Bewoners Cleyn DuiJ uitten bezwaren tegen plan gemeente MIDDENSTANDSDIPLOMA!! Onderwijs - Insfiluut „M.E.A.B." Kinderen kruiden om het hardst Yicon Nw.-Vennep voert personeelsstop in KICKERS '69 HEEFT EIGEN TERREIN Wethouderszetels in openbare discussie W. J. LOUWERSE, arts POLYESTERFABRIEK VANGT MOEILIJKHEDEN OP Agenda voor Leidse raad M.E.A.B.'s ERKENDE MIDDENSTANDSCURSUSSEN TE KATWIJK AAN ZEE HET BOLWERK VOOR UW BOLWERK: Herengracht 4 - Leiden - 30660 Buit bij inbraak in koffietent 2000,- Fabrikant op eigen houtje dieven achterna T Géén torenflatwèl kindercrèche Gevraagd een NETTE JONGEN Techniek en eenvoud bij concert van Schönstedt Wiel boort zich in pui Raad Noord wijk vergadert Haarlpniinonueer Van stellage gestort Inbraak in café V' isserij nieuws Kabel' schoot in arm van arbeider NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 12 AUGUSTUS ALPHEN Het belangrijkste ge beuren op de tweede dag van Al phens 12e Vakantie spel week waren de volksspelen. Het weer werkte gis teren lekker mee, toen de kinderen, leerlingen uit de vijf laagste klas sen van de basisscholen, hun krach ten maten op de ovule HBS-terrei- nen. De 8-jarige Willibrord Goosen raakte tijdens de spelen gewond. Hij viel over een liggende korfbal- standaard en moest naar het Acad. ziekenhuis te Leiden worden overge bracht. Waar de kinderen ook erg van genoten was het optreden van de Williando's die met hun poppen kast- en goochelvoorstelling hun jeugdige publiek sterk wisten te boeien. De resultaten van de volksspelen zijn: bloklopen: Edith v d Bos; Jan Borreman; Wilfried Boerefijn. Bal op lepel: Saskia Boot, Maarti Mole naar; Ruth Boelé, Hans de Jong. Touwspringen: Tineke Borreman; Peter Kapteyn, Karien Swier, Robert de Vreede. Hindernisbaan (met ver- kleedscenes): Saskia Boot, Johny de Hei, Lyda v d Laan, Peter Kooy. Zaklopen: Sylvia Doesburg, Gert v Ringen, Inneke Roffelsen, Arie Kra nenburg. Blok jesra pen: Paulien Veenhui- zen. Bas Nispers, Marjo Metselaar, Ronnie Blad. Balrace: Kitty Bakker. Peter Kapteyn. Vlagsteken: Margriet v Deuren, Wim v Dijk en Peter Kwaakemaak, Cora Gelderbloem en Annemiek Hoogerweg, Hans de Jonge. Was ophangen: Marijke van Beyeren, Robby Lagerwey. Kruiwa genrace: Johanna Rombouts en El len vd Klei, Heinz Ruardy en Fred Boelé. Watervullen: Ank Geugies, Bert Schenk. Zoeterwoudse bejaarden uit ZOETERWOUDE Gisteren zijn de Zoeterwoudse bejaarden weer met het traditionele reisje meege- weest. In verband met het vierde lustrum heeft het comité getracht er een extra fijne dag van te ma ken waarin het bijzonder goed is geslaagd. Om 9 uur werd vertrok ken vanaf de Schenkelweg, waarna via Leiden - Oegstgeest - Katwijk - Noordwyk en Zandvoort koers gezet werd naar Bloemendaal. Om 10.30 uur werd daar in restaurant „De Uitkijk" een kopje koffie ge dronken. In „Avifauna" stond 's avonds het diner klaar. Er werden enige atten ties uitgereikt aan de oudste deel nemers. Bij de dames was mevrouw Van der Zon de oudste f83 jaar). Bij de heren was het J. Jansen (91 jaar). Vijf personen zijn vanaf de eerste keer onafgebroken meege- weest, t.w. de dames: Van Haaste- ren, Van Donk en Van der Zon en de heren: J. Jansen en C. van der Maat. De heer G. van der Hoéven van de Schenkelweg heeft als enige particuliere chauffeur de reis voor de twintigste keer meegemaakt VERHUISD m.I.v. 13 AUGUSTUS naar J. W. Frisodreef 148. Katwijk. Aldaar spreekuur volgens afspraak. Afspraken voor 9.30 uur 's mor gens. Tel. 01718-15805. NIEUW-VENNEP