Amerikaanse band in Hooglandse kerk OVERDEKT ZWEMBAD VOOR LEIDERDORP Minister Klompé bezocht museum Nat. Historie WEEKAGENDA Heeft Leidse afdeling van 'Ruimte' wel rechtspersoonlijkheid Bejaardenwoningen aan Brittenburg Beerput stroomt over Toch 3 wethouders S.J.Z. eindelijk op nieuw terrein Kort geding LJA contra jongerencentrum met als inzet huurrechten van pand SCHADE STOKVIS ZEKER TWEE TON NIEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1970 LEIDERDORP B. en W. hebben de raad, die maandagavond om 8 uur vergadert, onder meer een voorstel voorgelegd betreffende de stichting van een overdekt zwembad op de plaats waar nu een voetbalveld is gevestigd aan de Hoogmadeseweg. Dit terrein zal in erfpacht worden uitgegeven aan de zwem- en polovereniging De Does. De stichtingskosten van het instructie-zwembad worden op twee miljoen gulden geraamd. De gemeente zal zich garant stellen voor de door De Does te sluiten geldlening van 2 miljoen als de raad akkoord gaat met het voorstel. Uit het Fonds Omslag Dorps- uitbreiding zal twee ton worden geput voor aanleg van een parkeer terrein bij het zwembad. plex van 21 bcjaardenwoningen en 5 woningen voor alleenstaanden wor den gebouwd, waarvan de huur, in clusief verwarmingskosten e.d., voor lopig is vastgesteld op respectievelijk 107,en 157,per maand. B. en W. stellen de raad voor het bestemmingsplan Zijllaan- en Meije- polder nu vast te stellen en de be zwaren, ingediend door mevr. J. Haamke en de heren A. Bossers, P. G. van Meijl, N. van den Hoed, N. Klein en J. F. van Oei ongegrond te verklaren. Blijkens een ander voorstel van het college zal het parkeerterrein bij de jachthaven aan de Mauritssingel wor den uitgebreid. In samenwerking met de NZH wor den vijf abri's bij bushalten geplaatst, wat de gemeente ruim 10.000,zal kosten. Blijkens een brief van G.S. is dit college overstag gegaan ten aanzien van uitbreiding van het aantal wet houderszetels tot drie. B. en W. stel len de raad daarom opnieuw voor tot deze uitbreiding te besluiten. Aan de Brittenburg zal een com- Vissen voor bejaarden in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Zaterdag or ganiseert de Visvereniging Vrouwen- weg een viswedstrijd ten bate van de uitgaansdag van de bejaarden d'vc dinsdag voor de 20e keer op bet programma staat. Als eerste prijs is een roeiboot beschikbaar gesteld. Andere prij zen zijn een volledige hengeluit- rusting, een werphengel met molen en een step. Daarnaast zijn er nog tientallen kleinere prijzen. Deelnemers kunnen zich melden bij de heer J. Hulsbos, Vrouwenweg 45 (tel. 01715-226) en zaterdagmid dag vanaf 13 uur in café „Crone- steyn" aan de Vlietweg. De wed strijd begint om 15 uur en duurt negentig minuten. ZOETERWOUDE feind augus tus zal het nieuwe sportcomplex van S.J.Z. aan de Nieuweweg in gebruik worden genomen. Men kampte al jarenlang met een ernstig tekort aan speelruimte in de Loe- the. Overigens is dat terrein weer opgeknapt en zal nog enige tijd voor de wedstrijden van de lagere elftallen in gebruik blijven. Tegelijk met de ingebruikneming zal het zilveren bestaansfeest wor den gevierd. Daarvoor is een uit gebreid programma opgesteld dat nog gepubliceerd zal worden. Dinsdag 11 augustus zal de trai ning onder leiding van J. Bekke ring beginnen. 13 augustus heeft het afscheid van oud-trair.er L. v. d. Lans plaats. Tegen dc vereniging waarvan hij nu trainer is, G. W. S., zal zaterdag 15 augustus een wed strijd worden gespeeld. 