'Naar de schouwburg' wordt steeds leuker in Leiden WEEKAGENDA Muzikale taptoe sluitstuk van Rijnsburgs corso Nieuwe aanpak begint in september Vanavond tienduizendste op Leidse Aqua 70 Burgerlijke stand Noord wijk MAANDAG 3 AUGUSTUS 1970 NIEUWE IEIDSE COURANT die schilders mogen exposeren, die in een galerie nog niet aan bod zijn gekomen. Wild u een avondje weg, maar durft u uw kinderen niet alleen ach ter te laten. Ook daar is een oplos sing voor gevonden. Een telefoon tje naar de schouwburg en directeur Van Dam versiert een baby-sit voor u. Voor één gulden vijftig per uur. De Bibliotheek Reuvens zorgt er voor dat ze tijdig alle lectuur over de stukken die in de schouwburg ge speeld gaan worden tussen de plan ken heeft staan. Zo ook van alle ac teurs, actrices en cabaretiers. Toon en twee Wiinmen Het aanstaande seizoen" belooft veel. Fons Janson heeft volgens Van Dam al gevraagd of hij met zijn boot voor de schouwburg in de Oude Vest mag komen liggen. „Zo gek zijn de theatermensen op dat ouwe schouw burgje van ons" zegt Van Dam, die verder weet te vertellen dat de Leidse binnenstad 's avonds geen parkeerproblemen kent. Binnen een afstand van vijf min. lopen van de schouwburg zijn er ruim 1000 par keerplaatsen. Tot slot enkele toppers van het komende seizoen: De grote toneel gezelschappen komen met al hun grote produkties. Zo is zekJer dat bv. ok de Spaanse Hoer naar Leiden komt. Het Nederlandse Dans Thea ter komt. Wim Kan komt. Wim Son- neveld komt. Seth Gaaikema komt. Het theatercircuit van Mickery uit Loenersloot met zijn keiharde stuk ken doet Leiden aan. En misschien heel misschien komt Toon Hermans himself. De Grote Toon wordt dan de topper van de 3-oktoberviering. Die datum heeft hij namelijk nog in zijn boekje vrij. LEIDEN Vanavond reeds wordt de tienduizendste bezoeker verwacht bij de expositie Aqua '70 in de Hortus Botanicus. Vooral in het weekeinde heeft het tegen alle verwachtingen in storm ge lopen op de expositie, die de jubilerende vereniging „De Natuur vriend" op touw heeft gezet. Ondanks het warme weer, dat eerder schijnt te noden tot niets-doen of verkoeling zoeken aan strand of meren, kwamen er tot gisteravond meer dan 7.000 mensen naar de tropische kassen van de Hortus, waarin ruim 60 bakken, stuk voor stuk juweeltjes van aquariumkunst staan opgesteld. Grote bewondering genieten vooral de inzendingen van de Amsterdamse importeur van tropische vissen, de heer Wijnberg. Naar schatting zwemt en groeit er voor ruim tachtigduizend gulden aan vissen en planten in de twee zeewateraquariums van de heer Wijnberg. Onder de bezoekers bevinden zich opvallend veel buitenlanders. In het buitenland is er de laatste tijd veel reclame gemaakt voor de tentoonstel ling. Men merkt het ook, dat de fol deractie bij de grensposten, waarbij buitenlandse toeristen wordt gewe zen op het evenement in Leiden, ef fect heeft. Het succes van de Leidse tentoon stelling is voor een groot deel ook te danken aan de ijver en het talent van de heer Joop Visser, bestuurslid van „De Natuurvriend" die lange tijd on der hoogspanning gewerkt heeft om van Aqua '70 een bijzonder gebeuren te maken. Dat werd op de openings avond, donderdag, onomwonden er kend door de heer J. Bot, voorzitter van de Nederland Bond Aqua Terra. Hij deelde mee, dat het bondsbestuur de heer Visser had benoemd tot ere lid. De heer Van Gijzen zag zijn ver diensten als „aquariaan" gehonoreerd met het zilveren schepnetje van de NBAT. Het ziet er naar uit, dat de tentoon stelling Aqua '70 volgend jaar in sa menwerking met de Leidato een in teressant vervolg zal krijgen in de vorm van een „Berlijnse Week". In Berlijn bestaat evenals in Leiden een grote aquariumtraditie naast „de Leidse