De landbouw werktuigen- en machinefabriek Vicon N.V. zal gedurende de tweede helft van dit jaar aan vijftig werknemers een andere funktie binnen het be drijf aanbieden. Ook is de recente ontwikkeling van de internationalle landbouw aanleiding het sterk ex pansieve beleid dat bij de fabricage van de landbouwwerktuigen werd gevoerd, voorlopig te consolideren. Het personeelsbestand dat'de laat- LEIDEN De agenda voor de maan dagavond 24 augustus te houden raads vergadering vermeldt onder meer de volgende punten: verlenen van eervol ontslag aan de heer C. L. Schotel uit zijn functie van conrector van de Rembrandt-scholen- gemeenschap voor atheneum, h.a.v.o. en m.a.v.o.; benoeming van een conrector aan de Louise de Coligny-scholengemeen- schap voor atheneum, h.a.v.o. en m.a.v.o.; vervanging van de leidingen van de centrale verwarmingsinstallatie en de waterleiding van de openbare kleu terschool Damlaan IA; schoolzaken; voorstel om aan de Regionale Com missie Zuid-Holland van het Centraal Orgaan voor het gemeentelijk voort gezet onderwijs geen bezwaren en op merkingen kenbaar te maken ten aan zien van het door deze commissie in gediende voorstel van Zuid-Holland voor het deelplan van scholen voor gemeentelijk voortgezet onderwijs ten behoeve van het scholenplan 1973. 1974 en 1975; voeren van verweer tegen het door de heer A. Huigens bij de Arrondisse- ments-Rechtbank aangetekende ver zet tegen de tenuitvoerlegging van een dwangbevel tot invordering van de kosten wegens schade toegebracht aan de gevorderde woning Lorentzkade 13; aankopen van de percelen Middel stegracht 60 en 62, Vestestraat 31/31a en Kerksteeg 11 en van weiland nabij het Rijn- en Schiekanaal; verkopen van grond, gelegen in het zuidwestelijk deel van het Morskwar- tier; demping vau de Trekvliet en de aan leg van een weg ter plaatse; herziening van het bestemmingsplan Morskwartier 1960 voor het gebied, be grensd door de Leidse Invalsweg, dé Constantijn Huygenslaan - Leeghwa- terstraat en de door te trekken War- monderweg; garanderen van betaling hoofdsom en rente van een door de Stichting Leidse Spaarbank aan de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren te verstrekken geldlening; aangaan van een geldlening ad f 2.700.000.-; beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de in 1970 te verrichten werkzaamheden voor het vervaardigen van het verkeers- en vervoersplan voor de Leidse agglomeratie. Kom VANAVOND tussen 7-30 en 9.00 uur even naar het Jeugd huis, Voorstraat 72. Katwijk aan Zee, teL 12784 om inlichtingen over U kunt zich daar ook opgeven voor de cursussen Duits en/of Engels (voor beginners en gevorderden). Mondelinge, telefonische en schriftelijke inlichtingen, dagelijks bij: o.l.v. M. van der Horst Officiële door het I-M.O, erkende Middenstandscursus. ste paar jaar uitgroeide tot ongeveer 1200 man, zal een beperking onder gaan. Door natuurlijk verloop en het instellen van een personeelsstop zal de bezetting dit jaar iets worden te ruggebracht. De geringe vraag naar bepaalde machines is te wijten aan de gevol gen van abnormale klimatologische omstandigheden in west-Europa en noord-Amerika gedurende de eerste helft van dit jaar. De moeilijkheden kunnen bij Vi con echter ruimschoots worden op gevangen, omdat enkele jaren gele den al werd besloten tot het stichten van een polyesterfabriek, die tot dus verre gunstige resultaten heeft op geleverd. De vraag naar deze pro- d uk ten is sterk groeiende. Festival voor jeugd