Centrum burgerrechten Mississippi in gevaar Prof. Smitskamp (63) overleden Trouwe kerkvolk mist inspraak Navigator geen cameleon Evangelisatiecampagne baptisten in Spanje snel Een woord voor vandaag Pleidooi voor ademtest Blanke privé-school gegadigde Zending wil Mount Beulah verkopen 1 Uw probleem is het onze Ds. Van Roon: Geen andere Jezus ZENDELINGEN IN INDIA IN ONZEKERHEID HET KWARTET Minder Burge meester nu predikant wordt f tot en tnet gelezen. Elke dag. Dreigbrief pastoraal effectief middel Krakers in pastorie Tsjechen winnen in Kerkrade door deze krant I I veel weten: Cgeen "X lange stukken I BEROEPINGSWERK MAANDAG 10 AUGUSTUS 1971 Een wonderlijke ontmoeting van twee menseh: Filippus en de ka merling. De kamerling, een rijksgrote van Candacézit in zijn wa gen en leest de profeet Jesaja. Wat hij las zal hem wel hebben ge boeid, maar desondanks begrijpt hij er weinig van. Hoe zou ik, zo zegt hij tegen Filippus, als niemand mij de weg wijst! En dan gaat Filippus aan het verklaren, hij predikt Jezus. De ge schiedenis is wel bekend. Het hart van de kamerling wordt beroerd, hij laat zich dopen in het water, dat nabij gelegen is. "En toen zij uit het water gekomen waren, nam de Geest des Heren Filippus weg en de kamerling zag hem niet meer, want hij ging zijn weg met blijdschap". Hij S'nS 2Ün weS met blijdschap. Voor de kamerling bestaat er na zijn doop niemand anders meer dan alleen de Here, van Wie Filip pus hem heeft verteld. Alles valt weg, alleen de heerlijkheid Gods blijft over. De kamerling kent het geluk, het grote geluk: Ik behoor Hem toe. Zijn weg met blijdschap reizen. Dit voorrecht is weggelegd voor de kinderen Gods zij zien over alle aardse moeilijkheden heen naar HemDie gezegd heeft: Komt tot Mij, allen die vermoeid en belast zijt en Ik zal u rust geven. Met blijdschap reizen. In weerwil van alle moeilijkheden en verdriet, van tegenslagen en desillusies. Toch met blijdschap reizen, want Hij is ons nabij. We lezen vandaag: Exodus 35 vers 30 tot 35 en Exodus 36 vers 1 tot 17. WEU (Van een onzer medewerkers) DEN HAAG Een pleidooi voor afschaffing van de bloedproef en uit rusting van de verkeerspolitie met een deugdelijke ademtestapparatuur hield de Haarlemse zenuwarts dr. P. H. Esser zaterdag op de algemene vergadering van de gereformeerde vereniging voor drankbestrijding. Voor de bloedproef is de hulp van een arts onmisbaar. Daardoor is vaak minstens een uur verstreken. De meeste artsen willen niet als ver lengstuk van de politie gebruikt wor den. Bovendien moet het bloed naar een laboratorium worden gezonden. De ademtest kan direct ter plaatse door de politie zelf worden afgeno men. De verdachte kan zichzelf van de uitslag overtuigen en ook kan vastgesteld worden, of directe ont trekking van de verdachte aan het verkeer noodzakelijk is. De kosten van de ademtest zijn on geveer vier gulden. Die van de bloed proef liggen tussen de 65 en 200 gul den. De ademanalysatoren worden onder meer in de Verenigde Staten. Canada, Australië en Rusland ge bruikt. Dr. Esser pleitte voorts voor de in voering van een zone-stelsel: bij een alcoholpromillage van 0,5 tot 1,5 komt er een proces, waarbij allerlei inci dentele en individuele factoren nader onderzocht en tegen elkaar afgewo gen worden. Bij 0,5 of lager gaat de verdachte vrijuit en kan hij zijn weg vervolgen. Bij een promillage boven I,5 wordt hij ter ontnuchtering inge sloten en gestraft. (Van onze kerkredactie) EDWARD (VS) Mount Beulah, symbool van zwarte zelfbe schikking en strijd voor burgerrechten in de Amerikaanse staat Mississippi dreigt te verdwijnen. Vele organisaties maken van dit conferentiecentrum gebruik. Het is de enige gelegenheid van formaat, waar de zwarte bevolking van Mississippi samen kan komen om te werken aan plannen om zichzelf te helpen. De beperkingen die wij gedu rende enige tijd aan het inzenden van nieuwe