A b'iflubroi „Scheepsjongens"uniek verschijnsel op de buis bovenste beste onderzetters „GRATIS A spaar alle 12 TV-commentaar Voetbal en dictatuur Fabuleuze Coen kan alles Netty's leerzame radiomagazine Voorzorg Vijftienjarigen mogen kranten blijven bezorgen J5TUS 9 WOBNSDAG 5 AUGUSTUS 1970 Ellen Wills is gistermiddag van Schiphol iaar het Joegoslavische Split gevlo den, waar zij aan een songfestival zal deelnemen. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De veelvoorko- lende gedarhte, dat „de televisie" ^.j^ppermachtig is, zakt a's een pudding S'jén elkaar wanneer men kennis neemt yan de conflicten die tussen tv-lei- üing et voetbalbonden bestaan. Dan Tfiï plijkt zo'n bond de hoogste macht te g&Jpezitten: „Het lijkt af en toe wel op V^j^ictatuur moppert bijv. de AVRO. AVRO's tv-sportafdehng zit met JJ^en paar vervelende brieven in de ^^jnaag. Na een seizoen lang vele kij- W^kers plezier te hebben gedaan met XJlDpgenornen reportages van Engelse ^/^Voetbalwedstrijden, moet. die pret nu Mfeen roemloos einde krijgen. 'M De KNVB heeft de AVRO zonder W-- motivering verboden, deze reportages ^(samenvattingen van een wedstrijd in yiO minuten) nog langer uitte zenden. De Britse voetbalbond heeft ook (niet stilgezeten en de commerciële [Engelse ITA meegedeeld dat zij niet meer Je AVRO deze reportages mag [leveren. Hetgeen de ITA op haar ^beurt de AVRO schriftelijk berichtte. De AVRO wil zich er niet bij neer leggen en beraadt zich over het wat Jen hoe: protesteren zal zij in elk ge- 2yal. In het conflict tussen de NOS en de KNVB over de betaling van wed- k strijdfiitsen voor Studio Sport schijnt IV wel schot te komen. De NOS heeft I wngeboden een miljoen op tafel te i lejgen voor het recht van 3 jaren kuïoendiug. Dat is toch al wat meer "dan de gebruikelijke f250.000 waar mee de KNVB geen genoegen meer .Wilde nemen voor de toekomst. dubro onderzetters met uw sterrenbeeld HET IDEALE AFWASMIDDEL HILVERSUM ,,'t Is alles te danken aan het fabuleuze vak manschap van Coen Flink ah! wat een acteur is dat! en aan het feit dat Johan Fabricius zo'n angstig-goed schrijver is", zegt NCRV's regisseur Max Douwes, „hoe zou je anders meer dan honderd keer één vent in één decor met zo'n geweldig succes kunnen laten optreden? Nee,, nee, laat mij er buiten, ik heb nog nooit zo'n gemakkelijke re gie gehad. „De scheepsjongens van Bontekoe't is een uniek verschijnsel op de beeldbuis". We schuiven, na negen maanden frekwent uitzenden, zoetjes naar de 100ste aflevering van de Scheepsjon gens toe. Om precies te zijn, die valt op zaterdag 22 augustus a.s. „In totaal maken we er 106 of 107, ik weet het niet eens precies", vertelt Max Douwes. In elk geval moeten we er nog zeven opnemen. Op 11 augus tus beginnen daarvoor de camera-re petities". Toen Coen Flink pas begon met zijn vertellend voorlezen, helemaal de stoere zeekapitein in zijn overvolle hut, leek het boek verontrustend dik. Niet te geloven, dat zoiets van a tot z zou kunnen worden voorgelezen on der het registrerend camera-oog, zon der langdradig te worden! Maar inderdaad, de smakelijk-le- vendige voordracht van het bonte, voor jongensoren nog immer boeiende verhaal (waarnaar als vanouds talloze volwassenen nog bijzonder graag meeluisteren), heeft het meer dan ge red. De Scheepsjongens zullen van harte worden gemist als de geschie denis half september^ afgelopen. Altijd raak „Ach, het is verrukkelijk werken met een man als Coen Flink. Voor mij is hij dé tv-acteur. Hij weet pre cies, wat een camera-instelling is en kan doen. Hij komt gewoon precies op tijd en al gekleed voor zijn rol. Ik heb het draaiboek al kunnen maken voor de camerarepetities, want Coen begrijpt direct alles. Hij noteert mijn aanwijzingen voor de opnamen en dan begint hij