NOORDWIJKERHOUT Zater dag en zondag is er op de ruime Brink voor de jeugd een festival. Hoofdpunten zijn op zaterdagavond het optreden van de band Brainbox of the Machine, op zondagmorgen een beatmis en van 6 tot 8 uur des middags het optreden van Peggie en Donald met folksongs. Zondagmiddag is er buiten de feesttent, waar alle festiviteiten wor den gehouden een skelterrace voor coureurs van 1016 jaar. OEGSTGEEST De afgelopen nacht is Ingebroken in koffietent De Valk aan de Rijnsburgerweg. Na ver breking van een ruit in een deur aan de zükant kwam men binnen. Gesto len werden pakken koffie, sigaretten, een radio en nog wat spullen, te zamen voor een waarde van f 200. Mr. A. G. A. v. Rappard - burgemeester Heemstede overleden HEEMSTEDE Op 62-jarlge leeftijd is gisteravond in een ziekenhuis in Haarlem overle den de burgemeester van Heem stede, Mr. A. G. A. ridder van Rappard. Het ambt van burge meester van Heemstede be kleedde hij sedert 15 februari 1950. Daarvoor was hij, sedert 1936, bur meest er van Olst. De heer Van Rap pard was al enige maanden ziek, maar hoopte in september zijn werk zaamheden te hervatten. Dezer dagen verergerde zijn toestand echter en opname in een ziekenhuis was nodig. De heer Van Rappard, die officier was in de orde van Oranje- Nassau, is de laatste jaren in het nieuws ge komen toen hij een interpretatie over de bevoegdheden van de burgemees ter gaf, waarop nogal kritiek werd geleverd. Met Kerstmis vorig jaar verbood de burgemeester een opvoering in zijn gemeente van een kerstspel, waarbij een doodkist meegevoerd zou worden. In 1966 zou Sieto Hoving in Heem stede optreden. De heer Van Rappard kondigde aan dat, als deze plannen had om teksten uit te spreken over de Koningin en het koningshuis! hij de voorstelling zou verbieden. Sieto Hoving is toen niet naar Heemstede gekomen. SASSENHEIM Omstreeks 3 uur gistermiddag werden bij de verfin dustrie Kwastolux aan de Industrie kade grondstoffen afgeleverd. Na af levering namen de bezorgers een kist met blikken verf mee. De fabrikant zag dat, maar kon niet verhinderen, dat de vrachtwagen met de beide mannen vertrok. De man zette de achtervolging in met als resultaat, dat hij in Vlaardingen de politie kon waarschuwen, waarna arrestatie en procesverbaal volgde. SASSENHEIM De raad komt dinsdagavond om 8 uur bijeen. Agen da: subsidie zwemvereniging Sassen- heim, bezwaarschrift tegen huurver hoging woningen Hortuslaan cn Burchtstraat en verkeersmaatregelen. KATWIJK Binnenkort zal in de gemeenteraad een herziening van het bestemmingsplan „Cleyn Duin" aan de orde komen. Van de gelegenheid om bezwaren tegen het bestaande plan in te dienen, werd ruimschoots gebruik gemaakt. Ondermeer door 236 inwoners of toekomstige inwoners van deze voor Katwijk nieuwe woonwijk, die gezamenlijk een bezwaarschrift indienden. Gevraagd werd het plan zo te wijzigen dat meer speelplaatsen voor de kleuters komen, een groter speelterrein voor de oudere jeugd wordt gecreëerd, in de wijk een kindercrèche kan worden ge bouwd en dat zal worden afgezien van de voorgenomen bouw van een torenflat. Alle ondertekenaars van de be zwaarschriften ontvingen van b. en w. een uitnodiging aanwezig te zijn bij een bespreking, in sporthal „Cleyn Duin". Namens het gemeentebestuur wa ren present de heer C. v. d. Plas (wethouder openbare werken), de directeur van openbare werken P. C. Priester en ir. Onnekes van het stedeboirwkundig bureau Van Emb- den. Er ontwikkelde zich een open discussie. Wethouder