23 augustus een uitwedstrijd tegen de Stomp- wijkse Boys, 30 augustus de ope ningswedstrijd tegen een nog onbe kende tegenstander. 6 september is het begin van de LVB-competi- tie, 13 september begint de KNVB- competitie in West II. 25 jaar bij cle vadvinderij LISSE Zaterdag is het groot feest bij de padvinders in Lisse, want dan viert hopman P. van Ho ven van de Shawano's zijn 25-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan is er een grote feestavond in Rehoboth. 's Middags is er in hetzelfde gebouw van 4 tot 5 een receptie. Hopman Van Hoven begon zijn carrière als gewoon verkenner. De jubilaris klom op tot vaandrig en sloot zich aan bij de Kaninefaten onder leiding van hopman Van der Spruit, die later werd opgevolgd door hopman Van Houten. In 1962 werd er weer een Shawano-groep gevormd, waarvan de heer Van Hoven hopman werd- Het is nu een groep van 75 padvin ders met twintig leidinggevende fi guren. Premiewoningen De verdere agenda vermeldt onder meer de volgende punten: Voorstel om afwijzend te beschik ken op het bezwaarschrift van de Prot. Interkerkelijke Stichting voor Bejaardenzorg togen de aanslag in de wegen- en riool belasting; huren van een lokaal in Het Tref punt van de Hervormde Gemeente ten behoeve van de Kon. Juliana- school alsmede andere school zaken; aankoop woningen Jaagpad 7, 11 en 12 en verkoop woning Hoofd straat 120; verkoop grond aan de Algemene Bouwvereniging voor bouw van 140 woningwetwoningen en 90 premiewo ningen alsmede het verlenen van gel delijke steun voor de bouw van deze premiewoningen Licht in garages aanbrengen van elektrische verlich ting in de 120 garages van de 460 flatwoningen langs de Engelendaal; plaatsen van meermalen bij de Doesbrug; instellen parkeerverbod in Merel straat, Koekoekstraat en Wiiddreef. Tulpen bloeien ook in Nieuw-Vennep NIEUW-VENNEP Ook in de tuin achter het perceel Zwanen- water 33 in Nieuw-Vennep staan sinds gisteren tulpen in bloei. Vorige week maandagmiddag werden de bollen in de grond gepoot. Deze bollen zijn af komstig van de heer C. Glasber gen uit Rijnsburg, die vijf jaar lang met tulpebollen experimen teerde en waarover vorige week dinsdag een artikel in onze krant verscheen. Door het warme weer van de laatste dagen „vlogen" de tulpen de grond uit. Volgens kermers zijn ze zeer sterk. De steel is niet zo lang, als bij de tulpen die vorige w&ek in Oegstgeest bloeiden. Eén van de oorzaken 'zou de bijzonder slechte grond kunnen zijn in het uitbreidingsplan „Wel gelegen", waar het Ztoamenwater in ligt. Overleden: T. Mol, 8 juli 1883, man; J. Kaapaan, 12 febr. 1884, man; B. den Os, 23 april 1908, man; T. Platteel. 17 juni 1901, man; P. Springer, 18 nov. 1914, man; S. Q. M. Straathof, 23 juli 1970, dochter; J. B. van Lent, 6 febr. 1913, echt- gen. van C. A. J. Ketelaars; C. E. J. Walen, 20 nov. 1882, vrouw; G. H. Huge. 14 juni 1890, echtgen. van J. W. Vreeswijk; P. Dool, 26 mei 1920, man; E. Pardon, 5 maart 1893, weduwe van L. Tegelaar; C. van den Wijngaard, 21 maart 1889, weduwe van C. B. Dekker; J. A. van Kem pen, 3 april 1900, vrouw. DEN HAAG Wie is de huurder van het pand Ceoiliastraat? Zowel de Leidse Jeugdaktie als het Jeugd en Jongeren Recreatiecentrum te Amsterdam eisen de sleutel van het gebouw op. De Amsterdamse instel ling vorderde in een kort geding bij de vice-president van de Haagse rechtbank, dat het pand ter beschik- i king van het centrum moet worden gesteld. Het echtpaar Molenaar beheerde in 1960 het pand van de Leidse Jeugdaktie, maar door