Gekraakte woning door kleuterjuf ontruimd Teleurgesteld in gemeente Zwem u fit Koudekerkse raad (nog) niet achter Pedagogisch Centrum ALPHENSE LIJSTERLAAN WORDT GEASFALTEERD Arno Schönstedt één der grootste organisten STUDIEPLANNEN?? VANAVOND Oudste inwoner (89) Koudekerk overleden Gasten genoten van lampionoptocht Fund of funds HOOFDAGENT GULDEMOND ALPHENGEHULDIGD Kinderspelen in^ Aarlanderveen NIÉUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 10 AUGUSTUS II BENTHUIZEN De vrijdag gekraakte woning in het Beelaerts- park door kleuterleidster Yvonne Dijkhuis-Verkuil van „De Woelige Stal" en haar man moest zaterdagvoormiddag vóór 10 uur ontruimd zijn, krachtens het gemeentelijk bevel tot ontruiming. Klokslag tien uur zaterdagmorgen togen burgemeester Keijzer en de waar nemend groepscommandant der rijkspolitie, de opperwachtmeester Van Amptlng, naar de gekraakte woning. Het echtpaar Dijkhuis- Verkuil bleek nog geen maatregelen te heben getroffen. Tijdens een rustig gesprek wees de burgemeester op de noodzakelijke ontrui ming. De heer en mevrouw Dijkhuis vonden aanvankelijk, dat ze niemand in de weg zaten, omdat de woning leegstond, onbewoon baar was verklaard en dus toch niet meer zou worden betrokken. Van de mogelijkheid in een bevriende buurgemeente een flat te betrekken, waarover de gemeente aanvankelijk de beschiking had, wensten zij geen gebruik te maken. De ontruimingstermijn werd ver lengd tot 's middags één uur. Om kwart vóór één was de inboedel weer ingeladen en kon de gemeentewerk man de woning dichtspijkeren. De heer en mevrouw Dijkhuis-Verkuil wisten bij hun vertrek, dat de nodige belangstelling trok, nog niet, waar de volgende pleisterplaats zou zijn. De bruid is afkomstig uit Arnhem, de bruidegom uit Rijswijk en bij het huwelijk was meegedeeld, dat „het zich voorlopig in Rijswijk, daarna misschien in Benthuizen zou vesti gen." Het verwijderde echtpaar was te leurgesteld. „We hadden gerekend op de toezegging in het eveneens leeg staande pand nummer 11 te gaan wonen. Het zou slechts van tijdelijke duur zijn, maar ondanks de toezeg ging van de heer Van Soest (voor malig weth. van woonruimtezaken, red.) beschikte de gemeente afwij zend, omdat het wettelijk niet zou zijn toegestaan. Toen onze trouwdag dichterbij kwam, wisten we niet, waar we onderdak moesten vinden en ik heb toen maar het risico geno men mij van de gemeente niets meer aan te trekken en me dan maar zon der toestemming in Benthuizen 'te vestigen. Omdat de woning Beelaertspark 13 ons wat aantrekkelijker voorkwam, Zwembad favoriet bij kinderen Koudekerk KOUDEKERK De kinderen uit Koudekerk kwamen vrijdag handen te kort om al hun materiaal voor de bouw van een stukje Koudekerk naar het schoolplein van de Burg.De Hferderschool te slepen. Alles kwam van pas: dozen, crêpepapicr, kur ken enz. Wat te verwachten was; het zwembad sprak het meest tot de ver beelding van de kinderen, terwijl ook het gemeentehuis favoriet was. De eerste groepsprijs was voor Ma rieke Vonk 12 jr., Elly vd Vendel 12 jr., Lineke Vonk 8 jr., Wilma Vonk 7 jr., en Marja v Hemert. Verder een eerste groepsprijs voor: Renée de Jong 14 jr., Willem v Vegten 14 jr., Nico Vesseur 14, en Gilles Kor- stanje 12. De drie 2e groepsprijzen gingen naar: 1 Leonie de Bruin 10 jr., en Irene Scheffer 12, 2 Annelies Kimpel 8 en Marja v Brakel 8, 3 Saskia vd Burg 9 en Renée Korstanje 10. Twee 3e groepsprijzen: 1 Ad v Hemert en Jan Brommers beiden 12, 2 Jolanda 5 en Yvonne (7) Snellenberg. Rob Boom (12). Ed v Wieringen (13) en Hans Schellingerhout (13) kregen de poedelprijs. Verder waren er nog individuele prijzen voor 1 Johnny Goudkuil 9 en 2 Jeroen de Bruin 7. De eerste prijs voor het borduren ging naar Karin Roelofs. 