C. v. d. Plas zei dat een nieuwe tekening is ge- voor slijterij. KRIJGSMAN N.V. Bosplein 11. Katwijk. Tel. 01718- 15587-71033. KATWIJK AAN ZEE Profes sor Arno Schönstedt, uit Herford (Westfalèn) speelde gisteravond in de Nieuwe Kerk voor honderden zeer aandachtige toehoorders, waaronder kennelijk veel Duitse gasten. Schönstedt deed zich in de ver klanking van een vijf kwartier du rend, zeer gevariëerd Boch-program- ma, kennen als een groot vakman met een indrukwekkende techniek- Hij had het zich allerminst gemak kelijk gemaakt. Enkele werken hoort men niet vaak, waarschijnlijk, om dat ze zo moeilijk zijn. Schönstedt weet natuurlijk ook heel goed. hoe hij Bach op z'n gunstigst moet regis treren. Een enkele maal lukte het toch niet. Dit was in het slot-allegro van de trio-sonate in G-groot, waar één van de stemmen buiten de pro porties viel. Een opvallende eigenschap van het spel van deze grote Baohkenner is de eenvoud in de voordracht. Dit trok reeds bij het allereerste begin, in de onvolprezen „Toccata, adagio en fuga" in C-groot, de aandacht. Mien hoort de drie minuten durende unisono's van de toccata doorgaans fascinerender uitbuiten dan Sohön- stedt het deed en het adagio gevoe liger zingen. Maar de moeilijke kwetsbare, kritalheldere fuga was grootmeesterlijk-imponerend, alleen al door de feilloze techniek. Even fraai en zilverglanzend gere gistreerd klonken het eerste deel van de trio-sonate en de koraalbe werking van het wondermooie „Herr Jesu Christ, dich zu uns wend". Het koraal „Vater unser im Hïmmel- reich", dat de fuga in C opvolgde, leek toen wel een stuk pretentieloze eenvoud. De opstrevende glorie van de ba rok leefde in „In Dir ist Freude''. Maar Schönstedts presentatie was nergens opgesmukt, zelfs niet spec taculair. Hij stelde zich duidelijk on der het kunstwerk. Zijn boodschap sprak uit de getrouwe verklanking- Het (kleine) zelden gehoorde pre ludium en fuga in A-groot is toch mooi genoeg om met meer reliëf, met wat meer uiterlijke glans te worden uitgebeeld. Met preludium en fuga in D-groot overtrof de orgelmeester zich zelf, vooral in de, vanwege het bewegelij ke, versierde thema, bijzonder las tige fuga, een prachtwerk, waarvan de uitvoering, vooral ook in het pe daal, de hoogste bewondering ver dient. Johan van Wolfswinkel maakt, waarop vier speelplaatsen voor Ideuters voorkomen. Langs het Uitwateringskanaal zal een brede strook grond worden bestemd voor de aanleg van plantsoen, wandelpa den en speelveldjes. Ook de oudere jeugd zal daar gelegenheid vinden zich te ontspannen. Bij de te stichten kleuterschool zal het speelterrein als „open" speel plaats kunnen worden gebruikt. Het gemeentebestuur heeft, zo bleek uit de verdere discussies, in onderzoek of het mogelijk is een zachte onder grond voor de speelterreinen aan te leggen. Zonder bezwaar zou de bouw een kindercrèche op één van H terreinen „bijzondere bestemmin kunnen plaatsvinden. Afsluiting Over de voorgenomen bouw v een torenflat met acht verdieping aan de Stadhoudersdreef, werd u voerig van gedachten gewisseld. Onnekes zette uiteen dat deze i is geprojecteerd als visuele afsl ting van het gehele „Cleyn Duit plan. Het laten vervallen van d torenflat zóu een „gat doen o staan" in hét gehele plan. De inwoners van „Cleyn Dui waren in meerderheid van oord dat de westelijk van de flat gepi jebteerde h.a.v.o./mjt.v.o.