief. Een dele gatie bezoekt hiervoor de hoofdste den van Egypte. Syrië, Irak en Algerije. De Iraakse regering zou volgens het Egyptische blad Al Achram begonnen zijn met discriminerende maatregelen te nemen tegen een aahtal in dat land werkende Egyp- tenaren. Er zouden vijf Egyptenaren, onder wie drie leden van het Egyp tische consulaat in Bagdad in hech tenis zijn genomen. Volgens Al Achram betreft het hier een wraakneming voor het feit dat de Egyptische justitie een ver volging heeft ingesteld tegen twee leden van de Iraakse Baathpartij, die onlangs in Kairo anti-Egyptische vlugschriften verspreidden. beleidsbepaling geschiedt tegen de achtergrond van de wereldkerk, de standpunten van de paus en van het wereldepiscopaat." Het bestuur van dit „kerkparle ment" zou moeten bestaan uit twaalf personen: drie bisschoppen, en ver der priesters, religieuzen en leken. De praktijk van het pastoraal con cilie heeft, aldus het rapport van de commissie-Steenkamp, aangetoond, dat de voorgestelde nieuwe wijze van gezangsuitoefening geen afbreuk doet aan het beginsel van hiërachische structuur van de kerk. De verant woordelijkheid van de bisschoppen voor de kerkprovincie als geheel is door het pastoraal concilie zelfs ver sterkt. De opzet van het nationaal pasto raal beraad zou nader moeten wor den uitgewerkt door het voorgestelde landelijke kerkelijke bureau. Coördinatie Dit bureau zal coördinatie moeten brengen in de Nederlandse kerkpro vincie. die thans organisatorisch nog een veelheid van bureaus en instan ties is, die veelal langs elkaar heen werken. Het bureau zou volgens de commis sie vier afdelingen moeten hebben: een werksecretariaat. een studiecen trum op pastoraal gebied, een depar tement dat zorgt voor een nationale planning op het gebied van financiën en mankracht en een departement voor informatie. De commissie-Steenkamp bestaat uit prof. Steenkamp, bisschop P. J. A. Moors, drs. L. C. van der Boom, prof. mr. dr. J. J. Loeff, prof. J. J. A. Vol- lebergh en drs. B. Wilbrink. (Van een medewerker) HAARLEM Op 83-jarige leef* tijd is ds. F. H. Pasma, emeriti doopsgezind predikant, overleden. I* D'i In doopsgezinde kringen genoot d da Pasma bekendheid. Zo was hij vascl 1939 tot 1946 bestuurslid van de Alg ha mene Doopsgezinde Sociëteit, heeft zich vooralingezet voor stimuli ring van het geestelijk leven op h er plaatselijk vlak. Onder zijn leiding is de Sociëti ro ook lid geworden van het Conve de van Kerken. Verder is hij curator-g Hi neraal geweest van de doopsgezini rii sociëteot in Amsterdam en van die j Friesland. Ds. Pasma, die 1913 predikant wei in stond te Mensingeweer, Dantami en woude en Grouw. In de laatste plaa w bleef hij meer da dertig jaar. nami lijk van 1920 tot zijn emeritaat 1951. Bisschopsambt nog omstreden Anagram-puzzel 1 3 5 6 7 Uil de woorden vin de eerste nj moeten de woorden van de tweede nj worden gevormd. De beginletter! vin de woorden uit de eerste nj vor men de mam van een Afrikaanse ooievaar 1sappig - niet breed 2. levenslucht - plaats in N.Br. 3. trissoort welige was 4. oijb. figuur omlijsting landbouwer kledingstuk 6. te eniger tijd - sier 7. aanloop - rivier in O-Siberië op lowing vorige puaM 1. malie. 2. lor. 3. tiran. DEN HAAG ARP. CHU en KVP hebben een stuurgroep ingesteld die tot taak heeft, een ontwerp te ver vaardigen voor een gezamenlijk ur gentieprogram van deze drie partijen voorde periode 1971-1975. De samenstelling van deze stuur groep is als volgt: voor de ARP: prof. dr. W. Albeda, mr. B. W. Biesneuvel, drs. B. Goudzwaard, drs. D. T. Kui per, dr. A. Veerman. Voor de CHU: dr E. Bleumink, prof. dr. J. W. van Hulst, dr. R. J. H. Kruisinga, J. T. Mellema, drs B. J. Udink Voor de KVP mr. R. J. Nelissen, drs. W. K. N. Schmelzcr. mr. A. van der Stee, prof. dr. T. A. J. M. Steenkamp. dr. G. H. Veringa en mr. F. A Bibo. secretaris (Van een onzer verslaggeefsters) ZEIST Op de zendingsdag van de Gereformeerde Zendingsbond in de Hervormde Kerk, die donderdag 6 augustus in het Rijssenburgse bos in Driebergen-Rijssenburg werd