4 jr. De zaterdag werd gekenmerkt door slechte weersom standigheden. Om die reden moest ook de prijsuitreiking van deze 10e vakantieweek, verplaatst worden naar het verenigingsgebouw. zijn we daar maar ingekropen. Met behulp van derden had ik elektrici teit en we voelden er ons heerlijk vrij, met een prachtig uitzicht op het park en de vijver met zijn fontein." Dat we de flat niet hebben geaccep teerd. was omdat we een ander gezin niet in de weg wilden zitten, die daarvan de dupe zou worden.' Maatregelen Het bestuur van de bouwvereni ging Algemeen Belang deelde bij monde van de heer J. Roggeveen nog ST. BERNARDUS WIL VERHUIZEN HAZERSWOUDE De voetbal vereniging St. Bernardus telde op 31 mei 220 leden, 60 donateurs en 537 sporttotoleden. Vijf leden werden in het afgelopen verenigingsjaar ge confronteerd met de strafcommissie van de KNVB, afdeling Leiden, en bestraft met een schorsing. Dit is te lezen in het jaarverslag van secretaris C. de Jong. Op 15 au gustus, 's avonds om' acht uur, wordt in de kantine de jaarvergadering ge houden. Secretaris De Jong wijst in zijn jaarverslag verder op het be lang van een verhuizing. „De buurt schap Groenendijk (waar St. Bernar dus nu is gevestigd) kan niet meer rekenen op aanwas van de jeugd. De instelling van de Sportraad en Sportstichting Hazerswoude kan bij dragen tot de verhuizing naar de „bewoonde wereld", in of nabij Rhy- nenburch". Wessel startte sterk in schakelklasse ROELOFARENDSVEEN Na de eerste twee dagen van het nationale zciikampioenschap in de schakelklasse op het Braassemermeer, staat Wessel met twee overwinningen, op de eer ste plaats in het klassement. De 48 deelnemers zullen elkaar, steeds in drie groepen verdeeld, tot en met dinsdag bestrijden. Zowel voor maandag als dinsdag staan twee wedstrijden op het programma. De indeling van de groepen is zo ge maakt dat alle deelnemers tenminste een keer tegen elkaar uitkomen. De deelnemers hebben in de wedstrijden van zaterdag en zondag nogal wat moeite gehad met de weinig honk vaste wind. De uislagen zijn: groep 1: zaterdag: 1 I B Boom, 2 M Heineke, 3 N Hoo- geveen; zondag: 1 T Wessel, 2 R W Barg, 3 C A Lanterman. Groep 2: zaterdag: 1 F A Boom, 2 S Talkema, 3 W Overtoom; zon dag: 1 C C v Leeuwen, 2 W P J Tijssen, 3 M W Paridon. Groep 3, zaterdag: 1 T Wessel, 2 F ten Have, 3 C A Lanterman; zon dag: 1 R E P Kruit, 2 M Heineke, 3 J R Mantel. Vraagt eens vrijblijvend advies (mondeling, telefonisch' of schriftelijk) bij het bolwerk vnor uw bolwerk I M.E.A.B. O.I.V. M. VAN DER HORST - Herengracht 4 - Leiden Tel. 01710-30660 officiële - door het I.M.O erkende Middenstandsopleiding. wwwvwvwwvwwwwvvwwwwvw tussen 7 en 9 uur SPECIALE INLICHTINGENAVOND I mee, dat het maatregelen zal treffen om herhaling te voorkomen. Secreta ris Zonneveld: „Ik kan alle begrip voor dergelijke daden