-school e voldoende afsluiting vormt. De vergadering stond onder vo< zitterschap van de heer G. J. Ridd die aan het einde van de discus het gemeentebestuur bedankte vo de geboden gelegenheid tot opfl bare gedachtenwisseling. LEIMUIDEN Zaterdagmiddag is het zover. De sportvereniging „Kic kers '69" gaat het voetbalveld met clubgebouw feestelijk openen. Dat is beslist een mijlpaal in de nog jonge geschiedenis van deze vereniging. Vorig jaar, op 20 juni, werd de op richtingsvergadering gehouden. Zaterdag worden om 12 uur de Duitse gasten bij café Keizer ont vangen. Om 13.45 uur is de officiële opening door burgemeester H. L. Breen. Van 14.30 tot 15.30 uur is er receptie in het clubgèbouw en om oirca 15.45 uur begint de eerste voet balwedstrijd tussen gemeente-ambte naren van Leimuiden en bestuurs leden van Kickers '69. Om 20 uur is er „Stuif es in' in café Keizer. Zondag 13.15 uur wordt er een mu zikale show op het nieuwe terrein uitgevoerd door de muziekvereniging „Arti et Religioni" uit Langeraar, die versterkt is met drumband cn majo rettes. Om 14.00 uur wordt er een internationale voetbalwedstrijd ge speeld tussen Kickers '69-Leimuiden en Kickers '21-Erdhausen. Tijdens de rust is er muziek. Het toegangsbewijs is tevens lot, waarmee men een fiets, radio of step kan winnen. De Duitse gasten vertrekken om 1930 uur en NOORD WIJK Dinsdagavond om 8 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt o.a. de volgende punten; uitbreiding speelplaats Ma- riaschool; erf af scheiding Beatrix- kleuterschoolgarantie-verlening premie-woningen in Boerenburg; ingebruikgeving strookje grond bij de Vuurtoren voor kinderautobaan- tje; vergoeding trampolinecentrum Langevelderslag; verpachting beheer vuilnisstortplaats; naam sporthal; aanvullend krediet bouv en inrich ting sporthal; krediet openbare ver lichting gedeelte Herenweg; bestra ting Kerkstraat; verbeteren brand weerkazerne; asfalteren Van Pan- huysstraat; aankoop woonboten en intrekking besluit bouw garages en schuurtjes t.b.v. woonboot-bewoners; subsidie muziekschool „Bloembollen streek"; onteigening grond in plan „Duinpark"; principe-besluit reali sering plan „Duinpark". HAARLEMMERMEER Morgenavond om 8 uur zal in het raad huis te Hoofddorp een bijeenkomst worden gehouden van het se niorenconvent. De raadsfracties V.V.D., P.v.d.A. en D'66 hebben ver zocht deze vergadering openbaar te maken. De C.H.U., A.R. en K.V.P. hebben laten weten hiertegen geen bezwaar te hebben. Punt van bespreking is de verde ling van de wethouderszetels. Bij een vorige vergadering van het senioren convent kwam men niet tot een op lossing nu de V.V.D. een wethou derszetel opeist. Afgelopen maandag weigerden de ALPHEN De woning van de veehouder A. Blom, Steekter- weg 29 is gisteren omstreeks 12 uur zwaar beschadigd. Ook het interieur liep zware schade op, toen van een aanhangwagen, die gekoppeld was aan de auto van een Alphenaar, plotseling het wiel liep en zich in de pui boorde. Er was niemand thuis, zodat zich geen persoonlijke on gelukken voor deden. ALPHEN De Leidse metselaar B. Ruls is gistermiddag met een ern stige rugblessure naar het Acad. ziekenhuis gebracht in Leiden. De heer Ruis liep op een ongeveer 6 m hoge steiger op het bouwterrein van de Mavom nv aan de Handelsweg, toen hU struikelde. HU stortte van de stellage cn kreeg een aantal zware kalksteenblokken op zUn lichaam. confessionele partijen een bijeen komst bij te wonen die werd gehou den op verzoek van D'66 en waarin ook de wethouderszetels ter discus sie zouden worden gebracht. LEIDEN In de nacht van maan dag op dinsdag is in café