Confectie houdt het couture^tenipo In bouwput gevallen Philips wil Europees front tegen opmars IBM en Honeywell Boekhandelaar op dievenvangst Protest tegen doden van Ierse betoger Lord Snowdon repareert auto van hofdame Het Kwartet Meisjes wilden trein bestuderen... Vanavond horen te >nd te zien Luchthaven: weer stijgende cijfers MAANDAG 3 AUGUSTUS 1970 WEERT Het vierjarige meisje A. Kwakman uit Weert is zaterdag in een bouwput met water gevallen en verdronken. WOUDENBERG In het niet voor publiek toegankelijke recreatiegebied van de Stichting „utrechtse heuvel rug" is zaterdagmiddag de dertienja rige J. Bettinger verdronken. Met an dere kinderen van de inrichting waar hij was opgenomen, was hij onder toezicht gaan zwemmen. AMSTERDAM De vijftienjarige Yvonne Wegman uit 's-Heerenberg is gisteren tijdens het zwemmen in de Sloterplas te Amsterdam verdronken. GORKUM Vier jongemannen in de leeftijd van 20 tot 24 jaar, afkom stig uit Leerdam, zijn door de Gor- kumse politie ingerekend, nadat zij in de tijdscfariftenhandel en tabakswin kel van de heer F. M. Mulder aan de Hoogstraat enkele boekjes hadden ontvreemd en later de eigenaar mis handelden, toen die een van het vluchtende viertal te pakken kreeg. De diefstal gebeurde onder de ogen van de heer Mulder, die, terwijl hij een klant hielp, zag hoe enkele boek jes in een tas verdwenen. Zonder aarzelen zette de eigenaar een achter volging in. Op de Kraansteeg haalde hij het viertal in en greep hij een van de dieven. De drie anderen gingen er aanvan kelijk vandoor, maar kwamen terug om hun maat te helpen. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de heer Mul der bont en blauw werd geslagen en getrapt. Ondanks dat hield hij een van de knapen vast en met behulp van enke le toegesnelde taxichauffeurs gelukte het hem met een taxi naar het poli tiebureau te brengen. Hoewel direkt een speuraktie op touw werd gezet, bleven de andere drie onvindbaar. Later op de avond ging de heer Mulder met een collega-winkelier op zoek. Op de Grote Markt ontdekten zij een van de andere knapen, die na een tip aan de politie spoedig tussen de vier muren verdween. Zaterdag volgden de andere twee. Tegen het viertal is procesverbaal opgemaakt wegens diefstal en mishandeling. Russian-look uit de collectie van C en A. Midi-taxlleur in Blousson-stijl met vrikkelrok. Deze wollen tricot midi-mantel met lange sjaal hangt al in de rekken bij C en A. (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Nog nooit is bij een volledige ommekeer in de mode, de confectie er zo in geslaagd de nieuwe trend vol ledig bij te houden. Nauwelijks is de opwindende modemara thon van Parijs achter de rug of de collecties verschijnen al in de winkels. Nu de uitverkoop geëindigd is, worden de rekken gevuld met midi en maxi. C en A brengt de nieuwe collectie in de loop van augustus en september volledig in de verkoop. Zoals het Russische kostuum, bestaande uit: kozakkenbroek, katoenen blouse met PARIJS Philips wil zich aansluiten bij een Britse en een Franse computerindustrie om meer Europees tegenwicht te kunnen vormen tegen de Ameri kaanse reuzen IBM en Honey well, die het grootste deel van de Europese markt in handen hebben. In verband hiermee heeft de pre sident van het concern, ir. Frits Phi lips, vorige week een gesprek gehad met de Franse president Pompidou. Een woordvoerder van het bedrijf wilde geen commentaar geven op dit gesprek, maar bevestigde wel het be richt in De Telegraaf dat het is ge houden. „In eerste instantie is het een zaak van het Franse kabinet om