zonder zich ooit een keer te vergissen. Mislukte opnamen zijn er nooit bij geweest. Coen en Johan Fabricius zijn grote vrienden, misschien voelt Coen Flink daarom zo uitstekend de bedoeling van de schrij ver aan". „Coen weet zo gemakkelijk de scène te pikken, dat je zou gaan den ken als regisseur, dat televisie ge makkelijk is. Maar zonder zijn gran dioze vakmanschap kom je er heel anders voor te staan. In wezen is te levisie vreselijk moeilijk". Herinnering „Toen David Koning destijds aan kwam met de idee om een lange jeugdstrip te maken naar een boeiend boek en 'De scheepsjongens' noemde, sprong ik een gat in 't plafond. In eens ging een wereld van herinnering voor me open. I'k was tien jaar en dat is nou 37 jaar geleden, toen eerst mijn moeder en daarna mijn vader een tijdlang in het ziekenhuis lag. Ik werd trouw meegenomen naar de be zoekuren en dan zoetgehouden met een boek: De scheepsjongens. Ik vond het grandioos, de uren vlogen om voor me". „En nu dacht ik: „Hoe zou ik het nu vinden, na zo'n lange tijd? Je zult het niet geloven, maar het gree<p me nog even sterk als toen. Ik wist ook meteen, dat Coen Flink er de enige echte acteur voor was". „Nee, het was niet mogelijk, het boek echt van a tot z voor te lezen. Daarmee zou je ook een schrijver geen recht doen. Lezen is heel iets anders dan kijken naar televisie. Er waren teveel ruime beschrijvingen in het verhaal om ze zonder meer te Nieuws. 19.35 weekoverzicht. 19.45 Stereo: Licht vocaal en instrumentaal ensemble met zangsolisten. naai. STER: 19.00 (K) Reclame NOS: 19.04 (K) Puffenstuf, TV- serle vpor de Jeugd. IKOR/CVK/RK:K 19.30 ken merk, over kerk en samenle ving. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 <K) Reclame. 20.20 VARA <K) uitzending Stichting Socu- tera. NOS: 20.25 Getuige a charge, speelfilm, (keuring: 14 22.15 Studio Sport. kunnen nemen: ze zouden soms meer dan een aflevering beslaan en dat boeit niet". Samenwerking „In het begin heb ik samen met Johan Fabricius hij woont met zijn vrouw Anneke in Glimmen, maar zijn liefste herinneringen zijn die aan zijn vele Indonesische jaren de hoofdstukken bewerkt. Het boek telt zo'n kleine 400 pagina's en we hebben er ongeveer tweederde van gebruikt. We hebben ook wel iets gedaan aan de dialoog, die hier en daar wat verouderd was". „Maar na een paar hoofdstukken heeft Johan mij de verdere bewer king toevertrouwd en hij is tevreden. Een paar maal is hij bij een opname komen kijken. Ja, we maken er drie of wel vier per dag en dat is heel hard en ingespannen werken". Johan Fabricius en ik zijn door de ze serie vrienden geworden. Hij heeft me verteld, dat dit zijn eerste boek was: hij schreef het als jongen van 19 jaar. in schoolschriften. Stel je dat eens voor..., want het was niet zo maar een jongensverhaal, het was meteen al literatuur ook. En een beeldend talent als hij heeft..., neem nu eens dat gedeelte van die jongen die behandeld en genezen wordt door een Indische medicijnman, een doe koen... o, wat geweldig is dat! Je ziet alles voor je". Het slot Hilversum I 402 m. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. 18.20 Stereo: Klink Klaar zonder nonsens. 19.30 jaar). Buitenlands 22.40-22,45 (K) Journaal. Hilversum 1 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws en och tendgymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojour naal. 8.20 Stereo: Lichte gram mofoonmuzlek. (8.30-8.33 Nederland II NOS: 18.45 Pipo - Ie Clown. STER: 18.51 (K) Re- groentemar») 8.5° MorgenwiJ- 20.10 Stereo: VARA-Dansorkest clame. NOS: 18.55 (K) Jour- ,dIr>8- 9 00, Stereo: Klassieke en solisten. 20.40 Ko mag het naai. STER: 19.00 (K) Reclame. Kamermuziek (opn). 9.35 wa- zeggen. gesprekken. 21.15 Ste- NCRV: 19.04 Scheepsjongens terstanden. 