de Waag in de Mandenmakerssteeg ingebro ken. Uit een geldkist werd 1300 gul den gestolen, uit een la in de tapkast 120 gulden. Ook werd ingebroken in een fruit- zaak in de Roosenveldtstraat. Er werden 27,54 gulden en een cassette recorder gestolen. In dezelfde nacht werden uit twee sigarettenautomaten aan de Hoge Rijndijk en aan de Apothekersdijk bij elkaar 77 pakjes sigaretten ge stolen. De ruiten van automaten waren vernield. om 20.00 uur is er een grote fees avond in café Keizer. Alle leden hel ben gratis toegang. Het dansorkest „The Jolly Joker is aanwezig. UMUIDEN De dinsdagmarkt we e aangewend om de restanten van maa h dag op te ruiimen. Degenen die hier id; voorkeur aan gaven zijn beslist ni'fc bedrogen uitgekomen. De schelvissoo i< ten waren williger te verkopen, waan door de prijs iets op kon lopen. I enkeling die met zijn platvis was bli ven liggen was helemaal goed want de laatste scJiol twee b"*cfrt 1 tot f 56 per 30 kg. I>e kotters die t ij geluk hadden levende scharren binn r te brengen kregen van de Franse eie porteurs f 44 per 40 kg betaald. Vota de exporteurs was het een niet 8 leuke mededeling die reeds door omroep van het staatsvissershavenfo drijf, omstreeks 06.45 uur bekend wei V gemaakt: de Franse importeurs mod ten geen kabeljauwen meer invoere Deze maatregel werd genomen oend van deze vissoort genoeg op de Fratu markt werd gebracht. De importen in Frankrijk zijn het hier helemaal ni meen eens, wan hier gelden de kleii c ste gulsoorten eveneens als kabeljam |j Het was al bekend dat de Belgdsdi e exporteurs veel van de kleinste torrei ic gullen naar de aanvoerhaven in Frani n rijk zonden. Hier gaan deze gullen a leen in gefileerde toestand naar de nemers De Franse exporteurs h< zelfs wel Oostzee-gullen geïmporti of in Kiel kant en klaar gefileerde len gekocht om ze via IJmuiden de afnemers te zenden. Gelukkig was er niet te veel a: voer van kabeljauw zodat er nog sprake was van een debacle. IJM 45 verkocht naar Duitsland IJMUIDEN/KATWIJK Redei „de Hoop" heeft de kotter IJM „De Hoop 1" naar Duitsland vei kocht. By de verkoop is overeenge komen dat het schip in augustus ntT voor de oude eigenaar aan de Neil derlandse vissery zal deelnemen. Pi in september moet de IJM 45 i Duitsland worden afgeleverd. De kotter heeft steeds met eeif Katwijkse bemanning (schippell! Adrie van Beelen uit Katwijk aatr Zee) gevaren en meerdere maleij voor een aardige verrassing gezorgd) Dit was ondermeer in het voorjaaij het geval toen de IJM 45 aan de markt kwam met een grote tot zeen grote partij kabeljouwen. Nog onlangs is het schip aan de werf geweest om een verlenging t< ondergaan. ALPHEN Bij een bedrijfsonge val bij de Ned. Spanbeton Mij t<k Alphen aan den Rijn is dinsdagmor gen omstreeks 11 uur een TurksiL gastarbeider ernstig aan een van zijr armen gewond geraakt. Dokter Pilot verleende hem de eerste hulp. D< man is daarna opgenomen in eer ziekerJiuis. De Turk was bezig met het span nen van kabels, toen een verbin- dingsstuk losschoot en de gespannej kabel terugkaatste tegen de arm var de arbeider. Stukken draad drongen" diep in de arm. Met behulp van een vlechtmachine moesten de draden van de arm worden losgemaakt. In het ziekenhuis werd de arm van de gastarbeider verder vrijgemaakt van de ingedrongen draden. Hou» en water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE - Don derdag 13 augustus: hoogwater 11.1! 23.52 uur; laagwater 6.4119.22 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4