School" is er ook een „Ber lijnse School" en er zal worden getracht tot een gezamenlijk evene ment te komen in het kader van de Leidato en met medewerking van het Leidato-bestuur. De tentoonstelling Aqua '70 duurt tot 16 augustus. Alle dagen is zij ge opend van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. KATWIJK De collecte t.b.v. de K.R.B. bracht vorige week tijdens de demonstratie f 1100 op. RIJNSBURG Het Rijnsburgse bloemencorso-feest werd zater dagavond op het plein voor het raadhuis afgesloten met een „grote muzikale taptoe". Voor de soldaten van weleer, die om negen uur) op het trompetsignaal de „tap" „tóe" zagen gaan, zal er wel niet veel muziek in gezeten hebben. Het signaal is gebleven; verder is letterlijk alles veranderd en uitgegroeid. En de tap gaat niet meer toe Intussen is er een nieuwe vaste vorm ontstaan. Korpsen en drum bands marcheren, maken muziek, showen. En aan het eind komen ze samen, spelen wat afzonderlijk en iaten een koraal of een trompetmelo die klinken. De vele toeschouwers, op de tribu ne (naast het raadhuis) en om de hekken, hebben er weer van geno ten. Men zag en hoorde de Duitse vrienden uit Hüttental, verder de korpsen en drumbands van „Forum Reddingsdemonstratie trok veel publiek NOORDWIJK De Noordwijkse reddingbriigade heeft zaterdagmid dag voor duizenden mensen een demonstratie gegeven. De heer J. van Went, die al aardig wat ervaring heeft met het organiseren van der gelijke NRB-activiteiten, leidde de zaak perfect De jongeren van de NRB namen het leeuweaandeel van de oefeningen voor hun reke ning. Ina Venema, die al jaren strandwachfster is, gaf via de micro foon een duidelijke uitleg van wat op het strand gebeurde. Een helikopter van de Koninklijke Luchtmacht uit Soesterberg ver leende medewerking. Ook de red dingsboot Kurt Carlesen werkte mee en het samenspel tussen de be manningen van deze twee voer tuigen vormde het hoogtepunt van de middag. Met feilloze nauwkeurig heid pikte de helikopterbemanning drenkelingen uit zee om ze daarna op de reddingboot af te zetten. Het was een leerzame demonstratie voor de vele strandgangers. VOORSCHOTEN Tot pastoor van de St. Laurentius is zaterdag avond geïnstalleerd de heer W. H. de Munck, waarbij een einde kwam aan de vacature ontstaan door het vertrek van pastoor M. M. Out, eind april. Na de installatie had een druk be zochte kennismaking plaats in het Bondsgebouw. Namens de Raad van Samenwerkende Kerken sprak ds. E. Saraber, terwijl het gemeente bestuur vertegenwoordigd was door loco-burgemeester drs. A. F. van dei Laan en gemeentesecretaris A. Eveleens. NOORDWIJK Rosita A dv H W Warmenhoven en J C Schoo, Monica A M dv N L A M Roozen en A M G R v d Lans, Bianca G P dv Q Glasbergen en A A Zaal, Chella C dv C Verloop en C H Vare kamp, Cornelis zv W Duindam en S H J Struijk, Nicolette G A C M dv P J C Caspers en C P M v d Berg. Overleden: C J M Stork ev C J Wittekamp 1920, W v Wijk wv G C Bestebroer 1879, S Den Ouden 1951, M R Sauperbier Couvée 1969, P Rolvers wv M vd Valk 1887. Ondertrouwd: F Wouters en K A Veltman, G W J Glas en C M Vink, J H Zandbergen en J A L Hermans, H J J N Hermans en H G Fransen. Gehuwd: H D Mol en W Stout, A C Augustinus en P J E Driessen, P F Waaning en M v d Wetering, N J C M Duivenvoorden en P H M Zonneveld, C A v d Burg en R vd Niet, A Van 't Hof en P C A Meeu wenoord, T M Strijbos en J C M v Rhijn, J M v Duyvenvoorde en G A E A Leenheer. Zelden is het Rijnsburgse bloemencorso onder zulke ideale weersomstandigheden langs de duizenden kijklusti- gen getrokken als afgelopen zaterdag. Deze foto werd ge maakt op de Haarlemmer straat tijdens het voorbij trekken van de wagen Memo- rialday, die de tweede prijs kreeg. (Foto