problemen voor deze rubriek moesten stellen, zijn op geheven. Uw brieven worden mits voorzien van 2 voor portokos ten alle persoonlijk beant woord. Een selectie van de ant woorden publiceren we in deze rubriek. Een vriendelijk verzoek: wilt u ons vooral geen ongedierte en andere beestjes per brief toe zenden? Vraag: Wanneer een schuur, die jarenlang gehuurd is, vrij van huur is verkocht, mag dan de nieuwe eigenaar aan derden zo maar toe stemming geven, de schuur of een gedeelte te gebruiken, of mag de ge bruiker toegang weigeren? Kan de gebruiker vergoeding krijgen voor de schade die hij lijdt? Antwoord: Uit de vraag maken wij op dat de schuur verhuurd was en dat de verhuurder ten onrechte aan de koper heeft wijsgemaakt, dat de schuur vrij van huur was. De verkoper moet in dat geval de door de nieuwe eigenaar te lijden schade vergoeden. De nieuwe eigenaar heeft niet het recht de schuur aan ande ren in gebruik te geven, zolang het huurcontract voortduurt, want koop breekt geen huur. Wil de nieuwe eigenaar of iemand anders zich toe gang tot de schuur verschaffen zon der toestemming van de huurder, dan kan de huurder de politie waar schuwen. Vraag: Wegens toegebrachte schade aan eigendommen heb ik van iemand nog een paar honderd gul den te vorderen. Een gedeelte van de schade is reeds door een verzeke ringsmaatschappij vergoed, doch het restant heb ik nog niet ontvangen. Is het mogelijk via een verzoek aan zijn werkgever loonbeslag toe te passen? Antwoord: Alleen na-een proces. U kunt de zaak in handen geven van een bonafide incassobureau, deurwaarder of advocaat. Vraag: Een vrouw is op huwe lijkse voorwaarden getrouwd. Als haar man overlijdt zonder dat er een testament is. erft zij dan van haar man niets? Er zijn twee kinde ren; maken ook nog de broers, zus ters en moeder van de man aan spraak op de erfenis? Antwoord: De vrouw erft van de man, tezamen met de beide kin deren. onverschillig of zij op huwe lijksvoorwaarden getrouwd is. De broers, zusters en moeder van de man erven niets, tenzij de man hen in een testament gedenkt. Kruiswoord-puzzel "Horaonual. I zuidvrucht. 5. drinkgerei. 10. ri vier in Duiol.. 12. ongaarne. 13 familielid. 14. stelling. 17. landbouwwerktuig. 18 plaat* in Duits!.. 20. deel van de hals. 21 een zekere. 22. spil van een wiet 24 rund. 25. kasteel. 26 steen klomp. 28. voorzetsel. 30. voorzetsel. 32. eer. 34. behoeftig. 36. stok. 38. lidwoord. 39. bloem. 41. lidwoord (Fr.). 42. nobel. 44. bloem, 46. bereide dierenhuid. 47. hoofddeksel Verticaal I water in Belgji. 2. bijb figuur. 3. lidwoord. 4. peulvrucht, 6. plaats ui de N.O.P.. 7 iportterm (aft). 8. lusthof. 9. orde, 11. levens lucht. 15. voegwoord. 16. pers. voomaamw, 19. kruiderij. 21. organische verbinding. 23. plaats in N.Br., 24. wilde haver, 27. bode aan een uni versiteit 29. delfstof, 31. schoenvorm, 33. toe spraak, 34. overblijfsel bij verbranding, 35. pers. voomaamw., 37. vene vloeistof. 39. Engels bier, 40. meisjesnaam, 43. editie (allt.), 45. Railroad (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM Na een lang durige, ernstige ziekte is over leden prof. dr. H. Smitskamp, hoogleraar aan de Vrije Univer siteit. Hij werd 63 jaar. De be grafenis heeft in stilte plaats gehad. Prof. Smitskanmp, geboren in Den Haag (zijn vader, de ereburger van Den Haa H. Smitskanmp overleed twee weken geleden), studeerde aan de Vrije Universiteit geschiedenis en Nederlands. In 1940 promoveerde hij cum laude op „Groen van Prinsterer als historicus". Na leraar te zijn egweest te Win terswijk en te Alphen aan den Rijn en gedurende tien jaar aan de christelijke HBS'en in Den Haag, werd hij in 1947 hoogleraar aan de Vrije Universiteit. Hij doceerde nieu we geschiedenis en gschiedenis der geschiedschrijving. Van 1954 tot 1966 was prof. Smits kamp voorzitter van de Vereniging voor christelijk nationaal schoolon derwijs. Als