opbrengen, maar ze niet goedkeuren. Het begin is bekend, maar waar is het einde? Krotopruiming zou spoedig krot-be vordering betekenen en daarmee die nen we de volkshuisvesting niet." De heer Van Soest (oud-wethouder) verklaarde met nadruk nooit een toe zegging te hebben gedaan in het ver leden en het sterk te betwijfelen, of hij ooit mevrouw Dijkhuis in onge huwde staat te hebben gesproken. KOUDEKERK Vrijdagamorgen is mevrouw M. GroenUittenbroek Hoogewaard 43, plotseling in haar woning overleden. Mevrouw Groen was de oudste inwoonster van Kou dekerk en zou 25 oktober haar 90e verjaardag vieren. HAARLEMMERMEER Op ini tiatief van de dienst sport- en jeugd zaken krijgen de inwoners gelegen heid zich „fit te zwemmen". Door middel van activiteiten wil men pro beren de bevolking regelmatiger naar het zwembad te krijgen om de con ditie, de gezondheid en de zwemvaar- digheid te verhogen. In samenwer king met de Koninklijke Nederland se Zwem Bond is een programma sa mengesteld. Van 8 augustus tot 12 september kan iedereen aan de proef meedoen. Bij elk bezoek aan het zwembad dient een minimum afstand van 100 meter te worden gezwommen. De maximale afstand is gesteld op 500 meter per Jag. Voor degenen onder de 10 jaar geldt 250 meter per dag. Het doel is om in totaal 3.000, 5.000 of 10.000 meter af te leggen, teneinde in het bezit te komen van resp. een bronzen-, verzilverde- en vergulde speld. Een zweminstructeur/trice ver meldt de afstand per keer od een daarvoor bestemde kaart. „Wij doen het ten goede van de gezondheid in het algemeen. De con ditie moet zowel lichamelijk als gees telijk op peil worden gebracht", al dus een woordvoerder van sportza ken. Ilit Hp VF.EySTRF.EK TER AAR Voor het verjarings fonds van de Hervormde gemeente werd in de maand juli f 127,65 bij een gebracht en voor het bouwfonds f 150. TER AAR Mejuffrouw J. P- Lindenburg is benoemd tot onder wijzeres aan de christelijk nationale school te Rijnsaterswoude. ,,De Westeinder9' BURGERVEEN Vrijdagavond en zaterdagmiddag was het feest op camping „de Westeinder". Kinderen van kampeerders liepen vrijdagavond mee in de lampionoptocht. Na de mars over de Leimuiderdijk en de Poellaan, ging het over de camping naar de speelweide die is gecreëerd op het nieuwe gedeelte van de cam ping en waar enkele schijnwerpers stonden opgesteld. De gasten het was een interna tionaal gezelschap genoten van een show van muziekvereniging VIOS uit Mijdrecht, die eerst de lam pionoptocht begeleidde. Zaterdagmiddag zouden kinderspe len worden gehouden. Door het bij zonder slechte weer kon dit niet doorgaan. Wel gingen ongeveer 450 ballonnen de lucht in, wat op zich zelf ook al een feest was. Camping eigenaar D. v. d. Blom, trakteerde de jeugd. „Jammer dat het zo regende", aldus de heer Van der Blom. „Deze winter zullen wij een kantine bouwen, zodat het weer ons volgend jaar geen par ten meer speelt". Uil ,Ip ri streek HAZERSWOUDE Zaterdag 15 augustus, 's morgens om acht uur, start de gymnastiekvereniging Aspa- sia met georganiseerd trimmen bij het gymnastieklokaal aan de Ten Ca- testraat in Rhynenburch. De leiding berust bij Aspasia's gynxnastiekin- struote-ur J. Bontje. De kosten be dragen f 5 per maand. Binnenkort zal ook in de Groenendijk en Ha- zerswoudedorp worden gestart