bekend te maken waarover is gesproken. Maar het staat wel vast „dat men het niet alleen over computers heeft gehad. Ook de huidige Philips-activiteiten in Frankrijk, waar het bedrijf 30.000 man personeel heeft, zullen zeker ter spra ke zijn geweest." Dat de Fransen ingenomen zijn met het Nederlandse initiatief, wordt alge meen als vaststaand aangenomen. Vooral de Fransen is de Amerikaanse opmars altijd een doorn in het oog geweest, vooral toen de bekende computerindustrie Buil enkele jaren geleden door General Electric werd overgenomen. Al geruime tijd worden in Europa pogingen gedaan om te komen tot een sterke Europese tegenhanger van de Amerikaanse computerindustrie. Het Britse bedrijf International Computer Limited nam hiertoe het initiatief door contact op te nemen met de Franse Compagnie Internationale d'lnforma- tique. Samen met de kleine Ameri kaanse Control Data, die men nodig heeft voor de know how, zouden deze bedrijven een combinatie gaan vormen. Het lijkt waarschijnlijk, dat Philips zich hierbij zal aansluiten. Hoewel de inbreng van Philips gering is het bedrijf bracht pas vorig jaar zijn eerste computer op de markt en ligt dus ver achter bij de Amerikaanse industrie zal het een welkome derde in de Europese tak zijn, al was het alleen maar om de Amerikaanse invloed in de combinatie te beperken. BELFAST Enkele honderden vrouwen en kinderen hebben gisteren een Britse kazerne met stenen beko geld uit protest tegen de dood van de 19-jarige Daniel O'Hagan, die vorige week door een Britse soldaat werd neergeschoten. In de nacht van zaterdag op zondag is het ook onrustig geweest in de Noordierse hoofdstad. Britse militairen dreven katholieke betogers met traangas uiteen. Vijftig demonstranten werden gearresteerd. Zestien mensen moesten in het zie kenhuis worden behandeld. In de om geving van Belfast werden bomaan slagen gepleegd op drie gebouwen. Niemand werd gewond. poffende mouwen en het lange, van voren openvallende vest, dat door een brede leren ceintuur wordt omsloten. Vest en pantalon zijn van polyester wollen yersey. Het zal verkrijgbaar zijn in de modetinten van dit seizoen: zwart, bruin en auberginepaars. Laarzen Natuurlijk zal men er lange soepele laarzen bij moeten dragen. Wie het wat rustiger aan wil doen, kan in de midilijn alle mogelijke variaties krij gen. De grote kunst voor de koopster is om net zo lang te passen tot ze de lengte gevonden heeft, die haar het meest flatteert. De lange lijn wordt veelal onder broken door een horizontaal accent. Dat kunnen zakjes of ceintuurs zijn, of een jasje, dat variërt van bolero- kort tot heuplang. Weer iets anders in de mantel ge combineerd met een brede sjaal van wel twee meter, die als een capuchon over het hoofd gedrapeerd kan wor den. Wollen tricot is hier het ideale materiaal voor. De lange rok mag nogal eens sloom staan, daarom is ook daar veelal een accent op aangebracht waardoor de aandacht getrokken wordt. Bijvoor beeld een overslag, al dan niet ver sierd, of een breed doorgestikte zoom. De mannenmode, die al jaren naar de midilijn zweemt, zal zich nu defi nitief aanpassen aan de verlengde lijn in de damesmode. En als die man wil, kan hij zich een schoudertas aanschaffen om de diplomatentas te vervangen. Na botsing LONDEN Lord Snowdon, de echtgenoot van prinses Mar garet van Engeland is met een hofdame van zijn vrouw betrok ken geweest bij een autobotsing in het graafschap Essex (Oost- Engeland) Ze waren onderweg naar een logeerpartij. Prinses Mara get was al vooruitgereisd. De hofdame bestuurde een auto