NLC - Dirk Ketting) Hadriani" uit Voorburg en „Concor dia" uit Boskoop. De Westfaalse mu zikanten zagen er, in hun egaal mat- blauwe uniformen verreweg het een voudigst uit; ze werkten ook niet opzichtig, zelfs iets zwaar, maar speelden nauwkeurig en gesloten. Vooral deze, ook bij het marcheren zeer gewenste klankgebondenheid onderscheidde hen. De beide andere, Eerste Nederlandse Fireball-wedstrijd in Noordwijk NOORDWIJK Gistermiddag werden in Noordwijk de eerste Ne derlandse zeilwedstrijden in de Fire- ballklasse gehouden. Enkele maan den geleden is de Fireball Associa tion Holland opgericht. De leden er van, die over heel Nederland ver spreid wonen, kwamen op de Noord wijkse golven de eerste van een serie wedstrijden zeilen. Om kwart voor twaalf had de eerste, tegenwindse start plaats. De snelle, in Zweden gebouwde boot van Octaaf en Otto van Voorst tot Voorst uit Ommen nam al direkt de leiding. In de twee de wedstrijd wist de Noordwijker Henk Kok in zijn polyester Fireball (de anderen waren vrijwel allen hou ten) een flinke voorsprong te nemen, maar kon die niet houden. Hij moest de eerste plaats aan de broers Van Voorst af staan. De heer Lievens uit Den Bosch, voorzitter van de Fireball Association Holland reikte de beker uit. De twee de plaats was voor Henk Kok. Over veertien dagen zullen vervolgwed- strijden in Katwijk worden gezeild. In september worden wedstrijden op binnenwater bij Den Bosch gezeild. veel rijker uitgedoste, zich soepeler, bewegende korpsen, musiceerden niet minder vast. Een amateurkorps moet niet zo ver uiteen gaan als hier nu en dan gebeurde. Men krijgt dan ge makkelijk een optelsom van stem men. De drumbands bewogen zich vaak (niet altijd) goed geordend en trommelden of bliezen over 't alge meen vlot. De heldere kleuren, rood-zwart bij Concordia, blauw-rood-goud bij Fo rum Hadriani en wat er nog meer bij de drumbands te zien was, vorm den een aantrekkelijk schouwspel. Het optreden, één voor één, in ge zamenlijke opstelling, duurde wat te lang. Men moest dit tot voor-ieder- ensemble-één-stuk beperken en dan is het nog mooi. We hoorden, zoals gezegd nog een koraal (,31ijf bij mij Heer") en een knappe trompet solo van af de toren, die overigens, plichtsgetrouw, dwars door alle be drijven heen, op de gezette tijden, zijn wijsjes had getingeld. Burgemeester Koomans voerde daarna nog het woord en het volks lied besloot de welgeslaagde corso dag. Johan van Wolfswinkel, Slingerland exposeert in Joegoslavië ZOETERWOUDE Het werk van de Zoeterwoudse amateur-schilder A. Slingerland trekt steeds meer de aandacht. Momenteel zijn drie van zijn werken geëxposeerd op een in ternationale tentoonstelling in het Joegoslavische Zagreb. Pas tien jaar houdt de vitale 77- jarige Slingerland zich met schilde ren bezig. Als kenner van de natuur specialiseert hij zich in het schilde ren van vogels en bomen. Zijn werk was eerder te zien in de Leidse La kenhal en De Doelen te Rotterdam. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 4 augustus: hoog water 4.2816.52; laag water 0.31—12.46Jspringvloed). Maandag 3 augustus Stadhuis, 2 uur: gemeenteraadsverga dering. Museum Volkenkunde. 3.30 uur: vakan tiefilm „De Eskimo van Alaska". NOORDWIJK-BINNEN Grote Kerk, 8.15 uur: orgelconcert Plet van Egmond. Dinsdag 4 augustus Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Museum volkenkunde, 3.30 uur: vakan tiefilm „Strijd zonder einde". Hooglandse kerk, 8 uur: conceö Sy racuse University Band In het kader van de Pilgrim Fathers herdenking. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk Voorstraat, 8 uur: orgelconcert Jan Wel- mers. Woensdag 5 augustus Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Museum Volkenkunde, 3.30 uur: vakan tiefilm „Vaste voet op de Zuidpool". KATWIJK AAN ZEE Oude Kerk Boulevard, 8.30 tot 9.15 uur: zomeravond zang. NOORDWIJK AAN ZEE Kerk Hoofdstraat, 8 uur, zomeravondzang. Donderdag 6 augustus Museum Volkenkunde, 3.30 uur: vakan tiefilm „Het woud der schemering". Vrijdag 7 augustus Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Ber nard Bartellnk, medewerking Ruud v/d Meer. Zaterdag 8 augustus KATWIJK AAN ZEF. Bloemencorso Flora's kleurenpracht aan zee. om 2 uur vertrek van velling Flora te Rijnsburg, 8.15 uur avondcorso. MUZIEKAGENDA Maandag 3 aug. 8.15 uur orgelconcert Plet van Egmond ln Grote Kerk Noord- wijk Binnen. Dinsdag 4 aug. 8 uur orgelconcert Jan Welmers ln Nieuwe Kerk Katwijk aan Zee. Woensdag 5 aug. 8.30 uur zomeravond- zang ln Oude Kerk Katwijk aan Zee. Woensdag 5 aug. 8 uur zomeravondzang ln kerk Hoofdstraat Noordwijk aan Zee. Vrijdag 7 aug. 8.15 uur orgelconcert Bernard Bartellnk ln Pieterskerk Lelden, met medewerking van Ruud v/d Meer. Dinsdag 4 augustus 8 uur in Hooglandse kerk: concert Syracuse University Band in het kader van de Pilgrim Fathers her denking. FILMS CAMERA Dag. 2.30 en zo 2 en 4 uur: Jungle Boek, a.l.; 's avonds 7 en 9.15 uur: rk ben nieuwsgierig blauw, 18 Jaar; vr- en zat-nacht 2320 uur: De terugkeer van Dracula. 18 Jaar. LtDO Westside Story, u J.. dag., ook zo 2.30 en 8 uur. LUXOR Louis de Funès-festlval, do tot en met ma Le Gendarme de Saint Tropez, dl tot en met vrij De Gendarme In New York en za tot en met woe 12 augustus Op vrijersvoeten: dag. 220. 7 en 9.15 uur; zo 220, 4.45. 7 en 915 uur. REX Wolven ln Battle-dress. 14 Jaar, dag 7 en 9.15 uur; zo 2 2 0 4.45. 7 en 9-15 uur, dag., behalve zo; Onkruidzaaiers in Fabeltjesland: vr- en 'zat-nacht 2320 uur: Het badhuis van de 7 zaligheden. STUDIO Samen uit. samen thuis, a.l.. dag 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 220. 4.45 7 en 9.15 uur: dag. behalve zondag 10.30 uur: SJors en SJImmle ln het land der Reuzen. TRIANON Jerry In de boot, a.l.. dag. 230. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Jeugddorp Zuidwest Tijdens zomervakantie dagelijks, behalve 's zondags, geopend van 104 u. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken. Hoge- woerd 171, tel. 20502: De Oegstgeestse Apotheek. Wllhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 53274 en Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66, Voorschoten, tel. 01717 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Herdingh Blanken. Dokte rsdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 820 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Mobiel ANWB-kantoor iedere maandag en donderdag van 10. 13.00-14.00 uur: zaterdag 15.00-16.00 uur: Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur (*s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth, ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door bet Aca demisch ziekenhuis Alarmnummer» Dokters dienst: 6 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Academisch ziekenhuis: Dezoekureni Brandweet 5 maal S. Politie 6 maal 4. EHBO 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning tclcf 2101 bij geen gehoor teled. 10460 voor informatie telel «3921 Bezoekuren ziekenhuizen Academische ziekenhuis: voor patiënten ln klasse 3: dagelijks behalve dinsdag: 19.00—19.45 uur; dinsdag 13.0014.00 uur; zaterdag en zondag 14.301520 uur. Gynaecologie en verloskunde (eveneens patiënten klasse 3): dagelijks van 18.