met georganiseerd trimmen. HAZERSWOUDE Binnenkort kunnen de leden van de voetbalver enigingen Hazerswoudse Boys en St. Bernardus de filmopnamen zien, die de Hollandse Sport Federatie op 6 juni heeft gemaakt van de voetbal wedstrijd tussen de standaardteams van beide verenigingen op het ge meentelijk sportpark. De besturen van de verenigingen beraden zich nog over de datum, waarop de rol prent in de kantines van de clutas zal worden vertoond. HAZERSWOUDE Op zaterdag 15 augustus, 's morgens tussen zeven en negen uur, houdt de voetbalver eniging Hazerswoudse Boys een vis wedstrijd voor leden en donateurs. Inzet is de Batelaan-wisselbeker Een commissie, bestaande uit de heren P. van Heusden, J. van Vliet en J. Huisman, houdt toezicht op een goede gang van zaken. ALPHEN In de nacht van za terdag op zondag is uit een cigaret- tenautomaat in de hal van de kan tine van v.v. „Alphen", circa f 200 ontvreemd. De automaat werd open gebroken en is flink beschadigd. BENTHUIZEN De heer M. H. Quakkelaar, hoofdcommies-chef af deling financiën en onderwijs op de gemeentesecretarie van Benthuizen en Moerkapelle is benoemd tot re ferendaris aan heit ministerie van binnenlandse zaken. Het door hem gevraagde ontslag is ingaande 1 no vember eervol verleend. Jacht sloeg om bij IJmuiden IJMUIDEN Op 2Vi mijl van de kust, tussen IJmuiden en Bloemen- daal is vanochtend omstreeks half- tien door nog onbekende oorzaak een jacht omgeslagen. Niet bekend was hoeveel personen zich aan boord van het jacht bevonden. De redding boot „Neeltje Jacoba" uit IJmuiden is uitgevaren om hulp te bieden. Een Neptune en een helicopter van de Koninklijke Marine zijn van de vliegbasis opgestegen op zoek naar het jacht en eventuele drenkelingen. Ls O KOUDEKERK De gemeenteraad heeft nog geen beslissing genomen om ln principe medewerking te ver lenen aan de oprichting van een Regionaal Pedagogisch Centrum voor het kleuter, en basisonderwijs. Dit idee is gelanceerd door de R.-K. Schoolraad Alphen-Gouda en omge ving als onderdeel van een studie om te komen tot een vorm van sa menwerking, waarin schoolbesturen, ouders en leerkrachten samen de gemeenschappelijke onderwijsvraag stukken oplossen. Dit centrum moet zich gaan be zighouden met allle zaken, die be trekking hebben op de organisatie GENèVE De belangen van Fund of funds in natuurlijke hulpbronnen en onroerende goederen zullen wor den ondergebracht in een nieuwe maatschappij. Dit heeft Investors Overseas Services Ltd., houdstermaat schappij van de groep „Muitual funds", waarvan Fund of funds deel uitmaakt, vandaag meegedeeld. De nieuwe maat schappij heet Natural resources proper, ty corporation. Zij woVdt voorzien van twintig miljoen dollar 'jn contanten. Zij zal belangen ter waarde van 217 miljoen dollar (11,03 dollar per afin- deel) overnemen. Fund of funds bezit dan nog activa ter waarde van 146 miljoen dollar of 7.44 dollar per aan deel In het communiqué van I.OS. staat dat de aflossingen in contanten en de verkopen van Fund of funds voortaan gebaseerd zullen zijn op de waarde van de overgebleven bezittingen. Deze kunnen volgens het I.O.S.