van prinses Margaret en raakte door een ongelukkige manoeuvre een brandweerwagen. Lord Snowdon, ge helmd en in een zwart motorpak ge stoken, reed met de echtgenoot van de hofdame vlak voor haar op een motor. Lord Snowdon heeft de auto eigenhandig gerepareerd met een las apparaat. deze krant behoort tot In het Westen veruit grootste prot. chr. dagbladpers UTRECHT Twee elfjarige meisjes uit Aalsmeer zorgden gis termiddag voor de nodige con sternatie, door tussen Nunspeet en 't Harde op de rails te gaan zitten. Zij wilden de werking van een trein van zeer nabij bestude ren. Een oplettende machinist in een naderende trein kon zijn 'loc" nog tijdig tot stilstand brengen. Een van de meisjes koos het ha- zepad; het andere meisje werd meegenomen naar Nunspeet, daar op de eerstvolgende trein terug gezet en door een opgeluchte va der afgehaald. Hilversum I NOS 8.05 Opnamen Loosdrechts Jazzcon- cours. 8.55 hoorspel van Manuel van Log- gem „Zeven miljoen moleculen". 10.00 Gamma: populaire wetenschap pelijke informatie. 10.55 Metropoleorkest, Trio Louis van Dijk en solisten. Hilversum II EO en NCRV 7.00 geestelijke muziek, gesprek met mevrouw Snijders uit Velp en Bijbelstudie. 8.00 Concertgebouworkest concer teert. Soliste: Vera Beths. 9.35 Lichte muziek. 10.40 Nieuwe platen. 11.30 Vers in 't gehoor: poëzie van Ad Zuiderent. Ned. 1 VARA 7.04 Lucy-show, daarna opnamen van het Wereldmuziekconcours. 8.20 Achter het Nieuws. 8.45 Britse speelfilm (boven 18 jaar) „En de man die kiest een vrouw". Ned. 2 NCRV 7.04 (NOS) De 21ste eeuw: Leven in de ruimte. 7.30 Scheepsjongens, daarna „De wetten van de wildernis". 8.20 Met liedjes het land in: Alk maar. 9.10 Korte quiz. 9.20 aflevering „Met speciale op dracht". 10.10 actualiteiten. CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN VAN NICOLAAS NICKLEBY 242 Deze heren waren thans buitengewoon in hun schik want de zaak zou zeker enige opschudding geven en zo hun reputatie verhogen. 'Een netelig geval, Adamszei meneer Westwood; zich oprichtend. - 'Een zeer netelig geval,' zei de kapitein. 'Er is een klap gegeven en er is dus maar één weg.' - 'Green verontschuldiging, denk ik?' vroeg meneer Westwood. - 'Van mijn principaal geen woord,' antwoordde kapitein Adams. 'De oorzaak van de twist is naar ik hoor, een of ander meisje waaraan uw principaal zekere namen gaf, hetgeen hem door Lord Frede- rik kwalijk genomen werd. Ditgaf aanleiding tot wederzijdse verwijten en het ophalen van oude grieven. Sir Mulberry was stekelig. Lord Frederik driftig, en gaf hem tot het uiterste geprikkeld, een klap. Voor die klap wil de Lord Frederik geen excuus vragen, of Sir Mulberry moest eerst wat hij gezegd had herroepen.' - 'Dan valt er niets meer te zeggen,' hernam de ander, 'behalve dan tijd en plaats voor de bijeenkomst te bepalen. Het is voor onze verantwoording, maar men is zeer verlangend dit achter de rug te hebben: hebt u er dus iets tegen om te zeggen bij zonsopgang ?'- 'Wel wat gauw,' antwoordde de kapitein op zijn horloge kijkend, 'maar, daar dit al lang gebroeid schijnt te hebben en onderhandelen maar tijd verspillen zou zijn, stem ik erin toe.' - 'Na wat er in de zaal is voorgeval len zal er misschien buitenshuis gebabbeld worden, daarom zou het goed zijn dat wij dadelijk op weg en een goed eind buiten de stad gingen. Wat zegt u van de weiden bij Twickenham aan de waterkant?' De kapitein had er geen bezwaar tegen. 