bestuurmoei- lijkheden verliet het 'echtpaar het pand. Wie nu het pand mag betrek ken beslist de president op dinsdag 11 augustus. LEIDEN De minister van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk, dr. M. AM. Klompé en secretaris-generaal mr. J. van Viegen brachten een werkbezoek aan het Rijks museum van Natuurlijke Histo rie. Foto: de minister tijdens de bezichtiging van de jubi leum-tentoonstelling van het museum. Van links naar rechts verder dr. W. Vervoort, mr. J. van Viegen, de heer P. J. Yperlaan, hoofd van de afde ling Oudheidkunde van het ministerie en prof. dr. L. D. Brongersma, directeur van het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie. DEN HAAG De gemeente Leiden onthoudt via haar Stich ting Leidse Jeugdactie (LJA) de Leidse afdeling van de Amster damse vereniging jeugd- en jongerencentrum „Ruimte" het RIJNSBURG Geboren: Ronald F. F., z v F. Hogewoning en B. J. Hoek. Vliet NZ 84; Maria L. J., d v G. J. Turk en M. H. T. Volwater, Koestraat 47; Mark P. Chr., z v P. S. Hakstege en G. Gooi, De Waal 403. Ondertrouwd: Den Heijer, Simon (24), Brouwerstraat 72 en Van Star- kenburg, Jacoba (20), Langevaart 13; De Koning, Willem (23), Irissenstraat 15 en Holtmann, Doris (22), Gelsen- klrchen (Duitsland). Getrouwd: Santing, Wolter (29) en Koot, Arendje (26). LEIDEN De Syracuse Universi ty Band deed gisteren op weg naar het Wereldmuziekcongres in Kerkra- de luid blazend Leiden aan en con certeerde 's avonds in de Hooglandse kerk. Nu is blaasmuziek in een Neder landse kerk voor de toehoorders een moeilijke, wat onwennige, zaak. Voor de concerterenden was het dat ook. Ze moestep waarom? als haringen iai eén ton op elkaar ge dreven hun muziek maken. Het pleit niet voor hun muzikaal inzicht om er zo'n statisch overladen geheel van te maken. Wanneer de opstelling ruimer was geweest en het handje vol toehoorders er meer bij betrok ken was geweest, was succes verze kerd. Het programma zelf getuigde van Amerikaanse smaak. Een zichzelf respecterende band kan in West- F.uropa eigenlijk niet meer aanko men met een bewerking van Bachs „Jesu joy of man's desiring" of „an Occasional Suite" van Handel, maar wanneer het eerste dan nog zo'n drie keer vertraagd over komt en Handel een nooit gebruikte vier kwartsmaat jn begrafenispas wordt toegedicht, wordt het een moeilijk verteerbare zaak. De band moest in de Suite van Hanson duidelijk aan de kerk wen nen; er werd voorzichtig geblazen al-of men angst had dat een zo oud gebouw het anders niet zou kunnen verwerken. Later ging dat beter, met name in de Rapsodie der Lage Landen van Hendrik van Lijnscho ten. Maar dat is dan ook muzdek, die voor een band geschreven is. De tra ditional „We get it together" werd mooi koraalmatig geblazen. Tech nisch was het erg knap allemaal- Dat is overigens een zaak, die men alle Amerikaanse koren en orkesten moet nageven: technisch is het allemaal perfect, maar de bezieling ontbreekt gewoonlijk. Die bezieling kwam eigenlijk pas in een selectie uit de musical „Oliver". J. D. pand aan de Ceciliastraat in Leiden, waar „Ruimte" al se dert 28 jaar was gehuisvest. De gedupeerde afdeling had daar om een kort geding tegen de LJA aangespannen om in haar huurrechten te worden hersteld. De president van de Haagse rechtbank, mr. A. H. Lycklama, voor wie het geding gisteren diende, zal op 11 augustus von nis wijzen. Mr. Ph. de Ruyter de Wildt uit Leiden zette voor de LJA uiteen, daarbij gesteund door haar directeur de heer G. Steinbach, dat