zodanig had hij een be langrijk aandeel in de voorbereiding van de fusie van de drie protestants- christelijke scholenorganisaties. Hij was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Mount Beulah is eigendom van de zendingsorganisatie van de kerk der Discipelen. Zij verhuren het aan de Verenigde Presbyteriaanse Kerk, die het weer beschikbaar hebben gesteld aan de huidige gebruikers, waaronder ook het Mississippi Deltapastoraat. Het eerst werd bekend, dat de presbyterianen de huur niet wilden vernieuwen. Coöperaties De federatie van zuidelijke coöpe raties, een 'groeiende organisatie waar al meer dan honderd coöperatieve verenigingen van negers in het zui den van de Verenigde Staten bij zijn aangesloten, wil van Mount Beulah haar hoofdkwartier maken. De zwar te bevolking van Edwards juicht de komst van de federatie zeer toe. Deze federatie bood daarom aan, de huur over te nemen, maar dan wel voor een langere tijd. Want zij wilde belangrijke verbeteringen aanbrengen op het terrein (10 hectare), die 230.000 gulden zouden belopen. Toen bleek, dal de discipelen Mount Beulah wilden verkopen. Zij reageerden niet op een verzoek van de federatie, om iets af te doen van de vraagprijs (540.000 gulden), die sa men met de geplande verbouwings- kosten voor de federatie niet haal baar is. De negers in Edwards hebben re den om te vrezen, dat de campus zal worden verkocht aan blanken, die maar al te graag zouden Mount Beulah verdwijnt, een particuliere school van willen maken voor blank endie de geïnte greerde openbare scholen ontvluch ten. Kinderen Als de discipelen Mount Bcula ver kopen aan een onvriendelijke groep, zullen niet alleen verschillende actie groepen van de campus moeten ver dwijnen. maar ook een Headstartcen- trum met negentig kinderen, een dag verblijf met dertig kleuters, een tim- mercoöperatie en een coöperatieve bakkerij. Daarom is het Mississippi Deltapas toraat een actie begonnen, om het zendingsgenootschap der Discipelen te bewegen, ervoor te zorgen, dat het vrije en open karakter van Mount Beulah bewaard blijft. DUNDEE Tijdens de jaarvergade ring van de Britse Baptist Missionary Society vertelden zendelingen met verlof uit India, dat zij voortdurend in onzekerheid verkeerden over de vraag, hoe lang zij nog in dit land zullen mogen werken. India legt bui tenlandse zendelingen steeds meer beperkingen op. Toch drongen zij er bij de BMS op aan, zendelingen naar India te blij ven zenden, zolang het nog kan. In diase predikanten nemen steeds meer verantwoordelijkheden over. Ook. vanuit Oost-Pakistan en Kon go kwam de vraag om meer zendelin gen. In deze landen worden geen be perkingen gesteld aan het verlenen van inreisvisa. Hier kunnen ook men sen te werk gesteld worden, die voor kortere tijd willen helpen, vooral art sen zijn nodig.. „Zendingswerk is nog altijd het meest boeiende beroep", al dus John Carrington uit Kongo. PROF. SMITSKAMP (alk.). Oplossing vorige puurt :l 3 egel. 4. gelen. 5. Gelee 1 degene. 8. degen. 9. Deen, 10. ei voor veelzijdige oriëntatie leze men ook één der kranten van (De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad) Centraal adres: Witte de Withstraat 25 Rotterdam Tel. 115588 NEW YORK Voor het eerst in deze eeuw is de rooms-katholieke bevolking van de Verenigde Staten in aantal teruggelopen. Per 1 januari waren het er 47.872.089. Dat is 1149 minder dan het jaar daarvoor. Ook het aantal priesters, seminaristen en leerlingen van rooms-katholieKe scholen liep terug. Weekend bij Kerk en Wereld voor V redesiveek DRIEBERGEN. Onder het motto „Verenig de Naties" wordt van 2027 september de Vredesweek 1970 ge houden. Ter voorbereiding is zaterdag 5 en zondag 6 september bij Kerk en Wereld te Driebergen het (open) weekend Kosmokomplot-70 gepland. Initiatiefnemers zijn Sjaloom en het Oekumenisch Aktiecentrum. Mede werkende instanties zijn de werk groep