-bestuur voor een groot deel tegen contante betaling worden verkocht. De activa die Fund of funds heeft overgehouden, bestaan uit 92 miljoen dollar aan contanten en rerutegevende termijn-deposito's en 55 miljoen dollar aan effecten. Het ge volg van deze reorganisatie is dat n iet liquide maar toch waardevolle bezit tingen van Fund of funds op een la ter tijdstip ten gelde kunnen worden gemaakt ten gunste van de aandeel houders. ALPHEN De dienst van ge meentewerken gaat voort met de as faltering van belangrijke verkeers wegen in dé gemeente. Langeveld's Mondelinge avondcursussen voor: Alg. ontw. Middenstand Boekh. M.B.A. SPD. Nederlands Engels Frans Duits - Spaans Steno Beroepsgoederenvervoer. ALPHEN In zijn huls aan de Zoutmanstraat is de heer C. J. Guldemond gehuldigd wegens zijn 25-jarig jubileum bij de Alpheuse politie. Wethouder C. M. Deerenberg gaf een overzicht van de staat van dienst van de jubilaris, die momenteel hoofagent is. Het beroep van politieman is bijzonder kwets baar. De wethouder prees de heer Guldemond om zijn tactvolle optreden. Namens het gemeentebestuur overhandigde hij een geschenk onder couvert. Hoofdinspecteur en korpschef H. W. van Voorde bood namens de leden van het korps een scheerapparaat aan. Inspecteur G. D. H. van Woudenberg voerde het woord namens de bindingsorganisatie van het gemeentepersoneel en de Alpheuse politiesportvereniging en gaf twee geschenkenbonnen. Foto: wethouder Deerenberg (rechts) overhandigt het geschenk onder couvert. aannemingsbedrijf van wegen en waterbouwkundige werken te Al phen is in opdracht en onder super visie van ir- C. Hakstege, directeur van gemeentewerken, vanmorgen begonnen aan de volledige asfalte ring van de Lijsterlaan, een belang rijke winkellaan in het oostelijk deel van oud-Alphen. Gelijktijdig zullen aan de oostzijde van de Lijsterlaan een aantal parkeerhavens worden gemaakt. De werkzaamheden zullen ongeveer 14 dagen duren en gedu rende die periode zal de laan vanaf de Bloemhofstraat tot en met de Blijenbergstraat, met uitzondering van de kruising met de Thorbecke- straat, voor alle verkeer gesloten zijn. Het verkeer, komende van de Van Boetzelaerstraat, wordt tot aan de Willem de Zwijgerlaan (Koningin Julianabrug) over de Marnixstraat en de Wielewaalstraat geleid. In verband met deze maatregel geldt in. die twee straten een stopverbod en is aan de kant van de Oranje Nas- sausingel (zijde bebouwing) een par keerverbod van kracht. Het voor de Aarkade en een gedeelte van de Hooftstraat, geldende verkeersverbod wordt gedurende de werkzaamheden opgeheven. Langs deze korte route zal het dus mogelijk zijn het afge sloten gebied te benaderen. Leimuidenaar gewond bij botsing LEIMUIDEN Zaterdagmiddag kwam de 18-jarige P. N. Koot uit Leimuiden in Vriezeveen met zijn auto in botsing met een tegenlig ger. Door de gladheid slipte de auto bij het afremmen in de bocht, schoot tegen de tegenligger en kantelde. De heer Koot kon op eigen kracht de auto verlaten maar bleek ernstige verwondingen aan zijn linkerheup te hebben. Hii is oogenomen in het Acad. Zie kenhuis te Leiden. van de pedagogisch-didakJtdsche ver nieuwing van het onderwijs, en het organiseren van deskundige hulp aan de individuele leerling. Met name de heer Heemskerk (K.V.P.) had ernstige bedenkingen. Hij vermoedde dat de samenwerking van de onderwijzer met de aan te stellen pedagoog-didakticus, niet al tijd in het voordeel van het kind is. Het onderwijs is zo sterk in bewe ging, dat we deze zaak eerst even moeten laten bezinken, en adviezen inwinnen. Bij interruptie stelde de heer J. van Veen (P.C.P.) dat ook pedagogen het lang niet altijd met elkaar eens zijn. Ook zijn fraktiegenoot de heer W. T. Molema wenste eerst meer in formaties over de consequenties van dit besluit. Hij vreesde dat het wel eens een duur Instituut zou kunnen worden. Burgemeester Van der Linden daarentegen vond het een goed ini tiatief van de R.