er hele maal geen huurcontract was met „Ruimte" de huur opgezegd. De huurster van het pand aan de Ceci liastraat was destijds de niet rechts persoonlijkheid bezittende vereni ging „Ruimte" irn Leiden, waaruit volgens pleiter voortvloeide, dat het pand particulier was verhuurd aan de voorzitter en de secretaresse. Ook aan hen was voor alle zekér heid de huur opgezegd, waarna het opnieuw aan hen werd verhuurd als bestuur van de stichting jeugdso- ciëteit „Het Kamp". Mr. J. R. Banbergen uit Amster dam lichtte voor „Ruimte" toe, dat Ruimte de voortzetting is van de voormalige arbeiders jeugd- centrale (AJC); naast het congres en het centraal bestuur kent „Ruimte" projectgroepen en werk groepen, zoals de afdeling Leiden. De vroegere voorzitter en secreta resse uit de AJC-tijd, thans echte- lièden, konden zich niet ver enigen met de jongste ontwikke lingen en vroegen van hun func ties in Leiden te worden ontheven. „Ruimte" benoemde een nieuw bestuur voor de afdeling Leiden. Het jeugd- en jongerenwerk zou niet alleen voor leden zijn, maar een open kérakter krijgen. Na het ontslag van het oude be stuur werd door de LJA de huur van het pand opgezegd. Het oude bestuur had nog de sleutels van het pand en gaf die af aan de LJA. Daarna werd de nieuwe stichting ..Het Kamp" in het leven geroepen. Het nieuwe bestuur werd de kas boeken en andere bescheiden over gedragen. maar niet het huurcon tract. terwijl het pand aan de nieuwe stichting van de oud-be stuursleden werd verhuurd. Mr. De Ruyter de Wildt meende tenslotte, dat de plaatselijke afdeling destijds geen rechtspersoonlijkheid bezat en dat „Ruimte" daarvan de gevolgen maar moet dragen. Hij concludeerde, dat „Ruimte" geen huurrechten heeft. Reiaardconcert in Katwijk KATWIJK AAN ZEE In de toren van de Oude Kerk wordt vanavond van 8 tot 9 uur de beiaard gespeeld. Het is een concert met werken van Bach, Valerius, Handel, Van Beethoven, Schubert en Wouter Paap. Woensdag 5 augustus Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Museum Volkenkunde, 3.30 uur: vakan tiefilm „Vaste voet op de Zuidpool". KATWIJK AAN ZEE Oude Kerk Boulevard, 8.30 tot 9.15 uur: zomeravond- ^NOORDWIJK AAN ZEE Kerk Hoofdstraat, 8 uur, zomeravondzang. Donderdag 6 augustus Museum Volkenkunde, 3.30 uur: vakan tiefilm „Het woud der schemering". Vrijdag 7 augustus Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Ber nard Bartelink. medewerking Ruud v/d Meer. Zaterdag 8 augustus KATWIJK AAN ZEE Bloemencorso Flora's kleurenpracht aan zee. om 2 uur vertrek van velling Flora te Rijnsburg. 8.15 uur avondcorso. .WEEKAGENDA Woensdag 5 aug. 8.30 uui zomeravond zang ln Oude Kerk Katwijk aan Zee. Woensdag 5 aug. 8 uur zomeravondzang ln kerk Hoofdstraat Noordwljk aan Zee. Vrijdag 7 aug. 8.15 uur orgelconcert Bernard Bartelink ln Pieterskerk Lelden, met medewerking van Ruud v/d Meer. FILMS CAMERA Dag. 2.30 en zo 2 en 4 uur: Jungle Boek, a.l., 's avonds 7 en 9.15 uur: Ik ben nieuwsgierig blauw, 18 Jaar; vr- en zat-nacht 23.30 uur: De terugkeer van Draoula. 18 Jaar. LLDO Westside Story. 14 j.. dag., ook zo 2.3o en 8 uur. LUXOR Louis de Funes-festlvai, do tot en met ma Le Gendarme de Saint Tropez, dl tot en met vrij De Gendarme In New York en za tot en mei woe 12 augustus Op vrijersvoeten; dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45. 7 en 9 15 uur REX Wolven In Battle-dress. 