gehou den. is ƒ118.000 ingezameld. De collecte-opbrengst alleen al be droeg 64.000. De resterende 54.000 was het resultaat van verkoop var; souvenirs uit Toradjaland en Kenia, grammofoonplaten en boeken en handwerk. Het handwerk van de vrouwenverenigingen bracht 5000 op Van het bedrag, dat de verkoop van al deze artikelen opbracht, moeten echter nog de onkosten worden afge trokken. LONDEN De Engelse chris telijke krant British Weekly is het niet eens met de manier waarop dr. Eugene Carson Blake, secretaris-generaal van de We reldraad van Kerken, onlangs een afkeurende brief heeft ge zonden aan de Britse Raad van Kerken over het voornemen van de Engelse regering om wapens te leveren aan Zuid-Afrika. Een afschrift van dit schrijven heeft dr. Blake gezonden aan de En gelse regering. in een hoofdarti kel van British Weekly schrijft E. H. Robertson: Dr. Blake stuurde een ultimatum naar de Britse Raad van Kerken, zoveel als een berispende brief aan een schooljon gen en een door slag naar het school hoofd op de koop toe! Het is niet zo, dat we het oneens zijn met wat hij zegt. Hij zegt. wat velen van ons al zo lang zeggen en zowel labour als conserva tieve regeringen weten heel goed waar de kerken van Engeland staan. Argumenten Evenmir- als Blake zijn we ingenomen met de argumenten dat de verkoop van wapens Engelands economische positie zou verstevigen, ex tra hulp aan onder ontwikkelde landen zou verschaffen en de uitbreiding van communistische in vloed zou helpen be perken. Robertson zegt ver der: We zijn het niet oneens met Blake, maar we betwijfelen eenvoudig zijn me thoden en zijn be ducht voor de aan matigende rol van de Wereldraad van Kerken. De Raad moet niet pro beren het morele geweten van de wereld te zijn. Denigrerend voegt de scribent er dan aan toe: De Raad moet leren, dat Genève niet het centrum van de wereld is. Het is welbeschouwd slechts een Zwitsers provinciestadje, juist buiten de hoofdluchtlijnen gelegen. „Dit is het begin van een protestants Vaticaan." Geweten Robertson noemt zo'n brief alleen gerechtvaardigd als het geweten van de Engelse kerk in slaap zou zijn. Maar daar heeft hij geen aanwijzin gen voor. Voldoende overleg met de Britse Raad van Kerken vond niet plaats en het lag eerder op de weg van de secretaris-generaal van deze raad om de brief naar de Engelse minister-president te sturen. Hoe de Britse Raad van Kerken zelf over de wapenleveranties en dr. Bla ke's brief dacht is bekend geworden uit een open brief in Times, die was ondertekend door Ernest A. Payne, voorzitter van het uitvoerend comité van de raad, Kenneth R. Johnstone, voorzitter van de afdeling internatio nale zaken en bisschop Kenneth Sansburv, secretaris-generaal. Gezegd wordt, dat wapenleverantie aan Zuid-Afrika in brede kring zal worden beschouwd als een verster king van het systeem van apartheid en onvermijdelijk de Engelse invloed zal verzwakken in geheel zuidelijk Afrika, in het Gemenebest, in de Verenigde Naties en elders. Instemmend Instemmend wordt geciteerd uit de brief van dr. Blake, waarna men ver volgt: „De indruk, dat in laatste instantie Engeland en de westerse wereld aan hun nationale en materiële belangen voorrang geven boven de menselijke rechten van de Afrikanen veroor zaakt al een gevoel van wanhoop en een afkeer van de christelijke godsdienst." Inmiddels heeft de Britse Raad van Kerken een brief gezonden aan 700 plaatselijke kerken in heel Engeland om zijn standpunt uiteen te zetten over de wapenleveranties aan Zuid- Afrika. (Van onze kerkredactic) BREMEN West-Duitsland kent naast de 27 miljoen luthe ranen, die behoren tot de Evan gelische Kerk, nog vier streng conservatieve afgescheiden lu therse kerkjes. Samen tellen zij 65.000 leden. Drie van deze kerken hebben besloten, zich volgend jaar te verenigen. De nieuwe kerk zal Lutherse kerk in Duitsland heten. De belangrijkste van deze drie is de Evangelisch-Lutherse (Pud-Lu- therse) Kerk: Deze kerk is onlangs in het nieuws gekomen, doordat bekend werd, dat krantenmagnaat Axel Springer zich