'Zullen wij elkaar dan opwachten bij de laan die van Petersham naar Ham House loopt, en daar de plaats nader bepalen?' zei Westwood. Ook dit keurde de kapitein goed, en na nog even kort te hebben afgespro ken welke weg ieder afzonderlijk nemen zou om achterdocht te vermij den, scheidden zij. 'Wij zullen net tijd hebben, Mylord,' zei de kapitein, nadat hij deze schik kingen had meegedeeld, 'om op mijn kamer een pistolenkistje te gaan halen en er dan op ons gemak naartoe te rijden. Als u het goed vindt, zul len wij uw knecht wegzenden en mijn rijtuig nemen want het uwe zou herkend kunnen worden.' Wat een contrast met het toneel van zo kort geleden toen zij buitenkwa men! De dag begon reeds aan te breken. Voor het flikkerend gele lamp licht, had het heldere, zachte morgenlicht plaats gemaakt, voor een hete benauwde lueHt vervuld met de dampen van oliewalm, wijn en sterke - «teapk, dttlrisse ochtendkoelte. 'HÉ^fffig?' zei'de kapitein. 'Vindt u het koud?' - 'Enigszins.' - 'Dat komt ómdat u uit die warme zaal komt, sla die mantel om u heen, zo. Kom aanj Zij ratelden door de stille straten, gingen even de woning van de kapitein binnen en kwamen ongehinderd buiten de stad. Velden, bomen, tuinen, alles was even mooi, het kwam de lord voor, alsof hij nog nooit op die dingen had gelet, hoewel hij ze duizend maal had ge zien. De natuur vertoonde een kalme rust en helderheid, die geweldig af stak bij de woeste verwarring van zijn eigen pas half nuchtere gedachten, maar toch een weldadige invloed op hem had. Hij koesterde niet de min ste vrees, maar toen hij om zich heen keek, voelde hij zijn woede bedaren, en hoewel hij zijn onwaardige metgezel thans met geheel andere ogen zag dan gisteren, speet het hem toch dat het zover gekomen was en wenste hij dat hij Sir Mulberry nooit had gekend. (Wordt vervolgd) ROTTERDAM De maandcijfers van de Rotterdamse Luchthaven Zes tienhoven geven opnieuw stijgingen te zien. Het aantal Nederlandse pas sagiers ging naar boven met 9% te genover dezelfde maand in het vorig jaar. Over een periode van 4 maan den was dit 44°/o. Buitenlandse passagiers bleven met 2% beneden het 12 maanden daar voor behaalde aantal. Dit is te wijten aan de verschuiving van het bollen- seizoen dit jaar van april naar mei. Deze verschuiving is eveneens op te maken uit een lager aantal passa giers en vliegbewegingen in de onge regelde diensten (charters). Het passagiersaantal in het geregeld verkeer bleef stijgen (5%) in verge lijk met april 1969, ondanks vermin dering van het aantal vliegbewegin gen, veroorzaakt door het overgaan bij Channel Airways van geregeld naar ongeregeld verkeer, met een vermindering van het aantal (CAW)- vluchten als gevolg. De meest opvallende stijging was wederom te constateren in het vracht vervoer: een stijging van 31% in ver gelijking met april 1969 en van 35,3 in vergelijking met de vorige 4-maan- denperiode is voornamelijk te danken aan een snellere afhandeling, aan de grotere bekendheid van de tarifiaire gelijkheid van Zestienhoven en Schip hol Filmster Sophia Lor en arriveerde met haar zoon Carlo jr. op de Leonardo da Vinci-luchthaven in Rome op doorreis naar het film festival op Sicilië. Zij onderbreekt daarvoor haar vakantie in Joegoslavië. Hilversum I 402 m: AVRO 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.25 Ik verbind U door... praatje. 18.30 Stereo: Licht muziekprogramma en praatje. zijn publlkatles. NOS: 20.05 Stereo: Jazz in aktle (opn). 20.55 Stereo: Zeven miljoen Nederland 1 NOS: 18.45 Plpo de Clown. STER: 18.51 <K) Re clame. NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame. VARA: 19.04 (K) Hier ls Lucv, 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 <K) Reclame. VARA: 20.20 Achter molekulen, hoorspel. 