14 jaar, dag 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur, dag., behalve zo: Onkruidzaaiers ln Fabeltjesland; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Het badhuis van de 7 zaligheden. STUDIO Samen uit. samen thuis, a.l., dag 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur; dag. behalve zondag 10.30 uur: SJors en SJlmmJe ln het land der Reuzen. TRIANON Jerry ln de boot. a.l.. dag. 230. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Jeugddorp Zuidwest Tijdens zomervakantie dagelijks, behalve 's zondags, geopend van 10—4 u. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502; De Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 53274 en Apotheek Voorschoten, Leldseweg 66, Voorschoten, tel. 01717 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Herdlngh Blanken. Uoktersdlenst Tot zaterdag 10 uui de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur Sociëteit „Twentwei". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.j. Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot II uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond "van 8.30 uur tot IJ uur. Mobiel ANWB-kantoor Behandeling oa ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tol woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth, ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demisch Ziekenhuis Alarmnummer» Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor- middag tol zondag 24 uur) Academisch ziekenhuis; bezoekuren; Brandweer 5 maal I. Politie 5 maal EHBO 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en Informatiedienst I voor Lelden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursuspiantsuen 83; voor hulpverle ning telef 2101 DIJ geen gehoor tele! 10460 voor informatie telef Z3921 Bezoekuren ziekenhuizen Academische ziekenhuis; voor patiënten ln klasse 3: dagelijks behalve dinsdag: 19.00—19.45 uur; dinsdag 13.0014.00 uur; zaterdag en zondag 14.30—15.30 uur. Gynaecologie en verloskunde (eveneens patiënten klasse 3): dagelijks van lfl.0<^— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.3014.30 uur. Praematuren (allen voor ouders); maan dag tot en met vrijdag van 19.00—19.15 uur; zaterdag en zondag van 14.1514.30 KinderkUniek maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18J5—19.00 uur; dinsdag 13.00—14 00 uur. zaterdag 15.00—16.00 uur; zondag alg Christ, en nationale feestda gen 14.30—16 00 uur Elisahethziekenhuls Leiden, derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 8 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakiiniek Lelden; dagelijks van half twee tot hal drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags II 101 \2 en 1 tot 3 Jelgersmaklinlek; maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur; zaterdag 13 tol 15 uur: zondag 11 tot U.45 en 13 tot 15 UUi Diaciiiiesseiihuis. dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1 is tot 2 eD 7 tot 8 u.; tweede kL 1 15 tol v en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 1 en 1 tot a 11.. kinderafdeling dagelijks van ris ti K.10--7is uur alphen - ziekenhuis Rijnoord: dage lijks took zondag) le en 2e klas: van 10.30—n 110 JUI van 14.00-15.00 uur van I8.0O—19 00 uur re KJas van 14.00—15 00 uur van 183)0— 19 30 uur Kraamafoeiing van 14.00—15 00 uur. van 19.00-19J0 uui alleen voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur. van 18 00—18 30 uur dinsdag en donderdag al leen vooi vader» Kinderen oencdcn 18 laar geen toegang. nuukuW ij K - Sole Mlio klasse-pa tiënten dagelijks van I tot halt 5 en de» avonds van 7 tot 8. zaalpatlCnten zon. 