Vredesweek, aktie X-Y en Kerk en ontwikkelingssamenwer king. In een „modellenstraat" worden een tiental aktiemodellen getoond, o.a. de vier modellen van de,Vredes week, de aluminiumaktie, protest- dienst. het Cabora Bassaprojekt, rati- fikatie van de verdragen voor de rechten van de mens. Thema's als: aktiemethodieken, ak- tiepresentatie, discussietechniek, in formatie en dokumehtatie, organisatie van een wereldwinkel, zullen worden behandeld. Zondagmiddag is er een vergadering, waarop de Nederlandse delegatie naar de Verenigde Naties aanwezig zal zijn. Met de leden ervan zal worden gediscussieerd over de Nederlandse houding in de volke renorganisatie. De algemene leiding berust bij Piet Reckman van Sjaloom en drs. N. van Oosterzee van Kerk en Wereld. DE KRANT NAAR UW VAKANTIE-ADRES Dit kunt u UITSLUITEND opgeven met de bon uit de krant. Telefonische opgaven kunnen NIET meer worden aangenomen. (Van onze kerkredactie) WAGENINGEN In het Her vormd Weekblad keert ds. J. P. van Roon uit Katwijk zich tegen het plan van IKOR/CVK om de film „Zoon des mensen" eind ok tober opnieuw uit te zenden. Ds. Van Roon: „De eerste maal is de uitzending ondanks protesten en bezwaren toch doorgegaan. Dan denk je nog in je argeloosheid: dat kon zeker niet anders meer, alles was al gepland; misschien is het IKOR er zelf ook wel ingelopen.... Maar deze argeloosheid is nu ver dwenen na het persbericht: de veel omstreden film wordt opnieuw uitge zonden! Dat is dus nu een opzettelijk gebeuren. Vond deze uitzending plaats binnen het kader van een of andere omroep,dan zou je- het jam mer vinden, maar verder, denken: daar draag tk geen verantwoordelijk heid voor, en gelukkig ben ik van die omroep geen lid. En voor het geval de uitzending plaats zou vinden door de omroep waarvan ik lid ben, dan zou ik als lid kunnen bedanken. Doch de herhaalde uitzending van deze film geschiedt (opnieuw) door IKOR'CVK. Ik kan voor het IKOR niet bedanken, want de zendtijd van mijn kerk berust bij het IKOR. En ik kan ook niet denken: daar heb ik niet mee te maken, want ik behoor bil de Hervormde Kerk en in het IKOR treedt mijn kerk naar buiten. Daar schaam ik mij voor en het is mij ook een ergernis. Maar wat doe je eraan? Men heeft het in onze tijd erg druk over medemenselijkheid en over in- spraak. Is de hele AKV niet bedoeld als inspraak? Maar met de medemen sen. die in de meeste gevalles de ker ken nog bevolken in de gewone zon dagse erediensten en met van brede lagen van het trouwe „kerkvolk" wordt geen of nauwelijks rekening gehouden.Openbaart zich hier niet een vorm van geestelijke dictatuur? Evangelie Het gaat niet om secundaire din gen. Het gaat om het evangelie, om de Christus der Schriften en zo om het heil en het eeuwig lot van onze medemensen. En nu is er een tendens, dat de Christus der Schriften als het Lam, dat onze zonde op Zich nam en ver zoende door zijn bloedstorting „ver drongen" wordt door een Jezus-ldee, die voorop loopt in de rij van revolu tionairen en vooraan staat bij dege nen. die structuurveranderingen na- Jagen. Moet daarom ook in het nieuwe ge zangboek dat straks aangeboden wordt, .gezang 50 niet meer gezongen kunnen worden: „Jezus uw verzoe nend sterven is het rustpunt van ons hart; dat uw bloed mijn hoop dan wekke en mijn schuld voor God be- dekke"? Is er een beweging aan de gang. die een andere Jezus brengt? Taak De taak van de kerk in haar predi king op de kansel en voor radio en (Van een onzer medewerkers) MAASTRICHT „Wees niet als een cameleon, die de kleur van zijn omgeving aanneemt. Wees een non-conformist. Laat je als christen niet dirigeren door de mensen om je heen. Krijg je opdrachten regelrecht van God. Waak over je gedach- tenleven. Daar ligt je overwin ning of nederlaag." Dat wis de raad van navigator Ed ward Reis uit Londen tot de 360 jon geren, die vanuit het hele land maar vooral uit de