22.00 het nieuws. 20.45 En die man Gamma van Alpha en Beta, programma over recente vor deringen ln de wetenschap. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. AVRO: 22.43 Radiojour naal. NOS: 22.55 Stereo: Me tro's Midnight Music: licht muziekprogramma (opn) 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m NCRV. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. EO: 19.00 Veelgevraagde geestelijke muziek. 19.20 Re formatie en reveil: gesprek. 19.35 Muzikaal Intermezzo. 19.45 Opbouw: bijbelstudie. NCRV: 20.00 Stereo: Concertgebouwor kest en soliste. 21.35 Stereo: Gitaarmuziek, afgewisseld met zang (gr.). 22.00 Stereo: Licht ensemble met zangsol Isten (opn). 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Pla- tennieuws. 23.30 Stereo: Vers ln het gehoor: voordracht van poëzie. 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPRO- GRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND Van 18-20 uur I. Wolfgang Amadeus Mozart 1. Slnfonia Concertante ln Es gr.t. KV 384 2. Concert voor plano en or kest nr. 26 ln D gr.t. KV 537 (..Kroningsconcert") n. Franz Schubert Symfonie In C gr.t. op. posth. die kiest een vrouw, speelfilm. (Keuring: 18 Jaar). NOS: 22.35-22.40 (K) Journaal. Nederland II: NOS: 18.45 Pl po de Clown. STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame. NOS: 19.04 (Kt De 21e eeuw: Leven in de ruimte, documen taire van de Amerikaanse TV CBS. NCRV: 19.30 Scheepsjon gens van Bontekoe. vervolg verhaal. 19.37 (K) De wetten van de wildernis: het dierenle ven ln de wildernis van Cen traal Afrika. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K> Reclame NCRV: 20.20 Met liedjes het land ln. 21.10 Ik zie. ik zie. quiz. 21.20 (K) Met specl?lc op dracht: Detective Jordan. TV- -film. 22.10 Hier en Nu: actua liteitenrubriek. 22.25 Een he mel op aarde?: beroemde Duit se kerken: de hoofdkerk van het Westfaalse Soest. NOS: 22.35-22.40 (K) Journaal. België: KanalenNederlands: 2 en 10: 19.25 Zandmannetje. 19.30 Sporttrlbune. 19.55 Mede delingen en De Weerman. 20.00 Nieuws. 20.25 De spion, splona- gefllm. 22.10 Gastprogramma De katholieke gedachte. 22.40 Nieuws. HILVERSUM I, 402 m AVRO: 7.00 Nieuws en och tendgymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojour naal. 8.20 Stereo: Lichte gram mofoonmuzlek. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwij ding. NOS: 9.00 Uitgebreide re portage of herhaling NOS-pro- gramma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeu wen en Renaissance, (opn.) AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) de tips. 8.45 Stereo: Harpreci- tal (gr.). 9.00 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 9.10 Stereo: Harmonie-orkest (gr.) 9.35 Schoolradio bij de tijd: voor ouders, onderwljsmedewerkers en andere opvoeders. 10.00 Het blijvende Israël: bijbelse ver kenningen. 10.15 Italiaanse operafragmenten (gr.) 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Klassieke orkestmuziek (gr.) 11.25 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Gevarieerd programma. (12.22 WIJ van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar....) 14.00 Stereo: Muslësta: licht mu ziekprogramma. 14.30 Pizzlca- muzikaal mlddag-maga- (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Voor zine. (16.00 Nieuws) 17.00 Over- de vrouw. (11.55 Beursberlch- heldsvoorllchting. 17.10 Voor ten). 12.30 Overheidsvoorllch- de kinderen. 17.15 Hal!: Jeugd- ting. AVRO: 12.40 Toppers toen (gr). 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuiderburen. 