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 1320—1420 uur. Praematuren (allen voor ouders): maan dag tot en met vrijdag van 19.00—19.15 uur; zaterdag en zondag van 14.15—1420 uur. Kinderkiiniekmaandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18J5—19.00 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16.00 uur; zondag, alg. chrlst. en nationale feestda gen 14.30-16 00 uur. Ellsabethzlekennuls Lelden, derde klas: dagelijks van j tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en *s avonds van kwart voor 7 tot hall acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot S en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden? dagelijks van half twee tot haf drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest. dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags 11 tot 12 en 2 tot S. Jelgersmakllnlek: maandag tot en met vrijdag van 18.45 tot 17.45 uur; zaterdag IS tot 15 uur: zondag 11 tot 11.45 en 13 tot 15 uur. Dlaconessenhuls. dagelijks eerste kl. U tot 12, t.is tot 2 cd 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kL 1.15 tot 3 en 7 tot 8 u.: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 820—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis RU noord: dage lijks (ook zondag): le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur van U.00—15.00 uur van 18.00-19.00 uur. 3e klas: van 14.00—15 00 uur van 1180— 19 30 uur Kraamafdeling: van 14.00—15 00 uur. van 19.00—1920 uur alleen voor echtgenoten. Kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—1820 uur dinsdag en donderdag al leen voor vadera. Kinderen oeneden 16 Jaar geen toegang. NOORD WUB - Sole Mllo kiasse-pa- tiënten dagelijks van 1 tot bal] 0 en dea avonds van 7 tot 8. zaalpaUënten zon. dgs. van 1 tot 8. dinsdag van 1 tot half J, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 8. KATWIJK - zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8 tbc-afde- ling dagelyks van half 3 tot half 5, Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag eD zondag van half 8 tot half 6. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zatehrdag en zondag van half 8 tot half 4. TENTOONSTELLINGEN Hortus Botanicus, Rapenburg: aquarira- tentoonstelllng Aqua '70. dag. van 10 tot 22 uur, tot 16 augustus. Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pilgrim Fathers Lelden (van 29 april lot 4 oktober). Rijksmuseum van Natuurlijke Historie. Raamsteeg: expositie t.g.v. 150-Jarlg be staan. dag. 10-4 u. zond. 1-4 u. tot 15 augustus Lakenhalzomertentoonsteiling Hol landse Vanltas-voorstelllngen u4t 17de eeuw (26 Junl-23 augustus) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenle ving in N.W.-Afrika (28 mei - 12 oktober). MUSBA Acad. Lnst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 920-12.30 dinsd. en vrtld. ook 14-17 uur zal. en zon gesloten; 1 okt.-31 maart 8-12 en 13.30-16 uur. zond gesloten, kassen zat. gesloten. Molemnuseum De Valk: 1 apr.-iö i cunsd tjn zat. 10-17 ur, zon 13-17 uur maand gesloten. Ned Legermuseum Pesthuislaan 7. c t.m vrtl 9-17 u. zon. 13-17 u Pilgrim Fathei*a-mua*um. Vliet 45- i t.m vr». 0-12 en 3-4.30 uur. ■tb sept, i feestd. LEIDEN Een voorbeeld onder welke primitieve om standigheden nu nog in de Leidse Schowwburg wordt ge speeld is wel, dat de directie van het Toneelmuseum in Amster dam vorig jaar reeds heeft ge vraagd of zij de lichtinstallatie mag hebben als ze wordt af ge-' Idankt. De regenmachine van de 1Leidse Schouwburg wordt al jaren in de zomermaanden in de hoofdstad geëxposeerd, fichouwburg-directeur Hans van 1Dam vindt dat ronduit triest. De schouwburg-bezoeker zal bjj de première van het toneelseizoen "28 september toch worden ver- jrast. Het voorportaal van de schouw- iburg is grondig van aanzien veran derd. Weg is de oude kassa. Weg zqn de kale, sombere wanden. Een leer ling van de Haagse kunstacademie heeft zich enkele weken uitgeleefd op de entree. (De oude toiletten zijn verdwenen. Nieue toiletten