universiteitssteden de jaarlijkse vijfdaagse Navlgator-zo- merconfsrentie bijwoonden op het kasteel Vaeshartelt te Meerssen onder de rook van Maastricht. Hoezeer de wereld een stempel op het dennen heeft gezet, blijkt uit de voorste'ling, die men ir onze tijd heeft van een christen. Hij wordt bij na altijd beschreven als een slappe vrouweliiKe hvpokriet. Dat deze voorstelling volkomen van de werke lijkheid gespeend is. merkten de di recteuren van het conferentieoord. Hun mening is. dat een groep als deze, waarvan de jongelui uiterlijk dagse erediensten en met~de inspraak niet verschillen van andere moderne jeugd, innerlijk rad'kaal anders is. Zij brengen een andere sfeer mee. Hun houding ten opzicht» van elkaar en de staf van het huis laat volgens dit echtpaar zien, dat een jeugd die Christus kent of wil leren kennen an ders is: nositiever, blijer, behulpza mer, ordelijk. Er we;d met overgave geluisterd en gezongen. Eft net zo enthousiast ge sport. Men had de hele groep in zes tig kleine gespreksgroepen opge splitst, die eens per dag voor uitwis seling hij elkaar kwamen. Waar we het meest op gericht moe ten zijn, aldus staflid C. Doornenbal uit De.lt, is de jongelui liefde en ont zag bij te brengen voor het Woord van God. Als ze daarmee naar huis gaan 'nebben ze houvast. Iedere deel nemer zal ook zoveel mogelijk opge vangen worden in bijbelkringen, die de Navigators op vele pleatsen in het land hebben. Leider van de conferentie was de vroegere sportleraar A A. Dijksman uit Utrecht. Hij nam enkele jaren ge leden op eenzelfde zomerconferentie een geloofsbeslissing. Hij* i nu full time staflid en verantwoordelijk voor het werk onder stiidenten in Utrecnten omgeving. televisie is te volharden bij de leer der apostelen, het Woord Gods te verkondigen en door en in dat Woord de Christus der Schriften. Niet de Christus-opvatting van deze of gene en niet de visie van de een of ander op Christus (dat is een zaak van „de school", van de theologische studie), maar voluit de Christus der Schrif ten, die gekomen is om zondaren za lig te maken", aldus ds. Van Roon in het Hervormd Weekblad, het blad van de Confessionele Vereniging. (Van onze kerkredactie) BERLIJN De vroegere burge meester van YVest-Berlijn Heinrich Albertz is weer predikant geworden. Albertz (55) trad in 1967 als burge meester af na de hevige studentenrel len tijdens het bezoek van de sjah van Perzlë. Voordat hij in 1946 in de politiek ging (hij was onder meer minister van sociale zaken in de regering van Neder-Saksen) was Albertz reeds en kelejaren dominee. Hij heeft een bijzonder moeilijke gemeente in Berlijn-Britz gekregen. Met de beschuldiging, dat een groep links-radicale jongeren een poging had ondernomen, om de kerk in een „rode politieke cel" te veranderen, heeft de kerkeraad enkele maanden geleden de oorlog verklaard aan de jeugdkerkeraad. De jeugdkerkeraad werd elke ver dere activiteit in de gemeente verbo den en de jonge gemeente mocht geen gebruik meer maken van kerkruimte. De jeugdkerkeraad noemde de bewe ringen van de kerkeraad boosaardig en eiste aftreden van dit college. Deze eis werd door het Berlijns consistorie afgewezen, maar wel be loofde bisschop Scharf aan de jonge ren, dat hij voor een dominee zou zorgen, die begrip had voor hun pro blemen. Albertz staat nu voor de taak, de generaties met elkaar te ver zoenen. Politie-ingrijpen leidt tot proefproces Ds. Jose Ortega in Valencia bij een van de aanplakbiljetten (hier op de gevel van de kerk), die de inzet zullen vormen van een proces. SS (Van onze kerkredactie) CHARLOTTE (VS) Een lutherse dominee in Charlotte meldt succes met een merkwaardige evangelisatiemethode. Eind vorig jaar deelde hU de ge meenteleden. die niet meer kerkelijk meeleefden, schriftelijk mee, dat zij ge schrapt zouden worden als lid, als zij hun houding niet veranderden. Van de 138 aangeschrevenen antwoordden