9.40 Programma van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.11 Transatlantisch trefpunt: ontmoetingen met mensen, dieren en dingen van over de oceaan. STER: 19.55 (K) Recla me. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. NCRV: 20.20 Optreden van José Fellclano ln het Olym pisch Stadion te Amsterdam, ten. NOS: 19.00 Stereo: Lichte 2105 (K) Spel zonder grenzen: Metropole Orkest. 21.45 Country en Western muziek. 22.00 Literaire herinneringen. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelin gen. 22.43 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Moderne muziek (gr). 23.55-24.00 Nieuws. grammofoonmuzlek. MORELE HERBEWAPENING: 19.10 Me vrouw van Beunlngen 90 jaar, lezing. NOS: 19.20 Programma voor blinden en slechtzienden. 19.30 Henry Wood Promenade Concert: Engels kamerorkest. BBC-koor en solisten. In de onderdaan maar burger: een reeks uitzendingen over de staatkundige vorming. 22.30 internationaal wedstrijdpro gramma uit Cardiff. 22.20 Ra dio Trombone Kwartet, met zangsollst en orgel. NOS: 22.25-22.30 (K) Journaal. rondom Jongeren en hun va kantie. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Voor de vrouw. (11.55 Beursberich ten). 12.30 Modern Platteland. 12.35 Sportrevue. 13.oo Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Ste reo: 't Muzikantenuur: I. Pia norecital; II. Sopraan en pia no. 14.30 Reiservaringen. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 18.03 land der Muzen: kunst kroniek. 17.00 Platenprogram- ma met gesprekken. 17.30 Voor de Jeugd. 17.55 mededelingen. van 18-20 uur: Let's call the Hilversum 2. 298 m. whole thing off; It's easy to cottage for sale; All of you; My mother's eyes; Mambo Ba- lahu; Juana Palangana; Rita Nieuws. 22.38 Cosa Nostra - de Panama; Mets deux thunes KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.18 Stereo: Badinerle: klassieke muziek (gr.). (7.30 Nieuws: 7.32-7.40 Ac tualiteiten: 7.50-7.55 Overwe ging: 8.00-8.10 Nieuws.) 8.11 Voor de Jeugd: informatiepro- „Van de slotuitzending hopen we iets heel bijzonders te maken. Als hij wil, komt Johan Fabricius dan zelf in het beeld. Meer vertel ik er niet van, het moet een verrassing voor de kij kers blijven". Terwijl de uitzending liep, is de elfde druk van 'De scheepsjongens' verschenen, want het boek, dat zo'n 40 jaar geleden al verslonden werd door oud en jong, heeft nog niets aan populariteit ingeboet. Ook in deze uitgave is de spreektaal wat aange past aan de moderne tijd, maar ver der is het authentiek gebleven, daar voor is het werk meer dan sterk ge noeg. Max Douwes komt niet uitgepraat over de talenten van Fabricius en Flink, waarmee hij 'mag werken'. „Denik niet, dat het een vorm van hoovaardigheid of valse bescheiden heid is, als ik dit zeg: mijn eigen werk valt in het niet bij wat zij bei den kunnen". wailans Show. 14.30 Stereo: Debutanten - Hobo. piano en pianorecital. 15.00 Zendingsdag van de Gereformeerde Zen- dingsbond ln de Nederlandse Hervormde Kerk, samenvat tende reportage. NOS: 15.30 Informatie over nieuwe lang- speelschijven. (16.00 Nieuws.) Tussen 16.00 en 17.00 uur kan het programma onderbroken worden voor reportage van het. Wereldkampioenschap wielrennen op de baan voor profs en amateurs in Leices ter. 16.15 Meer over minder: meer Informatie over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. NCRV: 17.45 Hier en Nu - SportöctuaUtei- ten. 18.00 Tijd vrij voor mu ziek in vrije tijd: A. Dames koor: B. Stereo: Accordeonor kest. Hilversum 3. 240 m. en FM-ka- nalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Mu ziek van toen voor luisteraars van nu. 9.30 Instrumentaal programma. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie, (ii.oo Nieuws.) NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Radio Nordrlng Helgo land: popmuziek. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Waarom niet: ontspannen lunchprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: pop- en countrymuzlek. 15.00 Nieuws. 15.03 Holster (vervolg). 16.00 Nieuws. 16.03 Popmagazi ne. 17.00 Nieuws. 17.02-18,00 Verzoekplatenprogramma. En: „Ja, er komen heel veel reac ties op de uitzendingen. Goed of slecht, zolang de serie loopt raken ze me niet werkelijk, want ik ben mijn eigen criticus. Ik kijk naar mijn werk als naar dat van een vijand. Als een ander het slecht vindt, vind ik het nog veel slechter, en als een ander het prijst, vind ik het waarschijnlijk nog mooier, zo ben ik nu eenmaal". PHé WIJNBEEK (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Wie morgen (don derdagmiddag tijd heeft, zou best eens tussen 4.15 en 7.45 uur op Hil versum II kunnen luisteren naar Net ty's leerzaam magazine „Meer over minder' een programma dat nog steeds niet genoeg in de algemene be- langste.iing staat. Netty Rosenfeld's presentatie mag er zijn en de onderwerpen waarover wordt gesproken halen allerlei be- langriike aspecten uit de samenleving naar voren. Natuurlijk maakt Net.ty Rosenfeld dit programma niet alleen, daarvoor is het te veelomvattend Een ganse redact!•istaf is er wekelijks mee in de weer. Morgen kunt u bijv. een en ander horen over de Interkerkelijke hulp centrale :n Baam en het feit dat 350 jaar geladen de Pilgrimfathers naar Amerika vertrokken. Piof. dr. J. C. M. Hattb.ga-Verschure spreekt over de „gero ito-provo", mevrouw Mul der-Schal ekamp over haar spiritisti sche boeken. U hoort wat over de knette.wlnkel in Amsterdam en over experimenteren met taalexpressie. Allemaal onderwerpen die de moeite waard zijn. Burgemeester J. Heusdens van Vlaardingen kreeg gisteravond in Brandpunt ruim gelegenheid, het evacuatlepian voor het zuidelijk deel van zijn gemeente toe te lichten. Hij hield stevig vol. dat het ge meentebestuur niet alleen gevaren ziet in de grote industrieën, maar ook in de water- en spoorwegen die fre quent worden gebruikt. „De bevol king noeft niet in paniek te geraken over deze maatregelen zij mag blij zijn met een overheid die ze uit voor zorg treft. We hopen ze nooit nodig te hebben" Korte rondvraag in Vlaardingen- zuid bewees, dat de burgerij in pa niek noch angst leeft, al wet men wel dat er zich branden of ontploffingen zouden kunnen voordoen in grote be drijven. Brandpunt noemde het plan „ter navolging voor andere gemeen ten". Tussen politieke informatie uit Duitsland en een eveneens buiten lands verslag over guerrilla's in een kleine onbekende Arabische staat kregen wij een zoveelste alarmerende reportage over druggebruik door tie ners te zien. Brandpunt was hiervoor in Zweden geweest, waar de jeugdzorg niet uit komt met 25 miljoen Kronen per jaar om tienduizend geregistreerde en duizenden andere kinderen ver slaafd vooral aan LSD, te helpen. Er Is zeer goede samenwerking tus sen po!i ie en medische diensten, de hulp ls gratis, maar zowel soft als hard drugs zijn overvloedig en ge makkelijk te kopen, ook al bestaat daarvoor wel een verbod. Een achttienjarig meisje, al enige tijd onder behandeling, was nog juist in staat andere jongeren voor de mi crofoon te waarschuwen „ermee op te houden zolang het nog kan", verder kon zij haar gedachten niet concen treren. Men kan zich afvragen waarom de actuali*ai:enrubrieken herhaaldelijk dit soo.