zijn gekomen op de lste en 2de etage. In de zaal is er weinig veranderd. Alleen het standsverschil is op geheven. De schotten tussen de be- ptuursloge en baignoire A zijn ver dwenen. „Een principiële zaak" vindt Hans van Dam. Nieuw is ook Mar- nolein Wiessenborg, (20), die gaat op- jtreden als telefoniste, buraliste, re- jceptioniste, directiesecretaresse en anformatrice. Ja, ook informatrice, (want de hal van de schouwburg is [verrijkt met een informatiestand. Hokjesgeest Dat pas precies in het kader van de nieuwe lijn die met ingang van •het nieuwe seizoen wordt ingeslagen. Alle voorstellingen worden name- [lijk open. De hokjesgeest is uitge- [bannen. Er komen geen aparte K&O-voorstellingen meer, geen spe cifieke avonden meer voor de abon nementenhouders, niets daarvan. Heeft men zin in een avondje schouw burg, dan kan men voortaan gaan. Zelfs de voorstellingen van de ama- teurgczclschappen zijn in het ver volg voor iedereen toegankelijk. „Daarmee willen we bereiken", al dus Hans van Dam „dat de loop naar de schouwburg wordt gestimuleerd. De verkoop van plaatsbewijzen wordt ook gecentraliseerd in de Schouwburg. De kassa is elke werk dag geopend van 10 tot 3 uur. Bo vendien kan men ook bij een twin tigtal Boerenleenbanken in Leiden en omgeving kaarten bestellen en bij alle VW-kantoren in het land. Een tip voor de potentiële bezoe ker: le rang, parterre, baignoire en loge zijn wel de duurste rangen, maar ook de beste. De tweede rang is vooraan ook nog wel goed, maar achteraan stukken minder. Voor de genen met een kleine beurs is er voorts nog de galerij. De Leidse schouwburg is van plan de komende tijd flink veel aan pu- - bliciteit te doen. Elk half jaar komt er een huis aan huis krant en elke maand verschijnt er een maand- agenda. Voorts komen er in de stad meer affiches te hangen dan voor heen het geval was. De biljetten krij gen dezelfde teksten als de adverten ties in de kranten. Bar Voor de echte uitgaanders onder het schouwburgpubliek, zij die na een avondje Brecht, Arabal, Pinter, Wim Kan, nog niet onder de wol willen, komt in de oude koffieka mer een bar. Van Dam heeft daar voor een wild plan. De eerste maand mag iedereen een formuliertje in vullen, waarop hij zijn eigen ideeën over de bar kenbaar mag maken. Het is ook de bedoeling dat de ac teurs en actrices na afloop van de voorstelling in de bar wat naborre len. Van Dam hoopt zo op een in tegratie van kunstenaar en schouw burgbezoeker. De jonge schilders krijgen ook een kans zich in de schouwburg te manifesteren. Er komt een perma nente tentoonstellingsruimte, waar Machinezetter krijgt zilver LEIDEN Wethouder S. Menken heeft vanmorgen aan de heer M. J. Dieben uit Voor schoten de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. De heer Diében trad 2 augustus 1920 in dienst van het Leids Dagblad als leerling-handzetter. Nu is hij machinezetter. Hij is nu vijftig jaar werkzaam bij dit bedrijf. Bij zijn 40-jarig jubi leum kreeg hij al de bronzen eremedaille. MET BROMFIETS TEGEN HUIS LEIMUIDEN Mevrouw P. van Tol-van der Mey heeft onplezierige herinneringen overgehouden aan haar proefritje op een bromfiets. Ze wilde deze even uitproberen. Bij het toegangspad naar het zwembad op de Raadhuislaan stapte ze op en reed in de richting van de Dorpsstraat. Aan het eind van de laan moest ze afremmen en toen kwam ze tot de ontdekking, dat de remmen weiger den. Door haar snelheid kon ze niet links- of rechtsaf slaan. Daarom reed ze maar rechtdoor tegen een huis aan en kwam zo op hardhan dige wijze tot stilstand. Ze liep een kaakfractuur en een hersenschudding op en moest in het academisch ziekenhuis in Leiden worden behandeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3