er 112. Daarvan gaan er thans 49 weer regelmatig naar de kerk. De 26 die niet reageerden, zullen eerst nog een brief krijgen, eer over hun kerklidmaatschap beslist wordt. BELLINGWOLDE (Gr.) In de nacht van vrijdag op saterdag hebben jongeren in het Groningse Belling- wolde de hervormde pastorie, die al jaren leeg staat en een ontruimde marechausseekaeme gekraakt. Op verzoek van de rijkspolitie heb ben de jongelui echter weer d g- bouwen verlaten, nadat ze de kamers hadden schoongemaakt, die ze in wanorde hadden gebracht. Ook scha de, die ze hadden aangericht moeten de jongeren betalen. De officier van justitie in Gronin gen vind echter geen redenen aanwe zig voor een strafrechtelijke vervol sin g van e krakers. KERKRADE De door koningin Juliana beschikbaar gestelde wissel- prijs voor het hoogst geklasseerde korps is aan het slot van het Wereld muziekconcours uitgereikt aan het Tsjechische blaasorkest Amati. Zaterdagavond bliezen de muzikan ten uit Kraslice in de Rodahal van Kerkrade 3,507* pt. bij elkaara en daarmee versloegen zij de favoriete National Band of New Zealand met ruim vijf punten. Tal van als overwinnaar getipte korpsen moesten het tegen de Tsje chen afleggen. De enige wezenlijke bedreiging kwam van de kant van de Kon. Harmonie „oefening en Ont spanning" uit Beek en Donk. Dit door meer dan duizend supporters aangevuurde korps behaalde" 346'/i pt. waarmee de nationale titel in de sectie harmonie werd veroverd. I I (Van onze kerkredactie) MADRID Terwijl nog maar de helft van de gemeenterappor ten binnen is, is het nu al duide lijk, dat de tweede nationale evangelisatiecampagne van de Spaanse baptisten meer dan driehonderd geloofsbeslissingen voor Christus heeft opgeleverd. Ongeveer vijftig gemeenten en tien zendingsstations deden mee aar de campagne, die vier weken duurde en tot thema had "Christus de enige hoop". Volgens de leiding waren de gemeenten beter voorbereid dan in 1965, toen de eerste campagne plaats vond. Vooral aan de oostkust, in de steden Valencia en Alicante, werden resultaten geboekt. De eerste indruk van de baptisten- leiders is, dat er geen verschil is in de resultaten van geregistreerde en niet-geregistreerde-gemeenten. Het standpunt van de unie is, dat de gemeenten zich niet moeten laten registreren onder de wet op de gods dienstvrijheid van 1967. Enkele ge- 1 meenten hebben het toch gedaan. Zij stapten over hun principiële bezwa ren heen ter wille van de noodzaak van evangelisatie. Gemeenten, die zich niet hebben laten registreren, krijgen namelijk veel moeilijker ver gunning voor openbare activitejten. Het was dan ook opmerkelijk, dat de enige gemeente, die tijdens deze campagne last kreeg met de politie, juist een geregistreerde gemeente was. De Tweede Baptistengemeente van Valencia had meer dan 250 aanplak biljetten aangebracht op muren in de buurt van haar kerkgebouw, waarin de mensen werden uitgenodigd naar de samenkomsten. Ds. José Ortega had daartoe ver gunning gekregen uit Madrid van het nationaal secretariaat van het minis terie voor informatie. Toch kwam de politie, nadat er rooms-katholieke protesten waren binnengekomen, in actie. Alle biljet ten werden van de muren gescheurd. Ds. Ortega en zijn gemeente heb ben een aanklacht bij het gerechtshof ingediend. Met spanning ziet men uit naar de afloop van dit proces het eerste na de inwerkingtreding van de wet op de godsdienstvrijheid. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Amsterdam (toez.): L. de Ru, pred. v. buitengew. werkzaamh. (Zonnegloren te Soest). Bedankt voor Koudum (toez.): J. L. Ravesloot te Veen (N.Br.). Bedankt voor de benoem, t. gast docent aan de universiteit van Can- sas City (V.S.): R. Hensen te Gro ningen. Aangenomen naar Minnersga (Fr.): j kand. K. Eij kelenboom te Rotterdam, die bedankt voor Genderen (N.Br.). i

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2