*t reportages uiteenden: alleen ter tegistratie van een tijdsbeeld of ook ter waarschuwing? Misschien zou daarvoor dit hardnekkig ondervragen van slachtoffers nog nut kunnen heb ben. Is het echter om de verontruste medische uitspraak „Het druggebruik wordt over de hele wereld steeds er ger" te illustreren, dan kan men de patiënten beter met rust laten. In hoeveree iS bij voorbeeld de tragiek van de gehakkelde „boodschap voor andere jongeren" van di+ meisje tref fend overgekomen? Laten we harte lijk hopen ergens wèl ter plaatse. DEN HAAG Vijftienjarige scho lieren mogen ondanks het per 1 augustus ingegane arbcidsverbod toch hun kranten blijven bezorgen. Minister Rooi vink (soc.'ale zaken en volksgezondheid) heeft voor deze ca tegorie een uitzondering willen ma ken. Het voorwaardelijke arbeidsverbod verbiedt vijftienjarige jongens en meisjes arbeid te verrichten, tenzij ze in het berit zijn van een arbeidskaart en dee'ueinen aan vormingswerk. In de oepaling is we) opgenomen, dat leugdige krantenbezorgers hun werk niet mogen doen tussen 7 uur 's middags en 6 uur 's ochtends. Vanavond te zien Ned. 1 NOS 7.04 uur Puffenstuf. 7.30 uur (kerkelijke zendgemachtig den) Kenmerk. 8.25 uur Getuige a charge: speelfilm naar een verhaal van Aga tha Christie met Mariene Dietrich in een van de hoofdrollen. 10.15 uur Studio Sport. CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN VAN NICOLAAS NICKLEBY 244 IJFTIGSTE HOOFDSTUK VOORBEREI DINGEN OP EEN HUWELIJK/In een oud, naargeestig, donker en stoffig huis woonde Arthur Gride. Magere oude stoelen en tafels zo hard en koud als hethart van een gierigaard stonden in stijve gelede ren langs de sombere muren, hoge smalle kasten, ver molmd onder het bewaren van de schatten en wagge lend als uit gestadige angst voor dieven scholen in donkere hoeken, waar zij geen schaduw op de grond wierpen. Uit de holste en akeligste kamer van dit afschuwelijke huis kwamen op zekere ochtend de beverige tonen van Arthurs stem die pieperig en zwak de slotregels zong van een lang vergeten liedje: Bom-bombom-bom, bom-bombof, Gooi nu maar een oude slof, En mag de trouw gelukkig wezen. En hij hc...ae deze schelle tonen nogmaals en nogmaals tot een gewel dige hoestbui hem dwong op te houden en zijn bezigheid stilzwijgend voort te zetten. Deze bezigheid bestond daaruit dat hij uit een wormstekige kleerkast één voor één verscheidene oude kleren haalde, ieder stuk zorgvuldig bekeek en tegen het licht hield en dan behoedzaam opgevouwen op een van de hoopjes naast hem neerlegde. Hij nam nooit twee stukken tegelijk, maar altijd één voor één en vergat nooit om telkens als hij iets gepakt had, de deur van de kast weer te sluiten en de sleutel om te draaien. 'Dat koffiebruine pak,' zei Arthur Gride, een kaal afgesleten jas bekij kend. 'Stond dat koffiebruine pak mij goed? Laat eens denken!' De uitslag scheen ongunstig te zijn, want hij vouwde de jas weer op, legde hem neer en klom op een stoel, om van een hoge plank een andere te pakken, ondertussen piepend 'Jong en rijk, verliefd en schoon, Daar zit het geluk ten troon, Dan moet de trouw wel zalig wezen.' 'Zij praten altijd Over jong,' zei Gride, 'maar liedjes worden maar om de rijm gemaakt, en dit is zo'n mal deuntje dat het boerenvolk zong toen ik een kleine jongen was. Maar wacht, jong is toch goed, het slaSjt bp de bruid, jawel. Hi, hi, hi! Het slaat op de bruid! Och, dan is het goed, heel goed! En waar ook, heel waar!' 'Dat olijfgroene pak heeft mij goed gestaan,' zei Arthur, 'en ik heb het heel goedkoop bij een lommerd gekocht, en er zat, hi, hi, hi, een zwart aangeslagen shilling in het vestzakje. Als men denkt dat die lommerd- houder niet wist, dat die shilling erin zat! Ik wist het wel, ik voelde het dadelijk. O, wat een stommerik! En het was een gelukkig pak ook. (Wordt vervolgd) Ned. 2 NCRV 7.04 uur aflevering Scheepsjongens, daarna Transatlantisch tref punt. 8.20 uur José Feliciano zingt in Am sterdam. 9.05 uur Spel zonder grenzen: direct uit Cardiff. te Vanavond horen Hilversum VARA 7.45 uur gevarieerde lichte muziek. 