'Igs van 1 tot 3. dinsdag vaD 1 tot half 8, dunoeroags van half 7 tot half 8 en zatcr- 1ua.- var. tdl half S katwijk Zeehospitium, lorigiuiniek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag eu donderdag evenwel van 7 tot 8 tbc-aide- llng dagelyks van half 3 tot half 6 Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot nail 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdug van 7 tol 6. zaterdag en zondag van hall arle tot half vijf. Longkilnlek en tbc-a/dellng kinderen woensdag van tot 8 en zatehrdag en zondag van half 3 tot half 4 TENTOONSTELLINGEN Hortus Botanicus, Rapenburg: aquarlm- tentoonstelllng Aqua '70, dag. van 10 tot 22 uur, tot 16 augustus. Lakennai. tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Leiden (van 29 april tot 4 oktober) Rijksmuseum van Natuurlijke Historie. Raamsteeg expositie t.g.v. 150-jarig be staan dag - io-« u. zond. 1-4 u. tot 18 augustus Lakenhal zomertentoonstelllng Hol landse Van! tas-voorstellingen uit 17de eeuw <26 )uni-23 augustus) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel- Ung Oase '70. hedendaagse oasesamenle ving in N w -Afrika (28 me! 12 oktober). UUSBA Acad. Lnst. mus Rapenburg 73. werkda gen U.30-12 30 dlnsd en vrtld ook 14-17 uur Hortus. Rapenburg 131 1 aprU-30 «ept, 9. 12 en 13.30-17 uur zon. 10-16 uur kassen zat. en zon gesloten; 1 okt.-3) maart 0-12 en 13.30-16 uur zond gesloten kassen zat. gesloten. Molemnuseum De Valk: 1 apr.-iö sopt. dinsa tan zat. 10-17 ur, zon. en feestd. 13-17 uur maand gesloten. Neo Legermuseum Pesthuislaan 1, ma. Lm vrf) 0-17 u. zon 13-17 u. Pilgrim Fathers-mua-um Vliet 45; ma. t.m. vrij. 9-12 en 2-4.30 uur. Burgerlijke stand Op bet Noordwijkse strand NOORDWIJK - Strandbezoekers klaagden gisteren steen en been over de stank die regelmatig heerst nabij het toiletgebouw op het strand by de Langevelderslag. De stank wordt veroorzaakt door het overstromen van de putten „Als het toilet weer is doorgetrok ken, gaat het deksel van de put om hoog en komt er een golf viezigheid naar boven. Kinderen lopen er met hun blote voeten in. Als zij een wondje hebben kan het de ernstigste infectie opleveren", aldus strandbe zoekers. Over het algemeen accepteert men dit ongerief echter wel, omdat men veel te blij is dat op het strand toi letten zijn. Het overlopen van de put gebeurt alleen als het zeer druk is op het strand, zoals gisteren het geval was. De putten blijken dan niet over vol doende capaciteit te beschikken. De badmannen gooien er zand overheen. Vrijwillig maken zij de put 's nachts leeg. Overdag kan dat ech ter niet in verband met al die strand bezoekers. ALPHEN Het onderzoek naar de zware brand, die maandagavond een gebouw van R. S. Stokvis aan de Be- dry fsweg heeft verwoest, moet niet grote waarschijnlijkheid worden ge acht te zyn ontstaan door broei, met name door ontvlamming van een party gonjezakken. De schaderaming van honderdvyftigduizend gulden is nog aan de lage kant geweest en moet zeker gesteld worden op f 200.000. LEIDEN Geboren: Adriaan C., z v J. A. W. de Pagter en C. P. van Luijk; Dirkje C., d v H. Barn- hoorn en C. Wassenaar; Henriëtte, d v J. W. Ubink en C. M. Chaudron; Jacoba, d v G. Ooms en J. W. Schuitemaker; Jeroen, z v P. van de Poll en J. A. van der Male; Inge H., d v J. Ravensbergen en J. Mes- semaker; Johannes P. W., z v D. de Groot en N. van der Marei; Sonja, d v M. J. Erkelens en H. Bousie; Annemiek C., d v A. C. van Nes en E. T. M. Osinga.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3