er bij had aangesloten. Deze kerk ontstond, toen koning Frederik Willem III van Pruisen in 1830 de lutheranen en de hervormde.i in zijn land in één kerk verenigde. Een aantal lutheranen was net hier mee niet eens en kreeg na enkele ja ren vervolging in 1845 erkenning als aparte kerk. De twee andere kerken zijn de Zelfstandige Evangelisch-Lutherse Kerk en de Evangelisch-Lutherse Vrije KerJ<. De drie kerken hebbert al samen een theologische hogeschool in Ober- ursel bij Frankfort. Sinds enkele maanden zijn ook hun kerkbladen gecombineerd. Als de synodes het verenigingsplan komend voorjaar de definitieve goed- DR. E. A. PAYNE instemming DR E. G. BLAKE afkeurende brief afgekeurd (Van onze kerkredactie) TORONTO De Anglicaanse Kerk van Canada heeft besloten haar „Venezuela-project" op te geven. De elf stafleden in Venezuela zullen in 1971 worden teruggetrokken. Het project, dat in 1968 startte, zal dan in totaal ruim een miljoen gulden hebben gekost. „Het idee was goed, maar de plaats was verkeerd", schrijft Hugh McCullum in de Canadian Churchman. De Canadezen trokken naar Venezuela, om daar aan maatschappelijk opbouwwerk te gaan doen en kwamen te laat tot de ontdekking, dat Venezuela het meest welvarende land van Latijns-Amerika is met 295 particuliere instellingen voor maatschappelijk werk plus een indrukwekkend (voor Latijnsamerikaanse begrippen dan nog altijd) stuk overheidswerk. keuring geven, kan de fusie in zoi 1971 een feit worden. Men is het er over eens, dat geen verschillen in de leer zijn. enige punt van discussie is in fel nog, dat de nieuv/e kerk volgens plan moet worden geleid door bisschop. De drie kerken zijn geen lid van enige oecumenische organisatie. Xe hebben zij contacten met de Missou ri- en de Wisconsin-Lutheranen in d Verenigde Staten, die ook allebei bui ten de Lutherse Wereldfederat staan. Ontslagen leraar naar kantonrechter' UTRECHT De leraar Nederland J. Mulderij, aan wie evenals aan ze andere tijdelijke leraren aan d Utrechtse academie voor beeldenc kunsten Artibus ontslag werd gezegd, zal via de bond van lerare in het beeldende kunstonderwijs b de kantonrechter in Utrecht et rechtszaak aangaande zijn ontsli aanhangig maken, i Volgens de betrokken lerarenboni is de gevolgde ontslagprocedure wet telijk onjuist, aangezien tijdelijke leer krachten, die langer dan een jaar aai een onderwijsinstelling zijn verbon den, officieel moeten worden ontsla gen met een opzegtermijn van twei maanden. Aan de heer Muldderij werd slecht vijf dagen tevoren in een kort briefj meegedeeld, dat hij voor het nieuwi cursusjaar niet herbenoemd was. WENEN De in België tot doodstraf veroordeelde SS-er Juliai van Dooren, zal door Oostenrijk aai België worden uitgeleverd, zo i gisteren in Wenen bekendgemaakt. De 65-jarige Belg heeft 23 jaar on opgemerkt in Oostenrijk gewoond ei werd in 1968 gearresteerd. Na zijn arrestatie vroeg de Belgische regerinj om zijn uitlevering. Oostenrijk aarzelde aanvankelijk om Van Dooren uit te leveren zolanl hij bedreigd werd met de doodstraf die in Oostenrijk enkele jaren gele den werd afgeschaft. Van België is di verzekering gekregen dat het dood vonnis niet ten uitvoer zal worden gelegd. NED. HERV. KERK Beroepen te Scherpenisse: A. Wis- gerhof te Veenendaal; te Giessen- Rijswijk (N.B.) toez.: E. Bouman te Urk; te Leerdam: T. Lekkerkerker te Oosterwolde; te Delft: M. H. Boogert te Hellendoorn. Aangenomen naar Lutten (Ov.) toez.: D. Voortman te Westterschel ling. Bedankt voor De Bilt (U.) toez.: A. Romein te Wezep; voor Tholen: C. den Boer te Zeist. GEREF. KERKEN Beroepen te Boskoop: C. v. d. Tas j te Amsterdam-west. Aangenomen naar Amersfoort (as j vac. M. v. Harmeien): J. ter Horst te: 's-Graveland, die bedankte voor En schede. GEREF. KERKEN (vrUgem.) Beroepen te Kaapstad (Z.-Afrika): L. Douw te Enschede-zuid-west. Aangenomen naar Nijkerk: J- v. Benthem te Ulrum. EVANG. LUTH. KERK Beroeper te Eindhoven: prop. K. J- Dekker te Eindhoven, die dit beroep I heeft aangenomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2