8.40 uur Ontmoeting met Ko van Dijk. 9.15 uur Metropoleorkest speelt. 10.00 uur A. Roland Holst vertelt zijn. memoires. 10.55 uur BBC-symfonieorkest speelt werken van Pierre Boulez onder leiding van de com ponist. Hilversum II NOS 7.30 uur Proménadeconcert, recht streeks uit Londen: Engels Kamerorkest, BBC-koor en solisten in werken van Han del en Tippett 10.15 uur Cursus Burgerschapskunde. 10.38 uur actueel NOStra. magazine Cosa Smidje Verholen en de Marsmannetjes 95: De wijze Grurantrog en de andere aanwezigen op het paleisdak zagen natuurlijk de felle vuur gloed wel, die zich aan de ïorizon vertoonde. Het vuur greep in de burcht snel om zich heen en het vond na tuurlijk gretig voedsel in de apgeslagen voorraad spring stoffen, bommen en grana ten. Sommige van die ge vaarlijke dingetjes vlogen ïewoon in brand, andere knetterden gierend uiteen en er waren er zelfs bij, die zich met een fraaie boog een weg omhoog zoch ten. Dat alles deed de ver warring in de oorlogsburcht nog slechts toenemen, dat begrijpen jullie ook wel. Het was dus werkelijk een fraai vuurwerk, wat de mannen op het dak van Grurantrogs paleis te zien kregen. Smidje Verholen wilde er het fijne wel eens van weten en hij stelde zich daartoe op achter de teleprismoïde. Nauwkeurig stelde hij de wonderkijker in, en wat hij toen te zien kreeg, daar zou iedereen het grootste plezier in hebben gehad. Een volkómen yerfromfaaide Mars trachtte met een aantal al evenzeer beschadigde soldaten liet felle vuur te blussen. IJverig was Mars in de weer met een emmertje, want de waterleiding deed het al niet meer en hij kon geen gebruik meer maken van de brandslangen, dientengevolge. Maar ja tegen die felle vuurzee was natuurlijk niets opgewassen. De wijze Grurantrog keek ook nog even door de kijker. „Mooi zo, mooi zo", lachte hij tevreden. „Hoewel het mij eigen lijk niet paste vreugde te scheppen in een andermans ongeluk, geloof ik toch, zaak. 23.55-24.00 dans l'bastrtngue; Les feuilles gramma en tips voor de va- TELEVISIE; VANAVOY» Nederland I NOS: 18.45 Pipo de Clown. STER: 18.51 (K) Re clame. NOS: 18.55 (K) Jour- mortes; Chanson d'amour; Valse désirée: Julie la Rousse; Marguy; Pourvu qu'tu m'aime toujours comme ca; Quand les kanUe. 8.45 Voor de huis vrouw. (9.00 Gymnastiek voor de huisvrouw.) NOS: 10.00 Wal heeft dat kind?: pedagogische petits seront vendus: Ton rubriek. 10.20 Stereo: Muziek accordéon; Mon oncle; danseur de Charleston; Mélodie perdue; Sarah: II y avait; Deux jeunes filles blon des: tire ralguille: Fair wea- Barok. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast, gevarieerd pro- gramma. (12.28 Mededelingen ther; Darn that dream: The t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 NOS: 15.30-18.35 (ged. k.): Va kantieprogramma. België: Nederlands progr. Kan. 2 en 10 14.55-16.45 Eurovisie: Wereld kamp. wielrennen. dat het goed was wat hier geschied is. Ik heb zo'n idee, dat wij de strijd definitief hebben gewonnen, dank zij de onvolprezen medewerking van onze grote vriend smidje Verholen. En was hij het niet. die daar straks zei. dat hij zo'n honger had? Welnu, mag ik U dan allemaal aan tafel nodigen? Mijn dienaren hebben in samenwerkig met mijn lieve vrouw reeds gezorgd voor een feestmaaltijd, die ons wel smaken zal, denk ik!" „Nou cn óf mc dat smaken zal!" riep smidje Verholen uit „Haha, ik zal blij zijn, dat ik eindelijk weer eens iets behoorlijks te eten krijg!" Nu ja, dat begrijpen wij wel, want in al die spannende uren in de burcht van Mars, had die dappere smid alleen maar wat zure wijn en wat aangebrande pap te eten gekregen. We kunnen dus veilig aannemen, dat het een buitengewoon verheugde smidje Verholen was, die de eetzaal van Grurantrogs paleis binnenliep.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9