14.00 Promenade Matinee: Pro Arte Trio en Promenade-or kest. AVRO: 15.10 Amerikaanse muziek van onze eeuw (VII). 15.35 Oude instrumenten uit het privé-bezit van de violist Jaap Schröder. 16.00 Nieuws. 16.03 Kwlspel. quiz. 16.10 Va- mos a Escuchar (VII). Spanje en zijn muziek. 16.35 Stereo: Nieuwe grammofoonplaten met toelichting. 17.30 Trefpunt: discussie-rubriek voor actuele zaken. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM II. 298 m NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor (gr.): klas sieke muziek. (7.25 Horen en zien: 7.30 Nieuws; 7.32 Actuali teiten) 8.00 Nieuws. 8.11 Klas sieke gewijde muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Tourineclub: Me dedelingen informnllcs en goe- programma. HILVERSUM III, 240 m en FM-kanalen VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00-10.02 Nieuws) 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevarieerde visite. 12.00 Nieuws. 12.03 Een opval lend vrolijke gevarieerde visi te (vervolg). 13.00 Nieuws. 13.03 Ekspres: licht platenprogram- ma. 14.00 Nieuws. 14.03 De Ed- dv Becker Show. 15.00 Nieuws. 15.03 Drie-draal. 16.00 Nieuws. 16.03 Rijp en groen op alle toe ren. (17.00 Nieuws). iTELEVISIE.ii NEDERLAND I KRO: 15.00-16.25 (K) Vakan tieprogramma. Smidje Verholen en de Marsmannetjes 93: We behoeven er niet veel woorden aan te verspillen, want iedere lezer begrijpt natuurlijk wel hoe verheugd ze alle maal waren op het dak van Grurantrogs paleis, toen de verloren gewaande smid daar kwam aanglijden. Bijna wenend van geluk wierp de wijze Grurantrog zich in de armen van smidje Verholen en met schorre stem sprak hij: „Omijn beste Ver holen, hoe kan ik je ooit bedanken voor alles wat je gedaan hebt?" „Dat is al héél gemakkelijk", riep de smid uit, die niet zo hield van al die plechtig heden. „Laat me maar een bad nemen, geef me een bord eten en laat me dan slapen, want ik ben hongerig, vuil en verga van de maf!" „Jajaja nu komt de reactie. Dat is een bekend medisch verschijnsel", mompelde professor Drandalag, die wel begreep waar het gesprek over ging. „Ja en nou moet eindelijk ook die vervelende prikkelsnor maar eens weg", lachte smidje Verholen. Met één ruk verwijderde hij de opgeplakte knevel van zijn bovenlip en ziedaar woeien de haren in de wind, de haren, die eens hadden toebehoord aan de ferme soldaat Knekelbleker. Zo lachten en praatten ze allemaal door elkaar en de meeste praatjes hadden natuurlijk de twee Marsakkertjes Halvag en Mohoglan. Met kwetterende stemmetjes deden ze mededelingen over al de doorgestane ellende in de muffe cellen van de gevangenis. Ja, jahet was een vrolijke boel, maar die vrolijke boel zou jammerlijk gestoord worden, want op een gegeven ogenblik kwam de paleiswacht hard aanhollen. Hij wees zenuwachtig naar de lucht en riep opgewonden: „Vrinasserog blaroedes moggeflag teetekogü" En al verstond smidje Verholen niet wat het kereltje zei, toen hij eenmaal in de aangewezen richting keek, begreep hij het heel goed! Want ginds in de lucht, schrijlings gezeten op de lichtstraal, kwam een aantal van de schurkachtige soldaten aanglijden, onder persoonlijke aanvoering van de oorlogsdaemon Mars. „Help! Ze openen de aanval!" riep de oude Grurantrog geschrokken uit. „In vredesnaam, Drandalag, doe dan wat! Het is jouw uitvinding, die rare electroradistabildinges!" Wat is er nu eenvoudiger dan dat", zei professor Drandalag nuchter. „Als ik doodgewoon het licht uitdraai, is er immers geen lichtstraal meer

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 6