-K. schoolraad. In andere regio's is men verder, Kou dekerk beleeft beslist geen primeur, aldus de voorzitter. De raad liet zich door deze woor den echter niet overtuigen, en op verzoek van de heer R. Dorrepaal (Gemeentebelang) besloten B. W. hun voorstel terug te nemen en over enige tijd met de nieuwe raad na der over deze kwestie in discussie te treden. NOORDWIJKERHOUT D) Oud-Hollandse markt, die t<we\ weekeinden op de Brink wer\ gehouden, is gisteravond af ge sloten. Behalve vele midden standers, die hun waren aari prezen, waren er ook kraampj waarin oude beroepen, zoal glasblazen, spinnen en weven we rden uitgeoefend. Ter vetI hoging van de feestvreugde Hi een draaiorgel deuntjes over 4 tienduizenden bezoekers heen gaan en gaven verschillend fanfares af en toe een conceri AARLANDERVEEN Het h stuur van de Speeltuin te Aarlafet: derveen, heeft de afgelopen wei-it kinderspelen gehouden. Voor tóe leeftijden van 6 t.m. 15 jaar welhe een viswedstrijd gehouden. De urda slag luidt: 6 t.m. 10 jaar: 1 Toirii Heijman, 2 Lillie v d Berg; 10 t.m 15 jaar: 1 Anja vd Berg, 2 Arjaoi van 't Riet. lm Boegsprietlopen voor kinderen va|nc 6 t.m. 15 jaar: 6 t.m. 10 jaar: Dnj>* eerste prijzen: Joke de Bruin, Annd: v Leeuwen, Wichard v Leeuwes 10 t.m. 15 jaar: 1 Theo Herr, 2 A»°* ton de Bruin. Kruiwagenrace en fietsen voff kinderen van 10 t.m. 15 jaar. 1 Bermi Oosterman, 2 Iris Schüller. f Jla KATWIJK AAN ZEE De orgel liefhebbers kunnen morgenavond in de Katwijkse Nieuwe Kerk één van de grootste organisten van deze tijd horen spelen: Arno Schönstedt, van de Münsterdomkirche te Herford (West-Duitsland). Hij werd (1913) in Sondershausen (Thüringen) geboren, studeerde bij Günther Ramin, Jo- hann Nepomuk David en Karl Straubé in Leipzig en Frits Heit- mann in Berlijn, was later onder meer organist in Bachs) Thomas- kirche te Leipzig waar hij tot 1947 bleef. Later verliet Schönstedt Oost- Duitsland, werd verbonden aan de kathedraal van Herford als organist en als leraar aan het Westfaalse In stituut voor kerkmuziek. Sahönstedt is beroemd als concert- gever, in kerken en voor de radii in Duitsland, Engeland, Zwitserlan Nederland, België, de Soandinav sche landen, Finland, Afrika de Ve enigde Staten, Canada en Japan. Het programma is geheel Bach gewijd; de organist speelt va de grootmeester, met wiens stijl b (door Leipzig natuurlijk zeer ve trouwd is: Toccata-adagio-fuga in (een briljant werk, dat men te we nig hoort), de koraalvoorspelen „Ve ter unser", „Wenn wir in höchst( Noten sind", „In Dir ist Freude' verder de triosonate in G, Preludiui en fuga in A, de koralen „Nun dar ket alle Gott'\ „Herr Jesu Chris dich zu uns wend", „Wir glaube all' an einem Gott" en ten slotte Pr ludium en fuga in D. Johan van ff

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4